■Pi ■s VD W. W. DEELEN b.v. Soest 50 jaar geleden 26 Juli 1935 vraagt: uw aandacht: voor: Bouwzaken Kom eens Pukkie hield aan autorit geen kater over Berichten van kinderkampeerboerderij'De vrije teugel' Kleurvergroting MT1E! vrijetijdskleding STRAK EN STRALEND (8) P. Stalenhoef Kg» autoschade De oude 'stoor'-radio Verleende bouwvergunningen Het houdt niet op I/OENSDAG 24 JUL11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 Midpub z A nu f39:5 tÊHÊIKM iuur SOEST NIEUWBOUW KERKSTRAAT SOEST NIEUWBOUW PARKLAAN 13 GESCHAKELDE WONING Dief hinkte op twee gedachten van oosten fotografie, ■■■■■■■■■■■■lil jy TWAALF LUXE APPARTEMENTEN (MAISONETTES) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest U kunt kiezen: een nieuwe auto voor de deur of dezelfde in een andere kleur. lltv) 1 e Heeserlaantje 2 het kenmerk voor vakwerk Bij het ter perse gaan van deze krant bereikte ons het bericht dat de rechtmatige eigenares Pukkie bij de familie Pul heeft afgehaald. Eind goed al goed. Plechtige bijzetting. Zaterdagmiddag, ongeveer vijf uur, had op het R. Kath. kerkhof aan den Amersfoortschen straatweg te Soesterberg, een eenvoudige, doch niet- alledaagsche plechtigheid plaats. Het gold de bijzetting der stoffelijke resten van 102 Fransche vluchtelingen, die in de veel bewogen jaren van den grooten oorlog naar ons land waren uitgeweken en op verschillende plaatsen ondergebracht en aldaar overleden en begraven zijn. Het waren vaak slachtoffers van de toenmalige erg heerschende griep, onder wie vele: bejaarden. Onder hen bevonden zich ook enkele geïnterneerdenzoomede het lijk van 'n Franschen vlieger, dat indertijd op de kust van Terschelling was komen aanspoelen. 't Was den wensch der nabestaanden, dat hunne R.K. betrekkingen in één of meer gemeenschappelijke graven zouden rusten. En in verband hiermee werd door de Fransche regeering o.m. een stuk grond op de R.K. begraafplaats te Soesterberg aangekocht, voor beaarding der stoffelijke overblijfselen, die na opgraving in kleinere, dicht gesoldeerde zinken kisten werden overgebracht, elk dezer voorzien van nummer en naam. Ze waren in den loop van de laatste week overgebracht uit alle oorden des lands, uit Groningen en Zeeland, Wageningen, Zwolle, Kampen, Apeldoorn enz. en voorloopig in het lijkenhuis der R.K. begraafplaats gezet. Bij de plechtigheid werd de Fransche regeering vertegenwoordigd door den heer J. de Blesson, 1ste secretaris van de Fransche legatie te Den Haag; kapitein D'Ales, adj.-milit. attaché en de officieren A. Beyns en Oulier, toegevoegd aan de legatie. Mede waren tegenwoordig: het R.K. Kerkbestuur te Soesterberg en vele parochianen en andere belang stellenden. Nadat achtereenvolgens elke kist was bijgezet, werd door den Zeer Eerw. heer Pastoor H. Mocking met zijn misdienaars de absoute verricht, waarna door de Fransche monsieur De Blesson, namens de Fransche regeering, een prachtige krans op de katafalk werd gelegd, die vóór het graf was opge richt. Aan het graf werd niet gesproken. Op een nader te bepalen datum zal ter plaatse een monument worden opge richt, dat door de Fransche regeering zal worden onderhouden. Mooi succes. J.l. Maandag werd te Rheden door de groep E.H.B.O. van de Vrijwillige Brandweer van hier, bestaande uit de heeren P. J. Drost, leider, J. H. C. Rebergen, G. van 't Klooster, helpers, L. Eijgelaar en J. F. van 't Riet, patiënten, voor de derde maal de wisselbeker gewonnen, uitgeloofd door de Utrechtsche Prov. Brandweerbond. Hierdoor is deze beker thans definitief in het bezit gekomen van de Vrijw. Brandweer alhier. Beroepen. Het bestuur der Chr. Gereformeerde Kerk, alhier, heeft thans beroepen Ds. N. Blijdenmast van Boskoop. Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer Feringa, thans onderwijzer aan de Chr. School te Hees, is benoemd tot hoofd der Chr. School te Heurne bij Dinxperloo. Winkelweek. Het bestuur van V.V.V. "Soest Vooruit" heeft dezer dagen vergaderd. Hoe wel aanvankelijk de bedoeling was, dat het bestuur zou voorstellen in ver- eeniging met andere organisaties te dezer plaatse een Oranjefeest te vieren, heeft men dit plan aan de Chr. Oranje-Vereeniging overgelaten en is men er toe gekomen voor te stellen in de maand October een algemeene winkelweek te organiseeren. Dat men daarvoor de maand October heeft uitgekozen, heeft meer dan één reden. Allereerst zijn de dagen in de maand Oct. al heel wat gekort en zijn er al flinke avonden, waarbij verlichting noodig is. En we weten het, bij kunstverlichting kan men sommige artike len beter doen uitkomen. Bovendien is de zomer voorbij, de winter is in aan tocht en daarbij komt er behoefte aan verschillende artikelen, die men dan ook zoo voordeelig mogelijk kan uitstallen. Men zal zich tot verschillende organisaties, in de allereerste plaats, na tuurlijk tot de vereenigingen van neringdoenden, wenden, om dit mooie plan met "Soest Vooruit" gezamenlijk uit te werken. Geld laten rollen. Eigenlijk moest de straatdeur hoognoodig geschilderd, want de boel ziet er armoedig uit en het hout verrot. Maar, al is 't geld er wel voor, men wil in dezen zorgeljken tijd zuinig wezen. En laat 't achterwege. We hebben eigenlijk een nieuw costuum brood-noodig. En 't zou er weliswaar "afkunnen". Maar in dezen zorgelijken tijd enz. enzdus laten we aanschaffing achterwege. Het is schoonmaaktijd. Er komt zooveel aan het licht dat allemoodigst herstel vereischt. We zouden 't ook wel kunnen maarin dezen zorgelijken tijd enz. enz. Dat is geen wijs sparen, dat is brood den evenmensch ontnemen. Sparen met wijs beleid is goed. We moeten dan oppassen, dat door waarde vermindering van 't buitenlandsch geld onze spaarduitjes niet zóó maar foetsie gaan. Sparen is nuttig. Maar als 't er even af kan moeten we het geld laten rollen, moeten we ieder voor ons voor werkverschaffing en werkver ruiming zorgen. We leven niet voor ons zelf, ook voor anderen. Beter dan aalmoezen geven is te zorgen dat anderen werk hebben. Laten we, zooveel als het in ons vermogen is, al is het nog zoo'n klein deel, daarvoor zorgen. De Burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een hooischuur op het perceel Beckeringhstraat 45 te Soest 2. het uitbreiden van een kantoorgebouw op het perceel Steenhoffstraat 2 te Soest 3. het vernieuwen van een bedrijfshal op het perceel Wieksloterweg W.Z. 23 te Soest; L Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 25 juli 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. (Niet gebonden besluiten) vergroten snackbar, Soesterbergsestraat70; vergroten berging, J. H. Isingserf 59 en 61 bouwen woonhuis, Turfstreek, sectie G, nr. 8242; verbouwen units en therapiegebouw, Amersfoortsestraat 119; bouwen garage/berging met onderkeldering, Henr. Blaekweg 14; uitbreiden bijkantoor, Soesterbergsestraat 14 bouwen woonhuis met garage, Parklaan 37 plaatsen bakenmast met elëctronisch prijsaanduidingsbord, Soester bergsestraat 76; uitbreiden werkplaats, Veldweg 6b; bouwen opslagruimte, Richelleweg 1 bouwen garage, Turfstreek 77. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Een juwelier aan de Van Weedestraat keek weer eens tegen een gebarsten ruit aan. Onbekenden probeerden voor de zoveelste keer een greep in zijn etalage te doen door de etalageruit te vernie len. Men kwam niet verder dan de aan gebrachte schade aan de ruit. Bij een zakenpand aan de Torenstraat had men evenmin succes. Het inbraakalarm, dat bij een poging tot inbraak van zich moet laten horen, funktioneerde uitstekend. Aanleiding voor de inbrekers om in te pakken en weg te wezen. Inbrekers die trachtten hun slag te slaan bij een supermarkt in het winkel centrum Soest-Zuid bleken hun "huiswerk" niet goed te hebben ge daan. De deur die zij hadden gefor ceerd gaf toegang tot een ruimte waar in slechts afval was opgeslagen. Ver moeite dus. SHORTS halve prijs BROEKEN TT Eigenares intussen bekend Stank voor dank Vorige week zat een Rot weiier op de hoek van de Van Goyenlaan en de Mo lenstraat verstrengeld in een aanlijn- riem. Vriendenhulp werd door de eige naresse op prijs gesteld, het slachtof fer in kwestie dacht er anders over. De hond beet zijn moedige bevrijder meerdere malen, waardoor de dierenvriend zich onder doktersbehan deling moest laten stellen. In een drachtige samenwerking losten de Soester politie en een ter plekke te hulp geroepen dierenarts de zaak alsnog op. ■oekwonlng erfecte zonlig- il, toilet, woon- uken. Verdie- apkamers van grote badka- ivastafel, aan- erloop. Vaste ing met dak- er, c.v.-ruimte. centrale ver- direct tegen garage apart zon gelegen J met garage, is geïsoleerd ie beglazing, !l is zeer luxe een perfecte e garage is i (gas, water, ee, toilet, kel- n kamer met pen keuken Eerste ver- ramers, luxe iste wastafel an een dub- 3 met een n schuurtje sr, moderne 1e verdie- vliering met te creëren. Honderd gulden armer De krakers van deuren blijven in Soest actief. Vorige week forceerden ze de toegangsdeur van een meubelmakerij, zochten, vonden en verdwenen met een bedrag van honderd gulden. vl. 380 m2 !0 x 2.80), aangren- tpp /Keiler ged. isol. oop, 2 gr kl. sl.kam., )il.; zolder: el '75 en iwjaar ca. Jr 1955, tuin. Ind.: '5x3.55/ rrde keu- pkamers, trap) V.v. e achter- Is er één levend wezen dat een autorit van Soest naar Laren, geplaatst onder een motorkap, overleeft? Kater Puk kie wel en hij heeft er in geen enkel op zicht een kater aan overgehouden. Nabij de oude dorpskern van Soest is door het Soester bouwbedrijf v.d. Grift b.v. de bouw gerealiseerd van deze luxe appartementen met een totale opper vlakte van respectievelijk 112 m2 en 102 m2. Elk appartement bestaat uit twee lagen: een woongedeelte en een slaapgedeelte. Bij elk appartement behoort een carport en een schuur. Bij de beneden-appartementen behoort tevens een tuin. De appartementen zijn optimaal geïsoleerd (kap/spouw/glas). Indeling beneden-appartementen: hal, toilet, L-vormige woonkamer en open keuken (totaal ca. 40 m2), groot balkon van circa 11 m2; overloop, gang, 2 slaapkamers (circa 13 m2 en circa 8,5 m2), luxe badkamer en berging c.q. hobbyruimte van circa 11 m2. Indeling boven-appartementen: hal, toilet, L-vormige woonkamer en open keu ken (totaal circa 40 m2), groot balkon van circa 11 m2; 2 slaapkamers (circa 15 m2 en 11 m2), werkkast en luxe badkamer. Koopsommen v.a. M 57.500,- tot 187.500,- v.o.n. Zojuist is men begonnen met de bouw van een dertiental geschakelde wonin gen, waarvan een zestal met garages. Bij de bouw van deze woningen wordt gebruik gemaakt van isolerende bouwelementen en drie-voudig isolatieglas. De indeling is als volgt: hal, toilet, woonkamer (33 m2), open keuken (9 rh2), 3 slaapkamers (12, 8.7 en 8.5 m2), badkamer (ligbad, 2e toilet), hobbyruimte (4.5 m2), vaste trap naar zolder met overloop (c.v.-ketel) en grote slaapkamer (ca. 13 m2). Inhoud ca. 400 m3. Rente vanaf 7.6%. Koopsommen v.a. M 77.000,-tot 218.000,-v.o.n. MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 17251 o» 21752 Doe 't zeiver begint eigen zaak. Colportage aan de deur, maar dan wel met een bedenkelijk luchtje. In Over- hees werden boekjes te koop aangebo den waarvan de opbrengst bestemd zou zijn voor de kinderboerderij De Vrije Teugel. Althans zo stelde de verkoper het voor. Bij de kinderboer derij bleek men van niets te weten. U bent voor deze doe 't zeiver dus ge waarschuwd. 300,- k.k. 00,-k.k. Het ongelofelijke verhaal speelde zich vorige week af. Het echtpaar C.G. Pul deed inkopen in Laren. De echtgenote winkelde, Pa Pul las zijn krantje in de auto. Het lezen ging hem niet vlot af. Geluiden die aan een kat in het nauw toebehoorden deden hem op onderzoek uitgaan. In een naast hem geparkeerde auto ontdekte hij de afzender: een doods benauwde klagende kater zat onder de motorkap van een auto waarmee een in woonster van Soest eveneens naar La ren was gereden. Toen ze bij haar auto terugkeerde verklaarde ze niets met de kater te maken te hebben en er evenmin iets voor te voelen de verstekeling ver der onder haar hoede te nemen, Dat deed wel het echtpaar Pul, wonende aan de Noorderstraat De verschoppeling kwam terecht tussen bekenden, want de familie Pul geeft reeds aan negen kat ten onderdak. Hoewel er op eentje meer of minder niet wordt gekeken zou de familie het wel op prijs stellen wan neer de eigenares iets van zich liet horen. Dat gebeurde de afgelopen da gen. Eeri bewoonster van de oest ge in front- ipte van bevindt an gas- Het laatste weekend van juli, zaterdag 27 en zondag 28 juli, wordt in het thee huis van Dierenpark Amersfoort een tentoonstelling gehouden van de ont wikkeling van de radio van vóór 1936, en daarnaast e.e.a. uit de elektronica. De tentoonstelling bestaat voor het radio-gedeelte uit een greep uit de unieke collectie van de heer Grootveld uit Laren zoals buikorgels, speeldozen, Het zag er voor de dader die uit een ge parkeerde auto bij het Kontakt der Kontinenten een portefeuille ont vreemdde zo succesvol uit. De buit be stond uit 130 gulden, giro betaalkaar ten en een giro legitimatiekaart. Bij het postagentschap aan de driehoeks- weg te Soest trachtte hij de giro-betaal kaarten te verzilveren, hetgeen hem door het terechte wantrouwen van de attente kantoorhoudster niet lukte. Wel nam zij een pakje in ontvangst, geadresseerd aan de gedupeerde mevr. C.V. te Soesterberg, waarin zich allerlei zaken bevonden, waarvoor de dief geen belangstelling had. Kort na zijn vertrek meldde de gedupeerde zich bij hetzelfde postagentschap-rfjm- aangifte te doen van de verdwenen girokaarten en betaalpas. Ze kwam net even te laat anders was de confrontatie met de dief een feit geweest. De gedu peerde met een neusje geklopt, nu af wachten wat de Soester politie er mo gelijk van terecht kan brengen. Molenstraat vertelde dat de litter haar toebehoorde en naar de naam Pukkie luisterde. Ze beloofde na het weekeinde haar Pukkie te komen ophalen. Daarop is nu, wat de diervriendelijke familie Pul betreft, het wachten. Voor de tweede maal organiseert kin derboerderij "De Vrije Teugel" kamp- weken voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Dat is een heel waagstuk, want er moeten veel dingen geregeld worden; er moet voldoende leiding zijn en je moet altijd maar afwachten of het slaagt. De ouders vertrouwen hun kind (eren) toe aan een aantal mensen die er samen met de kinderen een fijne week van wil maken. Toch krijg je met vreemde verschijnselen te maken. Verschijnselen die je niet iedere dag tegenkomt. Kinderen die heimwee heb ben en dan toch weer graag willen blij ven. Het proberen zo lang mogelijk wakker te blijven is ook een populaire sport. Het onwennig rondlopen als je de kinderboerderij nog niet kent en dat zien veranderen. Kortom, zo'n week is barstensvol indrukken voor kinderen én leiding. We hebben er plezier in om zo iets te organiseren en met de kinde ren mee te beleven. De kinderen wor den serieus genomen en kunnen veel dingen ontdekken. Dat is belangrijk vinden wij. We doen dan ook onze uiter ste best om de kampweken zo goed mo gelijk te laten verlopen. Het lukt om er met de kinderen een fijne tijd van te maken. In de vakantie naar zo'n kampweek van de kinderboerderij blijkt een bijzondere belevenis te zijn. Het enige feit afgelopen week dat even een dreigende schaduw wierp op het gebeuren, was het opzettelijk in brand steken van een groot zeil. Daar maakten we gebruik van om voor de kinderen een zwembad te maken. Het ging vrijdagochtend vroeg in vlammen op. We hopen dat de dader(s) z'n nare stommiteit inziet. Dit kan gewoon niet. Maar gelukkig weten we zeker dat kin deren die zo'n leuke week op de boerde rij meemaken, zoiets nooit zullen doen. Dan wordt het waarschijnlijk toch langzaam maar zeker beter op de we reld Impressies van kinderen Ik ben Ilse en 6 jaar. Ik ben samen met mijn broer op kamp en ik vind het heel gezellig op de kinderboerderij. Maandag deden we spelletjes om el kaar te leren kennen en 's avonds gin- gen we naar het bos. Dinsdag gingen we ezel rijden op Kiki of Abslam. We deden ook een tienkamp en ik vond het r jammer dat ik de taart niet gewonnen heb. Dinsdagavond kwamen papa en mama even kijken. Woensdag zijn we lekker gaan zwemmen bij Aquadroom. Donderdag deden we een vossejacht en 's avonds kregen we disko. Vrijdag gingen we lekker macaroni eten met een heel lekker toet je. Ik vind het heel leuk om in een tent te slapen en om 's avonds lekker te klet sen. Vrijdagavond is de bonte avond en zaterdag mag ik weer naar huis. De lei ding is heel lief en de dieren zijn ook lief. Volgend jaar kom ik weer op kamp op de kinderboerderij. Daaag, groeten van Ilse de Nijs. (Ilse kan zelf niet schrijven en heeft dit verhaaltje aan Joke verteld). Meisje omgetoverd Ik ben Marald, 12 jaar oud en ik ivoon in Zaandam. Ik ben via kennissen naar de kampweek in Soest gegaan, op de boerderij "de vrije teugel". Je moest een tent meenemen waar je in moest slapen. Vijf dagen lang. De eerste dag is maandag, dan moet je om twaalf uur er zijn en dan mag je de tent opzetten. En ga je even rond kijken, en om half twee. gaan we eten, warm eten. Na het eten gaan we kennismaking spelletjes doen. Toen gingen we een paspoort ma ken, en toen eten. Na het eten gingen we naar het bos voor het bosspel. Toen Foto: Goos van der Wilt we thuis waren moesten we naar bed. De volgende dag gingen we om negen uur eten. Na het eten beesten voeren en ezel rijden en iets voor jezelf knutse len. Dan weer middageten. Dan de be roemde Boerderij-Tienkamp, daarmee verdien je een reuzetaart. Na het eten 's avonds mogen de ouders langsko men. Op woensdag na het eten gaan we naar het zwembad. Om 5 uur gaan we weer naar huis en het was erg leuk. Na het eten deden een paar van de leiding een toneelstukje. Dat ivas erg leuk en het ging over een meisje die omgeto verd was in een poppenkastpop enzo voort. En toen weer naar bed. Donder dag na het eten mogen we knutselen, maar een vlot bouwen ging niet door. Ik had een hengel gemaakt, 's Middags deden we een opdrachtenspel. We kre gen een kaart mee daar stond bv. dat je twee kwartjes moest verdienen. Na het eten zouden we een kampvuur maken, maar het regende dus deden we disko. De kleintjes gingen om kwart over acht naar bed, de groteren om negen uur. En vrijdag oefenen voor de bonte a- vond. Ik doe een toneelstukje. We mogen zo lang mogelijk opblijven. Za terdag moeten we weer om half twaalf naar huis. Ik vond het erg leuk maar jammer dat sommige erg vervelend waren. Slagroomtaart De kampweek is ontzettend leuk. We doen veel dingen maar je krijgt ook veel tijd voor jezelf. Met de "Boerderij-Tienkamp" op dinsdag kon je een grote slagroomtaart winnen. De eerste nacht in de tent is natuurlijk erg spannend. In deze week waren er ook veel kinderen die nog nooit gekam peerd hebben. Maar tóch hebben ze bij na de hele nacht gekeet. Woensdag zijn we naar het zwembad geweest. Don derdag hebben we vossejacht gedaan. Het enige vervelende die dag was dat het later ging regenen en daardoor konden we geen kampvuur makèn. Maar daarvoor in de plaats hadden we een disko.' En vrijdag: de bonte avond.. Een hartstikke leuke week dus! Mirte Schot, 12 jaar, Ereprijsstraat 78 Soest. Ezel rijden Het is zomer en we gaan op kamp in Soest en daar kun je ezel rijden en we gaan ook spelletjes doen en we gingen lekker naar de sauna en de bonte avond lijkt mij zo leuk. Ga toch ook naar het kamp. Dag van Wiena, 7 jaar. van oosten So«» torberg *e»tr»at 57 Soest Tol. 02155-13109 Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. Bij aankoop van een kleurenfilm, krijgt u bij van oosten hoge korting op een mooie grote kleurvergroting van 20 x 28 cm. Wat moet u doen I Lever doosje sticker bij ons in. Dit geeft u dan recht op 1 kleur vergroting van uw eigen favoriete opname, afgewerkt in ons eigen foto-laboratorium. 1 kleurvergroting 20x28 cm ^5H) (bij 24/36 opn. film) voor 1 kleurvergroting van 20 x 28 cm. (bij 12 opn film) voor Foto: Herman van Dam ciu-x-, fciaiimiuiooiis en natuurlijk radiotoestellen. Daarnaast kunt U bij de heer Van der Kamp de door hem ontwikkelde "Ka- bonkmachine" zen en vooral voelen, alsmede de "zenuwrails" bekend van de T.V. De tentoonstelling, waarvoor de nor male toegangsprijzen gelden, is beide dagen te bezichtigen van 11.00 tot 18.00 uur.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5