lans .Hermam SPECTACULAIRE y— 10% y— 20% 25% 50% y— 75% 80% KORTING vakmanschap exclusiviteit SCHOENEN iWl ÏOM" Kreatief centrum Artishock Krone, een europees circus van wereldklasse Informatie over de eenmalige uitkering 1985 I SMIT VIDEOKRANT nr. 19 is uit! HERMAN VAN DAM ÊAGÏNAj -1095* WOENSDAG 24 JULI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 TAURANT STONES" ►mars 1ULIEREN De toekomst voor De Borg Circus Krone vanaf donderdag 25 juli in Hilversum Liefst luchtigjes.... Het journaal voor Soest en Baarn Foto en Videoprodukties RBONADE 1KRIJGBAAR IN FIUALEN MET 10ENTE- EN/OF VLEESAFDEUNn lELDIGT/MZATERDAG 27 JUUA.S VERBOUWINGS UITVERKOOP "twinkelen waard VAN WEEDESTRAAT 44 - SOEST 1. 02154-12913/15775 vakantie-seizoen op 27 juli augustus irtet it ,,De Prom". genieten van deze uziek. sze dagen te mogen n. ziens in ,De Prom" omputer leveren wij en middelgrote op- Jnstige prijzen. lentatie en prijs- Amersfoort Het creatief centrum Artishock ver huist in de maanden augustus en sep tember met haar cursusactiviteiten naar het gebouw "De Borg".In de 3e week van september hoopt het cen trum daar met haar cursussen te kun nen starten. Deze ingrijpende verhui zing maakt dat de bestemming van het huidige Artishockgebouw en die van het gebouw De Borg verandert. De vele publicaties in de pers van de laatste weken bewijzen dat veel Soeste- naren zich met de ophanden zijnde ver andering hebben bezig gehouden. Verdwijnt de functie van dorpshuis vol ledig? Is er wel ruimte genoeg voor de cursussen van Artishock? Wordt Arti shock opgeheven? Wat gebeurt er met de bowling? Welke naam krijgt het centrum? Kunnen we nog vergaderen? Dit is een greep uit de vele vragen die het creativiteitscentrum en het inte- rimbestuur van de Borg bereiken. Omdat er geen duidelijk antwoord ge geven is op deze vragen zijn er even zovele suggesties en verhalen ontstaan over de toekomst van De Borg. Een nieuw begin p Voor het creativiteitscentrum betekent I de verhuizing een nieuw begin. De ja- Jtren 1983, 1984 en 1985 zijn voor het cen- i trum een groot succes geweest. Steeds £,méér cursisten vonden de weg naar het ^creativiteitsgebeuren. Het is mede om Éjdeze reden dat het bestuur van het cre ativiteitscentrum Artishock in eerste ^instantie niet stond te juichen bij het ■idee om te moeten verhuizen. I "De financiële problemen in de gemeen te Soest gaven tenslotte de doorslag. Met het raadsbesluit van 13 juni j.1. verdwijnt het creativiteitscentrum uit het oude St, Jozefgebouw aan de Steen- hoff^traat en verandert de functie van het dorpshuis De Borg in de wijk Over- j hees. In een paar weken zullen de aannemer en de schilder het interieur van De Borg aanpassen. Met betrekkelijk een voudige middelen zal de sfeer totaal veranderen. Cultureel centrum Maar De Borg heeft meerdoor zijn grote zaal en de ontmoetingsruimte is het mogelijk om een cultureel centrum te realiseren. En dat is iets meer dan een creatief centrum. Kenmerkend voor het centrum zal zijn dat het cur susgedeelte zo veel mogelijk gekoppeld wordt aan het culturele programma. Een groot voordeel zijn de gecombi neerde lesruimtes. De cursisten kunnen elkaar zo gemak kelijker ontmoeten. Bovendien worden de diverse cursusactiviteiten beter zichtbaar. In de pauze kan er iets ge dronken worden in het culturele café waar permanent exposities verzorgd worden. Het theater, de filmfunctie, li teraire activiteiten, dans, muziek, ten toonstellingen en het culturele café vormen belangrijke onderdelen van het culturele centrum. Zelf aan het werk zijn, kijken, luisteren en gezellig heid, kunnen hand in hand gaan. Een nieuwe activiteit voor de zaterdag morgen zijn de vrije ateliers voor foto grafie, hout, metaal, keramiek en teke nen. Ruimtes voor cursussen Nu de verbouwing begonnen is kunnen we constateren dat lokalen, verlichting en inrichting goed zijn. Het is altijd af wachten hoe een nieuw centrum er uit zal gaan zien na aanpassingen in het gebouw. De lesfaciliteiten zien er prima uit. De cursussen op het gebied van dans, dra ma, beeldende- en audio-visuele vor ming krijgen in ieder geval minstens even goede lesruimtes als aan de Steenhoffstraat. Amateuristische kunstbeoefening Van donderdag t/m zondag zal de grote zaal zoveel mogelijk beschikbaar ge houden worden voor toneel, film en dans. De theaterzaal zal ook gebruikt kunnen worden door anderen. In de af gelopen jaren maakte bijv. '"t Nut" gebruik van de theaterzaal voor enkele produkties. Muziekuitvoeringen, ama teurtoneel, theaterproducties, etc. zul len ook in de toekomst gebruik kunnen blijven maken van de theaterzaal. Een cultureel centrum moet immers de mogelijkheden bieden voor allerlei soorten manifestaties Het Soester culturele centrum zal daarop géén uitzondering vormen. Ook zal het centrum de mogelijkheid blij ven bieden om lokalen te huren voor bijv. verenigingsactiviteiten en verga deringen. Het is echter vanzelfspre kend dat er rekening gehouden zal wor den met de totale programmering van het centrum. Bowling De bowling zal ongestoord in het nieu we centrum aanwezig blijven. In hoe verre deze activiteit cultureel is en dus passend in een cultureel centrum, is door de bestaande situatie in Soest niet meer voor discussie vatbaar. Een gezellige, goed verzorgde activi teit, trekt publiek en dat publiek komt automatisch in een gebouw met meer dere activiteiten. Ervaringen in 1984 hebben ons geleerd dat culturele en creatieve (cursus)activiteiten en bow ling elkaar goed verdragen. Een groot voordeel is dat de bezoekers van de bar, de bowling, het theater, de ten toonstellingen en de cursisten elkaar "vanzelf" ontmoeten. Wanneer het ho recagedeelte een gezellige sfeer uitstraalt kan het niet anders dan een succes worden. Samenwerking Het creativiteitscentrum Artishock heeft in de afgelopen jaren een beleid gevoerd waarbij haar gebouw zoveel mogelijk open gesteld werd voor aller lei soorten activiteiten. Leslokalen wa ren te huur voor uitvoeringen, bijeen komsten of vergaderingen. Ook in het nieuwe culturele centrum in Overhees zal het bestuur en de dagelijkse leiding er alles aan doen om het gebouw be schikbaar te stellen voor verenigingen, instellingen en andere gebruikers. Met enige weemoed nemen we af scheid van het oude en vertrouwde Ar tishockgebouw. Met elkaar moeten we er in Soest best in kunnen slagen een succesvol centrum op te bouwen waar het bruist van de activiteiten. Voor nadere informatie02155-18456. Circus Krone, het grootste en meest succesvolle circus van Europa, is na vijf jaar weer in Nederland. Het circus, dat in München in een eigen "vast" circusgebouw gevestigd is, zal vanaf donderdag 25 juli tot en met zondag 28 juli op het parkeerterrein nabij de Expohal voorstellingen geven in Hil versum. De aanvangstijden van de voorstellin gen zijn donderdag 25 juli om 20.00 uur en daarna dagelijks om 15.00 en 20.00 uur. De wereldpremière van het nieuwe pro gramma van circus Króne, de "Krone- Parade 1985" vond plaats op 4 april in Heilbronn. In Amsterdam, waar de Nederland tournee officieel begon, heeft circus Krone aan burgemeester Ed van Thijn een boodschap overhandigd van Mün- chen's Oberbürgemeister Georg Krona- witter. Circus Krone is op tournee met 400 mensen en 250 dieren, een speeltent die plaats biedt aan ruim 5000 bezoekers, een reizende circusschool, een bedrijfs brandweer, een grote mobiele keuken, een circus-restaurant en allerlei werk plaatsen. Het circus reist door Nederland per spoor met twee speciale lange treinen en over de weg met een konvooi van meer dan 100 voertuigen met aanhan ger. Circus Krone beschikt sinds kort over een nieuwe fagade van 40 meter lang en 12 meter hoog. Dit volautomatische en technische wonder heeft meer dan één miljoen gulden gekost. De voorverkoopadressen voor Circus Krone in Hilversum zijn: WV, Emma- straat2, Hilversum; VW, Wilhelmina- plantsoen 6, Bussum; alle VVV-be- spreekbureaus en telefonisch bij VW- TBB 020-273181. De circuskassa's zijn dagelijks vanaf 9.00 uur doorlopend geopend. Telefoon van de cirkuskassa: 035-853553. In de zomer dogn we het luchtig jes aan. Vanwege de zon en zo Op het eerste teken zijn we bereid uit de band van onze gewone k!e ren te springen. En als we water zien, dan plonsen we al. Gek ge noeg hebben we dat ailemaaï in de kortste keren geleerd. Want de iets ouderen onder ons weten maar al te goed dat zon en vacan- tie en verre reizen en uit de band springen, omdat iedereen mee doet, iets zijn van de nieuwe tijd. Toen de auto dat begon mogelijk te maken. En toen het vacantie- 'geld -deel werd van ons salaris. Toen de grenzen verdwenen om dat we er overheen stapten en iedereen de mond vol had van verre reizen en drieste avonturen. Europa moest dus één worden. Dan is Europa dus je vacantie- land. Aan ons zal het niet liggen. Je moet er immers eens uit. Dat heeft een mens nodig. De zon op je body en zo weinig mogelijk witte strepen op je huid. In je blootje dus ook al. Wat let ons. We zijn allemaal gewone mensen onder elkaar. En niemand kent je immers op die verre kust. Liefst luchtigjes dus, omdat het zomer is. Een luchtig stukje dus ook. Zo maar wat gezomer in het hoofd. Mag het eventjes hoogd met een toeslag voor degenen die in 1984 een meerjarigentoeslag ontvin gen. Deze bedraagt - voor gehuwden 145,- - voor een één-oudergezin ƒ130,- - voor een alleeenstaande van 23 jaar of ouder ƒ100,- - voor een alleenstaande van 22 jaar 90,- - voor een alleenstaande van 21 jaar 80,- - voor een alleenstaande van 18 tot en met 20 jaar 70,- Deze toeslag wordt verhoogd met een extra bedrag van 100,- per telkind. Nu ook de Eerste Kamer akkoord is ge gaan met het wetsvoorstel van Staats secretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wordt dit jaar eveneens een eenmalige uitkering ver leend. Deze uitkering 1985 is alleen bestemd voor de zogenaamde meerjarige mini ma: Dat zijn mensen die in 1984 een eenmalige uitkering ontvingen en ook in 1985 nog steeds tot de echte minima behoren. Dat wil zeggen mensen die ook nu alleen of samen met anderen een inkomen hebben dat niet meer is dan het sociaal minimum. De eenmalige uitkering is een compensatie voor het koopkrachtverlies dat deze groep men sen in 1985 heeft geleden. Degenen die bij de eenmalige uitkering over 1984 een toeslag voor meerjarige echte minima ontvingen, krijgen ook dit jaar een hogere eenmalige uitkering. Het streven is de eenmalige uitkering nog voor het eind van dit jaar uit te betalen. De hoogte De eenmalige uitkering bestaat uit een bedrag voor iedereen en een bedrag voor elk kind. Dat geldt ook voor de toe slag. Op de toeslag bestaat alleen recht als de betrokkene in 1984 een eenmalige uitkering ontving met een toeslag voor meerjarige echte minima. Is men ge huwd of samenwonend, dan moeten bei de echtgenoten of partners in 1984 zo'n toeslag voor meerjarige echte minima hebben ontvangen om ook dit jaar voor een hogere eenmalige uitkering in aan merking te komen. Voor de hoge uit kering bestaat dus over het algemeen recht als zowel in 1983 als in 1984 een eenmalige uitkering is ontvangen. De uitkering bedraagt - voor gehuwden met kinderen 685- - voor gehuwden zonder kinderen 660,- - voor een één-oudergezin 635,- - voor een alleenstaande van 23 jaar of ouder ƒ460,- - voor een alleenstaande van 22 jaar ƒ415,- - voor een alleenstaande van 21 jaar 375,- - voor een alleenstaande van 18 tot en met 20 jaar 355,- Deze basisuitkering wordt verhoogd met ƒ60,- voor elk kind voor wie men over het tweede of derde kwartaal van 1985 kinderbijslag ontvangt en dat in Nederland woont. Dit bedrag ontvangt men dus per "telkind". Krijgt men b.v. voor een kind dubbele kinderbijslag, dan ontvangt men dus twee keer dit be drag. Bovenstaande bedragen worden ver- Voorwaarden Om in aanmerking te komen voor de eenmalige uitkering 1985 moet men de eenmalige uitkering 1984 hebben ont vangen. Als men gehuwd is of samen woont, moeten beide echtgenoten of partners de eenmalige uitkering 1984 hebben ontvangen. Als er nog geen de finitieve beslissing is genomen op de aanvraag om de eenmalige uitkering 1984, kan de uitkering al wel worden aangevraagd. Dat geldt vooral voor de genen die de eenmalige uitkering 1984 voor zelfstandigen nog zullen aan vragen. Voorts moet er om in aanmerking te komen voor de eenmalige uitkering sprake zijn van een minimumloon, een sociale uitkering op het minimum niveau, een bijstandsuitkering of van alimentatie. Mensen die geen inkomen hebben, uit sluitend leven van rente of giften van anderen of alleen een studiebeurs heb ben, kunnen geen aanspraak maken op de uitkering. Tevens geldt als voorwaarde dat men ook het hele jaar in Nederland moet hebben gewoond en een eigen huishou ding hebben gevoerd. Personen die in een inrichting of een bejaardenoord verblijven, komen niet in aanmerking voor de eenmalige uitkering. Zij die in Nederland wonen en een in komen (loon of uitkering) ontvangen uit het buitenland, kunnen eveneens aanspraak maken op de eenmalige uit kering. Heeft men een inkomen dat iets meer is dan het sociaal minimum, dan kan nog recht bestaan op een deel van de een malige uitkering. Is de uitkering echter minder dan 50,- dan wordt deze niet meer uitbetaald. Het aanvragen De aanvraagformulieren voor de een malige uitkering 1985 worden door de gemeenten automatisch toegezonden aan degenen van wie bij de gemeente De volgende onderwerpen komen aan de orde: Expositie van vleesetende planten in het Cantonpark Horecatoernooi Fietsvierdaagse Braderie Gasparkronde Fietscrosswedstrijden King's Road Riders Avondvierdaagse in Soest en Baarn Ongeval op de Geerenweg Rommelmarkt bij van Arkel Instituut Polsstokspringen Projektweek scholengemeenschap Eemland "Kapot maken, heel maken" Stratenloop Auto weggezakt Nachtegaallaan Opening atletiekbaan Eerste boek van het KNIL voor ut Z.K.H. Prins Bernhard Trekkershut in de provincie Utrecht Open dag bij kompostbedrijf Soest/Baarn Vakantieweek bij de Vrije Teugel Lekgeslagen schip in de Eem Paleis Soestdijk marathon Deze videokrant is te bestellen bij: Praamgracht 5 - 3743AC Soestdijk - Tel. 02155-17552 Los nummerf 50,- per band. Abonnement: M5,- per keer. Heeft U aktuele, interessante of leuke ideeën voor de video krant, belt U dan naar de redaktie van de videokrant: Herman van Dam, Foto en Videoprodukties, tel. 02155-17552 Teveel van het 'goede' Glaasjes teveel constateerde surveille rende Soester politie bij een 28-jarige Amersfoorter. Op de Nieuweweg mocht hij met negatief sukses proefblazen, en ontkwam vervolgens niet aan een bloedproef, een proces verbaal en een rijverbod Beter liep het af met een 25-jarige in woner van Soest die op de Soesterberg- sestraat op een teveel aan alcoholge bruik werd gecontroleerd. Hij kreeg na de tweede blaasproef het voordeel van de twijfel en ontkwam daarmee aan een bloedproef. bekend is dat zij ook in 1984 een eenma lige uitkering hebben ontvangen. De aanvraagformulieren zullen niet meer bij de postkantoren verkrijgbaar zijn. De gemeenten zullen de aanvraagfor mulieren vanaf 1 september a.s. ver sturen. Heeft men de eenmalige uitkering 1984 ontvangen en toch vóór 1 oktober 1985 niets van de gemeente vernomen, dan kan het aanvraagformulier bij de ge-, meente worden afgehaald of aange vraagd. Ook degenen die op 31 augustus a.s. een bijstandsuitkering (ABW of RWW) ontvangen, zullen automatisch bericht krijgen van de gemeente als zij de een malige uitkering 1984 hebben ontvan gen. Het kan voorkomen dat deze bij standsontvangers wel de eenmalige uit kering 1984 hebben ontvangen, maar voor 1 oktober a.s. niets van de ge meente horen. In zo'n geval moeten ook zij zelf een aanvraagformulier bij de gemeente afhalen of aanvragen. Voorlichting Begin oktober zal door middel van een voorlichtingscampagne gericht op dag bladen en huis-aan-huis bladen en een televisiespot zoveel mogelijk bekend heid worden gegeven aan de eenmalige uitkering. Degenen die de eenmalige uitkering 1984 hebben ontvangen, maar dan nog niets van de gemeente hebben vernomen, zullen er zo op worden ge wezen dat zij zelf het aanvraagformu lier moeten afhalen. Het aanvraagformulier moet ingevuld, ondertekend en voorzien van de nodige bewijsstukken voor 15 november a.s. worden gezonden naar de gemeente, waar men woont. Het recht op de uit kering vervalt, als de uitkering na die datum wordt aangevraagd. Stier aan de haal, Soester sheriffs grijpen in Amoureuze neigingen, het zomerse weer of verandering van décor? Wie het weet mag het zeggen. Feit is dat de Soester politie vorige week voor een niet alledaags karwei stond. Een stier ontsnapte uit een aan hem toegewezen stuk weiland en toonde opmerkelijk veel belangstelling voor een aantal koeien die elders de melkproduktie in stand hielpen houden. Soester sheriffs brachten de ontsnapte weer naar zijn eigen plekje terug. Informatiecentrum veertien dagen lang beperkt geopend Gedurende de periode maandag 22 juli tot en met vrijdag 2 augustus is het ge meentelijk INFOcentrum alleen op maandag-, dinsdag-, woensdag-, en donderdagmiddag van 13 tot 17 uur ge opend. Op de vrijdagen is men de gehele dag gesloten. Vanaf maandag 5 augustus zijn de openingsuren weer van 9 tot 17 uur op alle werkdagen. Het gas- en c.a.i. bedrijf in de maand juni De gasinkoop in de maan juni bedroeg 2.257.775 m3. In juni 1984 was dat 2.206.265 m3 en in juni 19831.658.512 m3. Tot en met juni is 43.639.756 m3 gas ingekocht. Vorig jaar was dat 39.837.344 m3 en in 1983 37.168.319 m-3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand mei van 14.835 naar 14.908. Het aantal c.a.i.abonne menten steeg in dezelfde periode van 11.942 naar 12.027. Dief ingesloten De dief die zaterdagavond in een res taurant zich een portefeuille van een dienstdoende kelner toeeigende zal zich waarschijnlijk een andere afloop hebben voorgesteld. Zeshonderd gul den en cheques kreeg hij slechts even in ongevraagd bruikleen. In een cafeta ria in de Rademaker straat, de straat waar ook het restaurant gevestigd is, werd hij door de politie aangehouden! Na verhoor werd duidelijk dat de man nog enkele zaken op zijn kerfstok heeft. Voorlopig is hij te gast op het politiebu reau

Soester Courant | 1985 | | pagina 9