KtNE ttsnura&i odomo 66°/® Mogelijkheden voor vereniging Artishock Verbouwingsopruiming met kortingen tot Paleis Soestdijk krijgt nieuwe overburen 1. DE BRUIN Commodore INLIJSTEN? lï&Lzo gezien 63e JAARGANG NO. 49 BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 GLAS ITRlTflTlTI Beckeringstraat 50 - Soest HANDEL 1/111LVL beeVwukom1en-29 KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Kilo 8.50 Denk aan uw voorinschrijving van de Rijwiel- vierdaagse VARKENS LAPPEN PINDA'S LEVERKAAS KOMKOMMER üiekoop je bi) De IBM compatible PC! Prinses Irene jarig Opknapbeurt voor bijgebouw 1 Augustus start de basisschool Melk goed voor elk? j&PC door Gerard Paul Tegen de klippen op Onderhandelingen met gemeente hervat Collectanten gevraagd voor Kankerbestrijding Inbraak lunchroom Kostverlorenweg Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f 24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG WOENSDAG 31 JUL11985 lfflA| L I lL (werkplaats woonhuis) in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit', o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Peters bv, voor wonen in de groene zone. WOENSDAG - GEHAKTDAG 500 gram 4.65 tdi si..,, bi, KEURSLAGER TAMBOERIJN 17 - SOEST TEL. 02155-22464 Alleen donderdag MAGERE Alleen donderdag VERS GEBRANDE 500 gram nu Alleen donderdag Nu ÏOO gram Alleen donderdag 2 KROPPEN De zon en de regen die spelen een spel soms lopen de rillingen over je vel dan denk je tesamen aan DUBBELE RAMEN. Glasman VAN EDE die leverl ze snel! VOOR AL UW KADO'S ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 1 00 98 COe nieuwe Commodore mei m standaard 256 Kb geheugen, inclusief toetsenbord en monochrome high- commodor* resolutiorx monitor PC 10 2 diskettestations, 320/360 Kb. 5 695 - exd. BTW. PC 20: diskettestation 360 Kö en 1 x 10 M6 harddisk, f 9 150- exd. BTW Advïsie te Soesf, showroom en parkeren achter ons pand Vredehofstraat 13. Tel 02155-11434, ook voor Software Soest' Steenhoffstraat 13 fel. 02155-101 15 Zuid Promenade 1 iel. 02155-12419 Baarn: Nieuwstraal 29 tel. 02154-12301 pa herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152" Postgiro 126156 GROTE SORTERING c.a. 200 modellen in houten aluminium Snelle service Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 Hoewel alle scholen wegens vakantie gesloten zijn wordt op donderdag l au gustus 1985 de Wet op het basisonder wijs officieel van kracht. Met deze wet houdt het kleuter- en lager onderwijs op te bestaan. Kinderen van vier tot on geveer twaalf jaar krijgen vanaf heden les in een ononderbroken leerperiode. De invoering van de wet is gedurende vele jaren voorbereid en werd met bre de parlementaire steun aanvaard. In de tussenliggende periode is op de scholen hard gewerkt aan de invoering. De datum 1 augustus 1985 is aan te merken als "mijlpaal" voor het Neder landse onderwijs al moet daar direct aan worden toegevoegd dat er rond de invoering nog wel technische kwesties moeten worden opgelost alvorens alle idealen van het vernieuwde onderwijs kunnen worden gerealiseerd. Daaren tegen zijn vooral de onderwijskundige aangelegenheden in de afgelopen jaren zo voorbereid dat de nieuwe wet onder wijskundig niet op problemen stuit. Zo als staatssecretaris Van Leyenhorst (onder andere belast met het basison derwijs) onlangs tijdens een spreek beurt zei: "De invoering van de Wet op het basisonderwijs is niet het einde van een vernieuwingsproces, maar een ui terst belangrijke tussenstap in een ont wikkeling: een ontwikkeling die we sa men met de duizenden leraren en lera ressen in het basisonderwijs zeker tot een goed einde zullen brengen". Op 1 augustus is die belangrijke tussenstap een feit! Hoe was 't ook weer? Even terug naar af. Gemeentelijke bezuinigingen wa ren er geruime tijd geleden de oorzaak van dat de stichting en de vereniging Artishock naar De Borg zouden verhui zen. Na veel touwtrekken stemde de stichting Artishock tenslotte in met de verhuizing, de vereniging Artishock dacht en denkt daar anders over. De Borg biedt naar de opvatting van het verenigingsbestuur te weinig mo gelijkheden om aktiviteiten die leden en bestuur van de vereniging voor ogen staan te ontplooien. De stichting ging door "de knieën", de vereniging hield, om de beeldspraak nog even vol te houden "het been stijf". Een tegen stelling die de relatie tussen stichting en vereniging ernstig bekoelde. De stichting Artishock met de nieuwe be huizing redelijk geholpen, de vereni ging Artishock, nu men uit de Steen hoffstraat verdwijnen gaat nog steeds op zoek naar een alternatieve behui zing. Aanvankelijk ging men bij het zoeken naar huisvesting op de solotoer. Daartoe min of meer gedwongen, omdat naar de mening overleg met de gemeente tot niets zou leiden. In dit standpunt is vorige week gelukkig ver andering gekomen. Achter de verga dertafel heeft men elkaar weer gevon den. Bestuurslid Robin Muyser sprak met wethouder Frans Kingma en wel- zijnsambtenaar Joop v. Tol over de mogelijkheid het niet meer in gebruik zijnde stationsgebouw van station Soest voor de vereniging Artishock te gaan benutten. De Nederlandse Spoor wegen lijken op dit ogenblijk geen en kel bezwaar tegen de Artishockplannen te hebben. Deson danks beweegt zich toch een stevig ad dertje onder het gras. Het oude verlaten stationsgebouw zal, wil het voor de vereniging kunnen funktione- ren, een aantal veranderingen moeten ondei'gaan. "Wie zal dat betalen?" was vorige week de centrale vraag bij het weer op gang gekomen gesprek tussen vereniging en gemeente. Duidelijk werd tijdens deze gespreksronde dat de vereniging Artishock niet over de fi nanciële middelen beschikt verbouwin gen en restauratie te financieren. Duidelijk werd ook dat het vervallen stationsgebouw na een stevige opknap beurt voldoet aan de plannen die de vereniging voor ogen staan. Robin Muyser is van mening dat de ruimte bijzonder geschikt is voor het houden van muziek-uitvoeringen, theater en filmvoorstellingen. Het lijkt allemaal Frank ruimt ookj op! Het gebouw van het NS-station Soest aan de Stationsweg. net te mooi om waar te kunnen worden. Wat wel werkelijkheid werd is het gegeven dat vereniging en gemeente de botte bijl hebben begraven en de we derzijdse harde opstelling hebben ver laten. Uiteraard zijn lang niet alle pro blemen gladgestreken. Zo bestaan er nog verschillen van inzicht over wan neer officieel de huur van het gebouw aan de Steenhoffstraat kan worden op gezegd. De gemeente heeft het St. Jo zefgebouw voor kopers al geruime tijd in de aanbieding en maakt vorderingen met de onderhandelingen, de advocaat van de vereniging Artishock is daaren tegen van mening dat het huurcontract eerst op 31 maart '86 is afgelopen. On danks de verschillen van inzicht is er bij de gemeente Soest opnieuw de be reidheid de nog steeds zoekende vere niging niet alleen te laten zwemmen. Duidelijk werd die avond ook dat zowel Frans Kingma als Joop van Tol de aan gedragen stationsgebouwoplossing niet bij voorbaat van de hand wijzen, maar dat er op korte termijn geen uit spraak kan worden gedaan over de daaraan gekoppelde financiële konse- kwenties. Bovendien stelt de gemeente zich op het standpunt dat er naast de mogelijkheid van het stationsgebouw Soest naar andere alternatieven dient te worden gezocht. Een toch wel merk waardige opvatting, omdat, afgaande op wat de vereniging Artishock daarover naar buiten heeft gebracht, alternatie ven binnen Soest niet aanwezig zijn. Hoofdzaak is en blijft dat beide partij en elkaar als volwaardige gespreks partners weer hebben gevonden. Nu ook nog de vieze smaak wegspoelen in relatie tot de stichting Artishock, "bergruimte" vinden voor de vereni ging Artishock, en alle partijen leven nog lang en gelukkig H.K.H. Prinses Irene wordt maan dag 5 augustus 46 jaar. Melk moet, maar dan niet op de navol gende manier. Aan het Dorpsplein wer- den pakken melk gestolen. De gedupeerde consument meent te weten wie de daders zijn, maar heeft met deze veronderstelling bij de politie nog niet het wettig bewijs kunnen leveren. Zoals je bergen slechts met veel vast houdendheid en met een schepje kunt verzetten, zo kun je een honderdvijftig kilometer lange voettocht door de ber gen ook alleen maar stapje voor stapje afleggen. Ook hierbij is een dosis door zettingsvermogen, gepaard aan een niet aflatende energiebron, vereist. In het buitenland lopen geplaveide wegen zelden horizontaal, de minder gebaan de voetpaden vrijwel nooit. Dat was ook niet het geval toen we over glibbe rige wandelweggetjes gleden, tussen de schaars of in het geheel niet geklede badgasten door als vreemd uitgedoste pakezels in het mulle zand wegzakten of ons een weg baanden door de brand netels en braamstruiken van de Engel se Zuidkust. We klommen step by step tegen de klippen op om daarna onver saagd af te dalen tot aan de zeespiegel, waar we niet onder hoefden af te dalen om drijfnat te worden, dankzij de zon die dag in dag uit schijnheilig naar beneden keek alsof ze niet al veel te lang had geschitterd door afwezigheid. Schijnheiligheid ol niet, ze was onloo chenbaar aanwezig, evenals de niet af latende koele zeewind. Na een paar dagen inlopen, kregen mijn benen er aardigheid in. Alsof ze wakker geschud werden na al te lang durige werkloosheid door zittende ar beid, waarbij ik geacht wordt meer met mijn hoofd dan met mijn benen te doen. Waar ik als kind voor straf mijn benen moest gebruiken als ik dat met mijn hoofd verzuimd had, doe ik zulks thans in mijn vakantie als recreatie. Herschepping, dus... Door elke dag vier tot zes uur te wande len, acht tot tien uur te slapen en de rest van de dag te gebruiken om wat uit te rusten, te eten en te drinken wordt je inderdaad een ander mens. Gelukkig zaten we, zoals gezegd, in good old England, waar ze op het gebied van in nemen wel iets te bieden hebben. Ik geef toe dat het even wennen is wanneer je op je nuchtere maag een hele grapefruit en een klodder marme lade opgediend krijgt als je niet van bittere spijzen houdt, maar je móet wel als je een stevige dagmars voor de voeten hebt. Dan eet je ook de padde- stoeltjes en de plakken aardappel er bij op en vraag je om een extra pot veel te sterke thee, waarvan de giftige werking al naar gelang je leven je lief is, kan worden gereduceerd door ge noemd thee-extract aad-te lengen met koude melk en gloeiend heet water. Dan heb je de cornflakes en de sinaas appelsap al weggewerkt en ben je toe aan de daaropvolgende vaste spijzen: de onwelriekende worstjes, de bacon en de gebakken eieren, weg te spoelen met de van de cornflakes overgebleven melk. Na een week eet je je i'ingers er bij op en blijkt het een ideaal ontbijt voor wandelaars die de beste presta ties leveren als de zon nog niet zo hoog aan de hemel staat. Dat zal trouwens voor de gemiddelde Engelsman ook wel geiden, want 's middags gaan ze daar pas uitgebreid thee drinken. O Foto: Hermin Het comité van het Koningin Wilhelmina Fonds in Soest heeft nog collectanten nodig voor de collecte voor de kankerbestrijding. Deze col lecte heeft uit jaar plaats van 26 augustus tot 8 september. Met het ingezamelde geld financiert het Koningin Wilhelmina Fonds wetenschappelijk kankeronderzoek, kankervoorlichting, patiëntenbege leiding en onderwijs en opleiding. Het KWF is vrijwel volledig afhankelijk van de bijdragen van de be volking. U begrijpt dus, dat het belangrijk is dat de collecte een succes wordt. Wil dat luken, dan moeten er om te beginnen genoeg collectanten zijn. Die zijn er nog niet. Dus ook door een paar uurtjes te collecteren voor het KWF kunt u zelf meewerken aan de kankerbestrijding. Wil dat lukken, dan moeten er om te beginnen genoeg collectanten voor tel. 14146 of B. Snijders, tel. 15125. Vooral voor de wijk Overhees worden nog collectanten gevraagd. Een onbekende dader heeft in het afge lopen weekeinde ingebroken in de lunchroom 't Hoekje aan de Kostverlo renweg. Door een ruit aan de zijkant in te slaan wist hij binnen te komen, waar hij twee fruitautomaten open brak en de kassa leegde. De buit was ca. 250 gulden. Uit een geldkist werd nog eens een bedrag van 500 gulden weggeno men, en tenslotte verdween ook een hoeveelheid sigaretten en shag. Mevrouw A.C.K. deed aangifte bij de politie. 9 Het eens zo fraaie bijgebouw tegenover het paleis Soestdijk, vroeger in gebruik door de Koninklijke Mare chaussee, heeft er vele jaren voor "oud vuil" bijgestaan. Nog net niet onbewoonbaar verklaard zag Den Haag ten slotte in dat er een grondige opknapbeurt diende plaats te vinden om iets van de oude luister te herstellen. Bijna een Foto: Herman van Dam. jaar geleden is men daar aan begonnen. Vorige week wer den de steigers weggehaald en kunnen nieuwe bewoners er hun intrek nemen. Daartoe behoren de intendant van het paleis Soestdijk, terwijl hel verder in de bedoeling ligt het opgeknapte bijgebouw te benutten voor cursussen en bij eenkomsten voor medewerkers van de veiligheidsdienst.

Soester Courant | 1985 | | pagina 1