0//GH m0gstf^rS^e ONZE VAKANTIE GAAT NAAR KODAK SELECT Veilig Snel Kwaliteit Containertjes in de aanbieding Bijna 300 deelnemers aan jeugdvisdag Andere bestemming Willibrordusschool Er bestaan nog wonderen \d'Oude Enghe\ Ook make-up kent jaargetijden VAKANTIETAAK? NET OVER? PROBLEEMVAKKEN? Instituut voor Studiebegeleiding sclMiemakcr WOENSDAG 31 JULI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 Kodak foto-film-uideo computer/ "C- »o Laatje in deze vakantie vakkundig begeleiden bij ons instituut. Bel voor informatie: Opening dagverblijf geestelijk gehandicapten kantoor- artikelen y=Ki/yiEK IWINKEL Schoemaker onderdelen- winkel Geen risico. Wij brengen ons kostbare rolletje bij onze Kodak Select Dealer. En vragen hem dan om, let op, Select Prints. Weten we zeker dat alles in goede handen is. Van A tot Z. Ons rolletje wordt dan ook in het eigen laboratorium van Kodak ontwikkeld. Op de achterkant van de foto's komt het rode stempel van Kodak Select KODAK SELECT PRINT. ALS'TIN ÉÉN KEER GOED MOET. En natuurlijk zijn onze foto's afgedrukt op hoogwaardig Kodak papier. Dus extra zekerheid en gega randeerd perfect AFGEDRUKT DOOR En mochten we iets niet piekfijn vinden, mag dat retour. Als het erop aankomt en dat is bij onze foto's altijd het geval, gaan wij naar Kodak Select ZUIDPROMENADE Foto: Herman van Dani. Tel. 02155-17089 alle foto's worden met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd. 30.000 paar ogen kijken wekelijks in de Soester Courant! Dat zijn nog eens leuke dingen voor de mensen. Het informatiecentrum van de gemeente Soest levert miniatuur mini-containers, gratis, en zolang de voorraad strekt. De echte huisvuilcon tainer die wij straks op de stoep mogen verwachten heeft model gestaan voor dit Madurodamwerk. In een gratis bij geleverd informatie-bulletin komt u al les over de toekomstige op- en afhaal van het huisvuil aan de weet. Naast de Blauwe Vogel aan de Bos straat wordt op augustus a.s. een tweede dagverblijf voor geestelijk ge handicapten in gebruik genomen. De vestiging is in de voormalige St. Willi brordusschool. Dagelijks kunnen circa 40 geestelijk gehandicapte personen van zestien jaar en ouder van dit dag verblijf gebruik maken. De oude lagere R.K. School werd in '84 door de Stichting Dagverblijven Gees telijk Gehandicapten aangekocht van de gemeente Soest. Na een ingrijpende verbouwing voldoet de oude school aan de ministeriële eisen. Een keuken, spe ciaal ingerichte lokalen, praktijkruim ten voor arts en orthopedagoog maken deel uit van de nieuwe accomodatie. Overigens is het geen toeval dat Soest hoog genoteerd stond op het verlang lijstje van de stichting. De omgeving biedt unieke mogelijkheden voor het maken van wandelingen, terwijl er ook op zeer bescheiden schaal getuinierd kan worden. Van één probleem zijn stichtingvoorzitter mevr. G. Viergever Foto: Herman van Dam. en hoofdleidster Henny Vermeulen (nog) niet verlost: Geldzorgen. De sub sidie die de stichting per bezoeker van de overheid ontvangt is absoluut ontoe reikend.' De meest normale recreatie zoals een kopje koffie, een dagje kamp of een zeer bescheiden trein en busreis je dreigen op de tocht te komen staan. Wellicht dat particulier Soester initia tief aan deze misser van de overheid iets zou kunnen doen. In Soest kan toch alles? van balpen tot opbergsysteem van ordner tot brandkast van vlakgom tot bureaustoel opmerkelijk kompleet voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824* Crossers opgelet Een enkele crosser mag de achtervol gende politie in de afgelopen dagen misschien zijn voorgebleven, een in tensievere surveillance maakt aan dit soort incidentele "buitenkansjes" een eind. De Soester politie let met meer dan gewone belangstelling op illegale crossers die in gebieden waar 't lekker "boenen" is de gaskranen van brom fietsen en off-the-road-motoren open draaien. Aanleiding tot deze ver scherpte controle zijn de klachten van wandelaars, fietsers en onwonenden. Om een meestal kostbare bekeuring te voorkomen is het verstandiger de gel dende spelregels in acht te nemen. Denk aan kraantje lek De gevolgen van wateroverlast door schuld zijn niet alleen vervelend maar ook kostbaar. Onlangs vergat een Soes ter de watertoevoer van de wasmachi ne stop te zetten. Gevolg: het overtollige water nam bezit van de flat en stroomde tijdens de afwezigheid van de flatbewoner onder de voordeur door. Geschrokken mede-flatbewoners waarschuwden de politie, die bij aan komst constateerde dat de vergeetach tige flatbewoner reeds aan het soppen en dweilen was. Een overstroming met een redelijk goede afloop. Het kan, wanneer u met vakantie of elders bent, ook anders aflopen. Opletten dus. Hoe 't niet moet Toegegeven, benzine is duur, maar daar hebben zowel de verkoper als de consument mee te maken. Een auto mobilist had daar vorige week een nog al eenzijdige oplossing voor gevonden. Hij liet zijn tank bij een tankstation te Soesterberg vollopen en verdween zonder te betalen. Lang zal hij van dit voordeeltje" geen plezier hebben. De attente pompbediende noteerde het kenteken van de wagen en riep daarna de hulp van de politie in. De jaarlijkse jeugdvisdag die door De Snoekbaars voor de achtste opeenvol gende keer werd georganiseerd is ook in '85 een éclatant sukses geworden. Een zomerse temperatuur lokte bijna 300 jeugdige vissertjes naar de "Soes ter Plassen". Ze waren vergezeld van familieleden en andere supporters. Bij het opmaken van de balans bleken broer en zus v.d. Brink het beste stekkie gevonden te hebben. Johan v.d. Brink behaalde met 185 cm vis de titel bij de jongens, zijn zusje Coreille had aan 50 cm vis vol doende om op de eerste prijs in de afde ling meisjes-vissers beslag te leggen. De strijd om de vangst van de grootste vis werd met liplengte gewonnen door Linda Heitman. De kanier die zij aan De jeugd van Soest aan het vissen. de haak sloeg had een lengte van 45 cm. Concurrent Niels Vlekkert kwam met zijn buit (44 cm) precies één cm te kort. Overigens sneed voor de organi serende vereniging De Snoekbaars het mes heel nadrukkelijk aan twee kan ten. Men kreeg opnieuw veel jeugd aan het water, terwijl bestuursleden druk werk hadden met het inschrijven van seniorleden. De Snoekbaars en de Jeugdvisdag zijn uit Soest niet meer weg te denken. Ze horen bij elkaar als haring met uitjes, zij 't dat daarop af gelopen woensdag tevergeefs is gevist. Willem v. d. Kraats, voorzitter van de wedstrijdcommissie, met de prijs winnaars van de jeugdvisdag. VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344' Insluiping in paardensportcentrum In de nacht van zaterdag op zondag heeft het paardensportcentrum Soest aan de Bosstraat onuitgenodigd bezoek gekregen van iemand die door een niet afgesloten deur de manege binnen wist te dringen. In de kantine maakte hij 100 gulden buit uit een geldlade. Bovendien verdwenen er tien zgn. bospenningen voor het landgoed Pijnenburg, elk met een waarde van 75 gulden. Auto's doelwit De heer G. v. D. van de Wiardi Beck- manstraat meldde de politie in het weekeinde de diefstal van de vier wieldoppen van zijn auto, die bij zijn woning geparkeerd stond. Mevrouw L.C. van de Veembesstraat ontdekte dat een koplamp van haar auto was vernield. Beiden deden aan gifte bij de politie. Fietsendief aangehouden Op aanwijzing van getuigen heeft de politie in het weekeinde aan de Smits- weg de 35-jarige Soester H.B. aange houden op verdenking van het stelen van een fiets. Hij had het rijwiel zondagavond weggenomen en voor een bedrag van 30 gulden doorverkocht. De man is voorlopig in het politiebureau ingesloten, in afwachting van nader onderzoek. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Wonderen of sprookjes, U vult het zelf maar in, maar ze bestaan nog. De 62- jarige heer J.G.J. Kok kan U er meer over vertellen. Met zijn tractor kwam hij op de over weg van de Eemweg in onzachte aan raking met een trein. Eerder had de bestuurder van de tractor gestopt voor het rode licht in verband met de nade ring van een trein. Toen deze in de rich ting Amersfoort was verdwenen reed Kok de overweg op, zonder te letten op de trein die vanuit de richting Amers foort naderde. Deze onoplettendheid beperkte zich tot materiële schade en veel schrik. De tractorbestuurder kan het ongelooflijke verhaal in ieder geval navertellen. Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soestersl BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest S Tel. 02155-13331 WEEKMENU 2 van 1 aug. t/m 14 aug. J ƒ26,50 Geb. ossestaartsoep Slibtong Picasso Coupe Oude Enghe Iedere woensdagavond LIVE MUSIC o Kassa, altijd prijs Door het draairaam van een eerste verdieping te forceren kregen inbre kers toegang in een installatiebedrijf aan de Birkstraat. Uit de daar aanwezige kassa ontvreemdden ze een bedrag van circa 400,- De plek voor de doe-het-zelver Een speciale winkel voor technische zaken als onderdelen voor wasautomaat, koelkast en stofzuiger. Electromateriaal en spullen voor de water- en gasleiding. Niet alleen confectie heeft 't wat de na- jaars- en wintermode betreft voor het zeggen. Ook make-up speelt daarin een steeds wisselende rol. Yves Rocher, steeds meer in Nederland op de voor grond tredend, heeft de make-up pro- dukties voor de komende herfst-winter vrij gegeven. Het betreft de exclusieve Cléa-Collection en Yves Rocher Lumi- nelle. Make-Up-Artikelen die ruim voor de annvang van het najaar o.a. in Soest verkrijgbaar zijn. Voor de herfst en winter '85-'86 brengt de Cléa Collection een vooral zachte make-up. De teint is helder. De huid wordt satijn- zacht met de fond de teint fluide "voile transparent", waarna de losse poeder "Nuage .Transparent" zorgt voor de juiste matheid. De nieuwe poederrouge "Eclat de Perle", een tere kleur rosé, wordt aangebracht op het jukbeen en uitgewerkt tot hoog langs de slapen. De ogen: Het duo "Soie Nepalaise" maakt de ogen licht en helder door het harmonieus samengaan van bruin en licht-mauve. Bruin dicht tegen het oog aan, terwijl naar de buitenooghoek van het bovenste ooglid het mauve de arca deboog verlicht. Een smal bruin pot loodlijntje onder het oog en de water proofmascara "Nuit d'Ebène" zorgen voor de finishing touch. Een helder, sprankelend en toch intens-warme blik. De lippen worden gekleurd met de lip penstift "Pétale de Satin" een rose met parelmoer, waarbij natuurlijk een bij passende "Laqué de Satin" de nagels siert. Landelijke herfstkleuren Donkere en heldere tinten die harmo nieus samengaan met de herfstbloe men, geplukt tijdens lange wandelin gen. Een boeket van groene, paarse en beige variaties geeft het modebeeld van de komende winter aan. De teint: Helder en stralend transpa rant door de fond de teint crème "Beige Cendre". De losSe poeder "Translucide" geeft het juiste matte effekt en de rouge "Perle Sauvage" als een tere roos de finishing touch. De blik: Vrolijk en verleidelijk spelen we deze herfst en winter met de kleu ren "Quetsche" of "Acajon". Apart verwerkt is "Quetsche" (lila) leuk op de buiten ooghoek van het bovenste ooglid en uitgewerkt tot aan de arcade boog. "Acajon" als een warm oranje bruin onder de wenkbrauwboog geeft een jonge make-up voor het komende seizoen. De mondEen mond gekleurd door de lippenstift "Muscat" is intens en diep- roserood evenals de bijpassende nagel lak "Muscat".

Soester Courant | 1985 | | pagina 3