EA Soest 50 jaar geleden VOL/W. W. DEELEN b.v. d'OudeEnghe f Jamborette in Soestduinen succesvol scouting- evenement v Soester scouts ook elders aktief Opruiming barbecues met 20% korting Showroom houtkachels XV 15% korting f397.5 29 Juli 1935 pagina. WOENSDAG 31 JUL11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE vraagt uw aandacht voor: Openbare Commissievergadering Verleende bouwvergunningen Wat is een makelaar? Stortbui op zondag: tientallen evacués 3S n- TUIN-ADVIESCENTRUM 't vamiêriwoQt voor doe-het-zelvers Groen op het balkon Jamboree 1991 in Nederland? Kom eens kijken in de Midpub -k.k. -k.k. R u Dinsdag 13 augustus om 19.00 uur, commissiekamer gebouw gemeente- werkencommissie bedrijven. f Op de agenda staat o.a. Bouwrijpmaken Overhees III en Mercury, Her indeling woonomgeving Hobbemalaan, Riolering Noorderweg/Maatweg en Reconstructie Stadhouderslaan. Vanaf maandag 5 augustus liggen de stukken ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrurrt (niet gebonden besluiten) uitbreiden woning, Duinweg 33 bouwen 2 trekkerhutten, Birkstraat 136 plaatsen garage, Libel 26; bouwen garage, Hommel 27. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Een makelaar Is iemand die bemiddelt, die twee partijen tot elkaar brengt. ledereen kan bemiddelen, maar dat wil nog niet zeggen dat iedereen ook makelaar is. Een makelaar is meer dan een bemiddelaar, hij is voor zijn taak door de rechtbank beëdigd op grond van vakbekwaamheid, betrouwbaarheid en onafhankelijkheid. Pas dan mag hij zich makelaar noemen. HILDEBRANDLAAN SOEST-ZUID VOSSEVELDLAAN In de rustige villawijk "Het Vosseveld" jen half-vrljstaande villa (ca. #930) met garage en besloten tuin. pichtbij winkels, openbaar vervoer en {Natuurgebied. Ind ruime hal, toilet, keuken (ca. 10 m2), grote voorkamer j28 m2), achterkamer (26 m2); 1e verd.: 2 grote slaapkamers, badkamer; 2e Iverd.: 2 slaapkamers; vliering. Voor dien van c.v. Totaal opp. 400 m2. Gevraagde koopsom f270.000,- k.k. In de rustige villawijk 't Vosseveld ge legen hecht gebouwde halff-vrlj- staande villa (ca. 1938) met schuur en tot kantoor omgebouwde voor malige garage (ca. 5 x 3). Geheel be sloten zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, kelder, grote L-vormige woonkamer (parketvloer) en gemoderniseerde keuken; 1e verd.: ruime overloop, 1 kleine slaapkamer, 2 grote slaapkamers (waarvan de achterste met groot bal kon), moderne badkamer (ligbad, douche, 2 wastafels, 2e toilet); 2e verd.: ruime overloop, 2 slaapkamers (wastafel) en vliering. Kap en muren zijn geïsoleerd. Gas-gestookte c.v. Totaal opp. 580 m2. Gevraagde koopsom f 355.000,- k.k. SOESTERBERGSESTRAAT Representatief landhuis - semi- bungalow (riet gedekt). Uniek gesi tueerd op ca 3500 m2 gevarieerd, ge accidenteerd bosterrein met direkte toegang tot natuurreservaat. Optimale privacy Ind.: entree met afgesloten garderobe, woon-/eetkamer met open haard en terras op het zuiden, ruime slaapkamer (thans in gebruik als kan toor), douchekamer, toilet, Am. houten keuken, bijkeuken, kelder; verd.: 2 slaapkamers, elk met 3 zeer grote vaste kasten, 2e toilet, mogelijkheid voor 2e badkamer aanwezig, zolder. Verwarm de garage, carport, olie-c. v., ged. ther mopane beglazing. Stenen tuinhuis compleet ingericht als bar, zeer grote uitgegraven kuil voor barbecue, plan tenkas. Een romantisch geheel voor liefhebber. Koopsom f 545.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR MGallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 17251 of 21752 Rail van: Lumiance Hoffmeister Lumiance Kibbel om vuilnis Vrij recent kwam de politie in een flat gebouw te Soest er aan te pas om de ge moederen van flatbewoners te kalme ren. Te vroeg buiten gezette plastic vuilniszakken waren opengescheurd, de inhoud over het trappenhuis ver spreid. Om 't met elkaar gezellig te houden nogmaals het advies vuilnis zakken, de gevulden, zo laat mogelijk buiten te zetten. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 12.00 en 20.00 uur Woensdag 31 juli Rollade, aardappelsla Donderdag 1 augustus Wiener schnitzel Vrijdag 2 augustus Hollandse biefstuk Maandag 5 augustus Tartaar Stroganoff Dinsdag 6 augustus Karbonade met kaas Woensdag 7 augustus Spaghetti Bolognaise Zaterdag en zondag is er geert dagmenu. Sinds vorige week is het kampterrein De Paltz in Soestduinen het toneel van een internationaal scouting (padvin ders-) evenement, dat alleen zijn weer ga heeft in de Jamboree in de bossen bij Apeldoorn, waar het 75-jarig bestaan van Scouting Nederland luister wordt bijgezet. In Soestduinen is het de tra ditionele mini-jamboree - toepasselijk dan ook Jamborette genoemd - die om de vijf jaar wordt georganiseerd en waarvan de scouting-groepen uit A- mersfoort de organisatie op zich heb ben genomen. Zo'n 500 jongens en meisjes uit maar liefst elf verschillende landen nemen aan de ontmoeting in Soestduinen deel. De opening vond vorige week dinsdag plaats, onder meer in aanwezigheid van burgemeester P. Scholten uit Soest. Het evenement begon met een grootse vlaggenparade en het uitspreken van de padvinderswet. Achtereenvolgens traden vertegenwoordigers van de groepen uit Turkije, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Denemarken, Ierland, Noord-Ierland, Engeland, Schotland en Wales naar voren om de andere deel nemers elk in hun landstaal te begroe ten. "Hikes" De rest van de dag werd gevuld met een groot kermismakingsspel en ver der met fietscrossen In Leusden, sur fen in Loosdrecht en diverse activiteiten in de Soester duinen. Ook werd een be zoek gebracht aan Amsterdam. Woens dag stond in het teken van de z.g. "hikes", voettochten 'met diverse op drachten. Ook werd er flink gefiets, om dat de ANWB daarmee acte de pré- sence gaf. Van de geboden gelegenheid werd flink gebruik gemaakt. Ook von den heel wat padvinders de weg naar het Soester Natuurbad. Vrijdag werden er opnieuw "hikes" uitgevoerd. Ook sport en spel vormen uiteraard belangrijke programma-on derdelen, evenals muziek en dansen, waarin vooral de Turkse deelnemers zich onderscheiden. Zaterdag werd een bezoek gebracht aan Amersfoort, waar verschillende groe pen een openlucht-optreden verzorg den. Zondag was een van de hoogte punten van het programma. Meer dan 1500 bezoekers lieten zich op het kamp- terre'n zien tijdens de Open Dag. Zij kregen een uitstekend programma voorgeschoteld, vol muziek en dans, maar uiteraard ook de traditionele pad vinders activiteiten. Stortbui De stemming zat er dan ook goed in, tot zondag op het einde van de middag een voorbijtrekkend onweer voor een aan tal deelnemers zeer onaangename ge volgen had. Een complete stortbui over spoelde een aantal van de tenten. On geveer 45 deelnemers moesten met be hulp van het Rode Kruis Soest (dat tijdens de Jamborette de hulpverle- Tijdens de open dag van zondag j.l. was er heel wat belangstelling. Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Natuurlijk zijn de mogeljkheden voor flatbewoners op tuingebied veel beperkter dan voor hen die een lapje tuin bij huis hebben. Veel balkonbezitters gaan hier echter een beetje te veel van uit, waardoor vaak niet meer dan een paar 'bloeiende' balustrade- bakken worden opgehangen. Als deze bloembakken dan ook niet aan de wensen voldoen is de animo soms helemaal verdwenen.. Erg jammer, omdat we ons juist op een balkon (van redelijk formaat) heel goed kunnen uitleven in van alles wat groeit en bloeit. Normaal gesproken zal een balkon nooit een geweldige grote oppervlakte hebben, zodat we volop onze aandacht kunnen be steden aan dat kleine terrein. Als we willen gaan werken met ander plantmateriaal dan éénjarige is het verstandig uit te gaan van wat grote en vooral diepe plantenbakken. Dit kunnen kant en klare as- bestcementbakken zijn, die in de meest uiteen lopende maten en vormen te koop zijn. We kunnen deze bakken een andere kleur geven mét beton- verf of wegwerken d.m.v. een wandje van hout of steen. Ook stevige kunststof bakken zijn geschikt. Het meest neutraal zijn de zwarte en bruine pvc bakken. Voordat we de bakken vullen met potgrond moeten we zorgen voor een goede afwateringsmogelijkheid. Enkele ruime gaten in de bodem van de bak, afge dekt met potscherven of kleikorrels is voldoende. De beplanting die we op de balkons kunnen gebruiken is erg uitgebreid. Het is bij het uitkiezen van de planten erg belangrijk te bedenken dat de plant eigenlijk het hele jaar zijn sierwaarde moet hebben. In een tuin is het geen ramp als een bepaalde plant maar 2 weken mooi is en de rest van het jaar min der interessant is. In die tuin kunnen we namelijk nog veei meer planten kwijt, die weer op andere tijden fraai zijn. Op een balkon zoeken we echter planten die veel te bieden hebben omdat ons assorti ment hier nooit zo breed kan zijn. Bovendien moeten we erg sterke planten uitzoeken, omdat ze simpelweg met minder grond moeten doen dan hun collega's in de tuin. Bij voeden is dan ook zeker noodzakelijk. Dit gebeurt tijdens de groei 1 keer per 2 weken met gewone kamerplantenmest. Dit opgelost in het gietwater. Wat is er dan geschikt als beplanting? Allerlei sterke dwergconiferen, wat grotere coniferen, het meest geschikt (tegen wind bestand) zijn sier vormen van de grove den en de spar. Groenblijvende dwergheesters en heesters die ook na de bloei en het verliezen van het blad nog een decoratief uiterlijk hebben b.v. kronkelhazelaar. Verder kunnen verschillende heidevariëteiten en volop bodemDeüeKKers worden gebruiKi. wmxer- bloeiende heide zorgt voor extra kleur in de winter en ook de toepassing van bloembollen behoort tot de mogelijkheden. Voor extra hulp en informatie bij het beplanten van het balkon kunt u terecht op uw tuincentrum. Soest mag dan een week lang bol staan van nationale en internationale scout- ingsaktiviteiten, de Jamborette '85 mist voor een aantal Soester groepen tochi aantrekkingskracht. Zo is de zeeverkennersgroep Paltz en Eemgeuzen in Soestduinen afwezig, omdat ze hun aktiviteiten tijdens de vakantie hebben verlegd naar het water in het Friese Heeg. Twee andere groe pen, de Fakkeldragers en de Hopman Masselgroep hebben tot 3 augustus hun tenten opgeslagen in het Apeldoornse Beek en Bos. Voor de Fakkeldraag sters is de Jamboree die er wordt gehouden een bijzondere gebeurtenis, en wel door de deelname van een groep padvinders uit Connecticut. De pad- vindsters en sherpa's van de Soester groep onderhouden reeds tien jaar vriendschappelijke betrekkingen met de Amerikaanse padvindsters. In de loop der jaren is er ook een aantal uitwisselingen geweest tussen de leden van beide groepen. In Berg en Bos zijn niet minder dan 8000 jongelui uit twintig landen bijeen. De Jamboree te Apeldoorn wordt ge houden in het kader van het 75-jarig bestaan van Scouting Nederland. In Apeldoorn wordt na de officiële opneing door minister Brinkman intus sen hardop gefluisterd dat Nederland in 1991 als gastheer zou fungeren voor de officiële Jamboree die in dat jaar op het programma staat. Het werd tijd, want in 1937 zongen wij voor het laatst het zo populair geworden Jamboree- lied. KONINGINNELAAN 48 - SOEST - TEL. 02155-12245 Een beeld van de openingsceremonie van de Jamborette, vorige week. ning verzorgt) worden geëvacueerd naar Amersfoort, waar zij onderdak vonden in de school van Onze Lieve Vrouwe ter Eem en in een clubhuis. Het Rode Kruis kon tijdens deze "ramp in het klein" laten zien wat het waard was. Voor elke natte slaap zak werden in elk geval droge dekens uitgereikt. Een 16-jarige Engelse deel nemers kwam vorige week in het zie kenhuis terecht nadat hij uit een boom was gevallen. SHORTS halve prijs BROEKEN nu vri jeti jdskled ing v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Lichtmast buffer voor auto Dat een maximumsnelheid van 50 km binnen de bebouwde kom geen over daad is werd vorige week weer ^eens vastgesteld. Door in een bocht te moe ten remmen voor een tegenligger verloor de 21-jarige J. van de B. uit Soest de macht over het stuur van zijn personenauto. Via de berm kwam hij tegen een lichtmast aan, waarna de wagen kantelde en tot stilstand kwam. De bestuurder en de medepassagiere A. v.d. B. liepen lichte verwondingen op en werden per ambulance naar zie kenhuis Zonnegloren gebracht. De politie ontfermde zich over de zeer zwaar gekneusde auto. Feestviering 31 Augustus 1935. Voor de groote optocht, te houden des morgens van 10.30-12.00 uur, gelieve men zich nu reeds te doen inschrijven bij den heer Kraaijenbrink, Nieuwer- hoekstraat 1 of den heer Kerkkamp, Kolonieweg 20. De inschrijving is geheel gratis, terwijl vele fraaie prijzen beschikbaar zijn. De deelname is opengesteld voor versierde auto's, praalwagens, wagens, fietsen, reclame wagens, wagens, uitbeeldende een of ander bedrijf, etc. Geeft U vroegtijdig op, helpt mee, deze optocht te doen slagen. Binnenkort zullen U de inteekenlijsten worden aangeboden. Elke gift, hoe gering ook, is welkom. De toegang tot het feestterrein zal, zoowel bij de spelen als des avonds gratis zijn. Wij weten, dat het voor velen moeilijk zal zijn om bij te dragen. Laat U echter door het geringe van uw gift niet weerhouden, en mogen de beter gesitueerden het voor hun minder bedeelde burgers goedmaken. De besturen van de aangeschreven vereenigingen worden verzocht, zoo spoedig mogelijk haar bericht tot medewerking bij den Secretaris van het Comité in te zenden. De bedoeling is, deze besturen tot nadere bespreking bijeen te roepen. Oprichting Zwem- en Polo-club. Definitief is nu een Zwemclub opgericht, in een vergadering van zwemsters en zwemmers, gehouden in 't Theehuis van "t Soester Natuurbad". Na een enthousiaste rede van den heer ir. Eksteen, werd tot officieele op richting besloten. Ongeveer 50 leden werden dien avond reeds geboekt. Dat is een mooi begin. Aan de leden zal alle avonden na sluitingstijd gelegenheid gegeven worden tot trainen, uitgezonderd Woensdags en Zaterdags. De naam der club zal zijn "Dagon", de kleuren groen-wit. Het bestuur is samengesteld als volgt: Ir. J. Ekstreen, voorzitter; Mej. B. Seegers, Secr.esse; Mej. W. v. Popering, Penn.esse; de heeren D. Tragers en J. van Westen, commissarissen. Jubileum. Den 8sten Augustus a.s. is het 12% jaar geleden, dat de WelEd. Gestr. Heer A. O. Dammers als notaris te Soest benoemd werd, nadat hij reeds vele jaren ten kantore van zijn ambtsvoorganger H. W. Prillewitz als candidaat gewerkt had. Op 26 Sept. 1922, bij het overlijden van den notaris Prillewitz, kwam de plaats Soest vacant. De sympathie van het Soester publiek voor den jubila ris van heden bleek wel uit het feit, dat een request aan H.M. de Koningin, met het verzoek, de candidaat tot notaris te benoemen, door bijna geheel Soest onderteekend wrd. Op 8 Febr. 1923 werd hij dan ook officieel benoemd. Ook als raadslid heeft de heer Dammers, die zich van zijn ambt als notaris met buitengewone toewijding gekweten heeft, zich vele jaren verdienstelijk gemaakt. Ook in het vereenigingsleven deed hij van zich spreken. Bij verschillende met buitengewone toewijding gekwetenheeft, zich vele jaren verdienstelijk gemaakt. Ook in het vereenigingsleven deed hij van zich spreken. Bij verschillende vereenigingen neemt hij een vooraanstaande plaats in. Zoo b.v. als voorzit ter van Maatsch. Hulpbetoon penningmeester van 't Crisis-Comité, voor zitter van de Muziek-vereen. P.V.O. en bestuurslid der V.V.V. "Soest Vooruit". Moge het dezen werkzamen, alom gewaardeerden jubilaris gegeven zijn, nog vele jaren zich te wijden aan zijn ambt. Jubileum F. W. Schreuder. In verband met ernstige familie-omstandigheden zijn de feestelijkheden van den heer F. W. Schreuder, inspecteur van politie alhier, welke j.l. Maandag zouden plaats hebben, tot Maandag 5 Augustus uitgesteld. Prinses Juliana te Soestdijk. Zaterdagmiddag heeft H.K.H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan Soestdijk, waar zij eenigen tijd op 't Paleis heeft vertoefd en aldaar de Commissie van Weldadigheid uit Soest heeft ontvangen. Na afloop hiervan heeft zij nog een bezoek gebracht aan den intendant van het paleis, Jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen. Te ca. 6 uur is de Prinses weer per auto naar Den Haag vertrokken. Benoeming. Onze plaatsgenote, mej. S. van Westen, wachtgeldster te Hees, is benoemd tot onderwijzeres aan de Christelijke School voor L.O. te Vierhouten. Brutale inbraak. Zaterdagmorgen wist een inbreker zich door inklimming toegang te ver schaffen tot de woning van den heer C. aan de Praamgracht. Daar de bewoners dien avond van hun vacantie zouden terugkeeren, was het dienst meisje naar het huis gegaan, om vast een en ander in orde te brengen. Ze zag de man en sloeg onmiddellijk alarm. Op haar roepen: "houdt den dief! snelde de heer Visman, electricien, die in een nabijstaande woning werk verrichtte, dadelijk toe, en achtervolgde den inbreker, die inmiddels op zijn fiets gesprongen was en vluchtte in de richting Nieuwerhoek, na het meisje met een revolver bedreigd te hebben. Het gelukte den heer V. hem in de Emmalaan te pakken te krijgen. De politie, direct er plaatse, arresteerde een zekeren W. M., een Duitscher. De man bekende, en bij fouilleering werd behalve een pak bankbiljetten van 10,-, de revolver, eenig geld en enkele vulpennen gevonden, gestolen uit de woning van den heer C. Daar echter de Praamgracht onder de gemeente Baarn behoort, werd de man aan de Baarnsche politie overgeleverd. De heer Visman kreeg een woord van waardeering voor zijn moedig optre den.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5