tans Hermans! ^baxtku'qen vereniging Hl PANTALONS 2.85 ROKKEN «2.60 ST Beleef het eens!!! Seat, automerk van 'De Europese Gemeenschap' BLIJ MET DE STOMERIJ tonnes^ FOTO STRIP- 149 SPLINTER EEMLAND B.V. HAAI. PAGINA 8 QEH3HEE] HANDPEREN WOENSDAG 31 JUL11985 SOESTER COURANT PAGINA 9 Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Vakantie-tip JSportkopij 5 Automobilist onder invloed Voorbarig luchtalarm Dineren in de mooiste tuin van de provincie prins hendriklaan 1 Spaans fabrikaat in opmars VOOR DAMES EN HEREN Ongelofelijk TEXTIELREINIGERS Soesterbergse kraken opgelost Trimmer vernielt buitenspiegel over de voordelen van een extra lens Donderdag 1 augustus, 21.00 uur: Filmhuis: 'Paris, Texas' van Wim Wenders Zaterdag 2 augustus, 21.00 uur: Ledententoonstelling KI10_ ■IJGBAAR IN FILIALEN MET '■NTE- EN/OF VLEES AFDELING LDIG TIM ZA. 3 AUGUSTUS A S 2155-12364 O Cl I l/CM I A A II On ft O Sn/irlhal aavah BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST EEMNESSERWEG16-22 - BAARN TEL. 02155-12643 TEL. 02154-15555 Paardensportdag Hoogland met groots programma De organisatie van de negenendertigste paardensportdag, welke dit jaar op zaterdag 17 augustus zal worden ge houden, werpt haar schaduwen vooruit. De verantwoordelijke organisatie, Stichting Paardensportdag Hoogland, heeft voor deze dag een veelzijdig programma samengesteld. Uitgaande van het succesvolle programma van 1984, heeft men wederom een zodanig programma gekozen dat een warm ont haal bij deelnemers en bezoekrs zal krijgen. Zoals boven is aangegeven zal het de negenendertigste paardensportdag worden. In dit verband is de opmerking gemaakt dat het programma van de komende paardensportdag mogelijk een bescheiden karakter gaat krijgen. Dit om reden al het kruit voor het achtste lustrum, dat in 1986 zal worden ge vierd, te bewaren. "Intengendeel, wij proberen", aldus een van de bestuurs leden, "er niet vanuit te gaan om op kwaliteit in te leveren. Immers, er is een reputatie opgebouwd, deze willen wij handhaven, of beter gezegd verder uitbouwen." 's Morgens vroeg Het programma, dat om 8.00 uur met dressuurwedstrijden voor ruiters en amazones start, zal rond de klok van 18.00 uur worden beëindigd. Het mor genprogramma zal verder worden ge vuld met een aantal springconcoursen in de diverse klassen. Enkele jaren geleden is men begonnen met wedstrijden voor menners. De sec tie menners vormt een afdeling van de diverse rij verenigingen, aangesloten bij de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rij verenigingen Mennen blijkt een populaire tak in de paardesport te gaan worden Hoofdschotel Hoewel het morgenprogramma op zich al een interessant gegeven is, wordt de hoofdschotel van het programma toch gevormd door het middagpro gramma, dat om 11.30 uur start. De ongetwijfeld zeer vele bezoekers kunnen dan hun hart ophalen aan maar liefst zeven tuigpaardenrubrieken. Een ieder zal haar of zijn voorkeur hebben voor een bepaalde rubriek. Grote populairiteit bezitten de rubrie ken één- en tweespannen open_ klasse en het boerenwagennummer. De ru briek eenspannen te rijden door dames vormt een klasse apart. Uitgaande van het gegeven dat in de paardewereld de dames volledig geëmancipeerd zijn, wordt genoemde rubriek extra gewaar deerd Naast de tuigpaardenrubrieken zijn er rubrieken voor hackneys. Erg gewilde rubrieken die zowel voor deelnemers als bezoekers altijd de nodige spanning geven. Tijdens het middagprogramma vindt er een barrage van het springen klasse Z plaats. Tevens is er tijd gereser veerd voor het spannende "Speel uw spel". Presentatie en show De etteljke honderden ruiters en ama zones geven acte de présence tijdens een grote parade. Dit onderdeel van het programma geldt als een afsluitende presentatie van de deelnemende combi naties. De paardensportdag Hoogland staat be kend om haar grote show-nummers. Als wij alleen al in herinnering roepen de fantastische show van vorig jaar. dat onder de titel "Van Eigen Bodem" werd gepresenteerd, dan is het niet o- verdreven te stellen dat Hoogland in deze vaak het voortouw heeft genomen. Voor 17 augustus is een show-num mer gecontracteerd dat slechts op een zeer beparkt aantal plaatsen in den lande is gepresenteerd. Het betreft Romeins Wagenrennen met zes vierspannen Welsh-pony's onder auspiciën van het Nederlands Welsh Ponystamboek. In Hoogland zal een volledige wedstrijd worden verreden. Medewerking aan dit spektakelstuk zal worden verleend door de nederlandse top zes die in de mara thonmensport meedraait. Deze top zes heeft inmiddels zo'n bekendheid opge bouwd, dat het al een optreden heeft verzorgd buiten onze landsgrenzen: n.1. in het paardenland bij uitstek, Groot- Brittannië. Het optreden in dit land is een ge weldige generale repetitie voor de show in Hoogland. Het middagprogramma zal worden afgewisseld met een aantal muzikale shows, gepresenteerd door muziekver eniging "St. Ceacilia" uit Hoogland en Show-band Animato uit Hooglander- Programma langs de lijn Naast paardensportaktiviteiten vinden er permanent demonstraties plaats van Oude Ambachten. Sinds enkele jaren vindt er een per manente expositie plaats van een tien tal fokkoeien, afkomstig van leden van de fokclub Hoogland. Deze fokclub exposeert op 17 augustus haar dieren onder de fraaie titel "De top-tien pa rels van het Hogeland". Organisatie en accommodatie Voor een ieder zal het duidelijk zijn dat een programma van een zodanige om vang een perfecte organisatie eist. Dank zij de medewerking van veel vrij willigers zal het 17 augustus met ho pelijk de medewerking van een aantal weergoden lukken een fantastisch pro gramma aan de bezoekers voor te schotelen. Een belangrijk aspect voor de paaren- sportdag is het feit van de grootse medewerking van het plaatselijk en regionaal bedrijfsleven, dat royaal o- ver de brug komt en bescheiden op de achtergrond blijft! De Stichting Paardensportdag is bij zonder trots op het prachtige hoofdter rein, gelegen aan de Engweg in Hoog land. Een terrein dat zo uniek van lig ging en grootte is, dat menig concours- organiserende vereniging hier jaloers opis! Het terrein zal op 17 augustus nog eens extra goed te voorschijn komen door dat het "gevuld" zal zijn met nieuwe hindernissen, aangekocht door rij ver eniging "De Eemruiters" uit Hoogland. Deze hindernssen zien er bijzonder fraai uit. Leden van genoemde ver eniging hebben het materiaal in hun vrije tijd geschilderd met werkelijk fantastische kleurencombinaties. Een compliment aan de leden van deze vereniging is zeker op zijn plaats De locatie waarop de paardensportdag wordt gehouden, wordt met wit-rode wegbewijzeringsborden aangegeven. Jongeman krijgt klappen De politie werd vrijdagavond gewaar schuwd omdat er op het fietspad langs de Birkstraat een jongeman ge wond lag. Ter plaatse bleek het te gaan om de 20-jarige M.S. uit Soest. Hij vertelde dat hij van iemand klappen had gekregen, maar wilde niet zeggen van wie. Hij moest zich met een hoofd wond onder doktersbehandeling stel len. 'Vakantie vreugde' campingeigenaar gewond Hoezeer de vakantievreugde van som mige mensen kan omslaan in het te gendeel bleek zaterdagavond bij een camping aan de Birkstraat. Daar lo geerde een groep van 27 Franse Jonge lui - allen kinderen van personeel van een Franse bank - die sinds begin juli een tocht door Noord-Europa maken. De groep kreeg onderdak op de Soester camping, maar misdroeg zich daar op ergerlijke wijze. De eigenaar van de camping, de heer de K., gaf de jongelui dan ook te verstaan dat zij uiterlijk zondagmiddag om 12.00 uur hun biezen gepakt dienden te hebben. Toen hij hen echter anderhalf uur later nog aantrof tijdens het pingpongen in het jeugd honk pakte hij van twee jongelui de batjes af. Een derde reageerde daarop zo provocerend dat de eigenaar hem vastpakte. De jongeman, een 16-jarige Fransman, haalde daarop uit en sloeg de eigenaar. Deze liep daarbij een ver brijzelde neus op. De jongeman werd door de gewaarschuwde politie aange houden en meegenomen naar het bureau en daar ingesloten. Hij kreeg een proces-verbaal en vertrok maan dag - met de overige deelnemers - naar Frankrijk. J Sportverslagen en -berichten uiterlijk J maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in de- zelfde week. Goed leesbare kopij heeft J J daarbij de voorkeur. -j J Redaktie Soester Courant m* Op de Steenhoffstraat held de politie zondagavond de 35-jarige A.L.H. uit Soest aan, die zijn auto bestuurde ter wijl hij onder invloed van alcohol ver keerde. Dat bleek in elk geval uit de blaastest en de bloedproef. De man kreeg een rijverbod en een proces-ver-' baal. Bromfiets over z'n toeren Ook het volume van een bromfiets kan aanleiding zijn tot geluidsoverlast. Een 18-jarige jongeman uit Soesterberg kreeg daarvoor een proces-verbaal ge presenteerd. Met scheurend geluid reed hij met zijn bromfiets over de trottoirs van de wijk Apollo te Soester berg. De politie had begrip voor de on vrede van de omwonenden en nam de bromfiets voor nader technisch onder zoek mee naar het bureau. De berijder hoort er nog iets van. Alsof de tijd had stilgestaan. Vorige week loeide de luchtalarminstallatie op de Prins Willem Alexanderschool. He vig geschrokken omwonenden bestook ten de politie met telefoontjes. Men ont ving de toezegging dat het apparaat het zwijgen zal worden opgelegd. Restaurant soest tel. 02155-13807 Onderzoek alles en behoudt 't goede. Een gegeven dat door de Spaanse auto mobielfabrikant de laatste jaren met veel nadruk is toegepast. De basis van het sukses werd gelegd door een inten sieve samenwerking met Fiat. Vier jaar geleden ging Seat, door omstan digheden gedwongen, op eigen benen verder. Alhoewel? Men knoopte relaties aan met de Italiaanse vormgever Giorgio Giugiaro, Wilhem Karmann (Duits land nam de ontwikkeling van mallen en carrosserie voor zijn rekening, Por sche hield zich bezig met motor en ver snellingsbak. Wat de kwaliteitscontro le betreft ging Seat in de leer bij Volks wagen. Al deze ingrediënten hebben er toe geleid dat de Spaanse automobiel- HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 Net een haartje beter Detail-diefstal Niet altijd worden complete auto, fiet sen en motoren ontvreemd. Een be woner van de Haverweerd kwam tot de ontdekking dat de versnellings pedaal van zijn motor was gesloopt en ontvreemd. Hoe men het verzonnen krijgt zal wel altijd een raadsel blijven, feit is wel, dat er vorige week op de algemene begraagplaats een de Veldweg een zil veren kruis van een graf is ontvreemd. AUGUSTUS-AANBIEDING: Voor de halve prijs KONINGSWEG 16 - SOEST - TELEFOON 14302 fabrikant in een nogal stormachtig tempo zijn aandeel op de Europese markt aanzienlijk aan het vergroten is. Seat Rondo werd 't begin van het suk ses. De Seat Malaga, zijn opvolger, zal in het najaar zijn internationaal debuut maken. Een nieuweling waarvan veel mag worden verwacht. Leverbaar in 1200 en 1500 cc, zowel in benzine als die seluitvoering. De 1,2 liter versie doet in veel opzichten aan de Volkswagen den ken. Pittig wagentje dat over een vijf de versnelling beschikt en graag en veel geschakeld wordt. Dit laatste is minder van toepassing op de 1,5 liter versie. Beide typen hebben gemeen dat de wegligging onvergelijkbaar goed is in deze prijsklasse, een zeer zuinig ver bruik kennen, en zowel voor als achter over een zee van ruimte beschikken. Opvallend ook de zeer soepele schake ling en de lichte bestuurbaarheid. Met een bagageruimte van 515 dm3 valt de Seat Malaga eveneens in de prijzen. Automobilisten met rugklachten mogen zeker niet aan de Seat Malaga voorbij gaan. Royale, fraai beklede ze tels, verstelbare rug- en hoofdsteunen. De GLX - uitvoering beschikt over een standaardpakket dat men tegenwoor dig uitsluitend bij automobielen in de prijsklasse van rond de 30 mille aan treft. Zo treft men in de GLX - uitvoering centrale portiervergrende ling, electrisch bedienbare voorpor- tierruiten en van binnenuit verstelbare koplampen standaard aan. Hoewel over de prijs nog niets defini tiefs te zeggen valt moet worden aan genomen dat deze concurrerend zal zijn. Tenslotte zijn de Spanjaarden niet uitsluitend qua techniek bij derden in de leer gegaan. Wie op redelijk korte termijn aan de aanschaf van een nieu we wagen denkt, voorkeur voor een royale middenklasser met "toeters en bellen" heeft, moet toch ook eens bij Auto van Doorn te Soest zijn licht op steken. Voortemee kriegt Soest nog us laang- delukke bekendheid vaanwege ze snaakbaarre. As ter aargus un winkel tje leeg komt hejje d'r meteejn aal un snaakbaar in. Ze schiete as paadde- stoele uut de grongd en je ken ze d'r ok ete, moar daan hete ze sjaam- pions. 't Goat niet zo best met de midde- staangd, moar 'k denk daajje met snaakbaarre nog wel un boterhaam kre- ket ken verdiene, ak ut zo bekiekt. Ongderlest hek aal die petatterieje en eethuusjes op Soest zo us veur me eige bie mekoar 'eteld en toeng kwaam 'k aal zo bove un stuk of veertig. En daan blief 'k nog in verwaachting vaan drie nieuwe in anvroag of opbouw. We kriege nog us un tekort an Bint jes hiero. Ik hetter geejn verstaangd vaan, moar Bintjes ben de beste veur ut baakke. Op de Neng zie je aallenig nog moar moai's; vrogger stinge doar heule troepe eerpels. Jaamer daat de boere die doaro niet meer verbouwe, aangders kojje op Soest friete vaan eige bojem kriege. Zouwe we d'r ongs toerisme us niet waat meej kenne anwaakkere? N.S.- daagtocht nommer taachtig? De Pe- taattetoertocht. Wie de meeste zak kies petaat op ééjn daag ken op ete, kriegt ze geld terug. En un groatis andenke: buukpien en un gouwe eerpel- mesje. Ik lus zelluf ok best groag un zakki. friete, moar daan niet met zo'n kwaak moajonaise d'r op. Ik ben meer un purist, zaa'k moar zeige. De vrouw baakt ze zelluf ok wellus, moar niet bruun. Goudgele, daat ben de echte. Zo krieje ze in België ok, en doar ben ze uut 'evongde. Toch kriege we ze niet zo voak, waant ut baakke ruukt zo laang noa. De lucht blieft aaltied un poar doage haange in huus. We hebbe wel un aafzuugkaap, moar doar goan niet aalle friete tegeliek deur heejn. Met pataat uut de diepvriesove hejje niet zo veul laast, moar geef ming moar de echte, zo ak aal zee. We kenne niks meer zongder pataat. As ter aargus feest is of wedstrieje of zo iets, daan stoat er aal doaluk zo'n mo biele snaakbaar op wiele bie. Zouwe we thuus niet meer genogt te ete kriege? Zaa'k je us waat zeige? De mingse worre veus te moej vaan ut boterhaam- me smere vaandoag de daag. Zo gauw ak aargus weer un leeg paandje ziet, zaa'k ut anwieze bie de gemeengte. Vergunning hejje zo! Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige: geef ming vaan tied tot tied moar us un Soesder knol, waant ik ben d'r zelluf ok eejn. Hannes v. d. Neng Een Amsterdammer en een Rotter dammer hebben bekend acht inbraken te hebben gepleegd bij diverse bedrij ven aan de Postweg te Soesterberg. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post JohPoststraat 352 telefoon 21297 Mevrouw G.S. uit Soest meldde de poli tie in het weekeinde een merkwaardig voorval. Toen zij met haar auto over de Waldeck Pyrmontlaan reed kwam er van de Schrikslaan een trimmer aan, die met een goed uitgekiende sprong de buitenspiegel van haar auto wist te ra ken. Deze klapte tegen het raam, zodat het glas brak. De dader vervolgde zijn weg zonder enige uitleg. Mevrouw S. stelde de politie op de hoogte. Er zijn mensen die een prachtige camera bezitten maar er niet zo- xS' veel van genieten als zou kunnen. Ze beschikken over een z.g. spiegelreflexcamera en daar passen verschillende soorten lenzen op. Meestal hebben ze bij die camera een standaardlens gekocht, dat is een lens die de werkelijkheid weergeeft zoals we die ook zien. Maar het voordeel van die spiegelreflex-camera is juist dat-ie nog méér mogelijk heden heeft als je beschikt over meer lenzen. Je kunt er ver mee zien met een telelens. En dichtbij-opnamen maken met een macrolens. En je kunt er ook een groot beeld door verkrijgen als je gebruik maakt van een groothoeklens. Foto 1 laat zien wat een telelens doet. Het hert stond ergens in het park op een afstand van een meter of tien. Met de telelens kwam alleen de kop van het dier beeldvullend op de foto en werd de achtergrond on scherp. Zo'n vlinderfoto (2) kunt u niet maken met een standaardlens, want op een afstand van bijv. 30 cm levert een standaardlens een onscherp beeld op. De macrolens geeft op zo'n afstand wel een scherp beeld. Wie de wonderwereld van het kleine wil ont dekken kan niet buiten een macrolens. En dan is er nog de groothoeklens en die is gebruikt voor de fotc van het kerkinterieur. Een gewone lens zou maar een deel van de vloer en de ramen hebben laten zien; door de korte beeldhoek van de groothoek lens komt er ook op een zo korte afstand veel op de foto. En ook dat kan in bepaalde omstandigheden een voordeel zijn. Als u een spiegelreflexcamera bezit en nog niet alle mogelijkheden kunt benutten praat dan eens met de fotovakman die alles weet over de veelzij dige mogelijkheden van deze camera. m Op 18 april was de film al te zien; op veler verzoek nogmaals in het filmhuis dit internationaal sukses (o.m. Gouden Palm Cannes 1984) van Wim Wenders. Travis de hoofdpersoon, doolt ver dwaasd in de buurt van de Mexicaanse grens. Aan de rand van de woestijn wordt hij door zijn broer opgepikt. Aanvankelijk weigert Travis iets los te laten. Hij is volkomen in zichzelf ge keerd en pas bij het weerzien van zijn zoontje Hunter ontdooit Travis enigs zins. Dan blijkt dat hij nooit heeft kun nen verwerken dat zijn huwelijk jaren geleden is stukgelopen. Samen met zijn zoontje gaat hij op zoek naar zijn ge wezen echtgenote Jane. Pas aan het slot van de film vindt Travis Jane. "Paris, Texas" gaat over de identi teitscrisis van een man. Een man die in het reine komt met zijn verleden en weer verder kan. Een film ook over de Amerikaanse cultuur. De simpele naieve "kinder"-cultuur van popcorn, bubble- gum, coca-cola, comedy papers en pop deuntjes. In de film symboliseert deze Amerikaanse cultuur een zeker ver langen bij de Europeaan naar een voud in ongedwongenheid. Maar Wenders keert dit ook om: de Amerikaan (is Travis) die voelt dat Disneyland tekort schiet en waar Euro pa (is Paris) het verre, ongrijpbare ideaal is. Zo leven alle personages van de film in een wereld van beelden. Beelden van verlangens, van onbereik bare idealen. Personages die op zoek zijn om hun gevoelswereld vorm te ge ven. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden cjp en 65 4,-. Agenda: Do. 8 augustus: "Repo Man" van Alex Cox (USA 1984). De "Easy Rider" van de jaren tachtig met o.m. Harry Dean Stanton (is Paris, Taxes) in de hoofdrol. Do. 15 augustus: "Roma van Federico Fellini (Italië 1972). Een legpuzzel over Rome opgebouwd uit verleden, heden, werkelijkheid en bo venal verbeelding. Met werk van: Erna Braat, Teddy Derksen, Henk Fugers, Yvonne Hama ker, Marco Houtschild, Hanna Joosten, Cristel Mineur, Meindert Rasker, Harry Schilder, Ray Shlung, Ineke Talen en Jan van Vlierden. De opening vindt plaats met een muzi kale rondgang door Rob Lljftogt (saxe- foon). De tentoonstelling is tot 19 augustus toegankelijk op de zaterdag en zondagen van 14.00 tot 17.00 uur.

Soester Courant | 1985 | | pagina 9