Op de mooiste dag van je leven wil je toch ook de mooiste foto's... Vraag deGildefotograaf SC' DeSoester Duinen ONZE VAKANTIE GAAT NAAR KODAK SELECT 0/7GD avZ7 6% miljoen bouwrijp maken Overhees III f* FotografenCilde^f Dépendance gemeentehuis uitgebreid? selMHMimkcr 'Bezuinigingen Gemeentewerken kunnen verder achterwege blijven' Wegwerk aan Stadhouderslaan KODAK SELECT PRINT. ALS 'T IN ÉÉN KEER GOED MOET. 3.165.000 voor woningbouw Soesterberg Kosten vijfenzeventigduizend gulden Nieuwbouw 'Eldorado' G.S. vindt bezwaren ongegrond Parkeerbekeuringen voor vliegtuigkijkers Schoemaker onderdelen- winkel De plek voor de doe-het-zelver ihomelectro Informatie-avond 'Ontwerp bestemmingsplan Mercury' De Borg Artishock De Melm Tuinstoelen nestelen Koplamp vernield Directeur Brunekreef in jaarverslag Restaurant van den Brink MÓü£8êB£4W62Si'- VAKANTIET AAK? NET OVER? PROBLEEMVAKKEN? Instituut voor Studiebegeleiding Geen risico. Wij brengen ons kostbare rolletje bij onze Kodak Select Dealer. En vragen hem dan om, let op, Select Prints. Weten we zeker dat alles in goede handen is. Van A tot Z. Ons rolletje wordt dan ook in het eigen laboratorium van Kodak ontwikkeld. Op de achterkant van de foto's komt het rode stempel van Kodak Select En natuurlijk zijn onze foto's afgedrukt op hoogwaardig Kodak papier. Dus extra zekerheid en gega randeerd perfect IKodak En mochten we iets niet piekfijn vinden, mag dat retour. Als het erop aankomt en dat is bij onze foto's altijd het geval, gaan wij naar Kodak Select foto-film-uideo computer/ Kodak WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 De gemeenteraad behandelt volgende week donderdagavond het voorstel van het College van Burgemeester en Wet houders voor het beschikbaar stellen van een krediet van 6.500.000 gulden voor het bouwrijp maken van het plan Overhees III.Daarvoor is nu een stede- bouwkundige opzet gemaakt, op grond waarvan een gedetailleerde begroting is opgesteld ten behoeve van het bouw en woonrijp maken van het gebied. De totale kosten daarvan bedragen 5.800.000 gulden, terwijl andere kosten een bedrag van nog eens 700.000 gulden vergen. Overigens wordt van dit totale bedrag niet alles in één keer besteed. Afhanke lijk van de voortgang van de woning bouwplannen wordt het krediet succes sievelijk besteed, in de beginfase komt dat neer op een bedrag van ca. 2.000.000 gulden. Soesterberg Voor het bouwrijpmaken van een ge bied voor 50 woningen ten behoeve van Amerikanen en 60 eengezinshuurwo- ningen voor eigen inwoners, hebben Burgemeester en Wethouders de gemeenteraad om een krediet van ruim drie miljoen gulden gevraagd: 3.165.000 gulden om precies te zijn. Het gaat om het gebied Zeisterspoor-Zuid in Soesterberg, dat inmiddels de naam Mercury heeft gekregen, aansluitend op de al bestaande wijk Apollo. In het totale gebied kunnen ongeveer 300 hui zen worden gebouwd. Dit is vooral mo gelijk geworden doordat de gemeenteraad besloot in te stemmen met de aanleg van een aansluiting van de Richelleweg op de nieuwe rijksweg ten zuiden van Soesterberg. De raad had al ingestemd met de bouw van 50 huizen voor Amerikaanse gezin nen in dit gebied. Het bouwplan hier voor is gereed en op de gebruikelijke wijze in procedure gebracht. De huizen worden gebouwd in opdracht van het ministerie van Defensie van Nederland, in overleg met en voor re kening van de Amerikanen. De grond wordt niet overgedragen aan de gemeente Soest, maar blijft eigendom van het rijk Overleg Wel zal de gemeente het bouwrijp maken verzorgen. Over de wijze waar op en de voorzieningen die hiervoor ge troffen moeten worden, is overleg ge pleegd met het ministerie van defensie. De werkzaamheden voor het bouwrijpmaken zullen niet eerder beginnen voordat het ministerie hier toe schriftelijk opdracht heeft gegeven met daaraan verbonden de bereidver klaring om de kosten te betalen. Het krediet voor het bouwrijpmaken be draagt 1.935.000 gulden. Mercury Het tweede bouwplan in Mercury heeft betrekking op de bouw van 60 eengezin- woningen in de huursector. Ook dit plan is inmiddels op de gebruikelijke wijze in procedure gebracht. De plan ning is erop gericht nog dit jaar een be gin te maken met de bouw. Een vereiste hiervoor is dat Soest de benodigde grond tijdig in eigendom kan krijgen. In beginsel is hierover met de dienst der domeinen overeen stemming bereikt. De kosten van bouwrijpmaken bedragen 1.230.000 gul den. De werkzaamheden zullen pas be ginnen als vaststaat dat de vergunning voor de bouw wordt verleend. Als Soest en defensie niet tot overeenstemming komen over de aankoop van grond die bestemd is voor niet-Amerikanen, zal ook de bouw van de 50 huizen voor Amerikaanse gezinnen niet doorgaan, aldus Burgemeester en Wethouders van Soest in de toelichting bij het voorstel aan de gemeenteraad. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 85 Als de Commissie Algemene Bestuurs zaken tijdens de eerste vergadering na de vakantie (op maandag 12 augus tus) geen overwegende bezwaren maakt, zal de semi-permanente, dépen dance van het Gemeentehuis Worden uit gebreid met nog twee zogenaamde Fort-systeemunits. De kosten van deze uitbouw zullen 67.000 gulden bedragen, vermeerderd met 8.000 gulden inrich tingskosten. Het College van B. en W. heeft dat vorige maand besloten, omdat de huis vesting van de sectie beleid van de secretarie-afdeling Financieel Econo- mische Zakeri onvoldoende is. De ruimte (feveneens enkele "Fort- .7 units") is te klein voor de vier mede werkers. "De vele gesprekken met bur gers over garanties van hypothecaire geldleningen voor woningen werken zeer storend. En de chef van de sec- Gedeputeerde Staten van Utrecht blij ven bij hun besluit van 26 februari jl. een verklaring van geen bezwaar af te 'geven voor de nieuwbouw van de ma- De politie werd vorige week door de be manning van de verkeerstoren van de vliegbasis Soesterberg geattendeerd op parkeerproblemen aan de Van Weerden Poelmanweg. Diverse auto mobilisten hadden, ondanks het stop verbod, een plekje gekozen aan de kop van de startbaan om het vliegverkeer gade te slaan, maar hinderden daarbij het doorgaande verkeer. Op twee ach tereenvolgende middagen trad de poli tie op. In totaal werden er 15 proces sen-verbaal gemaakt. Een speciale winkel voor technische zaken als onderdelen voor wasautomaat, koelkast en stofzuiger. Electromateriaal en spullen voor de water- en gasleiding. i\ voor alle apparatuur «u «rais garaudMrtlo»a»'< onnaraluur bi| u VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344* nege "Eldorado" aan de Bosstraat. Omwonenden maakten tegen dit be sluit Arob-bezwaar vanwege de over last die zij vrezen, verlies van uitzicht en het feit dat de manege van de Stich ting Ruitersportcentrum Eldorado) in een waterwingebied komt te liggen. Voor dat laatste is echter een onthef fing nodig, en volgens G.S. kan de grondwaterwinning veilig worden ge steld door aan die ontheffing bepaalde voorwaarden te verbinden Ook de ove rige bezwaren vindt hel college onge grond In het Dorpshuis Soesterberg wordt dinsdag 13 augustus, 's avonds om 8 uur, een informatie-avond gehouden o- ver het ontwerp-bestemmingsplan Mercury. Die avond zullen tevens de bouwplannen voor de 60 hhurwoningen in Mercury worden gepresenteerd. Vanaf woensdag 14 augustus liggen de tekeningen ook in de Hulpsecretarie Soesterberg en in het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum. tie, de heer H. S. G. van Dongen, be schikt niet over een noodzakelijke werkplek, afgescheiden van de overige medewerkers. Bovendien werd de sec tie op 1 juni dit jaar met een mede werker uitgëbreid en~voor deze man was geen ruimte beschikbaar," altïus schrijven Burgemeester en Wethouders aan de leden van de commissie ABZ. Dekking Het geld voor de nieuwe uitbouw aan de Steenhoffstraat is aanwezig. Van het benodigde bedrag kan 68.000 gulden ten laste worden gebracht van het door de gemeenteraad in juli 1983 beschik baar gestelde krediet van 285.000,- voor noodvoorzieningen huisvesting se cretarie en G.S.D. Het ontbrekende gedeelte van zeven duizend gulden kan worden gedekt uit de "reserve bouw gemeentehuis", Deze reserve bedraagt ruim 176.000 gulden en kan blijkens de toelichting daarop in de meerjarenraming worden besteed voor het treffen van noodvoorzieningen. "De Melm" - dat is volgens nog onbevestigde berichten de nieuwe naam van de Borg, het voormalige dorpshuis in Overhees dat per september a.s. het nieuwe culturele centrum van Soest moet worden, als de stich ting Artishock er haar intrek heeft genomen. Momenteel wordt met man en macht gewerkt om het gebouw voor die overgang geschikt te maken. De nieuwe naam is tot dusver zorgvuldig geheim gehouden. Enige maanden geleden werd de naam "Burijn" al gekozen voor het nieuwe centrum, maar door vroegtijdige publikatie daarvan heeft men dat idee weer haastig ingeslikt. Wie weet of dat met de nu gekozen naam de Melm ook weer niet gebeurt. Wat men ook van de nieuwe naam mag denken, hij doet in menig opzicht echt Soesters aan, al liggen de associaties met kunstzinnige akti- teiten wat minder voor de hand. Soesters met enig inzicht in het plaatselijke aanbod van alcoholhoudende dranken zullen mogelijk nog andere associaties hebben. Het lijkt dan ook aannemelijk dat er bij de officiële opening in september geen champagne zal vloeien... De lieer A.T. van de Kornet deed vori ge week bij de politie aangifte van de diefstal van twee opvouwbare tuifisloe len. Het meubilair was weggehaald uit de tuin bij zi jn woning. De waarde be draagt ca. 250gulden. De heer R.C. uit Utrecht, die zijn auto vorige week had geparkeerd aan de Veenbesstraat, ontdekte dat een onbe kende dader één van de koplampen had vernield. Hij deed aangifte bij de poli tie lekker geslapen? Ik heb een verrassing voor je. Je hoeft niet te koken we gaan met de kinderen lekker brunchen. Waar? ja natuurlijk iedere zondag van 12.00 tot 15.00 een uitgebreid brunchbuffet met tal van voor-, hoofd- en nagerechten iedere week afwisselende gerechten. voor de groten f 19,50 kinderen tot 12 jaar f 72,50 SOESTERBERGSESTRAAT 188 - 02155-12739/19942 Het aantal arbeidsplaatsen bij het bedrijf gemeentewerken is vorig jaar verder teruggelopen van 173 tot 166 [min 4 procent]. Daarmee is gemeen tewerken op het minimum-niveau ge komen dat noodzakelijk is om de taken van het bedrijf naar behoren te blijven vervullen. De directeur van gemeen tewerken, ir. S.H. Brunekreef, schrijft dit in het jaarverslag 1984. Daarin constateert hij onder meer, dat door de bezuinigingen de financiële ontwikke lingen inmiddels zo zijn, dat verdere bezuinigingsronden achterwege kun nen blijven indien het zorgvuldige be leid wordt voortgezet, ofschoon de voorgenomen bezuinigingen niet ge heel zijn gehaald. Vorig jaar maakte met name de groep Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-127 06 MENU DE CEJ^QIS fh~t,50 --•menu voor de maartdSiulgiistits mousse van tonijn en kwark CONSOMMÉ DES LEGUMES heldere groentebouillon SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis FILET DE VOLAILLE DU SAUCE CITRON gevulde kipfilet, citroensaus met een keur aan verse seizoen groenten en gebakken aardappels FROMAGE KERN HEM zachtromige dessertkaas PROFITEROLES AU GLACÉ DE FRAISES soesjes met aardbei-ijs en perzik Bel voor informatie: Laat je in deze vakantie vak kundig begeleiden bij ons Instituut. Soest Tel. 17089 Tot medio augustus zijn telkens ge deelten van het fietspad langd de Stadhouderslaan in de richting Baarn afgesloten in verband met asfalte- ringswerkzaamheden. Daarom is be sloten het voetpad naast het fietspad tijdelijk als fietspad aan te wijzen. Het zijn niet de enige werkzaamheden aan de verbindingsweg tussen Soest en Baarn. Aansluitend op de aanleg van het transportriool in de Noorderweg en de Maatweg, die op de Stadhouders laan uitkomen.zal de reconstructie van deze verbindingsweg moeten volgen. Hiermee is een bedrag gemoeid van 1.062.000 gulden. Burgemeester en wet houders hebben de raad voorgesteld een krediet ter grootte van dit bedrag beschikbaar te stellen. De Stadhouderslaan vervult in de hoofdwegenstructuur van Soest een belangrijke functie. De constructie van de weg is door ouderdom en de wortel- groei van de inmiddels vervangen bomen zo slecht geworden, dat een totale reconstructie noodzakelijk is. De slechte toestand van het wegdek is mede veroorzaakt doordat de bestaan de fundering niet geheel berekend is op de toegenomen verkeersbelasting en doordat de weg tijdens de aanleg van het transportriool langs de Stadhou derslaan ernstig te lijden heeft gehad De reconstructie van het wegdek om vat dan ook het aanbrengen van een nieuwe fundering, terwijl de huidige wegbreedte gehandhaafd zal worden. In de reconstructie is tevens herinrich ting van het kru. \iurder- weg-Maatweg opgenomen. Deze omvat het aanbrengen van een middenberm met een breedte van twee meter. In de as van de weg worden twee verkeers geleiders aangebracht. Deze maatre gel zal tot gevolg hebben dat de fietser niet of nagenoeg niet eerder het fiets pad kan verlaten en zodoende niet "kris-kras" het kruispunt oversteekt. Door de breedte van de middenberm van twee meter heeft de fietser halver wege de oversteek een rustpunt, zodat hij veiliger, gefaseerd kan oversteken. medewerkers van 60 jaar en ouder gebruik van de mogelijkheid om ver vroegd uit te treden. Daardoor is deze groep nu nog slechts beperkt vertegen woordigd. Dit heeft gevolgen voor de gemiddelde leeftijd; deze zakte met 0,8 jaar tot 43 jaar. Meer en meer mede werkers maken gebruik van de moge lijkheid om op part-time basis te gaan werkendit zijn er inmiddels acht. Uit het ondezoek door een extern bureau is gebleken dat het bedrijf gemeentewerken de taken doelmatig verricht; dat naar verwachting uitbe steding van werkzaamheden niet tot kostenverlaging zal leiden, en dat in de sector groenbeheer mechanisering een pro duktiviteitsverhoging en dus een kostenstijging tot gevolg zal hebben. "De conclusies van het onderzoek on derstrepen mijn mening", aldus ir. Brunekreef. "Dit houdt echter niet in dat we er nu zijn. Ook het bedrijf gemeentewerken moet, gelijk het par ticuliere bedrijfsleven, attent zijn op mogelijkheden om de kosten te verla gen en de produktiviteit te verhogen". Loonpost Het verlagen van de kosten binnen gemeentewerken is niet eenvoudig, omdat de loonpost daarvan de grootste is. Een daling van het ziekteverzuim met 1,27 procent blijkt in 1984 niet voldoende te zijn om het ten gevolge van de arbeidsduurverkorting ontstane extra verlof (1,64 procent) te compen seren. Hierdoor ontstond een daling van de produktieve tijd met 0,39 pro cent tot 74,3 procent. Rekening houdend met het aantal me dewerkers, betekent dit een reële da ling van de besteedbare produktieve tijd van 4,6 procent. Door de mechani- satiegraad verder op te voeren, zal worden getracht het verlies aan pro duktieve tijd zoveel mogelijk te com penseren. Omzet gestegen Ondanks het feit dat in 1984 minder tijd beschikbaar was om het werk te doen, is de omzet aanzienlijk gestegen. De belangrijkste oorzaken hiervan waren de voortgang van de woningbouw in Overhees, en de versnelde aanleg van de kostbare rioleringswerken (Wiek- sloterweg en Talmalaan). Dit heeft tot gevolg dat de in geld uitgedrukte produktiviteit per mensuur aanzienlijk hoger was dan in 1983: plus 27,5 procent, en op een niveau kwam dat nog niet eerder is bereikt. Overigens is in veel sectoren de werke lijke produktiviteit per mensuur geste gen en kan men bij gemeentewerken op veel manieren merken dat de eco nomie aan het aantrekken is, onder meer ddor meer bou waan vragen, meer afval etc. 0 Ir. S.H. Brunekreef Grof vuil Pogingen om met de gemeente Baarn tot een gemeenschappelijke oplossing te komen van het grofvuilprobleem, zijn mislukt. Er wordt niettemin ge zocht naar een oplossing. Het schoon maken van het rioolstelsel is in 1984 voltooid. Op een aantal plaatsen zijn problemen geconstateerd. Deze zullen met behulp van een in het riool rijden de videocamera worden vastgelegd, zodat op basis van deze inspectie voorstellen voor reparatie kunnen wor den uitgewerkt. Na 1985 zal door het langzaam "vol" raken van Overhees de woningbouw langzaam maar zeker afnemen. Mede hierdoor zal in de eerstkomende jaren de omzet van het bedrijf gemeentewer ken op een iets lager niveau dan in 1984 gehandhaafd blijven. V AFGEDRUKT DOOR Kodak WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" FOTOAF WERKING

Soester Courant | 1985 | | pagina 3