Veilig Snel Kwaliteit VUW. W. DEELEN b.v. lï i Soest 50 jaar geleden var» oosw.foto^r^1^ 9 augustus 1935 WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE vraagt uw voor: Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Raadsvergadering Courantenreklame is niet te vervangen alle foto's worden met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd. So^terbergsesti^at 57Winkelcentrum Soes, Zaterdagavond in Willem 1 Nine-O-Nine terug uit Spanje: rock in Soest \\A/% MAKELAARSKANTOOR MGallenkamp Pelsweg 11 3768 HT Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 21752 of 17251 Nieuwe kollektie Najaar '85 Love Rifle Emanuelle Moustache 't. vrijetijdskleding Gemeente Soest koopt grond aan voor volkstuinvereniging 'De Uitwijk' Bestuurder onder invloed verstopt zich in tuin RAZENDSNELLE FOTOSERVICE 'Narre Knollen' zoeken Dansmariekes Soester Oranje-garde T De Burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een woonhuis, Parklaan 33; 2. het geheel vernieuwen van een verenigingsgebouw, Monnikenbos, sec tie C, nr. 4023 3. de bouw van een zomerhuisje, Doldersewegll. Tevens zijn Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voor namens op een daartoe strekken verzoek vrijstelling te verlenen op grond van artikel 18, lid 2 van de voorschriften bestemmingsplan Soestdijk voor de vestiging van een grillroom-restaurant in een winkelruimte op het perceel Dillenburglaan, sectie K, nr. 1418 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 8 augustus 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tjdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling 1, ter inzage. (Niet gebonden besluiten) vernieuwen berging, Birkstraat79. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. De eerstvolgende openbare raadsvergadering vindt plaats op donderdag 22 augustus 's avonds om half acht in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het publikatie- bord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOrmatiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. I OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur S5SËM. m Na een verblijf van drie weken in Span je, waar in de omgeving van Barce- lona negen optredens werden verzorgd, SOEST-ZUID KASTANJELAAN Rustig en zonnig gelegen helft van dubbel woonhuis met garage. Voorzien van gas-c.v., parterre v.v. dubbele beglazing. Gelegen op 2 tot 10 minuten afstand lopen van resp. manege, tennisbanen, station, nieuw winkelcentrum, bos en duinen. Ind.: 'entree, toilet, kelderkast, woonkamer (7 50 x 3 80/3.20) en keuken; verd.: 3 slaapkamers waarvan één met balkon, douche met 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer (dakkapel) en veel bergruimte. Verkeert in goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 189.000,- k.k. GALLENKAMP PELSWEG Rustig gelegen gemoderniseerde vrij staande woning met vrije tuin, schuur en afzonderlijk kantoorvertrek. Ind.: entree, toilet, ruime woonkamer (met open haard, balkenplafond en parketvloer), aangrenzend open keu ken met ingebouwde app.; verd.: over loop, 3 slaapkamers, luxe badkamer (ligbad, douche, 2e toilet), vliering. Voorzien van c.v. Totaal opp. 320 m2. Gevraagde koopsom 215.000,- k.k. SCHOUTENKAMPWEG BOSSTRAAT Ultst. gesitueerde haff-vrljst. woning met vrije, zonnige tuin, schuur en paar denstal (evt. gar.) Tot. oppervl. 380 m2. Ind.: entree, toil., kelder (1.80 x 2.80), woonkam. (8.50 x 3.70) m. aangren zend open keuk. (met inb. app./Keller keuk.); parterre: plav. vl. ged. isoL glas, schuifpui; verd.: overloop, 2 gr.' sl.kam. (achter m. balkon), 1 kl. sl.kam., badkam. (ligbad/wast.), 2e toil.; zolder: 2 sl.kam., berging (c.v.-ketel '75 en boiler), kap geïsoleerd. Bouwjaar ca. 1935. Gevraagde koopsom f 248.000,- k.k. VAN BEUNINGENLAAN Nabij bos en duinen gelegen helft van dubbele villa (1971) met ga rage (6 x 3), terras en zonnige tuin. Ind.: ruime entree, toilet, garderobe- hoek, Z-vormige woonkamer (ca. 40 m2) met open haard en parketvloer, keuken, bijkeuken, hardhouten trap naar verdieping met 3 slaapkamers (v.h. 4) waarvan 1 met balkon, luxe bad kamer (ligbad, douche, toilet, dubbele wastafel), hardhouten trap naar zolder (dakkapel) met grote kamer en veel bergruimte. Voorzien van gas-c.v. Parterre voorzien van thermopane be glazing, schoonmetselwerk en hard houten kozijnen. Pand verkeert in uit stekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 238.000,- k.k. Nabij uitgestrekte bossen, aan de bui tenzijde van "het Vosseveld", onder architektuur gebouwde vrijstaande villa (1977) op 1565 m2 grond, aan gelegd als bostuin. Deze geheel onder- kelderde villa (ca. 1000 m3) is als volgt ingedeeld: hal met garderobe, toilet, grote zitkamer (ca. 50 m2) met open haard en schuifpui naar terras (zuid) overlopend in eetkamer met open keu ken (27 m2), bijkeuken; verd.: ouder slaapkamer (balkon) met aangrenzende luxe badkamer, 3 slaapkamers (allen met "open vliering"), afzonderlijke douche en toilet. Souterrain: c.v.-/droog- ruimte, wijnkelder, grote studeer-/ logeerkamer (43 m2), grote garage/ berging. De woning is geheel geïso leerd (glas en muren) en voorzien van gas-gestookte centrale (vloerverwar ming. Uitermate geschikt voor praktijk aan huis (eigen ingang souterrain). Gevraagde koopsom 525.000,- k.k. SOESTERBERG VLIEGTUIGLAAN Onder architectuur gebouwde vrij staande villa (1977) met carport en grote bostuin. Totaal opp. 1076 m2. Dit origineel ontworpen pand heeft de vol gende indeling: ruime entree met gar derobe, toilet, keuken (10.6 m2). ver laagde zitruimte (25 m2) met open haard en met aangrenzende "eethal" met vide (ca. 28 m2), grote ouderslaap kamer (17.5 m2) met aangrenzende badkamer (ligbad, bidet, dubbele was tafel). Via een open hardhouten trap naar de verdieping met entresol (15.7 m2),. te gebruiken al$ studeer- of t.v,:-. rhoek:, kinderkamer (13.5 m2), slaap- kamer (T2.8' m2)l L-vormige slaapka; mer (17.9 m2), badkamer (ligbad, toiL" let, wastafel), vaste trap naar grote slaapzolder (32.5 m2) met dakraam. Achter de entree een berging en een wasruimte. Boven carport en berging een afzonderlijke wooneenheid ter grootte van ca. 20 m2) (met douche). De woning is geheel onderkelderd, ge heel geïsoleerd en voorzien van gas gestookte centrale verwarming. Gevraagde koopsom f 395.000,- k.k. CHR. HUYGENSLAAN Middenwoning, bouwjaar 1955, met schuur en vrije zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, woonkamer (7.15 x 3.5,5/ 3.15), geheel gemoderniseerde keu ken; verd.: overloop, 3 slaapkamers, douche, zolder (d.m.v. vliezotrap) V.v. lok. gasverw. Geheel nieuwe achter pui met isolatieglas. Gevraagde koopsom f 120.000,- k.k. SOEST SERVICE-APPARTEMENTEN PRINS HENDRIKLAAN In service-flat Hoog Soestdijk gunstig gelegen 3-kamerappartement op de 3e woonlaag met fraai uitzicht en met berging. Ind.: hal, keuken, royale woonkamer (6.10 x 4), studeerkamer (3.05 x 2.55), slaapkamer (4.74 x 3), badkamer. Voorzien van gas-c.v. Ser vice-kosten 1.024,-p.m voor 1 pers. en 1.159,- p.m. voor 2 pers. (incl. warme maaltijd). Gevraagde koopsom M 35.000,- k.k. SOESTERBERGSESTRAAT Comfortabel 3-kamer-appartement op de begane grond in het SERVICE FLATGEBOUW "De Soesterduinen". Ind.: entree, woonkamer (34 m2), stu deerkamer (9 m2), slaapkamer (14 m2), keuken en badkamer. Overdekt terras je bij de woonkamer. Service-kosten f 1 140,- p.m. voor 1 pers. en f 1.300,- p.m. voor 2 pers. Gevraagde koopsom f 169.000,- k.k. VREDEHOFSTRAAT Service-flatgebouw Oranje Park- flat Riante 2-kamerappartement op de 5e woonlaag. Bouwjaar ca 1976. Ind.: hal, toilet, woonkamer (ca. 35 m2) met aangrenzend open keuken en ruim balkon (6 m2)', slaapkamer (ca 12 m2), luxe badkamer (ligbad, douche, 2 vaste wastafels). Service-kosten 1.014,- p.m. voor 1 pers. en f 1.204,- p.m. voor 2 pers. Garage eventueel te koop voor 15.000,-. Gevraagde koopsom M 85.000,- k.k. treedt de Utrechtse rockformatie Nine- O-Nine zaterdagavond op in café Wil lem 1 aan de Koninginnelaan 27 in Soest. Aanvang negen uur. In de huidige bezetting bestaat de groep sinds april 1984. Eind augustus van dat jaar was de groep te gast in Veroni- ca's Count Down Café. Sinds septem ber treedt Nine-O-Nine op door het ge hele land, als solo- of support-act. De naam van de groep is afgeleid van de Beatle-plaat One after the 909. De formatie speelt uitsluitend eigen werk. Het repertoire is beïnvloed door het ^Amerikagjipe rockgébeui'ên, waarin groepen ais Nightrangep-, g/alance and, Journey gen^yooraangta&nde rol heb--: ben gespeeld. Het optreden in Soest is min of meer toevallig tot stand gekomen .'Leden van Nine-O-Nine waren in Willem 1 op be zoek toen er een Soester groep optrad in het kader van de mogelijkheid die Willem Dorrestein van Willeml plaat selijke groepen biedt om meer bekend heid te krjgen door optredens voor een breder publiek. "De sfeer en de en tourage spraken ons aan", zegt Paul Kraemer. Daarom boden ze aan om r v.Weedestr.59 tel.12424 Soest ook eens op te treden. Dit gaat nu za terdag gebeuren. De groep telt vier leden. Paul Kraemer is gitarist en leadzanger. Hij speelde in de Utrechtse bands Onyx en Baton Rouge, en schrijft nu het merendeel van de teksten en de muziek. Rob Smeink speelt basgitaar en verzorgt met Peter-Jan Kleevens de achter grondzang. Hij heeft ervaring opge- r.daan in Heafwave en een aantal Top 40-bands. Kleevens is verantwoordelijk voor de toetsinstrumenten. Hij speelde eerder in de formaties Dablin, Blaze, Bladerunner (ex-Carlsberg) en Crystal. Hans Heyster tenslotte speelt drums. Hij draait al twaalf jaar mee in de Ne derlandse pop-scene als sessie-muzi kant en in verschillende bands. De vier musici worden bijgestaan door Martin Winkel en Erik van de Rijst, die voor het geluid, licht en alle tech nische bijkomstigheden zorgen. Abusievelijk bij sanering Grondbedrijf al verkocht Een deel van de grond op de Eng bij de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat, die door de gemeente Soest verhuurd gaat worden aan de onlangs opgerichte volkstuinvereniging "De Uitwijk", blijkt abusie velijk bij de sanering van het grondbedrijf te zijn verkocht. De volkstuinvereniging krijgt van de gemeente 1.75 hectare ter beschik king, maar onlangs is gebleken dat een deel daarvan, groot 3.880 m2, niet in handen van de gemeente is. Het College van B. en W. stelt dé gemeenteraad nu voor dat stuk weer terug te kopen van de eigenaar, de heer Bouwhuis, met wie in beginsel al overeenstemming is bereikt. Met de aankoop is een bedrag gemoeid van 19.400 gulden. Voor het verhuren van de grond aan de volkstuinvereniging komt binnen kort het officiële voorstel aan de orde in de gemeenteraad. I )e aandacht van de politie werd vorige week op de Vredehofstraat getrokken door de bestuurder van een auto. naar later bleek de 30-jarige P.Z. uit Soest. Toen de man in de gaten kreeg dat de politie hem volgde reed hij snel weg. niet de politie uiteraard op zijn hielen >p de Nieuwstraat bracht hij zijn voer tuig tot stilstand en ging er vervolgens hard hollend vandoor. Pas op de Merel- weg trof de politie hem tenslotte aan, liggend tussen de struiken in een van de tuinen daar. Hij verklaarde zijn vlucht en het verstoppertjcsspel door li- wijzen op het feil dat hij zich nog in zijn proeftijd bevond na een vorige overtreding Hi j kreeg na het afleggen a n de blaastest een rijverbod Hetzelfde overkwam de 21-jarige M. <1. li uit Soest, die met zijn auto op de Steeiilio|islra«it werd aangehouden In heide l .'v ill.-li kon een.bloedpi oH ai li I.iin.1 i e de h. -Omn Bromfietser verongelukt Op de A.P. Hilhorstweg heeft zich za terdagmiddag een ongeluk voorge daan, dat het leven kostte aan de 16-jarige bromfietser Perry Jacobs uit Amersfoort. Het ongeluk gebeurde toen de 24-jarige automobilist T.V. uit Amersfoort over de A.P. Hilhorstweg in de richting Amersfoort reed. Uit een zijpaadje kwam de bromfietser plotse ling de weg oprijden, zodat de bestuur der een botsing niet meer kon voorkomen. Zwaar gewond werd de jongeman overgebracht naar zieken huis de Lichtenberg, waar hij enige tijd later overleed. smm SPKWUWKKBraStRVI" zaterdag brengen. GRATIS 13x18 VANDAAG W ROLLETJE GEBRACHT, MORGEN UWFOTOSKLAAR! -VAN WEEDESTRAAT 85 - TEL. 13917 I De karna valsvereniging De Narre Knollen zit in de problemen. Daarbij gaat bet niet om het voortbestaan van de club van Soester karnavalvierders, maar om de formatie Dansmariekes. Het zevental dat de laatste jaren voor aanstekelijk gehuppel rond en tijdens het karnavalsgebeuren zorgde is na melijk zodanig geslonken, dat er in de gelederen van de Narre Knollen 'n lich te paniek is ontstaan. Door studie, "te oud geworden" en "gewoon geen zin meer" na een paar jaar, vertrok het grootste deel van de groep. Op dit moment hebben Leny Verhoeve en Betty de Vries al weer vier jongeda mes in de leeftijd van 12 tot 13 jaar ge vonden. Maar om op 11 november weer piekfijn vgor de dag te komen moeten er in elk geval nog drie danslustige "mariekes" bijkomen. Bij de start van de nieuwe groep wordt in eerste instantie twee maal per week onder professionele leiding geoefend. Daarna wordt het één keer per week. Voor informatie kan men bellen met Leny Verhoeve, telefoon 14501. of Betty de Vries, telefoon 20656. Automobilist onder invloed raakt vast in blubber De Hilversumse autobestuurder A.B. reed vorige week aan het einde van de Koningsweg onverhoeds het terrein van de Firma S. aan de Eigendomweg op. Door de flinke regenval van de voorgaande dagen was de bodem ver anderd in een soort drijfzand, waarin zijn auto kwam vast te zitten. De politie nam hem de blaastest af. Hij kreeg een rijverbod, hoewel hij erin slaagde de wagen weer uit de blubber te krijgen. Lees- en Schrijfgroep Soest We bestaan al drie jaar. Wie zijn we? We hebben moeilijkheden met lezen en schrijven. Elke dag doen we boodschappen. Wat staat erop de pizza-pakken? "Mevrouw, kunt u even voor me voorlezen, ik kan het niet! We schamen ons er echt niet voor, maar het is wel lastig. Daarom hebben we de telefoon gepakt en nu zitten we hier in deze groep. Elke woensdagavond komen we bij el kaar van 19.45 tot 21.45 uur. Belt u voor informatie naar Lidy Otto. tel. 16390 of Nel Tims, tel. 20745. De door familie-omstandigheden uitgestelde huldiging van Inspecteur Schreuder., ter eere van zijn 25-jarig ambtsjubileum, vond Maandagmorgen te 11 uur plaats. Daartoe hadden zich in de Raadszaal vereenigd de heer Burgemeester Deketh, vele belangstellenden van ambtswege, het geheele politiecorps, alsmede de Rijksveldwachters van Soest en Baarn, en de Gemeente ambtenaren. Na het binnentreden en plaatsnemen van den inspecteur, mevrouw Schr. en hun zoon op de daartoe gereserveerde stoelen in de buiging der groene tafel, richtte de Burgemeester het woord tot den jubilaris en zijn familie. Het js spreker een genoegen, als Hoofd van het Politiecorps, waarvan de heer Schreuder leider is, de eerste te zijn, hem met dezen feestdag geluk te wenschen. Die gelukwensch zal eenvoudig maar waar zijn. Als spr. het staatje, voor zich ziet, waarop de plaatsen vermeld staan, die de heer Schreuder in zijn ambt gediend heeft, dan ziet hij er ook Middelburg, Gorinchem en Heerlen op. Zou er dus als gewoonlijk een climax in de loopbaan zijn, dan zou Soest het hoofd van al deze plaatsen genoemd moeten worden. Doch niet om een climax, maar op aandrang van zijn vriend, de heer De Koning, heeft de jubilaris zich indertijd te Soest gevestigd. Spr. betuigt nadrukkelijk, nooit spijt te hebben gehad, dat de jubilaris deze stap gedaan heeft en dat de gemeente Soest dit onder schrijft, zal de jubilaris straks ondervinden, wanneer deze strenge Raads zaal zal herschapen zijn in een bloementuin. Spreker hoopt, dat de heer Schreuder nog lang leider zal blijven van het politicorps, al is het dan ook een klein corps. Maar hij zal dan ook dikwijls moe zijn, en om daar na uit te rusten bieden Burg. en Politiecorps den jubilaris hierbij een mooie fauteuil aan. Applaus. Namens het corps spreekt nu majoor Van Leeuwen een korte geluk wensch uit en wijst nogmaals op het prettige, opgewekte humeur van den inspecteur en zijn groote eerlijkheid, die den dienst in Soest zoo aangenaam maken. Aan mevrouw Schreuder wordt een vaas anjers aangeboden. Hoofdagent Assink spreekt als voorzitter v. d. Politiebond afd. Soest, waarna namens de afd. een bloemenmand wordt aangeboden. De heer C. J. de Lange te Zeist, penningmeester der Prov. afd. A.N.P.B. en lid van het Hoofdbestuur, wenscht den jubilaris geluk, weer onder het offreeren van een mooie bloemenmand, waarna hij hetzelfde deed namens de Streek. Dè Voorzitter afd. Amersfoort A.N.P.B. bracht namens de afdeeling naast zijn felicitatie een bloemenhulde aan mevr. Schreuder. Hierna voerden ter gelukwensching nog 't woord: de heer A. F. Schreu der als voorzitter afd. 't Sticht, de voorzitter der afd. Utrecht Stad A.N.P.B., de majoor der Rijksveldwacht te Soest, een der leerlingen van den jubilaris, de Gemeente-secretaris, de heer Batenburg en de heer Drost namens de keurmeesters. Door allen werden bloemenmanden over handigd en door de leerlingen een fraaie bureaulamp. De inspecteur is na dit alles bijna te geroerd om te antwoorden. Hij richt het woord tot den Burgemeester en bedankt hem voor zijn waar- deerende woorden. Doch die waardeering geldt ook den majoor, den bri gadier en het geheele corps, want hoe kan de inspecteur zijn plichten trouw vervullen zonder den steun van deze vertrouwenswaardige men- schen? Een apart woord van dank is niet mogelijk, ook om den tijd, maar ook, omdat het hem te machtig is. "Ook bij mij thuis is het een bloemenhof" aldus eindigt de jubilaris, "ik weet werkelijk niet, hoe uiting te geven aan mijn gevoelens! Een hartelijk applaus volgde. Hierna was nog gelegenheid tot complimenteeren. Oplichter aangehouden. In verband met het Politie-radiobericht van den commissaris van politie te Groningen, waarin opsporing en voorgeleiding verzocht werd van een ijsventer aldaar, die verdacht werd van oplichting, heeft de politie alhier aan de Soesterbergschestraat een man aangehouden, die, nadat zijn pa pieren waren onderzocht, de gezochte bleek te zijn. Hij werd onmiddellijk naar het politie-bureau alhier overgebracht, en na gehoord te zijn, bekende hij zich aan oplichting te hebben schuldig gemaakt. Tevens bleek hij zich nog op verschillende andere plaatsen aan oplichting en ver duistering te hebben schuldig gemaakt. Hij zal ter beschikking worden gesteld van den commissaris van politie te Groningen. Vrijdagavond vergaderde de Oranje-garde afd. Soest, achter de Chr. School aan de Spoorstraat. Deze afdeling, hoewel pas opgericht, telt al twintig leden. De meisjes behouden de meerderheid, 16 tegen 4. Maar dat hindert niet. Het is een aardige groep en de discipline komt er al goed in. Het doel was ditmaal officieel, n.1. de installatie van den Raad van Toe zicht. In dezen raad hebben zitting: de Ed. Achtb. Heer Burgemeester Deketh, de dames Landweer-De Visser, Dr. Veldhuijzen van Zanten en A. C. Westveen. De Voorzitter der Chr. Oranje-Ver., de heer M. C. Wijnbeek, installeerde met een hartelijk woord de^en Raad van Toezicht, na het opmarcheeren van het vendel. Daarna reikte de Burgemeester aan den vaandelcommandant 't nieuwe vaandel uit en sprak daarbij een warm woord van opwekking. "Be waakt Oranje, en houdt het vaandel hoog," aldus spr. Spontaan werd hierop het Wilhelmus gezongen. De afdeeling Baarn kwam nu het terrein op en gezamenlijk werd een groote propaganda-optocht gehouden door het geheele dorp. Voorop de beide Baarnsche tamboers. Zes vlaggen wapperden, en vele toeschouwers genoten van het aardige schouwspel.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5