t Zwaantje f^baxthuifien ~1 Film van de week 'brd, vereniging commo cultureel centrum SILVER STAR VIDEO Soest weer voor een jaar 'uit'-gewisseld Red Dawn N Beleef het eens!!! SILVER STAR VIDEO TOP 10 SPLINTER EEMLAND B.V. WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 Soest, waar het doek (nog) niet opgaat Ingenhof school/Blokkendoos Desmond Tutu-school SS?' Jr Scholieren terug uit Titusville w •nis Ia Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST FilmhuisRepo Man' van Alex Cox door Arie \W andelaar Er zit Arie iets niet lekker. Dat dateert niet van vandaag of gisteren. Al jaren borrelt het af en toe even op. Het geknaag begint meestal in de maand augustus. Vakantiemaand, maar niet voor direkteuren van thea ters. Evenmin voor de artiesten die van september tot en met mei in grote en kleine theaters hun boterham met beleg proberen te verdienen. Augustus, de maand waarin theaterdi- rekteuren met folders en publicaties in kranten duidelijk maken wat voor artistiek snoepgoed in het nieuwe sei zoen kan worden geconsumeerd. Au gustus, ook de maand waarin cabaret- en toneelgezelschappen met hun regis seurs naar premières toewerken. Nog even en het doek gaat op. In grote en kleine steden, soms ook in gehuch ten Om Arie volstrekt duistere redenen past Soest niet in een van de catego rieën, terwijl het met zijn 40.000 inwo ners toch het midden houdt tussen tafellaken en servet. Teneinde de rubriek "Lezers Schrij ven" niet te overbelasten nu vast de aantekening dat 't hem bekend is dat de vereniging Artishock wekelijks voor een elitair filmprogramma zorgt, ver enigingen als Het Nut en Volks Univer siteit af en toe proberen artistieke zaken van de grond te tillen, en De Borg tot nu toe een dorpshuis is waar, na inlevering van de penningen, slechts bowlingballen uitkomen. Toegegeven, goedwillende en serieus werkende toneelamateurs laten zich ook halfjaarlijks zien en horen, maar theater, echt een avondje uit, zonder daarvoor naar Amersfoort, Utrecht, Amsterdam of Hilversum te moeten emigreren is er in Soest niet bij. Arie zou voor dit pijnlijke gemis niet achter zijn schrijfmachine zijn geklommen wanneer daar geen aanleiding toe was geweest. Die is er echter wel. Uitgerekend in de Soester Courant las hij vorige week een artikel van de bekende toneelregisseur John v.d. Rest, die inwoners van Soest de aanbe veling deed naar Baarm te komen. In een plaats die het wat inwonersaantal betreft royaal van Soest verliest, vindt op 12 september a.s. de officiële ope ning van het vernieuwde Gooi- en Eem- landtheater "De Speeldoos" plaats. En wat voor theater. Ruim 300 comfortabele zitplaatsen, een rangensysteem met voor iedere aanwezige prima uitzicht op het toneel, een professionele toneelaccomodatie, kortom een theatertje waar kunst, met een grote en kleine k "U" tegen zegt. Laat niemand Arie het verwijt maken dat hij overdrijft, want de feiten stellen hem in het gelijk. In september theaterprodukties van Seth Gaaikema, Kitty Jansen en André v.d. Heuvel. In oktober komen o.a. John Lanting, Caroline Kaart, Lies- beth List en Jan Blaaser op bezoek. Een maand later Martine Bijl, Henk van Ulsen, Josine van Dalsum en Jules Hamel. December, typische theater- maand, is de cabaretier Henk Elsink er te bewonderen. Arie is de eerste om toe te geven dat 't in Baarn in de meeste gevallen om try-out voorstellingen gaat. Voorstellingen die voorafgaan aan offi ciële premières, maar daaraan kleeft dan weer het financiële meevallertje dat 't gebodene voor iedereen betaal baar, en de inzet van de optredenden bijzonder groot is. Waar wringt de schoen, dat Baarn ten opzichte van Soest in dit opzicht onge veer een straatlengte voor ligt? Niet alleen volgens Arie, maar juist naar de mening van direct bij het thea ter betrokkenen, gaat 't om een was- lijstje met oorzaken. De Borg had voor iets als zich in Baarn afspeelt geschikt kunnen zijn ware 't niet dat zowel de zaal als toneelacco modatie voor zowel professionals als amateurs ontoereikend zijn. Daar draait ongeveer alles om wanneer men professionele artiesten voor een optre den in Soest, tegen een zacht prijsje, probeert te interesseren. Dan zijn er natuurlijk de prioriteiten die elke gemeente stelt. Er zullen, ook voor voorstellingen met een try-out ka rakter, financiële garanties moeten worden gegeven. Het is Arie bekend dat daar in het verleden wel eens mogelijkheden voor zijn geweest. De grootte van die bedragen was echter afgestemd op toneel tussen de schuif deuren. Gemeente, bestuur van De Borg, ver eniging en stichting Artishock doe er eens iets aan dat wij wat deze recrea tiemogelijkheden betreft een achter stand gaan inlopen. Een professionele theaterzaal is voor een gemeente met 40.000 inwoners toch bepaald geen luxe. ARIE WANDELAAR Reegeit aangereden Vorige week kwam de heer J.H. uit Utrecht op de Biltseweg in botsing met een plotseling overstekende reegeit. Het dier werd gedood, de auto liep schade op. Het kadaver werd naar het politiebureau overgebracht. Aangifte wegens flessentrekkerij De Soester bloemist de G. van de Steenhoffstraat deed vorige weeg bij de politie aangifte wegens oplichting. Eind vorig jaar had hij een inwoner van Baarn drie plantenbakken gele verd met een waarde van 850 gulden. Betaling was echter al die tijd achter wege gebleven.tOok de politie in Baarn heeft diverse aangiften in ontvangst genomen wegens het niet betalen van geleverde goederen door dezelfde da der. In verband met de omzetting van de lagere school De Ingenhof en de kleuterschool De Blokkendoos in een basisschool volgens de nieuwe wet op het basisonderwijs krijgt de school aan de Molenstraat een nieuwe naam. Op verzoek van het schoolteam en de medezeggenschapsraad heeft de gemeenteraad van het College van B. en W. nu het voorstel voorgelegd gekregen om de school de naam Desmond Tutuschool te geven. Het College schrijft in het raadsvoorstel: "Gelet op de samenstelling van het leerlingenbestand en de daarmee samenhangende problematiek van het samenleven en samenwrken van mensen uit verschillende culturen is de keuze voor de naam Desmond Tutuschool goed te begrijpen. De "strijd" die de Ingenhofschool/Blokkendoos dagelijks levert is te verge lijken met de strijd van de heer Tutu in Zuid-Afrika. Beide bestrijden vooroordelen en discriminatie en streven naar een rechtvaardige samen leving, waarin ieder tot z'n recht komt met respect voor eikaars op vattingen. De heer Tutu heeft voor zijn vreedzaam verzet tegen ra cisme in het algemeen en apartheid in het bijzonder de Nobelprijs voor de Vrede ontvangen. De heer Tutu heeft toestemming gegeven om zijn naam te geven aan de school." Voor Soest is het geen nieuws meer dat Artishock ver huist naar de Borg. liet gevolg van deze verhuizing is dat zowel de Stichting Kunstzinnige Vorming Artishock als de Stichting Wijkdienstencentrum "Soesterveen" zijn opgeheven. Een nieuwe Stichting (bestaande uit bestuursleden van de SKVAgaat straks aan de Willaertstraat 49 in Overhees een Cultureel Creatief Centrum beherenmet een nieuwe naam! Deze naam wordt op vrijdag 11 oktober bij de officiële opening door de wethouder van Cultuur Welzijn onthuld. Om meer duidelijkheid te scheppen voor het publiek zul len wij in de komende weken alle activiteiten en mani festaties uit de doeken doen, die in het acht jaar oude gebouw gaan plaatsvinden, dat met gemeenschapsgelden hét Culturele Centrum van heel Soest moet worden. Nog TIEN weken, dan is het zover Cursussen Bijna alle activiteiten in het nieuwe culturele centrum draaien om de crea- tiviteitscursussen, die vorig jaar aan de Steenhoffstraat duizend cursisten trok ken. Alle manifestaties aan de Willaertstraat hebben een relatie met het cursus pakket, dat dit seizoen opnieuw wordt uitgebreid. Het cursusprogramma, met twaalf kin dercursussen en dertig cursussen voor mensen van zestien jaar en ouder, ligt thans bij de drukker en wordt eind augustus huis-aan-huis verspreid. De cursussen beginnen in de week van maandag 16 september. Expositie Zondagsschilders in de regio Eemland worden uitgenodigd mee te doetf aan een tentoonstelling (tot eind november) van hun werk over het thema "Eem land in beeld", in de meest wijdse be tekenis van het woord: schilderijen, tekeningen, beelden en grafisch werk. Inleverdatum (persoonlijk brengen!) op zaterdag 5 oktober, vanaf 12 uur 's middags in het nieuwe culturele centrum, waar de kunstwerken door een aantal juryleden in ontvangst wor den genomen. Vrije ateliers De mogelijkheid wordt gecreëerd, voor 't eerst in Soest, om dit komende sei zoen, zelfstandig te kunnen werken in zogenaamde "open ateliers" of "vrije werkplaatsen". Een ideale gelegenheid voor (oud-cur sisten die elders ervaring hebben opge daan en op eigen initiatief verder wil len. Deskundigen zijn aanwezig om de hel pende hand te bieden. Elementaire kennis van hét vakgebied is vanzelf sprekend noodzakelijk, omdat de "des kundigen geerl les geven. (wordt vervolgd). U woont in Soest en nog nooit in 't Zwaantje gedineerd? Nog nooit die voortreffelijke keuken geprobeerd o.l.v. onze chef-kok Joop Wesseling? Daar moet snel verandering in komen! Rademakersfraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg Grote buit bij insluiping aan Van de Veldeplantsoen Mevrouw M.K. van het Van de Velde plantsoen ontdekte vorige week dat tij dens haar afwezigheid haar woning on genood bezoek had gekregen. Er wer den geen inbraaksporen aangetroffen, zodat de politie uitgaat van insluiping. Hoe de dader in de woning binnen is ge komen kon niet worden vastgesteld. Hij verdween met een kleurentelevisie, een .stereotoren, een strijkbout, een naaimachine, een Zaanse hangklok, een videorecorder, twee gouden kettin gen en een witgouden ring Bromfietsonderdelen gestolen De heer R. van L.. wonende aan de Va leriaanstraat, meldde de politie vorige week dat zijn bromfiets door een onbe kende dader was ontdaan van een groot aantal onderdelen. Zo waren er o.m. een kilometerteller, een eylinder. een cylinderkop. een zuiger, carbura teur en twee schokdempers verdwe nen. De bromfiets stond voor de wo ning van de eigenaar. Autoruit vernield De heer G. de V. uit Baarn deed vorige week bij de politie aangifte van de ver nieling van één van de ruiten van zijn auto. De wagen stond geparkeerd aan de Klaarwaterweg. Restaurant Dineren onder de grootste paraplu van Nederland prins hendriklaan 1 soest tel. 02155-13807 Omdat sommige AIRMAIL-brieven pas tegelijkertijd met de Space Shuttle de lucht ingingen (maandag 29 juli), kon den Ciska Boshuys, Arnoud Donker, Linda de Vries, Ineke van den Broek, Petra Buist en Erik ten Hove hier en daar de "groeten uit Titusville" zelf overbrengen. De eigenlijke lancering van de Challenger vrijdag 12 juli werd namelijk drie seconden van te voren afgelast, waardoor de Soesters de klap op de vuurpijl van het uitwisselings programma op een haar na - zondag avond 28 juli vertrok het vliegtuig weer, en geen dag later - misten. Nu was die lancering ook net het enige program mapunt waar burgemeester Truman Scarborough Jr. niets aan kon doen. Voor de rest was het picobello in orde. De reakties van de Soester scholieren logen 'er niet', omTitusville was "fan tastisch" en "helemaal te gek". Het verhaal van de scholierenuitwisse ling Soest-Titusville anno 1985 begint op maandag 10 juni j.1. als zes scho lieren uit de partnerstad in de States met de bus vanuit Luxemburg (het vliegveld Findel) in Utrecht arriveren. Eigenlijk begon het al eerder, want de stencils waarmee de Soester uitwisse lingscommissie deelnemers wierf, gin gen al in november 1984 de deur uit. Omstreeks de jaarwisseling was toen bekend wie dik een half jaar later zijn/ haar koffers kon pakken voor drie we ken onder de Titusvillese zon. In de tussentijd waren de Soesters zoet met het voorbereiden van het programma dat de Amerikaanse gasten zou worden voorgeschoteld. Het Soester bedrijfs leven (zie onderstaande lijst) stak de financieel helpende hand toe en het feest kon beginnen. Verstandhouding Alsof hij het van te voren wist, zei bur gemeester mr. Paul Scholten tijdens de officiële ontvangst in het trouwzaaltje naast het gemeentehuis op woensdag 12 juli te hopen "dat de Amerikaanse gasten gedurende hun drieweekse ver blijf een goede indruk zouden krijgen van het leven, wonen en werken in Ne derland. "Daarbij is kijken niet het be langrijkste, maar tiet praten en luiste ren, vooral met leeftijdgenoten. Daar door wordt het doel van de uitwisseling bereikt: het uitwisselen van gedachten en informatie als bijdrage aan een be tere verstandhouding. Scholten was blij dat er dit jaar weer een uitwisseling van de grond was ge komen, en vooral omdat hij nu zeven SlSMU WARNER HOME VIDEO THE RUSSIANS HAVE INVA0E0 AMERICA ...W0RL0 WAR IHHASBESUN! De Russen en Cubanen vallen Amerika binnen! ...De Derde Wereldoorlog is begonnen... De leerlingen van de Calumet High School worden in hun geschiedenis les gestoord door het geluid van vliegtuigen, en zien enkele ogenblikken later honderden parachutisten uit de lucht vallen die het vuur openen. Red Dawn vertelt het verhaal van 8 studenten die zich in de bergen ver schuilen, wanneer Amerika wordt aangevallen door Russische en Cu baanse troepen waardoor een lange strijd aanvangt. Deze spannende film is zeker niet geschikt voor al te jeugdige kijkers en biedt de liefhebber voor aktie de nodige aangename tijdsverpozing. Deze op VHS en Beta zelfs op HIFI uitgevoerde band zal vanaf 8 au gustus te huur zijn bij uw videotheek op de drie bekende systemen. 1. Police Academy 2. Romancing the Stone 3. Class 4. Greystoke 5. Tightrope (Cllnt Eastwood) 10. '1941' 6. Lawrence of Arabia 7. Savage Streets 8. Sheena 9. Once upon a time in the west Amerikanen tegenover zich had (ver leden jaar waren het er immers maar drie). De burgemeester keek ook nog even in de toekomst: B. en W. hadden zich een half jaar geleden afgevraagd hoe het nu verder moest met de uit wisseling. Voortzetting staat of valt im mers met de animo ervoor. Het college heeft vastgesteld dat die er is en heeft dan ook vertrouwen in de toekomst van de uitwisselng. Overigens is het ge meentebestuur niet zelf actief; het ini tiatief en de organisatie moeten van anderen (de uitwisselingscommissie) komen. Na deze binnenkomer wachtte Amy, Jennifer, Kristin, Mike, Reid, Sarah en Terry nog een boordevol program ma. variërend van de gemeenteraads vergadering tot een dagje Amsterdam. Van een bezoek aan 'n school, de Chr. Mavo, tót punteren ih Giethoorn. Van" volleyballen tot de rondleiding op Camp New Amsterdam in Den Dol der. Al met al kregen de Amerikanen aardig in de gaten hoe het allemaal reilt en zeilt in en om Soest. Op de afscheidsavond (vrijdag 28 juni) zei Amy Douglas daar het volgende over: "Het is jammer dat het zo snel voorbij is gegaan. We hebben het te gek gehad, hoewel het weer niet altijd meewerkte. We hebben hier veel vrienden gemaakt en we heb ben geleerd ons aan te passen aan een leefwijze, die anders is dan de onze." Schilderij Een week later konden Ciska, Arnoud, Linda, Ineke, Petra en Erik met eigen ogen gaan bekijken wat Titusville en omgeving in petto hadden. Nu had de uitwisselingscommissie hen al vanaf het begih voorgehouden, dat het niet de bedoeling was dat ze "drie weken lang hun rug gingen liggen verbranden", dus wat dat betreft waren ze al aardig voorbereid op de meer officiële pro grammapunten zoals de ontvangst op het gemeentehuis, de gemeenteraads raadsvergadering en de bezoeken aan de beide highschools (Astronaut en Ti tusville High) en de rotary-club. Tij dens de ontvangst op het gemeentehuis werd trouwens gelijk het kado dat de uitwisselingscommissie voor de ge meente Titusville had meegegeven - een schilderij van het gemeentehuis in Soest - overhandigd. In de nog resterende tweeëneenhalve week konden de Soesters hun hart na tuurlijk ook nog ophalen aan toeristische toppers als Disney World, Epcot Center en Wet Wild ('n knots van een zwembadencomplex, compleet met de allermogelijkste duikplanken en glij banen). Weer iets heel anders, was het bezoek aan het Kennedy Space Center dat de domper van het niet doorgaan van de Space Shuttle-lancering weer een beetje goed maakte. Het belangrijkste voor de scholieren was echter dat ze vierentwintig uur per dag, zeven dagen per week, "mee draaiden" in het Amerikaanse gezins leven. In een artikel over de uitwisse ling dat in een plaatseljke krant, de Ster Advocate, verscheen, legt Marguerita Engel - samen met burgemeester Scar borough de grote vrouw en man ach ter het Amerikaanse uitwisselingsge- beuren - daar de vinger op: "Je bouwt de ontwikkelng van je kind yit, omdat ze verschillende leefwijzen leren ken nen. Ze realiseren zich dat de wereld niet alleen uit Titusville bestaat. Dat is anders dan andere reizen, omdat de jongelui zo een idee krijgen van wat andere mensen denken en waarom." De Soester jongelui kregen dat idee, lie ten alles over zich heen komen en von den het prachtig. Maar aan alles komt een eind, en dus ook aan de ut wisse ling 1985. Met de nadruk op 1985, want volgens de uitwisselingscommissie wordt er nu al weer gedacht aan de e- ditie van 1986. Onderstaande sponsors maakten het Nederlandse programma, dat dus de Amerikaanse scholieren werd aange boden, mogeljk: Foxborro-Soest, Mer- curius-Soest, Howson Algraphy-Soest, Rabobank, T.B.S., Ned. Export Combi natie (N.E.C.), Keurslager De Bruin, Slagerij Den Blanken, Irelko, Super markt D. Reehorst, Gemar, Vishandel 't Hoekje, Soester Hairshop, Wolfsen (doe-het-zelf), De Munt, automateria len, Flame Control, Vaparoid Benelux (dakbedekking), Bottelmij. 'tGooi, Van Oosten fotografie, Bloemboetiek Fleu- 0 De Amerikaanse en Nederlandse deelnemers aan de uitwisseling in Oud Soest gefotografeerd. rida, Pannekoekenbakkerij De Smic- kel, Winkelcentrum De Smitshof, Slij terij en Wijnhandel Van der Linden, P.V.O., Autobedrijf Smeeing, Autobe drijf Stam. Forbo Tapijt, St. In de Ruimte, Bamaco, Drukkerij Atlas, E- lektro-technisch Bureau Frans Bos man, Kela Tapijten b. v. 't Is veur ming aal un heule tied 'eleje daa'k op school zaat. Eh daat deej ik op de ploats woar noeng de huze vaan de "Gouwe Ploeg" stoan. Doar haajje vrogger un loagere en un Muloschool. Op de haarde baanke doaro hek lere rekene, leze en schrieve. En mettut an- lere vaan de schriefkunst hek licht de boasis 'elegd veur ut moake vaan me kraangtestukkies. Moar op die school, aal sting die daan op Soest, leerde je toch niet in de Soesder toal te schrieve. Ajje d'r oor veur het kaajje daat gewoon op stroat anwenne. In mien schooltied mos je gewoon doeng waat of de juf of de meester zee en ajje daat niet dee, daan kojje blieve zitte en daat waas daan met april. Daan begon ut nieuwe leerjoar. Grote vaakkaansie haaje aaltied in augustus. De 31ste vaan die moand waas de Koningin joarig en daan mos je de volgende daag weer in de baank zitte en broaf weze. As t'r toeng toch us insproak waas 'eweest, hoechtum nog an toe, daan zouw ik me mongd nog us effe ope 'e- haad hebbe, moar daat meroakel waas in die tied nog net uut 'evongde. Je haad niks te zeige, aallenig moar luus- tere, en daat waas haarstikke laastig veur ming. Voortemee goan aalle kingders noar de boasisschool en ik vroagt me eige aaf of op daat nieuw soort school ok ut vaak "gehoorzoame" nog ongderweze zaal worde. Je leest teugeswoordig aal over burgerlukke ongehoorzoamheid en daat mojje toch aargus lere, doch ik. Of zouw "ongehoorzoamheid" ok in ut paakket zitte? Hejje wel in de goate daat ongder- haangd aallus in un paakket zit? Wullie haadde vrogger twee aattraak- sies in un paakket. D'r kwaam wellus un maan met un oapie en daat kon kunsies doeng. Je mos aallemoal un stuver meebrenge en daat waas de en tree veur de show. De tweede joarlukse haappening waas ut schoolriesje. Met de bus vaan Tense noar de Wester- bouwing en daan met de boot noar Arnhem, woar de bus waachtte die je weer noar Soest braacht. Over zukke evenemente kojje doagelaang noaproa- te en noeng proat ik aaile weke noa over Soesder zoake. 's Zomers hejje aaltied un poar weke daatter niet zoveul an de haangd is, en daat komp omdaat de road met vaak kaansie is. Daa's knaap laastig veur ming, moar ik het toch nog iets .evong de daa'k effe kwiet mot. Hejje 'eleze daajje bie ut Infoketoor groatis un minivulluscontainer ken kriege? Mojje aaltied doeng. Ajje vaan de geemngte iets kedo ken kriege mojje ut niet loate leige. Voortemee bie iedere Soesder zo'n ding op toafel. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige: Zouw d'r soms un luchie an zitte zong- der daatter waat in zit? D'r komt geejn oapie meer op school, moar doaluk wel eejn uut de mouw. Doar kaajje dongder op zeige. Hannes v. d. Neng. BEUKENLAAN 80 tear - SOEST - TEL 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 HM Donderdag 8 augustus, 21 uur: Deze debuutfilm van Alex Cox kreeg onverwacht veel aandacht op het Film festival van Rotterdam dit jaar. Een cultfilm, de "Easy Rider" van de jaren tachtig zoals de film inmiddels om schreven is. In Amerika bestaat een legale manier van auto's stelen. Wanneer iemand zijn auto niet kan afbetalen pikt zijn geld schieter de auto in. "Repossession" (herbezit) heet dit. De man die de auto terugpikt wordt repo man genoemd. De film speelt zich af in Los Angelos. De punker Otto raakt per ongeluk betrok ken bij de werkzaamheden van een re- po man. Aanvankelijk voelt Otto een lichte weerzin tgen deze dienaren van het kapitalisme, maar al snel slaat hij om. Vooral als hij merkt dat bij het be roep een zekere spanning hoort. De rode draad van het verhaal wordt gevormd door de jacht op een Chevrolet. In deze auto bevindt zich een geheimzinnige lading, die van nieuwsgierige toeschou wers weinig anders overlaat dan twee rokende schoenen. Met een groot gevoel van humor klutst Cox de verhalen door elkaar. Hij heeft zich laten inspireren door de weirde cul tuur. Niets is heilig voor Cox. Zowel de burgermansmoraal als de leefstijl van de punks neemt hij op de hak. De punk- muziek speelt een belangrijke rol en be paalt voor een groot deel het tempo. "Repo Man" is een mengeling van een thriller, een punkfilm, een komedie en een science fiction, waar tevens de satire niet in ontbreekt. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 4,-. Agenda: Do. 15 augustus: "Roma" van Federico Fellini (Italië) 1972). Een leg puzzel over Rome opgebouwd uit ver leden, heden, werkelijkheid en bovenal verbeelding. Do. 22 augustus: "The Chosen" van Je- remy Paul Kagan (USA 1981). Een ont roerende met veel liefde gemaakte film over de vriendschap tussen twee Ame rikaanse jongens afkomstig uit volko men verschillende joodse milieus.

Soester Courant | 1985 | | pagina 9