ans lermans Het voordeel van je eigen bankrekening isalleenmetdeze pen te beschrijven 1 mWGfoeduil ¥.90 iii atryn Mevrouw Alexander'Ik heb het vak in zekere zin met bloedend hart verlaten' Sportieve Recreatie van de Heideweg nu naar de Valeriaanstraat (Mavo) Meningen van lezers Feestelijk welkom voor solo-fietser Soest krijgt afdeling van Katholieke Bond van Ouderen \e ouder dan 16 want alsje nu een bank- girorekening Dy GhS opent, hebjemeteer een prlwa spaar- rekewttQ, Met&en tmsv hefst53/<%. LrMjedez& mtepetrt. Sondssfff- bondsspaarbank PAGINA 10 MDPEREN, gg* m1 -yn e Jenever WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 11 Soester vroedvrouw legde praktijk na 38 jaar neer Mailings direct-mail- service uitbesteden: vaak dé oplossing ËKI/I/IEK Bisschop Tutu Oprichtingsvergadering op 20 augustus a.s. VOOR DAMES EN HEREN Inschrijving begint deze week Volksuniversiteit op nieuw adres AAR IN FILIALEN MET EEN ENlOF VLEESAFDELING 'M ZATERDAG 17 AUGUSTUS A S JONGE JENEVER "Een geboorte is altijd weer iets unieks, al is het ook nog zo gewoon. Ik heb het elke keer weer als een groot wonder ervaren, waarbij ik mij heel dicht betrokken voelde. In zekere zin heb ik het vak dan ook met bloedend hart verlaten..." Met deze woorden maakt mevrouw J.M. Alexander-Mineur, de bekende Soester verloskundige, duidelijk hoe zeer zij gehecht is geweest aan het "vak" dat zij per 1 juli j.i. heeft beëin digd. Per die datum heeft ze haar prak tijk overgedragen aan het jonge verlos kundigen-echtpaar Leijs. Mevrouw Alexander nam in 1956 de praktijk over van haar zuster, me vrouw C. Fugers-Mineur, nog altijd een bekende klank in Soest. In de jaren daarvoor had zij al met haar samenge werkt en haar bij gelegenheid vervan gen. Hoeveel jonge Soesters mevrouw Alexander in al die jaren "op de wereld heeft gezet" weet ze niet precies, "ik heb het niet zo precies bijgehouden, maar het moeten er enige duizenden zijn..." Dat mevrouw Alexander lang haar praktijk heeft gehad wordt ook duidelijk uit het feit dat ze de laatste jaren al met de derde generatie kraamvrouwen bezig was. "Een aan staande moeder vertelde me onlangs nog dat ik zelfs haar oma had verlost.1 Vijftig jaar geleden, als 17-jarige startte mevrouw Alexander haar loopbaan in de gezondheidszorg in de B-verpleging, nauwkeuriger gezegdin de psychiatrie. Na Heerlen (vroed vrouwenschool volgde ze de opleiding A-verpleging, in de oorlogsjaren. "Wat me daarna in de verloskunde aantrok was dat ik ook het "normale" functio neren van de mens leerde kennen. Ik heb altijd veel steun gehad van m'n B- opleiding, ook in de verloskunde. Ik had geleerd rustig te zijn als anderen onrustig waren. Dat is me altijd van pas gekomen, want zeker vroeger raakten kraamvrouwen nogal eens in paniek als de geboorte zich aankondig de." Meer ontspannen Tegenwoordig weten de aanstaande moeders meestal heel goed wat hun te wachten staat, aldus mevrouw Alexan der. "Ze baren tegenwoordig meer ontspannen. Een bevalling was vroeger vaak een angstig iets; de vrou wen waren ook minder goed voorge licht. Dat is in deze tijd van openheid gelukkig wel anders Kinderen komen nog steeds op dezelfde manier op de wereld als vroeger, maar in het hele gebeuren rondom de beval ling is toch wel het nodige veranderd. "Ik heb altijd veel tijd besteed aan bijscholing, om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen in de verloskunde. Maandelijks ging ik naar het AZU in Utrecht, waar ik met plezier luisterde naar een specialist, vroeger vroedvrouw, nu gynaecoloog. Dat ging vooral over de bevalling thuis, die tegenwoordig erg "in" is, ook in Soest. Eén keer per jaar ging ik voor nascholing naar de Nijmeegse Rad bout Universiteit. Dan kreeg je een hele dag college van een gynaecoloog, een professor in de kindergeneeskunde en andere specialisten. Daar werd veel tijd besteed aan zaken als hartmassa ge en beademing, ingeval een baby ter wereld kwam met ademhalingsmoei lijkheden. Aan het eind van de dag was er dan een kwis, waarbij je jezelf kon testen op je parate kennis en wat je die dag had opgestoken De tijd dat aanstaande moeders het liefst in het ziekenhuis bevielen, waar het kraambed van tien dagen dan ook werd doorgebracht, ligt al weer geruime tijd achter ons. 'Als een jonge .moeder door huiselijke omstandighe den één dag eerder naar huis wilde moest je als verloskundige hemel en aarde bewegen. De verpleging vond dat maar niets; er kon immers nog van alles gebeuren? Tegenwoordig mag de patiënt al na een minimum van zes uur rust met eigen vervoer naar huis. En dan heeft ze in de tussentijd al gekeken naar het baden van de baby, zich ge doucht en gekleed. Als ze op een flat woont, zonder lift, klimt ze nog eens zes trappen. Zo kan het dus blijkbaar ook, en dat allemaal in het kader van de be zuinigingen van het ziekenfonds. Het is een hele inspanning." In de loop der jaren nam de praktijk van Mevrouw Alexander een enorme omvang aan. Niet alleen in Soest, maar ook in de wijde omtrek deed ze haar werk: Lelystad, Almere, Bilthoven, Bunschoten, Spakenburg, Ermelo, Amersfoort, Leusden, Utrecht, Nieuwegein, Maarssenbroek, Blari- cum, Hilversum, Soesterberg - op al die plaatsen hielp zij jonge wereldbur gers in het leven. "Meestal waren dat oude klantjes van me, die ik in Soest al had geholpen en die later verhuisd waren. Ze hadden het ervoor over naar m'n spreekuur te komen, als ik maar naar hen kwam als ze gingen bevallen. Wonder boven wonder ben ik nooit dubbel bezig ge weest, als ik zover van huis moest. Zonder geluk vaart nu eenmaal nie mand wel. Ik liet de patiënten altijd de vrije keus, als ze naar een ziekenhuis wilden." Foto: Herman van Dam Straalkacheltje In vroeger jaren ging mevrouw Alex ander op de fiets naar de patiënten toe, "Er was destijds nog geen centrale verwarming, en dan nam ik op mijn fiets een straalkacheltje mee. Dat ge luid van metaal op metaal op de hobbelkeien, het kletterde zo lekker. De mensen hoorden "de juffrouw" al van verre naderen Mevrouw Alexander maakte nogal eens gebruik van wonderolie als de aanstaande moeder meende 42 weken zwanger te zijn maar de bevalling uitbleef. "Alleen mijn recept, of het af geven van het flesje wonderolie, was soms al voldoende om op gang te ko men. Het kwam nogal eens voor dat een kraamvrouw, die in het ziekenhuis zou worden opgenomen, me belde en vroeg of ik even wilde komen kijken, omdat de weeën al begonnen waren. De wonderolie had dus weer goed ge werkt. Tot grote opluchting van ieder een kon ze dan thuis blijven. Thuis bevalt het best," aldus de verloskundi ge in ruste. Goede herinneringen bewaart me vrouw Alexander aan talloze geboor tes. "De jonge ouders en de familie zijn de vroedvrouw altijd erg dankbaar, als alles goed verlopen is en dat wordt dan ook niet onder stoelen of banken gesto ken. Maar als er iets fout gaat moet ze dat ook helpen dragen; dan kunnen de kraamvisites erg zwaar zijn en moet er veel, heel veel gepraat worden. Ik heb erg veel geleerd van ouders die een mongooltje kregen en die dat kranig verwerkten. Ik heb ervaren dat niet al leen vreugde een echtpaar dichter bij elkaar kan brengen, maar zeker ook verdriet." Rijkdom Vroedvrouw zijn is niet één van de makkelijkste beroepen, weet mevrouw Alexander, maar wel één van de mooi ste. "Het is onbetaalbaar werk. Je steekt er zoveel uren in, dag en nacht. Maar je krijgt er een enorme geestelij ke rijkdom voor terug. Tijdens zwan gerschap en bevalling zijn de ouders vaak zo open, ze komen dikwijls met hun problemen en dan hoef je als vroedvrouw niets te zeggen, alleen maar te luisteren. In haar lange loopbaan heeft mevrouw Alexander natuurlijk het nodige mee gemaakt, zoals die gedenkwaardige kerstnacht, toen ze met haar fiets op weg was naar de kraamvrouw. Onder weg kwam ze de echtgenoot tegen, die haar in volle vaart toeriep; "De deur staat open, je kunt erin. Ik ga effe 'n baby-uitzet halen bij De Vlijt." De dag na kerstmis kreeg ik de rekening van de winkelier. De jonge vader had hem midden in de kerstnacht uit bed gebeld en gezegd: "Ik moet voor de vroedvrouw direct een baby-uitzet heb ben. Zij heeft 'm besteld"." Of het merkwaardige verhaal van de jonge moeder die elk jaar een kind kreeg en de vroedvrouw met ontstelte nis mededeelde dat ze op advies van de buurvrouw twee dozen zwarte schoensmeer had opgegeten en "er nu toch aan was geraakt". Ze bedoelde weer zwanger te zijn. "Op een Sinterklaasmorgen kreeg ik een telefoontje van een jonge moeder. Ik ging er wat gehaast naartoe, want ik was die ochtend dubbel bezig. Op het bewuste adres stond een aantal fietsen voor de deur. Ik dacht: O hemel, ik ben te laat. Het kind is er al en ze hebben Jan en alleman erbij geroepen. Ik haastte me de kamer binnen en stuitte tot m'n grote verbazing op tien goed heiligmannen, die rug aan rug zaten, in vol ornaat, stilzwijgend, zich voorbe reidend om uit te rukken naar de diverse scholen. De aanstaande vader was onderwijzer en tevens grimeur. Geschrokken van de doodse stilte van al die bisschoppen spoedde ik me de trap op en botste daar tegen een paar Zwarte Pieten op. Eén van hen deed de deur van de slaapkamer open en wie schetst mijn verbazing toen ik daar de aanstaande moeder ontwaarde, rechtop in bed, met een mijter op haar hoofd. Mijn haast was nog niet zo no dig-" Kind of hond Mevrouw Alexander kan smakelijk vertellen uit haar jarenlange praktijk. Ook bijvoorbeeld over die artsen vrouw, die haar eens toevertrouwde bij een toevallige ontmoeting op straat dat zij en haar man nog niet wisten wat ze zouden nemeneen tweede kind of een hond. "Later bleken ze toch maar voor de hond te hebben gekozen, maar nog weer later kwam er toch een tweede kind." Mevrouw Alexander voegt er aan toe; "Een kind is geen kwestie van nemen; het is maar afwachten wat je krijgt." Nog een mooie anekdote is het verhaal van haar aanhouding door de politie, toen ze midden in de nacht uit het duis tere bos kwam rijden. "Wat doet u zo laat in het bos?" vroeg de politieman, die haar met een fel licht bescheen. Toen zij zich bekend maakte klonk het: "O, u bent mevrouw Alexander. U mag doorrijden." Onmiddellijk daarna had den de agenten, tot verbazing van de boswachter en zijn vrouw, in het holst van de nacht aangebeld en hen als eer sten gefeliciteerd. Het afscheid van haar praktijk, na ongeveer 38 jaar, betekende voor mevrouw Alexander dat ze zich heeft moeten losscheuren van alle vertrouw de kontakten. "Ik heb heel veel reakties gekregen, hartelijk en spontane brieven, bloemen, planten, geboortekaartjes en bezoekjes, soms van patiënten van jaren geleden. Die hebben me stil gemaakt en vervuld van intense dankbaarheid. Ik zie terug op een zeer gelukkige tijd in mijn leven en ga nu volop genieten van die zee van vrije tijd, die ik nooit eerder heb ge kend." Veel van die vrije tijd zal gaan zitten in de familiekring van mevrouw Alexan der. Vooral zal ze gaan genieten van haar zes kleinkinderen, die ze bij haar drie schoondochters zelf op de wereld mocht helpen zetten. "Dat was voor mij de bekroning van mijn verloskun dige werk." Tot slot een boodschap aan de aan staande moeders van Soest: "Wanneer u meent zwanger te zijn, kunt u zich direct vervoegen bij uw veloskundige. U heeft hiervoor geen verwijskaart nodig." Wat allang in de bedoeling lag van de Gemeente om de bestemming van de gymzaal aan de Heideweg te wijzigen, gaat nu gebeuren. De tafeltennisver eniging heeft nu de beschikking gekre gen over die zaal zodat de Sportieve Recreatie moest uitwijken naar een andere accommodatie. Na bijna 7 jaar gaat nu dus de vrijblijvende Sportieve Recreatie naar de gymzaal van de Van de Hucht Ivo-Mavo school aan de Valeriaanstraat. Op dezelfde avond en dezelfde uren wordt het nu nog gemakkelijker voor de dames en de heren om gebruik te maken van deze recreatieve manier van sporten, omdat deze zaal veel cen traler ligt tussen en in de nabijheid van de wijkcentra. Het is nu nog maar een kwestie van de flat uit of de straat oversteken om deze "drempel loze" manier van sporten te bezoeken. De trouwe deelnemers en deelneem sters zullen ook nu weer ongetwijfeld de weg weten te vinden naar de Va leriaanstraat en voor velen zal het wellicht een hernieuwde kennismaking zijn. Voor hen is het voldoende te ver melden dat er m.i.v. donderdag 22 au gustus weer begonnen wordt op de ge bruikelijke tijden: 19.30-20.30 uur: dames; 20.30-21.30 uur; dames; 21.30- 22.30uur: heren. Wat doen ze nu eigenlijk bij die Spor tieve Recreatie? Sporten en bewegen op een recreatieve manier. Geen wedstrijden of compe tities met verplichte trainingen via.lid- maatschap van de vereniging. Nee, wie zin heeft, komt om een uurtje onge dwongen sportief bezig zijn, samen met een gezellige groep. Een gedegen warming-up wordt ge volgd door een wat intensiever loop- spel. Daarna volgen er steeds wisse lende balspelen met tussendoor nog z'n 10 minuten flinke (grond)oefenin gen. Men doet naar eigen inzicht en kunnen mee. Nogmaals, er worden geen prestaties van u verwacht, noch van de leider, noch van de andere deelnemers. U bepaalt zelf de hoeveel heid inspanning,of zo u wilt, ontspan ning, waarbij het spelplezier voorop staat en niet de juiste naleving van spelregels of andere overbodige ver plichtingen. Dankzij de medewerking van de ge meente is de huur nu acceptabel ge worden zodat ook de prijs gezakt is met een gulden naar 3,- (al sinds maart) en wellicht zit er nog een ver laging van de deelnemersprijs in. Iets wat de toekomst zal uitwijzen. Mocht u nog meer informatie willen hebben, bel dan de recreatie sport leider WalterClephas, tel. 02154-18903), of kom gewoon eens kijken (en mee doen Extra sportkleding is niet vereist wel meegebrachte gymnastiekschoenen. Vanaf donderdag 22 augustus bent u welkom. tikken, kopiëren, drukken, adresseren, postklaar maken en verzenden direct-mail-service J centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Een openbare school naar een bisschop vernoemen is dat niet (in dit geval zelfs letterlijkwat heel ver gezocht? Desmond Tutu, de zwarte strijder te gen apartheid en winnaar van de No belprijs voor de vrede is een moedig mens. Maar is het eigenlijk niet vrij normaal dat de bisschop uit hoofde van zijn beroep, of roeping zo u wilt, een vreedzame strijd voert tegen het on recht van de apartheidspolitiek? Daar bij "vecht" hij wél voor zijn eigen ras.. Dom genoeg begrijp ik toch niet zo goed in welk opzicht zijn "strijd" te vergelijken valt met die van het school team van De Blokkendoos-Ingenhof- school. Er spreekt volgens mij een ze kere miskeuring uit, want de situatie hier is, gelukkig, immers niet te ver gelijken met die in Zuid-Afrika; Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken dat het, over de hoofden van jonge kinde ren heen, aan de man brengen van je goede intenties een beetje op effect berekend is. Ieder weldenkend mens is tegen discriminatie, zeker op veilige afstand. Ik bedoel 'maar: als je zelf in een wespennest terecht komt, zou dat best funest kunnen zijn voor je goede bedoelingen. Omdat er aan mijzelf een tintje (geen luchtje hoop ik) zit, weet ik uit ervaring dat discriminatie het best te bestrijden is door aanvaarding van anderen, maar vooral ook van jezelf, ongeacht kleur, geloof, afkomst of stand. Een gepast gevoel van eigen waarde is ook nooit weg. Dat er in Zuid-Afrika een mensont erende politiek wordt bedreven is jam mer genoeg maar al te waar. Helaas echter is in ons eigen land, met alle rechten en vrijheden, de toekomst ook niet helemaal fris, verkrachtingen (van heel jonge kinderen soms) moord, ge weld, roof enz. zijn aan de orde van de dag. Is het niet beter om met man en macht eerst ons eigen puin te ruimen? Hebben wij geen krachtpatser op dat gebied in onze naaste omgeving die het vernoemen waard is geef dan de nieuwe school liever een doodgewone eenvoudige naam. Een beetje symbo liek kan ook nog wel, als Anne Frank er maar buiten mag blijven. Of ben ik misschien de enige die van mening is dat wij zelf te weinig gedaan hebben aan het tragische lot van Anne Frank en met haar, van vele anderen te voorkomen? Verdringen wij, wijzend naar de afschuwelijke nazi-terreur, niet onze eigen schuldgevoelens? De verzetsmensen, die gered hebben wat er te redden viel, daar waren er jam mer genoeg veel te weinig van, maar laten wij werken aan een goede toe komst voor onze (kleine) kinderen. Voorlopig hebben die genoeg aan een flinke dosis parate kennis. Problemen waar wij zelf geen weg mee weten, zijn geen kinderkost. Als de jeugd leert, dat ze elkaar op de speelplaats geen beentje mogen lichten, werkt dat in hun latere leven misschien positief door. Enfin, dit was het dan weer wat ik kwijt moest, maar ik wil toch nog maar eens benadrukken, dat ik steeds uitsluitend mijn eigen mening vertolk. Toch weet ik maar al te goed, dat afwijkende meningen meestal niet in dank worden afgenomen. Ik besef dat ook terdege dat ik met dit stukje in het bijzonder, het risico loop dat een van mijn naasten (en daar door ikzelf ook) hierdoor benadeeld kan worden. Toch blijf ik erbij, dat je je mening moet durven geven, ongeacht de eventuele nare gevolgen ervan. Nederlanders heten tolerant te zijn en daar hoop ik dan maar op. E. G. Timmer-Geerlings Autospiegel vernield De heer R. S. uit Soest meldde de po litie vorige week dat onbekenden de spiegel van zijn auto hadden vernield. Dé wagen stond geparkeerd aan de Van Lenneplaan Familieleden, vrienden en buren hebben vorige week donderdag de 42-jarige Soester Leendert van den Bosch een feestelijk welkom bereid bij zijn terugkeer aan de Koninginnelaan. Dat gebeurde nadat Van den Bosch in zijn eentje een fietstocht naar dePyreneeën had volbracht. Hij werd bij zijn woning opgewacht en ontvangen met bloemen, kran sen en een ereboog. Een groot bord vermeldde zijn niet geringe prestatie: "Welkom thuis na 3500 kilometer Tour de France solo. Leendert, te gek!" Van den Bosch, in het dagelijks leven adjunct-directeur bij de Vrije Leergangen van de VU in Amsterdam, fietst vrijwel elke dag op en neer naar zijn werk. Voordat hij aan zijn solotocht door Frankrijk begon had hij relatief niet eens zoveel kilometers in de benen, al had hij al tweemaal rond het IJsselmeer gereden. Drieëneen halve week geleden vertrok hij naar het zuiden. De propaganda-aktie van de laatste maanden om tot oprichting van een afdeling Soest van de Katholieke Bond van Ouderen te komen is tot nu toe succesvol verlopen. Een 25-tal vrou wen en mannen gaven zich op als lid. Intussen is er ook een bespreking ge weest met het Bestuur van de Inter parochiële Ouderen Sociëteit, waarbij kon worden vastgesteld dat in verband met de moeilijkheden die er zijn met Fietsendieven aangehouden De politie heeft in het weekeinde twee mannen uit Soest aangehouden, die even tevoren aan de Kamperfoelie straat een groene jongensfiets hadden weggenomen. De heer T.D. kwam daarvan aangifte doen op het politiebu reau. Onderweg naar huis zag hij op de Dalweg twee jongens lopen met de ge stolen fiets. Hij reed onmiddellijk te rug naar het bureau en vertelde wat hij had gezien. De politie hield daarop de 17-jarige B.S. uit Hilversum aan. Deze verklaarde echter de fiets zojuist te hebben gekocht van twee mannen, die nog langs de Dalweg liepen, de 30- jarige C.E. en de 36-jarige H.W.B. beiden uit Soest. De politie nam hen mee naar het bureau, waar zij een bekentenis aflegden. Politie vindt kostbaar horloge terug In de nacht van zaterdag op zondag zocht mevrouw R. uit Bussum kontakt met de Soester politie, omdat zij in het grind bij een restaurant aan de Prins Hendriklaan haar witgouden horloge, bezet met briljanten, had verloren. Het horloge had een waarde van ca. 5000 gulden. Mevrouw R. had aanvankelijk zelf gezocht, maar was er niet in ge slaagd het te vinden. De politie nam de zoektocht over en al na een kwartier had zij succes. Het horloge werd aan getroffen en aan de eigenares overhan digd. Jongeman mishandeld Na het verlaten van een bar aan de Van Weedestraat werd de 18-jarige J.A.L. uit Soest door een andere jongeman en kele malen hard in het gezicht gesla gen. Hij liep daarbij een gebroken neus- op, waaraan hij geopereerd zal moeten worden. De identiteit van de dader is bekend. De politie zet het onderzoek voort. Foto-apparatuur gestolen Mevrouw M.O. van de Vermeerlaan deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een fototoestel, een flitser en een verrekijker. De spul len waren door een onbekende wegge nomen terwijl de familie, na thuiskomst van de vakantie, de wagen aan het uitladen was. De waarde van de buit bedraagt 646 gulden. het Gecoördineerd Bejaardenwerk, de oprichting van een katholieke afdeling van de KBO in Soest niet alleen ge wenst, maar ook noodzakelijk is te noemen. Vandaar dat alle katholieke ouderen die zich inmiddels als lid hebben ge meld, maar ook hen die belangstelling willen tonen, worden uitgenodigd aan wezig te zijn bij de oprichtingsverga dering van de afdeling Soest, die zal worden gehouden op dinsdag 20 augus tus 1985, 's middags om 14.30 uur (half drie) in de foyer van de Mariakerk, Nieuwerhoek, Soestdijk. Tijdens deze bijeenkomst zal de voor zitter van de KBO in de provincie U- trecht, de heer Th. J. A. Sturken- boom, de noodzakelijkheid van een eigen katholieke organisatie voor oude ren uiteenzetten en tot oprichting van de afdeling overgaan. Het provinciaal bestuur hoopt en ver trouwt erop dat velen aan deze op roep gehoor zullen geven en deze bij eenkomst zullen bezoeken. Koffie zal gratis worden aangeboden. Wie echter niet in de gelegenheid is deze middag bijeenkomst bij te wonen en toch lid wenst te worden van de KBO, die landelijk al meer dan 200.000 leden telt, kan zich schriftelijk of telefonisch opgeven bij het kontakt-adres; de heer G. Haas, Wiardi Beckmanstraat 382, 3762 HL Soest, tel. 22291. Net een haart e beter HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 Dze week wordt in Soest en Soesterberg huis aan huis de nieuwe folder van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg verspreid, die een schat aan informatie bevat over alle cursussen die in het nieuwe seizoen worden gegeven. De Volksuniversiteit opereert intussen vanaf een nieuw adres, sinds de ruimte in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat is verlaten. De V.U. heeft haar nieuwe onderkomen gevonden in het gebouw van de Muziek school aan het Kerkplein naast de Petrus- en Paulus kerk Ook de openingstijden zijn veranderd. Die zijn nu: elke donderdag van 10.00 tot 13.30 uur (met uitzondering van de schoolvakanties). Om de nieuwe inschrijvingen zo vlot mogelijk te laten verlopen is het kantoor van de Volksuniversiteit in de periode van 16 augustus tot en met 3 september ook op andere tijdstippen geopend: dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 15.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Op zaterdag 31 augustus zijn bovendien de docenten aanwezig tijdens een "open huis"; zij geven dan Informatie en advies bij het kiezen van het cursusniveau. Voor een volledig overzicht van het cursusaanbod en het inschrijf formulier raadplege men de folder, die bovendien nog verkrijgbaar is op de gebruikelijke adressen, zoals de bibliotheek en de boekhandel. Het Kombi Pakket is een bankgiro- rekening met daaraan gekoppeld een spaarrekening. Het spaartegoed is altijd vrij opneembaar en tot je 26ste jaar kun je gebruikmaken van het Kombi Pakket. Het rentegevend tegoed bedraagt maximaal f 30.000,-. De handige opberg- map is gratis. En bij het openen van de spaarrekening met een minimale inleg van f 25,- ontvang je een Parkerpen of een premie van f7,50. De Bondsspaarbank doet altijd meer Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Soest: Van Weedestraat 5, Tel. 16600 - Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, Tel. 19525 - Soesterbergsestraat 32, Tel. 18016 - Tamboerijn 23, Tel. 23280.

Soester Courant | 1985 | | pagina 11