Eh >terke Soester vertegenwoordiging in het )pen Europees Triathlonkampioenschap en 1985 ingen Soester Rolskiër sluit aktie 'Rolskiën voor Pijnenburg' af met 51.50 per kilometer 'Ik ga me voorbereiden op de Olympische spelen in Seoel (1988)' Nieuwe velden bij SO Soest in gebruik De Vuurscheloop op 18 augustus Monturen vanaf 26.- P^jT^r {WOENSDAG 14AÜGÜSTÜsT985~ ternationale uy SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 13 LS. ATLETIEK BRIL VOETBAL SO Soest A-l interregionaal? Gratis konditietest bij A.V. Pijnenburg Gerrit Pymp (30) terug met zilver en brons Voetbal bij SO Soest ATLETIEK 5e plaats voor Eef van den Brink in marathon van Den Bosch Oefenwedstrijd SEC-Kampong Open huis bij VVZ'49 SO Soest- Jeugdvoetbal ATLETIEK uit Frans Marsé en André I totale afstand van de rally I >1. m. 500 km, waarvan pi m I klassementsproeven bestaat I insoring is het rijden prakt I nogeljk. Als zodanig treden I lurant Het Witte Huis. voor I rsterking van de inwendige frankjes en broodjes gespecialiseerd in che- odukten voor auto en in- m b.v. aannemer, die o.a 1 ort van en naar de raily I >eg autoschadebedrijf te A- en last but not least Nij- rhuur b.v., Baarn, die o.a. I sauto beschikbaar stelt. net zo soepel verloopt als I erking tot nu toe heeft de jne rally voor de boeg. voor te blijven, kaarten zijn nu of zeer bin- erkrijgen bij de vijf tennis- de Rabo-bank, Kerkplein, uis Eb. Kareisen. 't nen bij de Rabobank .am op). Let op W- of R- hierop het banknummer. 1 •dt mogelijk gemaakt door de Rabo-bank, sporthuis 1 i, Winkelcentrum Hartje- kerij Practicum. r hebben zich enkële mu- laan Inmiddels hééft'Ruud r Tershamer overgedragen •er, bekleedt Rinus Valk I n wedstrijdsekretaris en de Zeeuw en Monique van de financiën en het se- iren. blijven zitting nemen in tto Buisman, Johan van n de Heuvel en Harold m van Red Stars heeft en tweede plaats in het I nen in de rayon eerste erd van een promotie uit in de dames eerste 2h van dit team is Dick j ien. heeft dit jaar een nieu- uis Schuyt heeft plaats trainer/coach Hans de en nieuwe groep spelers heeft, want Peter Wil- ■'alk en Marcel Hilhorst eer bij zijn. ioren vormen een heel i zullen het in de rayon waar krijgen, doch on- i hun nieuwe trainer- ongers willen ze deze angaan. oren zullen trachten in in ieder geval o.l.v. werk hun derde plaats aar misschien een bo thalen. i de kern Amersfoort leams, vijf heren teams ugdteams aantreden, ur gelukt om voor de srscoördinator aan te heer Cees Brongers, jf tot half acht de trai nden. igint in het weekeinde team zal in het week- "ustus de eerste strijd en wel in de beker ling is voor sporthal gt: 'elpen, meisjesadspi- Ispiranten >ngens kadetten A/B m A/B iongens junioren A, ïren 2, dames III en eren l, heren 4 en de licentiehouders Ld Riders weer pre- td voor een KNWU- :r was het stralend lende met regen en ehaalde Örjan Kers let de 3e plaats in Hengstum en San- »ech; zij behaalden ats. Puffs had Jessien ij kwam op een 4e >ren behaalde Her- 1 de manches een 2e enhoef kwam in de laats. goed; Örjan Kers !s op een le plaats, finale op een 2e 1 Sancho Kers er lp een 4e plaats, wam na een inge- n slechte start op jpp 17 augustus 's morgens om 7 uur staan tussen de ruim 700 deelnemers an de Open Europese Triathlonkam- jpioenschappen ook drie atleten in de lersonen van Jaap van den Berg, Henk Ichaak en Simon Schreur, allen lid van atletiekvereniging Pijnenburg, te Jrappelen om in het koude water van liet Gooimeer te duiken voor het eerste Inderdeel van één der zwaarste vor ken van sport. De eerste fase van dit jebeuren wordt gevormd door 3,8 km wemmen in het open water van het fcooimeer, Start en finish vinden plaats i Almere-Haven. Na het verlaten van liet water gaan de deelnemers door de kleedtent om vervolgens op de race- liets te klimmen voor het afleggen van sen parkoers van 180 km op het traject klmere-Haven - Ketel-Haven v.v. Ten slotte moet een volledige marathon 12,2 km als looponderdeel worden afge legd, gedeeltelijk op hetzelfde par koers, t.w. Almere-Haven - Hollandse prug - Eemhof - Almere-Haven. krachtproef het doorstaan van deze krachtproef is lang niet voor iedereen weggelegd. Het Is ook niet zo, dat men een supermens moet zijn, maar een supergoede voor bereiding is wel het minste wat hier door nodig is. Het Soester drietal is Boor en door getraind en verkeerd in hen uitstekende lichamelijke conditie, feij hebben er alles aan gedaan, elk haar zijn persoonlijke mogelijkheden, bm zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Het gaat hier om topsport, waarbij de (deelnemers een volledige dag beproefd worden in een eenzame strijd tegen feichzelf en tegen de elementen. Men is Volledig op zichzelf aangewezen en er fes van kontakt, laat staan samenwer- Iking met andere deelnemers geen {sprake. Samen fietsen of lopen wordt jdoor de strakke reglementen uitgeslo ten. Enige vorm van begeleiding wordt pok niet toegelaten. [Voeding Naast een goede voorbereiding valt of [staat de prestatie met het kiezen van de juiste voeding op de wedstrijddag. Ook de dagen ervoor spelen een be langrijke rol. Enkele dagen voor de krachttoer wordt er door de meeste ■deelnemers een systeem van koolhy- Idraatstapeling gevolgd, waarbij het ■mogelijk is meer dan de normale hoe- ■veelheid energie in het lichaam op te ■slaan. Deze overkompensatie moet er- Ivoor zorgen, dat men het bereiken van |de minimale prestatiegrens zo lang ■mogelijk uitstelt. Een uitgebalanceerd ldieet tijdens het onderdeel wielrennen |vormt nog een goede aanvulling op de Ireserves, die van groot belang zijn Ivoor het zwaarste onderdeel, het lopen |van de marathon. Stormachtige ontwikkeling Na berichten uit Amerika over deze on menselijke opgave vonden in 1981 10 enthousiastelingen elkaar om uit te maken wie van hen de langste adem had. In 1982 volgde een tweede wed strijd, nu met 17 deelnemers. Dit.alles speelde zich af in de omgeving van Den Haag. In 1982 besloot een aantal van deze triatleten, die inmiddels hadden deelgenomen aan de Wereldkampioen schappen op Hawaii, een groter opge zette wedstrijd in Nederland te organi seren. Almere kwam door zijn goede ligging en prima mogelijkheden het meest in aanmerking. In 1983 was dan Holland Triathlon geboren, die van het begin af een zeer professionele opzet heeft. Er waren toen 192 deelnemers. In 1984 groeide dit tot ruim 350, terwijl het dit jaar verdubbelde tot meer dan 700 dames en heren uit vele landen van zo wel binnen als buiten Europa. Topvorm op het juiste moment Voor Jaap van den Berg is het alweer de derde maal dat hij dit evenement als deelnemer meemaakt. In 1983 waagde Jaap zich voor het eerst aan de triathlon en pakte direkt een ïe plaats. Het jaar daarop waren de verwachtin gen zeer hoog gespannen en hadden in siders hem zelfs een plaats op het ere- schavot toebedacht. Misschien was de topvorm op het beslissende moment nog niet helemaal aanwezig. Jaap maakte er toch een heel aantrekkelijke wedstrijd van door op het doorslagge vende onderdeel, de 42,2 km hardlopen, vele plaatsen terug te winnen om op de 6e plaats in het Nederlands Kampioen schap te eindigen. Zijn marathontijd was de snelste van alle deelnemers. Hoewel Jaap niet tot de full- professionals behoort, ziet zijn trai- ingsopbouw er wel professioneel uit. Ook de begeleiding laat niets te wensen •ver. Het toonaangevende wielersport- oüs Van Herwerden ondersteunt Jaap met zijn uitrusting en gaf Jaap zelfs de "eschikking over een "dicht" chterwiel. Zijn wekelijkse trainingsarbeid, die -ond de veertig uur in beslag neemt, loet hem dit jaar onder de 9 uur en 30 inuten brengen, waarmee hij zichi bij 's werelds snelste triathlonners kan rekenen. Een prognose omtrent lassering is moelijk en heeft ook niet :oveel zin. In dergelijke uitputtingssla gen moet men zijn eigen maximum iroberen te bereiken. Als dat lukt is een goede klassering automatisch het 'gevolg. Na zijn opzienbarende winst in de Open Scandinavische Kampioenschappen heeft Jaap zijn prestatiepeil op de kortere afstanden wat laten zakken omdat hij zich in de laatste voorberei- WJNENB intensiever op het duurwerk is gaan richten. Met de opgedane snel heid in de korte triathlons in kombina- tie met deze duurtraining heeft Jaap een goede basis gelegd voor een suc cesvolle deelname. Plezier Al is het tijdens de wedstrijd niet altijd merkbaar, toch beleeft Henk Schaak zoals vele anderen veel plezier aan zijn sport. Het is niet zozeer de pijniging van het lichaam, maar het neerzetten van de prestatie. Naast zijn dagelijks werk besteedt hij bijna elk uurtje aan zijn bijzondere hobby. Zijn doorzet tingsvermogen brachten hem al diver se overwinningen in de korte triathlon- versies Henk is van oorsprong een echte kilo metervreter, die al vele marathons heeft gelopen in tijden rond de 2 uur en 40.minuten. Ook deed hij de ronde van de Haarlemmermeer, een wedstrijd over ruim 60 km, in 4 uur. Henk hun kerde naar meer en stapte over naar de triathlonsport. Aanleg voor zwem men en fietsen zaten hem al in het bloed. Sinds kort is hij opgebomen in het Eto nic-team, waardoor hij wat meer arm slag krijgt voor het deelnemen aan bin nen- en buitenlandse wedstrijden. Zo wordt hij onder meer in staat gesteld om op 13 oktober a.s. deel te nemen aan de wereldkampioenschappen in Nice. Henk acteerde al in de Holland Triath lon van 1983 en 1984, die hij resp. met een 29e en een 27e plaats afsloot. De laatste in 10 uur en 38 min. Hij is vast en zeker van plan zijn krachten dit jaar beter te gaan verdelen dan vorig jaar. Mede omdat hij zich dit jaar op de on derdelen zwemmen en fietsen weer verbeterde, moet hij in staat worden ge acht een tijd binnen de 10 uur te reali seren. De klassering blijft een geheel open vraag door veel onbekend buiten lands talent onder de deelnemers. Debuut Voor Simon Schreur is het de eerste maal, dat hij een volledige triathlon Jaap van den Berg, Henk Schaak en Simon Schreur, de Soester "triathlon ners", gefotografeerd bij de atletiek baan van Pijnenburg. Foto: Herman van Dam gaat bedwingen. Simon is een heel pre cies mannetje en is één van de weini gen. die goed weet te taxeren wat zijn mogelijkheden zijn. Zijn trainingen worden altijd uiterst serieus uitge voerd en zijn goed van opbouw. In zijn voorbereiding naar dit evenement wist hij naast zijn dagelijks werk toch nog 25 a 30 uur te vinden voor zwem- fiets en looptraining. In het zwemmen be kwaamt hij zich enkele malen per week bij AZ en PC te Amersfoort. Voor fietsen heeft Simon een goede trai ningspartner in zijn vrouw, die ook fa natiek beoefenaarster is van de triath lonsport. In het hardlopen heeft Simon zich als lid van de lange-afstandsgroep van A.V. Pijnenburg ook al redelijk goed gemanifesteerd. Hij kwam in zijn eerste officiële marathon in 1984 te Utrecht al tot een tijd van 2 uur en 39 min. Voor het totale karwei op 17 au gustus denkt hij bij redelijke omstan digheden ongeveer 11 uur nodig te heb ben. Simon heeft de steun van Ubino-sport- kleding te Renswoude, een bedrijf ge specialiseerd in atletiek- triathlon- en wielerkleding. De komplete outfit, die hij ter beschikking heeft gekregen, verlost hem van veel zorgen, die deze sport normaal met zich mee brengt bij keuze en aanschaf van het juiste mate riaal. In zijn aanloop naar het hoogte punt van dit seizoen nam hij reeds deel aan wedstrijden over een kwart en de helft van de officiële afstand. Hij kwam op de halve afstand al tot 4 uur en 34 min., een goede indicatie om de eindtijd op de volledige afstand te bere kenen. A.s. zaterdag zullen vele Soester sup porters aan de Gooimeerdijk te vinden zijn om de verrichtingen van hun plaatsgenoten gade te slaan. F. C. Kuljperstraat 26 Het straatje naast A.H. Tel. 24827 De vorig seizoen door SO Soest A-l behaalde 3e plaats in de hoofdklasse voor A-junioren geeft de nieuwe A- juniorenploeg het recht voorronde-wed strijden te spelen voor de Interregiona le A-juniorencompetitie. Over 2 pou les verdeeld spelen 8 ploegen om 4 plaatsen. De poule-indeling is als volgt: Poule A: DOVO (Veenendaal) Lely stad, SO Soest, VVZA (Amersfoort). Poule B: Baarn, Vriendenschaar (Cu- lemborg) WIJ (IJsselstein), IJssel- meervogels (Spakenburg). Met de loting heeft Soest het niet ge troffen. Men begint met 2 uitwedstrij den tegen de - althans op papier - sterkste tegenstander. Het programma voor Soest is als volgt: 17 augustus DOVO A-l - SO Soest A-l, aanvang 14.30 uur. 21 augustus Lelystad A-l - SO Soest A-l, aanvang 19.00 uur. 24 augustus SO Soest A-l - WZA A-l, aanvang 14.30 uur. De A-juniorenselectie van SO Soest is zich onder leiding van de nieuwe jeugd trainer, P. Muller, al enige tijd op de voorrondes aan het voorbereiden. Trainingen en oefenwedstrijden wisse len elkaar af. In de oefenwedstrijden laat de jeugdige A-juniorenploeg van Soest goed voetbal zien en is, ondanks de ongunstige loting, zeker niet kans loos. Andries Schotanus kan 25 augustus a.s. meer dan 10.000,- gulden bij elkaar rol- skiën voor de atletiekvereniging A.V. Pijnenburg als hij in 12 uur de afstand van 200 km weet te overbruggen. Een en ander is mogelijk gemaakt door onderstaande sponsors die "groot en kleingeld" beschikbaar stelden per te rollen kilometer. Alle sponsors hebben inmiddels een "sponsorovereenkomst" ondertekend tezamen goed voor 51.50 per kilome ter. Schotanus maakt leuke voorvallen mee tijdens die vier weken durende aktie- periode, zoals de aanmelding van spon sor nr. 105 Arne Majoor, zoon van vete- ranenatleet Piet Majoor. Arne had 5 gulden verdiend met een dagklus en kwam het verdiende geld spontaan brengen. Arne ging naar huis met een sponsorovereenkomst van 2,5 cent per kilometer! Bijzonder leuk is ook het gebaar van de heer G. A. J. Maris, Soests oudste A- vondvierdaagse-wandelaar, die zijn twee honden opgaf als sponsors van de aktie. Ook mag vermeld worden de aktie van de fa. A. Snijders bestratingsbedrijf "Vlak en Strak", deze werd van "kleine sponsor" bij terugkomst van vakantie mede hoofdsponsor van de aktie. De race om sponsor nr. 100 te worden werd gewonnen door het jonge Soester bedrijf Vaparoid Benelux b.v. Deze fir ma im- en exporteert bitumieuze dak bedekkingen. Directeur Dick Vogel nam in alle vroegte het initiatief de vakante sponsorplaats te veroveren op de 3 volgende kandidaten. Erg opvallend vond Schotanus hoe het particulier initiatief wordt gewaar deerd en dat op basis daarvan zeer spontaan meegewerkt werd aan de ak tie. Schotanus hoopt, nu de aktie vrijwel afgesloten is, de nodige rust te vinden om zich optimaal op de wedstrijd voor te kunnen bereiden en dankt via deze weg alle sponsors, groot en klein voor hun medewerking aan de aktie. Hij heeft zijn vrouw bereid gevonden eventuele na-inschrijvingen te verwer- Op de atletiekbaan van de A.V. Pijnenburg kan men hedenavond (woens dag 14 augustus) tussen half zeven en negen uur gratis deelnemen aan een konditietest. Dit is de Coopertest. Dit houdt in dat men gedurende twaalf minuten een be paalde afstand op de atletiekbaan aflegt. Na precies twaalf minuten wordt er afgeschoten en wordt de gelopen afstand opgemeten. Deze wordt inge vuld op een speciale kaart. Hierop kan men aflezen hoe zijn of haar konditie is. Hierbij wordt rekening gehouden met leeftijd en geslacht. Het is de bedoeling dat vanaf half zeven elk kwartier een groepje van tien/twaalf lopers en loopsters aan hun rondjes gaan beginnen. Men hoeft niet exact om half zeven aanwezig te zijn, men kan zelf het tijdstip bepalen. In veel plaatsen houden atletiekverenigingen dergelijke Coopertesten. Ook de A.V. Pijnenburg wil dat voor de Soester bevolking gaan invoeren. Op gezette tijden zal men de gelegenheid krijgen om zelf te constateren hoe het met de konditie gesteld is. Men hoeft geen lid te zijn van de atletiekvereni ging om aan deze test mee te doen. ken. U kunt haar bellen, ook voor in formatie, tel. 02155-23727. Volledige sponsorlij st: op volgorde van binnenkomst. Procar Chemie b.v. A. P. van Doorn, Bomenbedrijf P. van Rouwendaal, aannemersbedrijf G. A. Beijer, zandhandel Tapijterie Soest A. J. de Ridder, cultuurtechniek, is hoofdsponsor van de aktie A. Snijders b.v. bestratingsbedrijf Super Cleaner, chemische wasserij Regnery, ijssalon G. Maris (particulier) Thea en Honey Maris (2 honden) Cafetaria Nieuwerhoek G. Kareisen, bandenhandel Lunchroom 't Hoekje Restaurant Soestdijk Fam. Bults (particulier) d'Oude Enghe, eethuis Femke en Maaike Schotanus (part.) Sidney Teeling, bondscoach Ned. Ski vereniging (particulier) Auto Van Doorn Banketbakkerij Wim Rademaker DAVO Doe Het Zelf Centrum fa. Schoemaker, beeld/geluid Foto Swager Middelman Mode Taxi Klomp Fotoshop 't Hartje Dierenspeciaalzaak Langhout Slijterij Wijnhandel Van der Linden Bloemsierkunst Geijtenbeek De Witte Pompen Wijnhandel-Slijterij Brouwer Bloemisterij Scholten (M) Eethuisje "In den houten Klomp" Hooyer Ijzerwaren en gereedschappen Exakta Utrecht Kozijn b.v. Wijnands Woonmode b.v. Snackbar Dam Van Essen Foto Optiek Sigaren Speciaalzaak Akkerman Avicultura G. J. Blom Kaasspecialist "Zuidpromenade" Het Witte Huis Bromfietsbedrijf Leertouwer Caravanpark King's Home Bloemenhuis Flora B. van Soest, Tapijten Verhuurcentrum Soest Drogisterij Glas- Verfhandel "De Pil" Paardensportcentrum Soest Restaurant 't Hoog je Verwarmingsservice De Waakvlam Soester Courant Drankenspeciaalzaak Ben Rademaker Autobedrijf Hans Huigen b.v. Makelaardij o.g. Peters b.v. R. Buxtorffbloemen en planten Zwemschool Pouw Soester Tuincentrum Hoveniersbedrijf Alex de Boer Technisch Tekenburo Asselt Engineering B.V. Bakkerij Ben Rademaker Piet Majoor Frans Broerze auto's A. van 't Net en Zn. Verhuizingen Foto- en FilmbedrijfAstra' Tabaksspeciaalzaak A. J. Bon Dierenspeciaalzaak Hilhorst De sTer Mode Silver Star Video Z. J. van Homoet, rijwielen/bromfietsen Restaurant-Caffeeshop Le Gourmand Ben Nijhuis Tweewielercentrum Autobedrijf Verkerk Drukkerij Klomp b.v. (2e hoofdpsonsor van de aktie). De Schaapskooi Paviljoen Theehuis 't Hoogt' C. Schotanus-Tromp, diëtiste Vishandel Hilvls B.V. Coma^ Tramontana Surf Anonieme sponsor P. Stalenhoef b.v. autoschade Arie van der Aar Kantoorinstallaties-Klein offset A. J. Brink Drukkerij De Nieuwe Soester Rein Tupker, de smid van Soest Vaparoid Benelux b.v. import/export bit. dakbedekkingen Fysiotherapie J. van Zee, Ereprijs- straat 209 v G. van der Munt, automaterialen De Jongs Fries roggebrood/Koekhan- del Harry van Veen, Rijdende Winkel Arne Majoor (toekomstig topatleet) "Boris Boef" alias "De Knoest" "La Grande Bouffe" Tapijthandel Wasiel Steitner Jadi Jeans/Mode Specialiteit Hendrik Smit Makelaardij b.v. Automobielbedrijf Henri Nefkens Soest b.v. Restaurant Van der Brink Bosman Installatietechniek Frans Bosman b.v., Elektrotechnisch buro Auto NiehofLaanstraat 26 Fam. van Dorrestein, Ereprijsstraat 205 Van Hengstum b.v. Apparatenbouw Frejo Groep De Knollentuin Kees Frank, aannemersbedrijf Vishandel 't Hoekje Woninginrichting J. P. de Rond De Vries Soest Open Haarden De Snuffeldoos Secondhand Rose Chinees Indisch Restaurant China Antiekhandel "De Balans" Restaurant "De Vier Winden" Hulleman Optiek Resto snack "Walk-In" Resto snack "Overhees' Makelaarskantoor W. W. Deelen b.v. J. de Bruin, keurslager (Overhees) Binnen/Buiten-verlichting Marchal Haarmode Auto Smeeing B. Strumpel, aannemer grond- en sloop werken Bloemisterij H. van Oest b.v. Metaalkonstruktiebedrijf Hilhorst Zn., b.v. Met een zilveren medaille voor de 200 meter en een bronzen plak op de 800 meter is de Soester tekenleraar Gerrit Pomp voldaan teruggekeerd van de Stoke Mandeville Games. "Je moet me ook meer zien als een sportman dan als een gehandicapte", is zijn mening wanneer hij vertelt over de officieuze wereldkampioenschappen in Engeland, waaraan hij deze zomer tien dagen heeft meegedaan, samen met nog tien andere sportmensen uit Nederland: vijf atleten, vier zwemmers en twee schermers. Elke Nederlandse atleet mag van de Nederlandse Invaliden Sport Bond (NTSB) aan drie individuele onderdelen meedoen. Gerrit Pomp was ingeschre ven voor de 1500, de 800 en de 200 me ter individueel en de 4 x 100 meter es tafette. Het begon heel slecht. Op de 1500 meter werd hij na 800 meter door een tegen stander letterlijk in de wielen gereden en uit de baan "gezwiept". Protesteren kostte vijftig gulden en had geen en kele zin. Hij eindigde als zesde. De vier keer honderd meter estafette ging eveneens de mist in. Voor 't eerst sinds 1980 had Nederland weer de be schikking over vier atleten die zich op dit nummer internationaal kunnen meten met de allerbesten ter wereld. Het wisselen gaat niet met een stokje zoals bij de valide sporters, maar met elkaar aantikken. Bij de wissel knalde Pomps collega met een snelheid van 20 km per uur van achteren tegen hem op en hoorde Gerrit in zijn karretje iets knappen. Na enkele tientallen me ters brak zijn wielas en stuiterde de Soester atleet een gat in de baan ter wijl hij over de kop sloeg. De andere teams protesteerden tegen over-rijden, omdat Nederland tot de kanshebbers behoorde. Sfeer Daarna brak letterlijk en figuurlijk de zon door: hij viel in de prijzen bij de volgende wedstrijden. Net op tijd was zijn snelheidsstoel gerepareerd. Daar mee haalt hij een snelheid van onge veer 25 km per uur. "Als je je stoel aan 't lopen hebt, maakt het weinig uit of het een korte afstand is of een middel- SsHNÉSMMHHRnHfflHHBwi lange afstand." Er heerste een fantastische sfeer die tien dagen in Stoke Mandeville (vlakbij Londen). De Canadezen en Amerika nen lieten er verstek gaan, omdat Zuid- Afrika meedeed. "In mijn series waren geen Zuisamerikaanse sporters aan wezig. Trouwens, in Zuid-Afrika zelf zou ik ook niet meedoen. Aan het eind van deze week komt de Soester tekenleraar van de Scholen gemeenschap "Eemland" (school voor lager beroepsonderwijs) uit bij de Eu ropese kampioenschappen in Brussel. En daarna richt hij zijn zinnen op Seoel in 1988 waar de Olympische Spelen plaatsvinden. Deze week staat hij weer voor de klas en 's avonds traint hij. Dat moet ook wel, wil hij een beetje op niveau pres teren. In de wedstrijdperiode - 's win ters daarentegen ligt het accent op duurtraining - is dat het meer gerichte werk: 'n start maken en het doornemen van de series. Tien keer honderd meter op snelheid en uitrijden. Daarna acht honderd meter freewheelen. Vervol gens drie a vijf kilometer op snelheid en dan Areer van voren af aan. Doorgaans is Pomp in het bos te vinden als hij o^er de verharde wegen zoeft. Eén keer in de week verhuist hij naar de kunststofbaan in Utrecht-O ver vecht. En dan is er nog de centrale training van de NISB, één keer in de maand in Papendal. De bond zendt trouwens niet zomaar iedereen uit naar internationale toer nooien. Je moet je minimaal in de finale kunnen rijden. Met andere woor den: je moet bij de snelste acht van de wereld horen. In zijn handicapklasse behoort Gerrit Pomp tot de absolute top. Sinds vorig jaar is er op het komplex van SO Soest aan de Bosstraat-Oost hard gewerkt aan de zo broodnodige uitbreiding en renovatie van de velden. Achter het halfverharde trainingsveld is, aan het einde van de Bosstraat en grenzend aan de Wieksloterweg (t.o. de atletiekbaan) een stuk bos ge kapt en zjn er twee splinternieuwe voetbalvelden aangelegd. De fa. De Ridder en de mensen van de Gemeenteplantsoenendienst hebben hard gewerkt en zijn er, met steun van de voor vakantiegangers slechte maar voor het gras goede zomer in geslaagd een paar schitterende velden te kre-- eren. Inmiddels zijn de velden "3 en 4" zo als ze bij insiders bekend zijn geheel gerenoveerd en gedraaid en ook daar groeit het gras snel, zodat over een half jaar "Soest" wellicht de beschikking heeft over zes velden. Dat is nodig omdat bij "Soest" met 15 seniorenteams, twee damesteams en vijf en twintig jeugdteams met ook het honkbal erbij de velden danig werden "overbespeeld". Zondag a.s. vindt bij "Soest" het tra ditionele "La Prima Vera"-toernooi plaats. Om 11.00 uur zal de opzichter van de gemeentelijke plantsoenendienst, de heer Evert van de Hoek, de aftrap verrichten voor dit toernooi. Hij neemt daarmee voor Soest offi cieel "zijn" nieuwe velden 5 en 6 in gebruik. Daarna zal de jeugd van Soest met ge paste voorzichtigheid bezit nemen van deze fraaie grasmatten. De voorbereiding voor de nieuwe com petitie is in volle gang. Een week van intensieve training voor de selectie- groep in eigen opgeving werd besloten met een tweedaags trainingskamp in Apeldoorn. Na terugkomst Werd aan de Bosstraat een tweetal oefenduels afgewerkt. Soest II speelde tegen de Vesting II gelijk: l-l. Soest I ontmoette de Ves ting I. Bij Soest werd het doel ver dedigd door Peter Heemskerk, afkom stig van de tweede divisieclub Wage- ningen, maar feitelijk een ras-Soester. Ook speelde bij Soest na lange tijd Huib Koppel weer mee, die enkele seizoenen heeft doorgebracht in Zevenhoven. Ondanks de trainingstweedaagse liet Soest bij vlagen uitstekend voetbal zien, hetgeen al snel resulteerde in een 2-0 voorsprong. Na de thee werd deze uit gebouwd tot een 5-0 eindstand. Het verdere oefenprogramma van Soest I behelst een midweekse wed strijd in Vleuten tegen PVC, op woens dag 14 augustus, aanvang 19.00 uur. Maar de absolute topper van dit voor seizoen vindt a.s. zondag plaats aan de Bosstraat: Om 14.00 uur ontvangt de Brandes-selectie dan namelijk de Am sterdamse hoofdklasser AFC, een club die afgelopen seizoen in de top van het vaderlandse amateur voetbal opereer de. Ongetwijfeld een zware tegenstan der voor de blauw-witten, maar wel licht een interessant duel om te be kijken. Hierna zal Soest nog deelnemen aan het toernooi van de "FC Hilversum' op 22 en 25 augustus a.s. Als besluit van dit optreden vóór de competitie volgt op dinsdag 27 augustus de eerste be kerwedstrijd in Amersfoort tegen Sova. Zondag j.1. werd in Den Bosch een marathon gelopen, waaraan tevens de Zuid-Nederlandse Kampioenschappen waren verbonden. Scherpe tijden wer den er over het algemeen niet gerea liseerd. Daarom mocht AV Pijnenburg atleet Eef van den Brink niet onte vreden zijn met zijn prestatie van 2 uur 35 min. en 10 sec., dat tevens de beste Soester seizoentijd betekende. Be langrijker was zijn 5e plaats in het seniorenklassementj een mooi resul taat in deze wedstrijd, die door at mosferische omstandigheden tot de zwaardere marathon moet worden ge rekend. Inbraak in 'De Kuil' Een onbekende dader heeft vorige week een inbraak gepleegd in het café "De Kuil" aan het Kerkplein. Via het forceren van de zijdeur drong hij de zaak binnen, waar hij in eerste instan tie probeerde een gokkast open te bre ken. Toen dat niet lukte ging hij op zoek naar de sleutels. Hij vond die en haalde de kast leeg, evenals de. fooien pot. De totale buit wordt geschat pp 130 gulden. De heer A.J. v.d. H.. eigenaar van "De Kuil", deed aangifte bij de politie. Hy.'kN' Jblivn-.^IK '>-,7 .»nm *-* A.s. vrijdagavond speelt SEC-zondag opnieuw een oefenwedstrijd, nu tegen het Utrechtse Kampong. Zowel het eer ste als het reserveteam treden om 19.00 uur aan op het Sportcomplex Bos straat-West. Veteranentoernooi SEC A.s. zondag speelt SEC het traditionele veteranentoernooi aan de Bosstraat- West. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. In poule 1 zijn ingedeeld: Hees, Hooglanderveen, JSV en SEC. In Poule II nemen de volgende ver enigingen deel: Hilversumse Boys, LW.PEC en SO Soest. De finalewedstrijden vinden plaats om 15.40 - 16.20 uur, nr.3 poule I-nr.3 poule 2 15.40-16.20 uur, nr. 4 poule 1-nr. 4 poule 2 16.25-17.05 uur, nr.1 poule 1-nr. 1 poule 2 16.25-17.05 nr. 2 poule 1-nr. 2 poule 2. De wedstrijden staan onder leiding van: R. Bloemendaal, R. Georgie, H. Bosch en A. Vos. Op woensdagmiddag 21 en woensdag middag 28 augustus zal op het complex van VVZ'49 een open middag worden georganiseerd, waar ouders hun kinde ren kennis kunnen laten maken met het voetbalspel en met de voetbalvereni ging VVZ'49. Op deze middagen zullen er constant mensen aanwezig zijn om u over het voetbal en de club te informeren. De trainingen kunnen gevolgd worden zodat een beetje inzicht gegeven kan worden van het reilen en zeilen van de voetballende VVZ jeugd. Iedereen is op deze dagen van harte welkom, voor de ouders is er een lek ker kopje koffie en voor de kinderen een leuk presentje. Twijfel dus niet en komt allen. Voor telefonische inlichtingen: D. Strietman, tel. 15484. De aktieve evenementen-commissie zal wederom zorgdragen voor een heer lijke broodmaaltijd zodat de "oudjes" met goed gevulde buik het werk af kunnen maken. Als de weersomstandig heden SEC gunstig gezind zijn kan het een leuke dag worden. Nog even en het startsein voor de com petitie 1985/1986 wordt gegeven. Op za terdag 31 augustus gaan 22 SO Soest- jeugdploegen proberen er weer een sportief en gezellig seizoen van te ma ken. Met de trainingen is door de selec- tieploegen inmiddels een begin ge maakt en vanaf maandag 18 augustus starten ook de trainingen voor niet- selectieploegen en de pupillen. Ook spe len alle ploegen een of meerdere oefen wedstrijden. De 22 jeugdploegen zijn als volgt ver deeld: 4 A-junioren, 4 B-junioren, 4 C- junioren, 4 D-pupillen, 3 E-pupillen en 1 meisjesteam. Nog steeds kunnen er nieuwe leden ingedeeld worden. Ook kan er bij wijze van proef een poosje gratis worden mee- getraind. Een mooie gelegenheid om met het jeugdvoetbal bij SO Soest kennis te maken is een bezoekje aan het SO Soest-complex op zondag 18 augustus. Op deze dag wordt het toernooi "La Prima Vera" gespeeld. Hieraan ne men C-junioren, D-junioren en E-pu pillen deel. De deelnemende verenigingen t.w.: Feijenoord, Excelsior, AFC, Zeeburgia en SO Soest staan borg voor goed en aantrekkelijk jeugdvoetbal. Geïnteresseerden in een lidmaatschap bij SO Soest kunnen terecht bij Hannie Schafthof 13, tel. 17453. Op zondag 18 augustus organiseert de afdeling sport en recreatie van hel "Bosbad de Vuursche" voor de vierde maal de Vuurscheloop. Daarnaast kan men de hele dag zwemmen en is er een speciale gezinsestafette, waaraan ook de kinderen kunnen meedoen. Afstanden en aanvangstijden Gezinsestafette 3x1 km om 11.00 uur Recreatielopen 5,10,15 km om 12.00 uur Wedstrijdloop (halve marathon) 21 km om 13.30 uur De gezinsestafette gaat over een af stand van 3x1 km. Hiervoor kan worden ingeschreven door groepen van drie personen, waarvan er minstens twee uit één gezin moeten komen. Om de beurt wordt door de drie personen een ronde van 1 km afgelegd. Vanaf 10.00 uur tot een kwartier voor de start van elke loop kan men zich bij de speciale Ingang inschrijven. Toe schouwers hebben bij deze ingang gra tis toegang. Inschrijfgeld en herinnering Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon. Alle deelnemers krijgen na afloop een fraaie herinnering en verder zijn er vele mooie prijzen (in natura) voor de winnaars van de gezinsestafet te, de eerste dame en heer op de 5, 10, en 15 km en voor de eerste drie aanko menden in de diverse categorieën (he ren senioren, dames senioren en vete ranen naar gelang inschrijving) op de halve marathon. Het parcours is uitgezet in de schitte rende bossen tussen Hilversum en Baarn. Start en finish zijn in het "Bos bad de Vuursche", gelegen aan de Hil versumse straatweg, tussen Baarn en Hilversum. Er is voldoende parkeerge legenheid voor auto's en fietsen en te gen betaling is ook bewaakte stalling mogelijk. In het zwembad is voldoende kleedge legenheid. Tijdens de lopen wordt er door de mensen van de kiosk voor drin ken gezorgd. Na afloop kan men, op vertoon van het deelnemersbewijs, gratis zwemmen. De kiosk is de hele dag geopend. Voor nadere inlichtingen kan men tus sen 11.00 uur en 18.30 uur bellen naar "Bosbad de Vuursche", tel. 02154 12214, of naar J. van Ginkel, tel. 02154. 13982.

Soester Courant | 1985 | | pagina 13