DO \60 CH W. W. DEELEN b.v. r Veilig Snel Kwaliteit Soest 50 jaar geleden tg?-® i mmm 16 Augustus 1935 cïOude Enghei vraagt: uw voor: PAGINA 4 WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 ZITTEN-BLIJVERS OPGELET DAGELIJKSE HUISWERKBEGELEIDING Bel: INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING 02155-17089 f UH MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 3768 HT Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 17251, 21752 of 10262 "De Goede Strijd". Feestviering 31 Augustus. Herstelwerk Soester rijwielpaden. 26,50 k Nieuwe kollektie Najaar '85 Love Rifle Emanuelle Moustache vrijetijdskleding GEMEEN7 Bouwzaken Hinderwet Ontwerp indeling; Provincie Utrecht in samenwerkingsgebieden Commissie voor de Beroepschriften r alle foto's worden met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd. Het nieuwe schooljaar begint weer. Denk nu niet: "Dat heb ik al gehad". Begint dit schooljaar goed en creëer een stevige basis. Daarvoor kun je bij ons terecht. Neem een goede en gedegen Auto uit verkeer gehaald De politie hield vorige week op de Prof. Lorentzlaan in Soesterberg de 31-jari- ge mevrouw A.C. staande, omdat haar auto rijtechnisch gezien nogal wat mankementen vertoonde. De wagen werd voor nader onderzoek aan het bu reau geplaatst. O.m. de vering en het koetswerk waren niet in orde. Soester veroorzaakt botsing onder invloed Op de Obrechtstraat deed zich vorige week een botsing voor tussen twee au to's. die daarbij zware schade oplie pen. De botsing ontstond toen de 54-ja- rige J.S. uit Soest, die onder invloed van alcohol verkeerde, in de bocht rechtdoor reed. en frontaal tegen de auto van de 33-jarige F.M.P. uit Soest reed. Diens auto moest worden wegge sleept. P. zelf liep enig hoofdletsel op. S. onderging de blaastest en de bloed proef en ontving een proces-verbaal. SOEST-ZUID PLASWEG Nabij bos en duinen gelegen helft van dubbel woonhuis met schuur, garage en vrije tuin. Bouwjaar 1953. IncL: entree, toilet, woonkamer met ópen haard, „gpd. thermopane-begla: zing, keuken, bijkeuken; verd.: 3 slaap kamers, gemoderniseerde douche met 2e toilet, vliering (vliezotrap). Totaal opp. 339 m2. Gevraagde koopsom f 190.000,- k.k. SCHOUTENKAMPWEG y VAN WEEDESTRAAT In het centrum gelegen 2-kamer ap partement met zonnig terras op het zuiden. Ind.: hal, toilet, douche, slaap kamer, woonkamer, moderne open keuken. Voorzien van gas-c.v. Service kosten 125,- p. mnd. (incl. voorschot c.v.). Gevraagde koopsom f 89.000,- k.k. PRINS HENDRIKLAAN In service-flat "Hoog Soestdijk" gunstig gelegen 2-kamerappartement op de 2e woonlaag. Ind.; entree, toilet, royale woonk.-/eetkamer (ca. 7 x 3 m), keuken, royale slaapkamer, badkamer met douche, berging. Service-kosten vpor 1 pers. /982,- p.m. en voor 2 pers. n 117,-p.m. v Gevraagde koopsom f 110.000,- kift. SOESTERBERGSESTRAAT Riant gelegen twee-kamerappar- tement op de 2e woonlaag met ber ging in de onderbouw. Ind.: hal, toilet keuken (2.65 x 2.28), grote woonka mer (8.55 x 3.98), grote slaapkamer (6.68 x 3.58) met door vouwwand ge scheiden werkhoek, ruim balkon (3.26' x 1.96), grote garderobekast, badka mer (ligbad). Service-kosten f 1.140,- p. mnd. voor 1 pers. en 1.300,- p. mnd. voor 2 pers. Gevraagde koopsom f 155.000,- k.k. Een NVM-maketaar Hij berekent geen (taxatiè-)kosten bij een (vrijblijvend) verkoopgesprek'L £3 SOEST NIEUWBOUW KERKSTRAAT TWAALF LUXE APPARTEMENTEN (MAISONETTES) Nabij bos en duinen gelegen half- vrijstaande woning met garage en diepe tuin (ca. 35 m). Ind.: entree, toilet, L-vormige woonkamer met open keuken (c. 30 m2), uitgebouwde tuin kamer (ca. 12 m2); verd.: overloop, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3), douche met 2e toilet, vaste trap naar zolder met grote kamer (dakkapel). Voorzien van c.v. Totaal oppervlakte 380 m2. Gevraagde koopsom f 195.000,- k.k. HILDEBRANDLAAN Op uitstekende stand gelegen helft van dubbel woonhuis met garage en vrije tuin. Totaal 560 m2 oppervlakte. Ind.: entree, toilet, keuken, woonkamer (24 m2), verd.: 3 slaapkamers, douche, zolder (via vliezotrap bereikbaar). Geen c.v., elektra oud. Bouwjaar 1953. Gevraagde koopsom f 195.000,- k.k. APPARTEMENTEN SOEST VAN GOYENLAAN Gemoderniseerd 4-kamerapparte- ment op de 1 e woonlaag met berging in het souterrain. Ind.: entree, toilet, hal, (ver)grote keuken, woonkamer m. bal kon, 3 slaapkamers (w.v. 2 m. balkon), douche. Sanitair in keuken, douche en toilet geheel vernieuwd. Servicekosten f 325,- p. mnd. (inkl. voorschot verwar ming). Gevraagde koopsom f55.000,-. Nabij de oude dorpskern van Soest is door het Soester bouwbedrijf v.d. Grift b.v. de bouw gerealiseerd van deze luxe appartementen met een totale opper vlakte van respectievelijk 112 m2 en 102 m2. Elk appartement bestaat uit twee lagen: een woongedeelte en een slaapgedeelte. Bij elk appartement behoort een carport en een schuur. Bij de beneden-appartementen behoort tevens een tuin. De appartementen zijn optimaal geïsoleerd (kap/spouw/glas). Indeling beneden-appartementen: hal, toilet, L-vormige woonkamer en open keuken (totaal ca. 40 m2), groot balkon van circa 11 m2; overloop, gang, 2 slaapkamers (circa 13 m2 en circa 8,5 m2), luxe badkamer en berging c.q. hobbyruimte van circa 11 m2. Indeling boven-appartementen: hal, toilet, L-vormige woonkamer en open keu ken (totaal circa 40 m2), groot balkon van circa 11 m2; 2 slaapkamers (circa 15 m2 en 11 m2), werkkast en luxe badkamer. Koopsommen v.a. f 157.500,- tot 187.500,- v.o.n. SOEST NIEUWBOUW PARKLAAN 13 GESCHAKELDE WONING >-v" -2SBV il i Zojuist is men begonnen met de bouw van een dertiental geschakelde wonin gen, waarvan een zestal met garages. Bij de bouw van deze woningen wordt gebruik gemaakt van isolerende bouwelementen en drie-voudig isolatieglas. De indeling is als volgt: hal, toilet, woonkamer (33 m2), open keuken (9 m2), 3 slaapkamers (12, 8.7 en 8.5 m2), badkamer (ligbad, 2e toilet), hobbyruimte (4.5 m2), vaste trap naar zolder met overloop (c.v.-ketel) en grote slaapkamer (ca. 13 m2). Inhoud ca. 400 m3. Rente vanaf 7.6%. Koopsommen v.a. f177.000,-tot f218.000,-v.o.n. De Goede Tempelieren te Soest hebben in "Het Muizennest" op den Olijkeweg een openbare vergadering gehouden, die zeer goed geslaagd is. In het aardig versierde zaaltje waren velen opgekomen, o.a. een groep leden van de N.B.A.S. (studeerende geheelonthouders). De voorzitter heette allen welkom en gaf een korte uiteenzetting van doel en streven van de Tempelieren. Daarna werd een bont programma afgewerkt. De heer Schaaf gaf Nederlandsche en Duitsche liederen ten beste. Voor begeleiding op de piano zorgde mej. Klootwijk. Beiden hadden een dank baar publiek. Br. Esker hield allen in spanning door een reeks goed uit gevoerde goocheltoeren. Br. Van Essen droeg eenige humoristische stukjes voor en ook de Enbassers lieten zich niet onbetuigd. Reeds door hun aanwezigheid verhoogden zij de stemming van den avond, maar bovendien door hun mooie liederen en ten slotte ook door het gesproken woord. Een gezellig spelletje tot slot viel zóó in den smaak, dat de voorzitter om 10.45 noode tot sluiting overging. Allen, die wat hadden ten beste gege ven (en die reeds beloond waren door den bijval, die hen ten deel was gevallen), dankte de voorzitter hartelijk voor het gebodenen. Hij dankte ook allen, die waren opgekomen, vooral de buitenstaanders. Wij hopen hen wéér te zien. Kinderfeeest. In de commissie voor den Kinderoptocht en de Kinderspelen hebben alsnog zitting genomen de schoolhoofden Boerema, Frederiks en Nijhuis, terwijl nog met enkele heeren wordt gecorrespondeerd. Ringsteken j. Wij dringen er met klem op aan zoo spoedig mogelijk in te schrijven. Inleggeld ƒ1,- per wagen (heer en dame). De wedstrijden zijn des mid dags om ongeveer 4 uur op de Ferdinand Huycklaan naast 't feest terrein. De versierde sjeezen worden eveneens 's morgens in den optocht (10.30-12.00 uur) verwacht, waarin zij gratis naar fraaie prijzen kunnen mededingen. Inschrijvingen kunnen geschieden bij de heeren v. d. Bremer, v. d. Bor, Kok en Speerstra. Feestterrein. Het feestterrein is ditmaal gelegen aan de Birkstrat, hoek Ferdinand Huycklaan (juist achter autobushalte Tensen). Daar andere jaren de feestelijkheden steeds op Soestdijk waren, is billijkheidshalve het feest- ^teïrem ;nu eens irj 't .Zuidelijk gedeelte van Soest. Het terrein ligt zeer i^-yoBr allen heel gemakkelijk te bereiken. •'Zóalk-"bekend>is de toegang gratis?echter des avonds niet voor kinderen onder de 14 jaar zonder geleide. Winkelsluiting. Aan den Raad is verzocht om des Vrijdagsavonds 30 Augustus de winkels open te mogen houden tot 10 uur, opdat de neringdoenden des Zaterdags avonds kunnen sluiten. Op een goedgunstige beslissing kunnen we rekenen. Door het Gemeentebestuur is toegezegd de loonen uit te betalen op Vrijdag. Wij richten hiermede een verzoek aan alle werkgevers in de gemeente Soest dit voorbeeld te volgen. 31 Augustus moet een feestdag worden in Soest! Optocht (10.30-12.00uur). Nogmaals wijzen wij op de vele mogeljkheden. Wat een pracht reclame middel voor de neringdoenden, voor vereenigingen enz. En de prijzen? Hiervoor is 100,- uitgetrokken. Soesters, deze optocht moet slagen! Wij weten, de Zaterdag is een lastige dag, maar waar een wil is, is een weg.'Kan niet'is al lang dood. De heide bloeit reeds en wacht slechts op de nijvere handen, die haar zullen plukken ter versiering van rijwiel, kar, auto enz. De bloemist staat klaar met een keur van bloemen. Komt, vereenigingsbesturen, toont, dat gij initiatief bezit en kom nu niet met 't tot op het canvas afgereden gezegde: "wij hebben geen geld". Als de wil en de lust er maar Is, dan kost een praalwagen of een aardige groep maar heel weinig aan de kas. Wij willen er niet meer van zeggen. Het woord is aan U. De heeren Kerkkamp, Kolonieweg en Kraaijenbrink, Nieuwerhoekstraat, ontvangen gaarne Uw inschrijvingen en staan U met raad gaarne terzijde. Inteekenlijsten. De financieele commissie moppert. "Het gaat niet erg" zeggen deze heeren. Komt, inwoners van Soest, gij, die bekend staat voor Uw offervaardigheid, stelt ons ditmaal niet teleur en teekent flink op de U aangeboden lijsten. Zijt gij afwezig geweest, gij weet de adressen waar gij alsnog Uw gave kunt storten, n.1. bij de heeren Van Amerom, Vinkenweg en v. d. Plas, Van Lenneplaan. Gevel- en straatverlichting. Door het comité zou het zeer op prijs worden gesteld, indien de bewoners eens een aardige gevelversieing of straatversiering aanbrachten. Winkeliers, is dit weer niet een pracht reclame-object? Wie neemt er in zijn straat eens het initiatief voor een aardige versiering? De vlaggen uit en hoog in top... Dat Soest op 31 Augustus zal vlaggen, daarop behoeven wij toch niet aan te dringen. Wat is fleuriger en vroolijker dan de aanblik van onze mooie rood-wit-blauwe vlaggen in de heldere zonneschijn. Opgave Kinder- en Volksspelen. Het programma hiervoor en de plaatsen waar men kan inschrijven worden per advertentie en met raambiljetten zeer spoedig bekend gemaakt. Feestprogramma. Er zal een fraai uitgevoerd feestprogramma verschijnen, waarvan de prijs 10 cent zal bedragen. Onnoodig te zeggen, dat iedereen zoo'n programma noodig heeft. Medewerkende vereenigingen. Waar blijven de vereenigingen, die aan den avondoptocht en het avond feest medewerken? Zoo officieus hoort men wel "we doen mee", maar dat hangt zoo in de lucht. Wendt U dus tot een der commissieleden en stelt het niet uit tot het laatste oogenblik. Komt, zangvereenigingen, mondharmonicaclub, gymnastiekverenigin gen, wat wordt Uw programma? Adressen voor nadere inlichtingen enz.Wilken, Lange Bergstraat 16, en De Graaf, Soesterb.straat 34. Overduidelijk is de laatste weken wederom gebleken in welk een groote behoefte de talrijke gemeentelijke, U.M.O. en Gooi- en Eemland-rijwiel- paden in deze omgeving voorzien. Paden, welke aangelegd door onze mooi ste landgoederen en gemeentelijk boschbezit, het tot een genot maken zich als voetganger of per rijwiel te verplaatsen. Ook de nieuw aangelegde rijwielpaden bij de Zevenspar en de Paltz worden druk bereden. De laatste weken dreigt er echter een "gevaar" te komen. De paden werden n.1. hier en daar wat mul door de langdurige droogte. Voor een groot gedeelte zijn zij aangelegd door het stuifzand, dus op een zeer slappe bo dem. Men heeft dezen bodem zooveel mogelijk getracht vast te leggen, door hem eerst af te dekken met afgestoken heiplaggen, waarop dan achtereenvolgens zwarte grond, leem en grind werd aangebracht. Zoo wordt later in den regel een goed samenpakkend geheel verkregen. De laatste weken hebben wij gemerkt, dat hier en daar de laag nog wat versch geweest is en nog niet voldoende vereenigd, waardoor zij, mede door het drukke gebruik, hier en daar in verschuiving kwam en daarna werd los- en stukgereden. Het droge weer maakte repareeren met leem en grindzand onmogelijk. Nu er echter weer wat regen gevallen is, kon men onmiddellijk op verschillende plaatsen met repareeren beginnen. Geld gestolen Uit de portefeuille van J.N. uit Eem- nes, werkzaam bij een bedrijf aan het Weteringpad in Soest, is vorige week een bedrag van 1150 gulden weggeno men. Ook van G. M. uit Rijssen, werkzaam in hetzelfde bedrijf, werd een portefeuille weggenomen. Daarin bevonden zich een bedrag van 300 gulden, acht eurocheques, diverse pasjes en andere persoonlijke papie ren. Beiden deden aangifte bij de poli tie. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU van 15 aug. t/m 28 aug. Meloen cocktail Biefstuk a la Stroganoff Diverse groenten Diverse aardappelen Verse ananas met slagroom Iedere woensdagavond LIVE MUSIC m i v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Auto gestolen De heer W.J, van de Koninginnelaan deed maandag bij de politie aangifte van de diefstal van zijn auto, die bij zijn woning stond geparkeerd. Het betreft een grijs-zwarte BMW 520 met het kenteken DT-44-FX. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een garage met berging, Bartilottilaan 53; 2. het vergroten van een bedrijfsruimte, Birkstraat 30; 3. het vergroten van een woonhuis, Den Blieklaan 37; 4. het uitbreiden van een woonhuis, Heideweg 64 5. het plaatsen van een garage, Lange Brinkweg, sectie A, nr. 4858; 6. het plaatsen van een pergola, Soesterbergsestraat 122; 7. het bouwen van 40 verhuurwoningen, Turfstreek, sectie G, nrs. 8247, 8241, 8250; 8. het vergroten van een woning, Vondellaan 23. Tevens zijn Burgemeester en Wethouders voornemens op daartoe strek kende verzoeken met toepassing van artikel 7 van de voorschriften van het bestemmingsplan "4e herziening bestemmingsplan Overhees" ver gunning te verlenen voor: 1. het wijzigen van de gevel van een woonhuis, Bazuin 28; 2. het bouwen van een berging, Spinet 65 en 69. - Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 15 au gustus 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders in te dienen De op deze verzoeken betrekking hebben stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling 1, ter inzage. Op het gemeentehuis (afd. I) en de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings/c.q. revisie-/c.q. uit breidingsvergunning van: K.M. Wareman-Thomson, Chr. Huygenslaan 35 te Soesterberg, voor een ijssalon-cafetaria op het perceel Rademakerstraat 71 te Soesterberg; Hooijer Ijzerwaren-Gereedschappen VOF, Soesterbergsestraat 4 te Soest, voor de opslag van vuurwerk tot een maximum van 300 kg op het per ceel Soesterbergsestraat 4 te Soest; Frye International, Weteringpad 11 te Soest, voor de produktie van computerbanden op het perceel Weteringpad 11 te Soest; Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 14 augustus 1985. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde wor den ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen College, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden (voor de eerste twee) op woensdag 4 september om resp. 9.00 en 9.30 uur en (voor de derde) op donderdag 5 september om 9.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schrifteljk of ondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke be zwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat gedurende de maanden augustus, september en oktober 1985 voor eenieder ter inzage ligt de ontwerp indeling van de provincie Utrecht in samenwerkingsgebieden als bedoeld in de Wet op de Gemeenschappelijke Regelingen. De ontwerp-indeling ligt ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9 alhier, alsmede in de Centrale Bibliotheek van de Pro- vincie Utrecht, Achter Sint Pieter 20 te Utrecht; de provinciale griffie van Ziuia-Honana, de overige secretarieën van de Utrechtse gemeenten en de secretarie vn de Zuidhollandse gemeente Woerden. Door deze bekendmaking wordt voldaan aan het bepaalde in artikel 3, lid 3 van genoemde Wet. Tot één week na afloop van de termijn van terinzagelegging (tot 7 novem ber 1985 derhalve) kunnen belanghebbenden tegen deze ontwerp-indeling in samenwerkingsgebieden schriftelijk bezwaren indienen bij Provinciale Staten van Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften, bekend, dat op vrijdag 23 augustus 1985 om 16.30 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis, Steenhoffstraat 4, een openbare vergadering van de commssie zal worden gehouden, waarin de volgende zaken aan de orde komen 1. (16.30 uur) beroepschrift van de heer H. Bikker d.d. 30 juni 1985, tegen de weigering van het College van Burgemeester en Wethouders vergunning te verlenen voor de bouw van een garage/berging op het perceel Veenzoom lb te Soest. 2. (17.00 uur) beroepschrift van de Stichting Vrouwen voor Vrouwen d.d. 29 januari 1985, ontvangen 27 februari 1985, tegen het besluit van Bur- meester en Wethouders d.d. 31 januari 1985 inzake de subsidietoekenning voor aktiviteiten in 1985. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur

Soester Courant | 1985 | | pagina 5