!Sm8 ing. Sportief en gezellig bezig zijn op nieuwe kegelbanen ^baxtltuifien Meningen van lezers 'Dui venduoAltenaar/Reijerse wint auto met wedvluchten Vrijwilligers Vakature Bank gehannes Commodore Ü^GINAij WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 11 ^QESt^' dertien roed iaat 'tü Nieuw in het ÏNFOrmatiecentrum De IBM compatible PC! Stalraam gestolen Voor vaste kegelclubs speciale arrangementen. Voor informatie: Prins Hendriklaan 1 - Soest Telefoon 02155-13807 Naast Adama aan Soesterbergsestraat Schuitemaker Mode Nieuwe damesmodezaak in Soest-Zuid 'The Backdoorman' zaterdagavond in café Willem 1 'Wij verzamelen geen namen, alleen kwaliteit' HET WITTE HUIS m MonnnMi Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Volgende week in de Borg Dank Het volkspetitionnement Een goed Ingezonden stuk is: Dakwerken Bisschop Tutu-School (4 door Arie Wandelaar iT :ns deze mani- lid van de ;nClub aan een fraai 5 naar de boeken- augustus a.s. Als een extra welkomst- schrift BOEKEN- iunt u voor slechts aat uitzoeken. Is nieuw lid van de nClub. opsturen in een 5 envelop aan: nClub 2019 p hiedt [et is Arie nooit gelukt. Jarenlang ieft hij wekelijks zitten stumperen en akkeren teneinde dertien kruisjes zo te plaatsen dat de voetbalpool hem een lein fortuin zou opleveren, larie heeft nooit een hoge pet opgehad i,n Arie's deskundigheid op voetbal - ibied. Bovendien oordeelde ze dat sld nog altijd met werken verdiend toet worden, om vervolgens naar pper Tielemans te fietsen en er een iterst bescheiden bestelling voor de tsloterij te plaatsen, ien handeling die Arie periodiek ver aasde, maar telkens werd afgedaan iet de mededeling dat Marie, wat de itkomst van haar gokje betrof, niet af- nkelijk wenste te zijn van sportief scostumeerde heren en schéidsrech- srlijke dwalingen. n we, nu alweer geruime tijd gele- in, tot de jaren van verstand waren ikomen, had Marie haar geloof in de linister van Financiën opgezegd, en rgat Arie met steeds groter worden de regelmaat zijn "geluksformulie- sn" af te halen. 'Alle dertien goed" wordt volgende 'eek, zij 't in een drastisch gewijzigde irm, door het echtpaar Wandelaar ig eens van stal gehaald. -t zit zo. indagmorgen j.1. werd Arie door ene er Peet, voorzitter van een welzijns- ■ganisatie, er telefonisch op attent imaakt dat er a.s. woensdag, 4 sep- mber, een opmerkelijke advertentie zal worden geplaatst in de Soester Cou- it. Een advertentie voor rekening ran de directies van carosserie-bedrijf v.d. Dijssel, lekkere-luchtjes-maker Yves Rocher, auto poets-glimmer Pro- car en S.C., de terecht meest gelezen ant in Soest. •een zaken die zich met filantropie be- ighouden, maar voor werkelijk nood- lruftige doelen nog wel eens uit hun ilof willen schieten. Ut keer koos 't viertal voor DE 'NNEBLOEM, een landelijke orga- lisatie, met een in Soest en Soester- rg gevestigde afdeling, die zich ten doel stelt de hulpverlening te bevorde- ■en tussen gezonden en zieken, en issen zieken onderling. Of Arie in zijn "Rondje Soest" aan inhoud en doel van de advertentie aan dacht zou willen schenken? Hij maakte één voorbehoud. ~~!r stond hem namelijk bij dat DE 1NNEBLOEM, destijds door K.R.O.- ledewerker Alex van Wayenburg 'erd gepresenteerd als een organisa tie voor zieken, die uitsluitend gereser- 'eerd was voor katholieke maagzwe ren, katholieke ontstoken galblazen, Roomse nierstenen. (oewel Vaticaan-getrouwen recht heb ben op deze ongemakken heeft hij, in relatie tot 't belangrijkste gebod, de naaste liefhebben gelijk Uzelf, altijdl toeite gehad met deze charitatieve instructie. Na het telefoontje van zondag j.1. weet hij beter. "DE ZONNEBLOEM". liet 'oorzitter Keet weten", is er voor idereen. Wij maken geen enkel onder - icheid." leiding voor Arie een nieuw ichrijflint op zijn letterrammelaar te stten in de hoop U op te peppen met leer dan gewone aandacht de ZON- EBLOEM-advertentie, volgende 'eek in de Soester Courant, in de gaten te houden. Want wat DE ZONNEBLOEM in Soest én Soesterberg doet is niet niks. Help- rs en helpers van deze zeer mens- iendelijke organisatie verslijten ihoenzolen met het afleggen van be ken aan zieken en eenzamen. Op 5 cember laten ze de zon in de schoor - ien schijnen, organiseren boottoch- n en feestavonden [carnaval]. 'iet niks is ook het gegeven dat de af~ eling Soest over 15 rolstoelen beschikt die gratis aan zieken en gehandicapten "jdelijk worden uitgeleend, dikwijls iog met bijlevering van een vitale be- leider of begeleidster, idat het aantal collectebussen 't wint van de beschikbare collectanten, rammel en gevraag voor allerlei ittige instellingen tegenwoordig he laas als hinderlijk wordt ervaren, zocht en vond DE ZONNEBLOEM een idere mogelijkheid een beroep te •en op enig financieel medeleven. De advertentie. •aarin staat volgende week te lezen aar, wanneer, en aan wie U een drag van 12,50 kwijt kunt. Met die vijf knaken blaast U DE ZONNEBLOEM nieuw leven in en bent U 't die naast geld ook nieuwe wielen van rolstoelen laat rollen. Nog even terug naar af. Wat heeft deze ZONNEBLOEM-aktie iet "Alle dertien goed" te maken? lies De advertentie maakt U er namelijk op ittent dat uw bijdrage van 12,50 tele- inisch kan worden opgegeven. DE ZONNEBLOEM telefooncentrale zijn dertien telefonistes en telefonisten aanwezig om uw solidariteitspremie voor zieken - gehandicapten en eenzamen te loteren. Heen maar naam, adres en telefoon- mmmer opgeven om een hoofdprijs te 'erdienen die uit warmte en dankbaar - leid bestaat. 'Alle dertien goed", Iaat 't onafgebro ken "Bingo" voor DE ZONNEBLOEM zijn. ARIE WANDELAAR f In het gemeentelijk ÏNFOrmatiecen trum liggen twee nieuwe onderwijs- brochures voor geïnteresseerden. De eerste behandelt de Rijksstudietoe- lage '85/'86 en de tweede gaat over de Tegemoetkoming Studiekosten '85/'86. CDe nieuwe Commodore met w standaard 256 Kb geheugen, inclusief toetsenbord en monochrome high- commdon resolution monitor. PC 10 2 diskettestations. 320/360 Kb 5.695 - excl. BTW. PC 20 diskettestation 360 Kb en lx 10 Mb harddisk, f 9.150,-excl BTW Advisie te Soest, showroom en parkeren achter ons pand Vredehofstraat 13. Tel. 02155-11434, ook voor Software De heer M. M. van de Koningsweg meldde de politie vorige week dat on bekenden uit zijn voortuin een stal raam, dat daar als versiering was op gesteld, hadden weggenomen. De schade wordt geschat op ca. 150 gulden. KEGELEN Naast de bekende herenmodezaak van Adama op de hoek van de Soester bergsestraat en de Gallenkamp Reisweg wordt een nieuwe damesmode zaak gevestigd. Het is Schuitemaker Mode, gespecialiseerd in damesbo- venkleding van gerenommeerde merken als Ravens, Hucke, Geissler e.a. De heer en mevrouw R. en J. Schuitemaker zijn afkomstig uit Almelo, waar zij in dezelfde branche werkzaam waren. De zaak aan de Soesterbergsestraat 49A wordt op vrijdag 6 september geopend. In de serie popconcerten op de zater dagavond treedt op zaterdag de forma tie The Backdoorman op in café Wil lem 1 aan de Koninginnelaan in Soest, aanvang negen uur. Na The Swing Cats, Switch, Five Inch, Doublé U Flve en Nine-O-Nine is dit de zesde groep die gebruik maakt van de gelegenheid die Willem Dorrestein van Willem 1 biedt aan (bij voorkeur Soester) muziek groepen om zich aan een breder publiek te presenteren dan alleen op schoolfeestjes, verjaardagen en par tijen. The Backdoorman bestaat pas sinds begin 1984 in de huidige samenstelling. Voor die tijd speelden twee bandleden, Bas de Jong en Wim den Hartog, sa men met anderen, in de bekende band Nova Zembla. Deze trad vooral in het oosten van het land met veel succes pp, maar was ook drie keer te gast in het Soester jongerencentrum De Molen- soos. Omdat De Jong en Den Hartog het tijd vonden voor veranderingen, gingen ze op zoek naar nieuwe leden voor de groep. Die werden gevonden in de personen van Marijke Reijnoud, Hum- phry van der Sluis en Rob Stheins. Het vijftal ga£t sindsdien als The Backdoorman door het muzikale leven. De muziek is gelijk gebleven aan die van Nova Zembla. De groep speelt ste vige blues-rock met lichte country invloeden en af en toe een gevoelige ballad. De groep is recentelijk van de luisteren geweest in het kader van de Keistadfeesten op het Onze Lieve Vrouwe Kerkhof en tijdens een mani festatie van The Confederates op het Mooiersplein. De vijfmansformatie speelt zowel covers als eigen werk. Ze wordt vaak vergeleken met ZZ Top. "We maken vooral muziek die we zelf lekker vinden klinken, waarbij we graag zien dat het publiek zich amuseert. We zoe ken dan ook 't liefst plaatsen op met een spontaan publiek. Het is een soort spiegel: hoe plezieriger het publiek re ageert hoe beter de band gaat spelen,zegt Wim den Hartog. Daarbij wordt de "dansbare" muziek niet ver geten. De eigen nummers worden gezamen lijk gemaakt. Bas de Jong is de motor als het erop aan komt iets nieuws te be ginnen. De rest draagt dan een steentje bij, zodat iets heels nieuws ontstaat. t Isaae Lazarus Israëls: "Japans meisje met lippenstift(1920) vallende is Breitners "Zittend half naakt" (1890), waarvan Harry Groe- neveld zei na aankoop: "Ik ben berooid maar gelukkig". Met nadruk beweert hij "geen namen Expositie: Groeneveld in Groeneveld "De naam van de heer en mevrouw Groeneveld heeft niets te maken met de naam van het kasteel Groeneveld," aldus Werner Paans, conservator van kasteel Groeneveld, tijdens zijn wel komstwoord zaterdagmiddag in zijn eerste zin bij de opening van de exposi tie 'Groeneveld in Groeneveld" Zelden werd in deze regio zo'n schitte rende en kostbare tentoonstelling geor ganiseerd als thans in Baarn geduren de de feestperiode van de Koninklijke Nederlandse Bosbouwvereniging die 75 jaar bestaat en op 27 september haar jaarvergadering houdt in het kasteel, dat genoemd is naar een 17e eeuwse boerderij Groeneveld op deze plek. Zonder twijfel is deze tentoonstelling de mooiste die in het vier jaar geleden gerestaureerde kasteel wordt gehouden en bestaat uit 144 kunstwerken uit de collectie van totaal 250 exemplaren die thuis bij de familie Groeneveld (woon plaats ongekend) in de kamers hangen en staan tot op de wc toe Dat is allemaal duidelijk te zien bij de diapresentatie, die ieder uur in de filmzaal van het kasteel wordt vertoond. Een fraaie diaserie/inter view die is gemaakt door Agniet van de Sande. Zij is kunsthistorica die namens de Stichting Post Universitair Kunst historisch Onderzoek in Utrecht dit werk doet als poging om een baan te; vinden in dit vakgebied. Deze stichting doet goed werk voor werkloze kunst historici. In overleg met de Bosbouwvereniging organiseerde Werner Paans deze ten toonstelling nadat de heer en mevrouw Groeneveld hun medewerking hadden toegezegd. Paans is een perfectionist en dat betekent dat de schilderijen er fantastisch tot hun recht komen in de diverse zalen van het kasteel en dat de catalogus van 63 pagina's er voortref felijk uitziet. Passie De tentoonstelling werd geopend door een vriend van de familie, de verzame laar prof. dr. ir. H. de Waal, die een zinvolle inleiding hield over de exposi tie en memoreerde hoe "de passie voor schoonheid en kunst" van de familie Groeneveld geleid heeft tot deze unieke verzameling die beschouwd kan worden als "een hoogtepunt van het oeuvre van de hedendaagse kunst." Hij noemde de expositie een tentoonstel ling van allure. Na de pianomuziek van ir. A. A. Jor daans gingen de talrijke bezoekers onder wie kunstenaars als Aad Veldhoen en Eddy Roos de schilde rijen, scultures en tekeningen bewon deren. Hei mooiste werk van de expositie is ongetwijfeld Israëls "Japans meisje met lippenstift" (1920). Het meest op- Het in Soest geenszins onbekende "dui- venduo" Alternaar/Reijerse is de glorieuze winnaar geworden van de serie, van 5 wedvluchten, die in de afge- lopen 9 weken werden georganiseerd door de Fondclub Gooi- en Eemland. De inzet was een fonkelnieuwe Daihatsu Cuore, geleverd door het Soester autobedrijf Hans Huigen (van de Kerkstraat), die samen met Het Vleescentrum (van de Birkstraat) als hoofdsponsor van de wedstrijd optrad. Tot aan de laatste wedvlucht kende de wedstrijd, waaraan alle 400 leden van de Fondclub deelnamen, een zeer span nend verloop. De laatste vlucht had zijn startpunt in Bergerac. De afstan den van de vijf verschillende vluchten variëerden van 480 tot 1000 kilometer. De Fondclub, waarvan de leden ver spreid zijn over een groot deel van Mid den-Nederland, is bijzonder trots op Foto: Goos van der Wilt het unieke feit dat zij er met mede werking van de sponsors in is geslaagd een complete auto als hoofdprijs aan te bieden. Maandagavond j.1. had bij autobedrijf Hans Huigen de feestelijke overhandi ging van de sleutels plaats, in aanwe zigheid van de heren H. de Brueys en R. Voskuilen, bestuursleden van de Fondclub. Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest irkir Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147» 14140 Telex 79479 nl te verzamelen, maaralleen kwaliteit". Samen met zijn vrouw doet hij dat al vijfenveertig jaar, waarbij hun per soonlijke smaak maatstaf is. Het ge volg is dat men niet alleen bekende na men tegenkomt, maar ook kennis maakt met het werk van onbekende kunstenaars. "Dat kan iedereen", zegt hij, "je moet alleen ogen hebben om te kijken en ver standig je geld besteden. Tot 21 oktober. De toegangsprijs is iets verhoogd. J V (JU3 Vanaf maandag 2 september start de Vrijwilligers Vakature Bank zijn ak- tiviteiten vanuit de Borg. Waar de VVB in 1982 met een drietal behoorlijk ge motiveerde haanlozen - in navolging van een al eerder in Amersfoort op gezette VVB - met geringe middelen en met een tiental vakatures wilden trachten onbetaald werk aan enkele vrijwilligers aan te bieden, is hij thans met een bestand van ruim drie honderd ingeschreven vrijwilligers en enkele honderen vakatures een voor velen belangrijke en niet meer weg te denken organisatie. Het zal vooral de bewoners van Over- hees en Smitsveen goed doen een va- katurebank zo dicht bij huis te hebben. Verwacht mag worden dat velen de weg naar de Willaertstraat 49 zullen weten te vinden. Men is Van harte welkom op maandag, dinsdag en don derdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.30 uur. Telefonisch is de VVB bereikbaar onder nummer 12630. Vakatures Wie heeft interesse om tegen ver goeding voor korte tijd in een klein circus te werken en met dieren om te gaan? De werkzaamheden bestaan o.a. uit het opzetten en afbreken van de circustent en het opzetten van aller lei attributen. Belangstellenden dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven, aangezien het doorgaan van de voor stellingen afhankelijk is van het aan tal vrijwilligers dat medewerking ver leent; Bij manége in Soest geeft men ge handicapten de gelegenheid te leren paardrijden. Wie wil daarbij de helpen de hand bieden (9/622) Gevraagd wordt een ter zakekun dig persoon om als penningmeester te fungeren in Stichting Peuterspeel zalen (10/617); Stichting t.b.v. bejaarden zoekt vrijwilligers voor het verrichten van keukenwerkzaamheden, tevens gast heer/vrouw 12/611 Belangstelling voor baby-peuter of jon gerenwerk, bejaardenzorg of het werken met gehandicapten, leiding geven of assistentie verlenen bij ve lerlei aktiviteiten en in diverse or ganisaties? Kom eens langs en in formeer bij de Vrijwilligers Vakature Bank welke mogelijkheden er zijn. Aan de maatschappelijke werksters en werker, bijzonder Mevrouw J. Huke- ma, de projectleidster, die uitgaande van het welzijn voor ouderen in de voorbije jaren deskundige leiding gaf aan de vrijwilligers, en voor hen twee cursussen organiseerde, één in Soest en één in Soesterberg, gegeven door L.S.O.B. waaraan ook vanuit onze groep enkele vrijwilligsters mochten deelnemen. Dank voor de gegeven voorlichting aan de ouderen over de telkens weer aange paste veranderingen van het bejaar denbeleid vanuit Den Haag. Dank ook voor uw individuele steun aan de soms zieke ouderen. Ondanks de voortdurende insinuaties waarderen de vrijwilligers u. Wij ge tuigen jullie zijn uitstekend Blijf of kom terug op uw eigen post! Werkgroep voor Ouderen Parochie van de Heilige Familie Soest-Zuid (Antwoord aan de PSP) De bekering van Mijnheer van Doorne! Hoe kon ik zó stom zijn om me op het sleeptouw te laten nemen door onze kapitalistische broeders, die alsmaar een atoomoorlog willen. Gelukkig nam ik bijtijds kennis van het door de PSP- ingezonden stukje, waaronder een naam ontbrak. Dat moet een man zijn geweest met een heldere kop, aan wie ik véél verschuldigd ben. Immers, hij wees me de weg. Ik zocht het woord projectie op in het uit de PSP-biblioteek geleende 'Handboek voor subversieve activiteiten' en ja hoor, meteen werd ik doorverwezen naar het woord intro spectie (zoek op). Dat was mijn red ding. De PSP heeft hélemaal gelijk. Iedereen moet tegen de bewapening ageren. Immers, toen de Duitsers ons land overvielen, sneuvelden er welis waar vele Nederlandse militairen dank zij hun slechte bewapening, maar als zij nu eens helemaal geen wapens had den gehad, dan waren er ook geen mili tairen gesneuveld. Logisch, nietwaar? En het uitleveren van Nederland door de NSB-ers aan Hitier-Duitsland was natuurlijk héél iets anders dan het ver welkomen van de Russen nü. Hitier kwam hier om ons land leeg te stelen en de Nederlanders in concentratie kampen op te sluiten. Maar de Russen zullen ons 'MIR' brengen en dat bete kent "Russische vrede." Dat streven van de linkse partijen is daarom na tuurlijk heel wat anders dan wat die NSB-ers destijds wilden. En laten die oude beschimmelde verzetslui uit W.O. II nu eens even hun mond houden en naar de linkse partijen luisteren. We waren tóch wel bevrijd door de Russen, ook zonder hulp van de Amerikanen, de Polen en de Canadezen. Wat let ons om ons eens wat vriendelijker op te stellen tegenover de Russen. Inmiddels hebben die al een hoop landen van het smerige kapitalisme bevrijd. Estland, Letland, Lithouwen, Oost-Duitsland, Polen, Hongarije, enz. En ook Afgani- stan werd MIR aangeboden, maar die stakkers daar willen hun geluk maar niet aanvaarden. Alle genoemde lan den genieten nu de bescherming van de Sovjet-Unie. Niemand is daar werke loos, ingezonden stukjes mag niet, maar hoeft ook niet, want alles is daar perfect geregeld. Dus mensen, laten we met een gerust hart en een ongewapend Nederland de komst van de Russische bevrijders af wachten. Teken allemaal die mallotige (o, sorry) kaarten van de Vredesbe wegingen en trek je niets aan van het Icto, dat natuurlijk weer niet meedoet. Die lui willen een twee-zijdige ontwa pening en dat is helemaal niet slim. Want dan zou Rusland de kracht mis sen om ons te beze..., bevrijden. Waar zit het verstand van het Icto! En weet U wat wij allemaal kunnen doen met de centjes, die wij zo besparen op onze defensie? Mijnheer Den Uyl heeft een paar jaar geleden een pracht aanzet gegeven om zo'n klein miljoen Neder landers een arbeidsloos inkomen te laten genieten. Daar kan hij dan na de verkiezingen weer gewoon mee doorgaan. Komt mensen, schaart U achter de communisten en de PSP, de PvdA en de PPR. Allemaal één pot, die het beste met U voorhebben. Teken zoveel mogelijk kaarten. Laat de baby in de wieg en de hond in de mand óók meedoen. Geen discriminatie meer in Nederland. Leve de K... uh, Lenin! J. H. van Doorne - van belang voor zo veel mogelijk lezers, - kernachtig geformuleerd, - kort genoeg om de lezer te blij ven boeien, - niet kwetsendzeker niet voor hen die zich niet meteen kunnen ver dedigen, - alleen een zinvolle reactie op een eerder verschenen ingezonden stuk indien de draad van het verhaal voor alle andere lezers is te volgen. We zitte denk' weer oardig in de slaap- pe waas, ajje zo leest waat of t'r op Soest finaancieel hoalboar is of wordt. Moar 't aaldermooiste vin ik toch daat- tut nieuwe Pliesiebero echt deur goat! Ak ut noakiekt, daan durruf ik best te zeige daa'k aal mingstes vier joare in 't Gehannes mettut tutekluphuus an de gaang ben. Niet aalle weke, moar wel haardnekkug, zaa'k moar zeige. Over un poar weke komt de grote boas vaan de provincie Utrecht om ut staartschot te losse. Daan goa 'k toch effe kieke, moar 'k stoat vaast niet veuran. As mr. Van Dijke me ziet, daan hejje kaangs daat- tie de verkeerde kaant uutschiet, waant die kong best us kwoad op me weze daa'k um zo op koste het 'ejoagd met aal me gedraam. Waant as 't op betoale ankomt, zaal d'r wel geejn kwietschelde bie weze. Daat doen wullie op Soest voortemee wel. De gemeengte is temingste bar an 't aadvertere met daat kwietschelde. Zellufs ut gaasbedrief goat 'r groatus rekloame veur moake. Ik wil best gleuve daatter Soesders benne die in de penoarie vertoeve, moar ik wouw toch ok us effe laangest me neus aan de ge meengte vroage waat ovve ze go an doeng veur die mingse, die aaltied netjes aallus betoale. Kaan d'r veur die broave borst us niet un poar moangde groatus gaas ver- schaaft worre? Of ter ere vaan ut schot an de Daalweg un stuk of waat bekeu- ringe kwietschelde? Eerluk Is eerluk, we benne Soesders ongder mekoar en iedereejn wil wellus un oardigheidje. Of niet soms? En nog us over schiete 'esproke, de gemeengte het zelluf ok un grote bok 'eschote op de Neng. D'r hebbe heule kuddes bokke over de Neng 'edroafd, ajje veult waa'k bedoelt, moar noeng hebbe ze d'r eejn 'eroakt... Daa's me ok un haangdel vaan lik me vessie met die grongd doaro an ut En- genbaarsteegie! Ze motte daat zaangd terugkope veur ut dubbele geld woarveur ze ut eerst zelluf vaan de haangd deeje. Mojje effe luustere! As ik voortemee me vulluszaakke verpaatst, omdaat de containers d'r an komme, daan waas ik toch stoapelgek ak ze Ioater dubbeld zo duur weer in huus hoalt as de contai ners weer uut de mode roake? Ik gunt ieder groag ze deejl, moar ak waat kwiet mot, daan kriegt de meest bie dende persoon ut. Ok aal komme d'r un heul regiment taaxoateure op me daam om me de pries veur te schrieve! En 't zaal me haarstikke benieuwe hoe of ut haangdeltje met de Moarioa- school aafloopt. Meneer Smeeing wil d'r dik tweej hongderd duzend guldes veur op toafel leige. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige, scheldt die broave maan toch doaluk un tonnetje kwiet, hie stoat met de stu- vers kon taan gt in ze haangde. Hannes v. d. Neng kfHltnnr Steenhoffstraat 13 Kunaiijr 3764 BH Soest effltimv Telefoon 02155 -10115 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines Installatiebedrijf j. cornetisse bv. O Tel. (02155) 13014-12577 SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Het verhaal over het vernoemen van de bisschop had ik in de Soester Cou rant gelezen, vandaar dat ik daar ook in deze krant op reageerde. Nu blijkt uit het betoog van mevrouw Mann, dat ik haar beter begrepen heb, dan zii mij. De bewondering voor een Afrikaanse bisschop vind ik prima, maar om die verering kenbaar te maken door het vernoemen van je openbare basis school naar zo'n verre strijder vind ik niet meer dan een vertoon van je ver heven gevoelens. Het komt mij zinni ger voor om het toenemende geweld in eigen omgeving te lijf te gaan. Volgens mij hebben de kinderen daar meer baat bij. Zou er maar eens meer nota genomen worden van de teksten van de liedjes van kinderen voor kinderen, zoals b.v. "als ik de baas zou zijn van het jour naal." Natuurlijk is het leuk om kinde ren meer mee te geven dan alleen leer stof, maar moeten de stokpaardjes als apartheid, honger, kernwapens, enz. nu echt met paplepels ingegoten wor den? Soeplepels vol levensblijheid, verdraagzaamheid en mede menselijk heid zijn m.i. lichter verteerbare kost. Op een leeftijd dat de kinderen nog zou den moeten touwtje springen zijn ze al aan de pil en als oude mannetjes er vrouwtjes praten zij de hen voorge kauwde levensvisies na. Gun de kinde ren toch een blijde jeugd. Zorgen ko men later wel. Enfin, opvoedkundig ben ik een onge schoolde "Doe het zei ver", dus mijn opvattingen zullen wellicht niet in de "geleerden "-boekjes voorkomen. Maar ik blijf van mening, dat wij eerst onze eigen wantoestanden moeten ver beteren, voordat wij naar de zooi van anderen moeten wijzen. Duidelijker kan ik niet zijn. E. G. Timmer-Geerlings

Soester Courant | 1985 | | pagina 11