UG. EN 50. JËkiföA*} vereniging Natuur p Nabij ANT cultureel. creatief centrum Het voordeel van je eigen bankrekening isalleenmetdeze pen te beschr jjven L fymdien hmpcieze éèiepM fómsnel hms.m Helma v. d. Berg schreef eerste 'kinder- en gezinsboek' over adoptie fimjeoucèrdemiï eëttpnwd sfiasr- retewM. MetvM madvbefst53A%. ER KEN tuk >ol lestrée bondsspaarbank s PAGINA 12 'OENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 13 14-176 i. f24.975,-. DANS CentruM Verhaal speelt zich in Soest af Oudheidkamer De Turf weer open pp september Filmhuis: 'Stranger than paradise' VOOR DAMES EN HEREN IVN viert jubileum met manifestatie Nog volop plaats voor nieuwe 'abonnees' Personenalarmering geen tovermiddel, wel uitstekend hulpmiddel in noodsituaties 1DAG TIONALE DANSEN 2 september 1985. iden. lames. aij N.S. en bushalte) dags 18.30-19.15 uur en 10.30-11.30 uur. Pt uBfqiftaW 9b bnanov/ pelen bak TD versies; tioncar) amische Tpe 'Saturne'. jaar plaatwerkgarantie. ier zij geen re- ieselgroep. ag dieselen o'n Versailles, ben. 118 Versailles te pronken, g redenen inden wij ook ten. s Quatorze al jk zien wan- WW'n voorinhouden Renault adviseert elf oliën 7 Voor Soest is het geen nieuws meer dat Artishock is ver huisd naar de Borg. Het gevolg van deze verhuizing is dat zowel de Stichting Kunstzinnige Vorming Artishock als de Stichting Wijkdienstencentrum 'Soesterveen" zijn opgeheven. Een nieuwe Stichting (bestaande uit bestuursleden van de SKVA) gaat straks aan de Willaertstraat Jf9 in Overhees een Cultureel Creatief Centrum beheren, met een nieuwe naamDeze naam wordt op vrijdag 11 oktober bij de officiële opening door de wethouder van Cultuur Welzijn onthuld. Om meer duidelijkheid te scheppen voor het publiek zul len wij in de komende weken alle activiteiten en mani festaties uit de doeken doen, die in het acht jaar oude gebouw gaan plaatsvinden, dat met gemeenschapsgelden hét Culturele Centrum van heel Soest moet worden. Nog zeven weken, dan is het zover. Telefoon Het nieuwe centrum is telefonisch te bereiken door nummer 18456 (het oude Artishock-nummer) te draaien en tevens via het nummer 22188 (het oude De Borg-nummerDit laatste voor een half jaar. Daarna blijft er maar één nummer over18456. Cursussen Het cursusprogramma is de deur uit. Huis aan huis verspreid en ligt om mee te nemen bij de bibliotheek, de boekhandel, het gemeentelijk infor matiebureau en kan op aanvraag aan u worden toegestuurd. Expositie De Amersfoortse zondagsschilder Peter Schutter 58heeft al een schit terend winterlandschap van de Eem (1750) ingestuurd, omdat hij op de inleverdatum 5 oktober (vanaf 12 uur) niet in het land is. Voor nadere inlichtingen over deze bijzondere expositietel. 02155-14283. Vrije ateliers Met name de "donkere kamer" (fotografiein het nieuwe gebouw is een fantastische accommodatie geworden. Maar ook de overige "vrije werkplaatsen" kunnen door sursisten en oud-cursisten optimaal ge bruikt worden op de zaterdagmorgen. Men betaalt per keer. Bowling Directeur Ernst Dienaar, de medewerkers van de bowlingbaan en de bestuursleden van de SBB zijn het erover eens dat bowling uitstekend gecombineerd kan worden met de overige aktiviteiten van het kreativi- teitscentrum. Zij zullen het dit seizoen bewijzen. Steunfunktie In Soest wordt nog te weinig gebruik gemaakt van de gratis adviezen van de elf consulenten in dienst van ons centrum, de Hof en de Muziek school. Leerkrachten, verenigingsmensen, oudercommissieleden, vrouwengroepen, buurthuiswerkers, etc. kunnen alle inlichtingen krijgen die zij wensen. Kom eens praten. Kijkdag De "open dag" is vastgesteld op zaterdag 14 september van twee tot vijf uur. U zult het interieur van het gebouw niet meer herkennen. Kom zelf kijken naar de dansruimte, de theaterzaal, de unieke hand vaardig heidsruimte, de overige leslokalen, de huisdrukkerij, de bowlingbaan, de expositieruimte (weekendtentoonstelling van docent Aad Dekker!.). de Werkplaats, de bar, het terrast rijwilïigelrg, Yacatyrjs. Bank (in wonend), etc. Kamerconcert Kom op zondag 13 oktober (3 uur) luisteren hoe uw straatnaam in Over hees klinkt. Wilt u hierop inspelen, meldt u zich dan. Wie kent bijvoor beeld de muziek van de Nederlandse componist Hendrik Isaac (1450) en kan dat spelen? Kledingwerkplaats Dit mode-atelier voor jonge mensen tot 23 jaar is weer volop in bedrijf. Herinnert u zich nog de wervelende modeshow van het vorige seizoen? Dat doen we nog eens. Zaalhuur Het is een misverstand te denken dat in dit gebouw geen zalen meer ge huurd kunnen worden. Binnen onze mogelijkheden kunnen zangkoren, toneelclubs en andere verenigingen op het gebied van de amateuristi sche kunstbeoefening zalen huren voor uitvoeringen en vergaderingen. Ook bedrijven zijn geïnteresseerd in onze accommodatie met bowling, bar, hapjes en drankjes voor filmvoorstellingen, diapresentaties, perso- neelsavonden, discussiebijeenkomsten, etc. Ook groepen kunnen af spraken maken. Landschapskunst Ter gelegenheid van de feestelijke opening in oktober wordt een land- schapsprojekt uitgevoerd op de Eng. Ton Paauw is terug! (wordt vervolgd DANSEN IS EEN FEEST VOOR JONG EN OUD 1 Bij FDO Danscentrum Nico van Mourik f (de enige in Baarn). Er is een klub voor jou en er is een club voor U! Er zijn klubs voor (Echt)paren, Scholieren en Jongeren. Van beginners t/m vergevorderden. Wij starten de danslessen vanaf 24 september. 1 Schrijf tijdig in! UITNODIGING Op donderdag 29 augustus houden wij voor (Echt)paren OPEN HUIS van 20.00-23.00 uur. Toegang en kopje koffie gratis. JAZZBALLET Voor dames vanaf 18 jaar. Op maandag 9 september starten wij met 'kursussen voor beginners en gevorderden. Voor verdere informatie of inschrijving kunt u bellen 02154 -13319 dagelijks van 14.00 -18.00 uur en van 19.00-20.00 uur behalve zondag. U BENT WELKOM BIJ gedipl. dansleraar Li. Gen. van Heutszlaan 10, Baarn Tel. 02154-13319 ®®®®®®®®®®®®®®®®®@®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®i Vorige week verscheen bij uitgeverij de Fontein in Baarn "Kim, het vliegtuigkind", het eerste complete kinder- en gezinsboek over adoptie in Nederland. De schrijfster is de Baarnse freelance journaliste Helma van den Berg-Bakker, die verschillende artikelen over adoptie publiceerde. Haar gezin telt vier kinderen, van wie twee adoptiekinderen uit Korea. Helma van den Berg, nu 36 jaar, woonde daarvan 32 jaar in Soest, o.a. aan de Kerstraat. de Smitsweg en het Trompslagerpad. Met dit boek, dat zich ook in Soest afspeelt, wil zij een betere voorlichting geven over het onderwerp adoptie. Zij hoopt hier door de taboesfeer te doorbreken en de talrijke misverstanden uit de weg te ruimen. Vragen Als je bruin bent en je ouders zijn blond, krijg je nogal eens wat te horen. Ook andere adoptiekinderen ontmoeten onbegrip. Want in Nederland leven dan wel zo'n dertigduizend adoptiekinderen, maar veel mensen weten nog niet wat adoptie betekent. Daarom heeft Helma v. d. Berg "Kim, het vliegtuigkind" ge schreven. Een levensecht verhaal over adoptie, dat vraagtekens uit de weg ruimt en voor jong en oud herkenbaar is. Veel Nederlanders hebben, evenals andere west-Europeanen, moeite met het onderwerp adoptie. Dat is niet zo vreemd. In te genstelling tot andere volkeren kwam het in deze landen zelden voor dat mensen "kinderen van een ander" als eigen kind aan namen. Wanneer dat toch gebeurde, werd daarover niet gespro ken. Want het was eigenlijk schande. De laatste kwart eeuw is daarin een ommekeer gekomen. Steeds meer mensen kiezen voor een kind dat er al is. Ze adopteren kin deren en komen daar openlijk voor uit. Speciaal voor adoptie bemiddeling in derde wereldlanden werden alleen in Nederland al zo'n veertien organisaties opgericht. Delicaat Toch is adoptie een delicaat onderwerp gebleven. Het treft im mers gevoelens van mensen. En voor de landen waar adoptie kinderen vandaan komen, is de zaak niet minder gevoelig. Want geen enkel land is er trots op dat het zijn eigen kin deren geen toekomst kan bieden. Voor sommige politici is buitenlandse adop tie dan ook een heet hangijzer. Geen wonder dat adoptiegezinnen geen behoefte hebben om over hun ervarin gen te vertellen. Liever gaat men in de massa op, is men "gewoon, net als alle anderen". De media wisten evenmin raad met het onderwerp adoptie. De berichtgeving blonk onveranderlijk uit in eenzijdig heid: tien jaar geleden werd adoptie gehuld in een rose wolk. Vijf jaar later werd adoptie betwijfeld als grillige modetrend en sinds het voorjaar 1985 te kijk gezet als dubieus verschijnsel. Waarbij niej werd geschroomd om en kele zielige familiedrama's op de beeldbuis te brengen. De verwarring is daardoor algemeen. Adoptiekinderen voelen zich aangeval len en te kijk gezet. ("Waarom praat iedereen over problemen? Ik voel met net als iedereen!"). Adoptie-ouders voelen zich met hun po sitieve ervaringen al evenzeer op een eiland. Sommigen zagen zichzelf ge noodzaakt om hun kinderen te verde digen. En adspirant-ouders, die zich vroeger soms zelfs lichtvaardig in het adoptie-avontuur wilden storten, zoeken nu problemen die er ook weer niet zijn. Onderhand knikt de buitenwe reld meewarig: zij hadden allang gedacht dat er met die gekleurde kin deren iets aan de knikker was... I Helma van den Berg-Bakker. .Voorlitihtint; Het is jammer dat adoptie-organisa ties hebben verzuimd om op deze nega tieve tendens te antwoorden met een goede, grootschalige voorlichting over adoptie. Vooral op deze organisaties rust immers de verantwoording voor Iedere dag opnieuw sta je verbaasd over wat mensen vervoeren, b.v. voor de industrie, de middenstand, maar ook wat mensen in hun vrije tijd ver voeren. lopend met tassen, koffers, de rugzak, op de fiets, zonder of met een karretje er achter. Er zijn al komplete vouwcaravans voor achter de fiets. Ook ziet men soms surfplanken boven op de ligfietsde berijders uiteraard er onder en hij ligt nog droog ook. Ook de oude transportfiets zie je weer. Er staat er nog één in de Oudheidkamer. Transport met de auto. Er in, erop of er achter. Ook hier is de vindingrijkheid van de mens groot, als je ziet wat er vervoerd wordt en niet altijd volgens de geschreven regels. Er zijn vele soor ten van vervoer en materiaal. Het is de moeite waard daar eens op te letten. Fietsen mee met de auto, waardoor de mobiliteit van de mens nóg groter wordt en hij op paden kan komen die voor de auto niet bereikbaar zijn. Paard en wagen van vroeger had het zelfde. De berijder kon het paard uitspannen en zonder wagen verder gaan. Vindingrijk is de mens altijd geweest. Vele voorbeelden daarvan zijn te zien in de Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18. Openingstijden zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Vanaf maandag 2 september kan men weer recreatief zwemmen in het over dekte zwembad De Turf aan de Wal deck Pyrmontlaan. Het Soester Na tuurbad gaat zondag 1 september dicht. De recreatieve uren zijn maandag 7.30- 8.30 uur 12.15-13.15 uur 2115-22.15 uurvolwassenen dinsdag 12.15-13.15 uur woensdag 7.00- 8.00 uur 9.20-10.20uur (ouderen) 14.00-16.00 uur (met recreatie materiaal) 19.30-22.00 uur (volwassenen) donderdag 12.15-13.15 uur vrijdag 12.15-13.15 uur zate rdag 13.00-15.45 uur met recreatie materiaal) zondag 10.00-14.00 uur Toegangsgelden volwassenen 2,20 per uur kinderen 1,90 per uur bejaarden 1,05 per uur bezoekers 0,50 per uur In de herfst-, kerst-, voorjaars- en paas vakantie geldt een afwijkend rooster, dat tijdig zal worden gepubliceerd. v Zwemlessen: Opleiding voor diploma A en B, basis diploma en zwemvaardigheidsdiploma I, II en III. Inlichtingen en inschrijfkaarten uit sluitend bij Bureau Sportstichting (naast Raadhuis), Steenhoffstraat 6, telefoon 93542. de adoptiekinderen van nu en van de toekomst. Weliswaar heeft het Adop tie-centrum van de Rijksuniversiteit in Utrecht diverse voorlichtingsmogelijk heden in huis. Weliswaar presenteren instanties, als Wereldkinderen, ook al lerlei aktiviteiten. Maar daarmee wordt nog een te kleine kring van toch al wel betrokken mensen bereikt. Lectuur en literatuur konden evenmin op deze onverwachte beroering in springen. De meeste boeken en publi- katies waren tot dusver afkomstig van hulpverleners en onderzoekers. Dus vaak uit de kleine hoek waar zich in derdaad problèinen voordeden. Terwijl enkele tijdschriften zelfs nog meer olie op de roerige adoptie-golven goten met nog meer sensatieverhalen. Steeds meer adoptiegezinnen ontmoe ten de hinder van negatieve belangstel ling. Vaak ook van misverstanden door onwetendheid. Voorlichting over adop tie, over de voor- en achterkant van de rose wolk, kan daarom niet langer uit de weg worden gegaan. "Kim, het vliegtuigkind" is daartoe een eerste aanzet. Dit boek laat via kinderogen zien wie adoptiekinderen en hun ouders zijn: gewone mensen, gewone kinderen. Kinderen met een andere achtergrond, met soms een gat in het verleden, en soms ook een ander kleurtje. Adoptiekinderen zijn even verschillend als willekeurige leeftijd genoten. Maar ze hebben één ding gemeen: een nieuwe kans op een toe komst. Ook hun ouders hebben daarbij eenzelfde belevenis. Zij voelen zich met dit kind 'n enorme levenservaring rijker. Want om met Kim's Nederland se moeder te spreken: "De wereld steekt raar in elkaar, maar wij zijn ontzettend blij met onze zoon". Eind september verschijnt haar twee de boek over adoptie. Het is een inter viewbundel, die onder de titel "Ik ben mezelf, Adoptiekinderen aan het woord", wordt uitgegeven door Anthos, eveneens in Baarn. Op 2 september werkt Helma van den Berg mee aan een vier uur durend radioprogramma over adoptie, dat door de VPRO ('t Spoor) 's middags van twee tot vier uur wordt uigezon- den. Bovendien geeft de schrijfster door het hele land lezingen. Het Kombi Pakket is een bankgiro- rekening met daaraan gekoppeld een spaarrekening. Het spaartegoed is altijd vrij opneembaar en tot je 26ste jaar kun je gebruikmaken van het Kombi Pakket. Het rentegevend tegoed bedraagt maximaal t" 30.000,-. l)e handige opberg- map is gratis. En bij het openen van de spaarrekening met een minimale inleg van f25,- ontvang je een Parkerpen of een premie van f 7,50. De Bondsspaarbank doet altijd meer Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Soest: Van Weedestraat 5, Tel. 16600 - Smitsweg 18 hoek Nieuweweg. Tel. 19525 - Soesterbergsestraat 32. Tel. 18016 - Tamboerijn 23. Tel 23280 ISffi Donderdag 29 augustus, 21.00 uur: Jaren zit iedereen erop te wachten en toch komt het altijd weer onverwachts: nieuw talent. In dit geval in de per soon van Jim Jarmusch (31), filmer en rock-muzikant. De film draait om drie figuren die bui tenstaanders zijn in de omgeving waar in ze leven. In het eerste deel "The New World" komt Eva uit Hongarije naar New York. Hier blijft ze twee weken plakken bij haar neef Willie en zijn vriend Eddie. Willie schaamt zich voor zijn Hongaarse afkomst. Hij heeft een Amerikaanse naam aangenomen en verlangt van Eva dat ze Engels spreekt. Na twee weken reist Eva door naar haar tante in Cleveland. In het tweede deel "One Year Later" gaan Willie en Eddie Eva opzoeken. Maar ze vinden het maar niks in Cle veland. In het derde deel "Paradise" tenslotte trekken Eva, Willie en Eddie naar Florida, dat voor iedereen in Amerika het land van melk en honing is. Maar ook daar blijkt alles hetzelfde te zijn. Het toeval bepaalt uiteindelijk het lot van de drie. Het verhaal is simpel, maar de film draait niet om het verhaal. Het gaat om de precisie en liefde waarmee Jarmusch zijn figuren uitbeeldt. Haar scherp en subtiel weet Jarmusch het menselijke in de acteurs zichtbaar te maken. Hij schept een wereld waar veel mensen zich mee kunnen identifi ceren, óf heel begrijpelijk en inleef baar is voor mensen die heel anders leven dan Willie, Eddie en Eva. In al zijn eenvoud een ontroerende film. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden, cjpen 65 4,-. Agenda: Do. 5 september: "A nos amour" van Maurice Pialet (Fr. 1983). Over de problematiek van een opgroeiend vijftien jarig meisje, die bekroond werd met de Cèsar voor de beste Fran se speelfilm. Do. 12 september: 'Pro- fession: Reporter" van Antonio Anto- nioni (Italië 1975). Volgens velen de beste Antonioni film met o.m. Jack Nicholson in de hoofdrol. HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 Net een heertje beter IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Het Instituur voor Natuurbeschermings- edukatie viert dit jaar een jubileum. Al 25 jaar wijzen zijn natuurgidsen het publiek letterlijk en figuurlijk de weg in de wereld van natuur en mi lieu. In de provincie Utrecht gaat dit jubi- lum niet ongemerkt voorbij. Op zondag 1 september wordt een groots opgezet te manifestatie georganiseerd in Bilt- hoven, op terreinen en in gebouwen van het schitterend gelegen Medisch Centrum "Berg en Bosch". Het pro gramma biedt voor elk wat wils, voor jong en oud, zowel binnen als buiten. Zo is er voor de hele kleintjes poppen kast, een eenvoudige speurtocht en kijkdozen maken. Voor de schooljeugd vele natuur-ontdekspelen, onderzoek- jes doen naar bodem, dieren, uilenbal- len en afval. Voor de oudere jeugd is er microscoop-onderzoek, zeefdruk ken, rooien van woekerende Prunus struiken in het bos. De volwassenen kunnen op een nieuw te openen natuurpad wandelen, met of zonder begeleiding van een gids; kennismaken met kruiden, spinnen, weven en verven; bloemschikken. Di verse stands zijn aanwezig met in formatie en interessante produkten. Er is een plantenruilbeurs, waar men overtollige planten, zaden en stekjes kan ruilen tegen andere. Daarnaast zijn er doorlopende dia- en filmvoor stellingen. Als extra attractie zijn er touwtrek wedstrijden tussen de verschillende plaatselijke IVN-af delingen. Het programma loopt van 11.00 tot 16.00 uur. Alle aktiviteiten worden meermalen herhaald. Om 13.00 uur wordt een vernieuwd natuurpad offi cieel geopend door de heer W. H. Bijle- veld, directeur van het Medisch Cen trum. De toegang tot de manifestatie is gra tis. Op het terrein zijn broodjes, koffie enz. verkrijgbaar. Het Medisch Centrum "Berg en Bosch" is te bereiken met buslijn 57 vanaf station Utrecht, tien voor elk even uur; vanaf station Bilthoven twintig over elk even uur. Met de auto: Vanuit Bilthoven de borden "Berg en Bosch" volgen. Speciaal voor deze dag is een boeiende fietsroute uitgezet die u naar het mani festatieterrein zal leiden. Bij het start punt, het parkeerterrein tegenover paleis Soestdijk, wordt zondag 1 sept. van 10 tot 11 uur de routebeschrijving uitgereikt. Voor meer informatie kunt u bellen naar Marjan van der Steen, tel. 02155- 15818. Op grond van lichamelijke of psychische problemen kunnen mensen moei lijkheden ondervinden met de voorzetting van hun zelfstandige leefwijze. Ouderen behoren tot een kwetsbare groep, door de psychische en lichame lijke kenmerken, die vaak gepaard gaan met het ouder worden. Steeds meer ouderen worden 'gedwongen' langer zelfstandig te blijven wonen in het eigen huis of in een (aangepaste) bejaardenwoning. Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur noemt dit "flankerend bejaar denbeleid". Dit betekent een verhoogd risico voor de oudere, die niet zo gemakkelijk meer een plaats kan krijgen in een verzorgingstehuis. Veel van deze pro blemen probeert men weg te nemen door middel van een alarmerings systeem. Het alarmeringssysteem is er echter niet alleen voor ouderen, maar ook voor o.a. lichamelijk gehandicapten en langdurig zieken. Een dergelijk systeem is echter géén tovermiddel, maar hoogstens een hulpmiddel, bedoeld voor noodsituaties zoals brand, inbraak, ongeluk, etc. Met een dergelijk systeem kan voorkomen worden dat men te lang op hulp moet wachten, met alle nare gevolgen vandien. In mei 1985 is in Soest door de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest een alarmeringssysteem geïntroduceerd. Dit systeem maakt gebruik van het openbare telefoonnet, zodat een telefoonaansluiting een eerste vereiste is. Via een zendertje, dat met een snoer om de hals onder een blouse of trui wordt gedragen, wordt een alarmkiezer in werking gesteld. Via de telefoon worden dan de door de abonnee vooraf opgegeven telefoonnummers van buren, kennissen en in de buurt wonende familieleden, in geval van nood één voor één gebeld en gewaarschuwd. Zij moeten echter de abonnee terugbellen en een bepaalde handeling verrichten om de alarmkiezer te stoppen, opdat niet iedereen gewaarschuwd wordt. Indien niemand op deze vooraf opgegeven telefoonnummers bereikbaar is komt de alarmering binnen op de centrale meldpost, die in het bejaarden centrum Molenschot is gesitueerd. Deze centrale is 24 uur per dag bereik baar en zal bij een alarmering de hulpverlening op gang brengen. In verband met mogelijke stroomuitval is de apparatuur voorzien van een noodstroomvoorziening. Hierdoor blijft het systeem in werking bij stroom uitval. Uiteraard kan het ook voorkomen dat men per ongeluk op het zendertje gedrukt heeft. Men hoort dan een fel piepsignaal. Binnen 30 seconden kan deze fout dan ongedaan gemaakt worden, vóórdat de vooraf opgegeven personen gewaarschuwd worden. Het aanbrengen van het alarmeringssysteem in een woning vergt geen hak en breekwerk, waardoor geen installatiekosten verschuldigd zijn. Tevens is de apparatuur voorzien van PTT-goedkeuring. Bepaalde aspekten mogen echter niet uit het oog worden verloren. Een alarmeringssysteem blijft een hulpmiddel en bij een dergelijk systeem zal dan ook de behoefte aan bijvoorbeeld gezinsverzorging, wijkverpleging en warme maaltijdenvoorziening niet verminderen. De kosten van dit alarmeringssysteem zijn momenteel nog 25,- per maand. De Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest probeert deze prijs tot 15,- per maand te verminderen en heeft dan ook een be roep gedaan op mogelijke subsidies van Provincie en gemeente. Tot dusver hebben zich al verscheidene oudere inwoners van Soest als "abonnee" van de Personenalarmering gemeld. Vaak zijn het kinderen die aandringen op dit "hulpmiddel-in-geval-van-nood". Toch is er nog ruim voldoende mogelijkheid van andere gegadigden. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de coördinatrice van de personenalarmering: mevr. M. Kuiper-van Nimwegen, tel. 14583.

Soester Courant | 1985 | | pagina 13