I ms rmans ERS ER. m? av rt .90 .50 u Spithoven nieuwe pastor >arochie Joannes- Id'Oude Enghe\ Soesters winnen tennistoernooi in Eemnes Andries Schotanussucces in sponsoraktie voor Pijnenburg Zomer 1985 zal velen hebben teleurgesteld PAGINA 1^ WOENSDAG28 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 15 EN 298 MM-IIMpaj '0 uur )IER sprijzen 12477 dagen Installatie tijdens feestelijke viering op 1 september mwi SSportkopij 5 Culturele Zomermarkt in Baarn Oud Alblas winnaar van Paleiswandeltocht WANDELSPORT Zwervend Angelusklokje terug in Oude Kerk 210 kilometer op rolskiesnieuw Nederlands record Weerpraatje AR IN FILIALEN MET F VLEESAFDELING TERDAG 31 AUGUSTUS o: Goos van der Wilt lissende schot ging skoning Harry v. d. iers. rden maandag af- j aardenmiddag en tiow voor de jeugd, er veel belangstel- Frans, Duits •2 EP Soest Amsterdam. e Joannes-parochie in Soest, met als niddelpunt de Joanneskerk die als het yare tegen de Borg is "aangeplakt" Jeleeft aanstaande zondag 1 septem ber een feesteljke dag. In een viering jie om 10.30 uur begint vindt dan de rfficiële installatie plaats van pastor C. (Cor) Spithoven door deken S. Hoor- leman van het dekenaat Amersfoort, rastor Spithoven (44) vervult daar mee de vacature die negen maanden gleden ontstond door het vertrek ran pastor de Groot. t)e nieuwe pastor - die er overigens {een bezwaar tegen heeft als parochia- jjien hem aanspreken met het enigs- Bns ouderwetse "pastoor" - is 44 jaar kid. Zijn vorige standplaats was Nieuwe- jein, waar hij vanaf 1980 werkzaam plras. Zijn kerkelijke loopbaan begon ga zijn priesterwijding in 1965 in het gelderse Zeddam. In 1967 volgde zijn benoeming in het Twentse Borne Jaarna in 1969 Utrecht-Hoograven zijn wandplaats werd. In die parochie werkte hij gedurende vier jaar samen net pastor H. Savenije, nu emeritus, Jie in Soest-Zuid verbonden is aan de parochie van de Heilige Familie jan de Willibrordusstraat. In 1973 [erruilde pastor Spithoven Utrecht >or Groenlo, opnieuw in het oosten i het land, tot hij in 1980 in Nieuwe- [ein terechtkwam, dicht in de buurt zijn geboorteplaats: Werkhoven, [op de kleigrond van de Kromme Rijn", pais hij het zelf uitdrukt. Toen ik in '65 was afgestudeerd en door ardinaal Alfrink tot priester gewijd [reeg ik een brief thuis met de mede deling dat ik in Zeddam was benoemd dat ik daar over veertien dagen jrerd verwacht. Nu gaat dat wel an jers. Tegenwoordig kun je je op eigen nitiatief aanmelden en vindt er een jpllicitatie plaats. Het is wel een stijl Jie mij meer aanspreekt", aldus de ieuwe pastor van Soest, met de Joan- jijes-parochie als bijzondere opdracht, zijn ruime flat aan de Wiardi Beck- hanstraat zijn de verhuisdozen nog Jiet uitgepakt en is de spreekkamer nog behoorlijk kaal als pastor Spits- poven in een kort vraaggesprek iets van zichzelf vertelt. "Wat ik in Soest, jat ik overigens niet kende, hoop te 'nden is meer persoonlijk kontakt 'Óver en weer. Dat is voor de opbouw 'van een kerkelijke gemeenschap heel [belangrijk. In Nieuwegein was er voor al kontakt met een vrij kleine groep; jveel mensen bleven wat op afstand van de kerk." Vaste kern be Joannes-parochie omvat niet alleen de flatwijken van het Smitsveen, maar tok de laagbouw van Klaarwater en Overhees. "Flats kennen in het alge neen veel doorstroming, maar laag bouw betekent meestal dat de mensen er langer blijven wonen. Dat is voor de opbouw van een parochie een goede ak, want zo ontstaat wer een vaste [kern. De moeilijkheid van de laatste [jaren is dat-de mensen niet zoveel binding met de kerk hebben, en dan s het een probleem om kader te vor men. Als je wat wilt opbouwen is het fijn om daarop terug te kunnen vallen." De nieuwe pastor kijkt overigens zeer positief tegen de Joannes-parochie I aan. "De vacature bestaat al sinds december vorig jaar, en al die tijd is alles doorgegaan, door mensen die ta- Jten op zich hebben genomen. Het is nisschien wel eens goed, zo'n pastor- bos tijdperk. Het motiveert de parochia nen om zelf dingen aan te pakken. Zijn taak in Soest ziet pastor Spithoven vooral als inspirator. "In het gesprek net het parochiebestuur heb ik ge- [vraagd: wat vinden jullie dat ik zou noeten beloven?' "Inspirator zijn', ivas het antwoord. Dat verwacht men. Of ik het kan waarmaken is natuurlijk een tweede", merkte hij bescheiden op. "En ook verwacht men iemand die yerband brengt, communicatie tot gtand brengt, mensen het gevoel geeft: "k hoor er ook bij belangstelling heeft de nieuwe pastor ok voor kadervorming. "Het is een [goede ontwikkeling van de laatste 25 [jaar, van een vooral clericale kerk aar een kerk waarin de mensen sa- nen verantwoordelijkheid dragen. Het is fijn voor een pastor als een deel pan zijn taken op een goeie manier ivordt overgenomen, al is enige be kwaamheid natuurlijk daarvoor wel gewenst." Overdragen Waar pastor Spithoven ook graag aan- "acht aan zal geven is de volwassenen catechese. "Er is de afgelopen 25 jaar poveel veranderd. Dat hebben veel nensen nog niet voor zichzelf ver- jverkt. Ze merken dat vooral naar de kin deren toe; dikwijls missen ze de taal, [de woorden, om het geloof over te lragen. Om dat geloof over te dragen [is het noodzakelijk dat de oudere ge- peratie zich bezint op wat geloven voor penzelf betekent. Vlensen, ook pastors, worden tegen woordig wel wat al te gemakkelijk 'ngedeeld in hokjes, vindt hij. "Ik hou ar niet van. De polarisatie in de ker ken is een nare zaak. Er is in de rooms- katholieke kerk nooit zo sterk sprake geweest van richtingen, maar het wordt de laatste jaren wel erger. Daar s de leiding van de kerk ook een stukje ||chuldig aan, maar zij niet alleen, uaarom moeten we er misschien extra piert op zijn." Op de vraag waar hij feichzelf in het spectrum plaatst ant- ■woordt hij dan ook: "Ik hoop niet in "één van de twee kampen te worden ondergebracht; laten de mensen eerst R maar eens ervaren wie ik ben. Wat hem als pastor het meeste "ligt" I zijn de vieringen, de liturgie, "De kerk, de viering is de plek waar je samen- I komt, waar mensen elkaar kunnen I ontmoeten. Iedere viering moet dan I ook iets van een ontmoeting hebben, f Je hoort vaak: ik geloof wel, maar dé I kerk heb ik niet zo nodig. Ik zou dat willen bestrijden. Pas in de ontmoeting met anderen en geïnspireerd door de I bijbel kun je het geloof handen en voeten geven; anders blijft het iets heel vaags..." Ook kinderen en jongeren moeten zich in de kerk kunnen thuisvoelen, vindt pastor Spithoven. "Daarom moet de li turgie ook geen statisch gebéuren zij, niet volgens het boekje. Je hoeft niet vast te houden aan steeds dezelfde teksten, maar aan de andere kant toch ook iets herkenbaars bieden. Dat is de spanning waar je in zit. Het moet natuurlijk ook niet betekenen dat de parochie van de ene in de andere ver rassing valt. Een viering hangt overi gens niet alleen van de pastor af; het wordt alleen iets fijns als het iets van allen samen is. Sociale kant Wat hem destijds bewoog om te kie zen voor het priesterschap staat hem niet meer zo duidelijk voor de geest. "Weet je, in zo'n door en door katho liek gezin als dat waaruit ik kom werd het priester worden als een ideaal ge zien, al is er nooit enige aandrang op mij uitgeoefend. In de jaren vijftig gingen er heel wat jongens naar het seminarie. In de ogen van een 12-jarige was het ook iets moois. In de loop van m'n studie heeft vooral de sociale kant ervan me aangetrokken: tussen de mensen staan, betrokken zijn bij hun vreugde en leed. Als pastor krijg je vaak bij voorbaat een stuk vertrou wen; je mag delen in wat de mensen bezighoudt, waar je soms zelf ook stil van wordt. Pastor Spithoven ontving zijn opleiding aan het klein seminarie in Apeldoorn. Twee jaar "deed" hij filosofie (aan Dijnselburg in Huis ter Heide) en vier jaar theologie (Rijsenburg in Drie bergen): het groot seminarie. De re organisatie van de katholieke theolo gische opleiding is van net na zijn tijd. Gevraagd naar zijn ideeën over de oecu mene merkt pastor Spithoven op het jammer te vinden dat de ontwikkelin gen de laatste jaren min of meer stil staan. "Tien, twintig jaar geleden was er veel meer enthousiasme; nu is iedereen druk bezig zijn eigen kerk in stand te houden. Je komt er blijkbaar niet meer zo gemakkelijk toe over je eigen grenzen heen te kijken. Voor de toekomst is de vraag echter niet: wel ke kerk?, maar of er überhaupt nog wel een kerk zal zijn. Aan de jonge generatie is de reden van het naast el kaar bestaan van verschillende ker ken niet meer te verkopen; ik kan dat zelf niet meer voldoende overbrengen. De.rédenen van destijds zijn nü geen BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU van 29 aug. t/m 11 sept. ƒ26,50 Oxtail clair Varkenshaasje in roomsaus Diverse groenten Diverse aardappelen Coupe café glacé Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Sportverslagen en -berichten uiterlijk i maandagochtend inleveren aan onze J redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in de- zelfde week. Goed leesbare kopij heeft J J daarbij de voorkeur. 0 Redaktie Soester Courant Op zaterdag 31 augustus a.s. wordt in de Pekingtuin van Baarn weer de Cul turele Zomermarkt gehouden, een jaarlijks terugkerend gebeuren. Het programma voor die dag ziet er als volgt uit 10.00 -17.00 uur: kunstmarkt:Te zien en te koop: zelfvervaardigde produkten, zoals olieverf- en aquarelschilderijen, potlood- en pentekeningen, keramiek, brooddeegfiguren, sieraden, bloem- collages, kleiobjekten etc. etc. Aan het werk ziet men enkele protret-schilders. Kursus/aktiviteitenmarkt: Via stands worden bezoekers geïnformeerd over de verschillende kursussen en aktivi- teiten. die zoal in Baarn worden georganiseerd. Voorts is er om ongeveer 11.00 uur een door de plaatselijke VVV .georgani seerde ballonnenwedstrijd, is er 's middags een muzikaal optreden door Concordia Voorwaarts en zet om onge veer 15.00 uur kindercircus Glunz uit Utrecht haar beste beentje voor. 19.30-23.00 uur: Optredens van het Joegoslavisch Danstheater uit Hilversum en the Windy City Jazz-Band van Siem Ke ijzer. 0 Pastor C. Spithoven. Foto: Goos van der Wilt reden meer om gescheiden te blijven." Dat houdt volgens hem niet in dat iedereen maar hetzelfde moet denken. "Je moet elkaar ruimte geven en pro beren te vinden op wezenlijke punten. Zoals de bijbel, het boek waaromheen zich iedereen kan verzamelen en waar in je inspiratie kan vinden. Hoewel pastor Spithoven inmiddels al een paar weken in Soest woont moet de echte kennismaking nog beginnen. "Ik denk dat ik het eerste jaar vooral alert moet zijn en zoveel mogelijk mensen zal proberen te leren kennen. De eerste gelegenheid daartoe is aan staande zondag direct na de viering, tijdens de kennismakingsbijeenkomst, waarin de nieuwe pastor zijn parochia nen en andere genodigden voor het eerst "in functie" zal ontmoeten. Aan de 28e editie van de Paleis Soest- dijkwandeltocht welke zaterdag onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandel sport Bond (SGWB) door de wandel sportvereniging Olympia werd geor ganiseerd hebben 703 wandelaars mee gedaan, waaronder maar liefst veer tien groepen. Nooit Gedacht uit Oud Alblas veroverde bij de jeugd twee tweede prijzen en bij de senioren werd deze vereniging twee eerste prijzen rijker. Het was 's morgens al een gezellige drukte rondom het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan, waar vandaan veel individuelen op de langere afstanden vertrokken. Er kwa men o.a. deelnemers uit Aalten, Arn hem, Den Haag, Leerdam, Lisse, Oss en Vlaardingen. Zij liepen wederom fraaie en afwisselende parkoersen van 5 t/m 25 kilometer, uitgezet in de bos sen van Staatsbosbeheer, o.a het Baarn- se- Rooster- en Paardenbos, langs de vele vijvers met de bloeiende water lelies achter kasteel Groeneveld en langs Paleis Soestdijk. Een ieder die de toch had volbracht ontving een me daille met lint. De onderverdeling van het deelnemersaantal was op de 5 km. 182, de tien kilometer bleek ook nu weer de favoriete afstand voor 263 mensen, die 15 km. werd nog door 117 wandelaars gelopen terwijl dat aantal voor de 20 km. maar 55 bedroeg. Op de langste afstand (25 km.) mocht Olym pia toch nog 86 wandelenthousiasten inschrijven, die ondanks de regenbui tjes van goed wandelweer mochten spreken. De leden van het Nederlandse Rode Kruis aanwezig voor de medi sche verzorging van de wandelaars behoefden nagenoeg niet in aktie te ko men. 's Middags was het de beurt aan de groepen welke voor jurybeoordeling in aanmerking wensten te komen. Een jury bestaande uit de heren J. van Sandwijk, tevens juryvoorzitter, uit Vianen, J. A. Baks, Soest en X. Rosen- krantz, Hilversum lette o.a. op unifor miteit, orde, netheid, verkeer en lei ding en kwam tot de volgende uit slagen: Beeldententoonstelling gaat niet door Foto: Gods van der Wilt Ds. J. C. Greive zal zaterdag 31 augus tus a.s. 's middags om vier uur in de Oude Kerk (1350) door een simpele trekbeweging aan het kiokketouw een vierhonderd jaar oud angelusklokje luiden. Na 130 jaar is dit zwervende in strument (40 cm) weer bevestigd in de dakruiter, midden op het dak van het schip van deze gotische kerk. Op die plek deed het vóór de beelden storm in de zestiende eeuw dienst bij de aanvang van de mis: om de boeren, dit vaak voor de kerk stonden te praten, te waarschuwen dat de mis begon. Verder werd het drie keer per dag geluid voor de bede tot Maria. Het klokje is gegoten in 1576 en draagt het opschrift'Soli Deo Gloria' Aan het eind van de zestiende eeuw toen zich in Eemland de reformatie voltrok, is het klokje waarschijnlijk uit het zijtorentje gehaald. In 1853 is het slaginstrument aan de burgerlijke ge meente afgestaan en hing het jarenlang in het gemeentehuis in de Kerkebuurt waar het geluid werd bij afkondigingen van het gemeentebestuur bij monde van de veldwachter. Toen er een nieuw raadhuis aan de Steenhoffstraat werd gebouwd is het klokje overgebracht naar het brand spuitenhuisje waar het dienst deed als er brandalarm gegeven moest worden. Toen men hiervoor andere middelen aanwendde werd het klokje verwijderd en bevestigd aan een brandweerauto. Hierdoor is het herontdekt en afgestaan voor het nieuwe kerkgebouw in Hees aan de Insingerstraat. Men plaatste het in de dakruiter van de 0 Medewerkers van de Monumenten- wacht installeren de klok in de dakrui ter. Heeskapel waar het tijdenlang de gelo vigen opriep voor de dienst. Nu wordt het zaterdag officieel over handigd aan de Hervormde wijkge- meente in Soest-Zuid en zal mevrouw B. G. Kloek-Pott een inleiding houden over de historie van de Oude Kerk en haar bezittingen. Ds. Greive is van plan het klokje dienst te laten doen bij het uitspreken van het "Onze Vader". Beelden Aanvankelijk was de Commissie Kunstvoorwerpen Oude Kerk ook van plan een aantal weekenden de achttien (vroeger) ingemetselde beelden te ex poseren die in 1905 weer te voorschijn werden gebracht. "Helaas bleken de beelden te fragiel om te vervoeren en mogen ze niet naar Soest worden overgebracht", aldus Dick van de Pol, die vertelt dat men nu volstaat met het tonen van de foto's van deze middeleeuwse beelden. Op verzoek van Ds. J. J. Bos werd in 1905 een verborgen ruimte in de toren geopend en ontdekte men een zestien tal houten heiligenbeelden en tachtig fragmenten van pijpaarden beeldjes. Een belangrijke vondst van historische waarde, die landelijk de aandacht trok. De beelden zijn te bezichtigen in het Rijksmuseum te Amsterdam en in Museum Flehite te Amersfoort. 0 Het Angelus-klokje, dat nu is terug gekeerd naar het dak van de Oude Kerk. 5km. met in totaal 5 groepen: 1. De Draken, Den Bosch 588 punten, (eerste prijs) 2. Nooit Gedacht, Oud Alblas 585 punten. tweede prijs 3. Woudenberg, Woudenberg 583 punten, (derde prijs) 4. 't Slot, Zeist 582 punten. 5. Wandellust, Hagestein 579 punten. De 10 km. met eveneens vijf groepen: 1. Semper Avanti, Wadenoyen 614 punten (eerste prijs) 2. Nooit gedacht, Oud Alblas 595 punten (tweede prijs) 3. 't Slot, Zeist 567 punten 4. Helpt Elkander, Vlaardingen 566 punten 5. Woudenberg, Woudenberg 553 pun ten Zowel op de 15 als de 20 kilometer wan delden twee groepen. Op beide afstan den was volgens de jury Nooit Gedacht, Oud Alblas de betere ploeg van respek- tievelijk Wandellust, Hagestein en Sem per Avanti, Wadenoyen. Uitslag 15 Km. 1. Nooit Gedacht, Oud Alblas 661 punten (eerste prijs) 2. Wandellust, Hagestein 618 punten Uitslag 20 km. 1. Nooit Gedacht, Oud Alblas 660 pun-. ten eerste Driis 2. Semper Avanti, Wadenoyen 650 pun ten (aanmoedigingsprijs) De heer J. Vogel van Olympia reikte de prijzen uit en bedankte de ruim 700 wandelaars voor hun deelname aan deze wandeltocht, alsmede de juryle den en het Rode Kruis voor hun hulp. Ook de aanwezigheid van de heer G. W. de Vroede, voorzitter van de SGWB, werd op prijs gesteld. De Olympia- wandelsporters kunnen terugzien op een zeer geslaagd wandelevenement in Soest. Het eerste Open D-toernooi dat de ten nisvereniging Eemnes in haar 12%- jarig bestaan vorige week organiseer de, mag een groot succes worden ge noemd. Zondag werden de finale-par tijen gespeeld. De finale heren-dubbel werd gewonnen door de heren H. v. 't Klooster en R. Renooy uit Soest. De damesdubbel werd gewonnen door de dames L. Voorveld en A. Dalhaye uit Barneveld en het gemengd dubbel door de heer en mevrouw Boon uit Soest. Ook de burgemeester van Eemnes en 0 De heren H. v. 't Klooster en R. Re nooy uit Soest, die de finale wontien van het Open D-toernooiin Eemnes. haar echtgenoot behoorden tot de vele belangstellenden die zondag een kijkje kwamen nemen en genoten van de spannende finales, die alle in drie sets werden beslist. Bij de prijsuitreiking dankte de voorzitter, de heer W. Bou- man allen, die aan het slagen van dit Open Toernooi, dat werd gesponsord door de Rabo-bank en Elmex, hun bij drage hadden geleverd. Tevens sprak hij de wens uit dat er volgend jaar weer een dergelijk toernooi georganiseerd zou kunnen worden. De Soester rolskiër Andries Schotanus heeft zondag j.1. een nieuw Nederlands record gelopen in de 12-uurs rolski- wedstrijd in Amsterdam. Hij verbeterde in de individuele klasse zijn oude record met 15 kilometer en legde in 12 uur iets meer dan 210 kilometer af. Met dit succes is de sponsoraktie voor de AV Pijnenburg volledig ge slaagd. Hiervoor moest op z'n minst 200 km worden afgelegd om de gestelde 12.000,- te verdienen van de ge zamenlijke sponsors (150in totaal). De tweede plaats was voor Wim de Jong, evenals Schotanus lid van de Kei- skiclub uit Amersfoort. Hij legde in totaal 195 km af. Derde werd de R.W.- er Roel Christiaans met 175 km. Eerste bij de estafetteteams werden de Italianen met 321 km. De tweede en derde plaats waren voor het Duitse en het Keiskiteam uit Amersfoort, met afstanden van resp. 311 en 298 km. Het Keiskiteam bestond uit Martin Wil- lems, Kees Ruyk, Eelko Lubse en Mark Eriks. De weersomstandigheden waren min der gunstig, harde wind en vooral later op de dag regen. De organisatie was in handen van langlaufclub Rotterdam- Westland, met als grote man Ton Rueck, die zelf eerste werd bij de vete ranen. Schotanus wil langs deze weg al zijn sponsors en adviseurs hartelijk bedanken voor de medewerking aan dit voor de AV Pijnenburg zeer geslaagde evenement. Volledige sponsorlijst: op volgorde van binnenkomst. Procar Chemie b. v. A. P. van Doorn, Bomenbedrljf P. van Rouwendaal, aannemersbedrijf G. A. Beljer, zandhandel Tapijterie Soest A. J. de Ridder, cultuurtechniek, ia hoofdsponsor van de aktie A. Snijders b.v. bestratingsbedrijf Super Cleaner, chemische wasserij Regnery, IJssalon G. Maris (particulier) Thea en Honey Maris (2 honden) Cafetaria Nieuwerhoek G. Kareisen, bandenhandel Lunchroom 't Hoekje Restaurant Soestdijk Fam. Bults (particulier) d'Oude Enghe, eethuis Femke en Maaike Schotanus (part. Sidney Teeling, bondscoach Ned. Ski- vereniging (particulier) Auto Van Doorn Banketbakkerij Wim Rademaker DAVO Doe Het Zelf Centrum fa. Schoemaker, beeld/geluid Foto Swager Middelman Mode Taxi Klomp Fotoshop 't Hartje Dierenspeciaalzaak Langhout Slijterij Wijnhandel Van der Linden Bloemsierkunst Geijtenbeek De Witte Pompen Wijnhandel-Slijterij Brouwer Bloemisterij Scholten iM) Eethuisje "In den houten Klomp" Hooyer Ijzerwaren en gereedschappen Exakta Utrecht Kozijn b.v. Wijnands Woonmode b.v. Snackbar Dam Van Essen Foto Optiek Sigaren Speciaalzaak Akkerman Avicultura G. J. Blom Kaas specialist "Zuidpromenade" Het Witte Huis Bromfletsbedrijf Leertouwer Caravanpark King's Home Bloemenhuis Flora B. van Soest, Tapijten Verhuurcentrum Soest Drogisterij Glas- Verfhandel "De Pil" Paardensportcentrum Soest Restaurant 't Hoogje Verwarmingsservice De Waakvlam Soester Courant Drankenspeciaalzaak Ben Rademaker Autobedrijf Hans Huigen b.v. Makelaardij o.g. Peters b.v. R. Buxtorff, bloemen en planten Zwemschool Pouw Soester Tuincentrum Hoveniersbedrijf Alex de Boer Technisch Tekenburo Asselt Engineering B.V. Bakkerij Ben Rademaker Piet Majoor Frans Broerze auto's A. van 't Net en Zn. Verhuizingen Foto- en FilmbedrijfAstra' rabaksspeciaalzaak A. J. Bon Dierenspeciaalzaak Hllhorst De sTer Mode Silver Star Video A J v an Homoet. rijwielen, bromfietsen Restaurant ("af feeshop Le Gourmand Ben Nijhuis Tweewlelereentrum Autobedrijf Verkerk Drukkerij Klomp b.v (2e hoofdpsonsor van de aktie). T>e Schaapskool Paviljoen Theehuis t Hoogt' C. Schotanus-Trompdiëtiste Vishandel Hilvis B.V. Comag Tr&montana Surf Anonieme sponsor p. Stalenhoef b.v. autoschade Arte van der Aar Kan too rins tallatles-Klein offset A. J. Brink Drukkerij De Nieuwe Soester Rein Tupker, de smid van Soest Vaparoid Benelux b.vimport» export bit. dakbedekkingen Fysiotherapie J. van Zee, Ereprijs straat 209 G. van der Munt. automaterialen De Jongs Fries roggebrood/ Koekhan- del Harry van Veen, Rijdende Winkel Arne Majoor toekomstig topatleet) 'Bons Boef alias De Knoest La Grande Bouffe Tapijthandel Wasiel Steitner Jadi Jeans/ Mode Specialiteit Hendrik Smit Makelaardij b.v. Automobielbedrijf Henn Nefkens Soest b.v. Restaurant Van der Brink Bosman Installatietechniek Frans Bosman b.v., Elektrotechnisch buro Auto NiehofLaanstraat 26 Fam. van Dorrestein. Ereprijsstraat 206 Van Hengstum b.v Apparatenbouw Frejo Groep De Knollentuin Kees Frank, aannemersbedrijf Vishandel t Hoekje Woninginrichting J- de Rond De Vries Soest Open Haarden De Snuffeldooa Secondhand Rose Chinees Indisch Restaurant China Antiekhandel "De Balans" Restaurant "De Vier Winden" Hulleman Optiek Resto snack Walk-In" Resto snack 'Overhees" Makelaarskantoor W. W Deelen b.v. J de Bruin, keurslager i Overhees) Binnen/ Buiten-verlichting Marchal Haarmode Auto Smeeing B. Strumpel, aannemer grond- en sloop werken Bloemisterij H van Oest b v Metaalkonstruktlebedrljf Hilhorst Zn., b v. Magro Autosloperij Café Willem I T. van Rouwendaal, specialist anti- roest behandelingen Joop Lubbersen. particulier Peko b.v. Soest Grift Trappenfabrtek Soest Autoschade en rtchtspeciallst J. van Zal Hoka Snacks Houthandel/Bouwmarkt WoUsen Dosco Soest Aanemers- en wegenbouwbedrijf Hen- d rik se en Zn. 4e hoofdsponsor Bar 't Juk Videotheek Smitshof Peterse. zwembaden/sauna's/zonne banken Beauty Corner Hendrik Schotanus Balk Friesland Foxboro Néderiand n.v. Indukan Werknet Uitzendburo Makelaarskantoor Van Wijk Intercasa Woninginrichting Bestratingsbedrijf A. Snijders (derde hoofdsponsor van de aktie). ./n. Dronken automobilist maakt amok Op de Van Weedestraat hield de politie vorige week de 36-jarige A. D. uit Soest aan, nadat hij de aandacht had getrokken door zijn rijgedrag. Al op de Stadhouderslaan kreeg de politie de man in het oog. Hij reageerde ech ter niet op stopstekens en kon pas od de Van Weedestraat tot stoppen wor den gedwongen. Bij het afhemen van de blaastest toonde de man zich al weinig coöperatief. Hij blies nauwe lijks in het pijpje en wilde met vrouw en kinderen de rit al voortzetten toen de politie met zijn gedrag geen genoe gen nam en hem uitnodigde in de po litiewagen plaats te nemen. Daarop ontstak de man in woede en begon woest om zich heen te schoppen en slaan. Bij de worsteling die daarop volgde liep een van de politiemannen ver wondingen aan zijn oog op. In de auto ging de man nog zo te keer dat hij een ruit kapot trapte. De politie wist hem tenslotte te bedwingen en naar het bureau te vervoeren, waar hij de bloedproef ondergang. Het pro- ces-verbaal bevatte het nodige: rijden onder invloed, verzet tegen de politie, toebrengen van lichamelijk letsel en vernieling. lagedrukcentrum bij Schotland (ook de Britse eilanden hadden daardoor een slechte zomer) speelde de hoofd rol met ook, zoals in deze augustus dagen, regelmatig storingen van de oceaan met buien of met fronten, zo dat een paar droge en warme dagen bij de uitzonderingen hebben behoord. Zeker is dat het aantal warme en zon nige dagen veel te klein zijn gebleven en, vooral in de hele noordwestelijke helft van ons land, te veel regendagen. Nu inmiddels de tweede helft van augus tus is aangebroken, kunnen wij al stel len dat de zomer van 1985 voorbij is. Alles wat wij aan eventuele mooie en zonnige dagen nog krijgen in de ko mende weken of in september, kunnen wij al tot de nazomer rekenen. Deze zomer zal velen hebben teleur gesteld, met name de velen die uit financieel oogpunt het van de zomer moeten hebben en alleen van die groep kun je een waslijst opstellen; van de ijsverkoper tót de gemeenten die te weinig zwembad-entrees hebben ge beurd. Het begon allemaal zo hoopvol in de meimaand, met veel mooie dagen. In De Bilt 14 dagen boven 20 graden, tegen 9 normaal. Rond de Pinkster dagen zeer warm. Ook de start van juni was nog heet en toen ging het al mis. Zeer wisselvallig is het daarna de hele zomer gebleven. Wel met de duidelijke aantekening dat het zuiden en oosten, wat neerslag en uren zon betreft, er veel beter afkwamen dan het noorden en het westen van Neder land. Juni landelijk te nat, hetgeen ook voor juli gold en midden augustus wees er alles op dat in een groot deel van ons land ook deze maand naar de natte kant zal uitvallen. Neem bijvoorbeeld het aantal regendagen van 1 juni tot 15 augustus, in De Bilt 46, in Groningen 53, tegen normaal in die periode 37. Dan hebben wij het nog niet over het tekort aan zonneschijn. De oorzaak van dit alles heeft aan de luchtdruk verdeling gelegen. Het lukte vrijwel de hele zomer niet een hogedrukcentrum in onze naaste omgeving te krijgen, zoals dat in de meimaand wel het geval was. Een vrijwel verankerd liggend Vernieling aan auto De heer S. van de Veenbesstraat meld de de politie in het weekeinde dat on bekenden zijn auto, die op de parkeer plaats bij zijn woning stond, behoor lijk hadden toegetakeld. Zo vernielden ze de dakspoiler, een reflectorrand met de aanduiding van het automerk en een zijreflector. Valse naam baat bromfietser opnieuw niet In het weekeinde hield de politie op de Ossendamweg de 22-jarige brom fietser A. G. uit Soest aan,, omdat hij zonder licht reed. De man probeerde de politieman die hem aanhield te slim af te zijn door een valse naam op te geven. De agent herinnerde zich echter dat hij dezelfde naam in febru ari van dit jaar ook al eens had ge hoord, en nog wel van dezelfde per soon. Die bleek tot zijn verbazing dan ook uitgerekend dezelfde te zijn als degene die hij destijds voor een ander feit had aangehouden. Hij werd naar het bureau overgebracht en kreeg twee processen-verbaal.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15