ptJi1 O SO Soest won G- en E-toernooi met overtuiging Zestien trainers bij SO Soest aan het werk Tv! Jeugdcommissie SEC klaar voor komend seizoen WZ'49 niet opgewassen tegen routine SEC0-4 Monturen vanaf 26.- WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT s» »- .r** ZONDAG VOETBAL Licht- en Krachtinstallaties S.O.Soest-jeugdvoetbal Geen interregionaal voetbal voor S.O.Soest Al Bijker-equipe opnieuw winnaar Klaas van der Veentoernoo Zaalvoetbalvereniging ESS-Brouwer wint het eigen zaal voetbaltoernooi ZAALVOETBAL FC Knudde- toernooi gewonnen door SEC Bingo bij SEC Klaverjassen bij SEC A.s zondag UVV-SEC: 14 uur Jaarvergadering SEC rustig verlopen VOETBAL it s? F. C. KuIJperstraat 26 Het straatje naast A.H. Tel. 24827 In de openingswedstrijd van SO Soest moest trainer Brandes het doen zonder zijn succesvolle middenveldbezetting. Gedurfd, maar zoals bleek terecht, liet hij de overige linies intact. Voor de finale waren twee van de drie middenvelders wel weer beschikbaar. Soest overklaste zijn tegenstander Hoogerheide, maar ook j.1. donderdag tegen tweede klasse Baarn was het betere spelinzicht en de uitvoering daarvan zichtbaar in de blauwe forma tie. Baarn miste weliswaar z*n getalen teerde doelman Gessers, maar kon met het vertoonde veldspel niet impo neren. Hoogerheide, dat verrassend F.C. Hilversum had uitgeschakeld, speelde zondag ook geen voetbal van groot formaat. Tegen Baarn nam Soest al snel het ini tiatief. Een schot van Peter v. d. Berg werd door doelman Dijkman tot corner verwerkt. Baarn voelde zich op eigen helft het best op zijn gemak, en had nogal succes met de buitenspelval. Halverwege de eerste helft werd Huub Koppel aangespeeld door een scherpe pass van Peter v. d. Berg; met één voetbeweging knalde de Soest-spits de bal onhoudbaar in. Even later bracht Koppel Van den Berg in vrije positie; zijn lobje over de uitlopende Dijkman ging ook juist over het doel. Na een half uur werd Bram de Leeuw in het Soester strafschopgebied geblok keerd; de matig leidende heer Bijlsma zag er een strafschop in. John Wild schut schoot de bal met overtuiging in, onhoudbaar voor Peter Heemskerk (1-1 Aarzelend wegwerken in de Soestde- fensie bracht Bram de Leeuw in schiet positie. Zijn uitstekende schuiver, laag in de hoek, werd door Heemskerk tot strafschop verwerkt. Wilfried Janmaat, opgerukt tot de achterlijn, zette goed voor, maar Gerard Becker kopte juist naast. Bij een doorbraak van de snelle Van Ginkel was het Wim Gouw die redding bracht. Na de thee was het Rob Kaats die goed voorgaf. Koppel kopte in, maar Dijk man redde prima, evenals bij een vrije trap van Wim Gouw die hij uit de hoek grabbelde. Baarn zocht het veelal in soloacties die weinig opleverden. Na een kwartier werd Ben v. d. Rijst vervangen door Wim Altenaar. Bij een snelle Soest- aanval werd Becker in de tang geno men; de bal caranboleerde niettemin via zijn voet achter Dijkman in het doel (2-1). Baarn probeerde de bakens te verzet ten. Peter Visee verscheen veelvuldig in de voorste linie, maar zijn schoten misten de juiste richting of vonden Trainen en oefenen is iets wat in de grijze oudheid gedaan werd. De Romeinen trainden al zeer intensief om in het toernooi de eerste te worden. Nummer twee telde al niet niet meer. Alleen de overwinnaar gold. Democritus schreef al een hele tijd ge leden: "Door oefening worden meer mensen bekwaam dan door aanleg! Bij de sportorganisatie "Soest" weten ze heel goed dat er behoorlijk getraind moet worden om tot een goed resultaat te komen. Zelfs degenen die "voor hun plezier" voetballen weten dat ze zónder regelmatige training niet tot zó'n goed resultaat komen. Waarmee niet gezegd wil worden dat de selektie-elftallen niet met plezier voetballen. Integendeel, plezier in het voetbal is ook een basis voor een goed resultaat. Met de hulptrainers mee gaat "Soest" het nieuwe seizoen, dat zaterdag van start gaat, te lijf met maar liefst 16 trainers! De allerjongsten, E-tjes en F-jes, waarvan de vaders en moeders en mis schien de jongens zelf ook wel, denken dat ze een aankomend Cruyffie zijn, die worden spelenderwijs op woens dagmiddag opgevangen door Ed Meijer. Vorig jaar bemande de Blaricummer ook al die post. Hij heeft een Cios-opleiding en is dus een B- diploma trainer. De Consulent Stimule ring Sportdeelname, is reeds 21 jaar oefenmeester 3 en is al enige jaren ak- tief bij Soest. Ook dit jaar belooft het weer een hecht team te worden, die BI. De Soester, die bij Actif (Hilversum) ooit zijn sporen verdiende gaat het vol gens insiders met z'n speciale aanpak wéér maken dit jaar! De A-junioren-selektie, die vorig jaar door Wim Peek werd getraind, zijn dit jaar onder de hoede van Paul Muller. De nieuwe hoofdjeugdtrainer is er in middels niet in geslaagd om zijn kers verse ploeg, die grotendeels op de successen van de vorige Bl-ploeg steunde, in de interregionale kompeti tie te plaatsen. Misschien wel zo goed omdat de jongens zich nu onder de be zielende leiding van de Amsterdam mer (van geboorte) kunnen weren en gekwamen in de hoofdklasse! (regio naal). Paul, inmiddels Soester in gezetene heeft eveneens "Cios", is derhalve leraar lichamelijke opvoeding en heeft Zeeburgia als jeugdtrainer 2 jaar gediend en Seastum 3 jaar. Daarna was hij twee jaar hoofdtrainer bij Hees. De junioren zullen, wanneer men gewend is aan zijn eigen aanpak weer hoge ogen gooien. De dames-afdeling is dit jaar uitgebreid met heel veel meisjes-junio ren. Dat vraagt van de huidige trainer Jos van Let, geassisteerd door leider Wim Dijkman een andere, inten- s Bakker. i Marcel v. d. Lugt. Toon van Megen Sr. als trainer werkzaam en weet zodoen de de jongens wel bekwaam te leren hoe je een bal móet trappen. De moeders die "even" blijven kijken •kunnen weten doe de "vaderlijke" fi guur hun zoons spelenderwijs met voetbal vertrouwd maakt. Eén leeftijdsgroep hoger, dat zijn de D- junioren, of pupillen zo u wilt, worden al sinds jaar en dag getraind door een vertrouwde figuur bij Soest, Hans Dreef. Als leraar licnamelijke opvoe ding, eveneens met "Cios" dus ook "B-trainer" mag hij be schouwd worden als een zeer vakbekwaam trainer. Dat is in deze leeftijdsgroep erg waardevol omdat hier al doelgericht geselekteerd wordt. Hans traint echter zowel de selektie als de niet-selektie en heeft zodoende een goed overzicht over het beschikbare "materiaal'. De selektie-spelers die "over" gaan naar de C-junioren, daar blijft hij het oog ook op houden omdat die groep met zijn assistentie getraind wordt door Henk van Asch. Met D-diploma "op zak" behoort Henk ook tot de vele gediplomeerde trainers bij Soest. De c- selektie is zijn "pakkie-an" en met zijn ervaring als jarenlange eerste-elftal speler is dat een goede keus. De vrij grote groep niet-geselekteerde spelers van de C-junioren, die evenwel toch een leuk partijtje kunnen voetbal len worden eens per week "onder han- sievere aanpak. De sociaal werker gaat echter met leider Wim enthou siast te werk en boekt ook re sultaat. Samen hebben ze de met de dames de voorgaande jaren bij de mannelijke leden respekt afgedwongen en zullen dat dit seizoen weer doen. De dames zijn niet zomaar een tak van Hoofdtrainer Ernst Brandes. zó uit gekomen (alleen het 15e werd kampioen) maar vergeleken met zo'n jaar of drie geleden, voetballen de la gere elftallen toch steeds hoger, ("twee" en "drie" spelen in de KNVB reserve-afdelingen 4e klasse; het vierde en vijfde spelen in de reserve afd. Utrecht 2e klasse en 6 t/m 11 spe len in de reserve 3e klasse. De overige elftallen 12 t/m 15 spelen in de reserve 4e klasse. Gelukkig heeft Soest dit jaar weer be slag weten te leggen op de vrije tijd van de ervaren (ongediplomeerde) maar niet minder geliefde trainers Bas Bakker en Toon van Megen Sr. die beiden hun sporen dik verdiend hebben in de vereniging voor het eerste elftal. In het grauwe verleden maar, jong en enthousiast als ze zijn klinkt dat haast oneerbiedig. Dat het geen lichte taak is om zo'n grote groep te trainen dat .weten .ze beiden maar al te goed. Reden te meer voor het bestuur om dankbaar te zijn voor hun toezeg ging- Dan komen we tot de selektie. Allereerst de B-selektie die "drie en vi:-" omvat. "Good-old" Marcel van der Lugt met assistentie van Wout Posthuma nemen deze belangrijke groep op zich. Marcel heeft leidinggevende kwalitei ten terwijl Wout studerende is voor het c-diploma trainer. Beide hebben ze rui me revaring en bovendien nemen ze zondags de leiding op zich van de elftal len in de kompetitie. De groep is vooral belangrijk omdat daar veel "overko mende" jeugdleden in zijn opgenomen die de volle begeleiding van ervaren mensen verdienen en dit duo kan dat ten volle aan. Henk van Asch. Ed Meijer. "nouja... dames". Het voetbal van meisjes en dames gaat gewoon vooruit en dient de volle aandacht te krijgen. Zo komen we bij de senioren waarvan de niet-geselekteerde leden, en dan praten we over de elftallen 5 t/m 15 voorwaar geen gering aantal, het grootste deel vormen. Ook in deze afde ling is de aandacht voor het trainen Hans Dreef. Paul Muller den genomen" door Wim de Beer, Toon van Megen Jr., en Jan Paauw, die vorig jaar nog de selektie-trainde, maar door drukte een avond minder "kon". Wim en Toon zijn nog voetbal lende leden bij Soest en Jan trapt ook nog wel eens een balletje. Met de jaren lange ervaring die deze enthousiaste Soesters hebben kunnen ze deze grote groep, waarin toch graag wordt ge traind, een heleboel leren én spel vreugde bijbrengen. Ook die niet-geselekteerde B- en A-ju nioren staan bij training onder leiding van de voornoemde Jan Paauw en Toon van Megen. Een avondvullende aak dus die ze met grote inzet vol brengen. De geselekteerde tJ-junioren, die vorig jaar met een kampioenschap én een NKS-landskampioenschap fu rore maakten staat ook dit jaar weer onder de bezielende leiding en training van Bren Bijlard. Bren heeft diploma Jos van Let. groeiende. De tijd van eens in de week "tegen een bal aantrappen" is voorbij. Ook de "lagere" senioren teams gaan ronduit beter voetbal spelen. De resul taten zijn er afgelopen seizoen nig niet t Wim de Beer. Het geheel aan trainers wordt geleid en gekoördineerd door hoofdtrainer Ernst Brandes. De maatschappelijk werker en nog steeds KNVB-docent, is even eens in bezit van een B-diploma maar heeft toch al verschillende "stipnote- ringen" voor het A-diploma. Hij traint voor het derde seizoen de A-selektie van SO Soest en heeft bovendien een koördinerende funktie in de technische kommissie die voorgezeten wordt door bestuurslid Th. Surstedt, ook geen on bekende op trainingsgebied. Ernst heeft zich ten doel gesteld om, zoals hij het zelf in de media overdroeg "de spelvreugde in het voetbal bij "Soest" terug te brengen." Gezien de voorbereidingen en de daar aan gekoppelde oefenwedstrijdenreeks waarvan er nog niet één verloren werd, en gezien ook de ruime serie selektie- spelers waarover hij kan beschikken zijn de verwachtingen dit seizoen hoog gespannen. Zeker nu "buurman" SEC als een gedegen konkurrent op het toneel is verschenen, zal de inzet van de bij ve len populaire Ernst Brandes dit jaar als doel hebben: het zo hoog mogelijk eindigen van zowel het eerste als het tweede. Met het 60-jarig jubileum in mei in het verschiet lonkt menig Soest - aanhanger naar een 'dubbelfeest Heemskerk op hun weg. Voorzetten van Peter v. d. Berg bereikten enige malen Gerard Becker. Zijn eerste inzet was te zacht, de volgende bal rolde via de binnenkant paal het veld weer in. Na een vrije trap van Wim Gouw, waarbij de bal slecht werd wegge werkt, schoot V. d. Berg van afstand nr. 3 in de touwen. Aan de andere kant kregen Visee en Wildschut nog kansen die niet werden benut. Finale In de finale-wedstrijd van j.1. zondag waren Wolfsen en Schipperen weer be schikbaar. Soest verkoos tegen Hoo gerheide eerst tegen de wind in te spe len. De bal goed rond spelend en ge makkelijk combinerend werd ook nu de aanval gezocht. Onnodig balverlies op het middenveld bracht de Hoogerheidespits De Gunst in vrije positie. Na een lange rush rond de hij het karwei bekwaam af. Zijn harde schuiver was onhoudbaar voor Peter Heemskerk. Na 3 minuten was het 0-1 voor Hoogerheide. Niet in het minst aangeslagen nam Soest de draad weer op, met snelle aan vallen. Peter v. d. Berg trof de binnen kant van de paai. Uit een vrije trap schoot Charles Roest rakelings naast en goede schoten van o.a. Huib Koppel stichtten gevaar. Na een kwartier kwam Ton Wolfsen in balbezit. Hij slalomde door de gehele Hilversumse defensie en gaf doelman Brouwer het nakijken met 'n beheerste schuiver (1-1). Soest was nu de dominerende ploeg en Hoogerheide wist er weinig tegen in te brengen. Een schot van Arjan Schipperen werd door Brouwer uitste kend gekeerd. Na een flitsende combi natie over links zette Peter v. d. Berg afgemeten voor en wist Gerard Becker met een fraaie kopbal te scoren (2-1 Hoogerheide trok nu meermalen aan de noodrem; de goed leiden scheids rechter V. d. Made kende diverse vrije trappen toe. Eén daarvan werd op rechts genomen door Ton Wolfsen; de instormende André v. d. Deysel joeg met het hoofd de bal als een raket in de verste bovenhoek (3-1). Schoten van Gouw, Koppel en Wolfsen brachten opnieuw gevaar. Sporadisch brak Hoogerheide uit, maar hun schoten waren slecht gericht of troffen Peter Heemskerk op hun weg. Een schot van Becker werd met moeite tot corner verwerkt; dezelfde speler en V. d. Deysel zorgden voor nieuw vuur werk. Op slag van rust speelde Becker de sprintende V. d. Berg aan, die zich be hendig vrij maakte en met een strak schot in de hoek scoorde 4-1 Na de thee was het spelpeil wat min der. Met windvoordeel schoot Soest van afstand zonder succes. Halverwege de tweede helft kwam er weer lijn in het spel. De verdedigers drongen ver op: Charles Roest was vaak op rechts voorin en John de Jong op links. Peter Heemskerk nam, ver uitlopend, vrijwel de hele eigen helft voor zijn rekening. Een combinatie Roest-Wolf- sen, een voorzet op maat en V. d. Deysel schoot hard in (5-1 Hierna wisselde Soest; V. d. Berg en Becker maakten plaats voor Ben v. d. Rijst en Paul v. d. Grift. Roest ging door tot de achterlijn; zijn voorzet werd door alweer v. d. Deysel fraai ingekopt 6-1Uit een vrije trap was het Wim Gouw die verwoestend uithaalde en ineens raak schoot (7-1 Even kwam Hoogerheide aardig terug, maar het trof een alerte Heemskerk. Zondag: Soest-Houten A.s. zondag vindt het eerste competi tietreffer aan de Bosstraat plaats. Soest ontvangt het gepromoveerde en sterke Houten. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Tel. (02155) 13014-12577 t Toon van Megen jr. I Bren Bijlard. Wim Dijkman. Onder leiding van gopd-oid Dick van de Bunt begint fle SEC ,je>ug<ï a.s,zater-i- dag aan de afwerking van de eerste competitiewedstrijden. Een van zijn naaste medewerkers is Rob Groen, le elftalspeler van.SEC- zondag, die dit seizoen het secretariaat voor zijn rekening neemt. Het finan ciële gebeuren wordt door Bert Lüschen bestierd, terwijl Henk Diemers en Wil van der Heiden als wedstrijdse cretaris fungeren van resp. de junioren en de pupillen. Hans Fros, een nieuw gezicht bij de SEC-jeugd, neemt dit jaar de verant woording van de toernooien en ver dere evenementen voor zijn rekening, terwijl Pim Altenaar tenslotte het ma teriaal verzorgt. De jeugdcommissie van SEC wil het komend seizoen duidelijk meer aan dacht besteden aan de begeleiding van de jeugd, waarbij zeker de spelvreug de niet vergeten zal worden. De jeugd commissie wordt op het technisch vlak gesteund door een 4-tal enthousiaste trainers, die zich terdege voorbereid hebben op het nieuwe seizoen. De algehele leiding van het trainers korps ligt bij Jan van Veenendaal (36 jaar), geen onbekende bij vele Soestenaren, want hij speelde jaren lang in het le elftal van SEG-zondag, en is al vanaf zijn 8e jaar lid van SEC. Hij zal dit jaar zijn aandacht in het bijzonder richten' op de A-junioren. Een van de assistenten van Jan van Veenendaal is Jos van Rouwendaal, die ook al vele jaren meeloopt bij de Groen-Witten, en behoudens uitstapjes naar o.a. Ajax en FC Amsterdam, Soest Al heeft het niet gered. Na de zwaar bevochten 2-1 zege op Lelystad was er weer hoop in de Soestgelederen. Maar afgelopen zaterdag tegen VVZA schoot de Soestploeg duidelijk te kort. Na in de eerste helft redelijk over eind te zijn gebleven (1-0 ruststand), werden de Soesters in de 2e helft weg gespeeld. Aan de nonchalante afwer king van de VVZA-aanvallers was het te danken, dat de score beperkt bleef tot 3-0. Komend seizoen komt Soest Al dus we derom uit in de Hoofdklasse. Als zij er dan in slagen bij de bovenste 3 te eindigen, kan er volgend seizoen op nieuw een poging worden gewaagd om interregionaal te spelen. A.s. zaterdag gaat de competitie 1985/ 86 van start. Het thuisprogramma voor de Soestjeugd ziet er voor a.s. zaterdag als volgt uit: A-junioren: 14.30 uur Soest 2 - TOV1 14.30 uur Soest 4 - VVZA 5 B-Junioren 13.00 uur Soest 2 - IJsselmeervogels 3 C-Junioren: 11.45 uur Soest 2 - Hoogland 2 11.45 uur Soest 4 - Hoogland 4 D- Pupillen: 10.00 uur Soest 2 - Eemdijk 1 11.00 uur Soest 3 - Hoogland 2 11,00 uur Soest 4 - VVZA 5 E-Pupillen: 11,00 uur Soest 2 - Achterveld 1 Meisjes: 13,00 uur Soest 1 - Houten 1 Foto: var. links naar rechts Jan van Veènèiidaal/Hendrik Jan de Boer, Jos van Rouwendaal en Ed Grauwmeijer. toch steeds verbonden bleef met zijn vereniging. Jos zwaait djt seizoen de scepter over de B-junioren, met het doel de overstap naar de A-junioren zo soepel mogelijk te laten verlopen. De C-junioren worden in het seizoen 85/86 getraind door Hendrik Jan de Boer, afkomstig van buurvereniging Hees, waar hij gedurende een aantal jaren de jeugd onder zijn hoede had. De trainersrij wordt gesloten door Ed Grauwmeyer, die de pupillen onder zijn hoede krijgt. Ed is afkomstig uit Rotterdam, en speelde in zijn jeugd bij de betaalde jeud van Feyenoord. Ed wordt terzijde gestaan tijdens zijn trainingscessie door o.a. Pierre Ho gers, Evert te Pas, Wim Dorrestein en Henk v.d. Hoef. Intussen hebben de A- en B-junioren van SEC op 11 en 12 augustus j.1. reeds een trainingskamp ondergaan, wat door alle junioren erg positief erva ren werd. Gedurende het gehele weekend werden er in een goede onderlinge sfeer allerlei trainingsvormen afgewerkt, waarbij ook een duurloop door de Soester Dui nen niet uit de weg gegaan werd. Dui delijk werd na dit weekeinde dat een dergelijk evenement bijzonder bij gedragen heeft aan de versterking van de onderlinge banden. Voor woensdag 28 augustus staan weer 2 oefenwedstrijden op het program ma: SEC Cl - De Vesting en SEC A2 - HVC: Beide wedstrijden beginnen om 19.00 uur op het SEC complex aan de Bosstraat. Donderdag 29 augustus volgt de Al selektie, die om 19.00 uur speelt tegen KWA, terwijl zij die dinsdag daarop (3 september) uitkomen tegen SVM Boys. Ook deze wedstrijd begint om 19.00 uur. Verder is de SEC-jeugd middels een stand op de braderie Soest-Zuid op 6 september a.s. vertegenwoordigd. Meindert Veldman komt voor een ieder; dus ook niet SEC-leden zijn wel kom; die meer wil weten van sport blessures op 30 augustus a.s. naar het SEC-complex aan de Bosstraat. Aan vang 20.00 uur. Pupillen tussen 6 en 10 jaar kunnen vrijblijvend de training volgen op elke woensdag vanaf 14.00 uur. Een ideale mogelijkheid om op ongedwongen wij ze kennis te maken met de voetbal sport. Dit laatste kan ook op de open dag die op 14 oktober a.s. plaatsvindt tijdens de Herfstvakantie. Verder informatie de SEC-jeugd aan gaande wordt U gaarne verstrekt door Jeugdsecretaris Rob Groen, tel. 13456. K1„-B tot 2-0. maar VVZ leek nog even In de Het door VVZ georganiseerde^Kiaa robjemen te komen, toen Hees i F kwam_ v van der Veentoernooi is ook dit jaar ge wonnen door SEC. De kersverse zon dag derdeklasser veroverde de 40 cen timeter hoge bokaal, door het jonge WZ in de finale met 4-0 te verslaan. Het was vooral de routine, die dit jaar de doorslag gaf. WZ was zeker niet de mindere, maar verzuimde de talloze mogelijkheden om te zetten in doel punten. SEC had beduidend minder kansen nodig. Via een 0-2 ruststand, werd de eindstand bepaald op 0-4. Het Klaas van der Veentoernooi (20e uitgave) kende dit jaar een rommelig verloop. Vorig week dinsdag zou het toernooi geopend worden met de par tij tussen SEC en Soesterberg. Terwijl SEC al omgekleed op het veld stond, werd duidelijk dat Soesterberg gewoon niet op kwam dagen. Een tegenvaller voor zowel SEC als VVZ, de eerste in sportief, de laatste in financieel opzicht. SEC werd tot finalist verklaard en moest het opnemen tegen de winnaar van de ontmoeting VVZ - Hees. Het veel sterkere VVZ 'kon het veldover- wicht niet in doelpunten omzetten. Pas in de tweede helft lukte het Jeroen Brouwer, om 1-0 aan te tekenen. Even later vergrootte Cor den Daas de marge Kwartie voor tijdl op 2-1 kwam. WZ hield het hoofd erbij en speelde de par- tij rustig uit. Deze overwinning bracht WZ in de finale tegen SEC. Al snel werd duide- lijk dat SEC de ploeg was, met de rust binnen de gelederen. WZ wilde wel, was gretig, maar kwam niet tot scoren. SEC daarentegen liet VVZ komen, maar was met razendsnel uitgevoerde counters erg gevaarlijk. Vooral ex- WZ-er Bram van der Munt liet een visitekaartje bij zijn oude club achter, Hij was zonder meer de beste man van het veld. Toch was de uiteindelijke 4-0 overwin ning voor SEC ietwat geflatteerd te noemen. WZ-trainer Peter van Boeyen was na het duel dan ook niet onte vreden over het vertoonde spel van zijn ploeg; "Dit elftal moet de tijd krijgen om te groeien". A.s. zaterdag om kwart over vier weet men bij WZ meer, als dit jonge elftal zijn "vuurdoop" gehad t heeft. Er staat voor deze eerste com- petitieontmoeting al gelijk een be hoorlijke tegenstander op het pro gramma, DOSC uit Den Dolder. Het duel in Den Dolder begint om 14.30 uur. Afgelopen donderdag werd voor de vierde maal het jaarlijkse zaalvoetbal toernooi van ESS-Brouwer gespeeld in sporthal Beukendal te Soest. Deelne mende verenigingen waren vier hoofd klassers te weten, G. Overvecht, de winnaars van vorig jaar, uit Bilthoven, De Komeet uit Bilthoven, Burger uit Eemnes, en de organiserende ver eniging ESS-Brouwer uit Soest en een eerste klasser uit Rayon de Veluwe AHB uit Nijkerk. ESS-Brouwer startte het toernooi wat bescheiden en speelde de eerste wed strijd tegen G. Overvecht gelijk met 1-1. De nieuwe coach van ESS-Brouwer Nico van Delden was redelijk tevreden maar wilde, toch meer. Met drie jeug dige talenten Willem-Jan Turksma, Sa- van Aksit en Timo Braaksma en de ervaren Fred Bos (speelde reeds jaren zaalvoetbal bij Beyen in Bussum) was er toch meer mogelijk. Dat bleek ook wel want tegen AHB werd al veel beter gespeeld. Onder aanvoering van Tim Torsing en Fred van Zanten kwamen de nieuwelingen steeds beter in hun spel, ook Willem de Vries speelde als van ouds en scoorde al vrij snel. AHB wist nog gelijk te maken maar een paar minuten voor tijd was het weer Willem de Vries die de keeper omspeelde, die alleen nog kans zag hem bij z'n been te pakken en de scheidsrechter had maar één keus en dat was een straf schop. - i, Daarvoor meldde zich de keeper van ESS-Brouwer, Jack Nagtegaal ook een nieuweling in het team van ESS-Brou wer. Hij scoorde op sublieme wijze 2-1 en de wedstrijd was beslist. Onder voortreffelijke weersomstandig heden is op het SEC-terrein j.1. zondag gestreden om de FC Knuddecup. SEC speelt dit toernooi voor de derde keer en is enthousiast over het verloop. Er wordt voor de selektie altijd veel ge daan, maar nu was het de beurt aan de lagere elftallen. Het toernooi was erg gezellig en het verloop was volgens de vele scheids rechters vlekkeloos en zeer sportief. In tegenstelling tot eerdere publikaties zal de eerste bingo-avond bij SEC niet plaats vinden op 6 september maar op 20 september. Op maandag 2 september a.s. start SEC weer met klaverjassen in het clubhuis aan de Bosstraat, om 20.00 uur Inschrijfgeld 2,50 per persoon. Voor de eerste tien winnaars zijn er weer prachtige prijzen. Leden, donateurs, begunstigers en le den van de supportersvereniging "Groen/Wit", met hun introducé's zijn van harte welkom. SBC start in de nieuwe klasse met een uitwedstrijd tegen UW In Utrecht aanvang 14.00 uur. Deze bijzonder ster: ke tegenstander zal SEC natuurlijk proberen weg te spelen. Door blessures en vakanties heeft de Bijker-selectie nog niet voluit kunnen spelen. Toch hoopt men binnen SEC een puntje weg te slepen. De eerste thuiswedstrijd is 8 septem ber tegen Victoria uit Hilversum De jaarvergadering van SEC is precies verlopen zoals men dat intern had ver wacht. De door de kommissie van goede diens ten voorgestelde invulling van perso nen werd volledig overgenomen d.w.z. dat er alleen een stemming plaats moest vinden tussen de huidige pen ningmeester van SEC P. Levedag en J. de Ruiter. Laatstgenoemde werd geko zen, maar beide heren hadden van te voren reeds gesteld dat ze elkaar zou den blijven steunen. De financiële post bij SEC is het komende seizoen dus ge waarborgd. L>e agenda weru vioi atgewikkeid, met uitzondering van de financiën. De be groting voor het komende seizoen laat een tekort zien van 20.000 gulden. Tijdens de vergadering werd T. van Dasselaar tot erelid benoemd en kreeg hij tevens van de KNVB de zilvéren speld opgespeld als dank voor de vele jaren inzet voor het voetbal. De nieuwe SEC-voorzitter Peter Koele wijn beloofde de SEC-leden met een aantal nieuwe ideeën te komen Zo zegde PSV reeds toe volgend seizoen naar SEC te zullen komen voor het spe len van een oefenwedstrijd. Koelewiin wil met name de club SEC aantrekke lijk maken, zodat zich meer leden zul len aanmelden. De volgende tegenstander werd De Ko meet, een oude tegenstander uit de competitie en van toernooien waar al tijd moeilijk tegen gespeeld werd in het verleden. Het was merkbaar dat het ESS-Brouwerteam steeds beter op el kaar ingespeeld raakte, er werd kei hard gewerkt en de combinaties wer den steeds vloeiender. Met voortreffe lijke individuele akties werd het een schitterende wedstrijd voor het publiek, wat menigmaal de handen op elkaar bracht voor een daverend applaus. Uit eindelijk werd er met 4-2 gewonnen. De eerste plaats kwam in zicht, doch zaalvoetbalvereniging Burger was een sterke tegenstander waar de laatste wedstrijd tegen gespeeld diende te worden. Een leuke bijkomstigheid was dat zowel coach Nico van Delden als Fred Bos jaren zaalvoetbal gespeeld hadden bij Burger en dus erg op een overwinning waren gebrand. Burger had uit drie wedstrijden 4 punten en ESS-Brouwer had uit drie wedstrijden 5 punten een gelijk spel was dus al vol doende voor ESS-Brouwer. Vanaf het begin ging ESS-Brouwer furieus van start. Al snel werd er ge scoord. Willem de Vries opende de score met een hard schot. De ene na de andere vloeiende combinatie werd opgezet en het waren Willem Turksma, Fred Bos, Saban Aksit en Tim Torsing die de score regelmatig opvoerde. Het was om moedeloos van te worden voor Burger, alles lukte bij ESS-Brou wer en het werd uiteindelijk 8-0. ESS-Brouwer, dat voor de vierde maal het éigen toernooi organiseerde, waS voor de eerste keer winnaar geworden van van de wisselbeker, de "Wasiel Steitner Tapijtbokaal" waar ieder jaar weer opnieuw voor gespeeld wordt. Na het toernooi was het André Hagman die de uitstekende scheidsrechters de heren J. Kers en C. Stoltenkamp be dankte voor hun voortreffelijk optre den en de bekers uitreikte. Als laatste mocht de aanvoerder van ESS-Brouwer Fred van Zanten de wisselbeker in ont vangst nemen. Jan Penneweerd de aanvoerder van Burger bedankte de organisatie en de toernooileiding, André Hagman en Ben Roedelof, voor het prima slagen van een gezellig en sportief toernooi. Zaterdag 31 augustus WZ'49 14.30 uur DOSC - WZ 12.00 uur AMVJ 2 - WZ 2 14.30 uur VVZ 3 - Huizen 5 14.30 uur WZ 4 - SVL 3 10.00 uur VVZ 5 - TOV 2 12.00 uur WZ 6 - Hoevelaken 8 12.00 uur Sperwer 4 - VVZ 7 SEC-zaterdag 15.00 uur Laren - SEC 14.30 uur SEC 2 - Oranje Leeuwen 3 15.00 uur CSW 4 - SEC 3 Hees 14.30 uur Hees - Minerva 12.00 uur Hees 2 - Eemnes 2 14.30 uur EDO 4-Hees 3 12.00 uur Hees 4 - EFC 4 14.00 uur FC Horst 4 - Hees 5 SOESTERBERG-zaterdag 14.30 uur Culemborg - Soesterberg 14.00 uur Soesterberg 3 - Rood-Wit 4 Zondag 1 september S.O.SOEST 14.30 uur Soest - Houten 11.00 uur Soest 2 - Celeritudo 2 11.00 uur Stichtse Boys 2 - Soest 3 11.30 uur 's-Graveland 3 - Soest 4 11.30 uur Celeritudo 4 - Soest 5 12.00 uur Quick 7 - Soest 6 9.30 uur Soest 7 - Donar 3 12.00 uur Argon 4 - Soest 8 14.30 uur Soest 9 - Victoria 6 12.00 uur Soest 10 - LVV 6 11.30 uur HVC 6 - Soest 11 12.00 uur Soest 12 - 't Gooi 8 14.30 uur Hilversumse Boys 5 - Soest 14 SEC-zondag 14.00 uur UW - SEC 11.30 uur Velox 2 - SEC 2 12.00 uur Roda 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4-Actif 4 11.30 uur SEC 5 - Amsvorde 4 14.30 uur SEC 6-Baarn 6 SOESTERBERG zondag uur Rivierwijkers - Soesterberg ïi-dü uur Vriendenschaar 5 - Soesterberg 2 11.30 uur Soesterberg 3 - HVC 5 damesvoetbal Zaterdag 31 augustus 10.00 uur WZ - Rood-Wit Zondag i september 1i'UUr Nederhorst - Soest 9.30 uur Soest 2 - Vreeswijk 3 13.00 uur Radiostad - SEC k-

Soester Courant | 1985 | | pagina 16