wem G//GD 1 VOOR FOTO EN VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN 369.- 59.- 17.95 Storm van kritiek op notitie over emancipatiebeleid van B. en W. m Gemeenteraad unaniem akkoord met kwijtscheldingsbeleid Raad met veel vijven en zessen akkoord met Welzijnsplanning-nieuwe- stijl TRAMEI STUDIEBEGELEIDING pp. fa Jl 1- Videocameraga naar de Combi-Foto Vakman die heeft verstand van filmen scliociiialccr EHBO VOOR JONGenOUD JEUGD EHBO WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 pfu refiecta w foto-film-uideo computer/ Kingma: stuk van mij zou er wel anders uitzien Schoemaker onderdelen- winkel homelectbo Duplo tompoucen Stemproblemen. Raad stemt van harte in met 'Desmond Tutu-school' INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING HEET NU: [4- TELEFOON 02155-17089 Toch garage aan Veenzoom? EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN LV, Jp«.K«C Panasonic C-300EF De Panasonic 300EF com- pactcamera met LED indica toren voor onderbelichting en Ilits gereed met de ingebouw de automatische pop-up flitser, SIGMA Sigma Objectief 4.5/70 210 mm Tele-zoomlens voor alle bekende merken spiegel reflexcamera's rfNBtRs Braun Paximat Multimag 915-AF Een Topklasservan Braun! Deze fantastische diaprojector stelt automatisch scherp. En is bovendien uitgerust met afstands bediening, geschikt voor zes verschillende magazijn typen en nog veel meer Kom snel kijken! Zeiss Ikon Compact AF"" Dia's haarscherp bekijken met de Zeiss Ikon Compact diapro jector. Transporteert uw kleinbeeld dia's automatisch en stelt ze ook nog haarscherp in Projectie scherm Else dia magazijnen Dat is makkelijkdia's zonder" problemen opbergen. Nu 3 diamagazijnen geschikt voor 150 dia's. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" 2 jaar garantie en verzekering De notitie (nota?) die het College van B. en W. heeft uitgebracht over het emancipatiebeleid heeft de gemeente raad nauwelijks kunnen overtuigen van de concrete bereidheid om in Soest aan dat beleid nu op korte termijn ge stalte te geven. Wethouder Frans King ma, de het stuk in de raadsvergadering van vorige week moest verdedigen, kreeg van bijna alle fracties zoveel kritiek te horen dat hij zich op een goed moment zelf voor de kwaliteit ervan verontschuldigde. "Het is een stuk van het College; als ik het helemaal zelf had moeten schrijven had het er wel anders uitgezien." Bert Krijger (VVD) had als eerste laatste weten dat hij bepaald niet on der de indruk was van de notitie. "Maar hopelijk krijgen we nog voor he einde van deze zittingsperiode een echte no ta. Het zou toch leuk zijn als deze so cialistische wethouder het werk nog zelf zou mogen afmaken. Hij drong verder aan op laagdrempe lige activiteiten en meer nadruk op vrouwen: "Emancipatie gaat verder dan alleen vrouwen-emancipatie." Hij hoopte verder op een zorgvuldige ra ming van de bedragen die met het emancipatiebeleid gemoeid zullen zijn. "De instellingen die een te hoge subsidie krijgen houden die dan toch maar vast." Jan Visser (Progressief Soest) ver onderstelde dat Krijger het alleen met het voorstel eens was omdat het zo lekker goedkoop is: het kost Soest 5000 gulden. "De bouwstenen die de Vrou wenraad heeft aangedragen voor-een echt emancipatiebeleid kosten heel watmeef-".,-stelde hij vast. Ook' hij hekelde de manier waarop het College zich nu had afgemaakt van de belofte, in 1982 gedaan, om nog in deze raad met een nota te komen. "De be doeling was: écht iets doen! Maar ja, dat kan natuurlijk ook niet met een Col lege dat alleen uit mannen bestaat. Ik neem deze notitie voor kennisgeving aan en wacht op de echte nota. Volslagen onvoldoende Ans Greefhorst (CDA) was het geheel met Jan Visser eens. "Het stuk is vol slagen onvoldoende. Het gaat mij te ver om dit als beleid vast te stellen." Zij wees er verder op dat emancipatie niet alleen een kwestie van geld is, maar vooral ook van mentaliteit. Voor een werkgroep die het beleid nader gaat uitwerken zag zij alle aanleiding. "Dat kan heel goed via de Vrouwen raad; de bereidheid van de vrouwen organisatie is er." Voor de noodzakelijke ambtelijke on dersteuning zag zij het liefst vrouwe lijke ambtenaren ingeschakeld. "Ans Holleman zei het in februari al: de emancipatiegedachte leeft nog niet erg in Soest. Van een PvdA-wethouder hadden wij en de vrouwen van Soest meer inhoud mogen verwachten. Adriaan Pothuizen (D'66) was het eens met de visie van Visser en Greefhorst. Hij vond de voorgestelde procedures Wethouder Frans Kingma (PvdA) overigens wel juist. "Alleen het tempo waarin het gaat gebeuren is fout. Verscheuren Lydia Meijer spaarde de wethouder van haar eigen politieke kleur even min. "Het College moet zich diep scha men. Er is in elk geval geen enkele reden om er trots op te zijn. Wat mij betreft: verscheur 'm maar en kom met een goeie nota." Ook zij legde de vinger bij het aandeel dat vrouwen in het ambtelijk apparaat spelen. "Deze notitie is door mannen opgesteld, maar waarschijnlijk door .een-vrouw uitgetikt.Tenslotte hoefde de wethouder de notitie toch niet te ver-j^r- ^cheur^nv .omd^t dan nog meer tijd-. verloren-zou gaan. Jan'van Garderen (SGP/GPV/RPF) bleek geheel andere motieven te heb ben om het voorstel af te wijzen. "Ik mis de bijbelse visie op de vrouw. Er wordt gesuggereerd dat zij onge lijkwaardig is aan de man. De bijbel zegt echter dat zij wel gelijkwaardig is aan de man, maar niet gelijk. Wij wij zen echt niet alle emancipatie af, maar de gedachte waaruit deze notitie is ge schreven vormt een aanslag op het ge zin, waarmee de hoeksteen van de samenleving wordt ondergraven. Ik ben tegen." Wethouder Frans Kingma was blij dat de notitie in elk geval serieus behan deld werd; "Laat ik er maar een po sitieve draai aan geven." Hij wees de aanvallen op de "socialistische wet houder" af en betoogde dat het stuk er anders zou hebben uitgezien als het alleen van hem afkomstig zou zijn en niet van het hele College. "Dat is mis schien wel flauw om te zeggen, maar daar daagt u mij toe uit'hield hij zijn kritici voor. 'Vies woord Kingma herinnerde eraan dat "nota" des tijds als een vies woord was beschouwd, omdat die stukken toch meestal te dik waren. "De opmerkingen hebben mij pijnlijk getroffen. Toch is dit een be langrijk stuk, omdat de vrouwenorga nisaties moeten weten waar ze aan toe zijn. Hij gaf Visser gelijk dat het echte beleid meer zal gaan kosten. "Dat merkt u bij de uitwerking wel. Ans Greefhorst (CDA) vond dat de wethouder niet moest zeuren over het "College" als verantwoordelijk voor de notitie. "Ik heb nergens iets gehoord over een minderheidsstandpunt. U hebt misschien wel gelijk met uw opmer king over een 'nota', maar daar gaat het nu niet om. Het gaat om de inhoud van het stuk." Bert Krijger stelde genoeglijk vast dat de VVD "zo te zien nog vrij loyaal ten opzichte van de wethouder was" en Jan Visser merkte op dat deze socialis tische wethouder zoveel concessies moet doen dat er weinig overblijft. "Straks krijgen we weer een prach tig program van de PvdA, maar daar komt natuurlijk ook weer niets van te recht." Volkskrant Lydia Meijer voelde zich nog geroepen om met Van Garderen in discussie te gaan. "Leest u de Volkskrant?" vroeg ze, omdat ze wilde verwijzen naar een artikel over emancipatie dat-daar in had*géstaan'. *'Nee, dat mag ikfiiStr? reageerde Va,n Garderen gevat. '■<*•.- De wethouder stelde bedroefd "vast dat de reacties allemaal zo negatief waren. "Er worden belangrijke uit spraken gedaan en als zodanig zijn de meeste opmerkingen dan ook onte recht." Hij wees erop dat de notitie niet al leen van belang was voor de vrouwen en de wethouder van Welzijn, maar voor iedereen. Tenslotte bleek behalve Van Garderen ook Hans Blom (CDA) tegen te stem men. "Ik vind dit zo'n inhoudsloos stuk, daar doe ik niet aan mee." Bol huis stelde nog voor de discussie in de raad te gebruiken als basis voor de verdere uitwerking, liever dan de noti tie, maar dat stuitte op felle reacties van Pothuizen en Van Gelder (PvdA). "Daar gaan we weer meLhet CDA!" aldus Van Gelder. "Als er een beslis sing moet komen deinst het terug. Nu doen alsof er helemaal geen notitie ligt is belachelijk. Ik werk aan dit soort CDA-trucs niet mee. De plek voor de doe-het-zelver Een speciale winkel voor technische zaken als onderdelen voor wasautomaat, koelkast en stofzuiger Electromateriaal en spullen voor de water- en gasleiding. ._rt Kwaliteit voor alle VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344* De gemeenteraad heeft vorige week, zoals verwacht kon worden, unaniem ingestemd met het kwijtscheldingsbe- leid dat het College van Burgemeester en Wethouders heeft voorgesteld. De verschillende fracties reageerden zon der uitzondering positief op het voor stel om een "steunfonds" van 25.000 gulden in te stellen voor kwijtschelding van rioolbelasting en reinigingsrechten. Wel kwamen er van diverse kanten nog wat kritische opmerkingen. Zo vreesde A. Bolhuis (CDA) dat er verwach tingen werden gewekt die niet waar kunnen worden gemaakt. "Maken we de burgers blij met een dode mus?" Hij verklaarde dat de richtlijnen welis waar niet anders dan vaag konden zijn, maar dat de ambtenaren die de rege ling moeten toepassen toch een in structie mee moeten krijgen hoe ze in individuele gevallen zullen moeten handelen. Ook zette hij vraagtekens bij de voor spelde "aanmerkelijke uitbreiding" van het ambtelijk apparaat. "Ik heb juist de indruk dat er veel minder werk aan vastzit als je een ruimer beleid formuleert. Ik zou niet graag meer geld besteden aan onderzoek dan aan de kwijtschelding zelf. Bolhuis constateerde ook een gebrek aan evenwicht in de verschillende be dragen voor kwijtschelding: Voor de onroerend goed-belasting slechts 0,3%, voor rioolrechten 7% en voor de afvalstoffenheffing 9% van de totaal heffingen. Buitensporig Ook ,vond hij het bezwaarlijk dat de kwijtschelding in feite wordt ge financierd uit de te hoge gastarieven. "Ik vind dat onjuist; het is in strijd met onze gedachte de woonlasten te ver minderen, en met het Collegeprogram ma van 1982 waarin is afgesproken dat er gestreefd zou worden naar kosten dekkende tarieven. Dat is iets anders dan te hoge, zwaardrukkende, bui tensporige, niet nodige tarieven." Bert Krijger (VVD) drong aan op een soepeie nanienng van ue richtlijnen en op een ruim voorlichtingsbeleid. Adri aan Pothuizen (D'66) onderschreef dat en hield Bolhuis voor dat een hoge kos tenpost inderdaad geen doelstelling van het beleid mocht zijn, maar dat de problematiek nu eenmaal een meer arbeidsintensieve benadering van de amtenaren vroeg. Hij vroeg zich ver der af waarom Bolhuis zich zo druk maakte om de gastarieven, terwijl het CDA in Den Haag geen merkbare po gingen onderneemt om daar iets aan te doen. Lydia Meijer (PvdA) stelde verheugd vast dat ook Soest nu eindelijk eens iets doet voor de echter minima. Zij hoopte dat veel mensen van de regeling ge bruik zouden gaan maken. Wel toonde ze zich ongerust over de' strenge richt lijnen die de belastingsdienst hanteert bij de OGB, die zelfs nog strenger zijn geworden. "Op die manier komen weinig mensen in aanmerking en maken we ze inder daad blij met een dooie mus." Wat haar betreft mag het uitvoeren van het beleid best wat tijd kosten. "De men sen moeten weten waar ze moeten zijn", aldus Lydia Meijer, die verder voorstelde in februari nog eens te be kijken wie van de regelingen gebruik heeft gemaakt en eventuele wijzigin gen aan te brengen. Wethouder Jan Menne (CDA) toonde zich ingenomen met de algemene in stemming. Op de vraag of 150.000 gul den niet een wel heel willekeurige slag in de lucht was merkte hij op dat was uitgegaan van informatie bij an dere gemeenten. "Ik hoop dat het vol doende is; of er meer nodig is zal de tijd moeten leren." Een evaluatie leek hem verstandig, maar hij betwijfelde of dat in februari al zou kunnen. Over de toenemende arbeid voor de ambtenaren merkte hij op dat het nog niet vaststaat dat voor de uitvoering van het kwijtscheldingsbeleid niet met het personeelsbestand kan worden vol staan. "We gaan dat eerst met het hui dige personeel proberen op te vangen." Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY 1.75 VAN WEEDESTRAAT 76 De gemeenteraad heeft vorige week met nog wat „vijven en zessen" be sloten voor de commissie Welzijnsplan ning een nieuwe verordening en een nieuwe procedure vast te stellen. Voor 1 juni volgend jaar wordt één en ander aan een evaluatie onderworpen, waarbij moet worden vastgesteld of er al dan niet wijzigingen worden aangebracht. Voorals WD-fractievoorzitter Bert Krijger spuide zijn kritiek op het voor stel - evenals in de commissie Wel zijn. Hij wees rechtstreeks onderhan delen tussen Welzijn en Welzijnsplan- De eerste minuten van de gemeenteraadsvergadering vorige week werden besteed aan het opnieuw vaststellen van de stemverhoudingen bij het be sluit tot invoering van de minicontainer, zoals die in de notulen van de juni-vergadering waren vastgelegd. Er stond in dat het voorstel met 14 stemmen voor was aangenomen, maar het aantal tegenstemmen was niet vermeld. Burgemeester Scholten ging nog eens na hoe de stemming ver lopen was en kwam - na enig overleg met de raad, die het gegoochel met de getallen geïnteresseerd volgde - opnieuw tot de conclusie dat er 12 tegen stemmen waren geweest. Drie leden PvdA, zeven van het CDA, een van de VVD en een van D'66. J. Ebbers (VVD) drong er bij de voorzitter sterk op aan bij belangrijke stemmingen weer het afroepen van de namen in te voeren. Burgemeester Scholten: "dat neem ik mij ook stellig voor. Ofschoon alle leden van de gemeenteraad vorige week van harte instemden met het voorstel om de Ingenhofschool/Blokkendoos aan de Molenstraat te vernoemen naar de Zuidafrikaanse anti-apartheidsstrijder en Nobel- prijsiivïiiïnaar Desmond Tutu, grepen enkele leden de gelegenheid aan óm een aantal opmerkingen te maken over de discussie, zoals die met na- 'jme in ingezonden stukken in de Soester Courant over dit onderwerp was gevoerd. Lydia Meijer (PvdA) hekelde het feit dat Tutu in bepaalde brieven was voorgesteld als een omstreden figuur. Zij had zich nog eens verdiept in de persoon van Tutu en op alle gebieden veel overeenkomsten geconstateerd met de visie van de schoolleiding en de medezeggenschapsraad, die het voorstel voor de naamgeving oorspronkelijk hadden gedaan. Verder maak te zij een kanttekening bij het feit dat de commissie Onderwijs niet bij de naamgeving betrokken was geweest. "Misschien bedoelt de school wel: Soest, doe eens wat aan de integratie." Ze vond dat de school ook een soort Nobelprijs verdiende voor de initiatieven en dé velé moeite die daar werd gedaan om de integratie te bevorderen. Ans Greefhorst (CDA) merkte op volledig met het voorstel in te stemmen en had zeer lovende woorden voor de "bezielende leiding" van mevrouw Ans Mann, directeur van de Desmond Tutu-school. "Wij zijn blij met die naam." Ze ondersteunde van harte de in deze krant gepubliceerde brief van mevrouw Mann en sprak haar afschuw uit over de "akelige" nega tieve reacties. Burgemeester Scholten sloot de discussie af met de vaststelling dat de ge hele raad achter het voorstel stond. "Laat dat elke lezer van de Soester Courant duidelijk zijn!aldus de heer Scholten. ning van de hand en legde zware na druk op „representativiteit" van de taakgroepen voor met name de secto ren zorg, educatie, recreatie en alge mene aspecten van het milieu. „Ze móeten er zijn", aldus Krijger, die zijn voorstellen in een amendement aan de raad voorlegde. In een toelich ting liet hij merken het voortbestaan van Welzijnsplanning afhankelijk te maken van de door hem gewenste representativiteit. Te krap De andere fracties hadden daar nogal wat moeite mee, hetgeen burgemees ter Paul Scholten op een gegeven mo ment tot de suggestie bracht de dis cussie maar liever eerst weer in com missieverband te voeren. Dat stuitte echter op bezwaren van wethouder Frans Kingma (PvdA). "De tijd is toch al veel te krap". Hij meende dat de opvattingen over Welzijnsplanning elkaar niet zo veel ontliepen, maar raadde Krijgers voorstel over de taak groepen af. Krijger vond echter wel het CDA aan zijn zijde, waarvan Ans Greef horst tevoren al vraagtekens had ge zet bij de prioriteitsstelling. Die wilde zij liever niet al te star vastgelegd zien. Raymond van Celder (PvdA) voelde evenmin voor uitstel. "Het is nu het moment om te besluiten. Aanhou ding is ongewenst." Hij stelde vast dat de voorstellen van Krijger een be langrijk deel van de raad ontgingen. Krijger handhaafde zijn amende ment echter. "Welzijnsplanning is nu bezig met een afbraakproces; dat kun nen we een halt toeroepen door de taak groepen te behouden". Adriaan Pot huizen (D'66) reageerde daarop met de opmerking: "Kan meneer Krijger niet beter gewoon voorstellen Welzijns planning nu maar op te heffen? Zwaard van Damocles Bij de stemmming bleek dat zowel de WD-fractie als de gehele CDA-fractie het amendement steunden. CDA eri WD steunden ook een voorstel van A. Bolhuis (CDA) om in de verordening op te nemen dat deze tot l juni 1986 zou gelden. Burgemeester Scholten bracht dit voorstel onverwijld in stem ming. De handen waren al omhoog ge gaan toen Van Gelder vaststelde dat daarmee het zwaard van Damocles bo ven Welzijnsplanning was aangebracht. "Zonder tegenbericht is het met de commissie dus afgelopen. Zouden we eerst maar niet eens over de zin of de onzin van het voorstel van Bolhuis praten?" Ook wethouder Frans Kingma vond Bolhuis' idee "niet handig". "Het is 0 A. Bolhuis (CDA) voorbarig en onjuist om nu uit het los se polsje vast te stellen dat 1 juni het moment voor een evaluatie is' 'Onbeschoft' Jan Visser (Prog. Soest) trok fel van leer tegen het voorstel van Bolhuis. "Als ik lid van Welzijnsplanning zou zijn, en ik zou morgen in de krant lezen dat m'n commissie met een ver ordening van nog geen jaar moet wer ken, dan zou ik overmorgen opstappen. Je voelt toch op je klompen dat Wel zijnsplanning dan niks meer te plannen heeft". Hij noemde het "onbeschoft" om de burgers op deze manier aan de kant te zetten. Ook Adriaan Pothuizen (D'66) consta teerde dat nu "de aap uit de mouw kwam", en dat het voortbestaan van Welzijnsplanning aan een zijden draad zou komen te hangen. Raymond van Gelder sprak zelfs van "onbehoorlijk bestuur", waarop Neks Blommers (WD) zich haastte om uit te leggen dat het allemaal nogal meeviel. Wel zijnsplanning was haar te belangrijk, merkt ze op, en ze liet weten dat de WD slechts een evaluatie wilde. Beloftes Bolhuis liet nog weten dat de enige re den waarom hij zijn voorstel had inge diend was dat beloftes zo vaak werden vergeten en dat het daarom goed was een en ander in de verordening zelf vast te leggen. Die zaken worden van de andere kant nu volstrekt verkeerd voorgesteld. Mar mij kan het niet schelenik maak het volgend jaar toch niet meer mee. Als er tenminste maar iemand is, een ambtenaar bijvoorbeeld, die in de gaten houdt dat die evaluatie er ook komt". Kingma protesteerde nog tegen de „vervelende" suggestie van Bol huis dat afspraken vergeten worden, maar zegde toe dat de evaluatie op tijd zou plaatsvinden. Het ziet ernaar uit dat de heer H. Bik ker alsnog toestemming krijgt om een garage te bouwen aan de Veenzoom, waar hij woont. Eerder was zijn ver zoek afgewezen, maar omdat de heer Bikker kon aantonen dat er tijdens een informatie-avond over het bestem mingsplan Soesterveen, waar hij des tijds met de stedebouwkundige had gesproken, geen bezwaren tegen zijn plannen waren gemaakt, besloot het gemeentebestuur alsnog water in zijn wijn te doen. Dat bleek uit de uiterst soepel opstel ling van mr. J. J^Nieuwenhuyzen, die namens het College het woord voerde in de vergadering van de commissie voor de Beroepschriften. De heer Bik ker verdedigde daar zijn aanvraag. De heer Nieuwenhuyzen liet weten dat er nog wel veranderingen in het plan konden worden aangebracht. "De Veenzoom wordt algemeen beschouwd als het vrije Soest; er is in het verle den veel neergezet en het College wil streng zijn. Maar aan de andere kant moet er ook wel eens wat bijgesteld worden." Wel waarschuwde de heer Nieuwen huyzen ervoor dat uit het alsnog in stemmen met de vervanging van het oude schuurtje van de heer Bikker niet mocht voortvloeien dat het meentebestuur ook door andere zou- worden aangesproken. "Het is in dit' geval gerechtvaardigd door specifieke argument." Er komt nog overleg tussen de ge meente en de heer Bikker. Als dat tot' overeenstemming leidt - en daar lijkt! het op - zal de heer Bikker zijn be roepschrift kunnen intrekken. "Dat is 't! handigste", aldus de voorzitter, mr. G. B. Spruyt. De leden van de commissie - Van Log- tenstein (CDA), Ebbers en Beyen (bei den VVDtoonden zich ingenomen met de gevonden oplossing. (koninklijk Fb staat voor Federatie- belastingconsulent Een waarborg voor vakbekwaamheid, zorgvuldigheid en onafhankelijkheid bij fiscale advisering en verzorging van aangiften. Voor Federatie-belastingconsulenten gelden bindende beroeps- en gedragsregels. Nederlandse Federatie van Belastingconsulenten Nieuwe Parklaan 11. 2597 LA Den Haag Telefoon 070-52 20 61 Engelse fietst links: aanrijding Op het fietspad langs de Birkstraat deed zich vorige week een aanrijding voor, waarbij de uit Engeland afkomstig mevrouw B. T. (60) gewond raakte. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw T. op het fietspad aan de linkerkant van de weg in botsing kwam met de auto van mevrouw E. de W. (45), uit Hilversum, die vanuit een uitrit de weg wilde oprijden. Bij de botsing kwam mevrouw T. ten val. Met een gebroken pols en een gekneusde enkel werd zij door een van de omwonenden per auto naar de Lichtenberg in Amers foort gebracht, waar zij voor onder zoek werd opgenomen. Een extra tries te omstandigheid was het dat mevrouw T. die dag juist jarig was. Onverzekerde bromfietser uit verkeer gehaald In Overhees hield de politie in het weekeinde de 16-jarige H. G. uit Soest aan, die met een onverzekerde brom fiets bleek te rijden. De jongeman verklaarde dat hij het voertuig van zijn vriendje had geleend. De bromfiets moest hij op het bureau achter laten voor een technisch onderzoek. Het is moeilijk om als mens hulp te bieden aan een slacht offertje) van een ongeval. Tijdens het komende winterseizoen kunt U het verlenen van EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN leren op een populaire, voor iedereen begrijpelijke wijze, onder leiding van ervaren, gediplomeerde instructrices. De SENIOREN-CURSUS, die op 3 september a.s. aan vangt is maximaal VOL GEBOEKT. De eerstvolgende opleidingscursus voor senioren start op dinsdag 7 januari 1986. Voorinschrijving verzekert U van deelname, want steeds moeten er weer cursisten worden teleurgesteld. Aanmelden bij de secretaresse: telefoon 18646. U kunt ook schriftelijk aanmelden bij de secretaresse aan het adres W. de Zwijgerlaan 44, 3761 CR Soest. De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (v.a. 11 jaar) en de opleiding voor het JEUGDDIPLOMA B (v.a. 14 jaar), beginnen op dinsdag 3 september 1985, aanvang 18.30 uur, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest Kosten A-cursus M5,-, B-cursus f 20,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidsters: Mevrouw E. van der Steeg-Hollemante 23643 Mevrouw J. H. Kok-van Daatselaar tel. 15065

Soester Courant | 1985 | | pagina 3