Soest 50 jaar geleden Straks Sky Channel en Olympus op centrale antenne Soest? Gemeenteraad in meerderheid voor aanvullende subsidie Peuterspeelzalen 30 Augustus 1935 Darthuizen' heeft nieuwe kegelbanen W. W. DEELEN b.v vrijetijdskleding PAGINA 4 PAGINA 5 'OENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT Kosten ca. anderhalf miljoen BLOUSES! verschillende kleuren en dessins Openbare commissievergaderingen Bestemmingsplan Parklaan Bestemmingsplan Winkelpool Soest-Zuid M Julianalaan 45 - Soest \ian BR* KELEN Telefoon 02155-17962 ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN Onze doelstelling is GOEDKOPE PREVENTIEVE STUDIEBEGELEIDING Waartegen zelfs particulieren qua prijs niet opkunnen! GOEDE BEL HET BEGELEIDINGSFONDS* TEL. 02155-23888 (Begeleiding in alle vakken op alle niveaus) Het begeleidingsfonds is een initiatief van Tramei studiebegeleiding. liederen v.Weedestr.59 lel.12424 Soest Via een opdracht aan de Soester makelaars, leden van de Nederlandse Vereniging van Makelaars, bereikt u een zéér groot koperspubliek. Deze makelaars hebben een uniek uitwisselingssysteem met o.a. 75 NVM- kantoren in de regio. in Geschikt maken van het hele televisie- ontvangstnet voor het ontvangen van satelliet-televisie in Soest vergt glo baal een uitgave van ruim anderhalf miljoen gulden. De jaarlasten hiervan bedragen ongeveer 180.000 gulden. Bij 12.000 abonnees zou dit een tariefsver hoging van vijftien gulden per jaar be tekenen. Bij een beperkte uitbreiding van het programma-aanbod is dit geen reële zaak. Door het veranderen van de huidige kanaalbezetting kunnen drie kanalen extra worden doorgegeven zonder dat grote investeringen nodig zijn. In een notitie laten Burgemeester en Wethouders weten voor deze oplos sing te kiezen. Hiervoor is het nodig een satellietont- vangstinrichting te installeren. De kosten hiervan worden geschat op 118.000 gulden. Dit bedrag zou betaald kunnen worden uit het onlangs inge stelde onderhouds- en vernieuwings fonds van 200.000 gulden zodat voor de abonnees geen tariefsverhoging nood zakelijk is. Het veranderen van de ka naalbezetting en het plaatsen van een paraboolantenne maakt ook in Soest de ontvangst van satelliet-televisie moge lijk, in dit geval Sky Channel en Olym pus. Negen kanalen B. en W. vinden dat het programma België 1 Vlaams, ondanks de matige kwaliteit, gehandhaafd moet blijven omdat het veel belangstelling geniet. De bestaande zes kanalen worden uit gebreid tot negen kanalen, voor Neder land 1 en 2, Duitsland 1, 2 en 3, België Vlaams 1 en 2 en Olympus en Sky Channel. Voor de netopbouw van de centrale an tenne-inrichting in Soest is volgens on derzoek een parabool-antenne met een diameter van vier meter optimaal. Voor de opstelling van de antenne is ge kozen voor het dak van één van de ge bouwen op het terrein van het gas- en cai-bedrijf aan de Lange Brinkweg. Om het dak hiervoor geschikt te maken, is een bedrag nodig van 11.000 gulden. Vanaf de nieuwe antenne hier kan via een groot deel van het reeds bestaande kabelnet een verbinding worden gemaakt met het ontvangst station op een flatgebouw op het hoog ste punt van de Soester Eng aan de Al- bert Cuyplaan. Vraag Burgemeester en Wethouders hebben de "Notitie omtrent uitbreiding van ontvangst en doorgifte van t.v.-zen ders" geschreven omdat er in Soest vraag is naar een uitbreiding van het aantal programma's. Een ruimer, en zo mogelijk beter, aanbod is ook nood zakelijk voor een gezonde financiële exploitatie van het cai-net. De uitbreiding van de bestaande trans- portkapaciteit vraagt echter een dus danig hoge investering, dat de finan ciële lasten hiervan momenteel niet ge dekt kunnen worden zonder tariefsver hoging. Daarom geven B. en W. de voorkeur aan het veranderen van de huidige kanaalbezetting om meer pro gramma's te kunnen doorgeven. Hiermee zijn proeven genomen. De re sultaten ervan zijn goed. Als de kosten worden bestreden uit het onderhouds- en vernieuwingsfonds, zijn er voor de abonnees geen tariefsverhogingen noodzakelijk. Burgemeester en Wethouders ver wachten dat er een positieve invloed van deze ontwikkeling uit gaat naar de ongeveer tweeduizend nog niet op de centrale antenne-inrichting aangeslo ten televisiekijkers in Soest. Zij gaan ervan uit de de mogelijkheid tot ont vangst van satelliet-televisie bij de nog niet aangeslotenen ertoe zal leiden als nog een abonnement op de centrale antenne-inrichting te nemen. De discussie over de aanvullende sub sidie van 16.000 gulden aan de Stichting Peuterspeelzalen, die onlangs in de commissievergaderingen al uitputtend was gevoerd, werd vorige week in de vergadering van de gemeenteraad nog eens "dunnetjes" overgedaan. De wethouder van Financiën, Jan Menne (CDA), is het niet met die subsidie eens en kreeg in de raad nog eens de gelegenheid zijn visie te verwoorden. Hij merkte op dat dat de toekenning discriminatie in de hand zou werken en dat er geen noodzaak voor de extra- subsidie was. "We kunnen dat tegen over de Molensoos en Jeugdzorg niet maken; die moeten ook zien uit te komen van hun geld", aldus de wet houder. Hans Blom (CDA) liet weten dat peu ters voor het CDA erg belangrijk wa ren maar dat verwachtingen die in het vooroverleg waren gewekt geen enkel recht konden inhouden. Bolhuis - even eens CDA - steunde het voorstel echter wel. "Ten eerste omdat er anders geen recht wordt gedaan aan door bestuur ders - niet door ambtenaren! - gewek te verwachtingen. Ten tweede omdat de stichting niet het onderste uit de kan wil hebben en zich beperkt tot wat de raad destijds beschikbaar heeft ge steld." Hij vond dat er geen sprake was van extreme vermogensvorming. Jan van Garderen (SGP/GPV/RPF) was tegen omdat de peuterspeelzalen bij de bezuinigingen al waren ontzien en volgens hem bepaald niet noodlij dend waren. Neks Blommers (VVD) reageerde daarop met de opmerking dat Van Gar deren de stichting blijkbaar eerst nood lijdend wilde maken. In welspreken de bewoordingen verklaarde zij zich voor het voorstel, evenals Lydia Meijer (PvdA), die opmerkte de peuterspeel zalen een warm hart toe te dragen. Wethouder Jan Menne interrumpeerde "Ik ook. Ik heb er particulier zelfs veel voor over. Niet afstraffen Raymond van Gelder (PvdA) vond Mennes opmerkingen maar een ang stige redenering. "De peuterspeelza len hebben hun best gedaan om de be zuinigingen te realiseren en toch een goed beleid overeind te houden. Het is niet wijs om dat af te straffen met subsidiekorting." Wethouder Frans Kingma reageerde op de opmerkingen van de zijde van het CDA - over het wekken van verwach tingen - nogal boos. "Ik kan me als verantwoordelijke wethouder niet herinneringen dat ik een bestuurlijk overleg heb bijgewoond waarin derge lijke toezeggingen zijn gedaan." Zijn college Jan Menne bracht nog naar vo ren dat de druk van de bezuinigingen moet blijven bestaan en dat het spreek uur van de wethouder van Financiën al moeilijk genoeg was, ofschoon de raad daarop niet met betuigingen van medeleven reageerde. Neks Blommers vond nog dat Menne niet zo "ijzerig" moest doen en bij de stemming bleken alleen CDA - met uitzondering van Greefhorst en Bol huis - en Van Garderen tegen de sub sidie te zijn. De peuterspeelzalen kun nen dus een storting op hun rekening tegemoetzien. [woensdag 28 augustuscommissie Onderwijs maandag 2 septembercommissie Algemene Bestuurszaken [dinsdag 3 september: commissie Ruimtelijke Ordening [woensdag 4 september: commissie Bedrijven ^donderdag 5 september: commissie Financiën [De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg, en beginnen om 19.30 uur. [In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stuk- ^ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agenda- [punten aan de orde komen. Verder kan men alle informaties krijgen over [de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de ver gaderingen. De burgemeester maakt, ter uitvoering van artikel 23 van de Wet op de •'Ruimtelijke Ordening, bekend dat het ontwerp van het bestemmingsplan l"Parklaan", regelende de bestemming van gronden gelegen rondom de BParklaan te Soest, met ingang van 6 september 1985 gedurende één maand [ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling [(geopend iedere werkdag van 9.00 -12.00 uur) en in het gemeentelijk INFOr- fmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a, alsmede in de plaatselijke bibliotheken [(gedurende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage [ligt. [Gedurende de termijn van ter-visielegging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. 2e etage met partij modern ent voorzien te, garderobe woonkamer, derne keuken, er met ligbad, :dekking, gor- n luxaflex zon- nt verkeert in derhoud. ir 1985. Diefstal uit handtas M. V. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een aantal cheques uit een handtas uit een kantoor aan het Weteringpad. Peter 40 jaar raadslid. 3 September a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer Peter van den Bremer voor het eerst als raadslid werd geïnstalleerd, niet wetende, dat hij 40 jaar lang geroepen zou zijn om de belangen der gemeente op zijn manier te dienen. Aan slechts weinigen is het gegeven gedurende een dergelijk tijdvak voor de gemeenschap te arbeiden en dit was voor ons een reden hem eens op te zoeken, om bij voorkeur iets te vernemen van Soest, zooals de gemeen tenaren van thans het nimmer hebben gekend. We troffen het niet. Peter had niet "veul tied" en was met andere dan zijn dagelijksche werkzaamheden bezig. Met een bijl hakte hij gleuven in oude spoorliggers, om deze daarna op zijn wagen te passen en te meten. Op een vraag, of nu pas de wagen werd opgetuigd, om het hooi binnen te halen, kregen wij te verstaan, dat we over niet veel fantasie beschikten. "Dat mot een mooie wagen worre veur de optocht op Koninginnedag," kre gen we te verstaan, '"t Wapen van Soest komt erop. Niet geschilderd hoor. Nee, van onze eigen spullen; 'n hooivork, 'n zeis, 'n sikkel, afein alles wat er bie heurt." Toen hij begreep waarvoor wij kwamen, begonnen zijn oogen toch even te glinsteren en 'we moesten der dan maar effes bie gaan zitten". Op onze vragen vertelde Peter, dat toen hij raadslid werd de gemeente ongeveer 3500 zielen telde. Burgemeester Grothe was toen nog niet zoolang hoofd van de gemeente. Vier burgemeesters had hij meegemaakt en drie van de vier, welke allen gekomen waren na burgemeester Grothe, had hij als oudste raadslid ingehaald. Ja, dat was een zwaar karwei, maar met de hulp van anderen was 't toch aardig goed gegaan. Zijn eerste collega's kende Peter nog zeer goed. Frans Kuijper en Piet Hartman waren de wethouders en dan waren er nog Aart Kok, Cornelis Kok, Evert van de Flier, Van Heertum van Soesterberg en nog enkele anderenhet moesten er samen 9 zijn. De gemeenteraads-vergaderingen, aldus ging Peter verder, waren toen zoo heel anders. Ieder sprak zoals hij was; als een vergadering lang duurde kreeg je een broodje en was de vergadering afgeloopen, dan kreeg Piet •Hartiïfêin óf ik^een gulden van den Burgemeester, om die met z'n allen bij ^Veerkamp. (n_u,café Heeremans, Steenhoffsti'aatte verdrinken. Och, een borreltje kostte toen maar vijf cent. Tweemaal is Peter wethouder geweest en volgens zijn meening kon je het toentertijd beter zijn dan nu. Er waren toen nog niet zooveel partijen, zie je. Heel wat leden heeft hij in dien tijd zien komen en gaan en heel wat besluiten zijn er in dien tijd genomen, maar dat die besluiten allemaal goed zijn geweest, kon hij nu juist niet zeggen. De paardentram hadden we niet moeten koopen en de "electrische fabriek'nooit moeten verkoopen. Het meest van alles speet hem, dat hij geen kans gezien had de Soester- bergsche bult te doen verdwijnen. "Dat ding is zo'n strop voor Soest,aldus Peter, "as 'k teuge m'n knecht zeg, je mot effe naar Trier, dan is ie direct op stap, maar as ik zeg, je mot naar de barg, dan zeit ie, dat kan morgen toch wel, en 't is toch krek even veer." Hierbij hebben we het gelaten. Peter moest weer naar zijn bijl en zijn "spoorliggers". SOEST Tromslagerpad 'Moderne middenwoning, gelegen aan woonerf, met inpandige berging, o.v. en vrije tuin. Indeling: hal, toilet, inpandige ver- warmae berging en ruime woonkamer. Etage: drie grote slaap kamers, badkamer met ligbad en tweede toilet. Zolder met vaste trap en grote vierde slaapkamer. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 1149.000,-. SOEST Eikenhorstweg Riante helft van een dubbele villa (bouwjaar 1978) met praktijk ruimte, garage en een schitterend aangelegde vrije tuin. Voor zien van gas-c.v. Indeling: hal met schoonmetselwerkwanden, toilet, Z-vormige woonkamer met open haard, balkenplafond, royale keuken. 1e verdieping: 3 slaapkamers, w.v. 2 met vaste wastafel, badkamer met ligbad, douche en vaste wastafel, apart tweede toilet. 2e verdieping: 1 grote slaapkamer met Veluxdak- raam, bergruimte, geheel betegelde droogruirgte met dakkapel, grote spoelbak, c.v.-ketel. Indeling praktijkruimte (souterrain); hal (7jp2),,vtóghtkamer (10 m2) met vasjte waètafél, werkkamer (18 rr)?). royale be(ie(id,el- of archiefkamer met spoelbak. 1 Tr' -,</ - Gevraagde koopsom (295.000,-. in royaal dub- i van gas c.v. kplaats 48 etuin. selder, royale suken, bijkeu- irs, met vaste e toilet, berg- anvaarding in INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tol 17.00 uur Dronken automobilist aangehouden Op de Amèrsfoortséstraat in 'Soester- berg^ hield de^politie vórige -week de 59-jarige J. P. uit Amersfoort aan, nadat hij door zijn zeer gevaarlijke rijgedrag was opgevallen. De man slingerde met zijn auto over de weg met een snelheid van gemiddeld zo'n 110 kilometer, passeerde andere auto's en sneed ze zonder richting aan te geven en bracht het overige verkeer in gevaar. Bij zijn aanhouding bleek de man sterk onder invloed van alcohol te zijn. Ook kwam vast te staan dat hem al acht maal eerder de rijbevoegd heid was ontzegd. Zijn rijbewijs werd nu ingevorderd en de auto, die niet verzekerd was, werd in beslag geno men. Flinke schade bij botsing Op de Beetzlaan deed zich vorige week een aanrijding voor, waarbij drie auto's betrokken waren. Het ongeluk gebeurde toen F. T. (34) met zijn auto links een inrit wilde inrijden. Daarbij zag hij een auto, die uit tegenoverge stelde richting naderde en bestuurd werd door J. P. (31over het hoofd. Door de botsing knalde de auto van T. tegen de aan de Beetzlaan geparkeer de auto van A. v.d. B (55). De drie voertuigen liepen flinke schade op. Hond aan paal aangetroffen De politie werd vorige week gewaar schuwd dat er aan de Spiekerweg een hond was aangetroffen, die met een Ketting en een touw was vastgebonden aan een paal. De politie vermoedt dat het dier moedwillig is achtergelaten. Het gaat om een zwarte reu van ge- iniddelde afmetingen. De leeftijd wordt geschat op ca. 3 jaar. De hond zag er goed verzorgd uit. tAAT Inlichtingen: Als we dit schrijven is de laatste vergadering van de thans zittende raads leden nog niet gehóuden, 't Is ons echter bekend, dat deze vergadering voor Peter een bijzondere vergadering zal zijn en dat zoowel van den Burge meester als.de raadsleden hedenmiddag een bijzondere belangstelling naar Peter zal uitgaan. t nieuwe win de. voormalig "is gesplitst -n rzien van c.v ur. qrondop- ile L-vormige oderne open intoor/hobby- slaapkamers. kelderkast, rd 4 ruime iet ligbad. 2e leg. ïle bewoning SOEST-ZUID EIKENLAAN Nabij winkels en openbaar vervoer ge legen moderne hoekwoning (1962) met garage en kleine tuin. Ind. en tree, toilet, keuken, woonkamer (28 m2) met gedeeltelijk verlaagd plafond en aan voorzijde isolatieglas; verd.: 2 rui me slaapkamers, badkamer, 1 kleine re kamer met kastenwand en trap naar zolder met grote kamer (dakkapel), ^foorzien van c.v Incl. vloerbedekking en vitrage. Gevraagde koopsom f 165.000,- k.k. PLASWEG DE NVM-MAKELAAR werkt op basis van "nocure, no pay berekent bieen geslaagde transactie 50% van de advertentiekosten (Prijzenbeschrkking 1983) wisselt zijn opdrachten uit met alle 75 NVM kantoren in de regio middels een perfect werkend foto-intormatiesysteem neemt uw aanbieding voor onbepaalde ti/d op in een tweetal woninggidsen Uit den Soester Baad. Nadat enkele leden bij de rondvraag nog aandacht hadden gevraagd voor enkele zaken, spreekt de VOORZITTER hierna een woord van afscheid tot de niet terugkeerende leden. Spr. wijst er op, dat allen hebben geworsteld met meer of minder succes. Voor al dit werk zegt spr. uit naam van de gemeenschap dank. In het bij zonder wil spr. gedenken den heer v. d. Bremer, die niet minder dan 40 jaar het lief en leed met de gemeente heeft gedeeld. Wanneer hij straks de trappen van het gemeentehuis afdaalt, zal een weemoedige gedachte niet ver af zijn. Spr. dankt hem voor zijn jarenlang werk en zegt, dat de raad in zijn geheel behoefte gevoelde om bij dit afscheid langer dan gewoonlijk stil te staan om van zijn genegenheid te doen blijken. Als gevolg hiervan biedt spr. den heer v. d. Bremer een fraaie electrische salonklok aan met den wensch, dat 't tikken van deze klok aangename herinneringen aan zijn 40- jarig lidmaatschap zullen opwekken. Dc- heer v. d. BREMER, het woord nemende, zegt, dat anderen hem naar hier bij herhaling hebben afgevaardigd en die anderen zegt hij thans hartelijk dank. Veel lief en leed heeft hij met de gemeente meegemaakt en het deed hem goed voor de gemeenschap te mogen werken. Spr. zegt op hem eigen manier den raad hartelijk dank voor het fraaie geschenk en ge dachtig aan een leuke mop, welke door hem wordt verteld, verzoekt hij den schenkers het cadeau zelf bij hem komen ophangen. Nadat nog door een persfotograaf een foto was gemaakt van den heer v. d. Bremer omringd door de overige raadsleden, werd de openbare vergade ring gesloten. vrijstaande woning met garage en diepe tuin (ca. 35 m). Ind.; entree, toilet, L-vormige woonkamer met open keuken (c. 30 m2), uitgebouwde tuin kamer (ca. 12 m2); verd.: overloop, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3), douche met 2e toilet, vaste trap naar zolder met grote kamer (dakkapel). Voorzien van c.v. Totaal oppervlakte 380 m2. Gevraagde koopsom f 195.000,- k.k. SOESTERBERGSESTRAAT ixateur! "Kegelen is echt een sport die in het najaar en in de winter wordt gespeeld, 's Zomers is het meestal wat stiller, en dus hebben we voor het nieuwe seizoen begint de vier kegelbanen vol ledig laten vernieuwen. Dat mocht ook wel, na 13 jaar. De banen zijn veer tien dagen gesloten geweest, maar er kan nu weer volop gespeeld worden.' Aldus de heer Fred van Keken, direc teur van het bekende restaurant "Dart huizen' aan de Prins Hendriklaan, dat niet alleen een uitstekende reputatie heeft op culinair gebied, maar met zijn kegelbanen altijd een aparte bekoring heeft voor mensen die ervan houden zich te wijden aan het edele kegel spel, dat overigens niet helemaal het zelfde is als bowling. De firma Kruis, die gespecialeerd is in het installeren van kegelbanen, is de afgelopen weken bezig geweest in de kegelruimte bij "Darthuizen" en het resultaat mag er zijn. "Alles is weer up to date", aldus de heer Van Keken. "De motoren zijn gerenoveerd en er zijn ook nieuwe ballen. Het is nog een heel karwei, dat met de nodige precisie moet worden uitgevoerd. De banen bestaan uit een speciaal ge perst en gedroogd hard hout, en het komt er vooral op aan dat zo'n baan goed vlak ligt." De ballen waarmee wordt gekegeld wegen gemiddeld zo'n 5 a 9 kilo. Speci aal voor de jongeren en voor de wat oudere mensen zijn er nu ook nieuwe ballen aangeschaft met een gewicht van ca. 4,5 kilo. Liefhebbers van het kegelspel kunnen dus weer volop terecht bij Darthuizen, behalve op maandag, wanneer het restaurant gesloten is. Wel moet er Werkloosheid in Nederland en in Duitschland. Wij zijn het er allen over eens, dat de werkloosheid het grootste, het meest angst-aanjagende probleem is, waarvoor de crisis ons heeft geplaatst. Werkloosheid vermindert de koopkracht, verzwakt de moraal en den lust om weer aan den slag te gaan en verslindt enorme bedragen uit de schat kist in den vorm van steunverleening. Ook op hen, die zoo gelukkig zijn dat zij nog een werkkring bezitten, doet de werkloosheid haar terugslag ge voelen in den vorm van allerlei directe en indirecte belastingen, waaruit de steun moet worden uitgekeerd. Zien wij in eigen land om ons heen, dan moeten wij met leedwezen constateeren, dat er van verbetering geen sprake is. Integendeel, het aantal werkloozen neemt weer toe - en daarmede ook het bedrag, dat aan steun moet worden uitekeerd. Schiet de regeering te kort in haar pogingen om in dezen toestand verbetering te brengen? Zijn wij op den goeden weg met wat wij werkver schaffing noemen? Wij willen geen critiek oefenen, maar toch is de vraag gewettigd, of er nu werkelijk niets aan te doen is om dit probleem op meer bevredigende wijze op te lossen. Dat het mogelijk is, bewijst het voorbeeld van onze oostelijke buren. Men geeft veel af op het Nazi-bewind, doch wat de bestrijding van de werkloos heid betreft, zal men moeten toegeven, dat Duitschland op dat gebied iets bewonderenswaardigs heeft gepresteerd. Ongetwijfeld vormen de Duitsche cijfers een weerspiegeling van de econo mische politiek. Is het nu onmogelijk, ook Nederlands economische politiek zoodanig in te stellen, dat de gevolgen spreken uit een vermindering.van de werkloosheid? Het is toch zeker nooit te laat, om den weg in te slaan, die naar deze verbetering leidt. Wanneer wij even denken aan de honderdduizenden, die door de in Duitsch land gevolgde methode werk en brood vinden en het geluk hebben, niet meer de hand te behoeven op te houden om steun te ontvangen en te stem pelen, waardoor de begrooting ontlast wordt van een deel der drukkende uitgaven voor steun rijst bij ons de vraag: waarom ook niet bij ons? En als wij dan ook denken aan het zoo ware gezegde: waar een wil is, is een weg - komt het ons voor, dat ook in Nederland een middel moet te vinden zijn, evenals in Duitschland, om steuntrekkers te veranderen in werkers, tot heil en in het belang van henzelf en... van de geheele gemeenschap. Nabij bos en duinen gelegen helft Van dubbel woonhuis met schuur, garage en vrije tuin. Bouwjaar 1953. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open haard, ged. thermopane begla zing, keuken, bijkeuken; verd.: 3 slaap kamers, gemoderniseerde douche met 2e toilet, vliering (vliezotrap). Totaal opp. 339 m2. (Bevraagde koopsom f 190.000,- k.k. SCHOUTENKAMPWEG Centraal gelegen villa (kantoorbe stemming) met aangebouwde praktijk ruimte, grote garage en patiotuin. Ind.; entree, toilet, kleine kamer (2.80 x 2.50 m), grote woonkamer (13x4 m), mo derne eetkeuken (6 x 2.80 m), kelder; verd.: overloop, grote L-vormige kamer (ca. 35 m2), 2 kleinere kamers (18 en 8 m2), badkamer, vaste trap naar grote zolder met 1 grote kamer (ca. 22 m2) en 2 achter elkaar liggende kamers (elk ca. 8.5 m2). Praktijkruimte: entree, toi let, wachtkamer (ca. 12 m2), spreek kamer (ca. 30 m2). Totaal inhoud ca. 1150 m3. Voorzien van c.v. Het ge hele pand heeft kantoorbestemming. Gevraagde koopsom f315.000,- k.k. dijk" gunstig tement op jht op plant- >n-/eetkamer <amer (6x3 euken, bad- asten, berg- Incl. warme ing. Leeftijd aers. f982,- Jr maand. 1000,- k.k. vlabij bos en duinen gelegen half* s# Foto: Goos van der Wilti Lis dinsdagochtend! lui», bedoeld voor de oudere Soesters, die al jaren bestaat. "Daar kunnen altijd nog wel wat men sen bij", aldus de heer Van Keken. "Wie 65 jaar of ouder is kan elke dins dagochtend komen meedoen, tussen tien en twaalf uur." altijd van tevoren worden gereser veerd (tel. 13807). Overdag worden de banen doorgaans per uur verhuurd, maar vanaf acht uur 's avonds tot sluitingstijd (twaalf uur) kan men de banen voor een hele avond huren. Speciale vermelding.verdient de gra- SOEST 21752 GALLENKAMP PELSWEG 11 SOEST Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262, 17251 of 21752

Soester Courant | 1985 | | pagina 5