Onvergetelijke feestavond voor 'Soesterhof' Vrouwen voor Vrouwen protesteert tegen 'minder meer' aan subsidie De 'Wijnerij'Eldorado in Soest voor het zelf maken van wijn en bier Dansschool Gerdie van Kooten Dansen gezellige inspanning Interculturele manifestatie 1985 Volkspetitionnement krijgt in Soest steeds meer gestalte Or< aar WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINAj WOE STRAK EN STRALEND P. Stalenhoef autoschade Riet Beijer liet hobby uitgroeien tot unieke winkel Thema: Noord-OostmZuid-West kantoor- artikelen KI/l/IEK WINKEL Comité van Aanbeveling uit bevolking 9 In de grote zaal van restaurant "De Soester Duinen" vond maandagavond j.l. de inmiddels traditioneel geworden FBB-avond (Familie, Buren, Bekenden) van het bekende tehuis de "Soesterhof" in Soestduinen plaats. Dat gebeurde onder de stimulerende leiding van "buurvrouw" Conny Vink, die niet alleen zelf optrad maar in haar voetspoor ook bekende artiesten als Toby Rix, Coen Oshousen en Hans Verhoeven meevoerde. Het werd een geweldige avond, mede mogelijk gemaakt door de belangeloze medewerking van Conny en de andere artiesten, de heer Klinkhamer van "De Soester Duinen" en andere instanties. De bewoners van de "Soesterhof", maar zeker ook alle andere aanwezigen, zoals bestuursleden, medewerkers, familieleden, vrienden en andere bekenden, heb ben opnieuw genoten van een onvergetelijke feestavond. Foto: Goos van der Wilt De commissie voor de Beroepschriften van de gemeenteraad boog zich vorige week over het bezwaarschrift dat "Vrouwen voor vrouwen" - de organi satie die zich geheel op vrijwillige basis inzet voor het welzijn van met name Turkse en Marokkaanse vrou wen in Soest - heeft ingediend tegen het besluit van het College van B. en W. over de subsidie.Het College had - omdat het totaal aan aangevraagde subsidies het beschikbare bedrag voor 1985 aanzienlijk overtrof, een korting op de verschillende aanvragen toege past. Voor Vrouwen voor Vrouwen werd - min if meer uitzonderlijk - besloten de subsidie tot het peil van 1984 terug te brengen. Dat bedrag 8.715) is 780 gulden lager dan wat de stichting had aangevraagd. Daarboven krijgt de stichting nog een bedrag van 300 gulden uit de rijksbijdrageregeling. Vrouwen voor Vrouwen vindt het een onrechtvaardige zaak dat zij ook ge troffen moet worden door geldgebrek, vooral omdat de zorg'voor het welzijn varu.de buitenlandse inwoners niet alleen de taak hoort te zijn van "een groep welwillende medewerksters bin nen de gemeente", maar een eerste verantwoordelijkheid is van de plaat selijke overheid. Vrouwen voor Vrouwen voorziet ern stige consequenties van de korting op de subsidie, temeer daar deze in 1984 al ontoereikend was. De buitenlandse vrouwen in Soest verkeren nog steeds in een achterstandpositie en de stich ting is genoodzaakt haar aktivitei- Roest! Laat het zover niet komen. Wij helpen U daarmee! 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 18600 - Soest het kenmerk roor lakwerk ten uit te breiden. "En op het moment dat door al deze activiteiten heel voorzichtig van enig positief resul taat gesproken kan worden, wordt aan deze uitbreiding een halt toegeroe pen," aldus het bezwaarschrift van de stichting. Het bestuur vindt dit een onverantwoorde gang van zaken en heeft het gemeentebestuur dan ook verzocht initiatieven te ontwikkelen om andere financieringsbronnen bin nen Soest te zoeken. In de vergadering lichtten de dames Sjoerina v.d. Zee en Jos v.d. Ley, respectievelijk penningmeester en voorzitter van de stichting, deze be zwaren nog eens toe. De voorzitter, mr' G.B. Spruyt, wees hen er op dat zij hun bezwaar niet be paald met de meeste voortvarendheid hadden kenbaar gemaakt. Bovendien had de brief niet aan de wethouder maar aan de raad gericht moeten zijn. Niettemin was de commissie bereid over deze formaliteiten heen te stap pen en het bezwaarschrift te behande len. 1ï!90?. O-!) Nauw jasje r -v^ 1 Mr. J.J Nieuwenhuyzen stelde namens het College eveneens dat de ontvanke lijkheid van het beroepschrift dubieus was. Ingaande op de inhoud merkte hij op dat de subsidies van 1985 weliswaar 25% hoger zijn dan die van 1984, maar dat er een enorme aanvraag "uit het veld" was geweest: voor 36.000 gulden, terwijl er maar 25.000 beschikbaar was. "Soest steekt financieel nu een maal in een nauw jasje en de situatie is uitvoerig met de verschillende organi saties doorgesproken. Vrouwen voor Vrouwen was volgens de heer Nieuwenhuyzen echt een "positie ve uitzondering" bij alle andere instel lingen die hadden moeten inleveren, omdat de subsidie in elk geval nog op het peil van 1984 was gebleven. Door de 3000 gulden uit de rijkspot is de situatie zelfs nog rooskleuriger. "De procedure is zeer zorgvuldig geweest: het geld is er gewoon niet meer." Het verwonder de hem juist van Vrouwen voor Vrou wen bezwaren te horen te hebben gekregen. De tegenwerping van de dames V.d. Ley en V.d. Zee, dat het nu ging om een dubbele achteruitgang, kon hem niet overtuigen. "U heeft alleen minder meer gekregen. U hebt 40% meer te be steden, al is dat dan niet van de gemeente afkomstig." Doordat de behoefte aan activiteiten toeneemt wordt Vrouwen voor Vrou wen echter onrechtvaardig behandeld, brachten de bestuursleden van de stichting naar voren. Als voorbeeld van een activiteit waarvan zij nu nood gedwongen moeten afzien noemden zij een voorlichtingsproject over de ver- Sinds enige tijd, om precies te zijn sinds het begin van dit jaar, is Soest een uniek winkeltje rijker, dat zich be zighoudt met de verkoop van vrijwel alle materialen en benodigdheden die van pas komen bij het zelf maken van wijn en bier. Het is de "Wijnerij" van Riet Beijer aan de Dorresteinweg num mer 20, al vermeldt op dat adres slechts een bescheiden bord naast de voordeur van het woonhuis dat men de winkel hier kan vinden. Achter het huis, in de voormalige schuur die echter een geheel ander aanzien heeft gekregen, oefent Riet Beijer haar be drijfje uit. De "Wijnerij" is de professionele af ronding van wat Riet Beijer ooit begon als een leuke hobby: het zelf maken van wijn en bier. Als bacteriologisch analiste in ziekenhuizen in Utrecht en Hilversum had ze, als het ware "van huis uit", grote belangstelling voor allerlei natuurlijke processen. Met haar opleiding - o.a. het drogistendi ploma - vond haar hobby dan ook vrij gemakkelijk aansluiting bij haar be roep, en wel zodanig dat die hobby uitgroeide tot wat sinds enige tijd haar tweede beroep is geworden. Zelf wijn en bier maken is een vorm van tijdverdrijf die steeds meer men sen veel plezier verschaft. Riet Beijer doet het nu al een jaar of tien. Dat begon destijds toen ze nog in de Betuwe woonde en met al het fruit, dat haar in overvloeier beschikking stond) ëigén- lijk niet Zo goed raad wist. "Op een goed moment is ook je diepvriezer vol. En wat doe je dan? Ik kreeg min of meer toevallig een boekje over wijn maken in handen en ben er toen zelf mee begonnen." Probleem Al gauw stuitte ze daarbij op het probleem dat zij nu, met de "Wijnerij", voor andere hobbyisten wil oplossen: Het gebrek aan materialen. "De moei lijkheid is dat de spullen eigenlijk nergens te koop zijn. Wat dat betreft is de "Wijnerij" niet alleen uniek voor Soest, maar voor de hele omgeving. In een enkele drogisterij vind je nog wel eens wat, maar dan nog lang nietalles." Het is niet zelden voorgekomen dat Riet Beijer haar spullen moest gaan halen in België, en vooral ook in Enge land, waar het zelf maken van wijn een al tientallen jaren druik beoefende heb- by is. "In Nederland is het eigenlijk kiezingen. De suggestie van Ries van Logtenstein (CDA), om die activiteiten door te schuiven naar de politieke partijen bleek er naast. Jos van der Ley'Die richten zich al op de mannen en dat kan niet tegelijk. Jo Ebbers (VVD) stelde de dames de vraag of zij er altijd maar van uit gingen dat ze meer zouden krijgen. "Als dat zo is, dan zult u nog wel eens nul op het rekest krijgen. In het openbare deel van de zitting was niet op te maken in welke richting het advies van de commissie zou kunnen gaan. Dat blijkt te gelegener tijd in de gemeenteraad. In de wetenschap dat velen geen be hoefte hebben aan het halen van sterren en het meedoen aan wedstrij den, organiseert Gerdie van Kooten ge zelligheids-cursussen voor (echt)paren vanaf 20 jaar. Gerdie van Kooten geeft al enige jaren dansles in de plaatsen Soest en Blaricum, en u kunt dus mee doen aan een beginnerscursus, 2e jaars en 3e jaars. Voor de danslessen maakt Gerdie ge bruik van huurzalen. "Op die manier houd ik de cursusgelden aan de lage kant," verduidelijkt ze. Dansschool Gerdie van Kooten organiseert niet al leen stijldanscursussen voor (echt)pa- ren, maar ook Beat-ballet lessen voor dames en stijldansen voor dames en heren vanaf 60 jaar. Stijldansen De cursussen stijldansen bij dans school Gerdie van Kooten worden door Gerdie zelf gegeven, samen met een assistent. Die springt in als er eens een "mis"-stapje wordt gemaakt. In de cursus stijldansen wordt een flink pro gramma verwerkt. Op de beginners cursus leert men de basispas en enkele figuren van de Quickstep, Engelse Wals, Tango, Rumba. Cha Cha Cha en Jive maar de gezelligheid staat altijd centraal. Men kan aan de lessen bij Gerdie van Kooten deelnemen in de kleding die men zelf kiest, en in de pauze (die 10 minuten duurt) maken de cursisten al snel een gezellig praatje met elkaar. Gerdie van Kooten houdt zich, tot op- 9 Gerdie van Kooten. luchting van de nu .aemers, zoals ze heeft ontdekt, niet bezig met wedstrijddansen en beoordelingen. "Bij ons is de cursus dus puur een ge zonde, inspannende ontspanning," aldus Gerdie. De cursisten kunnen de geleerde passen al snel in praktijk brengen tijdens de feestavonden, die steeds een ander karakter hebben. Zo zijn er bijvoorbeeld het "zwem"-Sin terklaasbal, het sfeervolle Kerstbal en het auto-rally-snertfeest. De stijldanslessen (ze kosten per per soon slechts 185,- voor een cursus van 24 lessen!starten pp woensdag 25 sep tember a.s. Inschrijving is nog mogelijk voor de le jaars-, de 2e jaars en de 3e jaars. Overigensals men als deelnemer aan de cursus eens een avond verhinderd is, dan mag men de gemiste les bij dansschool Gerdie van Kooten kosteloos inhalen op een ander tijdstip. Vooral voor mensen met wisseldiensten is dat ideaal Beat-ballet De Beat-ballet lessen worden gegeven op dinsdagavond voor dames vanaf 25 jaar en op woensdagmorgen en don derdagmorgen voor dames vanaf 30 jaar. Deze cursussen vangen aan vanaf 10 september a.s. Er wordt niet presta tiegericht gewerkt, dus het is lekker een uurtje bewegen op muziek van deze tijd. Aanmelden U kunt u telefonisch aanmelden voor' de cursussen. Uiteraard is Gerdie van Kooten bereid u telefonisch nog meer' informatie te geven. Het telefoon nummer van dansschool Gerdie van Kooten is: Soest, 13888. 9 Riet Beijer demonstreert het kurken van een fles zelfgemaakte wijn. FotoHerman van Dam nog maar een jaar of twaalf geleden opgekomen," vertelt ze. "Maar in Engeland heeft elke plaats z'n wijngil de. Het is daar trouwens ook populair omdat bier en wijn er nogal duur zijn. Ook in Nederland hebben de wijn- en biermakers zich in het algemeen vere nigd in "gilden". Er zijn er ongeveer twintig nu, die op hun beurt weer verenigd zijn in een federatie. Die organiseert jaarlijks een internationa le wijnkeuring, in 1983 nog in Amers foort." Als ervaren wijnmaakster is Riet Beijer zelf intussen gediplomeerd wijnkeurmeester voor wat officieel de "amateurwijnen" heet. Geduld Ze omschrijft haar hobby als "heel prettig, vooral als je het zelf ook lekker vindt". Moeilijk is het in elk geval niet, legt ze uit. "In het begin heb je natuurlijk de aanschaf van het materi aal, maar dat geldt voor elke hobby. Je kunt het zo duur maken als je zelf wilt. Het belangrijkste wat je nodig hebt is geduld. Het duurt nu eenmaal een tijd voordat een wijn klaar is, reken maar zo'n half tot een heel jaar. En dat geldt voor de meeste wijnen nóg dat ze een jaartje moeten rijpen. Voor bier is in 'hét1 algeïïiè'é'ri' zóvèëF geduld niet nodig','ómdat dat al met een maand of twee voor hef gebruik gef ëè'd is. Biermakers kunnen'het zich trou wens ook nog iets makkelijker maken door als basis mout-extract en hop uit blik te gébruiken. "Dan is het gewoon een kwestie van laten gisten," aldus Riet Beijer. In wat vermoedelijk vroeger de bijkeu ken van haar huis is geweest heeft ze nu haar "laboratorium" ingericht. Daar rijpen haar eigen wijnen en vinden in de grote flessen de processen plaats die moeten leiden tot een smake lijke vruchtenwijn of een heerlijk zelf gebrouwen bier. "Wijn kun je overal van maken," legt ze uit. "Van bloemen en bladeren, en zelfs van druiven. Dat laatste is in Nederland echter geen gemakkelijke opgave, omdat de Nederlandse druiven te zuur en te weinig zoet (wat niet het zelfde is) zijn. Pulp .- -U Wijn in het eerste'stadium ziet er ove rigens niet direct uit om een teug van te nemen. Het is, zoals ze laat zien, een enigszins brijige massa - de pulp - die eerst gezeefd moet worden en vervolgens door gisting (het omzetten van suiker in alcohol en koolzuur) tot wijn wordt. Daar komt nog wel het een en ander bij kijken, zoals het afhevelen in verband met ae droesem of het soms met behulp van andere middelen laten bezinken daarvan. "Wat je nodig hebt is in feite niet meer dan vruchten, suiker, gist, een fles en een waterslot," aldus Riet Beijer. Dat zelfde geldt ook voor bier, alleen wordt daarbij gebruik gemaakt van granen en vlokken. Bier is in tegenstelling tot wijn, niet onbeperkt houdbaar. "Wijn wel, al wordt het er niet altijd beter op." Dat er in Soest en omgeving heel wat mensen zijn die zich enthousiast bezig houden met het bereiden van bier en wijn (officieel moet de naam "vruch tenwijn" worden gehanteerd: "wijn"- zonder-meer is altijd afkomstig van druiven) is haar gebleken toen ze dit voorjaar acte de presence gaf op de Oude Ambachtenmarkt. "Er was ont zettend veel belangstelling voor. Het "spannende" van de wijn- en bier hobby is dat het daarbij gaat om een biochemisch proces, dat door de mens nooit helemaal te beheersen is. "Het is altijd weer afwachten wat er uitkomt - een wijn laat zich nooit herhalen. Maar dat houdt het ook leuk, het moet ten slotte een beetje een spelletje blijven." Regeltjes In de "Wijnerij" vinden de wijn- en biermakers niet alleen alle grondstof fen en materialen, plus de nodige hulp middelen (ook flessen, kurken en cap sules), maar ook heel wat lectuur op hun "vak"-gebied. En als er dan nog vragen overblijven kan Riet Beijer ze zelf ook heel góed beantwoorden. "Maar moeilijk is het niet. Daarom, doen ook steeds meer mensen het. Je kuilt het het best vergelijken met een goeie pot jam maken. Je moet het proces beetje kennen en je aan de regeltjes houden." Voor de wijnmakeps staat er weer een. drukke tijd te wachten. Het seizoen begint: er zijn volop bramen, vlierbes-, sen, vogelkersen, rozebottels, en natuur lijk pruimen, appels en peren. Ook het voorjaar is trouwens een goede tijd om: wijn te makendan zijn het vooral dei bloesems die als grondstof dienen. Brierbrouwen daarentegen is echt een winter-activiteit. "Je hebt er een lage temperatuur bij nodig. Je kunt het 't, hele jaar door wel doen, maar 's. winters lukt het beter," aldus Riet Beijer. Behalve de vreugde van de eigen wijn, gemaakt van vruchten die men zelf in het wild of in de tuin aantreft, is het voor de wijnhobbyist natuurlijk ook leuk zijn eigen etiket te hebben. Riet Beijer heeft daarvoor een enigszins aangepaste bewerking van het Soester gemeentewapen gekozen. Weten Eén van de belangrijkste voordelen van zelfgemaakte wijn is uiteraard dat men precies weet wat erin zit. "Je weet wat je drinkt," aldus Riet Beijer. "Dat is één van de redenen waarom ik er zelf mee begonnen ben. Ik weet wat ik in mijn glas krijg." Na alle wijnschanda len van de laatste maanden is dit zeker een niet te veronachtzamen punt. De "Wijnerij" is elke zaterdag tussen tien uur 's morgens en drie uur 's middags geopend. "Dan ben ik er altijd," aldus Riet Beijer. "De andere dagen kunnen de mensen ook gerust komen, maar dan kunnen ze me beter even bellen (tel. 20979)." Wie vragen heeft kan in de "Wijnerij" dus uitstekend terecht. "Maar ook wie gewoon eens wil komen kijken is wel kom," aldus Riet Beijer. "Er zijn altijd mensen die even hun verhaal kwijt iwillen. Als er belangstelling is wil ik look wel een cursus wijn- of biermaken inroest geven, ,maar d#.t( wacht; ^k^ftog, In navolging van de manifestatie van vorig jaar wordt ook dit jaar weer een interculturele manifestatie opgezet om de Soesters kennis te laten maken met elkaar en eikaars achtergronden. Dit jaar is gekozen voor het thema: "Noord-Oost-Zuid-West", wat nauwe relatie heeft met het thema van de ko mende vredesweek. Tijdens de manifestatie, die gehouden zal worden op zaterdag 21 september a.s. aan de Parallelweg, zullen Noord- Oost-Zuid-West vertegenwoordigd zijn en... laten zien hoe zij met elkaar in het midden van Soest samen proberen te leven. De komende weken zullen de verschil lende culturen/deelnemende vereni gingen en instellingen worden belicht. Iedereen is uiteraard op 21 september van harte welkom. Over het pro gramma en de tijdstippen wordt u via deze krant nader geïnformeerd. Oproep Alle verenigingen, instellingen en/of groeperingen in Soest die een bijdrage willen leveren aan de manifestatie worden uitgenodigd om zich te melden als deelnemer. Men kan hiervoor kontakt opnemen met de coördinator van de manifestatie Johan Baks, bereikbaar onder het telefoonnummer van clubhuis "De Vangrail" :nr. 17615. Vereniging Artishock Ook de vereniging Artishock levert zijn bijdrage aan deze interculturele mani festatie. Het Nederlandse element op deze dag wordt o.a. geprofileerd door een optreden van het poppentheater Arti- Skoop. Zij brengen een oer-Nederlands stuk, waarin Katrijn, Jan Klaassen, de boef en de veldwqachter de hoofdrol spelers zullen zijn. Het stuk dat natuurlijk door leden van de Vereniging Artishock wordt opge- Het uiter zogehetei mentalis; kans sch overigen? re, aandc op enkel hadden o den meei microsco aan alle rende ond van tabkaart tot archiefsysteem van afwrijfletter tot planbord van dossier tot doorschrijfsysteem opmerkelijk kompleet Verkoop ook aan particulieren. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824* voerd, duurt ongeveer vijftig minuten en wordt in de openlucht op het schoolplein tegenover de Moskee opge. voerd. Bij slecht weer wordt het optreden naar het Artishock-gebouw gespeeld. Wat zeker om het gebouw gebeurt is een aantal filmvoorstellingen die in het kader van de manifestatie de culturen van Marokko, Turkije, Suriname er, Nederland weergeven. Let op het programma. Deelnemende instanties/ verenigingen/instellingen De organisatie van deze interculturele manifestatie is vanuit het samenwer kingsverband Buitenlandse Werkne mers gedelegeerd aan een werkgroep, waarin zitting hebben 9 Marokkaans comité 9 Turks comité 9 Stichting Nazeeb, Surinaamse stichting 9 Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen 9 Vereniging Artishock 9 Werkgroep Christendom-Islam 9 Stichting Werkgroep Buitenlandse Werknemers 9 Afdeling Welzijn 9 Stichting Jeugdzorg Soest 9 Gymnastiekvereniging "De Spring- bokken" Is de dia moeilijk symptom neembaa tige werk woede en organiser sche terrr het aan weinig mi ritis mer overactie lijke brei groots ev geval uit« 8e Hartje- Prijsbei heid Wat heeft heid die b bevlogen, Wat zal wiens hc stoelen O] ken, die keer wer den? De kers op d klanten c wuste ins van een zullen pri zijn uiter klant, al een of an bieding t< door een liteit. Er behoe zen omtr komende mers hee ge oor heeft ree rijke idee ondernen te trekkei nadere bi; stroom b heimzinn; 'huis-aan a.s. zulle sluiers wc Inbraak Verlengde T&lmalaan Een tot dusver onbekende dader is er het afgelopen weekeinde in geslaagd de woning van de familie S. aan de Ver lengde Talmalaan binnen te dringen, Hij forceerde aan de achterzijde van het huis de schuifpui en maakte een aan tal betaalcheques en enige sieraden t'Wti Ai p i otuA li» -• Om het Volkspetitionnement tegen de plaatsing van kruisraketten, dat in de eerste weken van september gaat plaatsvinden, ook plaatselijk te on dersteunen heeft zich in Soest een Comité van Aanbeveling gevormd, dat- bestaat uit enige tientallen bekende en minder bekende Soesters uit allerlei "geledingen" van de bevolking. Zoals bekend is het Volkspetitionne ment een schriftelijk, door zoveel mo gelijk inwoners van Nederland per soonlijk ondertekend verzoek aan rege ring en parlement om zich rond 1 no vember - als er definitief moet worden beslist over de plaatsing van kruis raketten op Nederlands grondgebied - daartegen uit te spreken. In de eerste week van september worden door de PTT voorgedrukte kaarten gedistribu eerd, die in de periode van 9 tot en met 18 september door vrijwilligers aan huis worden opgehaald. Ook kan men de kaarten rechtstreeks opsturen. In Soest neemt het Vredesplatform de organisatie van de ophaal-aktie voor zijn rekening. Het Vredesplatform ver enigt de volgende Soester groeperin gen: PvdA, Progressief Soest, D'66, PSP, CPN, FNV, Vereniging Arti shock, Basisgroep Baarn/Soest, Soest erbij, Vrouwen voor Vrede en IKV. Tientallen ophalers hebben maandag avond j.l. een instructiebijeenkomst bijgewoond, waar hun de details van de aktie zijn uiteengezet. Het ophalen vindt plaats op onderstaande d&gen in de genoemde acht wijken van Soest: 9 maandag 9 september, wijk 't Hart (verzamelpunt Vinkenplein, 17.45 uur) 9 dinsdag 10 september, wijk Soest- dijk (verzamelpunt Julianaplein, 17.45 uur) 9 woensdag 11 september, wijk Soest- Midden (vezamelpunt Kerkplein, 17.45 uur) 9 donderdag 12 september, wijk Klaarwater verzamelpunt Honsber- gen, 17.45 uur) 9 vrijdag 13 september, wijk Smits veen (verzamelpunt Smitshof, 17.45 uur) 9 maandag 16 september, wijk Over- hees (verzamelpunt winkelcentrum Tamboerijn. 17.45 uur 9 dindag 17 september, wijk Soest- Zuid I (verzamelpunt winkelcentrum Zuidpromenade, 17.45 uur 9 woensdag 18 september, wijk Soest- Zuid II (verzamelpunt R.K. Kerk Bonifaciusstrat. 17.45 uur). Op het verzamelpunt zal telekens een "opgetuigde" bestelbus gereed staan, vanwaaruit de ophaal-aktie wordt ge- koördineerd. Overigens is er voor wie dat beter uitkomt ook de mogelijkheid om overdag de kaarten op te halen, maar het zwaartepunt van de ophaal- akties ligt elke avond tussen 18.00 en 20.00 uur De aktie begint eigenlijk al vrijdag avond 6 september. Dan wordt er een demonstratieve fietstocht gehouden langs de adressen van een aantal voor aanstaande Soesters, bij wie naar de kaarten wordt gevraagd. De tocht be gint om 18.00 uur bij het Artishockge- VOLKS PETITIONNEMENT bouw aan de Steenhoiistraat; om 18.45 uur vindt een tussenstop plaats aan de Ossendamweg (bij De Bunt). Bij de aktie voor het Volkspetitionne ment is ook weer het nodige ondersteu nende materiaal gemaakt, zoals stic kers, buttons, affiches, tassen en fiets- vlaggetjes. Dat is verkrijgbaar bij on derstaande adressen. 9 F. Diks, Acacialaan 2, tel. 15201 9 J. den Oude, St. Theresiastraat 15 tel. 14622; 9 A. Siddré, Valeriaanstraat 108, tel. 18029. Het Comité van Aanbeveling voor het Volkspetitionnement in Soest ziet er als volgt uit H. Abbring, tandarts Eit Algra, Lid CDA Jenny Allard, ex-raadslid D'66 M.C.Barendrecht-Mijs, lid Nederlands Hervormde wijkgemeente Emmakerk A.G. Bargerbor, voorzitter FNV, dis trict Utrecht Gep van Bercum, contactvrouw Rooie Vrouwen W. M. van den Bergh, voorzitter com missie Islam-Christendom Femke Blok, lid basisgroep Baarn/- Soest Ruud Blok, docent lichamelijke opvoe ding Marijke Blok, docent lichamelijke op voeding Kees Boerkoel, ere-voorzitter SO Soest Ds. J. Bonda, lid CDA Trudy Damvers, huisvrouw Piet Davelaar, direkteur Basisschool C. M. Diks-Wurkum, penningmeester Stichting werkgroep buitenlandse werknemers Soest F. C. Diks, lid IKV-kern Soest H. W. Doreleijers, voorzitter winke liersvereniging Smitshof Erik van Dorresteijn, hovenier/tuinad- viseur Ton Elderenbosc-h, penningmeester Stichting 3e Wereldgroep Soest J. A. Evenhuis-Appelboom, lid Vrou wen voor Vrede J. Fransen, conrector Christelijk Col- lege Griftland M. Friele, voorheen leraar Christelijke Mavo J. C. Gilhuis, Emeritus predikant Ge reformeerde kerk M. Gilhuis-Smitskamp, Joop van Haaf ten, chef interne zaken ter gemeentesecretarie Ad v. d. Haar, ambtenaar Welzijns zaken Ans Holleman, lid Provinciale Staten voor PvdA/PPR Anne Holtrop, Hans ter Horst, maatschappelijk wer ker Gemeentelijke Sociale Dienst Gerrit de Jong, directeur openbare basisschool "Overhees" Elly Joosten, bejaardenhelpster Marijke Kingma, Rooie Vrouw J. Klein, lid Gereformeerde kerk "Noord" P. Kloek, Emiritus predikant Neder lands hervormde kerk H. Knol, directeur Rinke Tolmanschool F. J. A. van Kooten, tandarts Doeke Land, predikant Cuno Lavaleije, pastoraal werker Rooms Katholieke kerk Jan de Leede, voorzitter Gemeenschap Humanistisch Verbond Gerrit Leeflang, lid PSP Wout van Leuveren, voorzitter FNV afd. Soest/Soesterberg Peter van der Linden, lid parochie Mariakerk Irene van Lippe, Jaques Martens, docent lichamelijke opvoeding A. Niemeijer-Van Leeuwen, psycho loge J- P. Nieuwdorp-Broek, secretaris wijk vereniging "Overhees" Jan Nuijten, voorzitter Progressief Soest Tonny Ollebek, lid Nederlands Her vormde wijgemeente "Open Hof' Wim Peters, lid Katholiek schoolbe stuur voor Voortgezet Onderwijs J. v. d. Ploeg, lid Gereformeerde kerk "Zuid" J. M. Pluvier, hoogleraar Universiteit Amsterdam Adriaan Pothuizen, raadslid D'66 Otto Prinsen, beeldend kunstenaar E. Rademaker-Beuken, lid parochie Mariakerk Jurrie Reiding, lid CPN Wibo Rep, maatschappelijk werker Gemeentelijke Sociale Dienst Astrid Ruepert, docente Volksuniversi teit W. Schut-Kool, lid Gereformeerde kerk "Open Hof" M. F. van Stiphout-Croonenburg, Provinciale Staten PvdA/PPR W. Tims, hoogleraar ontwikkelingseco nomie Leidje Tomassen-Holsheimer, lid PPR Jan Uit den Bogaard, secretaris R®8® van Kerken Soest Chris Uiterwijk, natuurliefhebber van Veen, legerpredikant Gerefor meerde kerk Jan Visser, raadslid Progressie' Soest Aize de Visser, uitgever Ben van Vlierden, voorzitter Vereni ging "Artishock" Janny Westdijk, lid Amnesty Inerna tional Anno van der Zee, directeur openbare basisschool "De Regentuuter" P- J. Th. Zeegers, voorzitter Commis sie Welzijnsplanning H. Zweers-Brink, apotheker W. Zweers, cultuur-filosoof Muzika: Maar lief vert de dagavond In totaal heren, u fluiten, ti bones, bi en wat d terbergse startplaa Hair en t feestklani dan worc voeren v dameslee drage, te zullen he zal gepi Drumbar ziekverei versum. nemen o] pand Soe doel de fi weer een .wil steil Bürgerla lo met ee den, zang Op vrijda Internath showroon kantoor bruik ger kantoor gi Birkstraa oppervlal 450 m2. Oreaden is 10 jaai stelling i: teur cosn heidsspec in te ricl en kasten o.a. bij kapsaloni Oreaden in Blaric was deze reikend e ders gehi had behoi de lokati instruktie Voor de c aden op in Nederl biologiscl Baden; h clusieve s len met Benshein serie voo: als make land; en die o.a. die noodz ne appar; Oreaden desgewei Een pinc lijk bij nieuw stc Oreaden S"sU s en over een ve verko vindt. De "mar liste is lijke vei nuttige i komen t legenheii bij dit Door eer een ruin- dat zij t thuis ooi

Soester Courant | 1985 | | pagina 8