videotheek Welkom in Danslond •mum 8e 'Hartje-ZuicT-Braderie groter dan ooit St Instituut Meiners heet voortaan 'Tramei' Studiebegeleiding Oreaden: nieuw 'schoonheidsbedrijf' m Birkstraat in Soest Soest krijgt bezoek van de 'Waterspektakelshow' d'OudeEnghe j hartje-zuid TOP 3 r WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 ■West Spannende wedloop naar vrijdagavond 6 september Begeleidingsfonds brengt mogelijkheden dichter bij bevolking Willie Meesiep GRATIS TOEGANG Tel. 02155-17954 ngeveer vijftig minuten de openlucht op het ;enover de Moskee opge- lecht weer wordt het het Artishock-gebouw het gebouw gebeurt is ivoorstellingen die in het nanifestatie de culturen Turkije, Suriname en :rgeven. Ie instanties/ n/instellingen van deze interculturele vanuit het samenwer- Buitenlandse Werkne- erd aan een werkgroep, lebben 5 comité N azeebSurinaamse 'rojekt Vrouwen voor Artishock Christendom -Islam erkgroep Buitenlandse Izijn igdzorg Soest vereniging "De Spring- Het uiterst besmettelijke virus van de "eten braderiekoorts (braderitis ntalis) heeft in 'Hartje-Zuid' zijn kans schoon gezien en onverbiddelijk toegeslagen. Toen de reeds met de, overigens ongevaarlijke en geneesba re, aandoening besmette leden van het organiserend comité het virus eenmaal op enkele 'Hartje-Zuid'-ondernemers hadden overgebracht, was er geen hou den meer aan en inmiddels is de sub microscopische ziekteverwekker er in geslaagd zijn tijdelijke heerschappij aan alle achter het HZ vignet opere rende ondernemers op te leggen. Is de diagnose van de braderiekoorts gioeilijk te stellen? Integendeel, de Symptomen zijn overduidelijk waar neembaar en bestaan in een koortsach tige werkdrift, een overmatige regel- lede en een onbedwingbare zucht tot •ganiseren. Ook de niet in de medi- jhe terminologie thuis zijnde lezer zal het aan de hand van deze explicatie weinig moeite meer kosten om 'brade ritis mentalis' te herkennen als een overactieve werking van het mense lijke brein aan de vooravond van een groots evenement. In het onderhavige geval uiteraard de op handen zijnde ÜeHartje-Zuid'-Braderie. Prijsbewustzijn en vindingrijk heid Wat heeft die koortsachtige bedrijvig heid die blijkbaar iedereen thans heeft bevlogen, tot op heden opgeleverd? Wat zal men de kritische bezoeker, wiens hooggestemde verwachtingen stoelen op de gradioze spektakelstuk ken, die in het verleden reeds zeven keer werden opgevoerd, kunnen bie den? De HZ-winkelier ziet de bezoe kers op de eerste plaats als potentiële klanten die hun kritische en prijsbe wuste instelling zeker niet op grond van een overmoedige feeststemming zullen prijsgeven. Dit wetende zal hij zijn uiterste best doen om zijn koning klant, al dan niet met begeleiding van een of andere ludieke aktie, een aan- ijSëding te doen die gekenmerkt wordt door een lage prijs en een goede kwa- liteit. Er behoeft geen enkele twijfel te rij zen omtrent de ten aanzien van de Knende Braderie bij de HZ-onderne- mèrs heersende gedachten. Het greti ge oor van de feestcommissarissen heeft reeds vele speelse en vinding rijke ideeën, die het vermogen van de Ondernemer om de publieke aandacht te trekken bevestigen, opgevangen. De nadere bijzonderheden van deze ideeën- stroom blijven nog even met een ge- geimzinnig waas omgeven, doch in de 'guis-aan-huis' editie van 4 september a.s. zullen ze ongetwijfeld van hun sluiers worden ontdaan. T&lmalaan onbekende dader is er veekeinde in geslaagd e familie S. aan de Ver- tan binnen te dringen, an de achterzijde van tfpui en maakte een aan- les en enige sieraden i oJl'A ateül' ,.kü r en, chef interne zaken :retarie ambtenaar Welzijns- lid Provinciale Staten maatschappelijk wer- ke Sociale Dienst j, directeur openbare erhees" jaardenhelpster i, Rooie Vrouw Gereformeerde kerk itus predikant Neder- kerk ir Rinke Tolmanschool ten, tandarts dikant pastoraal werker ke kerk >orzitter Gemeenschap erbond lid PSP eren, voorzitter FNV irberg Linden, lid parochie docent lichamelijke an Leeuwen, psycho- >rp-Broek, secretaris Overhees" oorzitter Progressief lid Nederlands Her- ente "Open Hof" I Katholiek schoolbe- jezet Onderwijs 1 Gereformeerde kerk )ogleraar Universiteit in, raadslid D'66 ldend kunstenaar leuken, lid parochie d CPN tschappelijk werker ciale Dienst ocente Volksuniversi- I Gereformeerde kerk out-Croonenburg, lid tl PvdA/PPR lar ontwikkelingseco- Holsheimer, lid PP** ard, secretaris Raad atuurliefhebber erpredikant Gerefor- Muzikaal geweld Maar liefst 3 muziekgezelschappen to- vert de promotie-commissie op vrij dagavond 6 september uit de feesthoed. Iri totaal zullen ongeveer 130 dames en heren, uitgerust met drums, lyra's, fluiten, trompetten, klarinetten, trom bones, bugles, hoorns, tuba's, bassen en wat die meer zij, de gehele Soes- ■bergsestraat vanaf de verzamel- en .rtplaats Auto Rooij tot aan Syllie .ren terug vullen met hun vrolijke istklanken. Hun maarsen zullen nu en dan worden onderbroken voor het op- :ren van korte shows, waarin de .mesleden, naast hun muzikale bij- .ge, tevens een charmant aandeel Hen hebben. Al dit muzikale geweld pal geproduceerd worden door de Drumband Caecilia-Gilde en de mu ziekvereniging Odillo, beide uit Hil versum. Het 3e orkest gaat plaats nemen op een groot podium voor het pand Soesterbergsestraat 50, tot welk doel de firma Roest Soest B.V. ook nu weer een grote trailer Ier beschikking wil stellen. Het zijn "Die Original Bürgerlander Musikanten" uit Groen- lo met een bezetting van 20 uitvoeren den, zanger en zangeres incluis. Alom dus feestelijke muziek voor het fees tende publiek. Dick (Kikkerland) Fasschier Vanaf een 2e podium (opnieuw Soest Roest!), geplaatst voor Wijnands Woon- mode, het bekende bedrijf dat al vanaf de geboorte van de 'Hartje-Zuid'-Bra- derie zijn fantastische medewerking aan dit gebeuren verleent, regisseert Dick Passchier spel en spektakel. Deze raddraaier, in de goede zinn van het woord, zal ook nu weer het Rad van Avontuur laten rondtollen om de fraaie prijzen, die de bekroning en de beloning vormen van de op 5 en 6 sep tember gehouden winkelaktie, te trek ken. Het zal je toch maar gebeuren, dat je gratis lot (bij elke gulden win kelwaarde ontvangt U er een!) goed blijkt te zijn voor een wijze reis naar Parijs of een culinair 'diner voor twee' in Restaurant van den Brink! En een goedgevulde boodschappenmand van Ad Reehorst Meermarkt is ook nooit weg! Dick zal niet alleen een klaterende woordenstroom over het voor zijn po dium samengedromde publiek uit gieten, doch gelijktijdig het letterlijke bewijs leveren van de gulhartigheid van de HZ-winkeliers, die hun gratis gaven aan Dick's wapperende handen hebben toevertrouwd. Vanaf zijn hoge leidersplaats zal hij in audiovisueel contact staan met de aan de overzijde van de straat tronende Bürgerlander Musikanten, die maar een kleine hint behoeven te krijgen om opnieuw de lon gen te vullen en de wangen te bollen. Dick is dol op water. Zijn presentatie van NCRV's nieuwste tv-programma "Kikkerland" getuigt hiervan. Op vrij dagavond 6 september wil Dick echter graag op het droge blijven en met hem alle Braderie-bezoekers. Het verzoek schrift aan Pluvius werd reeds ver zonden! Cheque voor Bentinckfonds Opnieuw heeft het 'Hartje-Zuid'-Bestuur besloten om uit de promotiegelden een bedrag af te zonderen voor een gift aan een niet of nauwelijks gesubsi- diëerde en krachtens een zinvolle doel stelling werkende instelling. De keuze is ditmaal gevallen op de 'Stichting Bentinckfonds', dat op 1 december 1972 werd opgericht en het geschenk vormde, dat de Soester burgerij op die dag aan zijn 'in 't zilver' jubilerende burgemeester Mr. Baron S. P. Ben- tinck aanbood. De oprichtingsakte van het Bentinckfonds vermeldt als doel stelling "Het treffen van voorzieningen in de meest uitgebreide zin des woords, teneinde mindervaliden in staat te stel len deel te nemen aan sportbeoefening en rekreatie in aktieve en sportieve zin'. Traditiegetrouw zal de overhan diging van de chèque tijdens de opening, die ditmaal door Burgemeester Mr. P. Scholten zal worden verricht, plaats hebben. Meer bijzonderheden over het Bentinckfonds, dat slecht bij kas is en dankbaar iedere nieuwe donateur a raison van minimaal 15,- per jaar inschrijft, zullen in de editie van 4 september a.s. te lezen zijn. Uitbundige pret En zo groeit de Braderie in al haar geledingen naar haar voltooiing èn zal zij op vrijdagavond 6 september vol- gens draaiboek vertoond kunnen wor den. De door lichtende slingers aaneen geregen en met talloze aanbiedingen, attracties en heerlijkheden beladen kramen zullen dan gereed zijn voor de ontvangst van vele duizenden, harte lijk welkome bezoekers uit Soest, Soesterberg en de regio. Vanaf woens dag 4 september wacht hun reeds een gezellige kermis met een grote auto- scooterbaan als hoofdattractie en op 5 en 6 september dienen alle koopsters en kopers er aan te denken, dat zij recht hebben op een genummerd lot voor elke bestede gulden. De nu nog rondwarende 'braderitis mentalis' zal op 6 september onge twijfeld het veld geruimd hebben voor het dan losbarstende, grootse en groot ste familiefeest van Soest, de 8e "Hartje- Zuid"-Braderie. Dan kunnen de teugels gevierd worden. Dan kan de ingeto gen voorpret omslaan in échte uitbun dige pret. Tot 4 september a.s. al ht nieuws, in details. Green Ice met Ryan O'Neal, Omar Sharif Joe, een knappe 35-jarige Amerikaan, vlucht naar Mexico, om voor een faillis sement en een gestrand huwelijk te ont snappen. Hij is van nature uit een zor geloze man, maar ook zeer zelfverze kerd. Hij ontmoet Lillian Holbrook, een knappe en zeer rijke dame. Joe Wiley laat zich in met een corrupte Zuidamerikaanse regering die vooral handelt in grote hoeveelheden smarag den "Green Ice". Deze regering zuigt de bevolking uit van hun natuurlijke bo demschatten. Joe Wiley en Lillian Holbrook willen kost wat kost aan het "green ice" komen. Zij voegen zich dan ook bij een bende re bellen. Hun plan mislukt maar gelukkig kunnen zij ontsnappen. Met hulp van een oude vriend slagen zij er wel in de smaragden te bekomen, maar raken deze dan toch nog kwijt bij de douane controle. De toekomst ziet er voor beide roos kleurig uit en dit dank zij een goede over eenkomst in Zuid-Amerika. Kan u al raden wat?????? 2. Sticking Together Een heerlijk ontspannende film voor het hele gezin. Goed voor een lach en een traan. 3.HotTubs Voor wie eens echt wil lachen. Een pit tige komedie. Foto: Goos van der Wilt Het in Soest - maar zeker niet daar alleen - zeer bekende Instituut voor Studiebegeleiding Meiners heeft on langs een belangrijke wijziging onder gaan. Dat geldt niet zozeer voor de in houd van het "pakket" dat het ISB, dikwijls maar niet helemaal terecht aangeduid als "huiswerkinstituut", te bieden heeft als wel de presentatie "Tramei" is de nieuwe naam waarmee de organisatie naar buiten treedt. Directe aanleiding daartoe is het feit dat de directie sinds deze zomer niet alleen meer wordt gevoerd door de heer H. H. Meiners, de naamgever van het instituut dat hij enige jaren geleden heeft opgericht. Ook de heer W. J. A. M. Trapp, sinds enige jaren aan het instituut verbonden als hoofd van de begeleiding en dus voor "insi ders" bepaald geen onbekende, maakt thans deel ait van de directie. Trapp en Meiners smolten op die manier sa men tot'Tramei" Dat daarmee de ontwikkelingen bij het instituut nog niet voldoende zijn weer gegeven blijkt verder uit het volgende. Sinds enige tijd bestaat naast het bege leidingsinstituut ook een andere orga nisatie, waarvan het ISB aan de wieg heeft gestaan. Dat is de SOAS: Stich ting Ontwikkeling en Adisering Studie begeleidingssystemen, die op lande lijk niveau opereert en adviserend op treedt op het gebied van studiebege leiding. 'Optimale bewaking' "Vroeger", aldus de heer Meiners in een toelichting, "probeerden we met wat je zou kunnen noemen een zekere 'handmatigheid' in te spelen op de problemen van kinderen op de lagere en middelbare scholen. Dat functio neerde maar tot op zekere hoogte, om dat niet alle informatie over het kind en zijn vorderingen op school, en ook andere belangrijke gegevens, tegelijk beschikbaar waren. In zekere zin kon een kind ons nog wel eens bedotten, als dat hem of haar goed uitkwam. Met het nieuwe, volledig geautomati seerde systeem beschikken we met één druk op de knop over alle relevante gegevens, die tot op de dag zijn bij gehouden. Actueler kan het dus niet. Alle gegevens worden elke dag inge voerd in de computer, zodat we kun nen spreken van een 'optimale bewa king'. We lopen daarmee niet alleen ver vooruit op andere instituten, maar ook op de scholen zelf, die tegenwoor- gever i, voorzitter Vereni- lid Amnesty Inerna- directeur openbare egentuuter" voorzitter Commis- ng ipotheker r-filosoof Op vrijdag 16 augustus heeft Oreaden ernational Cosmetics de nieuwe instruktie- met leslokaal, en magazijn officieel in ge- genomen in het representatieve rgebouw "Birkstaete" aan de at 95-97 te Soest. De effectieve ervlakte die Oreaden heeft omvat )m2. Oreaden International Cosmetics B.V. is 10 jaar geleden gestart. Haar doel stelling is om als groothandel/impor teur cosmetica te leveren aan schoon heidsspecialistes en schoonheidssalons in. te richten met apparatuur, stoelen en kasten etc. Dit laatste geschiedt ook o.a. bij drogisterijen, parfumerieën, kapsalons, opticiëns, etc. Oreaden had voorheen haar vestiging in Blaricum, maar na enkele jaren was deze ruimte bij lar.ge na niet toe reikend en moesten diverse ruimten el ders gehuurd worden. De organisatie had behoefte aan een goed geoutilleer de Jokatie met showroom en les- en •töstruktiemogelijkheden. Voor de cosmetica merken treedt Ore aden op als alleenvertegenwoordiger in Nederland. Zij importeert shoynear - biologische cosmetica uit Baden- Baden; het merk Lady Esther, een ex clusieve serie huid- en make-up-artike- len met natuurlijke werkstoffen uit Bensheim; Rose Graf, een speciale serie voor specialistes en Chris Farrell als make-up lijn uit Celle, Noord Duits land; en de serie Dr. W. K. Hofmann, die o.a. instituutsprodukten omvat die noodzakelijk zijn bij de zeer moder ne apparatuur. eaden richt de schoonheidssalons isgewenst in tot het kleinste detail, ien pincet of penseel is evenzo wense- Ijk bij dit beroep als een uitvr^-*? 'euw stoelenprogamm° ireaden is ^^-QgYatnV^ar ruimte in uw st°eie op de Nederlandse vak- i a en congressen aktiefZij beschikt iver een buitendienst, zodat een aktie- re verkoop ook in den lande plaats vindt. De "markt" van de schoonheidsspecia- iste is groeiende. De maatschappe- ijke veranderingen (zelfstandigheid, nuttige invulling van vrije of vrijge komen tijd, het gebrek aan werkge legenheid voor de vrouw, etc.bieden bij dit beroep vele mogelijkheden. Door een intensieve opleiding is zij in een ruim dienstenpakket gekomen, zo dat zij behalve in een eigen salon - thuis ook werkend en adviserend kan Mevrouw Jansen, voorzitster van de ANBOS, onthulde een plaquette in de fraaie ruimte van Oreaden in'Birkstaete'. Foto: Herman van Dam worden ingezet bij drogisterij - par fumerie, kapsalon, opticiëns, ziekenhuis fysiotherapeut, etc. De salon-aan-huis maakt een ontwikke ling door. Het streven is erop gericht om van de zogenaamde één:"vrouw"- bedrijven te komen tot grotere units, met nog professioneler aanpak, ook op de cosmeticadistributie toegespitst. Daardoor wordt de adviserende en be handelende taak logischer en finan- ciëler ingevuld. In de ons omringende landen wordt dit op grote schaal reeds doorgevoerd en heeft de consument ook meer begrip van het vak schoonheidsspecialiste dan in ons land. De Nederlandse specialiste heeft een uitstekende opleiding t.o.v. haar collega's in andere landen. Ore aden zal zich ook voor de professionele re en verkoopaktiverende taak van de specialiste concentreren en inzetten. De voorzitster van de Algemene Ne derlandse Bond van Schoonheidsinsti tuten (ANBOS), mevrouw A. Janssen- van Moerkerk, opende de lokatie of- ficeel en in haar antwoord op de openings toespraak van direkteur A. van Op bergen, beklemtoonde zij dat ook de bond in de komende jaren meer aan dacht aan dit facet van het vak gaat be steden. Groepspraktijken met meer dere specialistes, ieder weeer op hun terrein afzonderlijk gespecialiseerd, staan de bond voor ogen. dig immers zelf vaak de studiebege leiding ter hand nemen. Hët systeem mag overigens niet wor den gezien als iets griezeligs, dat de begeleiders in staat stelt de pupillen naar hartelust te kwellen,, verzekert de heer Meiners. "je moet het be schouwen als een aan de staf toege voegd geheugen, waarmee de bege leiders en de ouders uiteraard hun voordeel kunnen doen, en dat uitein delijk ook ten voordele is van de kin deren zelf." De neer Meiners spreekt in dit verband over een volstrekt uniek systeem, waar op octrooi is aangevraagd en waar voor ook in het buitenland al veel be langstelling is getoond, zoals in Enge land, Duitsland, Oostenrijk, Zwitser land en België. "Uniek, omdat het al le andere onderwijsbegeleidingspro gramma's op slag verouderd maakt." Bij de aanschaf van de appratuur heeft Tramei veel steun gekregen van Van de Ven Kantoorefficiëncy aan de Steenhoffstraat. "De heer V.d. Ooster kamp is ons zeer ter wille geweest en heeft ons uitstekend geadviseerd. Het systeem is overigens alleen inte ressant voor instituten van enige om vang. Voor de werkgelegenheid heeft het systeem geen gevolgen, aldus de heer Meiners. "Het maakt geen me dewerkers overbodig". Studiebegeleidingsfonds Omdat het systeem vooral goed te ge bruiken is bij instituten die een be hoorlijk groot aantal pupillen onder hun hoede hebben past het ook uitste kend bij het ISB, of liever: Tramei zelf. Via het vorig jaar in het leven ge roepen Studiebegeleidingsfonds is het mogelijk geworden een zeer groot aan tal scholieren met hun - dikwijls zeer uiteenlopende - problemen te helpen. Het fonds is in feite een verzekerings systeem, waarbij men voor maande lijks 65 gulden ("all in", aldus de he ren Meiners en Trapp) verzekerd is van de begeleiding die Tramei biedt, in welke vorm dan ook. Het Studie begeleidingsfonds dient in de eerste plaats een ideëel doel, aldus de Tra mei-directeuren de mogelijkheden van studiebegeleiding zo dicht moge lijk bij de bevolking brengen. "Dat daarvoor slechts 65 gulden per maand gerekend kan worden komt door het grote aantal." Voorwaarde bij deze unieke verze- keringsvorm is wel dat een pupil minstens eenmaal per week langskomt, waarbij de eventuele problemen worden door genomen. "Onze ervaring leert dat eigenlijk iedere scholier vroeg of laat voor begeleiding in aanmerking komt, zodat niemand die de verzekering afsluit zich bekocht hoeft te voelen. Uiteraard krijgt iemand die niet an ders dan tienen haalt geen begeleiding. Maar als er problemen zijn die in het werkgebied van het instituut liggen, dan volgt ook de begeleiding. Dat is contractueel vastgelegd. Criteria De criteria aan de hand waarvan wordt bekeken of er begeleid wordt zijn o.m. onvoldoende studieresultatenonvol doendes op het rapport; onvoldoende studie-inzet; vak-achterstanden ge bleken tijdens het driemaandelijks hiaten-onderzoek, schoolproblemen gebleken tijdens de wekelijkse kontro- Bromfietsonderdelen gestolen E. B. uit Hilversum deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een flink aantal onderdelen van zijn bromfiets. Het voertuig stond ge stald in het trappehuis van een flat gebouw aan de Smitsweg. De heren Trapp en Meiners (r.), di recteuren van Tramei Studiebegelei ding. Ie; achterstanden en/of onvoldoendes ontstaan door ziekte en/of wisseling vairi'schóól; ,al$ 'dijfercbrtipensatie noodzakelijk isindien er sprake is van leerstoornissen die door het instituut kunnen worden opgelost. Begeleiding wordt niet gegeven als de problemen ontstaan door opzettelijke tegenwer king; als de intellectuele capaciteiten onvoldoende zijn (te hoog schoolni veau); als de achterstand ontstaan is door onreglementair verzuim; als er - behalve als cijfercompensatie noodza kelijk is, gestreefd wordt naar hogere cijfergemiddelden terwijl de pupil al voldoende cijfergemiddelden haalt. Het instituut draagt uiteraard verder1 een beperkte aansprakelijkheid. Het Begeleidingsfonds is voorlopig in Soest al van start gegaan. In Hilver sum komt het nu van de grond. "We streven naar 1000 ingeschrevenen, en die halen we ook", aldus de beide directeuren. "Binnen vijf jaar zal het zeker zo ver zijn. Onze plannen schep pen bovendien werkgelegenheid voor zeker 10 a 12 mensen." Over uitbrei ding van de lokaliteiten van het in stituut, die de verwachte groei moeten opvangen, zijn al onderhandelingen gaande. Het gaat daarbij om meer ruim te in de voormalige R.K. Heilig Hart Mavo aan de Steenhoffstraat. Ouders kunnen hun kinderen laten in schrijven voor minimaal twaalf maan den. De begeleiding strekt zich maxi maal uit tot aan het behalen van het diploma. Het instituut is overigens gespecialiseerd in het basis- en voort gezet onderwijs. Grote toekomst Het Begeleidingsfonds is in de eerste plaats een preventieve verzekerings- vorm. De heren Meiners en Trapp voorspellen het een grote toekomst en zijn ervan overtuigd dat de particu liere begeleidingsmarkt op den duur zal verdwijnen. Overigens blijven de mogelijkheden buiten het Begeleidings fonds bij het instituut ook bestaan, zo als de adviesfunctie en de tijdelijke bijlessen in bepaalde vakken. Het Begeleidingsfonds is een ideale vorm van "curatele op afstand" voor de leerling, aldus de heren Meiners en Trapp. "Wie het niet nodig heeft ont vangt in zekere zin loon naar werken, maar het is altijd een stok achter de deur. Dat is een kwestie van oorzaak en gevol: doe je je best, dan krijg je vertrouwen, doe je dat niet, dan word je gepakt..." Met vier filialen is Tramei Studiebe geleiding - Soest, Hilversum, Baarn en Amersfoort - het grootste instituut voor studiebegeleiding van Nederland. "Wij zijn ook de enigen die zich zo'n Begeleidingsfonds kunnen permitte ren", aldus de heer Meiners. "Binnen kort komt er ook een vestiging in Den Bosch; in Utrecht draait er al een. We mikken op een aantal van 30, ver spreid over het hele land. Smitshof, september, vanaf 15.00 uur: Op woensdag 4 september a.s. staat Winkelcentrum Smitshof in Soest ge heel in het teken van het Nationaal Kampioenschap Zeepbalkstoeien. De Winkeliersvereniging Smitshof valt de eer te beurt als strijdtoneel voor een van de officiële voorrondes te funge ren. Dat belooft een spannende aangelegen heid te worden: een spektakel dat zijn naam dubbel en dwars eer aan doet! en dwars eer aan doet! Kort samengevat bestaat de Water- spektakelshow uit de volgende elemen ten: - een waterbassin met een doorsnede van niet minder dan 5 meter; - een met zeep ingesmeerde, spekglad de balk - strijdlustige jongens en meisjes, dames en heren; - de aanstekelijke presentatie/begelei ding door een hoogst bekwame vak man; - tal van leuke intermezzo's met veel "weggevertjes"; - en "last but not least" een komisch optreden van niemand minder dan pa rodist Willy Meester. Het Waterspektakel, bedacht en gerea liseerd door Herman van Diejen Pro- dukties uit Zaltbommel, is een vorm van amusement dat nu al het vierde seizoen ingaat. De laatste twee jaren werd daaraan de strijd om het Neder lands Kampioenschap Zeepbalkstoeien gekoppeld. Op een 40-tal plaatsen in Nederland worden voorrondes gehouden en of dat nu in Limburg of in Friesland is, in een stad of een dorp, bij regen of bij zonne schijn, het publiek is overal razend en thousiast. Het Waterspektakel staat dan ook borg voor spanning, sensatie en humor van de bovenste plank. Show om van te watertanden Het gigantisch waterbassin ligt op het parkeerterrein aan de Smitweg. Boven deze watermassas hangt een griezelige gladde balk. En op die balk wordt naar hartelust gestoeid door in vijf categoriëen ingedeelde "durfals". Eigenlijk is stoeien niet het juiste woord. Daar is de inzet te serieus voor. Je zult maar even een Nationale titel opstrijken, straks op zondag 15 septem ber 1985 tijdens de eindfinale in de Ri- vièra Evenementenhal te Biddinghui zen. Niet alleen de eer, ook het prijzen- BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 12.00 en 20.00 uur Woensdag 28 augustus Hollandse biefstuk Donderdag 29 augustus Haché Vrijdag 30 augustus Haaskarbonade Maandag 2 september Cordon bleu Dinsdag 3 september Tartaar Woensdag 4 september Gehaktbal Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. i Ivo Franklin. pakket is een stoeipartijtje waard. Gul le sponsors, als Gini, Bubblicious, Speedo en Rucanor laten zich ook in Soest van hun beste zijde zien. Spanning is leuk, maar niet genoeg om ruim 4 uur vermaakt te worden. Daarom is er meer. Toeters en bellen, die deze waterpretshow tot een spekta kel maken. Zo zal rasartiest Willy Meester een klein half uur optreden, waarbij gega randeerd een ieder in "een deuk" ligt van het lachen. Bekende en minder be kende grootheden passeren in zijn weergaloze bandparodie de revue Kortom, een act, waarbij de lach spieren danig in conditie gehouden worden. De presentatie is in handen van Ivo Franklin. Gini heeft nog een leuk inter mezzo achter de hand, terwijl er ook nog een speciale wedstrijd is voor de jeugd "wie blaast de grootste Bubbli- cious-kauwgom-ballon?" Volop actie dus met een surplus aan prijzen. Soesters die durven, doen mee! Wie niet bang is voor een nat pak, be klimt volgende week de balk. En dingt mee naar de fraaie prijzen en wellicht een plaats in de landelijke finale. Aanmelden doet men ter plaatse, bij de mensen van Herman van Diejen Pro- dukties. Zorgt u wel voor een set extra kleding? De wedstrijden worden gespeeld vol gens het afvalsysteem. Wie het eerst te water raakt, valt af. Simpeler kan het niet... Iedereen vanaf 7 jaar kan meedoen. Iedereen krijgt ook een eerlijke kans, want er wordt in vijf groepen gestre den: Jongens en meisjes 7, 8 en 9 jaar, jongens en meisjes 10, 11 en 12 jaar, jongens en meisjes 13, 14 en 15 jaar, dames en heren. De Waterspektakelshow wordt Soest aangeboden door het Winkelcentrum Smitshof. in samenwerking met Her man van Diejen Produkties. Het spek takel gaat om 15.00 uur van start en zal duren tot ongeveer 19.00 uur. GEHUWDEN EN PAREN kunnen eerst een kijkje komen nemen KENNISMAKINGSAVOND maandag 2 september en een kopje koffie Aanvang: 20.00 uur Weegbreestraat 205-207 Soest

Soester Courant | 1985 | | pagina 9