8?o vereniging cultureel. creatief centrum Vrijwilligers Vakature Bank Vereniging Artishock start nieuw seizoen in het huidige Artishockgebouw Molensoos bijna klaar voor frisse start seizoen 'Sö-'Sö! Creatief Centrum start met kijkdag "PAGiSEfc WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 11 EKLAME hakt 4.25 vervangen Filmhuis: 'A Nos Amours' Biologisch-dynamisch tuinieren Samen OPEN per 500 gram 7 eigen fabrikaat) ondi, Point, Elmi, traat 7-9 muonen .ns: Voor Soest is het geen nieuws meer dat Artishock is ver- huisd naar de Borg. Het gevolg van deze verhuizing is dat zowel de Stichting Kunstzinnige Vorming Artishock als de Stichting Wijkdienstencentrum "Soesterveen" zijn iopgeheven. Een nieuwe Stichting (bestaande uit bestuursleden van de SKVA) gaat straks aan de Willaertstraat 49 in Overhees een Cultureel Creatief Centrum beherenmet een nieuwe naam! Deze naam wordt op vrijdag 11 oktober bij de officiële opening door de wethouder van Cultuur Welzijn onthuld. Om meer duidelijkheid te scheppen voor het publiek zul len wij in de komende weken alle activiteiten en mani festaties uit de doeken doen, die in het acht jaar oude gebouw gaan plaatsvinden, dat met gemeenschapsgelden hét Culturele Centrum van heel Soest moet worden. Nog ZES weken, dan is het zover. Feestavond Na de opening op vrijdag 11 oktober begint er in het nieuwe cultureel creatief centrum 's avonds om acht uur een feestavond voor alle be trokkenen, die direct of indirect iets te maken hebben (gehad) met de Borg of het oude Artishock-gebouw. Schriftelijk worden de volgende week uitgenodigd: de docenten, hebestuur, de personeelsleden, de Jo- annes Parochie, het bibliotheek-filiaal, de Vacaturebank, de Sportstich ting, het bestuur van de Vereniging Artishock, het oude Borgbestuur, de Volksuniversiteit, de betrokken ambtenaren, het gemeentebestuur, de bouwvakkers, installateurs, het bestuur van de Muziekschool, van de Hof, van de Kinderboerderij, van de SBB, van de wijkvereniging "Over hees", de inspectie, etc. Telefoon Het gebouw aan de Willaertstraat is telefonisch te bereiken onder de abonneenummers 18456 en 22188. Cursussen Het cursusprogramma start in de week van 16 september. In de opvoe ding is het vooral belangrijk dat kinderen in aanraking komen met kunst zinnige vorming. Creativiteit is de basis voor een gelukkig en welbe steed leven. In het nieuwe centrum is plaats voor twaalf kindercursus sen op het gebied van handenarbeid, hout en metaal, boetseren, teke nen/schilderen, fotografie, klassiek ballet, volksdans, kleuterdans en vrije dans (6, 7 en 8 jaar). Komt u eens praten, ouders! Expositie De kunstwerken van zondagsschilders (thema "Eemland in Beeld") worden op zaterdag 5 oktober in ontvangst genomen door een jury be staande uit Els Verlaan (docente "De Vaart"), Werner Paans (conser vator Kasteel Groeneveld) en Jan Visser. Vrije ateliers Het is mogelijk gebruik te maken van onze open ateliers op zaterdag morgen en per keer te betalen 7,50). U kunt ook een afspraak maken voor bijvoorbeeld tien achtereenvolgende keren. Horeca Het culturele café in ons gebouw wordt iets heel bijzonders. In de bar kunnen cursisten, bowlers, leeszaalbezoekers en passanten elkaar tref fen, rondom een expositie en op de achtergrond muziek van kwaliteit. Buiten is een terras waar de komende zomer kleine beeldenexposities worden gehouden. Het plein wordt permanent autovrij gehouden. De bloemen binnen zijn geschonken door Van Oest. Steunfunctie Iedereen die werkzaam is bij het onderwijs, betrokken is bij het sociaal- culturele werk of bemoeienissen heeft met de amateuristische kunstbe oefening kan een folder aanvragen over onze steunfunctie. In samen werking met de Hof en de Muziekschool. Kijkdag Gedurende de Open Dag op zaterag 14 september is er in het hele gebouw muziek en zijn er docenten aanwezig om inlichtingen te geven. De SBB geeft een bowling-demonstatie. Aad Dekker exposeert! Kijkdag van twee tot vijf uur. Bowling De bowling is nu al twee weken open. De bowlingclub heeft twintig nieuwe leden ingeschreven. Kamerconcert Het eerste Kamerconcert vindt plaats op zondag 13 oktober, 's middags om drie uur. Thema: de instrumentennamen in Overhees. Zo klinkt uw straat! Kledingwerkplaats In de Kledingwerkplaats op de eerste verdieping werken twaalf werk loze jongeren onder leiding van hoofddocente Phia de Gruyl. Zij ont werpen en maken kleding om het modevak te leren en daarin een baan te vinden. Dat is vorig jaar bijzonder geslaagd. Zaalhuur Ook bedrijven kunnen de ruimtes van ons gebouw huren voor vergade ringen en bijeenkomsten met een cultureel tintje. Er is deskundige on dersteuning bij het opzetten van activiteiten en er is video-, film en dia- apparatuur aanwezig. De theaterzaal is door haar voortreffelijke in richting uitstekend geschikt (verlichting en geluid zijn geperfectio neerd) voor toneelgezelschappen, zangkoren en muziekgroepen. Landschapskunst Het thema van het landschapsprojekt op de Eng is "verandering". Ton Paauw is terug! Kunstreizen Ook in het nieuwe seizoen worden Kunstreizen georganiseerd in samen werking met de Hof in Amersfoort. In het najaar wordt waarschijnlijk Londen bezocht. De reis naar Parijs dit jaar was een groot succes. (wordt vervolgd) C&B Nu het rumoer in en om de Borg in verband met verbouwingswerkzaam heden begint af te nemen en het inte rieur een totale metamorfose heeft on dergaan, heeft ook de Vrijwilligers Vakture Bank zonder al te veel pro blemen een plaatsje gevonden binnen een centrum dat binnenkort gonst van de aktiviteiten. in de nieuwe behuizing kan de vrijwil: liger in een speciaal ingericht hoekje onder het genot van een kopje koffie, een keuze maken uit het aanbod van vakatures, of zich verdiepen in de keu rig gerandschikte en voor de hand lig gende brochures en tijdschriften be treffende het vrijwilligerswerk. De Vrijwilligers Vakature Bank hoopt dat velen komen kennismaken met de nieuwe werkomgeving om zich door de medewerkers te laten voorlichten over onze werkzaamheden. U bent van harte welkom in de Borg, Willaertstraat 49 op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.30 uur. Het telefoonnummer is ongewijzigd en blijft dus12630. Vakatures Vrijwilligster gevraagd voor het ge- ven van lessen in stijldansen aan licht- gehandicapten Welke vrijwilligers m/v met be langstelling en liefde voor dieren, wil len gedurende enkele circusvoorstel lingen in Soest assistentie verlenen bij het opzetten en afbreken van de circustent en behulpzaam zijn bij het plaatsen van o.a. noodzakelijke attri buten? Verzekering en vergoeding worden ge regeld; Gevraagd een leerling-timmerman of iemand met een afgeronde oplei ding. Het werk in het opvang/begeleid/ woonprojekt in Amersfoort bestaat uit: vervanging van kozijnen e.d. Er is een leermeester aanwezig. Tevens gevraagd een stucadoor, schilders en loodgieter Veilig Verkeer Nederland heeft plaats voor mensen met belangstelling voor bestuursfunktie en ad-hoc aktivi teiten, waaronder braderieën, jaar markten en auto-, fiets- en bromfiets- controles e.d. (meer informatie bij WB). Opnieuw veelheid van culturele aktiviteiten De Vereniging Artishock (niet te ver warren met Stichting K.V.A.) start met haar aktiviteiten van het nieuwe seizoen in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46. Dit gebouw, waar de Vereniging nu al zo'n vijftien jaar een cultureel aanbod voor de bevolking in Soest brengt, wordt afgestoten door de gemeente vanwege de bezuinigin gen. Zoals de zaken er u voor staan zijn er nog geen alternatieven gevonden voor de behuizing van de Vereniging. De samenwerking met de gemeente is op dit moment optimaal, maar een alter natief voor de Vereniging is nog niet aan de orde. Er is sprake van het sta tion Soest, maar het is te vroeg om daarover wat zinnigs te zeggen. De on derhandelingen zijn nog in het be ginstadium. Daarom blijft de Vereniging voor lopig nog in het huidige Artishock- (St. Jozef-) gebouw om haar aktivitei ten voort te zetten. Het Soester publiek kan het komende seizoen rekenen op een goed cultureel jaar dat voor een groot deel door de Vereniging Arti shock wordt verzorgd. De ideeën van de commissie die ver antwoordelijk is voor de organisatie van tentoonstellingen beloven veel. Buiten de exposities van gastexpo- santen wordt er het komende seizoen ook een aantal exposities verzorgd door leden van de Vereniging. Het meest recent is wat er op dit ogenblik gebeurt: het thema 'Survival of the fittest' wordt nu uitgewerkt in een workshop-idee. Ongeveer achttien leden van de Vereniging werken een maand lang met verschillende materi aalsoorten. Voor mensen die hierin geïnteresseerd zijn bestaat er de mo gelijkheid dit spektakel op de zondag middagen te bewonderen (14.00 - 17.00 uur). De coördinatie van de tentoon stellingscommissie is in handen van Nadjezda van Ittersum, tel. 11109. Literaire avonden zullen het komend seizoen weer door de werkgroep lite raire salon georganiseerd worden. Schrijvers, dichters, etc. zullen weer luisterrijke avonden verzorgen, waar na het mogelijk is na de avond met hen te discussiëren over hun werk. Inlich tingen over deze avonden bij de coör dinatrice, Nelleke Streefkerk, tel. 03404-31835. Het filmhuis gaat het komende seizoen door met de massa-aktiviteiten. Buiten de vaste donderdagavond-voorstel lingen, wordt er ook een aantal neven- aktiviteiten gepland, in samenwerking met andere verenigingen, stichtingen, etc. Een voorbeeld uit het vorige sei zoen was het Mephisto-spektakel, een gezamenlijke aktiviteit met Amnesty International. Ook staat er een aantal weekend-films, en filmmarathons ge pland. De prijs voor een filmvoorstelling is erg laag doordat het filmhuis is aange sloten bij het Goois filmcircuit. Coör dinator isPieterHenke, tel. 12689. De themagroep gaat het komende sei zoen gestalte geven aan gebeurtenis sen in en buiten onze samenleving. Ook deze werkgroep werkt veel samen met andere organisaties, zoals werk groep EVA, Vrouwen voor Vrede, Vredesplatform, Moederschap en Moe deren, etc. Inlichtingen bij Fred Rijn- talder, tel. 21748. Alle vormen van theater brengt de Werkgroep Eigen Werk. Deze Werk groep is twee jaar geleden opgericht door een aantal Artishock-leden. Het afgelopen jaar werd er wekelijks ge oefend en gebrainstormd. De kerst show was daar o.a. een uitvloeisel van. Het was bovendien een zeer produktief jaar aan nieuwe nummers, zoveel zelfs dat het niet bij te houden was met in studeren. De werkgroep trad in het verleden verschillende keren ook bui ten het Artishockgebouw op; het ligt in de bedoeling dat in de toekomst uit te breiden. Zij werkt op dit moment aan een nieuw programma voor de toekomst. De coördinatie is in handen van Herman Joosten, tel. 21625. Muziek zal er in het komende seizoen weer volop zijn. Goede jazz, swingende Afrikaanse, klassieke en lichte muziek staan op het programma. De muziek groep heeft reeds bewezen bestaans recht te hebben in onze gemeente. WASO, Gijs Hendriks, Aruba Adventu- res en het Ensemble Pagliaccio zaten o.a. het vorige seizoen in het veelzij dige programma. Het programma dat nu bepland is, is zeker niet minder. Het is dan ook de moeite waard eens een bezoek te brengen aan het culture le centrum. Coördinatie: Rob Lijftocht, tel. 22731. Een nevenaktiviteit is het Open Po dium voor beginnende muzikanten die Na een vakantieperiode van bijna twee maanden maakt de Molensoos zich op voor het seizoen '85-'86, waarin alle jongeren van Soest vanaf zestien jaar zich weer kunnen vermaken in het jon gerencentrum met zijn verscheidene aktiviteiten. Tijdens de vakantieperiode hebben de medewerkers echter niet stil ge zeten. Samen met een aantal be zoekers van de Molensoos is er weer hard gewerkt binnen het centrum om een aantal vernieuwingen aan te bren gen en de nodige opknapwerkzaamhe- den te verrichten. Zoals elk jaar noodzakelijk blijkt zijn er verschillende onderdelen weer op nieuw in de verf gestoken, gerepareerd en verbeterd. Kwam er elke vakantie periode verandering in het interieur van de Molensoos, zoals vórig jaar een dak boven de grote bar en het jaar er vóór een verlaagd plafond in de kleine zaal, dit jaar is er in de kleine zaal een echt gezellige zithoek bijgemetseld en is er ook in de grote zaal nu een verlaagd plafond. Voorts is er een soort hangbar gemaakt en een tafelplateau aangebracht. De Molensoos hoopt dat ook het nieuwe seizoen weer een heleboel jongeren naar de soos toetrekken en hun eigen wensen kenbaar maken over wat zij zelf eens zouden willen doen aan aktivi teiten, zodat daarop ingesprongen kan worden om het ieder naar de zin te maken, Start Het nieuwe seizoen start op zaterdag 7 september, om 20.00 uur. Op deze avond kan natuurlijk iedereen meteen lid worden. En wat dat lid wor den betreft is er iets nieuws: een een heidsprijs. Waren eerst de lidmaat schapsgelden variërend, nü is besloten een vast bedrag te vragen: 5,00 voor iedereen die lid wordt van de Molen- soos, ongeacht in welke maand men lid wordt. Men moet natuurlijk wel altijd de kaart bij zich hebben als men naar de soos komt. Op de openingsavond van 7 september is er meteen een swingende aktiviteit. Om fris te beginnen er er een klapper van te maken is drive-in discotheek "Mastersound" gevraagd te komen draaien. De entrée is gratis op deze a- vond, dus waardoor zou men zich laten weerhouden om een kijkje te komen nemen en een avondje lekker te dansen? Programma Het verdere programma zal de Molen soos bijna onveranderd voortzetten. Dat houdt in: Elke dinsdag-, woensdag- donderdag- en vrijdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur zal het middagpro gramma plaatsvindentijdens die akti viteit heeft men gelegenheid diverse spelletjes te doen, met elkaar te praten enz. Deze middagen zijn ook een ideale gele genheid om gebruik te maken van de prachtige sleutelwerkplaats waarover de Molensoos beschikt, voor kleine reparaties aan de auto, brommer of motor. Je kunt er natuurlijk ook poet sen of noem maar op. In het weekend heeft de Molensoos haar aktiviteiten op de vrijdag- en za terdagavond van 20.00 tot 24.00 uur. Mogelijkheid voor disko. Zondagmid dag is de Molensoos open van 14.30 tot 17.00 uur. Trouwens, op zondagochtend wordt er gevoetbald op het Enghveld van 11.00 tot ongeveer 13.00 uur, waar na een kop koffie of soep genuttigd kan worden. Ook op woensdagavond heeft de soos aktiviteitenvan 19.30 tot 23.00 uur is er gelegenheid voor het beluisteren van muziek, dansen, maar ook zullen er in het nieuwe seizoen wat andere aktivi teiten gehouden worden. Werden er van tijd tot tijd al diverse kompetitie wedstrijden gehouden, zoals tafelvoetbal, tafeltennis of flipperen, in het nieuwe seizoen zullen ook andere mogelijkheden georganiseerd worden. Bijvoorbeeld wordt er gedacht aan bepaalde muziekspecialavonden als country of rock roll, enz. Films Éénmaal in de maand zullen er films vertoond worden op de woensdagavon den. De zaal zal dan vanaf 19.30 uur open zijn en de films zullen ongeveer vanaf 20.15 uur vertoond worden. De volgende films zijn reeds geboekt: 2 oktober: Beverly Hills Cop, een klapper van een lacher 6 november. Ghost Busters, ongeveer hetzelfde 4 december: Purple Rain, echt waar, goede muziek en ontroering. De entréeprijzen zijn voor het nieuwe seizoen iets aangepast. Voor leden is de toegang 3,- geworden en wie nog geen lid is betaald 5,-. Er zullen waarschijnlijk nog meer ak: tiviteiten georganiseerd worden, maar het is nog te vroeg om daar al rucht baarheid aan te geven. Er moeten verrassingen blijven De Molensoos verwacht de eerste mas sa jongeren natuurlijk meteen op de 7e september! Tot dan! op die avond hun kunnen willen pro fileren. Een aktiviteit die volle zalen trekt. Arti-Shoop is de naam van het Kinder filmhuis van de Vereniging Artishock. Deze aktiviteit wordt door een aantal enthousiaste leden georganiseerd. El ke laatste zondag van de maand wordt er een prima kinderprogramma ge bracht voor kinderen van 5 tot 11 jaar. Het vorige seizoen is Arti'Shoop begon nen met kindertheater. Dat was een groot succes; ook het komende seizoen wordt daarmee doorgegaan. Namen als Stix, Hillie en Billie, theatergroep van de Kinderboerderij, etc. zorgden voor een goed en verantwoord pro gramma. Ook het poppentheater Arti- Skoop zorgde in het verleden voor een aantal leuke middagen. Dat er behoef te aan is bewijst het publiek. Regel matig moesten leden van de werkgroep kinderen naar huis sturen doordat de zaal vol was. In de toekomst zal dit niet meer het geval zijndoor de verhuizing van de S.K.V.A. naar de Borg is het mogelijk nu een grotere ruimte te be nutten. Theater: deze werkgroep is in 1983 ge start omdat zij vond dat er voor de Soester bevolking te weinig aanbod was van het "margetheater". Het doel van de werkgroep is beginnende, in de marge werkende groepen (ook ama teurs) een kans te geven, waarbij zo veel mogelijk wordt gelet op kwaliteit. Voor de theater-liefhebbers is er een god programma samengesteld, dat t.z.t. in de krant wordt vermeld. Andere aktiviteiten die de Vereniging binnenshuis organiseert zijn de buiten- aktiviteiten. De jaarlijkse Kunstmarkt op Koninginnedag is een aangename trekpleister die een goede naam heeft in en buiten Soest. Uit Amersfoort, Baarn, Hilversum en andere omliggen de plaatsen komen bezoekers naar de Soester kunstmarkt, om daar de kunst die in tachtig marktkramen staat op gesteld te bewonderen of te kopen. De coördinator van dit jaarlijkse ge beuren is Hans de Bruin, tel. 23547. Voor de leden is er een sociëteit. De sociëteit - vrijdags geopend voor uit sluitend leden - is de draagbalk van de Vereniging. Hier worden ideeën ge boren en plannen gemaakt; het is dé gelegenheid om elkaar te ontmoeten. De sooscommissie organiseert deze vrij dagavonden. Uitsluitend voor de leden van de Vereniging is ook het eetcafé. Hier worden door een aantal leden culi naire hoogstandjes verricht. Al deze aktiviteiten worden georgani seerd en uitgevoerd door vrijwilligers, die dit werk al jaren met overtuiging volhouden. Op dit moment heeft de Vereniging 210 leden, het mogen er meer worden. Ieder die denkt goede ideeën te hebben voor het culturele ge beuren in Soest: bel of schrijf een briefje of, word gelijk lid. Algehele informatie: Robin O. Muyser, tel. 19037/19577. Donderdag 5 september, 21.00 uur: A nos amours brengt een gezinsdrama in beeld dat niet opvalt door buitenspo rige voorvallen, maar door het haar scherp vastleggen van het alledaagse. Een film met een pijnlijke ontleding van het leven van veel mensen, waarin de heersende moraal en menselijke ge voelens met elkaar in strijd zijn. A nos amours begint met het vijftien jarige meisje Suzanne, opmerkelijk ge speeld door de debuterende sensuele Sandrine Bonnaire. Suzanne heeft moeite in het ontwikkelen van emotio nele banden met haar vriendjes. Thuis vindt weinig begrip voor haar proble men. In het gezin bouwt zich een nau welijks voelbare spanning op. Als haar vader haar op zeker moment vertelt dat hij weggaat, is dit voor Su zanne het eerste gesprek met hem dat betekenis voor haar heeft. Een gesprek over wat hen eigenlijk bezighoudt en wie ze zijn. De moeder van Suzanne, ondersteund door zoon Robert, ijvert op een hyste rische manier voor het burgermansfat soen. Ze verwijt Suzanne een slet te zijn, vernietigt haar liefdesbrieven, be treurt haar lot met zo'n dochter en zou het liefste dood zijn. Suzanne trouwt tenslotte, maar niet voor lang. Als Susanne uiteindelijk met een an dere man naar Zuid Amerika vertrekt raadt haar vader haar aan niet terug te komen omdat het enige wat haar inte resseert is, door anderen geliefd te wil len worden. "Dat geldt toch voor iedereen", zegt de dochter. "Nee, er zijn ook mensen die van anderen houden,is het antwoord. A nos amours van Maurice Pialat werd bekroond met de Cesar voor de beste Franse film. De muziek is van Klaus Nomi met "The cold song". Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 4,-. Agenda: 12 september "Profession* Reporter" van Mischel- andelo Antonioni (Italië 1975). Volgens velen de beste Antonioni-film met o.m. Jack Nicholson in de hoofdrol. 19 september "Cul de Sac" van Roman Polanski (Engeland 1966). Polanski's meesterwerk die de toeschouwer ver baasd doet staan over zijn eigen wreed heid. 26 september "The Nightporter" van Liliana Cavani (Italië 1973). Een film met Dirk Bogarde in de hoofdrol, waar in Cavani wil aantonen dat tussen men sen alles mogelijk is. Ook onder om standigheden, die menselijkerwijs on mogelijk zouden moeten zijn. Filmhuis Artishock, tel. 02155-19577. Steenhoffstraat 46, Soest, Kontaktper- soonPieter Henke 02155-12689 Zaterdag ij september in de Borg De verbouwingen in de Borg zijn in een vergevorderd stadium. Nog anderhal ve week, dan is het creativiteits centrum met de nieuwe naam "De Melm" klaar. Op 14 september is er een kijkdag i oor cursisten en belangstellenden en maandag 16 september gaat het cur susprogramma van start. Spannende momenten voor bestuur en staf van het nieuwe creatieve centrum voor Soest. Bij de eerste kennismaking doet het nieuwe interieur verrassend helder en licht aan. Een goede sfeer voor expo sities. De bowling is voornamelijk bij het oude gebouw gebleven en in de theaterzaal is een spiegelwand ge plaatst. Een opvallend ruimtelijk ef fect is daarvan het gevolg. De eerste indrukken laten een totaal nieuw gezicht van de Borg ontstaan. In korte tijd is er met betrekkelijk weinig middelen erg veel veranderd. Met het realiseren van veranderingen ontstonden vele nieuwe ideeën. Het ligt in de bedoeling het creativiteitscen trum de brede functie van cultureel centrum te geven. Een centrum met cursussen voordans, drama, beeldende vorming, film en fotografie, een thea terzaal voor uitvoeringen en filmvoor stellingen, een horeca-gedeelte met bowling en een cultureel café. Een groot aantal mogelijkheden, waarbij KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Volgens de zienswijze van de biologisch- dynamische land- en tuinbouw vormt de bodem met het daarin aanwezige planten- en dierenleven een eenheid. Deze eenheid staat onder invloed van het ons omringende heelal en dan met name van de stand van de diverse he mellichamen met als belangrijkste de zon en de maan. Biologisch-dynamisch tuinieren heeft een "alternatieve" klank; het gaat er blijkbaar anders toe dan bij "gewoon" tuinieren. Op dinsdagavond 10 september zal Wil- ly Schilthuis, secretaresse en voor lichtster van de vereniging ter bevor dering van de biologisch-dynamische tuinbouw, een lezing houden over de doelen en achtergronden van het bio logisch-dynamisch tuinieren. Zij zal voornamelijk de praktische kant van zaken bespreken, waarbij bodembewer king, bestrijding van ziekten en plagen Inbreker in pastorie neemt de benen De pastorie van de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan kreeg vorige week be zoek van een ongenode gast, die via een schuifpui het slaapvertrek van het predikantenechtpaar G. betrad. Doordat mevrouw G. een kreet slaak te nam de dader snel de benen, nog voordat hij zijn slag had kunnen slaan. De gewaarschuwde politie stelde in de omgeving nog een onderzoek in, maar dat leverde geen resultaten op. Fors geldbedrag buit bij inbraak Kerkpad Bij een inbraak in de woning van H. P. H. aan het Kerkpad ZZ is vorige week een forse hoeveelheid geld buitgemaakt. De dader nam aan de achterkant van het huis een ruit uit en betrad op die manier de woonkamer. Uit een kast stal hij een geldkist met 6200 gulden, uit een koffer een bedrag van nog eens 6000 gulden en 21 eurocheques met een gezamenlijke waarde van 6300 gulden. Ook verdwenen er twee betaalpasjes. en de zaaikalender alsmede combina tieteelt aan de orde komen. Ook de siertuin wordt niet vergeten. Met behulp van de biologisch-dynami sche benadering zijn harmonischer resultaten te bereiken in groei, gezond heid en weerstand van de planten. Een belangrijk uitgangspunt van de biologisch-dynamische land- en tuinbouw is het respecteren van de samenhangen in de natuur: planten voeden het bodemleven, de bodem voedt de planten en de zon levert de be nodigde energie. Dit kringloopproces is de basis voor al het overige leven op aarde. Biologisch verbouwen houdt dus rekening met levensprocessen en levende organismen. De dynamische component wordt gevormd door de in vloed die kosmische stralen uitoefenen op plant en bodem. Bestudering van deze invloed heeft geleld tot het samen stellen van een zaaikalender waarop de meest geschikte tijden voor het zaaien van wortel-, blad- en siertuinge- wassen zijn vermeld. Biologisch-dynamisch tuinieren is geen laatste redmiddel voor een rozenborder of spinaziebed "wat er al een tijd slecht bij staat", maar is een zienswijze, die behoedzaam omspringt met, maar ook dankbaar gebruik maakt van, onze natuur. De lezing vindt plaats op 10 september a.s. in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). De aan vangstijd is 20.00 uur. Niet-leden van Groei en Bloei zijn van harte welkom. Voor hen bedragen de toegangskosten ƒ3,-. vooral de combinatie van de diverse activiteiten uniek is. Nieuwe mogelijkheden Een voorbeeld van de nieuwe mogelijk heden is een bijeenkomst van een per soneelsvereniging. De filmzaal wordt gebruikt voor vertoning van film en video, er worden gezellige eethoekjes georganiseerd (Turkse en Griekse hapjes), in het culturele café wordt voor "levende" muziek gezorgd en de bowlingacitviteiten geven een extra dimensie aan het geheel. Zo blijkt dat ook het bedrijfsleven mee denkt over de mogelijkheden van ver gaderingen of bijeenkomsten met een cultureel tintje. Omdat er deskundige ondersteuning is bij het opzetten van deze activiteiten en omdat er video-, film- en dia-apparatuur aanwezig is, zijn de mogelijkheden groot. Teleurstelling Voor een aantal huurders van zaal- ruimte in de Borg is er met de komst van het creativiteitscentrum veel ver anderd. Een cultureel en creatief centrum is niet in de eerste plaats een zalenverhuurbedrijf. De doelstellingen van het nieuwe werk laten dit niet toe. Toch blijft de verhuur van ruimtes mo gelijk maar dan met beperkingen door de vele cursusactiviteiten. Deze verandering vormt in sommige gevallen een teleurstelling voor de huurders die al vele jaren zaalruimtes in de Borg gehuurd hebben. Het nieuwe bestuur probeert zo goed als dat mogelijk is deze problemen op te los sen. Dat lukt niet altijd en geeft dan aanleiding tot teleurstelling of ontevre denheid. Het bestuur heeft begrip voor deze reacties en doet zijn uiterste best de "schade" te beperken. Amateuristische kunst De theaterzaal is voor wat betreft to neelverlichting en zaalvloer stevig onder handen genomen. Voor toneeluit voeringen is het mogelijk om met de nieuwe verlichtingsvoorzieningen een goede belichting te verzorgen. Ook de ruimte voor de technische man is verbeterd. Het ligt tevens in de bedoe ling om geluidsinstallaties te optimali seren. Toneelgezelschappen, zangkoren en muziekgroepen kunnen rekenen op betere voorzieningen dan die er in het verleden beschikbaar wa ren. Voor de toeschouwers is het bal kon brandveiliger en ook beter bereik- 0 Het vernieuwde interieur van het Cultureel Creatief Centrum aan de Wil- laertstraat. baar geworden. Het publiek kan nu vanuit de zaal naar het balkon. Cursuspakket Voor het cursuspakket is er weer een ruim en gevariëerd aanbod op het ge bied van de kunstzinnige vorming. Nieuw zijn de open ateliers op zater dagmorgen voor tekenen, handvaar digheid en fotografie. Er is steeds een deskundig docent aanwezig voor ad vies. Deze open ateliers zijn een prima gelegenheid voor "oud"-cursisten of mensen die elders ervaring hebben op gedaan. Er wordt gewerkt in gespecia liseerde ruimtes met prima gereed schappen. Het cursuspakket omvat Handenarbeid, oriëntatiecursus, ke ramiek, edelsmeden, houtbewerking, meubelmaken, poppen maken, boetse ren, mode, patroontekenen, stofverven en batikken, bloemschikken. Tekenen en schilderen: Tekenen voor beginners en gevorderden, model tekenen, aquarelleren, portrettekenen, olieverf schilderen, grafische vormge ving, calligrafie. Drama: improvistie, dramatische expressie, grimeren, clownerie, café chantant, werken met je stem. Fotografie: Fotografie voor begin ners en gevorderden. Kleurenfotogra fie, dia en geluid, animatiefilm. Dans:beatballet, jazz-ballet, moder ne dans, volksdansen, Turks volksdan sen, Engels volksdansen, klassiek bal let, kleuterdans, vrije dans. Ideeën en suggesties Een nieuw cultureel centrum is erbij gebaat als de mensen mee-denken en mee-leven met zaken als programme ring, nieuwe cursussen, veranderingen in de opzet van een theaterprogram ma, enz. Er zullen werkgroepen ont staan die onder begeleiding van een staflid film-, theater en exposities vorm gaan geven. Daarom zijn alle ideeën en gedachten over de programmering, de cursus sen, de bowling en het culturele café welkom. U kunt zich dan richten tot het creatief centrum aan de Willaertstraat, tel. 18456 of 22188. Indien u meer wilt weten over het cur suspakket kunt u eveneens deze num mers bellen.

Soester Courant | 1985 | | pagina 11