isd >erstr. 3 :ap I Joegoslavië... De zomer kan er maar geen afscheid van nemen! SEC-zaterdag wint dik verdiend van Laren: 2-4 Feest 35-jarige handbalverenigingB.D.C. ERIER- i ORGD pagina li WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 S) DA loed begin nakompetitie ickerbockers adspiranten SOluS/ HONKBAL WZ Jeugdnieuws Soester Schaakclub wacht spannend seizoen! ZATERDAG VOETBAL SCHAKEN Sportkopij 5 Amsterdamse Rallysprint ook voor Soester équipe slijtageslag AUTOSPORT In september en oktober wordt het pas echt mooi in Joegoslavië. Het water is zelfs war mer dan 's zomers, de lucht wordt helderder, de stranden zijn nog gezellig maar niet meer zo vol. Vele duizenden Nederlanders kiezen juist dan voor een Joegoslavische vakantie. Dit jaar zijn het er meer dan ooit. Het lage Joe goslavische prijspeil en de vele vormen van goedkoop vervoer hebben al voor een re- cordzomer gezorgd. Wie toen graag was ge gaan, maarterugschrokvoordedrukte, diens wachten wordt nu beloond. Bowlingseizoen weer begonnen BOWLING LR/PC Zoyse Ruiters Knickerbockers dames verliezen van Quick ATLETIEK Gert de Ruygt zegeviert in Blaricum TENNIS Commissiedag LTC Soest geschiedt 'St. ntakt op- 'entrum 14, tel. tarief ilijk door geheel 02155-18516 SOEST iordat de Knickerbockers adspiran ten als derde eindigden in de 2e klasse B, draaien ze nu mee in de winnaars- loule van de nakompetitie. In deze tompetitie ontmoetten zij afgelopen iaterdag BSCH uit Hilversum, die vier de zijn geworden in de 2e klasse A. In de eerste slagbeurt namen de Knic kerbockers direkt een kleine voor- prong van 2-0. De punten werden ge- icoord door Ronald Tensen en Bob Ga- tesloot. Patrick Farrell en Rogier Kriele tregen 3 slag terwijl Rob Meijer sneu velde op het tweede honk. Intussen aren Niels Uiterwijk door een honk slag en Patrick Postma en Hans Vink net 4 wijd nog wel op de honken ge komen, maar scoorden niet. In de gelijkmakende slagbeurt brach- I ten de Hilversummers de stand weer in evenwicht n.1. 2-2. In de tweede slagbeurt raakte de pit- Kcher van BSCH behoorlijk in de proble- I men. Hij gooide in deze slagbeurt 7x4 wijd en kreeg 2 honkslagen en een 3 honkslag tegen. De punten werden ge scoord door Mark de Bruin, Bob Ga- lesloot, Ronald Tensen, Rob Meijer en NielsUiterwijk, waardoor de stand op- .liep naar 7-2. BSCH scoorde in hun slagbeurt nog 1 maal, zodat de eindstand 7-3 werd in het voordeel van de Knicks uit Soest. Werpcijfers: Rogier Kriele: 5x3 slag, 3x4 wijd, 1 honkslag tegen, het veld l speelde foutloos. De 2e wedstrijd zou naar later bleek Afgelopen zaterdag gingen de VVZ'er- tjes voor het eerst de wei in voor de eerste competitieronde. Een hele bij zondere ronde bleek achteraf, want het was het weekend van de grote cijfers. Veel doelpunten dus met slechts één nadeel. Bij de meeste wedstrijden wer den deze doelpunten door de tegen stander gescoord. Jammer, maar het seizoen is nog lang en er kan dus nog van alles gebeuren. Toch waren het niet alleen de VVZ'ertjes die als ver liezende partij optraden. Neem nou b.v. een sterk spelende B2 die uitkwam te gen Hoogland en met 8-1 won, of de F1 die met 6 mooie doelpunten Hoevela ken versloeg. U ziet het, het zit er dus toch wel in. En daarom houden wij ons voorlopig maar vast aan het gezegde: "Als er één schaap over de dam is volgen er (hopelijk) meer" Uitslagen 31 augustus CJW Al-VVZ'49 Al7-3 Wz '49 A2-CJVV A2: 1-3 Amersfoortse Boys Bl-WZ '49 Bl: ll-l WZ '49 B2-Hoogland B3: 8-1 Quick Cl-VVZ '49 Cl2-2 WZ '49 C2-Amsvorde Cl: 3-5 Wz '49 C3-CJW C31-4 KWA Dl-WZ '49 Dl9-1 WZ '49 D2-SEC D2: 5-0 WZ '49 El-Roda E2: 0-2 Hoevelaken Fl-VVZ *49 Fl0-6 Amersfoortse Boys Fl-VVZ '49 F21-0 Het wedstrijdprogramma voor zater dag 7 september zier er als volgt uit: WZ '49 Al-Amersf .Boys Al14.30 uur Amersf.Boys A2-VVZ '49 A2: 14.30 uur WZ '49 Bl-IJsselm.vogels B2: 13.00 uur WZ '49 Cl-Hoogland Cl11.45 uur WZA C4-VVZ '49 C2:12.00 uur Hooeland C4-WZ '49 C3: 11.45 uur WZ '4S l -Hoogland Dl12.00 uur Hoevelaken D2-VVZ '49 D211.00 uur Amsvorde El-WZ'49 El13.00 uur WZ '49 Fl-IJsselm.vogels Fl: 11.00 uur WZ '49 F2-IJsselm. vogels F2: 10.00 uur een langdurige en spannende partij zijn. Opnieuw mochten de Knickerbockers als eerste aan slag. De enige die scoor de was Tobias Paalman. Patrick Far rell, Rutger ter Weele kregen 3 slag terwijl Niels Uiterwijk uitging door een aktie 6-3 BSCH was nu beter op dreef dan in de eerste wedstrijd. Zij noteerden 3 honk slagen en scoorden daarmee 4 punten. 4-1 na de eerste slagbeurt. In de tweede slagbeurt scoorden de Soestenaren niet, maar de Hilversummers wel 2 keer zodat het 6-1 werd voor BSCH. In de derde slagbeurt scoorde Rob Meyer voor de Knicks het tweede punt. BSCH werd door goed pitchen van Patrick Farrell en goed veldwerk van scoren afgehouden. De vierde slagbeurt zou de algehele opstanding van de Knicker bockers worden. Allereerst was ér de home-run van Niels Uiterwijk, die het geloof in eigen kunnen bij de Knicker bockers terugbracht. We noteren in de ze slagbeurt honkslagen van Bob Gale- sloot 2x, Hessel Bokma, Rob Meijer en opnieuw Niels Uiterwijk. Rogier Kriel, Patrick Bosma en Patrick Farrel scoorden eveneens, nadat zij met 4 wijd op de honken waren gekomen. Rutger ter Weele en Hessel Bokma zagen hun klap goed verwerkt worden door het BSCH-veld en konden daar door de score niet verder doen op lopen. Door al dit vuurwerk was de score van een 6-2 achterstand omgebogen naar een 9-6 voorsprong ten gunste van de Knickerbockers. Toch zouden de Hil versummers nog goed terugkomen. Het Knickerbockers-veld met aan het hoofd Patrick Farrell als pitcher en Tobias Paalman aks catcher moesten alle zei len bijzetten om hun voorsprong te ver dedigen. De eerste slagman werd uitgevangen door Postma terwijl de tweede slag man met 3 slag weer de dug-out kon opzoeken, Niets leek een overwinning in de weg te staan, maar de druk werd groter. Farrell gooide na deze 2 nullen 3x4 wijd. Na het stelen van 3 x het tweede en derde honk kon BSCH sco ren na 2 doorgeschoten ballen 9-8. Met het derde honk bezet verscheen slag man Kleve in het perk. Hij kreeg direkt 2 slag, wat voor de honkloper van BSCH aanleiding was om met een alles of niets poging de thuisplaat te stelen. Het werd alles, want de bal ging van catcher Paalman naar derde honk- man Kriele, waardoor er toch nog ge scoord kon worden. De eindstand van 9-9 was een feit. Pitcher Farrell gooide opnieuw een slagbal waardoor slag man Kleve kon vertrekken, waarmee een eind kwam aan een zeer spannen de en zenuwslopende wedstrijd. Met 3 punten op zak keerden de Knick tevr eden terug naar Soest, waar nog 3 wedstrijden in de nakompetitie ge speeld moeten worden tegen resp. HCAW, Falcons en BLue Soeks. Werpcijfers Patrick Farrell: 5-3 slag, 6x4 wijd, 5 honkslagen tegen. Het veld speelde opnieuw foutloos. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Vrijdagavond 30 augustus j.1. werd in Credo het clublokaal van de Soester Schaakclub, de jaarlijkse algemene Le denvergadering gehouden. Dat de leden de schaakclub een warm hart toedra gen, bleek uit de grote opkomst. Voorzitter Vegter wees de leden in zijn openingswoord op het succescvolle schaakseizoen '84/'85. Het eerste tiental is namelijk kampioen geworden en ge promoveerd naar de promotieklasse, terwijl ook het A-jeugdteam kampioen is geworden van de hoogste jeugdafde ling. Het A-jeugdteam zal in dit nieuwe seizoen in de voorronden om het Neder lands jeugdkampioenschap moeten aantreden tegen teams van de Noord- Hollandse-, Friese- en Noordelijke schaakbonden. Wie clubkampioen wordt is nog niet bekend. Een tweekamp tussen Vegter en Chavannes zal moeten uitwijzen wie zich als clubkampioen mag laten huldi gen. Wel gehuldigd is Van de Hammen, die de laddercompetitie heeft gewonnen. Een sterke tweede in de lad dercompetitie werd Van Dijk. Het beste resultaat in de externe competitie werd Flinke buit bij inbraak aan Wieksloot De heer A. L. M. de K. van de Wiek- sloterweg deed vorige week bij de po litie aangifte van een inbraak in zijn woning. Daarbij maakten de daders niet alleen een bedrag van 1600 gulden buit alsmede een bedrag van 1200 gul den aan buitenlandse valuta, maar ook een aantal sieraden, zoals een gouden broche, twee gouden armbanden, een gouden ring en een parelketting. Een buurtbewoner verklaarde tegen over de politie dat hij omstreeks het tijdsip waarop de inbraak was gepleegd een auto had zien stoppen, waaruit drie vrouwen waren uitgestapt bij het be treffende huis. Een vierde inzittende, een man, was in de auto blijven zitten. Het vermoeden dat de vrouwen de dief stal hebben gepleegd is niet geheel uit de lucht gegrepen. SEC-zaterdag heeft een dik verdiende overwinning behaald in en tegen La ren. Nadat de ploeg van de nieuwe trai ner Herman de Bree al in de 5e minuut tegen een achterstand was opgelopen, herstelde de groen-witte formatie zich uitstekend. Nog geen drie minuten la ter was het Piet van Hunen die zijn ploeg met een strak schot op gelijke hoogte bracht, Kort hierna moest Henk van Essen de bal van de doellijn trap pen om niet opnieuw tegen een achter stand aan te kijken. Nadat Tonny v.Luytelaar net voor langs had geschoten, was het opnieuw Piet van Hunen die SEC op voorsprong bracht, door net iets eerder bij een ho ge voorzet te zijn dan de Laren-keeper: 1-2. Vijf minuten voor rust was het de goed- spelende Pierre Hogers die een terug springende bal keihard inschoot. Hierna moest doelman Bert Kruys nog met een kat-achtige raktie op een schot van drie meter afstand reageren, maar het zou toch nog voor rust 2-3 worden door een kopbal van Laren-spits Bert Bungener. Na rust nam Rob Pauw de plaats van Piet van Hunen in en laatstgenoemde ging laatste man spelen voor Hans de Bree. Even was er een offensief van Laren, dat resulteerde in enkele harde schoten op het doel van Bert Kruys. Deze hield zijn doel echter voortreffelijk schoon. Langzaam kon SEC de wedstrijd weer naar zich toetrekken, en vooral Pierre Hogers had pech met z'n schoten op paal en lat. Tenslotte was het Paul Henkei die de Bosstraatbewoners op 2-4 zette door in een rommelige situatie als enige het heefd koel te houden en te scoren. Een prima opsteker voor de ploeg, die a.s. zaterdag het eveneens gedegra deerde DOSV aan de Bosstraat ont vangt. behaald door Jan de Gier jr., die 7% punt uit 8 wedstrijden wist te halen. Van Tuinen behaalde 7 punten uit 8 wed strijden. Vegter is snelschaakkampioen geworden. Ook dit jaar wordt een Hemelvaarts- toernooi georganiseerd, evenals de tra ditionele massakamp tegen Baarn. Het schoolschaaktoernooi, waaraan voor het eerst ook Baarnse scholen deelne men en het jeugdkampioenschap voor Soest en Soesterberg kompleteren de Soester toernooi-kalender. Besloten werd dat het bestuur in samen werking met de Baarnse Schaakclub een gediplomeerd trainer zal aantrek ken, zodat ook qua training dit moeilijke nieuwe seizoen met vertrouwen tege moet gezien kan worden. Na jaren als secretaris werkzaam te zijn geweest trad Balvers af. De voor zitter prees hem als een secretaris die zich met nimmer aflatende energie in zette voor de belangen van de club. De vergadering koos René Boekhoff als nieuwe secretaris. Na sluiting van de vergadering werd een snelschaak-toernooi gehouden dat door Muis gewonnen werd met als goe de tweede Vegter. De clubleden komen elke vrijdagavond om half acht bijeen in het gebouw Credo achter de Julianakerk, Julianalaan 19. Belangstellenden zijn van harte welkomVoor i informatie belt men 13973. Met een drukbezochte receptie is zater dag j.1. officieel het 35-jarig bestaan van de Soester handbalvereniging B-D.C. gevierd. Dat gebeurde in de kantine van het handbalcomplex aan de Henriëtte Blaekweg, waar tal van vertegenwoordigers van de plaatselij ke sportwereld het bestuur geluk kwa men wensen. Onder hen bevond zich ook wethouder drs. G. Plomp, voorzit ter van de Sportstichting, die de hand ballers namens het gemeentebestuur kwam feliciteren. Zondag werden op de handbalvelden maar liefst twee toernooien afgewerkt. In de eerste plaats het lustrumtoernooi, waarbij "oude" selectieteams tegen elkaar aantraden, die vanaf 1965 het gezicht van B.D.C. voor een belangrijk deel hebben bepaald. Zowel bij de heren als bij de dames speelden vijf teams mee. Winnaar bij de heren werd het team uit 3975, waar in maar liefst zes broers Smeeing mee speelden. Op de tweede plaats eindigde het 1980-team, terwijl het huidige eer ste team op de derde plaats eindigde. Bijde dames eindigde het team ut 1985 Het bestuur van BDC ter receptie. Foto: Goos van der Wilt op de eerste plaats, gevolgd door de teams uit 1975 en 1980. Aan ht familietoernooi werd meege daan door acht teams. De overwinning was voor het team van de familie Roest. Op de tweede plaats eindigde het "All Stars"-team, bestaande uit de partners van de huidige damesselectie. De toernooien werden afgesloten met een feestelijke barbecue. i J Sportverslagen en -berichten uiterlijk J maandagochtend inleveren aan onze J redaktie, Van Weedestraat 227. Indien 2 tijdig ingeleverd volgt opname in de- 2 zelfde week. Goed leesbare kopij heeft J 2 daarbij de voorkeur. - Redaktie Soester Courant Ondanks de ongunstige weersvoorspel lingen van het KNMI bleven zondag j.1. de ruitewissers van de 98 deelnemers aan het Amsterdamse Rallysprint op hun plaatsen. Toch wisten door ver schillende omstandigheden zo'n 22 équi pes de finish niet te bereiken. Uiteindelijk mocht Cees Kruithof met een Renault Turbo zich algemeen win naar noemen, met in z'n kielzog Willem v. d. Berg met een Porsche 911. Een fraaie - 3e plaats was weggelegd voor de Soester Ton Burger met zijn na vigator Antdon Reurings, die hiermee opklom naar een "voorlopige" tweede plaats in het Nationaal Rallysprint kampioenschap. Wat gebeurde er met de andere Soes- ters? Ad van der Meer, die overigens voor de laatste maal Arie v. d. Weijden als navigator naast zich had zitten volgende week gaat de Soester Frank Meilink in de navigatorstoel plaatsne men), wist ondanks een uitstpaje via wat stoepranden en dergelijke toch nog een mooie 24e plaats te bereiken. Reinout Vogt daarentegen vond een ste vig obstakel op zijn weg naar een snel lere tijd en deformeerde daarbij de wielophanging van zijn prachtige M.G. dusdanig dat van doorrijden geen spra ke meer kon zijn. Chris Kuijer en Aart Ploeg waren er duidelijk op uit probleemloos aan de fi nish te komen. Zij slaagden daarin en klasseerden zich als 58e, met een ervaring rijker natuurlijk. Met Edwin Abbring en Artha de Beau fort liep het slechter af. Reeds op de eerste proef van de totaal 6, liet de motor uit hun Opel Ascona vreemde geluiden registreren, waarop besloten werd niet verder te gaan en een deskundig gara ge-onderzoek af te wachten. De voornaamste uitslagen waren 1.Kruijthof/van 't Hof, Renault Turbo, 1131 sec. 2. V.d. Berg/IJben, Porsche 911, 1137 sec. 3. Burger/Reurings, Ford Mexico, 1153 sec. 4. Dirks/V. Zutphen, Talbot Lotus, 1156 sec. 5. Swaan/Huyer, Fort Escort, 1171 sec. 24. V. ,d. Meer/v. d. Weijden, Fort Es cort, 1253 sec. 58. Kuijer/Ploeg, Ford Mexico, 1333 sec. 'Al gauw een misdaad. Vorige week hield de politie op de Beukenlaan de 27-jarige automobilist C. W. J. van A. uit Den Dolder staande, die door zijn zeer hoge snelheid de aandacht had getrokken. Soms bereik te hij de 150 kilometer per uur, waarbij hij ook een hele serie verkeersover tredingen maakte. Hij werd aangehou den en onderworpen aan de blaastests en de bloedproef. Hij kreeg een rijver bod en een proces-verbaal. Op de Bosstraat hield de politie de 19- jarige automobilist R. B. uit Soest aan, die opviel door zijn rijgedrag. Hij legde alleen de blaastest af en kreeg een rij verbod. Op de Zandlaan was het even later op nieuw raak. Daar hield de politie de 20-jarige E. van P. uit Soest aan. Hij legde de blaastest af en moest mee naar het bureau voor de bloedproef. Ook hij kreeg een rijverbod en een pro ces-verbaal. De hele westkust van Joegoslavië is één groot vakantieparadijs zoals oi >k ach ter de kust in vele berggebie den een imponerend aantal streken om te verblijven te tellen valt 'Hip pers uit dit aanbod en vanwege die toppositie noggezelligtot laat in het seizoen, zijn het bergen-en merenge bied van Sli ivenië in het n<>vden van het land, het schiereiland Istriö nabij de grens met Italië en diep naar het zuiden de prachtige stad Dubrovnik en de badplaatsen daar onder. Door regelmatige vliegverbindin gen van JAT met de vliegvelden van Pula en Budva en dooreen comforta bel pendelbussysteem waarmee Phoenix Vakanties dit jaar furore maakt, blijven deze Joegoslavische vakantiegebieden tot na de herfst vakantie binnen het bereik van ie ders beurs. Is de reis goedkoop (tweehonderdvijftig gulden voor een busretour mag men, ook gezien het comfort van de touringcars, ten minste een concurrerende aanbie ding noemen), het verblijf is dat eveneens. In het buitenseizoen zak ken de hotel- en appartementsprü- zen nog eens enkele tientallen pro centen. V< ir l'J2ö,-geniet men al van een week halfpension in een gt >ed hi >- tel aan zee nabij de swingende plaats viersterrenhotel kon men een com plete avondmaaltijd bestellen voor twintig gulden. Een zeer goede fles wijn er bij voor maximaal tien gul den en .het feest was compleet De budgetbewuste pendelbusgas- ten in de typisch voor jonge mensen bestemde appartementencomplex en van Istiië vertelden dat zü elke dag uit eten gingen voor ongeveer tien gulden de man. Het was dus geen wonder langs de Joegoslavische kusten en in zeer be zienswaardige oude stadjes alle ca tegorieën Nederlanders naast el kaar te zien genieten. Jonge school verlaters, jonge echtparen met klei ne kinderen, even goed vijftigplus- Porec en voor f 649,- verblijft men zeer comfortabel op basis van half pension in een zeer goed hotel vlak bij de zo bezienswaardige stad Du brovnik. Dat zijn prijzen v< ion iktober. Depry- zen van uit eten en uitgaan lagen de ze zomer op een peil dat nergens in Europa beconcurreerd werd. Zelfs in een sjieke tavema van een sers met een bescheiden budget zo wel als dcrtigplus tweeverdieners die 'het zichzelf aan niets wilden la ten ontbreken. Net als in de klassieke Alpenlanden 0< istenryk en Zwitserland is de berg wereld in Joegoslavië in het najaar het mooist. Het klimaat iserzuidely- ker, dus nog aantrekkelijker en de nieuwe bcrghotels in de diverse re publieken van dit boeiende land doen in niets onder voor die in de an dere landen, waar wandelaars en klauteraars zo graag een najaarsva kantie vieren. Jovanca Devic, die museumkimde studeert in Dubrovnik, zegt dat het dit jaar wel eind oktober zal worden voor ze haar studie weer op kan pik ken: "want tot die tijd heb ik het veel te druk als gids. Uw landgenoten, de Nederlanders, zijn goede gasten. Ze willen hun rondwandeling altijd be ginnen met een kopje koffie en dat past mij ook wel en ze zijn echt geïn teresseerd in mijn verhalen". Luigi Petrovic, die een restaurantje heeft nabij de befaamde Club Fonta- na in Hvar. verheugt zich >p de lange septemberavonden als hij wat meer tijd heeft vo< >r zijn gasten en hen n<>g beter kan adviseren ver de vele Joe goslavische wijnen. "De bussen blijven vertrekken tot half oktober", zegt Selimir Ogryeno- vic van Phoenix Vakanties" en als ik de reisbureaus mag geloven zullen onze vliegtuigen zelfs nog wat lan ger mensen voor vakantie naai'Joe goslavië brengen. Ik benijd ze. juist in het najaar zou ik willen dat ik met ze mee kon". Het Bowlingseizoen in de Borg 1985/86 is weer begonnen. De Bowlingbond heeft zich weer kunnen verzekeren van een flink aantal nieuwe leden. De eer ste speelavonden hebben inmiddels plaatsgevonden op maandag 26 en dinsdag 27 augustus. Zowel de oude als de nieuwe teams hebben een pittige strijd moeten leve ren om de eerste punten binnen te ha len. Om een indicatie te geven: een gerenommeerd teams als de "Mup- pets" heeft toch alle zeilen moeten bij zetten om een geheel nieuw teams als de "Baanbrekers" met 3-2 te ver slaan. Mensen die geïnteressseerd zijn kun nen voor informatie bellen de penning meester, de heer P. J. de Leede, tel, 12843, of zowel op de maandag- als op de dinsdagavond (van 19.00 tot 22.00 uur) een kijkje komen nemen op de speelavonden. (Er is altijd wel iemand aanwezig om belangstellenden te woord te staan) Standen Maandagavond 19.00 - 20.30 uur: Sobs - Team ZN5-0 Heen en Weer - King's Palace: 2-3 Muppets - Baanbrekers3-2 Maandagavond 20.30 - 22.00 uur: Lucky Girls - Turtles: 4-1 Zootje - La Grande Boufe: 4-1 Formatieteam - Thunderballs: 3-2 Dinsdagavond 19.00 - 20.30 uur: Laatbloeiers - Nobody5-0 Ketel I - Good/Bad/Ugly5-0 The Piper - Pino5-0 Afgelopen zaterdag 31 augustus hebben de leden van de ponyclub de Zoyse Ruiters op uitnodiging van Woudenberg daar een wedstrijd gereden. Er startten maar liefst vijf combinaties. Margriet van Es reed met haar pony Gazelle in de B-dressuur. Zij reed een nette proef, die met 118 punten werd be loond. Ingrid Strumpel reed met Arabella in de LI-dressuur een keurige proef, wat haar 123 punten opleverde. Zij behaalde met dit puntenaantal tevens een 4e prijs. Sacha van der Veer en Tamara Bok startten allebei in de L2-dressuur. Voor Sacha was het de eerste keer dat zij de ze proef moest rijden. Sacha behaalde met Ramona 92 punten. Tamara Bok sleepte met haar pony White Rocket 109 punten in de wacht. Er waren drie deelnemers van de pony club bij het B-springparcours aange meld Margriet van Es, Tamara Bok en Ingrid Strumpel, Margriet reed een foutloos parcours, maar kreeg van de jury een onvoldoende voor de wijze van rijden. Ingrid Strumpel en Tamara Bok reden met hun pony's Arabella en White Rocket een parcours met drie weigerin gen. Door deze ongehoorzaamheid van hun pony's werden zij gediskwalifi ceerd. Zaterdag j.1. speelde het damessoftbal- team van de Knickerbockers tegen Quick uit Amersfoort. In de eerste inning kwam Quick op een voorsprong van 4-0. Het veldwerk van de Knickerbockers was in deze inning niet optimaal, maar door goed slag werk in de tweede inning kwam het team uit Soest op een 7-5 voorsprong. Na de derde en vierde inning, waarin de beide teams niet veel voor elkaar onder deden, werd de stand 11-9 voor de Knickerbockers. Door het uitvallen van Catcher Silvia (met een ernstige handblessure) en de daarop volgende wissels kwam Quick erg goed terug en werd het zelfs 20-11 in het voordeel van het team uit Amers foort. In de gelijkmakende slagbeurt kwa men de Knickerbockers echter goed op dreef. Door buitengewoon goed slag werk van o.a. Ingrid Holwarda en Lau- rette van Halen werd de eindstand teruggebracht tot 20-19 voor Quick. Zaterdag 7 september is de laatste wedstrijd vanhet damessoftbalteam. Voor mensen die belangstelling heb ben in softbal: de wedstrijd begint om 12.00 uur op het SO Soest-terrein. Dinsdagavond 20.30 - 22.00 uur: HAM - Tria zonder naam1-4 Trio's - The Gremlins1-4 Dexcrest - Bar 't Juk1-4 Dit seizoen wordt ook gestart met jeugdbowling in de leeftijdsgroep van 12 tot 18 jaar. Geïnteresseerden kunnen hierover kontakt opnemen met mevr. M. Ter- vooren, tel. 20066. Ook zij zijn van har te welkom om een keer te komen kij ken op de maandag of dinsdagavodn, kijken op de maandag of dinsdagavond, vanaf 19.00 uur. De bedoeling is de jeugd op vrijdag avond vanaf 18.30 tot 20.00 uur de com petitie te laten spelen. Deze compe titie wordt één keer in de twee weken I en start op 6 september a.s. Zondag j.1. was het zeer spannend in Blaricum, waar de Capittenloop over 15 km een terechte winnaar kreeg in A.V.Pijnenburg-atleet Gert de Ruygt. Na zijn opzienbarende optreden -van vorige week in de Maliebaanlóop streed Gert wederom in het voórstë, ge lid. Het ging in de slotfase om luttele seconden, maar uiteindelijk bleek Gert over de meeste reserves te beschikken. Hij finishte in 48 min. en 53 sec. op 7 sec. gevolgd door W. Stuivenberg van A.V. TEC en M. de Vries van Olympia op 10 sec., terwijl Rob Strik uit Baarn tegen een achterstand van 1 min. en 10 sec. aankeek. Dirk Smit noteerde 53 min. en 26 sec. René Hoksbergen, de snelstlopende hoogleraar van Ne derland, pakte bij de veteranen een mooie 2e plaats in een nieuwe per soonlijke recordtijd van 55 min. en 5 sec. Jeroen Majoor kwam binnen in 57 min. en 42 sec. De andere Soester veteraan Jan Ransdorp kwam ook nog ruim binnen het uur binnen, 59 min. 3 sec. Voor Joop Oranje was het weer zijn eerste wedstrijd sinds lange tijd. Hij bracht het tot 62 min. en 57 sec. Ieder jaar nodigt het bestuur van de LTC Soest die leden uit die zich extra inzetten voor het wel en wee van de vereniging. Alle commissieleden met hun echtgenoten werden dit jaar uitge- inodigd voor een fietspuzzeltocht met daarna een barbecue. De fietstocht was uitgezet door voorzit ter Ton Schneider en zijn echtgenote Mini. Zo'n dertig deelnemers en deel neemsters vertrokken op zaterdag 31 augustus van het clubhuis aan de Schrikslaan voor een twee uur durende fietstocht door de bossen in de driehoek Soest, Baarn, Hilversum. Met veel enthousiasme probeerde ie dereen in het juiste spoor te blijven en de vragen zo goed mogelijk te beant woorden. Halverwege was er in een herberg in het bos een rustpauze inge last. Aldaar moest tevens een opdracht vervuld worden. Rond half zes kwamen de laatste deelnemers terug bij de club. Sommi gen hadden gedeeltes van ons land gezien die ze in deze tocht niet hadden moeten zien. Alle hebben echter een mooi stukje Nederland gezien en wel licht kunnen ontdekken. Vele deelne mers verklaarden na afloop niet te hebben geweten dat de natuur rond Soest zo mooi was. De door Joop Sloksoede en Dick Houtkamp bereide barbecue voldeed volledig aan de hoge verwachtingen. Een ieder kreeg de tijd en de gelegen heid zijn honger te stillen. De prijzen werden uitgereikt door organisator Ton Schneider. De poedel prijs was voor het echtpaar Jannie en Henk Timmer. Henk kreeg een lekke band en moest een kwart van het traject te voet afleggen. De eerste prijs ging met elf van de .twaalf te behalen punten naar RIeneke Vriend en Mia van "Westerloo. De beide dames waren wel ergens fout gereden maar hadden het geluk daardoor geen vraag of controlepost te missen. De tweede prijs ging naar Jan van de Ven en Hans van der Kolk met tien punten. Drie andere koppels behaalden eveneens tien punten maar misten het antwoord op de moeilijkste vraag. Na de prijsuitreiking ging iedere deel nemer met een voldaan gevoel huis waarts.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19