h 1 99 oi9 )E EK 3?° Een rondwandeling door 'Hartje-Zuid' éA 1 HARTJE-ZUID PAGINA 22 •>end - - (OOP 149 >r 3 >r 6." ir 5." ir S.~ 13097 oduct koelak .a. /innen j WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 23 'De hele santenkraam' T m w beschouwt MU&MKO cflrcüü» I OUDE zit krijgen, wanneer men deelneemt aan een prijsvraag over munten en hierbij als winnaar uit de bus komt. Leerzaam, interessant en wellicht ook nog winstgevend Dat slijter Toon v.d. Linden een expert is op wijngebied mag zo langzamer hand in geheel Soest wel bekend zijn. Het spreekt welhaast vanzelf, dat een wijnaktie tijdens de braderie niet kon, uitblijven. Wijliefhebbers, er komen er steeds meer, en ook zij die wat meer over wijn willen weten, zijn bij Toon en niet te vergeten bij .Nolly van harte welkom. Onder het genot van een glaasje rood of wit kan gelijktijdig ge keken worden naar de kunstzinnige prestaties van een glasgraveerder. Een rank glas gesierd met uw mono gram of een andere stijlvolle decoratie verhoogt uw drankgenot! Probeert u het maar eens uit en begint u bij Toon en Nolly! We flitsen even schuin naar de over kant van de Soesterbergsestraat om bij Brandsma Behang en Verf B.V. van de heer Pot te vernemen, dat het tijdens de braderie een drukke boel eaat wor den, vóór bij hem op de stoep. Een in, muurpleisters gespecialiseerde firma komt de mogelijkheden van haar pro- dukten en de hierbij toe te passen werktechnieken uiteenzetten en de monstreren. Tevens zal er grote aan dacht worden besteed aan de produk- tenrange van Alabastine, met name aan het onderwerp dakcoatings. Ge vorderde doch ook aankomende doe- het-zelvers mogen zelf de rol of de kwast ter hand nemen onder het toe ziende oog van de demonstrateurs. Al doende leert men Bij een gezellig, feestelijk, bont en lu diek gebeuren, zoals bij voorbeeld de achtste braderie in "Hartje-Zuid" be hoeft een speels taalgebruik niet sto rend te zijn. Bij het bezigen van de woorden "de hele santenkraam" staat de vrolijkheid van een kleurrijk gebeu ren ons reeds voor ogen. Misschien denken we zelfs wel aan een té gek ge beuren. Want laten we vooral niet de vindingrijkheid onderschatten van de ondernemer, wiens streven er op ge richt is zichzelf in beeld te brengen. Hij zal immer opnieuw trachten iets an ders, iets beters, iets leukers of iets gekkers te bedenken dan een ander ooit al eens bedacht heeft. Aan de vooravond van de 8e "Hartje- Zuid "-Braderie maakten wij een rond wandeling door het gebied, dat aan stonds de lokatie zal zijn, waar "de he le santenkraam" zich gaat afspelen. Aldaar vonden wij de voorproefjes van hetgeen ons straks onder meer te wachten staat. Want vele "Hartje- Zuid "-winkeliers hadden hun gedachten reeds laten gaan en wilden wel iets van hun plannen prijsgeven. "De halve santenkraam" dus. kozijnen, schuifpuien, schuifdeuren, rolluiken, blinderingen e.d. is voorne mens om haar aanwezigheid nadruk kelijk kenbaar te maken. Rondom een demonstratiehuisje, dat uitstekende mogelijkheden tot praktische voorlich ting omtrent tochtbestendigheid, warmte- en geluidsisolatie, vochtwe rendheid en duurzaamheid van de Exakta-produkten biedt, zal een gezel lig terras worden ingericht, waar de dorstige braderie-bezoeker zal worden gelaafd en waar hij zal kunnen genieten van het optreden van een dansgroep. We steken de straat over en vernemen van "Hartje-Zuid'-Voorzitter, de heer Meijering, dat hij ervan af heeft gezien om met zijn sigaren en cigaretten de straat op te gaan. In de rustige spreek trant, die deze winkelier eigen is, legt hij uit dat rookartikelen zich niet lenen voor een, en dan ook nog inkomplete( uitstalling op de stoep. Binnen is alles, maar dan ook alles, blindelings grijp baar. En de deur blijft uiteraard de ge hele avond wagenwijd open 0 Het Hartje-Zuid-podiumorkest. "Die Original Biirgerlander Musikan ten "uit Groenlo. beloond met een tennisracket. Iedereen kan hier aan meedoen: klaverjassers, parachutespringers, diepzeeduikers, huismoeders, boekhouders en ten nissers. Of iemand uit de laatste groep mededingers met de prijs zal gaan strijken? Dat zal nog moeten blijken! Want een magere kwaaie heeft mis schien nog wel de grootste explosieve kracht in zijn dunne armen. Dus wie weet? Binnen de muren van de Nederlandse Middenstands Bank op de hoek van de Soesterbergsestraat/Birkstraat zou men op de vraagstelling, of de NMB ook heeft meegedacht over de aan staande braderie wellicht een voor zichtig en weloverwogen antwoord mogen verwachten. Die verwachting kwam niet uit, aangezien de NMB met betrekking tot de braderie op een ludie ke wijze blijkt mee te denken. Er komt een clown aan te pas en degene die van Zuidpromenade Het nieuwe, bijna alweer een jaar be staande winkelcentrum ligt er zonover goten bij, als we de met kleurige bollen en knotten volgetaste wolspeciaalzaak van Anja (Phildar) binnentreden. En ja hoor, inventieve Anja blijkt er geen moeite mee gehad te hebben om voor de aanstaande braderie iets leuks te bedenken. Een bol wol, of is het een wolbol, groter dan een vijfje (voetbal voor senioren) vormt het stoffelijke middelpunt van een prijsvraag, waaraan iedereen kan meedoen. Hoeveel meter wol zit er in de bol? Wel ke trucs, kunstgrepen, berekeningen en schattingen zullen er aan te pas moeten komen om de lengte te benade ren? Inderdaad te benaderen, want Anja verwacht niet, dat iemand de juiste lengte zal raden. Wie er het dichtst bijkomt wint een door Anja uit geloofde, fraaie trui. Rondom de "bol- aktie" rangschikt Anja nog een aantal aanbiedingen, zodat degenen die niet voor de trui in aanmerking komen, toch een voordeeltje bij Anja kunnen weghalen. José de Wildt beschouwt het als de ge- Ponyrijden op 'De Kop' In echt 'Hartje-Zuid'-jargon wordt met "De Kop" van de Soesterbergsestraat het gedeelte tussen de Birkstraat en de Eikenlaan aangegeven. Hoofd en hart van de mens vormen een onverbreke lijke eenheid. Dat geldt ook voor "De Kop" en "Hartje-Zuid". Niet minder dan 10 "Hartje-Zuid" ondernemers zijn aan dit stukje Soesterbergsestraat gevestigd en dat zij de kop er goed bij houden, moge uit het volgende blijken. Direct achter de toegangspoort van "Hartje-Zuid" liggen zéér nadrukke lijk de kloeke bedrijven van AutoRooij en Hooijer. In het aanstaande brade rie-gebeuren speelt AutoRooij de ról van gastheer voor maar liefst 100 of meer muzikanten van de drumband Caecilia-Gilde en van de muziekvereni ging Odillo. Voor de tijdelijke huisves ting van zo'n groot gezelschap betekent dat de volledige openstelling van huis en hof. Aldaar wordt verzameld, een beetje ingeblazen en proefgeroffeld, opgesteld en afgemarcheerd. En na het blazen wordt bij AutoRooij uitgeblazen en voor de doorsmering van de ge zorgd. -Uiteraard doet AutoRooij nog iets meer en het is niet zo verwonderlijk dat de auto in dat "iets" een alles over heersende rol speelt. Een speelse akti- viteit, waarin sport en spel een twee- lingrol spelen wordt nog uitgebroed.. Bij AutoRooij zullen de bezoekers dus oren en ogen tekorti. jmen. Wanneer de muzikanten van Caecilia of van Odillo de trompetten steken en de scanderende roffels van de trom men tegen de gevels van de Soester bergsestraat en de king-size ruiten van Hooijer ketsen, zal het geluid van de vele, aldaar in vol bedrijf zijnde ma chines en technische hulpapparaten voor de vakman en de doe-het-zelver wellicht even verstommen. Doch waar schijnlijk niet voor lang, want het zal Hooijer ongetwijfeld niet aan belang stelling ontbreken. Er wordt namelijk gedemonstreerd met een nieuwe en re volutionaire kettingzaagbok, waarin het hout volledig in de klem zit. Dit technische pronkstuk paart arbeids- produktiviteit en volkomen veiligheid aan een aantrekkelijke Braderieprijs. Wilt u dit paradepaardje of een van de vele andere op de stoep voor Hooijer opgestelde machines zelf eens bedie nen? Geen enkel bezwaar en... uw ak- tiehouding wordt ook nog eens op de ge voelige plaat vastgelegd. De gratis foto kunt u later bij Hooijer afhalen. Hoewel Hooijer te veel uitstalt om op te noemen zagen we nog even door over een zaag van Zweeds staal met gehar de tanden. Afgaande op de intonatie van Ab Hooijer's stemgeluid moet hier wel sprake zijn van een zeer bijzonder stuk gereedschap. De prijs schijnt ook heel apart te zijn. Maar denkt u er goed aan alle speciale prijzen bezitten uit sluitend tijdens de braderie-uren gel digheid. Even verderop bij de Rabo Bank wordt hard gewerkt, zowel binnen als buiten. Dat er een duidelijke groei zit in deze bankinstelling wordt op deze plaats aan de Soesterbergsestraat op grond van de bouwaktiviteiten in letterlijke zin bevestigd. Bij het vele organiseren bouwen en nadenken blijft er uiteraard geen tijd meer over voor de Braderie. Volgend jaar dubbel Bij juwelier/horlogemaker v.d. Weerd nemen we de nieuwe vitrines in ogen schouw. De zeer gedistingeerde en ui terst smaakvolle inrichting doet de fraaie sieraden nog beter tot hun recht komen. In het algemeen geen artikelen die men op een kraam tegenkomt. Toch komt er wel een kraam voor de deur en dat hierop wel enige attraktie- ve aanbiedingen worden uitgestald, mag worden aangenomen. Er va.lt im mers iets te vieren en de cliënten mogen dat best merken, meent v.d. Weerd. Het zal trouwens best druk worden bij en op de hoek van de Eikenlaan. De firma Exakta, een van de grootste fabrikanten van kunststof gading. Ad Reehorst gaat binnen in zijn Meermarkt de boodschappenmand inpakken, die hij voor de "Hartje- Zuid "-loterij ter beschikking heeft ge steld. Buiten op de stoep gaat hij op vrijdagavond, zoals hij het noemt "op een onvoorstelbare wijze" uitpakken. De formule, die vooral tijdens de 7e braderie een daverend succes opleverde, moet aangehouden worden, meent Ad. En wie zal hem tegenspreken, deze allround vakman. Gaat u zich bij de Meermarkt van Ad Reehorst dus eens overtuigen mensen, wat men aldaar onder onvoorstelbaar uitpakken verstaat. Bij de banketbakkers Dogterom Senior en Junior wordt het ons terstond duide lijk dat deze specialisten niet voor hun broeders in het vak behoeven onder te doen. Zij gaan ons demonstreren, hoe de kunstige, net echt lijkende roosjes van marsepein, zoals ze b.v. op bruids taarten voorkomen, vervaardigd braderie-uren voor 25% (vijfentwintig procent!) van de verkoopwaarde aangeboden. Niet zo dringen mensen! Hans Westerhof, met voorletters J.K., vullen, vakkundig en altijd in voor het vullen of aanvullen van de "Harthe- Zuid"-prijzenpot, gaat zijn tv- toestellen eens goed onder de aandacht brengen. U kunt dus nu stoppen met sparen, want u heeft het bedrag al bij elkaar. Cassette-bandjes en "walk mannetjes", zoals Hans ze noemt zullen evenmin aan de uitstalling ontbreken. O ja, nog even snel de groeten van zijn vrouw en rechterhand Marjo. Ze heeft tussendoor even haar enkel gebroken, doch wordt binnenkort weer terug verwacht tussen de compu ters. Good luck, Marjo! We raken een beetje vermoeid en willen onze promenade afsluiten. We benerTnaar de overkant om bij Willem van Oosten aan de weet te komen, dat de Kodak-feestweek op 11 september begint en dus een leuk vervolg vormt op het braderiefeest. Op 6 september kan een ieder, tussen twee echte clowns geklemd, op de foto voor zegge en schrijve 1,-. Bekkentrekkers naar voren treden s.v.p. Onnodig te zeggen dat uw foto van slechts één gulden de ongeëvenaarde kwaliteit bezit van elk uit het eigen laboratorium van Willem van Oosten komend produkt. Doet u vooral ook mee aan de Kodakprijs vraag, die van 11-21 september loopt. U kunt er een Kodak Disc 3500 kamera of een van de overige prijzen mee win nen. Aan 2 dingen denken dus: brade riefoto en Kodak-prijsvraag. De heer Streuper van Parf/Drog. van 0 "Good old and still going strong" Ben t).d. Linden Sr. tussen zoon Toon en schoondochter Nolly voor de zaak op de hoek van de Soesterbergsestraat/ Gallenkamp Pelsweg die dit jaar 50 jaar bestaat. worden. Ondertussen wordt de voor raad heerlijkheden op de kraam voort durend aangevuld. Want iedereen zal wel staan te trappelen om zo'n hartige en pikante saucijs volgens eigen recept of een slagroom wafel, om maar eens even heel iets anders te noemen, te be machtigen. Wij weten dat wij niet ie dereen hebben kunnen bezoeken, wanneer we bij Adama binnenvallen. Doch ongenoemd wil nog niet zeggen onbekend of onbemind. Iedere "Hartje-Zuid"-winkelier is immers bij iedereen bekend en dat niet alleen en uitsluitend óp grond van het deurvig net. Gert-Jan Adama heeft een drukke tijd achter de rug, alhoewel hem dat niet is aan te zien. Hij spreekt in blije bewoor dingen over zijn nieuwe buren, die alles in het werk stellen om zich nog voor de braderie aan het Soester pu bliek te presenteren. "Hartje-Zuid" wenst de heer en mevrouw Schuitema ker, die in het damesmodevak gespe cialiseerd zijn, een bijzonder goede start en blijvende successen toe. En hoe gaat Adama zich manifesteren op 6 september a.s.? "Dat", zegt Gert- Jan, "blijft nog even een verrassing. Maar als gewoonlijk doen we ons best en dat betekent bij ons net iets meer dan bij een ander." Met deze uitspraak nog nagalmend in zullen strelen, kunt u eens rustig bekij ken, op welke professionele wijze een roos, de koningin der bloemen, wordt schoongemaakt. En... welk roosje ont vangt er niet graag een roosje? Foto/optiek van Essen (zie ook NMB) komt naar buiten en treedt naar voren met een keur van aantrekkelijke aan biedingen: albums, videobanden, wis- sellijsten, dia-magazijnen, dia-films, te veel om op te noemen. De kontakt- lens-vloeistof. die bij van Essen nor maliter al in prijsscherpte uitblinkt, wordt tijdens de braderie-uren nog eens met 15% verlaagd. Over voordeel gesproken! Bakker Boumans, welk een sortering aan de heerlijkste zoetig- en hartighe den! gaat voor de lekkerste lekker bekken onder ons gevulde croissants maken, of wellicht beter gezegd, berei den. Wat dacht u van een rum/rozij nen-, een konfituren- of een gele room met rumvulling Dat wordt smullen geblazen mensen! Storina Stoffen maakt er een vrolijke lapjesmarkt van. Geen probleem vanzelf, met die geweldige sortering aan dessins in talloze kleuren. Ook cou pons doen aan dit feest mee. Dames, sla uw slag bij Storina Verwondert het u, dat Reisbureau Gerth weer eens op zijn manier echt gezellig uithaalt? In een jolig "après- ski"-sfeertje kunt u zich in Oostenrijk wanen en om het sfeertje te vervolma ken is er ook "Glühwein" voor hen die deze drank reeds kennen, doch ook mening is zelf ook clowneske grimas sen te kunnen produceren, mag zich door Foto van Essenlaten portrette ren. Het kleurige konterfeitsel mag u later (gratis) bij de NMB komen afha len. En uiteraard kunt u bij de NMB ook voor serieuze zaken terecht. De middenmoot/ Groen en recreatie We keren nu op onze schreden terug, passeren de Eikenlaan en stappen even verder bij Wijnands Woonmode naar binnen, Voor deze deur, of moeten we na de luisterrijke gevelvernieuwing spreken van entree, zal aanstonds weer traditiegetrouw het feestpodium geïnstalleerd worden. Iedereen, die aan het gebeuren op het podium deelneemt is tevens de gast van Wijnands, zulks vanaf de geboorte van de braderie. Nog wel even het vermelden waard Tijdens de aanstaande braderie neemt de tweede generatie Wijnandsen de honneurs waar, want de steeds weer uitgestelde vakantie moest er nu toch eindelijk maar eens van komen. De ka- doshop zal vele leuke artikelen en aan biedingen voor de naast het podium op gestelde kraam leveren. De afdeling "Groen en Recreatie" van de Dienst Gemeentewerken heeft ook weer een voortreffelijk staaltje var» snel handelen getoond. Na de vraag stelling of een doodgaande, voor Wij nands' deur staande amerikaanse eik gestreken kon worden, waardoor dan tevens de opstelling van het podium nog iets verbeterd kon worden, werd het klusje enkele dagen later reeds ge klaard. Hartelijk dank heren van Groen) en Recreatie Even verder bij banketbakker de Meij (altijd vers!) vernemen we, dat hij weer met zijn specialiteiten van de partij zal zijnoliebollen uit de beste in grediënten samengesteld daarvan neemt een ieder er wel een paar mee) en de harten van fijne roomborstplaat zijn zeker niet te versmaden. ABN- kantoorbeheerder Frans S.M. Gerrit sen die wij vervolgens spreken, is een centrale figuur in het "Hartje-Zuid" en het braderie gebeuren. Als penning meester beheert hij de gelden en de prijzen van de promotie-commissie en zijn denkwerk vormt een belangrijk aandeel in alle HZ-evenementen. Tij dens de braderie zal voor het ABN- kantoor een grote wagen staan met een in 4 vitrines uitgestalde muntencoller- tie. Aangezien iedereen toch wel een beetje van geld houdt, zal het daar aan kijkers (en kopers) niet ontbreken. Men kan ook 4 zilveren rijksdaalders t.w.v. 150,- zonder betaling in zijn be- 0 De drumband Caecilia-Gilde uit Hilversum in vol ornaat. woonste zaak van de wereld om haar reeds eerder in deze krant geplaatste uitspraak "wij hébben alleen maar aanbiedingen" te herhalen. Ergo ook tijdens de braderie. Doch daarbij blijft het niet. Met medeweten en goedkeuring van het wereldnatuur- fonds, elders op de braderie met pan da-artikelen aanwezig, zal zich elk half uur een gorilla tussen het publiek geve ven om handen te schudden, een eindje met u mee te wandelen, een behaarde arm om u heen te leggen, kortom om even gezellig met u kennis te maken. Of dit reusachtige dier in het wild leeft dan wel bij José de Wildt laten we even in het midden. Belangrijker is het ge wicht van deze uit equatoriaal Afrika komende mensaap. Want dat moet u even raden of het dichtst benaderen om in aanmerking te komen voor de waar debon van 150,- die u bij Modehuis Jo- landa in natura kunt omzetten. De C1000 Voordeelmarkt die dezer da gen geheel Soest voorzien heeft van bonboekjes gevuld met profijtelijke aanbiedingen totaal ter waarde van 17,- aan kortingen, houdt op vrijdag en zaterdag (6 en 7 sept.) een Baby-Foto wedstrijd, waaraan ook peuters en kleuters tot 5 jaar kunnen meedoen. Is uw jonge telg fotogeniek, grappig, mooi, aanaoenlijk, of zoals een ieder zijn eigen kind vindt "heel bijzonder"? Neem hem of haar dan in de kinderwa gen of op dan wel aan de arm, mee naar de Centra en laat de gratis foto maken, die uw nauwelijks op aarde zijnde nageslacht nu reeds in de prijzen kan doen vallen. Vanuit de achterdeur van zijn grote boekhandel gaat de heer Jan Wessels zijn beide in hoekvorm opgestelde kra men voltasten met louter aanbiedin gen. Als een echte regisseur beent hij nu reeds me gedecideerde stappen rond in het vierkant, dat hij aanstonds met zijn medewerksters zal beman nen. Aan de organisatie zal bij hem ze ker niets mankeren, dus wie goed en snel geholpen wil worden en een voor deel nog wat voordeeltjes in de wacht wil slepen, weet waar hij/zij moet zijn. Boutique Uno, die gezellige verzamel plaats van talloze fraaie en vooral smaakvolle artikelen op welhaast ie der gebied, gaat het bijzondere sfeertje ook even naar buiten verleggen. Er zijn aanbiedingen bij de vleet, er komt een grabbelton, er wordt een accentje gelegd op pullovers en schoenen, en nou ja, wat u buiten niet aantreft, vindt u uiteraard binnen. voor hen die er kennis mee willen ma ken. Anticiperend op de op 21 septem ber a.s., in samenwerking met de ski- school van Otto Zoetelief te organise ren Soester Skiwedstrijden, stalt Gerth sportieve sweaters uit, die u aanstonds tijdens de wedstrijd of wat later in het wintersportgebied van uw keuze best eens zoudt kunnen gebruiken. De spe ciale dagtochten naar Brussel en Düsseldorf zijn een enorm succes ge bleken. Reisbureau Gerth gaat er dus mee door. Informeert u maar eens! Zuidpromenade uit en nog even oversteken De uitzonderlijk grote en rijk gevari eerde kollektie artikelen, die Blokker op het gebied van huishoudelijke arti kelen en speelgoederen heeft, vormt een spreekwoordelijk gegeven. Binnen en buiten kunt u het op vrijdagavond a.s. zelf nog eens vaststellen. Een uit gebreide kollektie Brabantia-artikelen wordt, leest u even goed, tijdens de Zuidpromenade, van kaas tot en met 'après-ski' De Kaasspecialist zou zijn naam geen eer aandoen, wanneer hij geen bijzon dere aandacht zou besteden aan zijn specialisme: buitenlandse kazen. Die aandacht komt er dus en dan nog wel met de medewerking van een heuse standwerker. Luisterend, lerend, proevend, lachend en vertoevend in een feëriek verlichte ambiance, kun nen de kinderen bovendien, en waarom u eigenlijk ook niet, een zakje "pop corn" nuttigen uit het stalletje naast de kaaskraam. Aangezien de zomer de laatste jaren pas in september begint is het niet zo onbegrijpelijk dat Bata hierop inspeelt. Zomerschoenen dus te kust en te keur voor extreem lage prijzen. Het passen alleen blijven, daar voor de deur van de Bata. We springen wat lukraak heen en weer, zoals de bezoekers dat aanstonds zeker eveneens zullen doen en luisteren ver volgens naar hetgeen Jasper van der Linden, enthousiast als immer, ons te vertellen heeft. Samen met zijn buur man (van de kaas weet u wel) zet hij de mensen in het schijnsel van een te gekke verlichting. Daaronder zullen de aanbiedingen voor het grijpen liggen en uiteraard zijn hierbij ook de onvol prezen college-sjaals. Niet verzuimen! De familie Scholten is in "Hartje- Zuid", zoals trouwens ook elders in Soest, goed vertegenwoordigd. Voor de deur van Bloemenhuis Jasmijn, waar uitbundige kleuren en heerlijke geuren het oog en de reukzin van de bezoekers Terug naar de Birkstraat Terugwandelend richting Birkstraat werken we "De Kop' verder af. Bij bloemboetiek Fleurida treffen we Ida Scholten aan. Zonnig glimlachend, ogend als een bloem tussen de bloe men, verklapt zij haar braderie-plan netje: het schikken van gemengde boeketten. Zonder enige twijfel zal ze er iets moois van weten te maken, En aangezien een rechtgeaarde Hollander het graag met bloemen zegt... Sporthuis Kareisen gaat, hoe kan het ook anders, op de sportieve toer. Voor een winterse stunt achten d'eze schaats-cracks het nog een beetje te vroeg in het seizoen. En dus bedachten zij een ludieke variatie op hun tweede specialiteit: de tennissport. Onder het motto "wie kan het hardst serveren' wordt iedere voorbijganger uitgeno digd om een balletje te komen slaan. Gewoon knal-, loei-, oer- of snoeihard. De slagkracht wordt gemeten en de hardste service van Soest wordt Amerongen, die zich met zijn nieuwe frisse aanpak in "Hartje-Zuid" al aar dig in the picture heeft geplaatst, treedt voor het braderie-voetlicht met uitsluitend halve prijzen. Op zijn "hal- veprijzenkraam" vindt u een gevarieerd aanbod van geurtjes, shampoos, toilettassen, zonnebrillen, e.d. etc. enz. Dames, meisjes en uiteraard ook heren en jongens, die aardig willen zijn voor dames en meis jes, vinden hier vast wel iets van hun De heer Meijering vindt het overigens schitterend dat hij op de hoek voor zijn deur bezoek krijgt van een aantal po ny's van Manége Eldorado. Kinderen die een ritje op de rug van een pony wil len maken, (en welk kind wil dat niet) behoeven geen angst te hebben dat het minipaard met de muziek zal meegaan. Een begeleid!st)er zal het dier met zijn kleine ruiter of amazone veilig door het drukke verkeer en weer terug naar mama en papa loodsen. Op grond van allerlei minder prettige omstandigheden heeft de in 1976 opge- richtte Stichting Manége Eldorado haar naam misschien wel eens minder geslaagd geacht. De aan de Bosstraat gelegen rijschool had eigenlijk al enige tijd geleden verdwenen moeten zijn, doch vindt maar eens het geld én de mogelijkheden om je op een andere plek te vestigen. De toekomst ziet er nu weer wat zonniger uit, want dankzij een één dezer dagen verkregen garantie van gemeentewege kan, eveneens op een plaats aan de Bosstraat met de bouw van een nieuwe manége begonnen wor den. Er is nog veel geld nodig. Wellicht zien de Eldorado-werkers die voor het voortbestaan van de manége geijverd hebben en die zich hiervoor nog verdere inspanningen zullen getroos ten. een mogelijkheid om tijdens de Braderie brede belangstelling en war me sympathie voor hun doelstelling op te wekken. Het "Hartje-ZuidBestuur dat Eldorado een kraam heeft aangeboden, hoopt dit van harte. U bent toch in de buurt, dus neemt u er eens even een kijkje. 0 Ponyrijden is "kinderspel" bij El dorado. onze oren, besluiten we onze tocht door "Hartje-Zuid", die ook aanstonds, op 6 september, maar dan door duizenden en nog eens duizenden mensen zal wor den gemaakt. En dan te bedenken, dat we met u nog slechts gesproken hebben over "de halve santenkraam"! Tot ziens allemaal op 6 september aan staande

Soester Courant | 1985 | | pagina 23