Seat Malaga met drie jaar gratis onderhoud WëRKëER De stem van het verkeer 4 7 ft \d'Oude Enghe\ Schuitemaker Mode biedt Soest-Zuid chique-sportieve collectie damesmode Prinses Beatrix Fonds 28 jaar aktief voor gehandicapten Volkspetitionnement in Soest van start WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 11 Postkantoor Soestdijk wordt vervangen door 'rijdend kantoor' Bij Auto Van Doorn, Laanstraat: Nieuwe modezaak aan Soesterbergsestraat CentruM i Op bijeenkomst BBC Computergebruiksgroep, Regio Eemland Het illusionisme van Ton Pauw Het postkantoor Soestdijk (tegenover het paleis) zal op 16 september a.s. worden opgeheven. Om de klanten van dit kantoor niet uit te sluiten van postale dienstverlening zal het rijdend postkantoor van het hoofdpostkan toor Baarn worden ingezet voor Soestdijk. Dit rijdend postkantoor zal eén halteplaats krijgen op het grote parkeerter rein tegenover Paleis Soestdijk en van maandag tot en met vrijdag ge opend zijn van 16.00 tot 17.30 uur. In een rijdend postkantoor kunnen alle handelingen worden verricht, die normaliter ook op een hoofdpostkantoor worden geboden. Het rijdend postkantoor wordt bemand door een PTT- ambtenaar van het hoofdpostkantoor Baarn. De Seat Malaga wordt door Seat-dealer Auto Van Doorn, aan de Laanstraat te Soest op de markt gebracht met een speciale aktie, die ten doel heeft de voor hem betrekkelijk nieuwe groep van kopers van zakenauto's te over tuigen van de goede argumenten voor de aankoop van een Seat Malaga. De kopers van een Seat Malaga met benzine- of dieselmotor voor het einde van dit jaar krijgen gratis recht op alle onderhoudswerkzaamheden, zoals officieel omschreven op pagina 21 en 23 van het Seat garantie-onderhoudsboekje. Naast de in het garantie-onderhouds- boekje genoemde onderhoudswerk zaamheden heeft de consument in deze campagne tevens recht op het gratis 2 x vervangen van de remblokken vóór en 2x vervangen van de ventilator- riem. Het hele pakket omvat alle kos ten van arbeidsloon, onderdelen, olie en vloeistoffen. De Seat Malaga, die in aanmerking komt voor gratis onderhoud, moet vóór 1 januari 1986 geregistreerd zijn. Het I geldt gedurende drie jaar voor alle kleine- en grote onderhoudsbeurten tot een maximum van 80.000 km. Het gra tis onderhoudspakket is niet overdraag baar. I Deze campagne past in de filosofie van Seat om een reputatie van lage kilo- meterprijs, betrouwbaarheid en kwali teit in het algemeen te vestigen. Het wapen van grote kortingen en hoge in- ruilprijzen is door het veelvuldig ge bruik in de autobranche zo bot gewor den, dat de échte zakelijke overwegin gen zoals de rekensom over de hele periode, dat de auto gebruikt wordt, en het feit, dat er weinig tijd en geld uitgetrokken hoeft te worden voor on derhoud, in het gedrang dreigen te ra ken. Malaga-prijzen: meer auto voor hetzelfde geld Zoals indertijd al door Seat met nadruk gesteld is, wil Seat niet prijsbedervend op de automarkt penetreren. Van het begin af is gekozen voor een smaak volle vormgeving en een komplete uit rusting in een prijsklasse, waarin be staande konkurrerende merken over eenkomstige auto's in een karige uit voering aanbieden. Dat deze strategie Seat geen wind eieren heeft gelegd, blijkt wel uit het record voor het introduceren van een nieuw merk op de Nederlandse markt van Seat-importeur Nibhart Car B.V., door in de eerste twee jaar van ver koop van nul af 10.000 auto's te ver kopen. Er wordt geen 'uitgeklede' Malaga aangeboden om de prijslijst op een laag niveau te laten beginnen. De goedkoopste Seat Malaga 1.2 L kost 19.995,-, maar in deze prijs zijn be halve de vier deuren ook details te vinden, die bij andere merken tot de duurdere uitvoering behoren. Voorbeel den daarvan zijn stootsierlijsten, wiel doppen, stoffen stoelbekleding, naald- vilttapijt op de vloer, tapijt op de hoe- deplank, electrische aansteker, op- bergvak in het voorportier, eensleutel- systeem, verstelbare stoelen met ver stelbare hoofdsteunen, interieurver lichting in zowel plafond als achterzij- stijl, verlichting schakelaars en asbak, acheruitrij lampen en mistachterlicht, ruitewisser met twee snelheden inter val, dagteller en controlelampjes voor laadstroom, oliedruk, remvloeistof niveau, handrem, mistachterlicht, noodknipperlichten, achterruitverwar ming, verlichting, richtingaanwijzers en groot licht. De GL-uitvoering omvat daarbij ge tint glas, halogeen koplampen, digitale klok, verlicht bedieningspaneel voor de verwarming, sierstrips rond de voor- en achterruit, een betere kwaliteit be kleding en tapijt en de voor- en ach terraamstijlen met PVC bekleed, waardoor de prijs met slechts 800 tot 20.795 stijgt. Ten opzichte van de GL biedt de GLX meer: een kaartleeslampje, ventilatie kanaal naar de achterpassagiers, op klapbare middenarmsteun achter, verlichting kofferbak, muntenbakje, centrale deurvergrendeling, electrische raambediening, check control, toeren- teller, aluminium velgen met 165 SR banden, van binnenuit verstelbare buitenspiegel, verstelbaar stuurwiel, regelbare dashboardverlichting en velours bekleding/tapijt, waardoor de prijs stijgt tot 22.795. Bij sommige merken betaalt men al meer voor de lichtmetalen wielen met 65-serie ban den dan de 2.000 verschil van de GLX- uitvoering met die van de GL. Hoewel de 1,2 liter System Porsche- motor aan de Malaga pittige prestaties verleent, blijkt dat de 1,5 liter in on afhankelijke roadtests tot prestaties komt, die soms aanmerkelijk boven de fabrieksopgave uitstijgen. Met name in acceleratie is de Seat Malaga 1.5 de meeste klassegenoten de baas. De meerprijs van de 1.5 liter System Por- sche-motor, boven de uitvoering met 1,2 liler motor is 1.200,-. De 1,5 motor wordt geleverd in de Malaga's in GL en GLX-uitvoering, die respectievelijk 21.995 en 23.995 kosten. In dieseluitvoering kost de Seat Mala ga 1.7 L 24.895 en in GL-uitvoering ƒ25.695. Wij mensen nemen op ver schillende manieren deel aan de dagelijkse omgang met elkaar. De één speelt daarbij een heel andere rol dan de ander. Dat verschil lende gedragspatroon geeft uiteraard verschillende re sultaten te zien. De ene mens kan veel goedmaken, de ander veel bederven. Leeftijden of rangen en stan den spelen daarbij geen rol. Zo is het ook in het verkeer op straat, in de dagelijkse omgang met elkaar op de weg. Meer nog dan ergens anders komen onze minder goede eigenschappen vaak openbaar in het verkeer. Ook op straat zijn het alle leeftijden, alle rangen en standen, die door tekortko mingen en roekeloosheid da gelijks bijdragen aan het probleem van de verkeers veiligheid. Al die tekortko mingen, die menselijke fou ten in het verkeer, zijn oor zaak van veel leed. Als we denken aan de jaar lijks bijna tweeduizend do den en ruim vijftigduizend gewonden, dan mogen we toch niet onbewogen staan ten aanzien van zo'n jaar lijkse nationale ramp? Daarom dienen wij daaraan met z'n allen iets te doen. Jong en oud, voetganger zo wel als fietser, bromfietser zowel als motorrijder en au tomobilist. Want de stem van het verkeer klaagt aan, luide en met ernst. Dé ma nier daaraan iets te doen is, ons bewust te richten op zelf beheersing en verkeersfat- soen, op het minder haasten ten koste van de naasten. Naleven Het is echter niet voldoende als we alleen maar onze gro ve verkeersovertredingen inperken. Ook kleine oorza ken kunnen grote gevolgen hebben. Ook kleine overtre dingen houden ten diepste verband met het grote gebod "Gij zult niet doden". Daar om zijn er verkeersregels. En die zijn er om te worden nageleefd. Helaas laat de be kendheid met de verkeersre gels bij velen reeds te wen sen over, om van de toepas sing daarvan in de praktijk maar niet te spreken. Daar om is het goed dat de ge schreven regel van de wet, èn de moraal ervan, ons re gelmatig worden voorgehou den, in de hoop dat dit zal mogen bijdragen tot meer veiligheid vóór en dóór al len. Dat is de opzet van deze ver- volg-rubriek voor jong en oud. Verkeersregels zijn goud waard, want uw leven is goud waard. I BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU 1 voor ƒ11,50 2 Tussen 12.00 en 20.00 uur Woensdag 11 september J Haaievinnensoep Nasi Goreng Donderdag 12 september 2 Gehakte biefstuk met champignons Vrijdag 13 september Hamburgers met frites 2 Maandag 16 september 2 Stamppot zuurkool met worst Dinsdag 17 september Kerry schnitzel Woensdag 18 september Frikando met roomsaus Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. DANS F.D.O. gedipl. dansleraar Lt. Gen. van Heutszlaan 10, Baarn Tel. 02154-13319 DANSEN IS EEN FEEST VOOR JONG EN OUD... I Bij FDO Danscentrum Nico van Mourik (de enige in Baarn). Wij kunnen op een aantal avonden nog jongens plaatsen. Geef je op samen met je vrienden en je zult zien dat dansen echt gezellig is. (ECHTPAREN) U heeft toch ook wel zin in een avondje ont ij spanning? Dansen is de manier om er 'ns even tussenuit te zijn. En U meneer, aarzel niet te lang, uw vrouw vraagt 't al jaren. I Bovendien hebben wij een gezellige bar om voor of na de les even bij te praten met uw vrienden of nieuwe kennissen. Echt dansen 1 moetje doen!!! Inschrijven kunt U dagelijks van 14.00 uur tot 18.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur. Tel. 02154-13319. BENT WELKOM BIJ Er was nauwelijks een betere en pas sender dag te bedenken dan afgelopen vrijdag - de dag van de grote Braderie in Soest-Zuid - om een nieuwe zaak in de "zuidelijke" winkelpool van Soest te openen. Dat moeten ook de heer en me vrouw Schuitemaker hebben gedacht, toen zij bezig waren met de drukke voorbereidingen voor de opening van hun nieuwe zaak in dameskleding aan de Soesterbergsestraat 49A op de hoek van de Gallenkamp Pelsweg. In de afgelopen weken hebben zij "met man en macht", zoals dat heet, ge werkt om de nieuwe zaak onder de naam Schuitemaker Mode helemaal gereed te krijgen. Dat is gelukt. Op de dag van de opening was er direct al grote belangstelling voor de nieuwe zaak, die daarmee duidelijk bewees in Soest-Zuid in een grote behoefte te voorzien. De heer en mevrouw Schuitemaker kunnen dan ook trots zijn op de zaak, waarin de rokken, truien, blouses, pan talons etc. maar ook de meerdelige combinaties - bestaande uit een rok of broek met een jasje, in twee of driedelige sets - het beeld bepalen. In de goedgevulde rekken worden de be zoekers ook duidelijk gewaar wat het heersende modebeeld is van dë komen de winter. Daarin spelen met name de kleuren kobalt, cyclaam en smaragd een belangrijke rol, gecombineerd met donkere tinten. "Vroeger," aldus mevrouw J. Schuitemaker, "was het vaak een ja pon of een pakje voor de dames, maar er zijn nu heel veel uitstekende combi natiemogelijkheden." In dat verband noemt zij ook blouses en pullovers. maar ook sjaals, kettingen en hoedjes. Wintermode De nieuwe wintermode wordt wat de patronen betreft ook gekenmerkt door ruiten, "jacquard"-patronen (zowel in- gebreid als gedrukten door bloemdes- sins, in soms zelfs vrij forse afme- gen. Wat het materiaal betreft neemt tweed een vooraanstaande plaats in. Verder viert ook de blazer weer hoogtij, dikwijls gecombineerd met een rok of een broekrok. "De nieuwe roklengte is nu 80 centime ter," verduidelijken de heer en mevrouw Schuitemaker. "Dat is dus ruim onder de knie vallend. Een fenomeen dat dit jaar weer is te ruggekeerd nadat het enige tijd lang wat in de schaduw heeft verbleven is de "Jollipel"-voering, door veel men sen beter gekend als imitatiebont. De stof wordt dikwijls gebruikt als voering in bijvoorbeeld regenmantels, al ziet men ook heel wat jasjes die aan de bui tenkant van Jollipel zijn gemaakt. Het assortiment van Schuitemaker Mode is niet alleen modieus, maar ook heel gevarieerd, van klassiek tot spor- tief-modern. De heer en mevrouw Schuitemaker beschikken in de nieuwe zaak over artikelen van gerenommeer de merken, zoals Geissler, Ravens, Hucke, Basler, Tru Coordinates, 1'Es- poir, Mettner, Menuetto en Cin-Fa- shion. "We hebben hier een echt chique-sportieve collectie, voor jongen oud, en in elke prijsklasse, al ligt de hoofdmoot wel zo'n beetje in de mid denklasse." •Het jonge echtpaar Schuitemaker hèeft dóór de drukte van de afgelopen weken nog nauwelijks de tijd gehad om Soest te "verkennen". "We hebben er nog niet zoveel van kunnen zien, dus we hebben nog niet zo'n goed beeld van het publiek. We wachten dat voorlopig een beetje af." Modegevoelig Afkomstig uit Almelo, waar de Schuite makers ook een zaak in dameskleding hadden, hebben ze de indruk dat Soest misschien iets meer modegevoelig is dan het oosten van het land. "Maar het maakt niet veel uit," aldus de heer R. Schuitemaker. "Wat je hier in het westen ziet zie je morgen toch ook in het oosten." In elk geval zijn de heer en mevrouw Schuitemaker vorige week welgemoed! van start gegaan. De nieuwe zaak ziet er bijzonder aantrekkelijk uit, zoals intussen al heel wat mensen hebben kunnen vaststellen. De opening werd vrijdag en zaterdag j.1. gevierd met een bijzonder aardig aanbod aan de klanten: tien procent korting op alle aankopen en bovendien nog een aardige attentie. Het lijdt geen twijfel of Schuitemaker Mode zal zich in zeer korte tijd een bij zondere plaats veroveren in Hartje- Zuid. Wie geïnteresseerd is in modieu ze (dames(kleding van uitstekende kwaliteit (merkartikelen) tegen rede lijke prijzen moet er beslist een kijkje gaan nemen. De modezaak is behalve op maandag morgen elke dag geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Maandagmiddag gaan de ®0«S|W (QPBYfjftagavond KReBa¥8!f4l,/fi„aftlVf1Wf?U'ok geopend en op zaterdag sluiten deuren om 17.00 uur. In de week van 16 tot en met 22 sep tember houdt het Prinses Beatrix Fonds weer zijn landelijk collecte. Het Fonds zet zich al 29 jaar in voor medemensen, die lijden aan invalide rende ziekten die het zenuwstelsel aan tasten, zoals:Multiple sclerose, spier ziekten, spasticiteit, spina bifida (open rug), kinderverlamming, ziekte van Huntington en ziekte van Parkinson. Wat doet het Prinses Beatrix Fonds tegen al die trieste ziekten? Kort gezegd: hulp, begeleiding en voor lichting bieden aan de vele tienduizen den patiënten en steun verlenen aan het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken, mogelijke geneeswijzen en voorkoming van hun ziekten en afwijkingen. Circa 4% miljoen gulden kon vorig jaar hiervoor uitgegeven worden. De aanvragen overtroffen ver re de mogelijkheden. Veel kon wor den gedaan, maar er is nog veel méér nodig. Zonder geld kan het Prinses Beatrix Fonds niets doen! Het Prinses Beatrix Fonds is een par ticuliere instelling, die geen enkele subsidie ontvangt en het daarom in de eerste plaats moet hebben van de op brengsten van de jaarlijkse collecte week, die dit jaar zal worden gehouden van 16 tot en met 22 september. Tijdens deze week gaan tienduizenden collectanten geheel belangeloos langs de deur met de bekende oranje bussen. Steun, geef, help! Opdat het Prinses Beatrix Fonds de zon weer kan laten schijnen voor deze me demensen Geef aan de deur of stort uw bijdrage op giro 969 t.n.v. het Prin ses Beatrix Fonds, Den Haag. 'Digitale muziek demonstratie' Zaterdag 14 september houdt de BBC- gebruikersclub regio Eemland weer zijn maandelijkse bijeenkomst, op de ze bijeenkomsten worden door de le den, maar ook niet leden, nieuwe ideeën en zelfgemaakte programma's uitgewisseld. Deze maand is een spe ciale toepassing van de BBC te be wonderen in de vorm van een demonstra tie van een muziekstudio. Hierbij stuurt de computer een aantal synthesizers, een drumcomputer, en een 12 sporen mixer-recorder. Dit gebeurt d.m.v. een special computer interface, die EMR- MEDI interface. Deze MIDI ofwel Musical Instrument Digital Interface is steeds vaker op electronische en electrisch versterkte instrumenten aanwezig. Instrumenten met MIDI kunnen elkaar aansturen. Bijvoorbeeld, een gitarist kan op zijn electrische gitaar met MIDI een Elec- tronisch orgel bespelen. Dus een com puter met MIDI-interface kan zeer wel een synthesizer aansturen en met de juiste software (het programma) zestien verschillende partijen over zes tien kanalen, totaal 64 stemmen bij een B-stemmige synthesizer. Dat is dus wat anders dan de vier of vijfstemmige orgeltjes die in de micro's zelf zijn ingebouwd. Daarnaast kan een computer met MIDI en natuurlijk de nodige software, func tioneren als een meersporen recorder voor instrumenten met MIDI aanslui ting. Een dergelijk programma werkt in wezen als een bandrecorder, met dit verschil dat inplaats van-geluid, digi tale informatie wordt opgeslagen in het geheugen van de computer. In principe kan iedere informatie van de synthesi zer worden opgeslagen, de toonhoogte en lengte, hoe hard wordt aangeslagen, de ingestelde klank of register, regis ter wijzigingen, zweipedaal en de spe ciale synthesizer mogelijkheden als pitchbend en LFO-modulatie (toon hoogte en vibrato regelaar) Ook zijn er programma's waarmee de niet zo getalenteerde toetsenliefheb- ber, met behulp van het toetsenbord van zijn micro, partituren kan intypen die daarna feilloos gespeeld worden door de op deze micro aangesloten synthesizer. Deze programma's zijn niet alleen ge schikt voor thuis maar voldoen ook aan de eisen van de professionele ge luidsstudio. De meest MIDI interfaces zijn namelijk uitgerust met een zoge naamde CLOCK ingang. Door een clock signaal op deze ingang aan te bieden kan de computer op een voudige wijze gesynchroniseerd wor den met andere apparatuur zoals band recorders en/of drumcomputers. Door nu op een spoor van een meer sporen bandrecorder zo'n clock-sig- naal op te nemen, is het niet meer no dig synthesizers en drumcomputers op de band te zetten. Deze worden door de computer bestuurd die op zijn beurt door het clockspoor op de band bestuurd wordt. Zodat alle sporen - 1 van de bandrecorder benut kunnen worden voor niet MIDI instrumenten als bla zers, strijkers, zangers enz. enz. Heeft u belangstelling voor computers en in dit speciale geval 'digitale mu ziek toepassingen', dan mag u deze middag niet missen. De BBC-computer middag vindt plaats in de St. Theresia- school, St. Theresiastraat 16 te Soest. De zaal is open van 13.30 uut tot 17.30 uur. De MIDI demonstratie begint om ca. 15.00 uur. Soester kunstenaar exposeert in Amersfoort Met een fietstocht langs een aantal (niet bij voorbaat geselecteerde) "vooraanstaande" inwoners van Soest is vrijdagavond de ophaalaktie van start gegaan voor het Volkspetitionne ment tegen de kruisraketten. Enige tientallen deelnemers verzamelden zich om zes uur bij Artishock en maakten een rondje Soest om de (even tueel) ingevulde kaarten met handte keningen op te halen bij leden van het College van Burgemeester en Wethou ders, de gemeenteraad en Provinciale staten. Sommigen gaven te kennen de actie van harte te steunen, anderen bleken er niets voor te voelen en weer anderen wilden hun standpunt niet aan de open baarheid prijsgeven. Al met al leverde de korte fietstocht toch nog 23 handte keningen op - wel ongeveer de "oogst" die men ervan had verwacht, aldus een woordvoerster van het plaatselijk V redesplatform Pas maandagavond j.1. ging de "ech te" ophaalaktie van start. Dat gebeur de in de wijk het Hart, waar de vrijwil ligers zich tegen zes uur meldden bij het verzamelpunt aan het Vinkenplein. Bij het sluiten van deze editie was nog niet bekend wat het resultaat van de ophaalaktie was, al liet men weten bepaald niet ontevreden te zijn. Wel was het opvallend dat veel mensen de kaarten niet meer konden vinden, zodat een aantal adressen nog "na zorg" krijgt Gisteravond zou de ophaalaktie wor den gehouden in Soestdijk. Voor de ko mende dagen staan de volgende wijken op het programma: vanavond (11 september): Soest-Mid- denverzamelpunt Kerkplein donderdag 12 september: Klaarwater, verzamelpunt Honsbergen vrijdag 13 september: Smitsveen, ver zamelpunt Smitshof iiictdiiuctg io s>t;pieiiiuei v_»vexneea, ver zamelpunt winkelcentrum Tamboerijn Dinsdag 17 september: Soest-Zuid I, verzamelpunt parkeerplaats Zuidpro menade: woensdag 18 september: Soest-Zuid II, verzamelpunt R.K. kerk aan de Willi- brordusstraat (en niet aan de Bonifa- ciusstraat, zoals per abuis is gepubli ceerd). In alle wijken gaan de ophalers om ca. 18.00 van start. Stel u voor: een met geweld gebogen, rechtopstaande stang, die schijnbaar door een srak gespannen, stalen draad beneden op een voetstuk in bedwang wordt gehouden door een krachteloze... spons. Dat kan niet. Het object suggereert een spanning die er niet is. Het is zomaar een willekeurig voorbeeld van het illu sionisme dat de Soester kunstenaar Ton Paauw (1951) schept. Het maakt de beschouwer zichtbaar hoe de ver beelding werkt in zowel de tekeningen als in de objecten van deze opmerke lijke exposant. Hij weet een magische wereld op te roepen door middel van dagelijkse ge bruiksvoorwerpen waaraan hij een vol komen andere waarde toekent dan wij gewoonlijk doen. "In een theezeefje hoeft toch niet altijd thee te zitten", is zijn mening. Door de voor de hand liggende functie van die attributen te doorbreken, com poneert hij verrassende kunstwerkjes die aan de ene kant speels eenvoudig overkomen en aan de andere kant stikken van de symboliek. Wat te denken van de combinatiemo ker (agressie), theezeefje (vertedering of kneuterigheid) en zandloper (tijd). Een drieluik van huishoudartikelen bin nen één object, dat barst van de fanta sie en duiding. Vorm en inhoud als basis voor schep pend ambacht. Kuhst en vliegwerk als een boeiende combinatie. Stillevens Zo tekent hij met een houtklem, een steen, een muizenval, een knijper, een trechter met veertje, een doorgeknipte schaar en een drijvende water kraan een mengwereld van fictie en realiteit. Ook hier simpele voorwerpen die model staan voor een vijftiental potloodtekeningen. Kleine objecten die in een poëtisch zwart-wit door de teke naar veranderen in dezelfde illusies die ook zijn objecten kenmerken. Opmerkelijk vaak komen in zijn figu raties geblokte papierproppen voor, die hem kennelijk obsederen. Zelf noemt hij zijn composities 't liefst "stillevens". De dichter J. Bernlef schreef in zijn bundel "Stillevens" (1979) naar aanleiding van een teke ning van Giacometti "Zo wist hij wat wij dachten tot verschijnt wat hij doorziet" Ton Paauw ziet de dingen zoals wij ze nauwelijks kunnen bedenken. Geheim zinnige pyramiden uitdagend geflan keerd door kleurige oliespuitjes liegen er niet om. Daarnaast stopt hij zijn ver borgen ideeën heel symbolisch in klei ne vierkante koffertjes. Wanneer je zo'n cassette opent, herken je het handvat van een zaag. Een andere, zwarte por tefeuille bevat een glazen vierkant, een wit balletje en een stenen, vrije vorm. Interessante bagage voor een avon tuurlijke reis waarvan het einde nog niet in zicht is. De Soestenaar kan niet stil zitten. "Ik ben wel op zoek naar rust. Ik zou me best willen concentreren op één gebied, maar ik wil te veel", aldus deze veel zijdige kunstenaar die na jaren einde lijk weer eens met zijn werk naar buiten treedt. Volgend jaar in het Zeis ter Slot. Overigens bewonderen dagelijks enke le duizenden verkeersdeelnemers in Soest (12 kopgevels) en in Nieuwegein (8 kopgevels) de kolossale flatschilde ringen die hij samen met zijn compère Egbert de Rooy tot stand heeft ge bracht. En niet te vergeten zijn muurschilde ringen in Ifsselstein en zijn landschaps projecten in Vierhuizen (1979) en dit najaar voor de tweede keer op de Eng in zijn woonplaats Soest. Grootschalig of kleinschalig: het oeuvre van Ton Paauw moet gezien worden. Van 10 september tot 10 oktober in Galerie "De Muur", Muurhuizen 159 in Amersfoort. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdags van 13.00 tot 16.00 uur. J.X,

Soester Courant | 1985 | | pagina 11