ekerheid slang'! 'Musica Montana' geeft gratis concert in Zonnegloren Botswaanse leven van alledag in missie/zendingskalender 1986 Opel Kadett Cabriolet op komst Nieuwe Opel Kadett Combo Gemeente heeft koper oor Artishock - gebouw Zure-regen-probleem in Soester bossen blijkt complexe materie iriftelijke tie VAGENS aan, dame krant PAGINA 19 Van bloemschikken tot zelf een terras aanleggen (WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT Woensdag 18 september20.15 uur: Voor f 375.000 naar audio-video \handel Televisie-opnamen bij fitnesscentrum Rolf Leenders Zó genezen edelstenen Wat is en doet de NCVB (Ned. Chr. Vrouwenbond) gebruiken. 'Musica Montana", zo heet het 15 man 'Musica Montanatijdens de on 100.000 km. Jt. bruin met. netallic '00 km, 1982 >eige, 20.000 km 1983 zilver met.. 1983 1982 1984 76.000 km .000 km 30 km, rbo Diesel rbo Diesel km, 1982 sn 24.000 km, 1982 1982 1982 1982 ïnmet. 1984 PGER sel 1983 J'ng, 1983 49.000 km 1983 v metallic, 1983 •X lichtgew. rtier vergr., drs, met beige 1985 1982 dec. 1980 er garantie) 1979 3.950,- eind 1979 4.950,- 1980 3.950,- 1976 1.750,- LPG1977 1.750.- raad strekt. >nd van 19.00-21 00 uur >1111-13127 Volg eens een 'groene' kursus van Groei en Bloei Op veler verzoek start Groei en Bloei var. de Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde dit najaar met kursussen bloemschikken voor zowel beginners als voor gevorderden. Geeft U zich snel op voor deze kursus sen, er zijn nog een paar plaatsen! Bloemschikken voor beginners Mevrouw Klomp, medewerkster bij "specialist" Quino Damen te Amers foort, zal geduren de 6 donderdagmid dagen U vertrouwd maken met de ba sistechnieken van het bloemschikken. Onderwerpen zijn o.a.keuze van ma terialen, de ondergrond van de schik king, kleurkeuze etc. Bij bloemschikkursussen nemen de kursisten altijd eigen bloemen mee, waar de stukjes mee worden samen gesteld. Hierdoor heeft U altijd een stukje naar eigen smaak en kleur in huis! De kursusdata zijn: 31 oktober, 7,14, 21 en 28 november en de laatste les op 12 december. De tijden zijn van 14.00 uur tot 16.00 uur. De kursus vindt plaats in "De Open Hof" te Soest. Kursuskosten leden 50,- niet-leden 60,-. Voor meer gevorderde bloemschikstersde kursus tafelversieringen Deze kursus is bedoeld voor degenen, die al één bloemschikkursus hebben gevolgd. De heer J. Amesz, leraar aan de Tuinbouwschool te Naarden zal in 5 lessen de kunst van het smaakvol aan kleden van de (eet)-tafel met U door nemen. Op de eerste kursusavond zul len corsages worden gemaakt. Verder zal op zowel klassieke als moderne wijze worden geschikt, waarbij diverse materialen worden toegepast als vruch ten, bessen en zaaddozen. De kursuskosten zijn voor leden van Groei en Bloei 42,50, niet-leden 50,-. Kursus "Straatje leggen" U gaat zelf een straatje leggen: oefe nen met verschillende soorten be stratingen, fundering maken, etc. Kursusdata: 28 januari en 4 februari. Kosten voor leden: 18,-, voor niet- leden: ƒ21,-. Beplanten van Uw eigen tuin Een kursus onder leiding van mevr. M. Max, tuinarchitecte. De data zijn: 17 en 24 februari. 3, 10 en 17 maart. De kosten zijn voor leden: 45,-, niet- leden: ƒ52,50. Alles over snoeien Korte inhoud: snoei van heesters, strui ken, rozen, fruit, hagen, vaste planten, klim- en leiplanten. Kursusdata: 20 en 27 februari, 6, 13, 20 en 27 maart. Kursuskosten voor leden: 55.-, niet- leden: 65,-. Voor deze kursussen kunt U zich opgeven bij mevr. A. Mees-Lubber man, tel. 03463-3279. Zij kan U ook nadere informatie geven. Inbraak Ruysdaellaan Onbekende daders hebben vorige week bij een inbraak in een flatwoning aan de Ruysdaellaan een bedrag van 1600 gulden weggenomen. Mevrouw C.A. deed aangifte bij de politie. De dief heeft vermoedelijk een valse sleutel gebruikt. Radio-cassetterecorders gestolen Namens een winkel aan de Van Weedestraat deed de heer R. vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van een cassetterecorder en een radio-casetterecorder. De toestellen waren door onbekende daders wegge haald. Henri Nefkens Soest B. V. presenteert de Een zuinige bestelwagen Vanaf medio september zal Autobe drijf Nefkens aan de Birkstraat de Opel Combo, een speciale bestelwagen uitvoering van de Kadett, aan haar mo- dellenreeks toevoegen. Ontworpen om een maximum aan bruikbare ruimte te bieden, heeft deze nieuwe bestelwagen een grote gesloten laadruimte van 2,4 kubieke meter, die zich direct achter de voorstoelen bevindt. Deze laadruimte is hoger dan de stan daardhoogte van het Kadett-dak en is toegankelijk via ver openslaande dub bele achterdeuren. De Kadett Combo heeft een laadver mogen van 635 kg. Het motorengamma omvat 3 benzine motoren en 1 dieselmotor: 1.3 liter N (44 kW/60 pk1.3 liter S (55 kW/75 pk); 1.6 liter S (66 kW/90 pk) en de 16 liter diesel 40 kW 54 pk De Combo heeft een achteras met blad veren en stabilisator stang en heavy duty 5J13 wielen met 165 SR 13 banden. Er zijn twee speciale kenmerken die de Kadett Combo van de concurrenten in zijn klasse onderscheidt: zijn aërody namisch gevormde carrosserie - Cw- waarde 0.34 -, welke bijdraagt tot een zeer gunstig brandstofverbruik, en een speciaal tussenschotsysteem dat door Opel is ontwikkeld om de passagiers ruimte van de laadruimte te scheiden. Terwijl de laadruimte vanuit de passa giersruimte normaal direct toegankelijk is, kunnen de volgende scheidingsmogelijkheden gemakkelijk en zonder dat daarvoor extra gereed- noodzakelijk is worden geïnstalleerd: - afscheiding te beveiliging van de la ding tot de hoogte van de rugleuning van de voorstoelen - afscheiding tot de hoogte van de voor stoelen met een extra veiligheidsnet tot aan het dak - veiligheidsnet achter de chauffeurs- stoel tot aan het dak, met de laadvloer doorlopend tot aan de voorruit aan de passagierszijde - geluidwerende afscheiding tot aan het dak met een raam waardoor men in de laadraamte kan kijken - geluidwerende afscheiding, ge combineerd met een laag deel ter be veiliging van de lading en een veilig heidsnet tot aan het dak Als extra's voor de nieuwe Combo zijn achterruitverwarming, wis/was instal latie op de achterruit, raamloze ach terdeuren en een vast bagagerek op het achterste gedeelte van het dak lever baar. Studiomanager Hans Seer van het Opel Design Center zegt dat het team dat aan de Combo werkt "net zoveel aan dacht aan de vorm heeft besteed als ze bij de personenwagenreeks heeft ge daan". Zo waren zij in staat de vloeiende, aërodynamische vorm van de Kadett op dit bedrijfsvoertuig over te brengen. Dit komt duidelijk naar vo ren in de zacht glooiende daklijnen van de Combo en de algeronde overgang van de zijpanelen van het laadgedeelte van de Combo naar de zijkant van het passagiersgedeelte. Deze karakteris tieken maken de Combo niet alleen een stukje fraaier, maar ze zorgen ook voor een lagere luchtweerstand voor deze harde werker. Als de gemeenteraad op 19 september a.s. akkoord gaat met het voorstel van B. en W. - en daar ziet het na de verga dering van de commissie Ruimtelijke ■Ordening, vorige week, zeker naar uit - wordt het roemruchte Sint Jozef ge bouw aan de Steenhoffstraat verkocht Tan de firma Audioscript uit Loos- Irecht voor een bedrag van 375.000 gul- I den. Audioscript houdt zich bezig met ■de import van audio-video-apparatuur i' en de verkoop daarvan aan professio- llnele gebruikers. Het bedrijf is naar L verluidt zeer enthousiast over de ka- rakteristiek van het gebouw, dat zeer ■wel zou passen in de activiteiten. ■Sinds het gebouw - waarin stichting en l vereniging Artishock jarenlang hun ■activiteiten hebben beoefend (de ver- leniging doet dat trouwens nog, de stich- |ting is naar de Borg verhuisd) - ten verkoop werd aangeboden zijn er di- |verse serieuze gegadigden geweest, |die echter allen uitgingen van woning bouw. Dat bleek echter niet haalbaar, ■aldus het College. |Het voorstel kwam vorige week direct tal ter sprake in de commissie Ruimte lijke Ordening. Alle leden toonden zich "ingenomen met het voorstel. Ries van Logtenstein (CDA) noemde het Sint Jo- jzef-gebouw "ook weer zo'n typisch ge bouw, evenals de Mariaschool, waar- Jvan men zou willen dat het behouden fblijft." Hij bepleitte opname op de lijst (van beeldbepalende panden. ('Bolwerk' |jan Visser (Progressief Soest) noemde het "interessant" dat steeds meer voormalige katholieke bolwerken in ■Soest (het Artishockgebouw is een ■voormalig klooster) veranderen in ■showrooms. "Dat is uitstekend voor de ■gemeentekas, zij het niet voor het ka tholicisme." Hij verklaarde zich eens met het voorstel. "Wel hoop ik dat u met dezelfde voortvarendheid nu ook een pand vindt voor de vereniging Arti shock, die anders op straat komt te staan," aldus Visser. De overige leden steunden het voorstel eveneens. Hans Blom (CDA) wilde nog opgenomen zien dat het uiterlijk van het gebouw niet mag worden ontsierd door reclameborden, en Gert Beyen (WD) vond ook dat het karakteristie ke hek gerust als "beeldbepalend" mocht worden beschouwd. Motorrijder gewond bij aanrijding Op het kruispunt Nassuplantsoen/Bea- trixlaan deed zich vorige week een aanrij ding voor tussen de 37-jarige motorrijder A. van S. uit Baarn en een auto, bestuurd door de 31-jarige mevrouw F.B.U. uit Soest. Het ongeluk ontstond doordat mevrouw U. uit de Beatrixlaan het Nas- sauplantsoen opreed, juist toen daar de motorrijder kwam aanrijden. Deze viel en moest met beenletsel naar een arts wor den overgebracht. Bromfietser moet voertuig inleveren De aandacht van een motoragent werd vorige week op de Molenstraat getrokken door een jeugdige bromfietser, naar later bleek de 17-jarige scholier H.C.B. uit Soest, die bij het zien van de politie par does keerde en er vandoor ging. Na een wilde achtervolging over trottoirs en ga zons, dikwijls met zeer hoge snelheden, kon de jongeman worden aangehouden. Zijn bromfiets werd voor een technisch onderzoek aan het bureau geplaatst. In en rondom het bekende fitnesscentrum van Rolf Leenders aan de Van Weedestraat zijn vorige weck gevonden, want het was ook al decor voor opnamen in de se- opnamen gemaakt voorde televisieserie "Dossier Verhulstr'Ê> 'Zeg eens AAA het vervolg op de populaire serie "De Fabriek". De pro- Inde nieuwe serie staat een advocatenkantoor centraal. Me- grammamakers hebben de weg naar het fitnesscentrum wel despelenden zijn o.a. Rudif Falkenhagen en Derek de Lint. en vrouw sterke muziekgezelschap met als "thuisbasis" Amersfoort, dat woensdag 18 september concerteert in de Kerkzaal van het ziekenhuis Zonne gloren aan de Soesterbergsestraat. Het concert is in de eerste plaats bedoeld voor de patiënten en het personeel van Zonnegloren, maar ook belangstellen den van buiten het ziekenhuis zijn van harte welkom. Musica Montana is negen jaar geleden opgericht; de leden zijn afkomstig uit de wijde omgeving van Amersfoort en ook uit Soest maakt een aantal ama teur-musici deel uit van het kamerorkest. Niet alle leden hebben overigens de amateur-status. Zo is Herbert Slegers, de dirigent, als artis tiek medewerker verbonden aan het Nederlands Philharmonisch Orkest en was hij contra-bassist bij het Neder lands Kamer Orkest. Solist Robert Ouwerkerk (orgel), die eveneens aan het concert in Zonnegloren meewerkt, is ook beroepsmusicus. Dat de meeste leden de amateur-status hebben zegt weinig of niets over de kwaliteiten van het gezelschap. "We zijn weliswaar amateurs, maar we hebben wel degelijk een goede oplei ding gehad. Het is dan ook terecht dat voor adspirant-musici eerst een auditie wordt gehouden," aldus de heer Sle gers. "Musica Montana" is overigens maar klein, en dat betekent dat er een zekere kwetsbaarheid bestaat. Het ge zelschap kan aanvulling - met name van violisten en altisten - dan ook best Leuk orgeltje Het concert in Zonnegloren van volgen de week staat vooral in het teken van het orgel. "Daaromheen is het pro gramma zo'n beetje geconcentreerd," aldus de heer Slegers, vorige week tij dens een "studiedag", die in de Kerk zaal plaatsvond waar ook het concert straks wordt gegeven. "Er staat hier een ontzettend leuk orgeltje, dat in ons concert helemaal tot z'n recht kan komen." Tweemaal per jaar, in het voorjaar en in het najaar, treedt Musica Montana naar buiten met een concert. Door gaans gebeurt dat in de Amersfoortse Sint Aegtenkapel aan 't Zand. In Soest is het gezelschap evenmin onbekendal eerder werd opgetreden in Zonneglo ren, in februari van dit jaar, met de solo cantate voor sopraan en trompet "Jauchzet Gott in allen Landen" van Johann Sebastian Bach. Ook was Musi ca Montana te gast op avonden van het Nut in de Oude Kerk en de Borg. Het kamerorkest treedt regelmatig naar buiten. Binnenkort gebeurt dat in Ede, bij de bekende fabriek van Johannusorgels, en in oktober volgt er een koffieconcert in de Sint Aegten-ka- pel, ten bate van Unicef. De doorgaans wekelijkse oefenavon den vinden meestal plaats in het kloos ter ter Eem. Van tijd tot tijd wordt er echter een hele dag als "studiedag" uitgetrokken. Dat is niet alleen bevorderlijk voor het "inspelen" voor een belangrijk concert, maar het Kereng Nkwe, Lebogang Sekolo en vijf jongere medewerksters van de Lentswe- la Oodi Weverij in het Botswaanse dorp Oodi hebben de nieuwe MZK (Missie/- Zendingskalender) een zuidelijk Afri kaanse kleur gegeven. Zij zijn de scheppers van dertien geweven wand tapijten, waarop het leven van alledag in de demokratische republiek in simpele, maar treffende figuurtjes, kleurvlakjes en lijntjes wordt weerge geven. Zo maar eén stripverhaaltje over het vee van dit vlees-exporteren de land, over de spontane grasbranden als gevolg van oververhitting door de zon die, evenals een tergende droogte, de rundveestapel bij tijd en wijle naar het leven staat en, als derde voorbeeld, een levendige "strip" over het binnen halen en bewerken van de oogst. Dit laatste is vrouwenwerk, maar dat be perkt zich beslist niet tot de landbouw. Wat doen die Afrikaanse vrouwen ei genlijk niet? De zeven weefsters van de kalenderplaten doen daar even een boekje over open. In een Botwaans volkslied wordt de vrouw "de draag band van de maatschappij" genoemd en dat is geen loos kompliment. In het tekstgedeelte van de kalender, op de keerzijde van de gereproduceerde wandkleden, staan getuigenissen over het harde leven van de Afrikaanse vrouwen die zich door de nood gedwongen zodanig begint te verzelfstandigen dat zij steeds meer kiest voor het vaderlo ze gezin. Want zoals de omvang van het veebezit (ook bij stadsbewoners) de status van de man bepaalt, zo bepaalt hei Kindertal van cie >iuunu, *jvis- wana, gehuwd of ongehuwd, dat is al niel meer van belang, hun sociale aan zien. Botswana is dan ook een super- jong land. Het is zo groot als Frankrijk, maar er wonen net aan één miljoen mensen, waarvan de meerderheid amper 15 jaar is. Het is ook een land dat de Zuidafrikaanse apartheid veraf schuwt, maar geen ander middel heeft om daarvan te doen blijken dan zijn gastvrijheid voor politieke vluchtelin gen. En dat wordt de Botswanen natuurlijk weer niet in dank afgeno men, zoals een paar maanden geleden gedemonstreerd werd door de grens overschrijdingen van Zuidafrikaanse commando's in dit geweldloze land dat zelfs geen leger heeft. De Missie/Zendingskalender is het re sultaat van een hechte samenwerking tussen protestantse en katholieke mis sionerende instellingen. Zij stellen hun medium als het ware be schikbaar aan samenlevingen in de Derde Wereld, die zo de gelegenheid hebben de Nederlanders in te lichten over de belangrijkste facetten van hun voor ons meestal onbekende leven. Ter wille van een zo groot mogelijke verspreiding hebben de uitgevers (het Centraal Missie Commissariaat in Oegstgeest en de Nederlandse Zen dingsraad in Amsterdamde prijs weten te handhaven op 7,00. De MZK '86 is overal in Nederland verkrijgbaar bij de plaatselijke missie- en zendings- comitées of per post bij de bureaus van de genoemde uitgevers. Meisje gewond door prikkeldraad De 13-jarige Alida V. uit Soest liep in het weekeinde ernstig letsel op aan haar voeten, toen ze tijdens het sporten in een weiland aan de Hooiweg in een stuk prikkeldraad trapte. Per ambulance werd zij voor onderzoek naar Zonnegloren overgebracht. Na behandeling kon ze weer naar huis. Opel gaat zijn Kadett-programma afronden met een cabriolet uitvoering van deze succesvolle modelserie. De Kadett Cabriolet werd door het ont- werpcentrum van Opel in samenwer king met Bertone ontwikkeld en zal op de autotentoonstelling te Frankfurt zijn debuut maken. Dit twee-deurs model is gebaseerd op het sportieve topmodel van de Kadett- serie, de GSi met de krachtige 1.8 liter inspuitmotor. Karakteristieke kenmerken zijn een Antwoord op vragen van D'66 De conditie van het Soester bosgebied is voor Burgemeester en Wethouders aanleiding geweest een medewerker van Staatsbosbeheer uit te nodigen voor het houden van een lezing over dit onderwerp voor de leden van de commissie Bedrijven. Zij schrijven dit in antwoord op vragen van de raads fractie van D'66 met betrekking tot het Soester bosgebied. Adriaan Pothuizen van D'66 had al vorig jaar vragen gesteld over de conditie van de Soester bossen in verband met de invloed hierop van de zure regen. Het antwoord van B. en W. hierop was voor D'66 aanleiding tot het schrijven van twee nieuwe brie ven. Naar aanleiding hiervan merken B. en W. op, dat de informatie zoals deze begin december 1984 is ingewon- nen, achteraf enigszins onvolledig blijkt te zijn geweest. Dit had tot ge volg dat zij op vragen of het Soester bosbezit bij het onderzoek naar de vitaliteit van de bossen betrokken is geweest en of hieruit conclusies zijn getrokken, niet zijn ingegaan. Misverstand Op zich is het juist dat bij het onder zoek naar de gevolgen van zure re gen het Soester bosbezit niet expliciet is betrokken geweest, aldus B. en W., Qmdat de in het bosgebied aanwezige meetpunten een algemene functie hebben ten aanzien van de vitaliteit. De door D'66 gesignaleerde onjuist heid in de beantwoording door B. en W. van de vragen vindt zijn oorzaak in een misverstand, aldus B. en W. Van de door Staatsbosbeheer gelever de beoordeling van de onder meer in Soest gelegen inventarisatiepunten hebben B. en W. kennis genomen. Om dat de beoordeling een algemeen ka rakter heeft en niet expliciet is gericht Edelstenen, kristallen... ze oefenen op bijna iedereen een onverklaarbare aantrekkingskracht uit. Is het hun vorm, de schoonheid die achter het ru we oppervlak schuilgaat, een gevoel van verbondenheid omdat de mens tenslotte uit dezelfde oerstof gevormd is? Is het 't geloof - of bijgeloof - dat ze genezende eigenschappen hebben of niet vermoede kracht in zich dragen? In twee boeken, zojuist verschenen, wordt hierop en op andere aspecten dieper ingegaan - Kosmische kristallen 17,50) - Zo genezen edelstenen 29,80). Ra Bonewitz geldt als autoriteit op het gebied van kristallen. Zijn werk en ervaringen hebben hem veel inzicht gegeven in de fysieke en esoterische eigenschappen van kristallen - facetten die hij duidelijk en deskundig belicht. De heer Espeet verwierf inzicht in de (genezende) werking van edelstenen door de uitkomsten van een onderzoek onder duizenden mensen die tegen een kwaal of ziekte een bepaalde edel steen droegen. De resultaten verschaffen een goed beeld van welke steen een probaat middel is bij welke aandoening. Uitgave van Uitgeverij Ankh Hermes te Deventer. Inbraak Koningsweg Door met een koevoet een deur te for ceren heeft een onbekende dader zich in het weekeinde toegang verschaft tot het pand van Trane Airconditioning aan de Koningsweg. Het bureau van de directeur bleek te zijn opengebroken. Daaruit wordt een bedrag van 1800 Franse francs vermist. De heer A.P. uit Hilversum stelde de politie op de hoogte. Schoolruiten ingegooid Onbekenden hebben in het weekeinde drie ruiten van de christelijke school aan de Generaal Winkelmanstraat in Soesterberg vernield. De heer C. deed namens het bestuur aangifte bij de po litie. De schade bedraagt ca. 390 gul den. op de signalering van de gevolgen van zure regen, is het volgens B. en W. niet goed mogelijk een scherpe mening op dit punt te vormen. Kwijnend Wel wordt duidelijk dat met name de grove denopstanden op de over het algemeen duinvage gronden, een matige groei vertonen en daarom meer dan eens als kwijnend worden beoordeeld: B. en W. zijn van mening dat de algemene vitaliteitsindruk van deze opstanden in rechtstreekse re latie staat met de arme duinvage zand grond van de Utrechtse Heuvelrug. Dat daarbij het herstellend vermogen van de opstanden als gevolg van de verzuring van het milieu wordt onder mijnd, achten zij duidelijk. Een over tuigend bewijs kan nu evenwel nog niet worden geleverd vanwege de com plexiteit van de gehele materie, aldus B. en W. Mede hierom hebben zij een medewerker van Staatsbosbeheer uitgenodigd voor een lezing over dit on derwerp. De NCVB is in 1919 opgericht en be staat dus al 65 jaar. Bij de oprichting was de NCVB al vooruitstrevend, want in dat jaar werd ook aan vrou wen het kiesrecht toegekend. Dat be tekende dat vrouwen niet alleen moch ten kiezen, maar ook gekozen konden worden. Het doel van de NCVB is christenvrou wen van verschillende kerken te leren zich zelfstandig te ontwikkelen om be wust een keuze te kunnen maken. Mis schien is dit wel één van de eerste vormen van interkerkelijke samen werking. Ook al menen de NCVB-leden nu "mon dig" genoeg te zijn, zij moeten zich - vanwege de zich steeds wijzigende situaties - op de hoogte blijven houden van nieuwe ideeën en opvattingen. Vanuit het Evangelie blijven zij wegen zoeken om in "de wereld van morgen", zin te geven aan het mens- zijn. Zij bespreken samen, - met begrip voor elkaar -, wat in én buiten de groep op1 hen afkomt. Het NCVB-maandblad "Informatie", dat informatie geeft en in formatie zet, wil daarbij helpen. Alle leden ontvan gen dit blad. Gespreksgroepen, cur sussen, studiedagen voor alle leden en kaderdagen voor leden en bestuurs leden worden georganiseerd. De afdeling Soest-Zuid belegt iedere maand een bijeenkomst waarop door deskundigen een onderwerp aan de orde wordt gesteld, dat daarna altijd ter discussie komt. Soms is er daarna een koffiemorgen om met elkaar, ge rezen vragen nader te bezien. Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met de bestuursleden óf vrij blijvend kennis komen maken. De NCVB hoopt u op één van de avonden te mo gen begroeten! De avonden worden ge- begroeten De avonden worden ge houden in de "Rank" Soesterbergse straat, aanvang 20.00 uur. Jaarprogramma 18 september: Gezamenlijke avond met Soestdijk. Mevr. Hanna Lam spreekt over: "hebben we het wel goed gedaan?" Deze avond is in het Grift- land college. 9 oktober: Mevr. M. Bax over: "De DDR en onze kontakten daarmee" 20 november: Mevr. W. Poelstra: "Hulpverlening aan drugsverslaafden." 18 december: Kerstprogramma. 8 januari 1986: Nieuwjaarsreceptie en een programma i.v.m. de a.s. verkie zingen. 5februari: Dhr. M. v.d. Bijl: "Omgaan met gedroogde planten en verwer king." Er worden wenskaarten ge maakt. 12 maart: Paasprogramma. 9 april :~Dhr.~ Spronk: "De toekomst veuiue mens m zijn arDeid". 14 mei: Mevr. E. van Noord: "Vrouw van deze tijd zijn." langs gehouden studiedag in de kerk zaal van Zonnegloren. schept ook een uitstekende band. Voor het concert op 18 september, dat om 20.15 uur begint en gratis toeganke lijk is, staan een aantal interessante werken op het programma. Het begint met het concert opus 4 no. 1 in bes voor viool-solo, strijkers en basso continuo van Vivaldi. Concertmeester Karei Brester (ook amateur) speelt hierin de solopartij. Daarna volgen twee preludes en fuga's uit het Wohltemperierte Klavier II van J.S. Bach, een orgelsolo van Robert Ouwerkerk. waarna het gedeelte voor de pauze wordt afgesloten met het con cert voor orgel en orkest opus 4 no. 5 in Bes van Handel, waarbij Robert Ouwerkerk het orgel bespeelt. Na de pauze volgen drie stukken voor strijkers van Purcell, drie sonates van Scarlatti op het orgel door Robert Ou werkerk, en tenslotte drie sonates van Mozart, waarbij orgel en orkest geza menlijk zullen "optreden". Robert Ou werkerk, opgeleid door Wolfgang Wij- develd, Leni van der Lee en Isolde Al- grimm uit Wenen, treedt trouwens re gelmatig op met Musica Montana. Het kamerorkest bestaat dit jaar negen jaar en maakt zich dus al op voor de viering van het tweede lustrum in september 1986. Het concert in Zonnegloren zal tevens worden uitgezonden door de AROS. stevige rolbeugel op de plaats van de middenstijl en een opvouwbare top die diep in de carrosserie kan verzinken. De Opel Cabriolet is een elegante aan vulling op het Kadett-programma. Bij het ontwikkelen is gebruik gemaakt van de finite element methode, waar door mede kon worden bereikt dat de stijfheid van het koetswerk verpakt werd in een aantrekkelijke lichtge wicht automobiel, waarbij de verster- kingsribben werden weggewerkt in deurstijlen en bagageriumte

Soester Courant | 1985 | | pagina 19