- GEHEEL GRATIS. SCHOENEN tVJ vakmanschap exclusiviteit Ds. P. v.d. Laarse ontslagen als voorganger Ned. Protestantenbond Soest Vorstschade aan plantsoenen: ƒ35.000,- Cariier Wethouder Plomp zeer ontstemd over uitlekken Van Weedestraat-plannen i Eenstemmigheid over noodzaak aanschaf bluswagen Op dinsdag 17 september, om 10.00 uurv.m., zullen wij de deuren van onze geheel vernieuwd^ zaak openen Een zaak waarin we ons nóg duidelijker en uitgebreider aan U kunnen presenteren. Wij nodigen U uit dit met ons, onder het genot van een hapje en een drankje, te vieren. Receptie maandag 16 september van 18.00 tot 21.00 uur. Om het geheel een extra feestelijk tintje te geven ontvangen de eerste 300 cliënten, bij aankoop van een paar schoenen een HEERLIJKE TAART ter waarde van f 15,- WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 VAN WEEDESTRAAT 44-46 - SOEST TELEFOON 02155-18109 MMèJJ jao Na langslepend conflict Bang&OlufsenfM) van Schoemaker Batterijen-inzameling loopt geweldig SCllOClIUllUT 'Bijzonder kwalijke zaak' Eerste mini-container voor wethouder Oudemans FEESTELIJKE OPENING - d1 <i-L ifü 3Ü3HÜ SJ3I661 9D 1913 89 V - 1;' Naar onlangs bekend is geworden is deze zomer een eind gekomen aan de samenwerking tussen het bestuur van de Nederlandse Protestantenbond, af deling Soest, en haar voorganger, ds. P. v.d. Laarse. Een en ander is het gevolg van een langslepend conflict rondom de persoon van ds. V.d. Laar se, dat heeft geresulteerd in zijn ont slag per 4 juli j.1. De Protestantenbond is geen kerk in de gebruikelijke betekenis van het woord. In NPB-kringen geef: men er de voor keur aan te spreken over een 'geloofs gemeenschap', waarbij ook leden van De Deense vonngevefs van beeJd en gekjid 'n klasse apparaat bij 'n topdealer B&O VHS met 3 jaar garantie' 2095.-, diverse kerken aangesloten kunnén zijn. Ds. V.d. Laarse was sinds 1983 aan de vereniging verbonden. Volgens mede delingen van het bestuur van de Pro testantenbond is gaandeweg gebleken dat samenwerking tussen de voorgan ger en het bestuur van de geloofs gemeenschap niet meer mogelijk was. Voorzitter S. Groot van de vereniging noemt als reden dat ds. V.d. Laarse niet goed functioneerde binnen de ge meenschap, hetgeen tot uitdrukking kwam in diverse grote en kleine con flicten. Ds. V.d. Laarse spreekt, om commen taar gevraagd, van een "zeer kwalijke aangelegenheid", waarin hem geen blaam treft en neemt de zaak hoog op: 'Het is iets heel uitzonderlijks dat een predikant uit zijn geloofsgemeen schap wordt gezet. In normale kerken kan dat niet, maar hier is zo merk waardigs aan de gang, en dan kan het blijkbaar wel. Ik sta overigens in een rij van collega's die bij de NPB op een zeer onverkwikkelijke manier op straat zijn gezet. Ik beschouw het als een afschuwelijke zaak dat mijn naam aan deze groep verbonden is geraakt. Men kan geen aanleiding of reden noe men; dat geeft de hele kwestie iets ongrijpbaars." Onder de huidige omstandigheden heeft ds. V.d. Laarse geen behoefte aan ver der commentaar. Zowel ds. V.d. Laarse als de heer Groot ontkennen met de meeste na druk geruchten dat de homofiele ge aardheid van ds. V.d. Laarse ook maar enige rol in het conflict heeft gespeeld. Bemiddelingspogingen, waarbij ook het hoofdbestuur van de Nederlandse Protestantenbond betrokken is ge weest, hebben geen resultaat opge leverd. Een aantal medestanders van ds. V.d. Laarse heeft inmiddels het lid maatschap van de vereniging in Soest opgezegd. Volgens het bestuur gaat het om ongeveer twintig van de 200 leden. Schoemaker is dealer van B&O i^v-- voor Soest. xX Kleuren TV,\ video en stereo apparatuur van topklasse met driejaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Wethouder Oudemans (VVD) deelde vorige week in de commissie Bedrijven Personeel mee dat de strenge en langdurige winterperiode de plantsoe nen in onze gemeente veel schade heeft berokkend. De afdeling Groen Recreatie van Gemeentewerken heeft berekend dat de schadepost 35.000 gul den bedraagt, het plantloon niet inbe grepen. "Ook in uw eigen tuin heeft u ongetwij feld de ravage gemerkt door de vorst schade," aldus de wethouder, die ver telde dat men het "natuurlijk herstel" nog even wil afwachten. Gemeente werken hoopt dat het schadebedrag in de onderhoudsbegroting kan worden opgevangen. Ir. S. H. Brunekreef, directeur van Ge meentewerken, is van mening dat de inzameling van oude batterijen door middel van scholen, winkels en bejaar dencentra "geweldig" verloopt. "Als men weet dat in Soest (gemeten naar de lndelijke cijfers) 3000 kilo per jaar onder de mensen zit, dan is het resultaat van de actie verbazingwek kend. Gemiddeld wordt hier nu tussen de 2500 en 2800 kg ingezameld. Dat betekent 80 tot 90%. Mini- container s Tot nu toe ondervindt Gemeentewer ken geen enkel probleem in de be sprekingen met flatbewoners over de aanschaf van mini-containers en ver- zamelcontainers. De helft van de be sprekingen is al achter de rug. De moeilijkheden die men tegenkwam konden gemakkelijk worden opgelost. Het voorlichtingsmateriaal ligt bij de drukker en zal over veertien dagen huis-aan-huis worden verspreid. Voor de flatbewoners komt een aparte fol der over de specifieke problemen van verzamelcontainers. Turkse en Marok kaanse bewoners krijgen een vlug schrift in hun landstaal. In de maanden oktober en november worden de containers uitgezet en in gebruik genomen. De operatie vergt veel mankracht maar verloopt volgens schema. AANSTEKERS/PEN Ie/ mu/t" de art ier van Weedestraat 86 Soest Tel. 12426 Een onschuldige vraag van Jan Visser (Progressief Soest) aan wethouder Plomp van Ruimtelijke öidening, na melijk of het geen tijd wordt in Soest ein delijk eens iets te ondernemen tegen de "wildgroei" op horeca-gebied, waarbij hij aandrong op intensief overleg met de plaatselijke midden stand, was voor Joop van den Brakel (PvdA) het sein om de wethouder ter verantwoording te roepen over het uit lekken van de plannen die door een werkgroep ontwikkeld zijn voor de Van Weedestraat. "Ik ben nogal geschrokken van de be richten in de krant. Wij wisten nergens van. Het is nogal wat: de winkeliers moeten 100.000 gulden ophoesten en ook ons gaat het nog een aardig kapi taaltje kosten. Zo'n 700.000 gulden voor een weg die niet eens van ons is!", al dus Van den Brakel. Hij herinnerde de wethouder aan de afspraak dat er geen plannen zouden worden gemaakt om de rijksweg over te nemen van de staat, tenzij daar "een paar miljoen" bij verstrekt zou worden. "Ik voel er niets voor dat we als gemeente die weg zomaar in onze schoenen geschoven krijgen." Wethouder Plomp reageerde met de opmerking dat de publikatie van de plannen geheel buiten het gemeentebe stuur tot stand was gekomen. "Wij zijn daar ook zeer ontstemd over. In het re guliere overleg tussen gemeente en middenstandsorganisaties komen al lerlei onderwerpen aan de orde, die eerst intern uitgewerkt moeten wor den. Daarna vindt verder overleg plaats. Bepaalde onrijpe stukken, die uitsluitend bestemd waren voor intern gebruik, zijn nu naar buiten gebracht. Wij vinden dat een bijzonder kwalijke zaak, die alleen maar misverstanden kan scheppen. Het is onvermijdelijk dat er stukken worden rondgestuurd, maar als men zich niet aan de afspraken houdt, dan houdt alles op." De wethouder stelde de commissie in het vooruitzicht over een en ander nog eens een hartig woordje met de winke liersorganisatie te zullen wisselen. Al gauw een misdaad... Ook vorige week was het weer raak met automobilisten die ondanks wat al te overvloedig drankgebruik toch ach ter het stuur van hun voertuig plaats namen. Op de Noorderweg werd de 36- jarige mevrouw J.L. uit Hilversum staande gehouden. Zij trok de aandacht van de politie omdat zij bij het naderen van de politieauto plotse ling stopte en de lichten doofde. Zij on derging blaastest en bloedproef en kreeg een rijverbod en een proces-ver- baal. Op de Soesterbergsestraat viel het rij gedrag van mevrouw A.D. (33) uit Driebergen nogal op. DE politie nam haar de blaastest af. Zij kreeg een rij verbod. 1* Het zal niet zo gek lang meer duren of de huidige eerste uitrukwagen van de brandweer zal een plaatsje in de Oud heidkamer van Soest krijgen. De ze ventien jaar oude bluswagen is name lijk op z'n minst aan een VUT-regeling toe. Alle politieke fracties maakten maandagavond in de commissie Alge mene Bestuurszaken kenbaar zich te kunnen vinden in de aanschaf van een nieuwe brandweerauto, al moet hier voor 100.000 gulden extra uit de meer jarenraming worden genomen. De vervanging van de eerste uitrukwa gen moet op korte termijn gebeuren vond Bert Krijger (VVD), de fractie die met het CDA om behandelde be leidsnota had gevraagd. Wie de dikke nota van de gemeente niet nodig had om te begrijpen dat het oude materiaal aan vervanging toe is. was Winkelier doet aangifte van oplichting Een winkelier uit Soest, de heer K., liet de politie vorige week weten dat hij voor een bedrag van 450 gulden was op gelicht. Enige tijd geleden had zich een hem bekende vertegenwoordiger in sportkleding gepresenteerd, die vertel de dat Hij zijn auto met pech in Utrecht had moeten achterlaten. Hij zou het geld dat hij nodig had onmiddellijk re tourneren. De heer K. hoorde echter van niets meer en ontdekte dat ook ver schillende collega's het slachtoffer wa ren geworden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Raymond van Gelder (PvdA). Zijn fractie is er niet bij mee dat de brand weerauto een ton duurder uitvalt, dan in de meerjarenraming is gepland, maar zal het voorstel te zijner tijd steu nen omdat er sprake is van een acuut geval. "De nota heeft veel geld gekost, maar iedereen die in de afgelopen jaren in de commissie heeft gezeten, had dit wel kunnen voorzien. Is zo'n no ta wel zinvol als je al over de informa tie beschikt?", vroeg Van Gelder zich af. Jan Visser (Progressief Soest) zei ook van de noodzaak van een nieuwe blus wagen af te weten en vond het erg dat een "peperdure nota" nodig is om hier over een standpunt in te nemen. Adriaan Pothuizen (D'66) toonde zich daarentegen verheugd over de nota. Hij meende dat de raadsleden over te weinig kennis beschikten en dat in het verleden herhaaldelijk geleid had tot steeds weer nieuwe discussies. Alle partijen bleken het eens te zijn over de noodzaak van een nieuwe auto voor de brandweer. Blij daarover wa ren onder andere leden van de Algeme ne Nederlandse Bond van Ouderen en de Soesterbergse Ondernemings Vere niging, alsmede de Soester Zakenkring. De heer Piet Pieren namens de eerste twee instanties en de heer J.M. Veenstra namens de Soester Zakenkring hadden vanaf de publieke tribune al een oproep aan de commis sieleden gedaan om toch in te zien dat een nieuwe brandweerauto noodzake lijk is ten behoeve van de brandbestrij ding en de veiligheid van de bevolking. Tijdens een excursie naar de SULO-Ei- senwerke in het Westduitse Oppen- wehr, waar onder andere de mini-con tainers worden vervaardigd, heeft wet houder Th. Oudemans de eerste Soes- .ter mini-container geassembleerd. De wethouder was, in gezelschap van een aantal leden van commissie openbare werken, de commissie mi lieubeheer en een aantal ambtenaren, vorige week vrijdag op uitnodiging van de SULO-Eisenwerke naar Duitsland getogen. Allereerst werd in Iserlohn de opbouw-fabriek Edelhoff-Polytechnik bezocht. Daar kreeg men te zien hoe een opbouw van een vuilniswagen ge maakt wordt. Vervolgens gingen de Soesters achter eenvolgens naar de SULO-Eisenwer ke in Herford en naar hetzelfde be drijf in Oppenwehr. Onder meer werd de afdeling kunststoffen van SULO be keken en kreeg men te zien hoe de mi ni-container tot stand komt. Duidelijk werd het gezelschap dat de mini-container een vriendelijk en ge makkelijk systeem wordt, zowel voor de gebruiker als voor de belader. In de mini-container kan veel. Het vullen is gemakkelijk en de container kan licht, geluidloos en veilig op zijn grote wielen worden voortbewogen. Ook kan de con- Wethouder Oudemans aan het werk met de eerste Soester mini-container. utiiici eenvoudig worden schoonge maakt. War betreft hygiënische vuil nisopslag kunnen de kunststof contai ners niet overtroffen worden. Voor de beladers behoren straks de krachten verslindende lichamelijke in spanningen tot het verleden. Ze hoeven niets meer op te tillen en te slepen. De belader rolt de container eenvoudig tot achter de huisvuilwagen en de hydrau lische belading zorgt voor de rest. Vanaf oktober tot eind vat dit jaar wordt de mini-container geleidelijk in Soest ingevoerd.

Soester Courant | 1985 | | pagina 3