VOOR VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN m&m G/zon VD f 45,- 4999? Soest 50 jaar geleden 13 September 1935 vraagt: uw voor: r foto-film-video computer/ Videocameraga naar de Combi-Foto Vakman die heeft verstand van filmen W. W. DEELEN b.v. WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Hinderwet Bouwzaken Verleende bouwvergunningen SONY LJfl Panasonic OVERTUIG U ZELF 8° 8 WINKELCENTRUM HARTJE-ZUID - TELEFOON 02155-12874 Toezicht op fietsenstallingen N.S.? SWEATERS vrijetijdskleding PBNA start mondelinge computeropleidingen in Soesterberg Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN Op het gemeentehuis (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uitbrei dingsvergunning van P. A. Hilhorst, Lange Brinkweg 58 te Soest, voor een agrarisch bedrijf op het perceel Lange Brinkweg 87 te Soest; W. Grift, Schrikslaan 74 te Soest, voor een rijwielherstelinrichting en bromfietsreparatie op het perceel Schrikslaan 74 te Soest; G. A. J. Hartman, P. v.d. Breemerweg 19 te Soest, voor een agrarisch be drijf op het perceel P. v.d. Breemerweg 19 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 11 september 1985. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 2 oktober 1985 om resp. 9.00, 9.30 en 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke be zwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: de Provincie Utrecht, Achter St. Pieter 200 te Utrecht, tèn behoeve van het oprichten van een tijdelijke opslagplaats verontreinigde grond op een perceel gelegen aan de Melksteeg, kad. bekend gem. Soest, sect B, nr. 593. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 12-9-85, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. (niet gebonden besluiten) bouwen van 43 woningen, Turfstreek, sectie G, nrs. 8244 en 8248; bouwen van 45 woningen, Oude Tempellaan, sectie E, nrs. 3931 ged., 4015 ged. en 4018 ged. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur - Sony CCD-V 8 De 8 mm videocassette wordt de wereldstandaard voor portable video. Met z'n volwassen funkties zoals 6 x motor- zoom. Ree Review, insert etc., en het superlage gewicht van 2 kilo maakt de CCD-V8 tot de lichtste video die alles kan Door middel van de meegeleverde adapter is de CCD-V8 direkt aan te sluiten op uw TV. NV-M1 Panasonic VHS-movie Een videocamera met ingebouwde opname- en weergave mogelijkheid, waarbij u normale standaard VHS- banden gebruikt! Bovendien met volwassen funkties zoals: gevoelige Newvicon opnamebuis electronische viewlmder. automatische witbalans Compleet met accu en a.c. adapter. Nordmende video-movie, 'n staaltje van perfektie. Opname- en weergave-apparaat ineen. Bij uw Combi Foto-Vakman ligt een folder voor u klaar. Beperkt lever baar en reservering mogelijk. Kompleet met accu- lader en RF adapter De nieuwste videocamera's staan klaar om te pro beren. Dan kunt U gelijk zien dat wij een uitgebreide collectie accessoires voor videocamera's hebben. Zoals: statieven, verlichting, koffers, tassen en nog veel meer. Wij vertellen U dan gelijk meer over de 2 jaar gratis verzekering en alles wat U nog meer moet weten over video-filmen, want filmen is al jaren ons vak. NXm Panasonic NV-180E Portable VHS-videorecorder Slechts 2.3 kg Prima stilstaand beeld Beeld voor beeld en slow motion weergave Insert en simple editing Panasonic WVP-A1 Video kleurencamera Newvicon opnamebuis Minimale lichtsterkte slechts 7 lux 6 x Motorzoom Slechts 1100 gram Sieraden buit bij inbraak Een onbekende dader heeft vorige week in de woning van de familie G. aan de Steenhoffstraat een deur open gebroken en een aantal sieraden ont vreemd. De inbraak' vond in de ochtenduren plaats. Bij de politie werd aangifte gedaan. JACOB CATSLAAN Rustig gelegen middenwoning met schuur en zonnige tuin (z). Ind entree, kelderkast, toilet, woonkamer (ca 7 x 3 80) met open haard, gemoderniseer de keuken; verd3 slaapkamers, douche en zolder (vliezotrap). Voorzien van gas-c.v. Gevraagde koopsom f 148.000,- k.k. GALLENKAMP PELSWEG Rustig gelegen half-vrijstaande woning met garage, schuur en gro te vrije tuin. Totaal opp. 420 m2. Ind.: entree, toilet, eenvoudige keuken, woonkamer; verd.: 3 slaapkamers, douche, vliering. Voorzien van c.v. Gevraagde koopsom f 168.000,- k.k. OSSENDAMWEG Degelijk gebouwde ruime midden villa (1968) met ondergebouwde ga rage en tuin, in direkte omgeving van bos en duinen, winkels en openbaar vervoer. Ind entree, toilet, grote woon kamer (31.4 m2) met open haard en plavuizenvloer, aangrenzend open keuken; 1e verd.: 4 slaapkamers, 2e toilet; zolderverd. met 2 slaapkamers en badkamer. Souterrain; provisie ruimte, wasruimte en grote garage De woning is vrijwel geheel voorzien van dubbele beglazing. Voorzien van c.v. Inhoud ca. 530 m3. Kooprutl met klei nere woning is niet uitgesloten. Gevraagde koopsom f 175.000,- k.k. P.C. HOOFTLAAN PLASWEG Nabij bos en duinen gelegen helft van dubbel woonhuis met schuur, garage en vrije tuin. Bouwjaar 1953. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open haard, ged. thermopane begla zing, keuken, bijkeuken; verd.: 3 slaap kamers, gemoderniseerde douche met 2e toilet, vliering (vliezotrap). Totaal opp 339 m2. Gevraagde koopsom f 178.000,- k.k. SOESTERBERG VLIEGTUIGLAAN Uitgebouwde hoekwoning met vrije, zonnige tuin met sierbestrating. Ind.: entree, toilet, luxe keuken, studeer kamertje, L-vormige woonkamer (par ketvloer, schuifpui, open haard); verd.; 3 slaapkamers, badkamer (ligbad), vaste trap naar zolder. Voorzien van c.v Gedeeltelijk voorzien van isolatieglas. Verkeert in perfecte staat De garage is eventueel afzonderlijk te koop voor f 10.000,- Gevraagde koopsom f 175.000,- k.k. SCHOUTENKAMPWEG Nabij bos en duinen gelegen half- vrijstaande woning met garage en diepe tuin (ca. 35 m). Ind.: entree, toilet, L-vormige woonkamer met open keuken (c. 30 m2), uitgebouwde tuin kamer (ca. 12 m2); verd.: overloop, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3), douche met 2e toilet, vaste trap naar zolder met grote kamer (dakkapel). Voorzien van c.v. Totaal oppervlakte 380 m2. Gevraagde koopsom f 195.000,- k.k. Onder architectuur gebouwde vrij staande villa (1977) met carport en grote bostuin. Totaal opp. 1076 m2. Dit origineel ontworpen pand heeft de vol gende indeling; ruime entree met gar derobe, toilet, keuken (10.6 m2), ver laagde zitruimte (25 m2) met open haard en met aangrenzende "eethal" met vide ca. 28 m2), grote ouderslaap kamer (17.5 m2) met aangrenzende badkamer (ligbad, bidet, dubbele was tafel). Via een open hardhouten trap naar de verdieping met entresol (15,7 m2) te gebruiken als studeer- of t.v.- hoek, kinderkamer (13,5 m2), slaapka mer (12.8 m2), L-vormige slaapkamer (17.9 m2); badkamer (ligbad, toilet, was tafel), vaste trap naar grote slaapzolder (32.5 m2); met dakraam. Achter de en tree een berging en een wasruimte. Boven carport en berging een afzon derlijke wooneenheid ter grootte van ca. 20 m2 (met douche). De woning is geheel onderkelderd, geheel geïso leerd en voorzien van gas-gestookte centrale verwarming. Gevraagde koopsom f 395.000,- k.k. APPARTEMENTEN SOEST VAN WEEDESTRAAT In het centrum gelegen 2-kamer ap partement met zonnig terras op het zuiden. Ind.: hal, toilet, douche, slaap kamer, woonkamer, moderne open keuken. Voorzien van gas-c.v. Service kosten M25,- p. mnd. (incl. voorschot c.v.). Gevraagde koopsom f 89.000,- k.k. PRINS HENDRIKLAAN Wilt u veilig wonen? In serviceflat "Hoog Soestdijk" gunstig gelegen 2-kamer appartement op de 2e woonlaag met uitzicht op plant soen. Ind.: hal, toilet, woon-/eetkamer (7 x 3.90 m), royale slaapkamer (6x3 m) met overdekt balkon, keuken, bad kamer met douche, veel kasten, berg ruimte in de onderbouw. Incl. warme maaltijd en lichte verpleging. Leeftijd vrij. Service-kosten voor 1 pers. f 982,- en voor 2 pers. f1.117,- per maand. Gevraagde koopsom f 110.000,- k.k. VEENBESSTRAAT Op de 7e woonlaag gelegen appar tement (met schitterend uitzicht) met afzonderlijke berging in de onderbouw. In.; entree, hal, royale woonkamer, keuken, 2 slaapkamers, toilet, badka mer met ligbad. Verkeert in goede staat. Service-kosten f 195,- per maand. Gevraagde koopsom f 148.000,- k.k. Een NVM-makelaar De best georiënteerde taxateur! SOEST WINKELRUIMTE TE HUUR Aan de doorgaande weg te Soest ge legen winkelruimte met een frontbreed te van 9 meter en een diepte van 8.50 meter. Onder de winkel bevindt zich een souterrain. Voorzien van gas-c.v. Huurprijs: f 1.500,- per maand. Doet een makelaar nog meer dan alleen bemiddelen? id goed verzorgen ecialtst op hel gebied van hel onroerend goed MAKELAARSKANTOOR MGallenkamp Pelsweg 11 3768 HT Soest Tel. 02155-15360" b.g.g. 10262, 21752 of 17251 In de eerste helft van dit jaar heeft de politie 270 diefstallen door. inbraak in Soest en Soesterberg geregistreerd. Ten opzichte van 1984, toen er in hef totaal 757 gevallen werden gemeld, lijkt dat een teruggang. Burgemeester mr. Paul Scholten deel de maandag in de commissie A.B.Z. mee dat dat vooalsnog geenszins het geval is, daar ook inbrekers rekening houden met een seizoen. In de zomermaanden worden de meeste in braken gepleegd. Deze tijd is nog niet opgenomen in het statistische over zicht van de politie. Enig optimisme is daarom niet op zijn plaats, en een ieder doet er goed aan alles zo goed mogelijk af te grendelen. Een misdaad vorm, die steeds grotere vormen aanneemt, is de diefstal van fietsen. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken wil daarom een potje ter beschikking stellen, waaruit bewaking van fietsen bij openbare gelegenheden mogelijk kan worden. Indien het voorstel hiertoe de Tweede Kamer zonder kleerscheuren doorkomt, zal Soest zeker een beroep doen op die mogelijkheid. De treinsta tions van Soest-Zuid, Soest> Soestdijk en ook Soestduinen komen volgens bur gemeester Scholten het meest in aanmerking voor toezicht. (van Hanes) in de nieuwe mode kleuren v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Koninklijke PBNA te Arnhem start half september in Soesterberg en in 32 andere plaatsen in Nederland met mondelinge computeropleidingen. Tij dens deze opleidingen staat het gebruik van de computer centraal. Het cursus programma siet er als volgt uit Praktijkdiploma Computerboekhou- den (Basisopleiding AMBI Een opleiding tot programmeur met diverse modulen. Praktijkdiploma Programmeren in BASIC Een opleiding over computerverwer king en zelf programmeren. Basiskennis Computerkunde en lnfor- matieleer Een uitgebreide basisopleiding voor al gemeen inzicht in computers en auto matisering. Basiskennis Tekstverwerking Een opleiding voor het leren omgaan met een tekstverwerker. Inleiding Computerboekhouden Een opleiding voor ondernemers die zelf met hun computer de boekhouding willen doen en voor jongeren die com puterboekhouden willen leren. Praktijkdiploma Voortgezet Compu terboekhouden Een voortgezette opleiding voor wie het handmatig boekhouden beheerst en volledig wil overschakelen op compu- terboekhouden. De opleidingen worden gegeven in Soesterberg, Handelscentrum, Amers- foortsestraat 70D. Meer informatie over cursusinhoud, data en kosten is verkrijgbaar bij Ko ninklijke PBNA, 085-575757. SOEST Tromslagerpad Moderne middenwoning, gelegen aan woonerf, met inpandige berging, c.v. en vrije tuin, GRENZEND MN DE VIJVER. Indeling: hal, toilet, inpandige verwarmde berging en ruime woonkamer. Etage: drie grote slaapkamers, badkamer met lig bad en 2e toilet. Zolder met vaste trap en grote vierde slaap kamer. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onder houd. Gevraagde koopsom 1 149.000,-. Inlichtingen: Carlton Theater. Voor het speurende oog van den journalist blijft niets verborgen. Niettegen staande de bijzonderheden aangaande de hoogst belangrijke aanwinst van onze Gemeente nog niet ten volle openbaar gemaakt mogen worden, zijn wij in staat iets mede te deelen aangaande het Carlton Theater. In ons volgend nummer zullen wij volledig kunnen zijn. Nu volstaan wij met de mededeeling, dat het Theater uiterst gedistingeerd, intiem en bijzonder kunstzinnig ingericht zal zijn en in elk opzicht een aanwinst van de grootste beteekenis voor onze Gemeente. Doch niet alleen het theater, ook het Café-Restaurant, foyer, wordt een inrichting, welke in een zeer groote behoefte zal voorzien. Ook het hotel hetwelk in gereedheid wordt gebracht. Deze zaak van den eersten rang zal zeer binnenkort haar deuren openen en wij twijfelen niet aan een welverdiend en volkomen succes. Reeds van verre zal men in onze Gemeente op den weg kunnen constateeren, dat Soest niet onderdoet voor de weliswaar grootere inrichtingen in ons land; het ge bouw zal straks gevoeglijk geplaatst kunnen worden naast de allergrootste en het dan nog kunnen winnen, wat betreft smaak en sfeer. Over het openingsprogramma verklappen wj niets. Een zaal voor c.a. 50 personen zal beschikbaar zijn voor kleine vergaderin gen, terwijl de groote bioscoopzaal twee dagen per week eveneens voor andere doeleinden beschikbaar is. Naar verluidt zullen bijzondere voor stellingen op die dagen het bioscoopprogramma afwisselen en de zaal ook beschikbaar worden gesteld aan vereenigingen, welke daarvoor in aan merking komen. Door samenwerking krachtig. Zooals wel bekend beoogt genoemde vereeniging door het vroegtijdig be kend maken van te houden feestavonden en vergaderingen door de aange sloten vereenigingen te voorkomen, dat verschillende uitvoeringen enz. op eenzelfden datum worden vastgesteld. Nu het winterseizoen wederom aanvangt, vraagt genoemde vereeniging wederom aller medewerking. In het Verkeershuis van Soest Vooruit zal wederom de gelegenheid worden geboden de datums in te schrijven, terwijl de pers zich wederom bereid heeft verklaard deze opgaven zoo vroegtijdig mogelijk te publiceren. Het jaarverslag der vereeniging werd dezer dagen goedgekeurd. Het aan tal aangesloten vereenigingen bedraagt 31. Van de bij oprichting ingeko men gelden is thans 11.85 verbruikt, waarom besloten werd van de aan gesloten vereenigingen geen contributie te heffen. In kas is thans nog ƒ3.30. Soesterberg rouwt over Jhr. Sandberg. Wij lezen in de Tel. - Het vliegkamp rouwt, want één van zijn groote vlie gers is heengegaan om nimmer terug te keeren. Halfstok hangen de vlaggen en lusteloos waaien ze in den reeds killen hersf tachtigen wind. Jhr. mr. G. Sandberg, één onzer beste militaire vliegers, zal ons nimmer meer verbazen door zijn stunts. Als Sandberg in de lucht was, keken allen vol bewondering toe, want hoewel zijn publiek uit insiders bestond, was het toch voor hen steeds weer een genot hem met één der ranke jagertjes te zien "spelen". Nu is de hand, die den stuurknuppel zoo vaardig wist te hanteeren, voor goed verlamd en nooit zullen wij zijn ..zoemers", "spin ners", fromelmans" enz. meer kunnen bewonderen. Bij zijn meerderen en minderen was hij zeer gezien en voor zijn collega's was hij een prettige, opgeruimde kameraad. Ook de bewoners van Soester berg mochten den jonge, sportleven vlieger graag. Jaren heeft hij in hun midden gewoond en zich daar alleen maar vrienden gemaakt. Als een don derslag bij helderen hemel was het, toen vorige week de droeve tijding de ronde deed. Zooals het overlijden van Koningin Astrid het Belgische volk trof, zoo trof het ongeluk van Jhr. Sandberg de Soesterbergsche bevolking. En nu wordt hij in Woensel te aarde besteld. Zijn kameraden zullen uit de lucht een laatste groet brengen en zoowel van de militaire als burgerbevolking zullen vertegenwoordigers zijn baar volgen. Op het plein voor het hoofdgebouw staat de zuil "Ter herdenking van onze gevallen kameraden" met aan haar voet enkele verdorde kransen en aan de droeve lijst is weer een naam toegevoegd. Bedevaart naar Renkum. Zondag 15 Sept. a.s. organiseert de R.K. Vrouwenbond te Soesterberg per touringcar een bedevaart naar Renkum. Het vertrek is bepaald op 1 uur ^ran de R.K. kerk aldaar. Dodelijk ongeval. Zaterdagmiddag is de vliegenier J. PLoem van de Luchtvaart-afd. alhier te Tegelen met zijn motor tegen een vrachtwagen gereden. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis aldaar overgebracht, alwaar hij des avonds is overleden. Arbeidsbeurs. De stand op heden is: 371 werkloozen, waaronder: 58 losse arbeiders, 47 grondarbeiders, 41 opperlieden, 31 tuinlieden, 23 metselaars, 20 schilders behangers, 21 timmerlieden, 17 kantoorbedienden, typisten en boekhouders, 10 chauffeurs, 9 landarbeiders, 3 kleermakers, 6 monteurs, 4 loodgieters, 3 koks-kelners, 4 stucadoors, 5 fitters, 7 slagers, 4 vertegenwoordigers, 6 hulpen in de huishouding, 3 werksters.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5