vereniging cu Iturcol. creatief centrum Oud-'Artishock'-bestuur is ingenomen aanpassingen van de Borg Vrijwilligers Vakature Bank WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 Kijkdag op lj september startpunt voor nieuw centrum 'Mijn stem is mijn verslaving' Filmhuis: 'Professione: Reporter' Oudheidkamer Bord moet hellingbaan postkantoor vrijhouden 'De Melm' levert problemen op Ook kijkdag bij WB Voor Soest is het geen nieuws meer dat Artishock is ver huisd naar de Borg. Het gevolg van deze verhuizing is dat zowel de Stichting Kunstzinnige Vorming "Artishock" als de Stichting Wijkdienstencentrum Soester veen" zijn opgeheven. Een nieuwe Stichting bestaande uit bestuursleden van de SKVAgaat straks aan de Willaertstraat 49 in Overhees een Cultureel Creatief Centrum beheren, met een nieuwe naam! Deze naam wordt op vrijdag 11 oktober bij de officiële opening door de wethouder van Cultuur Welzijn onthuld. Om meer duidelijkheid te scheppen voor het publiek zul len wij in de komende weken alle activiteiten en mani festaties uit de doeken doen, die in het acht jaar oude gebouw gaan plaatsvinden, dat met gemeenschapsgelden hét Culturele Centrum van heel Soest moet worden Nog VIJF weken, dan is het zover. Kijkdag Zaterdag 14 september a.s. houdt ons centrum in Overhees Open Dag van twee tot vijf uur! Er is gratis limonade voor de kinderen en een presentje. In het hele gebouw lopen docenten rond voor alle inlichtingen en is er le vende muziek van "straatmuzikanten". Alle leslokalen kunnen bezichtigd wor den. Aad Dekker (dramadocent) exposeert vijftien olieverf-landschappen, een combinatie van foto-realisme en im pressionisme. Docente Jozine Fore- man exposeert keramische billen en tegels. Zaalhuur Iedereen die belangstelling heeft voor onze vergaderruimtes en onze geheel gerestaureerde theaterzaal wil zien met alle comfort en mogelijkheden voor uitvoeringen op het gebied van dans, zang, toneel, etc. kan zaterdag zijn hart ophalen. Let op de nieuwe trap naar het balkon. Een ideale zaal voor filmvoorstellingen en dia- en vi deopresentaties. Cursussen Bijna alle aktiviteiten in het nieuwe centrum draaien om de creativiteits- cursussen. Alle manifestaties hebben wel een relatie met het cursuspakket dat twaalf kindercursussen en dertig cursussen voor zestien jaar en ouder bevat. Vraag de nieuwe folder zater- j! Hij ligt voor U klaar. Coördinator Zeventien sollicitanten hebben zich ge meld voor de nieuwe functie van coör dinator Theater, Film en Tentoon stellingen. Voor 20 uur in de week zal deze nieuwe functionaris aangesteld wor den om het culturele centrum van Soest, samen met de aanwezige stafleden en het overige personeel onder leiding van directeur Ernst Dienaar, gestalte te geven in de naaste toekomst. Wij mel den U binnenkort het resultaat van de sollicitatiegesprekken met de vijf uit verkoren kandidaten. Feestavond Voor de feestavond op de openings dag 11 oktober is een speciale band geformeerd bestaande uit Soester musici. Aad Dekker treedt op met clownerie en de Soester cabaretier Renze Ferwerda met eigen liedjes. Expositie Steeds meer zondagsschilders melden zich voor de expositie "Beeld van Eemland". Inleverdatum 5 oktober. Opening vrijdag 11 oktober om vier uur 's middags door Frans Kingma. Bowling Zaterdag 14 a.s, kunt U tijdens de Open Dag gratis bowlingles krijgen. De S.B.B. verzorgt elk uur een bowlingdemon stratie! Lees: "Bij ons op Soest". El ders in dit blad. Vrije ateliers Informeert U zaterdag zelf eens naar onze open ateliers en bekijk met eigen ogen de mogelijkheden. Voor cursisten en oud-cursisten. Kindershow In samenwerking met de Gemeente bibliotheek (inwonend) en de Kinder boerderij (om de hoek) organiseren we een kindermiddag op zaterdag 12 ok tober met Poppentheater, films, etc. Thema is geïnspireerd door de Kinder boekenweek: Dieren. V.V.B. De Vrijwilligers Vakature Bank (in wonend) laat zaterdag 14 september tijdens onze Open Dag zien hoe deze instelling gehuisvest is en werkt. V.V.B. geeft voorlichting. Steunfunctie Wanneer U geen idee hebt wat de steun functie voor onderwijs, sociaal cultu reel werk en amateuristische kunst beoefening precies inhoudt, vraag ons dan zaterdag tijdens de Kijkdag. De Steunfunctie wordt in onze regio ge realiseerd in samenwerking met de Hof en de Muziekschool. Kamerconcert Het eerste Kamerconcert in de Willaert straat wordt georganiseerd voor de buurt. Alleen niet op een zondagmid dag zoals we eerder vermeldden, maar op een doordeweekse dag om iedereen te bereiken. Bewegingstheater "De weemoed van een meid" op dins dag 15 oktober als onderdeel van ons openingsprogramma. Reserveer die datum. Een show met musici, danseressen en een schilderes. Een produktie van het Danslab in Amsterdam. Horeca Een bruin café voor cursisten, bow lers, leeszaalbezoekers, theaterlief hebbers en passanten. Kunstreizen In het najaar naar Londen in samen werking met De Hof in Amersfoort. Landschapskunst Een project op de Eng. Ton Paauw heeft gelijk: hij is nooit weg geweest. Lees: het illusionisme van Ton Paauw. Elders in dit blad. Telefoon Voor alle inlichtingen: 18456 en/of 22188. Renze Ferwerda, nieuwe dramadocent: jüffi Donderdag 12september, 21.00uur Nauwelijks gevestigs in Soest kwam dramadocent Renze Ferwerda (38) in aanraking met het nieuwe cultureel creatief centrum waar hij dit seizoen twee cursussen gaat geven. De eerste cursus, "werken met je stem", heeft te maken met stemontwikkeling: hoe ge bruik je je stem, wat kan je ermee doen en welke mogelijkheden heb je? "Van alle muzen is de stem de oer vorm. Je stem is een instrument dat in je lijf is ingebakken. In onze cultuur is dit "verworden" tot praten en een beetje zingen. Maar de mens kan veel meer. Wie wil zingen kan ook zingen. Voor mezelf betekent het een versla ving", aldus de nieuwbakken Soester die in Amsterdam merkte dat aan zo'n cursus grote behoefte bestaat. Hij heeft al ervaren dat mensen aan een dergelijke cursus veel plezier beleven en verwacht ook in deze regio grote animo. De tweede cursus die hij aan de Wil laertstraat gaat geven heet "café chantant". Dat betekent eigen liedjes maken op nieuwe en bestaande melodieën, tek sten produceren, zingen bij de piano, een programmaatje maken van een half uur en dat uitvoeren. Louter toeval "Ik doe dit cursuswerk al een aantal jaren op het Instituut voor Dramati sche Vorming in Amsterdam en ik breng zelf ook een eigen programma, met zelf geschreven teksten en liedjes onder de titel 'Louter Toeval'." Ferwerda richtte in 1969 het kollektief "de kritische filmers" op en hield zich bezig met amateurtoneel en regie. Hij volgde stemtraining bij het Roy Hart- theatre in Frankrijk en zanglessen bij Annegje Schaap-Brokstra. Vorig jaar nam hij met succes deel aan het Gouden Sleutel-festival voor het Nederlandstalige lied in Volkel. In Bel gië (Gulpdal) organiseert Renze de zelfde activiteiten in zijn boerderij "De Verborghen Schat", die voor iedereen open staat die zich cultureel in een schitterende omgeving wil ontspannen. Het zal voor bezoekers van de Borg, die op zaterdag 14 september een kijkje komen nemen in het voormalige dorps huis aan de Willaertstraat dat in de af gelopen weken met man en macht is omgetoverd tot het "creatief cultureel centrum De Melm", nog wel even wennen zijn. Het zit er dik in dat de mensen die dan de kijkdag zullen be nutten om een blik te werpen op wat er allemaal in het inwendige van het gebouw veranderd is, verbaasd zullen staan over het opmerkelijke "innerlij ke uiterlijk". Het meest opvallende is daarbij ongetwijfeld het witte in terieur. De kijkdag - 13.30 tot 16.30 uur op zaterdagmiddag aanstaande - vomrt in feite de start van de cursus-poot van het nieuwe centrum. Het (interim) bestuur van wat nu nog de stichting wijkdienstencentrum Overhees heet verwacht op die dag honderden be langstellenden om zich te orienteren o- ver het nieuwe cursusaanbod, dat tege lijk met de verhuizing naar de Borg be langrijk is uitgebreid. Het bestuur toont zich bij monde van voorzitter Wil Hildebrand uiterst inge nomen met de vorderingen die met de verbouwing zijn gemaakt. Deze week wordt de laatste hand gelegd aan deze gigantische operatie, die in enkele maanden tijds haar beslag kreeg en waarvoor ook tijdens de bouw vak va kantie werd doorgewerkt. Het resultaat is er ook naar, zoals vorige week in een bijeenkomst met de plaatselijke pers kon worden vastge steld. Het inwendige van de Bwrg heeft een ingrijpende gedaanteverwisseling ondergaan, die het gebouw bijna opti maal geschikt maakt voor het gebruik dat de stichting Artishock zich ervan had voorgesteld. Vooral directeur Ernst Dienaar is geestdriftig over zijn nieuwe werkomgeving. Op 14 september a.s. zullen belangstel lenden de gelegenheid krijgen zich op de hoogte stellen van de aktiviteiten van het nieuwe Creatief Centrum in de "oude" Borg. Het bestuur van het Crea tief Centrum heeft er alles aan gedaan om het nieuwe onderkomen om te to veren tot een gezellige ontmoetings plaats voor mensen met velerlei inte ressen. Omdat de Vrijwilligers Vakature Bank medegebruiker is van het nieuwe cen trum zullen de medewerkers op 14 sep tember eveneens acte de présence ge ven. Wie belangstelling heeft voor vrijwilli gerswerk of nieuwsgierig is naar de werkzaamheden in de kleine maar doel matig en praktisch ingerichte ruimte, kan gerust eens binnenlopen bij de WB. Vacatures Vrijwilliger gevraagd die thuis ad ministratieve werkzaamheden wil ver richten voor een stichting (10/615) Typewerk en andere administratie ve werkzaamheden aangeboden (10/26); Wie heeft belangstelling voor secre tariaatswerk en wil tevens het pen ningmeesterschap op zich nemen van creatief centrum in Amersfoort 10/45 Creatief Centrum in Soest zoekt vrij- Voorzitter Wil Hildebrand laat met zichtbaar genoegen weten dat de ver bouwing zowel in de tijd als financieel binnen het opgestelde schema is geble ven. Hij steekt zijn erkentelijkheid voor de medewerking van de zijde van het gemeentebestuur niet onder stoe len of banken. "Mede dankzij de amb tenaren, van wie met name Eddy de Ruiter genoemd moet worden, is het allemaal uitstekend gelukt." Twee etappes De ingebruikneming van het gebouw gebeurt in twee etappes. Aanstaande zaterdag, zoals gezegd, een kijkdag voor de adspirant-cursisten. De andere activiteiten worden nog even in de ijs kast gehouden maar zullen daar op de gewenste temperatuur worden uit ge haald op vrijdag 11 oktober, bij de offi- citële opening vanhet centrum door wethouder Frans Kingma. "Het is voor het bestuur geen makke lijke zaak geweest," aldus Wil Hilde brand in gezelschap van zijn mede-be stuursleden Geke Hulsbergen, Els Ver laan en Marijke Weidema. Voorla de laatste heeft zich door haar actieve be trokkenheid bij de verbouwing de naam "bouwpastor" verworven. "We zijn eerlijk gezegd min of meer in het cliepe geworpen en we waren zeker niet gewend ons bezig Je houden met sterk op de commercie gerichte activiteiten, zoals de bar en de bowling," aldus Wil Hildebrand. Hij merkt op dat juist in die sector de problemen zaten, die ech- Bestuursleden van het nieuwe cen trum op de trap in de grote zaal. Van boven naar beneden: Wil Hildebrand, Marijke Weidema, Els Verlaan (met spruit), Geke Hulsbergen en directeur Ernsf Dienaar. Foto: Goos van der Wilt willigster om twee ochtenden per week de bloemen in het gebouw te verzorgen; Scholengemeenschap in Amersfoort heeft plaats voor vrijwilliger m/v voor het doen van alle voorkomende werk zaamheden verband houdende met het beheer van de schoolbibliotheek (10/73) Bij medische vereniging voor vre desvraagstukken is plaats voor vrij williger m/v ter assistentie bij public- relations aktiviteiten van de regio-af deling Am ersfoort 10/84 Voorzitter gevraagd voor stichting in Amersfoort (10/107) In wetenschappelijke bibliotheek wordt medewerker m/v gevraagd op Havo/ Mavo-niveau met enige type vaardigheid en de bereidwilligheid tot het verrichten van zeer gevarieerde werkzaamheden (10/121). In het VVB-bestand bevindt zich een groot aantal gevarieerde vakatures. Omdat daarvan slechts een beperkt aantal gepubliceerd kan worden, wordt belangstellenden aangeraden vooral eens een bezoek te brengen aan de Vrij willigers Vakature Bank. Die is geo pend op maandag, dinsdag en donder dag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Wie eerst een af spraak wil maken alvorens naar de Willaertstraat 49 te gaan, kan bellen onder nummer 12630. .er goeddeels zijn opgelost door de medewerking van het MCA, een ad viesbureau dat vooral over de exploita tie in de horecasfeer in korte tijd heel goed werk heeft laten zien en een uitstekende verbindingsfunctie vervult tussen bestuur en directie en de hore- camedewerkers. "Voor een op dit gebied onervaren bestuur was dat extra moeilijk, maar we zijn er grotendeels in geslaagd een en ander tot een goed einde te bren gen.' Deze week krijgt het nieuwe centrum zijn nieuwe status als de statuten bij de notaris worden vastgelegd. De wijk- verenging neemt dan de functie van het oude Borg-bestuur over. De stich ting Artishock verkeert intussen al in de liquidatiefase. Trots Ernst Dienaar, die inmiddels zijn in trek heeft genomen in de directieka mer van de Borg, met uitzicht op de vijver en de Dorpsstreek, is zeer tevre den met de operatie zoals die dusver is verlopen. "Wat we hier hebben vervult ons met een zekere trots. Het is uniek: een goed horeca-gebeuren met een "wit cultureelcafé". gescheiden van het horecadeel voor de bowling. De eerste ervaringen zijn prima." De bowling draait alweer enige weken en ook de kledingwerkplaats heeft intus sen op de eerste verdieping zijn draai al gevonden. Ook worden er nog diver se vergaderingen in het gebouw gehou den. "Er kan nog heel veel," merkt Dienaar gesrustellend op. De lokaliteiten in de Borg zijn intussen allemaal aangepast aan hun nieuwe functies. Meest opvallend in het geheel is zeker de grote zaal, die een com plete metamorfose heeft ondergaan: Van het balkon voert nu een trap naar beneden en één van de wanden is volledig voorzien van spiegels en een "barre", speciaal voor de dansactivi- teiten waarvoor de zaal in de komende jaren intensief gebruikt zal gaan wor den. De vloer heeft eveneens een belangrijke verandering ondergaan, waardoor het gebruik als danszael en als theaterzaal beide optimaal moge lijk blijft. Dansgroepen hebben al geestdriftig gereageerd. Over de theaterfunctie van de nieuwe zaal merkt Dienaar overigens op dat men geen al te hoog gespannen ver wachtingen moet koesteren. "We gaan niet wediveren met Amersfoort of de Speeldoos in Baarn." Behalve voor wat betreft de inrichting maakt het nieuwe centrum ook een gezonde start voor wat betreft de "outillage". "Ga maar na, we hebben als het ware twee bedrijven samenge voegd, zodat we nu kunnen beschikken over allerlei materiaal en apparatuur. De enige veer die we hebben moeten laten is de cursus bronsgieten, waar voor geen geschikte ruimte gecreëerd kon worden." Daar staat tegenover dat het cursus pakket op andere terreinen nog is uitgebreid: er komen nu ook cursussen "café chantant", "Werken met je stem", een cursus textiele wrkvormen (waarbij het maken van hoeden cen traal zal staan)I, houtbewerking, pop pen maken, aquarelleren en kleurenfo tografie, waarbij ook complete appara tuur ter beschikking is vor diaseries met geluid. Speciale ateliers Speciale vermelding verdienen de "o- pen ateliers" op zaterdag waar hobby isten die niet aan de cursussen deelne men "hun gang kunnen gaan" onder deskundige begeleiding van de docen ten, en dat voor de luttele toegangs prijs van 7,50. "Dat heeft ook een duidelijk stimulerende functie, en we kunnen dat nu al merken: er hebben zich al een aantal mensen aange meld," aldus Dienaar. Ook is het niet uitgesloten dat de open ateliers op hun beurt weer een bizondere cursusvraag creeëren, aldus Wil Hildebrand. De open ateliers hebben overigens betrek king op de terreinen tekenen/schilde ren, fotografie en handvaardigheid. De kijkdag waarmee het cultureel centrum zich op 14 september presen teert aan het publiek wordt opgeluis terd met tal van activiteiten. Het cultu reel café is open en de kinderen krijgen gratis limonade en een precentje. Ou deren kunnen voor het vriendenprijsje van 0,75 een kop koffie met muesli- brood of kruidkoek aanschaffen. Ver der wordt er bij de bowling gratis les gegeven en zullen er ook demonstraties te bekijken zijn. Straatmuzikanten zul len zorgen voor een gezellige sfeer en alle docenten houden in hun lokalen een soort "open huis". Ook de Vrij willigers Vacature Bank opent die dag zijn euren voor belangstellenden. Peuter (3) onder auto Op de Van Goyenlaan deed zich vorige week een ongeval voor waarbij de drie jarige peuter O.I. betrokken was. Het jochie stak plotseling de straat over, waarbij hij door een auto werd aange reden die werd bestuurd door de 33- jarige P.B. uit Soesterberg. Het kind werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Boerderijen 't Is al jaren geleden dat onze Eng in deze tijd van 't jaar er altijd kaaltjes bij lag. Immers vroeger werd er in juli of augustus het koren gemaaid. Nu staat de Eng vaak zelfs tot in de eerste weken van oktober "onder" de maïs. In onze oudheidkamer kunt u veel van de gereedschappen zien, die bij 't maaien en dorsen gebruikt werden. Dorsvlegel, zeis, boerenwagens en een bascule waarop de zakken graan gewo gen werden, het is er allemaal nog. Zelfs de oude transportfiets waarmee h.-ikker Pip' T' u hter de Oude Kerk zijn met Engrogge gebakken broodjes rondbracht, is bewaard geble ven. Momenteel is een gedeelte van de Oud heidkamer ingericht met een expositie van prachtige foto's van bekende Soes ter boerderijen, waar vroeger op de deel gedorst werd. Het is zeer de moeite waard om dit al les te gaan bekijken. Werkelijk uniek, wat hier bijeengebracht is. Een regenachtige zaterdag- of zondag middag is zeer geschikt voor een be zoek aan Ferd. Huycklaan 18. geopend op die dagen van 13.30 tot 17.00 uur. Een film van Michelangelo Antonioni welke net als al zijn vorige films voor meerder interpretaties vatbaar is. Ook "Professione reporter" heeft geen eenvoudig verhaal. Eerder geeft de film een gevoel weer van onze werke lijkheid, die evenmin zo eenduidig is. Moeilijker is het om de zeggingskracht van Antonioni te waarderen in zijn dichterlijke kompositie van het geheel, waarin akteurs nog steeds onderge schikt zijn aan de opbouw van het to tale beeld. Anders dan in zijn vorige films volgt Antonioni minder zijn eigen interpre taties, maar laat hij meer de werke lijkheid zelf zien. De film draait om een Engelse tele visieverslaggever ergens in Afrika. Via het interviewen van regeringsfunk- tionarissen komt David een guerilia- beweging op het spoor waar hij geen kontakt mee kan krijgen. Ook zijn huwelijk is niet meer te redden. Beide problemen leiden ertoe dat hij in een krisissituatie terecht komt. Als de kans zich voordoet verwisselt hij van identiteit met een overleden ontdekt dat de overleden Robertson een wapenhandelaar was die uit ideële motieven aan dezelfde guerillabewe- ging leverde welke hij op het spoor was. David's vrouw ontdekt dat de foto in het paspoort van haar man niet klopt en gaat achter hem aan. Tevens zit ook de regering van het Afrikaanse land hem op de hielen. Belaagd door zijn vrouw, de agenten, de spionnen en wederom zijn eigen uitzichtloosheid is er nog slechts één einde mogelijk. Zijn vrouw verklaart dat zij hem niet gekend heeft. Alleen Weekpro gramma Hoera, de kinderboerderij gaat weer open! We hebben voor het komende jaar weer allerlei leuke plannen voor kinderen van 0 tot en met 12 jaar. Op het terrein van de kinderboerderij wordt momenteel hard gewerkt aan een nieuwe peuterspeelzaal. En ook komt vogelvereniging 'De Vrije Vogels' op ons terrein. Dit betekent dus dat er steeds meer leven komt op de kinder boerderij en dat juichen wij van harte toe! Maar nu gaat dan toch het nieuwe kinderseizoen beginnen. Woensdag 11 sept.De kinderboerderij is vandaag open van 2 tot 4 uur. En alle aktiviteiten van 4 tot 9 jaar mogen komen. We beginnen vandaag een keer niet met een toneelstuk, maar jullie krijgen volop kansen dat zelf te doen. Want in ons beroemde ganzebordspel kunnen kinderen tijdens de opdrachten laten zien wat ze al kunnen. En we heb ben toch gekke opdrachten bedacht. Donderdag 12 sept.: Brenda, Joke, Sybrigje en Belindaverwachten van middag veel kinder op de dierenmid- dag. Deze is bestemd voor kinderen van'4 tot en met 12 jaar. Als vanouds worden de dieren gevoerd en verzorgd, kan er ezel gereden worden en begin nen we vanmiddag met het maken van een dierenboek. Vrijdag 13 sept.: Vanaf begin oktober zijn er op vrijdags vijf aktiviteiten zoals de peuter/ouderaktiviteiteneen toneelgroep voor kinderen van 5, 6 en 7 jaar; het kinderrestaurant begint dan weer; uiteraard kunnen de tuin- kinderen in hun tuintje terecht en we starten ook met een muziekgroep. Om dat de peuterspeelzaal nog niet klaar is, kunnen we deze vrijdag alleen het tuinieren en de muziekgroep laten doorgaan. Op de muziekgroep leer je omgaan met instrumentenzelf instru menten maken; we gaan opnames ma ken met een bandrecorder, kortom - kinderen leren er hun muzikale ta lenten te ontplooien. Dit betekent dus niet dat de kinderen die zich opgeven al een instrument moeten bespelen! Deze groep is voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar! Zaterdag 14 sept.: Vanmiddag is de kinderboerderij open van 13.30 tot 16.00 uur voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De zaterdagmiddag heet dit jaar de lekkernijenmiddag. Waarom? Nou, we gaan met de kinderen koekjes en snoepjes maken. Maar natuurlijk niet alleen dat. Je kunt ook met je vriendjes je verjaardag komen vieren. Wel vantevoren opgeven aan de leiding. Verder komt er ook een muziekgroep voor de kleinere kinderen tot 8 jaar. Die gaan samen met Tanja liedjes ma ken en zingen; muziekinstrumenten maken etc. Verder kan er met de ezel gereden worden, die ook regelmatig voor de kar gespannen wordt. Dat is gezellig. het meisje Maria, waar hij onderweg een onzekere relatie mee begon, fluis tert 'ja'. Daarmee heeft zijn verlangen om helemaal opnieuw te beginnen toch de bevestiging gevonden. "Professione: reporter" met Jack Ni- cholson in een uitstekende rol, als de op de vlucht geslagen gefrustreerde verslaggever. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden, cjpen65+ ƒ4,-. Agenda: 19 september "CUL DE SAC" van Roman Polanski (Engeland 1966). Polanski's meester werk die de toeschouwer verbaasd doet staan over zijn eigen wreedheid. 26 september "The Nightporter" van Liliana Cavani (Italië 1973). Een film met Dirk Bo- garde in de hoofdrol, waarin Cavani wil aantonen dat tussen mensen alles mogelijk is. Ook onder omstandighe den die menselijkerwijs onmogelijk zouden moeten zijn. Gestolen auto's teruggevonden Op de parkeerplaats bij het sportter rein van de S.O. Soest aan de Bosstraat trof de politie in het weekeinde een auto aan, die eind augustus was gesto len van de heer M.O. uit Utrecht. Het voertuig had destijds aan de Smits weg geparkeerd gestaan. Aan de Ir. Menkolaan ontdekte de poli tie eveneens een auto die als gestolen stond geregistreerd. Deze was het eigendom van C.K. uit de Bilt. En uiteraard kun je komen knutselen op de zaterdag! Kortom, er staan minstens 7 mensen van de leiding klaar om de kinderen te helpen. We hopen dan ook dat het steeds lekker druk wordt op de zaterdagaktiviteiten. Dinsdag 17 sept.: Voorlopig zijn er op de dinsdagmiddag twee aktiviteiten na schooltijd. Kinderen die een tuintje hebben kunnen hun oogst binnenhalen. En ook starten we weer met de spel/ toneelgroep voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Na het sukses van het vo rig seizoen verwachten we weer enthou siaste kinderen die onder deskundige leiding samen een toneelstuk gaan ma ken. Het verhaal wordt zelf verzonnen, maar er moeten natuurlijk ook dekors gemaakt worden; en kleren; en je moet geschminkt worden etc. Woensdag 18 sept.: Onze theatermid dag biedt voor kinderen van 4 tot 9 jaar: Het blauw/gele grassprietje. Na dit toneelstuk da door mensen van de lei ding gespeeld wordt gaan we met de kinderen allerlei dingen doen die met blauw en geel te maken hebben. En dat levert heel leuke dingen op. Betaling: De kinderboerderij blijft ook het komende seizoen goede aktiviteiten bieden voor weinig geld. Alle kinderak- tiviteiten kosten 1,- per keer en de peuter/ouderaktiviteiten kosten 3,- per keer inklusief de koffie. Een ver jaardagspartijtje vieren met uw kinde ren op de boerderij? Reserveert u tij dig en voor een schappelijke prijs ver zorgen wij dat inklusief de hapjes en drankjes. Openingstijden: op de hierboven ge noemde dagen bieden wij voor uw kin deren 12 verschillende aktiviteiten. Dit betekent dat de kinderboerderij zondag en maandag gesloten is. U kunt echter op alle dagen terecht om met uw kind(eren) naar de dieren te komen kijken. Welke dieren er zijn? Kippen, eenden, konijnen, varken(s), schapen, geiten, ezels, pony, vogels en duiven. Ook voor scholen is een leuk bezoek mogelijk aan ons dierenbestand. Wij bieden dan tevens ezelritjes aan; een toneelstuk; en spel en knutselaktivi- teiten. Interesse? Bel van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 - 18.00 uur en vraag naar Leo van den Berg. De biologische tuin: Nog steeds wordt er hard gewerkt in de biologische tuin. Vijf vrijwilligers telen op natuurlijk wijze diverse groen ten en kruiden, Deze worden te koop aangeboden, en gezien de reakties is deze tuin een groot sukses. Wanneer is de tuin en de verkoop open? Maandag, dinsdag en vrijdag van 10.00 - 17.00 uur en op woensdag en donderdag van 10.00 - 15.00 uur. Deze week in de aan bieding: andijvie, aardappelen, sper- ciebonen, pronkbonen, chinese kool, winterpeen, ijssla. courgettes, krui den, bloemen, scharreleieren. En alles voor een schappelijke prijs. Komt u ook eens langs? In overleg met de directeur van het postkantoor, de Adviesgroep Ge handicapten en de Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw, is besloten op de muur van de hellingbaan bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat een bord te laten aanbrengen met de tekst "oprit vrijhouden". Ook zal t.z.t. en markering voor de oprit van de helling baan worden aangebracht. Dit is volgens de overleggroep nodig omdat de toegang tot deze hel lingbaan bij herhaling wordt geblokkeerd door fietsen, terwijl de aan de andere muur hiervoor aangebrachte fietsenstandaards onbenut blijven. Hopelijk zullen door deze aanwijzing niet alleen de minder validen die zijn aangewezen op een rolstoel, maar ook ouderen en moeders met kinderwagens optimaal gebruik kunnen maken van de hellingbaan. Zoals in onze krant al enige weken geleden werd onthuld is voor het nieuwe culturele creatief centrum in wat voorheen de Borg was de naam "De Melm.. gekozen. Niet iedereen is met deze naam buitengewoon ingenomen. Van vele kanten hoort men de vraag of er nu werkelijk niets originelers te bedenken is geweest. Voorla de plaatselijke WV kijkt met nogal wat moeite naar de nieuwe naam van het centrum. WV-voorzitter Ben J. van Os vindt de naam op z'n zachts gezegd ongelukkig gekozen. "Wat moeten de informatrices van de WV nu als er mensen zijn die naar De Melm vragen? Ze toch maar naar de Eem blijven sturen?" Wat hem betreft had het nieuwe centrum even goed "Zonnegloren" of iets dergelijks kunnen heten: ook een bestaande Soester naam, die op deze wijze alleen maar verwarring kan wekken. Van Os zou het geenszins betreuren als het bestuur van het centrum voor de officiële opening op 11 oktober alsnog een andere naam bedacht. "Dan kunnen de misverstanden gelijk voorkomen worden." (UB

Soester Courant | 1985 | | pagina 9