t Zwaantje Meningen van lezers SLIM TUIN-ADVIESCENTRUM tVOMterfWQt Beleef het eens!!! Aparte showrooms voor drie topmerken bij 'Autocenter Hans Huigen' WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 17 voor STEGAS Onderhoudscontract ilüiuUmiï V^OÈSt Er geen kind aan hebben Bedrijf onderging opvallende facelift STRAK EN STRALEND R Stalenhoef n autoschade Hoogteverschillen geven meer ruimte (deel 2) Vogels Woest en ledig Vrijheid, wat is ze waard? LIVE OPTREDEN 0 De nieuwe Daïhatsu-showroonx op de eerste etage. Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt bel kenmerk voor vakwerk Restaurant Dineren onder de grootste paraplu van Nederland prins hendriklaan 1 soest tel. 02155-13807 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 FIRE FIRE I FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE F1RE FIRE U woont in Soest en nog nooit in 't Zwaantje gedineerd? Nog nooit die voortreffelijke keuken geprobeerd o.l.v. onze chef-kok Joop Wesseling? Daar moet snel verandering in komen! Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg kantoor effiriencv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 COMPUTERSUPPLIES Discettcs Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten door Arie .Wandelaar Sinds vrijdag j.1. is Sebastiaan, ons eerste en tot nu toe enige kleinkind, acht maanden oud, bij zijn grootouders geparkeerd. Grootouders dat zijn wij dus, Marie en Arie. Zijn vader en moeder sprokkelen in de omgeving van Nancy franse kaas, en slokken wijn. Sebastiaan, een volle week te Soest in de verhuur. Marie en Arie hadden zich weken van tevoren op zijn komst verheugd, want laten we eerlijk zijn, het wordt soms knap benauwd stil wanneer je drie kin deren aan wie je voedsel en nog iets an ders hebt verstrekt het huis verlaten omdat ze onderweg zijn naar de be stemming waarvoor ze gekozen heb ben. Vrijdag j.1. maakte het kleine manneke met zijn ouders de overtocht naar Soest. De kaas en wijnzoekers vertrok ken, na ongeveer een encyclopedie met raadgevingen te hebben achtergelaten en hun kind te hebben ingestopt, naar Frankrijk. Sinds hun vertrek spelen wij in huize Wandelaar een nieuwe versie van "Wie van de Drie". Vandaag, dinsdag 17 sep tember 1985, houden we ons, zonder het hardop uit te spreken, nog steeds met de vraag bezig wie van de drie, Marie, Arie of Sebastiaan, 't nu eigenlijk voor 't zeggen heeft. Wanneer Arie de situa tie niet verkeerd heeft ingeschat gaan wij langzaam maar zeker op een ge lijkspel af. We begonnen Sebastiaans vakantie met de plechtig uitgesproken belofte dat opa en oma het kind onder geen enkele voorwaarde zouden verwennen. Een volstrekt redelijke eis van de be treffende ouders, temeer daar ze ons bij hoog en bij laag garandeerden daar zelf niets van te willen weten en eerder voor iets, dat op een Spartaanse opvoeding leek, hadden gekozen. Omdat de grootste misverstanden ont staan door de uitleg die aan halve waarheden wordt gegeven zijn de afge lopen dagen niet onopgemerkt voorbij gegaan. De Sebastiaan van Opa en Oma blijkt namelijk van zijn neus tot zijn grote, kleine teen thuis te zijn verwend. Een aandoenlijk kereltje, mits we onze armen tot zetel verheffen en met ge zangen als "Van je ras ras ras rijdt de koning door de plas" een vierdaagse door het huis lopen. Weliswaar zijn box, kinderstoel en kin derledikant voor knapen van zijn leef tijd uitgevonden, Sebastiaan is er aller gisch voor. Zelfs het binnen zijn ge zichtsveld brengen van deze voor hem hoogst overbodige attributen is al aan leiding om een geluid te produceren dat zich het best laat vergelijken met de maandelijkse test van het luchta larm. Het is de grote verdienste van Marie dat ze, in tegenstelling tot Arie, voet bij stuk houdt. Luchtalarm of niet, er wordt op tijd gegeten en naar bed gegaan. In de uren dat zijn duim in bed geen funktie heeft treedt Arie op als conferencier, liedjeszanger, gooche laar, zich daarbij bedienend van een taal die in geen Van Dale is terug te vinden. Daarnaast regelde hij zondag morgen nog het openbaar vervoer door een wandelwagentje in te zetten en met Marie als locomotief de jongeman een rondje Soest te presenteren. Het moet een opmerkelijk tafereeltjes zijn ge weest. "De trots van Opa en Oma" riep de voorbijfietsende therapeut Quik ons olijk toe, zich niet bewust van het feit dat beide grootouders een slapeloze nacht achter de rug hadden en zo ongeveer op hun knieën liepen. Buiten beschouwing latend dat Sebas tiaan met sukses van de gordijnen een touwladder maakte en er in slaagde een loszittende kurk van een kruik Oude Bols te ontmantelen, waardoor kostbaar vocht, goed voor tenminste vijf borreltjes, verloren ging, verliep de namiddag van die zondag zonder noemenswaardige incidenten. Er werd veel gelachen en gezongen en ook het door Marie verstrekte voedsel had, ge zien het hoge tempo waarmee werd ge consumeerd, zijn instemming. In te genstelling tot de daaraan voorafgaan de nacht sliep Sebastiaan voor zijn doen een gat in de dag. Kond de klok van acht uur bespeurde Arie vanuit de aangrenzende slaapkamer tekenen van leven. Voor hem aanleiding de kleine man op zijn arm te nemen en naar Marie, voor verdere afwikkeling van zaken #oals schone luier en badje, te brengen. Marie raadde Arie dit voornemen ten sterkste af. Het waarom werd even la ter duidelijk. Arie moet, gekleed pyama, op dat ventje, staande in zijn ledikantje, zijn overgekomen als een vogelverschrikker. Luchtalarm dus. Beneden, toen de kleine hongerige werd gespijzigd, en Arie in zijn doorde weekse kloffie voor de tweede keer zijn opwachting maakte, toonde Marie zich solidair met Sebastiaan. "Geen wonder dat die schat begon te blèren. Die is zich ik weet niet wat geschrok ken toen hij jou zag staan." Aangeslagen, doch niet ontmoedigd stak Arie een sigaret aan, waarbij een klein stukje brandend zwavel als vuur werk elders in de kamer neerdaalde. "Kijk eens", schaterde Marie, "Opa steekt zich zelf in brand. Leuk hè" Arie's kleinkind gierde van het lachen, ook in deze strafte het kwaad zich zelf. De lading van een lepel griesmeelpap die in Sebastiaans mond verdween kwam er bij een onverwachte niesex- plosie even hard uit. Terwijl Marie zich omkleedde beloonde Arie zijn kleinzoon, door voor de 78e keer in vier dagen hem op zijn knieën te laten hobbelen en het "hop, hop, hop, mijn paardje" aan te heffen. Na deze galop werd opnieuw het lucht alarm ingezet. Verdere verstrekking van met pap gevulde lepels bracht de stilte terug. "Om het noodlot te tarten", zoals Hans Huigen, directeur van het gelijk namige automobielbedrijf aan de Kerk straat, het uitdrukt, is op vrijdag de dertiende met een feestelijk "open huis" de opvallende verandering gevierd die het bedrijf in de afgelopen weken heeft ondergaan. Niet alleen beschikt Hans Huigen, die de gelegenheid aangreep om het bedrijf onder een nieuwe han delsnaam te presenteren: "Autocenter Hans Huigen B.V.", nu over drie apar te showrooms voor zijn drie topmer ken, maar ook andere plaatsen in het bedrijf hebben een complete facelift gekregen. Meest opvallend is de showroom op de eerste verdieping, waar Hans Huigen op een stuk van het platte dak een uiterst fraai onderkomen heeft gekre gen dat nu speciaal is gereserveerd om de Daihatsu's ("de vernuftige Ja panse autofamilie") te showen. De grote showrooms beneden zijn daar door vrijgekomen voor de vanouds bekende Lada's ("net even sterker") en de Zastava's ("knappe auto's, on wijze prijzen"). De showroom op de bovenverdieping is bereikbaar via een fraaie trap, waaronder de bekende fontein een plaatsje heeft gekregen. Al met al bieden de drie aparte show rooms van Hans Huigen nu plaats aan een groter aantal nieuwe auto's, waar van er ruim twintig types direkt uit voorraad leverbaar zijn. De showroom beneden kreeg verder een fraaie spie gelwand, wat de ruimtewerking uitste kend beïnvloedt. Ook de werkplaats is gereorganiseerd. Die is nu volledig ingericht op het uit voeren van de zgn. APK II, de wette lijk voorgeschreven keuring van wat oudere personenauto's. De schade-af deling onderging eveneens een be langrijke facelift. Alles wat op auto gebied te bedenken is kan bij Autocen ter Hans Huigen plaatsvinden, van re paratie van het plaatwerk tot het rei nigen van bekleding. Occasions Behalve de bekende topmerken Lada, Zastava en Daihatsu is er bij Auto center Hans Huigen ook een flink aan tal Bovag-occasions van diverse mer ken, waaronder ook een aantal "off the road"-wagens (vier-wielaandrij- ving). Ook de Dada Niva en de Dai hatsu Rocky - bekende vier-wiel-aan- gedreven auto's - zijn uit voorraad te leveren. Bijzondere vermelding verdient ook de Daihatsu Charade Turbo - "de zuinigste auto die momenteel te koop is", aldus Hans Huigen - met een verbruik van 1:27, en dat voor een prijs van zo'n 20.000 gulden. Lada-lease Een nieuwe activiteit bij het bekende Autocenter is de Lada-lease. Vanaf een bedrag van 499,98 per maand excl. BTW) kan men bij Hans Huigen al een Lada "leasen". "Er moet alleen nog benzine in, voor de rest ben je dan overal van af", verduidelijkt Hans Hui gen. "Dat is bepaald niet duur. In de twee jaar dat het bekende auto bedrijf nu aan de Kerkstraat gevestigd is blijkt het een stormachtige groei te hebben doorgemaakt. "We zijn in recordtempo uit ons jasje gegroeid", aldus Hans Huigen, die daarbij wijst op het feit dat het bedrijf met zijn en thousiaste team de service bijzonder hoog in het vaandel voert. "Hans Huigen" is in Soest op autogebied al 19 jaar een onaantastbaar begrip, en met de veranderingen in het Autocen ter aan de Kerkstraat zal dat ook in de toekomst zeker zo blijven. 9 Een blik in de gemoderniseerde be neden-showroom van Autocenter Hans Huigen. Poging tot diefstal uit auto Een onbekende dader is er vorige week niet in geslaagd een speaker te stelen uit de auto vam D.B.. die geparkeerd stond aan de Van Goyenlaan. De zijruit werd ingeslagen en er werd in totaal voor ca. 425 gulden schade aangericht. Lichtkoepel vernield Een onbekende dader heeft vorige week een van de lichtkoepels op het dak van de Van der Huchtschool in Overhees vernield. De heer M. deed aangifte bij de politie. Auto's 'horistcnpad bekrast Onbekende daders hebben vorige week aan het Choristenpad twee auto's niet scherpe voorwerpen bekrast. Aangifte werd gedaan door de heren G D. en .1 H Kuit apotheek vernield Een onbekende dader heeft vorige week de ruit van de toegangsdeur van de apotheek Soestdi jk aan de Van Wee- destraat vernield. Ei werd niets vermist, zodat de dader niet in zijn ver moedelijke opzet is geslaagd om de zaak binnen te dringen. Bromfiets gestolen G. t L. uit Soest deed m hei weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van zijn bromfiets. Het voertuig had geparkeerd gestaan in de garage naast de woning van de eigenaar aan de Hartweg. Wieldoppen ««-Molen De heer K.H van de Draailier deed in het weekeinde bij de politie aangifte van diefstal van de vier wieldoppen van zi jn auto. die bij zijn woning stond geparkeerd De schade bedraagt iso gulden Zouw d'r iemaangd vaan de gemeengte 'ezien hebbe daa'k aalle doage effe an de Daal weg gong kieke of ze aal met de bouw vaan ut pliesiebero woare begon- ne? Veurige week zee ik daatter niks an ut bouwriep worde waas. D'r greujde nog geejn poal bove de grongd. Toeng ben 'ik d'r éèjn daag niet 'eweest, om- daa'k aargus aangders op Soest mos kieke, en verdeed: kom ik t'r laangest en doar leit aal zo moar un heule op rit kloar! Eerst duurt ut omtrent un menseleve laang en daan opeejns staampe ze in ééjn daag un riaante oprit uut de Eng- grongd. Ik wis toch nooit daat bouwriep moake op hede anvaangt mettut leige vaan betong-ploate. Zo'n haarstikke steile oprieboan hejje nog nooit 'ezien. As ut bero zo hoog komt te leige, daan kom je d'r laastig in, moar je bin t'r wel weer gauw uut. Ajje bove an de staartboan un tuut op ze fiets effe anduwt, daan komt-ie met un nood- gaang op de Daalweg. Doar maagge daan toch wel verkeersdrempels ange- lege worre, aangders komt de pliesie bie ut uutrukke zelluf aal doaluk in de noarighede. Moar zo kriege ze wel un mooi uutzicht op ut verkeer. De gemeengteroad neemt un aafwaach- tende houding an met de verkeersvei ligheid, hek 'eleze. Daa's niks nieuws, waant daat haa'k aal laang in de goate. Daar motte wullie zelluf ok. Ajje an de grote weg of aachterom mot oversteke, daan maajje wel brood meeneme, zo laang stoa je d'r te kieke veurdaat d'r un verkeersgoatje komt. Veurige week waas ut bie de spoorbo nte op un daag heuelmoal baar. Ze moste waat an 't aasfaalt reperere en de auto's nioehte omstebeurt vaan beije kaangte oprieje. En un file, jon- ges! Heul baar! Geejn tuut te zien en daat vlaak bie d'r eige veur ut klup- huus. D'r sting wel un waarknemer vaan de N.S. bie met un rood jaak an. Ik netuurluk an um vroage woarom ze ut verkeer niet effe omleje. Daat gong niet, zee die, waant de weg waas vaan woaterstoat. Joa, daat wis ik ok aal weer heul laang, moar deuze verkloa- ring waas me niet dudelijk en noeng nog niet. Moar 't sting wel in de kraangt vaan die woaterstoatsweg. Daat kwaam te paas bie de plaanne veur 't verkeer in de winkelkring. Die woare uut 'elekt, zee meneer Plomp, en doar is de ge nieengte haarstikke kwoad over. Zuk laache Zelluf zitte ze an te kondige daazze veurig joar dik twee miljoen haadde over 'ehouwe. As ik zo moar in éèjn klaap zo'n fooi in me knip ongtwoarde, daan liet ik heul niks uutlekke. Zo iets kaajje toch niet moake? Eerst je eige aarntoejig houwe en de stroatlaampe op haalve kraacht loate braande en daan ineejns twee miljoen over houwe! Waat motte de burgers en de aang- dere waarknemers doar vaan gleuve? Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige, daa'k ut tweej kere mos leze veur- daa'k ut èéjn keer goed zaag. En daan ok nog un poar miljoen d'r bie vroage as ze de Vaan Weedestroat in bezit kenne kriege. Zukke schroapers! HANNES VAN DE NENG Strak in de plaat Stralend in de lak, dat is ons vak! 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest Dat kwam zo. Toen Marie en Arie, een uurtje nadat hun kleinzoon voor een vroege en lange nachtrust kozen werden ze rond de klok van elf uur door het geluid van de tele foon uit hun eerste slaap gewekt. Marie slofte naar het apparaat van de PTT. Arie droomde niet toen hij haar tot zijn oudste dochter in Frankrijk hoorde zeggen: "Sebastiaan, we hebben echt geen kind aan hem. Het is een schat." Eerlijk gezegd, ze heeft nog^gelijk ook. ARIE WANDELAAR. Niveauverschillen maken een tuin groter vertelde ik de afgelopen keer. Vervolgens besprak ik een aantal materialen die geschikt zijn voor de opvang van hoogteverschillen en de verwerking ervan. Het laatst noemde ik de rondpaal in zijn diverse hoe danigheden. Deze week vervolg ik met minibiels. De minibiels is een erg goed alternatief voor de grove spoorbiel in kleine tuinen. Spoorbiels over heerst vrij snel door de zware afmetingen. Mini biels zijn in 1.80 m. en 1.20 m. verkrijgbaar, door gaans drukgeïmpregneerd. Ze zijn eenvoudig te verwerken door hun gewicht en het feit dat ze ge makkelijk te zagen zijn. Ze zijn zowel horizontaal als vertikaal toe te passen en ook een combinatie doet vaak leuk aan. Een ander houtprodukt dat in kleine tuinen goed voldoet voor de realisering van kleine hoogteverschillen is de rol- of rechtborder bestaande uit een reeks van aan elkaar bevestigde halfronde paaltjes. De paaltjes staan vertikaal naast elkander en zijn als rechtborder door twee stevige houten regels op de achterzijde verbonden. De rolborder is aan de achterzijde verbonden door stevig ijzerdraad of nylonband waardoor deze flexibel is en gebruikt kan worden voor het maken van ronde vormen. Rol- en rechtborder zijn bedoeld voor de opvang van kleine hoogteverschillen tot 40 cm. We kunnen ook kantplanken gebruiken voor grondkering; dit wordt in de praktijk weinig gedaan, maar kan in bepaalde gevallen een heel leuk effect doen ontstaan. Als kant planken gebruiken we drukgeïmpregneerde planken van 15x ±3 cm dikte; deze worden horizontaal aan palen bevestigd, die op een afstand van 1 m uit el kaar staan. Als het hoogteverschil ongeveer 35-40 cm bedraagt is het erg leuk om aan de bovenzijde een brede dekplank te maken, die kan fungeren als zitrand. Tot slot van de houtmaterialen de profiel of borderwand, een soort van messing en groef bal- kensysteem waarmee op eenvoudige wijze fraaie "strakke" keerwanden te maken zijn. Ook dit tuin hout is drukgeimpregneerd verkrijgbaar. Een heel andere mogelijkheid is een grondkering van steen. We onderscheiden hierbij de gestapelde muur en de gemetselde muur. Bij de gestapelde muur wordt er geen cement gebruikt en geen fun dering, hoogstens een puinbed van ca. 20-30 cm onder het maaiveld. Een stapelmuurtje wordt enigs zins hellend gemaakt en kan bestaan uit allerlei materialen, zoals oude metselstenen, klinkers, zwerfkeien, brokken lavasteen etc. Het aardige van een stapelmuur is dat er in de openingen tussen de stenen heel gemakkelijk plantjes groeien. Om de groei van verschillende van deze muurplantjes zoals zeepkruid, schildzaad, muurleeuwebekje en bijv. hoornbloem te bevorderen worden de voegen gevuld met een mengsel van vette klei, tuinaarde en koe mest. Ook planten als klimop en varens zijn erg decoratief voor het aankleden van een stapelmuur. Vooral in de schaduw gedijen deze prima. Gemetsel de muren zijn veel stabieler dan stapelmuren. De fundering moet echter ter voorkoming van scheur vorming tot minimaal 60 cm (de vorstgrens) bene den het grondoppervlak reiken. De breedte van zo'n fundering moet ongeveer tweemaal de dikte van de muur zijn. Bij het maken van een gemetselde muur zitten we ook niet persé gebonden aan de nor male metselsteen. Steenmaterialen als kinderkop, de oude straatklinker, zwerfkeien en sierblokken ademen allen weer een eigen sfeer uit. 'Doorrijders' onder invloed thuis aangehouden In het afgelopen weekeinde heeft de politie twee inwoners van Soest in hun woning aangehouden, nadat zij onder invloed van alcohol aanrijdingen had den veroorzaakt maar zonder zich te melden waren doorgereden. Het eerste geval deed zich voor aan de Bosstraat bij het parkeerterrein van S.O. Soest. Daar trof de heer C. van D. zijn auto aan met nogal wat schade. Een getuige had het kenteken van de dader genoteerd, zodat de politie niet Nog vier dagen rest ons drieën om iets aan de gezamenlijke heropvoeding te doen. Sinds dinsdagavond j.1. weet Arie dat 't er nimmer van zal komen. Er zijn mensen die op voederplanken en in de tuin brood enz. strooien voor de vogels, met het gevolg dat er kau wen, eksters en Vlaamse gaaien op af komen. Deze jagen de kleinere vogels weg. Ook halen zij de nesten van de zangvogels enz. leeg. Nu worden we 's morgens wakker ge maakt door 't vreselijke geschreeuw van die vogels en niet door 't gezang van de merels, want die komen niet meer. 's Zomers hoeft men de vogels niet te voederen; zij vinden in de natuur hun voedsel wel. J. J. Schut Rectificatie '\folks- petitionnemeiit Nee' In mijn "Volkspetitionnement Nee (2)" in de Soester Courant van de vorige week staat vermeld" In 1981 zijn al 100 kernkoppen uit Europa verwijderd". Deze zetfout is te belangrijk om niet te worden verbeterd. Het aantal in 1981 uit Europa verwijderde de kernkoppen bedraagt, zoals ik schreef en zoals door de lezer met kennis van zaken zal zijn begrepen, niet 100 maar 1000. En dat is andere koek! J. L. W. Herten Dat woordvoerders van het ICTO me nen uitdrukkingen als "landverraders" en "laffe deserteurs" te moeten ge bruiken om hun tegenstanders te eti ketteren zou mij kunnen verleiden de ICTO-aanhangers als "moordenaars" te bestempelen. Dat doe ik echter niet. Ik respecteer de mening van een ander en scheld die zeker niet uit. Alleen jammer dat ze ongelijk hebben, maar als ze dat inzien is de eerste kruis raket reeds afgevuurd en de aarde weer woest en ledig... JanW.K|eijn Vrijheid is een groot goed. Vrijheid heeft veel aspekten. Vrijheid is 't waard veroverd en verdedigd te wor den. Wiens vrijheid? Die van de mens? Die van de volken? Blijkbaar niet. Voor de vrijheid van zwarte Zuid- Afrikanen snijden we ons bij voorkeur niet in eigen vlees. Voor de vrijheid van Hongaren, Tsjechen en Slowaken, Polen en Afghanen riskeren we geen oorlog. En ook Nicaraguanen, Chile- nen enz. moeten het, evenals de zwarte Zuid-Afrikanen, zelf maar op knappen. - Natuurlijk! Want iedereen weet dat, hoe waardevol de vrijheid ook is, ze niet het risiko van totale vernietiging waard is. Ook ónze vrijheid is dat niet. Hun vrijheid is - in de ogen van velen onzer - kennelijk van lagere orde dan de o n z e, want van velen hier hoor ik al een week lang, bij het ophalen van handtekeningen voor het volkspetitionnement, dat ze natuur lijk wel tegen de nukleaire vernieti gingsmiddelen zijn, mits wij er maar meer en betere hebben dan zij, - en die "zij" denken er net zo over. In 1939 werd een deel van Tsjechos- lowakije, door West-Europa in de steek gelaten, door Hitier geannex eerd. Enige maanden later trok Hit- Ier Polen binnen. Dat nam het Wes- lang hoefde te zoeken. Even later hield zij dan ook de 44-jarige W.D. in zijn woning in Soest aan. Hij moest mee naar het bureau waar hij een bloed proef onderging. Hij kreeg een proces verbaal. Hetzelfde overkwam de 26-jarige M.L. uit Soest, die met zijn auto vanaf de Nieuwstraat de bocht naar de Komn- ginnelaan zo ruim nam dat hij tegen een lichtmast reed. Ook hij maakte zich zonder boe of bah uit de voeten. Een getuige had echter het kenteken genoteerd, met als gevolg dat de politie de man even later kon aanhouden. Daarna volgde dezelfde procedure als met de eerste "doorrijder". ZONDAG 22 SEPTEMBER van de groep Aanvang 21.00 uur VAN WEEDESTRAAT 253 SOEST ten niet meer; de tweede wereldoor log was een feit. Waren het niet de VS-Amerikanen, die - na Pearl Harbor - de oorlog in gingen "to make the world safe for demöcracy" (om de wereld veilig te maken voor de demokratieIn Jalta verdeelden Roosevelt, Churchill, en Stalin de wereld-van-na-de-oorlog in 'invloedsferen', zodat voor de Polen, de Tsjechen en Slowaken, de Honga ren, de Roemenen, de Bulgaren, en vele andere volken de vrijheid en de demokratie, wat dat ook moge zijn, een ver ideaal zijn, waarnaar ze ver langen, en waarvoor de besten zich inzetten en, zo nodig, grote persoon lijke risiko's lopen en offers brengen. Niemand ter wereld meent - en zeker hier niet - d^t vyiens vrijheid ook met nukleaire j 'wa^pens' ver- of her overd kan warden. Vreemd genoeg zijn er velen die geloven, dat hun vrijheid - of h u n staat -wel met zulke 'wapens' verdedigd kan en mag worden, althans met de dreiging met die 'wapens'. Zij mogen zich af vragen of ze daarmee geen slaven wor den van de wapenwedloop en of wie dan ook het recht heeft deze nukle aire kruik zo lang te water te laten gaan, tot ie barst. Wie meent dat niemand dat recht heeft, weet dat 'ie ook zelf dat recht niet heeft en trekt daaruit de konse- het volkspetitionnement. w.P.Roelofs Inbraken Beukenlaan Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in twee wonin gen aan de Beukenlaan. In de eerste woning slaagde hij erin 20 girobetaal kaarten buit te maken. De bewoner, de heer var. L.. hoorde ten tijde van de in braak iemand vanuit het slaapkamer raam naar beneden springen en via de tuin verdwijnen. De dader bleek via de keukendeur te zijn binnengekomen. Dok de keukendeur van de woning van de familie H. aan de Beukenlaan bleek te zijn geforceerd. Hier werd echter niets vermist. Insluiper maakt girobetaalkaarten bult De heer P.J. van de Haverweerd meldde de politie begin deze week dat hij 22 girobetaalkaarten miste. Omdat er geen sporen van braak gevonden zijn betreft het vermoedelijk een in sluiping.

Soester Courant | 1985 | | pagina 17