Doe-het-zelven met de telefoon Bij Auto Vandermeer staat de deur al tien jaar voor u open... Tijd om eens flink uit te pakken! JAAR I Soes Vrede! Vrede? SOESTER COURANT PAGINA WOENJ OOK UW WASMACHINE HEEFT GRAAG EEN VOLLE BUIK en dat spaart stroom! exciuM^- j voorj Ford Escort, Orion, Fiësta en Siërra. Stijlvolle complete wagens, nu met nog meer extra's Een compleet pakket extra's. Waarde 1250.-. Prijs maar 527.- Alleen in september. Dus profiteer nu. Telefoneren doet men elke dag. Het is een plezierige en comfortabele manier om met mensen in contact te komen die zich taak op kilometers afstand bevinden. I elefoneren is trouwens ook iets dat niet meer alleen in de huiskamer geschiedt. De telefoon is een apparaat dat - dank zij de \ele t>pen en kleuren - een plaats \indt in woon- en werkkamer, slaapkamer en zelfs naast het had. Telefoneren is dus altijd en overal mo gelijk. Vroeger werden de daarvoor noodzakelijke kabels, haspels en extra aansluitpunten door PTT Telecommu nicatie geleverd en aangesloten. Maar de ervaring van de laatste jaren is. dat consumenten zélf veranderingen willen aanbrengen in hun telefooninxtallatic. Ze willen een tweede toestel installeren of andere kleine veranderingen uitvoe ren. IX- detailhandel - zeg maar ..de hande laar op de hoek" heeft daar op inge speeld door de levering van allerlei arti kelen op telefoongebied. Maar deze ar tikelen zijn niet allemaal even bedrijfs- zeker en veilig. Vooral door het onoor deelkundig gebruik van deze materialen door de consument èn het ontbreken van deskundig advies kunnen de veilig heid van de consument en de kwaliteit van het telefoonnet in gevaar komen. Niet zo eenvoudig Het aansluiten of verplaatsen van een telefoontoestel is namelijk heel wat minder eenvoudig dan men veelal enkt. Als de abonnee tijdens de mon tage gebeld wordt, kan er op de instal latie een spanning komen van meer dan 100 volt. F.nige technische kennis is dus nodig om met succes en zonder risico's veranderingen uit te voeren aan een le- lefooninstallatie. Vandaar dat PTT Telecommunicatie doe-het-zelf-pakketten op de markt heeft gebracht. Deze pakketten bieden de consument de mogelijkheid op een voudige. veilige en verantwoorde wijze zelf veranderingen aan te brengen, F.n dat tegen een zeer concurrerende prijs! Drie pakketten voor doe-het-zelvers Pil Telecommunicatie brengt drie doe-het-zelf-pakketten op de markt: 'n pakket voor hel verplaatsen van één toestel (J' 14.95). 'n pakket voor het aansluiten van 2 toestellen t|' 19.95) en 'n pakket voor plaatsing van een tweede toestel als uitbreiding van het eerste pakket (J'5.95). Daarnaast zijn er ook do osjes ka bel beugels verkrijgbaar 1.95) en voorverpakte kabels van 5. Itl of 15 meter (vanaf 5.95). hik pakket is voorzien van een aansluit- schema. Dit schema is eenvoudig te be grijpen en drukt de klant op hel hart nooit of te nimmer de wandcontactdoos die door PI T Telecommunicatie is aan gelegd te openen. Stap voor stap worden de handelingen doorgenomen en aan de hand van illustraties verduidelijkt. Pas als de consument de veranderingen heeft aangebracht wordt door middel van een stek er een verbinding aange bracht tussen installatie en PTT-aan- sluitpunt. De voordelen zijn duidelijk: de consument wordt volledig tegen bei- stroom beschermd, het pakket "kan hij een eventuele verhuizing worden mee genomen en de kwaliteit van het tele foonnet blijft gehandhaafd. Waar zijn de doe-het-zelf- pakketten te koop? Deze aantrekkelijke doe-het-zelf-pak ketten worden via alle Telefoon- en Primafoonwinkels van PIT Telecom municatie verkocht. Ongetwijfeld is er ook een Telefoon- of Printafoonw inkel bij u in de buurt. In een apart hoekje hangen de ver schillende pakketten alsmede de doosjes met kabelbeugels en de diverse lengten kabels. I' kunt dus zelf hel pakket kie zen dat voor hel beste is. Mocht u nog vragen hebben over deze nieuwe service van PTT Telecommunicatie, dan kunt u altijd hij de medewerkers van deze ver kooppunten terecht. Zij zullen u graag een goed advies geven. Mochten er tijdens de montage onverhoopt toch nog problemen rijzen, dan kan er altijd een beroep worden gedaan op de vertrouw de PTT-monteur. De kosten worden dan echter wel in rekening gebracht. De doe-het-zelf-pakketten van PTT Te lecommunicatie zijn een aantrekkelijk alternatief voor degenen die het ..klussen" in het bloed zit. maar die ook prijs stellen op veiligheid en kwaliteit. Aan de andere kant kunnen ook de minder ervaren doe-het-zelvers dank zij het duidelijke aansluitschema en de ad viezen van het PTT-service-apparaat, met deze pakketten uit de voeten. Op die manier speelt PTT Telecommunicatie duidelijk in op wensen die bij de consu ment leven. In de wedsti de beide vei overheersen laatste half aanvaispatr diging moes noodrem tre vrije trappe tuaties op v< voortreffelij Van Tricht. trap, ruim 5 doelman te schot van W ten, waard< heerst inscl verdiende z t Met enig kwamen de aanvalsactit ver naast of Bij Soest w£ lijker. maa: gingen kans de voorzet v p. v.d. Berj kopt, maa maakte er e te Andre v redde van T Ton Wolfse kaar na eei het strafscl nog net hetgeen opleverde. Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes. Burg. Grothestraat 74. Soest, tel. 19004. Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur. Burg. Grothestraat 74. tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk Kantoor: Lange Brink weg 79. tel 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijke werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Maatschappelijk Werk Prot. Sociaal Centrum "Het Amernest" Bekensteinselaan 18, 3817 AJK Amers foort, tel. 033-634714 Voor informatie: tussen 9.00 en 10.00 uur. Spreekuur maatschappelijk werk: ma. t/m vr. 9.00-10.00 uur. Gezins- en bejaardenspreekuur: 8.30-9.30 en 13.30- 14.00 uur. Sociaal Pedagogische Dienst (Maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandicapten) 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00 tot 17.00 uur werkdagen i tel. 033-720624. Open spreekuur iedere maandag van 09.00 tot 10.00 uur; iedere donderdag van 16.00 tol 17 00 Vernieling aan auto Me heer .I.P. meldde de politie vorige week dat onbekenden de type-aandui- ■ding van zijn auto hadden weggeno men. De wagen stond geparkeerd aan de Draailier. Bromfietser onder invloed aangehouden In het weekeinde ontdekte de politie op de Torenstraat een bromfietser die zonder licht en met hoge snelheid over hel fietspad reed. Na een korte achter volging kon de jongeman, de 18-jarige J.K. uit Soest, op de Veldweg worden aangehouden. Op het moment dat hij staande werd gehouden gaf hij echter weer vol gas. Een politieman wist ont snapping te voorkomen door zich tegen de bromfiets aan te werpen, zodat de jongeman op de grond viel. Hij bleek gedronken te hebben en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Onbekende zamelt illegaal geld in voor Sovoeo De Soesler Volleybalvereniging Sovoeo profiteert niet van de geldinzameling die uit haar naam door een tot dusver onbekende man wordt gehouden. I)e vereniging is onlangs van diverse zij den om uitleg gevraagd, nadat de onbe kende had gevraagd om een financiële bijdrage voor Sovoeo. Tot dusver heeft hij daarmee geen succes gehoekt. De volleybalvereniging weet echter van niets en steJt de illegale praktijken van de onbekende dan ook allerminst op pri js Wanneer bli jkt dat de vereniging nadeel van deze activiteiten onder vindt zal aangifte worden gedaan bi j de politie Vrede! Vrede? Wij leven hier in het Westen toch al zo'n 40 jaar in vrede... Wij hier in het Westen, ja! Maar de wereld bestaat niet alleen uit het Westen! 'n Negerdichter schrijft: "Smijt onze kinderen maar in het water, Lizzy Jane. Want het is beter voor hen dood te gaan, dan dat ze later leren dat ze zwart zijn". Is dat vrede? En beschaving? Als een negerdichter schrijft: "Ruk de sterren van de hemel. Sterren immers bestemmen ons noodlot. Ik heb genoeg van heel de beschaving". Vrede? Beschaving? De president van Tanzania zei eens: "In mijn land, waar wij vech ten tegen de kindersterfte, komen soms bezorgde Europeanen in formeren naar de sterfte onder de olifanten". Terwijl een zwarte moeder zegt: "Met mijn kind op mijn rug vlucht ik voor de vliegtuigen met na palm. De Portugese priester hier vertelt, dat in Europa haast nooit kinderen doodgaan. Maar van mij zijn al drie kinderen dood. Regelt de blanke God dat allemaal zo?" En wij leven dan toch maar 40 jaar in vrede! In vrede? Wasmachines zijn veelvraten. Ze komen het liefs? in actie met een volle buik. Dan immers werken ze het voordeligst. Veel schone was voor betrekkelijk weinig stroom. En energiebesparing scheelt in uw portemonnee! Het is niet verstandig om voor ieder klein wasje de wasmachine te hulp te roepen. Het apparaat gebruikt immers evenveel stroom voor het wassen van een paar theedoeken als voor een complete gezinswa.s. Vermijd daarom die kleine wasjes. Uw wasmachine gaat het zui nigst met stroom en water om als zijn buik goed gevuld is. Als het niet anders kan. gebruik dan, in dien aanwezig op uw machine, voor het wassen van kleine wasjes het zogenaam de spaarprogramma (aangeduid met 2 kg- of 1 toets). Hierbij wordt het water- niveau min of meer aangepast, waar door stroom en water wordt bespaard. Het is echter altijd voordeliger om een maal vier kilo te wassen dan tweemaal twee kilo! Hebt u een flinke hoeveelheid witte was, die niet al te vuil is? Gebruik dan de E- toets (op veel moderne machines te vin den), die spaart 25 procent aan stroom door een 90 graden programma uit tc voeren op 60 graden. U heeft er wel een geschikt wasmiddel bij nodig. En het wasresultaat? Zelfs uw buurvrouw ziet het verschil niet! Als de was echt vuil is, ontkomt u als hel dere huisvrouw of -man niet aan een voorwas. Maar is de was, bont of wit, niet al te vuil, sla dan gerust de voorwas over. Uw machine levert het wasgoed toch wel schoon af, maar vraagt minder energie. Zo ziet u hoe uw wasmachine u bij zorg vuldige behandeling stroom dus geld kan besparen. Wie er voor zorgt dat de machine altijd zo goed mogelijk gevuld is, heeft al een hoop gewonnen. SPAAR OP STROOM - ook met uw wasmachine. Natuurlijk is dit maar een voorbeeld. In en om ieder huis valt veel energie en geld te besparen. De Uneto-vakhandelaar, uw elektriciteitsbedrijf of Sven geven inlich tingen over besparingsadviezen. TTiviar t - Tien jaar Auto Vandermeer in Amersfoort. Dat moet gevierd worden met speciale aanbiedingen die nergens anders zijn te krijgen. En daarom.... Als het om Fords gaat heeft Auto Vandermeer ze in alle prijsklassen, maten en uitvoeringen. Ze zijn stijlvol. Van buiten en van binnen. Fraai bekleed. Motorisch perfect. Ze hebben allen een uitgekiende wegligging. Ze gaan jaren mee. En zijn niet duur in onderhoud. Voeg daar nog eens bij dat u altijd op een betrouwbare dealer als Auto Vandermeer kunt rekenen en er is één ding duidelijk: Dat Ford voor u de beste keuze is. Auto Vandermeer, al tien jaar lang uw vertrouwen waard. Speciaal voor het tienjarig jubileum van Auto Vandermeer ontwierp uw Ford-dealer een speciale uitvoering voor de Escort-, Orion- en Fiësta- modellen. Extra's waarvoor u normaal twaalf-honderd-vijftig gulden moet betalen. Maar die u nu krijgt voor maar 527.-. Namelijk: Een uitneembare zonnedak, dat u zelfs in drie standen kunt verstellen: Originele striping die uw wagen een sportiever aanzicht geeft; Een energiebesparende achter spoiler. Maar Voelt u ook voor zo'n fraaie uitvoering? Kom dan nu naar de showroom aan de Fluor Autopromenade. Kom de nieuwe uitvoeringen bekijken. Praat 'ns over inruil en de aantrekkelijke financieringsmogelijkheden. En bedenk daarbij dat Ford niet zomaar een auto is. 't Is er een waarvan geldt: Een Ford kopen is zekerheid kopen. Bij Auto Vandermeer staat de deur voor u open. Eigenlijk al tien jaar lang. Al velen gingen naar binnen voor de aantrekkelijke aanbiedingen van Auto Vandermeer. Nu u nog....! Auto Vandermeer zens m uue sianueii kuiu OFFICIAL DEALER VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN Fluorweg 4&-51 - Amersfoort - Telefoon 033-15548 - Openingstijden 9 00-18 00 uur. Donderdag koopavond tot 21 00 uur. Volop parkeergelegenheid

Soester Courant | 1985 | | pagina 24