QEHHSS03 Programma lowson - Algraphy Eerste open Soester Ski-kampioenschap a.s. zaterdagavond in Soesterberg Geslaagde wedstrijden bij Paardesport centrum DB.V. PAGINA 26 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 27 nJ-SOEST bedrijven 2155-12643 2154-15555 titie Soest Initiatief van reisbureau Gerth en skischool Zoetelief Persoonlijke rekords Pijnenburg-atleten harrie toonen assurantiën Eerste activiteiten gestart sport overdag Soesterberg ïSportkopij Goede competitiestart van heren Red Stars OSG JAl - Red Stars JAl69-67 BASKETBAL Damtoernooi DVSB op spectaculaire wijze van start Beukendal De Bunt De Borg Eervolle tweede plaats voor Pijnenburg in estafette Soest-Soest Redelijke Resultaten voor King's Road Riders ■anantawm).-^ sekere risico's in: nval was het Rens- [et een hard schot, van de spelers, itdoel: 2-2. ïf drukkeneen uitblijven. Wim eer zo'n jeugdig i bal en met een binatie stelde hij 3-2 te scoren, oude klem gezet Bij een vlot opge- aanvoerder Fred t een klimmend i Renswoude ver- >f zeven te spelen, nog niet gewon- ;g en wist 4-3 te tstekend keepers- ügaal wist E.S.S.- nst in handen te 1 tegen het Ge- st TGG, vindt ko- om 20.00 uur in ilt. Ieder die zaal- harte welkom. 2 onder leiding terugzien op een deelname en de n niets te wen- >n Schneider kon 2n uitreiken aan erenenkel werd aantrekkelijke erbrugh het in ijk duidelijk af- ile kende Edwin 3tef Koppenaal. :ve finale oud- Voogel. ïeen verrassing finale vrij een- opviel was de van Beusekom, len nog het D- 3oest won. Via :de klassespeel- Smitt bereikte de halve finale e wat gerouti- n het schema olk haar plaat aar. Barbara finale duidelijk d Lizet de eer- n glippen. Het ie set eindigde 2n verrassende Schimmel, die n. In de halve dwin sensatio- van IJsseldijk ing tussen Oc- Koppenaal en ter Meulen. 1 foutloze wed- in hun tegen- finale domi- ledeeltelijk in d de partij af- overwinning ld. in de dag was listen hadden zoals Groart/ averkamp en r veel games le aantrekke- n tussen Lizet lokpoel tegen ïwien Sillevis finalisten ble- erker. jaar weer de de in het en- ng de finale sportieve ex en Bert Rig- ïts veel ster- Nanda van zich voor de -rijd was het eind trok. de de immer imissie van •rtige hapjes wezigen nog en over een De uitstekende samenwerking tussen twee bekende Soester ondernemers die daarnaast ook goed bevriend ziin, de heren Frits Gerth van het gelijknamige reisbureau en Otto Zoetelief van de eveneens naar hem genoemde ski- school in Soesterberg, heeft geleid tot een opmerkelijk, uniek en zeer spor tief initiatief: de eerste "open" Soes ter Ski-kampioenschappen. Zaterdagavond 21 september a.s is het zover. Dan vinden deze kampioen schappen plaats op de bekende ski baan aan de Kerklaan in Soesterberg. De deelnemers komen tegen elkaar uit in twee categorieën; 'individueel' en 'familie'. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur, maar al vanaf 18.00 uur is er een mogelijkheid tot "in-skiën". Het is echt niet zo moeilijk", aldus Otto Zoetelief. "Het gaat uitsluitend om het alpine-skieën, en een beetje gevorderde skiër kan gemakkelijk deelnemen. Het is voor de eerste keer dat dit kampioenschap wordt georgani seerd, dus we moeten nog een beetje aftasten wat het niveau is". Het kampioenschap staat open voor deelname door senioren en de wat oudere jeugd, maar als er voldoende belangstelling blijkt van de kant van de junioren is het zeker denkbaar dat bij een volgende editie van het kam pioenschap ook de jongere jeugd haar onderlinge ski-krachten kan meten. De deelnemers van a.s. zaterdag ko men uit in drie manches; de beste twee tijden tellen voor de eindrang schikking. Ieder legt dus driemaal de zelfde slalom af, waarbij de afgelegde tijd elektronisch wordt gemeten. Familiesport Omdat de skisport typisch een familie- sport is hebben de heren Gerth en Zoetelief naast de individuele catego rie ook een familie-categorie in het leven geroepen. Daaraan kunnen drie deelnemers/sters uit één familie - een begrip dat overigens niet al te star gehanteerd zal worden - meedoen. De kampioenschappen hebben een "open karakter, dat wil zeggen dat niet alleen inwoners van Soest kunnen meedingen naar de hoogste eer. In elke categorie zijn steeds drie prijzen be schikbaar: zowel voor de beste drie dames als voor de beste drie heren en ook voor de beste drie families. Wisselbekers DE SOESTER COURANT stelt daar naast wisselbekers beschikbaar voor de beste Soester skiër, ski-ster en ski familie. De gegadigden daarvoor die nen uiteraard wel in Soest woonachtig te zijn. Naast de wisselbekers zijn er overigens ook blijvende herinneringen voor de Soester winnaars ter beschik king. Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt nog bekeken of in de categorie "familie" aparte manches moeten worden afgelegd, of dat de resultaten in de individuele manches bij elkaar worden geteld. De ski-kampioenschappen spelen zich af in de gezellige sfeer van de ski- o Frits Gerth. baan in Soesterberg. Het publiek heeft gratis toegang. Na afloop van de wed strijden volgt er ook nog een gezel lige après-ski-avond, opgeluisterd met Tiroler muziek, zodat de deelnemers en het publiek zich inderdaad in de echte skigebieden zullen wanen. Daartoe draagt ook bij de aanwezig heid van reisbureau Gerth, waarbij de nadruk vooral op de ski-sportgebieden zal liggen waarover alle informatie be schikbaar is, en ook de stand van de bekende Soester sportzaak Nic. van Dam, die als sponsor van het kam pioenschap optreedt. Het initiatief voor deze eerste Soester ski-kampioenschappen ligt een beetje in het verlengde van de Soester ten- nis-kampioenschappen, waarvoor Otto Zoetelief jaren heeft geijverd en die de laatste tijd veel belangstelling ge nieten. De relatie met Frits Gerth e Otto Zoetelief. stamt ook uit die tijd. "We zijn oude tennisvrienden", aldus Otto Zoetelief. De samenwerking met het reisbureau lag nog meer voor de hand door het enthousiasme waarmee de firma Gerth zich inzet voor sportieve vakan ties, zoals tennisweekends in Sauer- land en tramingsreizen naar Spanje. Deelname Belangstellenden kunnen zich nog op geven voor deelname. De kosten daar van zijn 10 gulden voor individuele deelnemers en 25 gulden voor "fami lies" (drie personen). De inschrijffor mulieren liggen klaar bij "Reisbureau Gerth, Van Weedestraat; en Sportshop Nic. van Dam. Van Weedestraat. Skies en skischoenen kunnen eventueel op de skibaan worden gehuurd; de kosten daarvan bedragen slechts 5 gul den. FotoGoos van der Wilt W.B.V.S./Doppenberg Assurantiën succesvol in de Nationale Trio League Afgelopen zondag is in Alphen aan de Rijn voor de Wedstrijd Bowling Vere niging Soest het nieuwe seizoen geo pend in de klasse 4 I van de Nationale Trio League. De banen waren in een zodanige condi tie dat de eerste drie af te werken ga mes van de in totaal 18 problemen gaf voor hoge scores. Door goed gooien van Jos van der Vegt (203 pins) kon tegen de eerste tegenstander de vol ledige winst behaald worden (3 - 0). Tegen de tweede te ontmoeten te genstander was het ritme door B.J. Schurink, J. van der Graaf en J. v.d. Vegt hervonden, blijkens het behaalde teamgemiddelde van 184 pins. Ook hier werd een 3-0 overwinning geboekt. Het achterblijven van een goede score van L. v.d. Staak leidde ertoe dat tegen Een zevental A.V. Pijnenburgatleten nam afgelopen vrijdag deel aan atle tiekwedstrijden in Nijmegen. Ondanks de niet-aangename "looptempera- tuur" waren de tijden van een aantal Pijnenburgers uitstekend. Allen liepen de 800 meter. De junioren atleten Bas van Os, Herman Bredewold en Arnold Vonk kwamen op deze afstand tot respectievelijk 2.00.5; 2.09.4 en 2.17.3. De heren-atleten kwamen met de volgende resultaten uit de bus: Dick Kamerbeek 1.58.5, Paul v.d. Brink 1.58.8, Menno Lievers 2.00.6 en Dirk Smit 2.08.4. Voor Dick Kamerbeek en Bas van Os waren de tijden nieuwe persoonlijke rekords. verzekeringen - hypotheken - financieringen klarinet 14 3766gtsoest-tel. 02155-18049 Onder enorme belangstelling werd af gelopen zondag een springconcours verreden in de sfeervolle binnenbak van Paardesportcentrum Soest aan de Bosstraat. Goed gebouwde hindernis sen en beplanting zorgden voor een mooi parcours. Om 10.00 uur werd begonnen met de eerste rubriek met als hoogte 60 cm. Deze rubriek werd, zoals al door velen verwacht, gewonnen door Jolanda But- zelaar met haar good-old Baron, na een zeer snelle barrage. Uitslagen 60 cm. rubriek: 1. Jolanda Butzelaar met Baron. 2. Wilma de Ruig met Bartje. 3. Francis Wagner met Sunny. 4. Ilona Ermans met Mistral. 5. Mirjan Glogoza met Faira. De volgende rubriek was de 80 cm. In deze rubriek was, mede door het grote aantal deelnemers, een zeer grotè* spanning omdat voor elke seconde hard en slim gereden moest worden om in de prijzen te vallen. Yvonne Hart man met haar paard Yvanhoe wist na een zeer snelle barrage de eerste plaats te veroveren. Uitslagen 80 cm. rubriek: 1. Yvonne Hartman met Yvanhoe. 2. Simone Sukel met Petra. 3. Wilma de Ruig met Oke Jumper. 4. Mare Küh met Bruno. 5. Mieke Zoetelief met Wendy. 6. Jolanda Butzelaar met Ba ron. 7. Stephan Zoetelief met Rambo. Rond de klok van 2 uur werd begonnen met de 100 cm. rubriek. Deze rubriek werd opnieuw gewonnen door Yvonne Hartman met haar paard Yvanhoe, na een zeer spannende en keihard verre den barrage. Uitslagen 100 cm. rubriek: 1. Yvonne Hartman met Yvanhoe. 2. Petra Schouten met Tomboy. 3. Wilma de Ruig met Oke Jumper. 4. Pim Küh met Merlin G.T. 5. Wilma de Ruig met Kiki. Als laatste rubriek stond een progres sieve springwedstrijd op het program ma. Deze rubriek, waar een hindernis met 10 cm. verhoogd werd, na elke goed genomen sprong, was wel het spannendste onderdeel van deze mid dag. De rubriek werd gewonnen door Wilma de Ruig met haar paard Oke Jumper. De hoogte van haar laatste sprong, en tevens de enige die de balken toen nog niet geraakt had, was 1.70 meter. Simone Sukel met haar paard Starway werd tweede na uitstekend gesprongen te hebben. Uitslagen Progressief: 1. Wilma de Ruig met Oke Jumper, hoogte 1.70 mtr. 2. Simone Sukel met Starway, hoogte 1.60 mtr. 3. Mare v. Breukelen, hoogte 1.50 mtr. 4. Petra Schouten, hoogte 1.50 mtr. 5. Yvonne Hartman, 1,50 mtr. In aanwezigheid van ongeveer 15 be langstellenden heeft wethouder Plomp van sportzaken woensdag 11 septem ber j.1. de activiteiten van de project groep 'Sport Overdag' Soesterberg geopend. Hij sprak hierbij de wens uit dat 'Sport Overdag' voor vele Soester- bergers een welkome uitbreiding van de mogelijkheden voor een zinvolle vrijetijdsbesteding zal gaan beteke nen. Ook de heer Huyser sprak, als voorzitter van het Soesterbergs Ver- enigingsoverleg, de wens uit dat vele in woners van Soesterberg, die overdag gelegenheid hebben aan sport te doen de weg naar het Dorpshuis zullen vin den. Daarna startte de heer W. J. Zindel daadwerkelijk met de activiteiten. Het aantal werkelijke deelnemers was nog (te) gering, maar er bestaat goede hoop dat in de komende weken steeds meer mensen zullen komen kijken en dan beslist zullen gaan meedoen, want ook hier geldt zeker: zien is doen. Sport Overdag is er voor iedereen van 18 jaar en ouder die overdag tijd heeft om te sporten. Iedere woensdagmid dag van 14.00 - 16.00 uur kan men hier voor terecht in het gymnastieklokaal van het Dorpshuis te Soesterberg. De eerstkomende drie weken tot en met 2 oktober 1985 is de toegang nog gratis, daarna, met ingang van 9 ok tober a.s., dient een kleine bijdrage in de onkosten te worden betaald van 2,- per keer of 'een 19-rittenkaart van 17,50. Iedereen wordt van harte uitgenodigd eens een kijkje te komen nemen. Zwemmen Ook werd gestart met de zwemactivi- teiten van Sport Overdag Soesterberg. Op donderdag 12 september j.1. was hiervoor voor het eerst gelegenheid in het overdekte zwembad De Turf. De eerstkomende drie weken kan ook hier ter kennismaking nog gratis aan de activiteiten worden deelgenomen. Daarna, met ingang van 10 oktober 1985, dient een bijdrage van 1,50 per keer te worden betaald. De inhoud van de zwemactiviteiten wordt afgestemd op de deelnemers. De projectgroep roept iedereen die overdag gelegenheid heeft en 18 jaar of ouder is op aan de activiteiten deel te nemen. U zult zich er wel bij voelen. Projectgroep 'Sport Overdag' Soester berg. F. J. Hagmeijer, tel. 03463-1705 A.A. H. Preuser, tel. 03463-2175 P. J. Daams, tel. 03463-1843 E. J. A. Meijer, tel. 030-314054 J. V. Rootselaar, tel. 02155-93543 J Sportverslagen en -berichten uiterlijk® maandagochtend inleveren aan onze J redaktie. Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in de- zelfde week. Goed leesbare kopij heeft J daarbij de voorkeur. 0 Redaktie Soester Courant m* de laatste tegenstander één punt inge leverd moest worden (2-1). In totaal werden 8 punten behaald van het maxi mum van 9. zodat op de ranglijst een ge deelde 2e plaats wordt ingenomen De persoonlijke gemiddelden na één wedstrijddag zijn J. v.d. Vegt (194), B.J. Schurink (172), J. v.d. Graaf (166), L. v.d. Staak (131). Het team-gemiddelde is 168. De hoogste persoonlijke games J. v.d. Vegt (203), B.J. Schurink (223), J. v.d. Graaf (187) en L. v.d. Staak (152). Vorige week vrijdag reisde het eerste herenteam naar Rotterdam voor de uitwedstrijd tegen Charlois. Na een rommelig begin waarin de Red Stars nogal wat pech hadeten, kon pas na de 15e minuut een echte vuist gemaakt worden. Een achterstand van 6 punten werd omgezet in een voorsprong van 6 punten. De ruststand 30 - 36 liet nog steeds de 6 punten voorsprong van Red Stars zien. Na rust werd de opgaande lijn weer opgepakt en kon de voor sprong langzaam maar zeker uitgebouwd worden. De eindstand 63 - 87 was terecht in het voordeel van de Red Stars heren. De eerste competitie dag was voor de overige herenteams, met uitzondering van het vijfde, ook zeer succesvol. Het laagste herenteam moest in Stoopie Shooters 4 zijn meerdere erkennen, de overige teams sloten hun eerste wedstrijd winnend af. Wedstrijdprogramma 21 september Beukendal 13.15 Red Stars JBl - Quick Runners JB1 14.30 Red Stars MBl - Quick Runners MB1 15.45 Red Stars JA2 - Irene JAl 15.45 Red Stars DS3 - Cracker jacks DSl 17.00 Red Stars HS3 - Quidam HS2 18.30 Red Stars HS2 - Quick Runners HS1 18.45 Red Stars MA1 - B.Z.'72 MA1 20.15 Red Stars HSl - Waddinxveen Fl.vers HSl De start van de competitie voor de jogens junioren is niet helemaal naar wens verlopen. Zij hebben hun eerste treffen met het Utrechtse OSG verlo- ren. Het team bestaande uit: Bob v.d. Heu vel, Peter van der Neut, Peter Regter- schot, Aldo Heeregrave. Christian Bauer, Edwin de Voer, Paul Romer en Harrold Veen en met Willem Bolwerk als trainer-coach, blijft desondanks een serieuze kandidaat voor de eind overwinning in deze landelijke klasse. De eerste minuten van de wedstrijd waren in het voordeel van Red Stars en er kon een kleine voorsprong genomen worden, maai uöu Kwam de iweeue helft van de eerste 20 minuten sterk te rug. Red Stars had daar geen antwoord op. De ruststand was duidelijk in het voordeel van OSG met 37-24. In de tweede helft hervond Red Stars het ritme en liep op OSG in en met nog 10 minuten, was Red Stars langszij. Na 5 minuten werd het zelfs 60-63 voor Red Stars, maar OSG bleek de langste adem te bezitten; 69-67 in het voordeel van OSG. Volgende week zondag komt Voorne op bezoek. heeft maandagmiddag in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan op geheel eigen wijze het tweede MNP- toernooi van de Damvereniging Soest- Baarn geopend. De eerste ronde werd gespeeld nadat de grootmeester de gouden damschijf - het kleinood waar om in de A-groep wordt gestreden - in de wedstrijdzaal had geplaatst. Organisatievoorzitter Evert Davelaar constateerde in zijn welkomstwoord dat de Belgische kampioen Patrick Ca- saril ontbrak; daardoor kon zijn zorg vuldig voorbereide toespraakje in het Frans achterwege blijven. Het welkom gold o.m. sportwethouder drs. G. Plomp, UPDB-secretaris J. van Sonnevelt en de sponsors van het toernooi: bakkerij V.d. Meer en drukkerij Neo-Print. Namens de sponsors liet de heer Van de Meer weten dat het toernooi een uit stekende manier was om de damsport te promoten. Vervolgens feliciteerde wethouder Plomp de organisatie met het sterke deelnemersveld. Hij sprak daarbij de wens uit dat het toernooi goed zou verlopen. Dam-grootmeester Ton Sijbrands hield een speech, met humor doorspekt, waarin hij o.m. inging op de gevreesde kwaliteit van sojnmige spelers en op recente ontwikkelingen in de damsport. Het had hem verbaasd dat hij was uit genodigd de opening te verrichten, maar hij veronderstelde dat het ook wel de laatste keer zou zijn. Verder wees hij op de betekenis van het dam spel als een "cultuurgoed waarover zorgvuldig gewaakt moet worden." Een speciaal woord richtte hij tot de beide vrouwelijke deelnemers aan het toernooi: nationaal kampioene Petra Polman en het Rosmalense talent Ka ren van Lith. De eerste openingshandeling vond bui ten plaats, waar met behulp van een ingenieuze constructie - aangebracht door leden van de damclub DSVB - een levensgrote ballon kwam aanzwe ven. Sijbrands plukte uit de neerdalen de ballon de gouden damschijf en de poneerde deze in de wedstrijdzaal. L Foto: Herman van Dam Ton Sijbrands (r.) opende het toer nooi. Links organisatie-voorzitter E. Davelaar van de DVSB. onder het toeziend oog van Hein Meyer, winnaar van het eerst toernooi in 1984, en de beide dames-deelnemers. Met het in werking stellen van de klok ken door hoofdarbiter Thom Nobbe, kon het toernooi beginnen. Uitslagen eerste speelavond Groep A van Aalten - V.d. Borst 0-2 Stokkel - Scholma 1-1 Casaril - Ottink 0-2 V.d. Kooij - Meijer 0-2 Groep Bl Van Lith - Vos 1-1 V.d. Meer - Van Setten 0-2 V.d. Ruit- V.d. Voort 0-2 De Rijke - V.d. Scheer 1-1 Groep B2 De Waard - Bollebakker l-l Valkenburg - De Bruin 2-0 Van Snippenburg - Entken l-l Polman - Huiting 0-2 Zaterdag 21 september 09.00 - 13.00 uur SoVoCo volleybal 13.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 22 september 13.30 -17.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 21 september 09.00 -12.00 uur Badso badminton 13.00 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 22 september 09.00 -18.00 uur Badso badminton Zaterdag 21 september 09.00117.00 uur Selby badminton Zondag 22 september 12.00 -15.00 uur Selby badminton Het eerste Pijnenburg-team is er niet in geslaagd de jaarlijkse internationa le lange afstandsestafette Soest (Ned) -Soest (Dtsl.) voor de 3e maal in suc cessie te winnen. De Soester lopers kwamen op de meet precies 1.34 min. te kort om de wisselbokaal voorgoed mee naar Nederland te nemen. Nooit was er zo hard gelopen; nooit was de wedstrijd zo spannend geweest. Vier ploegen finishten in een tijdsbe stek van 8 minuten in het fraaie Duit se garnizoensstadje. Voor de equipe van Marathon Soest als eerste over de eindstreep ging waren er heel wat posi tiewisselingen geweest. Erik Bos was degene die voor de Pij nenburg-formatie om 00.00 uur de spits mocht afbijten. Hij deed dit naar be horen. Na een taktisch goed opgebouw de race wist hij slechts l minuut, na Rob Strik van BAV, als tweede te fi nishen. Rene Hoksbergen was degene die de heuvelachtige en vooral donkere etap pe naar Apeldoorn op het menu had staan. Inmiddels was het behoorlijk mistig geworden, waar Rene nogal last van had daar hij brildragend is. Toen ook nog de verlichting van de fiet sende begeleidster uitviel had hij nog al wat moeite met het volgen van de juiste weg. Desondanks liep hij een goede tijd. Inmiddels waren de konkurrerende Duitse teams van Tus Oeventrop en Marathon Soest hem voorbijgesneld, zodat Joop van Leyenhorst als 4c aan zijn 25,6 km. kon beginnen. Hij liep een evenwichtige race en consolideer de de 4e plaats voor de Pijnenbur gers. Er had wellicht meer ingezeten, maar daar Joop niet helemaal fit was, kon hij hiermee meer dan te vreden zijn. Trainer Ton Duits wist in zijn etappe deze 4e stek eveneens te behouden. De trainer van de lange afstandsgroep was zeer gemotiveerd om tijdens deze etafette een goede tijd neer te zetten, wat hem dan ook lukte. Alphons van Damme mocht de grens passeren in de 5e etappe. Hij wist ook nog twee voorgangers te verschalken op een niet mis te verstane wijze. Toen hij bij het voor hem lopende Duitse duo kwam, demarreerde hij di- rekt en sloeg in een mum van tijd een flink gat. Hij finishte tenslotte 1 minuut na het nog steeds leidende BAV, ver vóór Marathon Soest en Tus Oeventrop. Jan van Ransdorp was degene die in de kortste, etappe (21,5 km) de leiden de positie kon overnemen. Na een rustige start wist hij langzaam maar zeker een flinke voorsprong op te bouwen, zodat de talentvolle Gert de De middernachtelijke start van de estafette Soest-Soest aan de gemeentegrens van Soest. Sponsor Howson Algraphy van de Gooise Atle tiek Vereniging (die met drie teams deelnam), was zichtbaar aanwezig, niet alleen met het startdoek maar ook in de persoon van algemeen directeur H.L. Bilek, rechts (met het baardje) naast de lopers. Het A-team van de G.A.C. eindigde op de derde plaats, na Marathon Soest (D.) en Pijnenburg. Ruygt met 6 minuten voorsprong kon starten. Gert toonde aan dat er voor hem nog een grote 'toekomst op de weg ligt. Hij liep in een schitterend gelijkmatig pasritme naar een voor sprong van 10.30 min. op de nr. 2 Marathon Soest. Dick den Oude, op en top voorbereid op dit evenement wist er nog 3 minuten aan vast te plakken en het leek erop dat de derde zege in suc cessie de Pijnenburg-formatie nauw elijks meer kon ontgaan. Hoe anders pakte dit uit. De direkte tegenstander van Harry van Brummelen klokte een 25 km-tijd van 1.24 uur en wist 6 mi nuten van de achterstand in te lopen, zodat een voorsprong van 7.40 min. overbleef. Tegen dit nivo was zelfs "de Soester lokomotief" niet opgewas sen. Aan Eef van den Brink "de eer" het karwei af te maken in de laatste etap pe. Hij wist echter wie zijn tegenstan der was. Jean Weyts, een in Duits land gelegerde Belg, die dit jaar op de 25 km. reeds 1.17 uur heeft staan, een tijd die slechts is weggelegd voor lopers van het kaliber Lambregts, Ten Kate en Niiboer. Eef opende vlot en dacht met deze opening de schade in de eerste ki lometers zo beperkt mogelijk te hou den. De Duitse Belg ging echter "als een beest tekeer" en opende in 15.00 min. op de eerste 5 km. De Soester slotloper liep voor wat hij waard was, kon de voorsprong tot en met de 23ste kilometer verdedigen, maar werd toen - 2 km voor het einde- opgeslokt door Jeam Weyts. Uiteraard volledige gedemoraliseerd liep de KARHU-atleet de laatste ki lometers uit en finishte 1.34 min. na, de ploeg van Marathon Soest (de or ganiserende vereniging), die hiermee voor de le maal zegevierde. AV Pij nenburg I moest met een eervolle 2e plaats genoegen nemen, ondanks het feit dat met de 15.21.21 uur het oude parcoursrecord met zo'n 12.30 min ver beterd was. het tweede team van AV Pijnenburg kwam zo'n 3.45 uur later binnen en wist een tijd te verwezenlijken van 18.06.01 uur. Dit leverde een 10e plaats op in de algemene eindrangschikking Hieronder volgt nog een volledig over zicht van de AV Pijnenburg-ploegen Etappe Pijnenburg I Tijd Pijnenburg II Tijd 1. 26,8 km Erik Bos 1.37.34 Harry Sonnemans 2.05.07 2. 25.9 km René Hoksbergen 1.39.55 Jan Westerbeek 1.57.13 3. 25.6 km Joop van Leyenhorst 1.33.30 Ivo Balvers 1.55.35 4. 23.7 km Ton Duits 1.32.48 Mart van Hal 1.55.05 5. 25.1 km Alphons van Damme 1.31.50 Joop Oranje 1.52.27 6. 21.5 km Jan van Ransdorp 1.23.50 Mieke Baars 1.40.47 7. 26.3 km Gert de Ruygt 1.28.56 Gerard Roest 1.57.36 8. 25.2 Dick den Oude 1.30.16 Ton Zwart 1.43.15 9. 25.1 km Harry van Brummèlen 1.31.32 Klaas Smidt 1.59.12 10. 25.8 km Eef van den Brink 1.31.02 Ruud Ambags 1.56.49 251.0 km Totaal tijd 15.21.21 19.06.01 Zondag 15 september waren 12 King's Road Riders voor een clubwedstrijd in Vianen. In de Open Klasse kwamen twee rijders in de finale. Arjan Kers behaalde een 2e plaats en dus een be ker, Gabi Walet moest zich tevreden stellen met een 5e plaats. De beide Powder Puffs Jessica v.d. Wolk en Mo nique Schiffert bereikten de finale, maar kwamen niet in aanmerking voor een beker; ze behaalden resp. de 6e en 7e plaats. Bij de Junioren behaalde Mare Schiffert na 3 manches een 2e, Raymond v. Lemel een 3e en Edwin Bectman een 3e prijs. 3e prijs. Niels Jager en Patrick v. Lemel be haalde in de finale resp. een 5e en 8e plaats. De Experts Arjan Kers en Gabi Walet werden allebei 2e na 3 manches. Robin v.d. Wolk en Sancho Kers werden uitgeschakeld in de manches.

Soester Courant | 1985 | | pagina 27