TAXI KLOMP 12984 BALKAN MENU Geertsema en Van der Hek in Soest over PvdA/VVD-kabinet Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 28 WOENÏ American Football te zien in Soest bij Nic van Dam Ochtendgroep assertiviteit te Soest Oudheidkamer Schaapskooien Fries toneel Kaas van Bentinckf onds op Hartje Zuid braderie 25,2 kg Burgerlijke stand Kinderkledingbeurs Peuterzaal 'De Bron' Kursussen Fries 16e Kraammarkt op 7 oktober Open Huis in de bibliotheek R.K.kerkdiensten TEL. Met de reumavereniging naar de Zuidpool Predikbeurten Vredesdienst op 22 september in Oude Kerk 'Vredestichters op oorlogspad' Het gas- en c.a.i.bedrijf in augustus Hondenshow in Zeist Zeister Postzegel- en Muntenbeurs Tapdansen bij de Amersfoortse Muziekschool Speeldoos surprise voor Soester senioren VOS-kursus:tijd voor jezelf Uitslag VVV-prijsvraag Rock Roll-avond in de Molensoos Bij stands vrouwen over 'kwijtschelding' Medische dienst In mei 1986 worden er weer verkiezin gen gehouden voor de Tweede Kamer, De JOVD-Eemland, de onafhankelijke liberale politieke jongerenorganisatie in de regio Eemland, is bezig haar acti viteitenprogramma af te stemmen op deze naderende verkiezingen. De eerste avond welke in dit kader ge organiseerd wordt staat in het teken van een mogelijke regeringscoalitie PvdA-VVD na de verkiezingen, De avond die de JOVD-Eemland op 20 september in het Witte Huis aan de Birkstraat te Soest zal organiseren, be gint 20.00 uur. De avond zal worden ingeleid door de heren W.J. Geertsema, Eerste Kamer lid voor de VVD, en A. van der Hek, Tweede Kamerlid voor de PvdA. Beide sprekers zullen een korte inleiding hou den, waarna aan de hand van een aan tal stellingen met de zaal gediscussi eerd zal worden over een mogelijke re geringscoalitie VVD—PvdA in de jaren l986-'90. De discussie zal onder leiding staan van de heer J.B. van Wuyckhuy- se, oud-voor;zitter van de JOVD-Eem land. Eventuele informatie over deze avond of de JOVD-Emland in het algemeen kan verkregen worden via de secreta ris van de afdeling, Irma van der Mr. W. Geertsema. Helm, Postbus 779, 3800 AT Amers foort, telefoon 02155-10227. De stellin gen voor de discussieavonden zijn op aanvraag gratis verkrijgbaar. Iedereen wordt van harte uitgenodigd op 20 september a.s. mee te komen dis cussiëren Het bestuur der JOVD-Eemland, Soest, 11 september 1985. Op zaterdag 21 september zal een dele gatie van "The Rams" American Foot- ball-club uit Amsterdam te gast zijn bij Nic van Dam aan de Van Weedestraat. Ieder uur van 11.00 tot 15.00 zal een de monstratie van deze spektaculaire sport gegeven worden. De Amsterdamse Rams bestaan bestaan nu 5 jaar. American football is de snelst groeiende sport in Nederland. In 1984 waren er nog maar twee teams nu al veertig. In het seizoen 1984 werden The Rams kampioen van de derde Duitse liga. In de tweede helft van september start de ochtend-assertiviteitsgroep, waarin nog enkele plaatsen vrij zijn. De avondgroep is reeds vol. De cursus vindt plaats op de woensdagochtenden van 9.15 tot 11.45 uur, gedurende 14 keer. De cursus is bestemd voor mensen die zich onzeker voelen; gebrek aan zelf vertrouwen hebben; moeilijkheden on dervinden in de omgang met anderen, té agressief zijn of tè verlegen, soms ook arrogant overkomen; zich makke lijk omver laten kletsen; opkijken tegen anderen; hun mening niet dur ven geven; bang zijn afgewezen te worden; bang zijn anderen te kwetsen en daarom hun irritaties binnen hou den; zich gespannen voelen, soms ge paard gaand met hyperventilatiegeen nee kunnen zeggen en daardoor vaak té veel hooi op hun vork nemen. In deze cursus leert men te zeggen wat men denkt en voelt zonder een ander daarbij nodeloos te kwetsen. De cursus bestaat uit een serie standaardoefe ningen, zoals b.v. het beginnen öf afbreken van een gesprek, met kritiek en waardering omgaan, conflicten oplossen, grenzen stellen enz. Daarnaast bestaat de gelegenheid om wanneer men dat wil, persoonlijke ■dingen aan de orde te stellen met betrekking tot de eigen situatie. De groep is geen "praatgroep", maar een "doe-groep", bedoeld om "vastge roeste" patronen te veranderen, situa ties waar men altijd met een grote boog omheen liep aan te pakken en op te lossen. Met elke cursist vindt vooraf een in dividueel kennismakingsgesprek plaats, dueel kennismakingsgesprek plaats. Voor mensen met problematiek die buiten deze cursus valt bestaat de mogelijkheid van individuele begelei ding. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs. A. Niemeijer, tel. 02155-18870. Bellen liefst tussen 8.30 en 9.00 uur s ochtends en in de namiddag vanaf 17.30 tot 19.30 uur. Rommelmarkt Julianakoor Op zaterdag 28 september a.s organi seert liet Julianakoor in gebouw Credo l achter de Julianakerk aan de Julianalaan i weer een rommelmarkt. Van 10.00 tot ca 15.00 uur is er van alles te koop, zoals kleding, boeken etc. Tevens is er een verloting waarvan de prijzen direct worden bekend gemaakt. Voor de kinderen is er- een grabbelton. Uiteraard is er ook gele genheid voor het gebruik van een kopje koffie, frisdrank, koek, warme worst, etc. jn 1985 werd op uitnogiging tegen de Franse Kampioen gespeeld en werd de Amsterdamse Bowl gewonnen. De federatie van American Football zal volgend jaar de Nederlandse kompeti tie starten met twee divisies. Tevens zullen volgend jaar in augustus de Europese Kampioenschappen in Ne derland gespeeld worden. Zaterdag a.s. kan men bij Nic. van Dam nal een voorproefje van dit spek takel zien. In Soest liggen de meeste boerderijen op de grens van het lage land en de hogere Enggrond. Dat is een ideale locatie voor een agrarisch bedrijf. Immers, aan de ene kant de polders voor het vee weiden en grasproduktie, terwijl aan de andere kant het graan verbouwd kan worden en teven bieten en knollen, die weer voor veevoer kunnen dienen. Tot de veestapel behoorden destijds ook veel schapen en daaraan hebben we de schaapskooien overgehouden, in zomer en winter zeer fotogenieke objecten. Dat blijkt uit de prachtige opnamen die momenteel in de Oudheidkamer geëxposeerd worden. En loop dan ook even door naar "de deel", waar in natura vele oude gebruiksvoorwerpen van de boerderij zijn te zien. Klompen worden gemaakt uit wilgen hout. Hoe uit een blok hout zo'n de gelijk soort "schoeisel" ontstaat, dat is ook te bewonderen op Ferdinand Huycklaan 18, zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Op vrijdag 4 oktober wordt een toneel voorstelling gehouden in de grote zaal bij de Ontmoetingskerk, Minckeler- straat 161 te Hilversum. De aanvang van deze eerste toneelavond in dit sei zoen is gesteld op 8 uur 's avonds. Het gewicht van de kaas - die beschik baar was gesteld door Pieter Bor's Kaashuis uit Soest - bedroeg 25,2 kg. De antwoorden varieerden van 12 tot 60 kg! Het was dus niet gemakkelijk. De prijs is gewonnen door Marco Schouten, Groen van Prinstererstraat 32 Soest, die 25 kg noteerde. Proficiat! Marco kan na een telefoontje de prijs ophalen bij Mevr. J.H. ten Cate, Veen besstraat 426 Soest (tel. nr. 18039). Het Bentinckfonds dankt allen - ook de vele "grabbelaars" - die op deze wijze hun steentje hebben bijgedragen. Wellicht zijn er in Soest/Soesterberg gehandicapten die toch ook graag iets aan sport zouden willen doen. Neemt u voor informatie dan eens contact op met Mevr. ten Cate, tel. 18039. Doen! Het is voor u wellicht belangrijk en het is tevens erg gezellig. Wie de gehandicaptensport in de gemeente Soest financieel wil steunen, kan zich opgeven als donateur voor 15,- per jaar minimaal. Men kan het bedrag storten op giro 26.33.236 of bankrek. N.M.B. Soest nr. 68.43.64.875 t.n.v. Penningmeester van de Stichting Bentinck Fonds. Het Bentinckfonds zal daarvoor zeer dankbaar zijn. Er is n.1. dringend behoefte aan een andere bus voor het vervoer van de deelnemers - met of zonder rolstoel - en vele klein tjes maken één grote GEBOREN Karin, dochter van E. van Renswouw en A. E. van Beek. - Marcus Johan- nes Hendrikus, zoon van R. H. J. Too- nen en S. C. de Jong. - Stephanie Gerar- da Engelina, dochter van A. J. P Oprins en M. J. G. van Batenburg. - Richard, zoon van M. Aachban en C. Heems kerk. - Jessica Maxine, dochter van R. E. Damhuis en B. M. Oosterbaan. - Anouar, zoon van A. S. Kasri en L. Sal- moune. - Stephanie Margaretha, doch ter van L. W. R. Felleman en A. M. van Logtenstein. - Annemieke Emmy Hele- na, dochter van P. J. C. Hereijgers en G. E. Mennega. - Paul Pieter, zoon van P. van der Hoeven en G. H. van Heijst. - Marieke, dochter van J. H. van Delft en H. A. T. Konter. - Jules Tiddo Mar- chines, zoon van H. A. W. M. Tiddens enC. A. M. Santegoets. ONDERTROUWD: Mijndert de Kok en Petronella Wil- helmina van Leuveren. - Arie Postema en Anita Johanna Spilker. - Stephen Yaw Etsiwah en Beatrice Danso. - Fredrick Erwin Thomas en Wanda Ma- rie Crump. - Franciscus Cornelis Ma ria Lieverse en Maria Ida Margaretha Dooper. GEHtyWD: Raymond Hendrik Schothuis en Linda Anushka Griek. - Willem van Zanten en Johanna Adelaide Veldhuizen. OVERLEDEN: Jacoba Havekotte, wed. van D. Altena. - Sientje Elisabeth Anna van Wijk, wed. van A. van Zetten. - Tina Marga retha Groenesteijn, echtgen. van H. J. Strumpel. - Christiaan Marinus Brou wer. - Gijbert Ruizendaal, echtgen. van J. W. Smits. Op zaterdag 28 september gaat de deur van de peuterzaal De Bron om 10.00 uur open voor de 4e kirderkleding- beurs. De kledingbeurs is steeds voor iedereen een groot succes geweest, dus kom even een kijkje nemen en zie of er iets van uw gading bij is. Er is kinderkleding in de maten 56 t/m. 176. Ook deze keer is er van alles. Schattige baby boxpakken (ook voor de baby pop), stoere winterjacks, blousjes, truien, broeken en jurkjes. Alleen scho ne en hele kledingstukken worden ver kocht. De kledingbeurs is geopend van 10.00 uur tot 12.00 uur. De speelzaal is te vin den achter/onder Van Dam Super/Hons- bergen. Voor inlichtingen: tel. 11068, Ineke Westerhof. Al tien jaar lang wordt hier in de omge ving een kursus Fries gegeven. De kosten van de kursus zijn 95,- Hierbij is het boekengeld niet inbegrepen. De kursus duurt het hele winterhalfjaar. Men kan een eksamen afleggen, maar dat is niet verplicht. De plaats waar de kursus zal worden gegeven op dinsdag 24 september in de Volksuniversiteit te Amersfoort. Voor nadere informatie J. Geertsma, tel. 03461-2883. PvdA vergadert in rest. Van den Brink In tegenstelling tot eerdere berichten zal de ledenvergadering van de afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid op dinsdag 24 sep tember niet plaatsvinden in de Borg, maar in restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Op de agenda staan o.m. de verkiezing van een onafhankelijke commissie, die een advies zal uitbrengen over de ont- werp-kandidatenlijst, en de bespreking van het ontwerp-verkiezingsprogram- ma 'De toekomst is van iedereen Op maandag 7 oktober a.s. vindt in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg de inmiddels 16e Kraammarkt, met alle mogelijke informatie die voor aan staande moeders (en vaders) van be lang kan zijn, plaats. Met het oog daarop hier opnieuw korte artikeltjes over twee instellingen die op de Kraam markt vertegenwoordigd zullen zijn en die zichzelf hiermee introduceren. De Kraammarkt begint op 7 oktober om 19.30 uur. Verenigiging 'Samen bevallen' (psycho-profylactische voorbe reiding) De Vereniging "Samen Bevallen" geeft cursussen aan ouderparen ter voorbe reiding op de bevalling. Zwanger wor den, zwangerschap en bevallen beho ren tot de meest ingrijpende emotione le ervaringen in een mensenleven. El ke zwangerschap en bevalling is uniek, vaak het hoogtepunt in het leven van de ouders. Door de zwangerschap en de geboorte samen te beleven kan de on derlinge relatie verdiept worden. Het intensieve contact met een ver trouwde partner geeft de moeder kracht tijdens de geboorte. Door zich samen voor te bereiden op de beval ling Kunnen zij zich een natuurvrien delijk beeld vormen over het geboorte proces, de ontsluiting, het geboren worden en het eerste contact met de pasgeborene. De cursus bestaat uit 10 avonden, waarvan één filmavond. Informatie over deze vereniging kunt U krijgen op de kraammarkt. 'Moeders voor Moeders' Zoals altijd is ook "Moeders voor Moe ders" weer vertegenwoordigd op de Kraammarkt. Het is verheugend dat deze organisatie zeer onlangs haar koers gewijzigd heeft. De grondstof die uit de urine van zwangere vrouwen wordt gehaald zal alleen nog maar ge bruikt worden voor de bestrijding van vruchtbaarheidsproblemen bij mensen. Er gaat dus niets meer naar de dieren wereld. Een goede zaak, en een reden voor a.s. moeders om mee te doen. Een wijdverbreid misverstand is trouwens nog hier en daar aanwezig, n.1. dat de urine ook georuikt zou wor den voor kosmetische doeleinden. Dit is persé niet waar. Alles wat U weten wilt over het hoe en waarom van "Moeders voor Moeders" kunt U op de kraammarkt te weten ko men. Landelijke bibliotheekdag 28 september: Op zaterdag 28 september houdt de openbare bibliotheek in Soest open huis. Van 10.00 tot 14.30 uur is de Hoofdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan ge opend voor zowel leden als niet-leden. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken wat de bibliotheek te bieden heeft. Op deze feestelijke dag is er van alles te beleven, voor jong en oud. Ver schillende activiteiten worden georganiseerd, zoals: Ruilbeurs voor strips Tussen 11.00 en 12.30 uur tekenwedstrijd voor de jeugd Soester kunstenaars stellen ten toon Bindwerk voor de bibliotheken Informatiestand Bibliotheek Soest met verkoop van reductie-abon nementen voor nieuwe leden De activiteiten worden muzikaal omlijst door de Regionale Muziekschool Amersfoort-Soest. De Bibliotheekdag wordt mede mogelijk gemaakt door de Rabo-Bank Soest. De meeste openbare bibliotheken in Nederland doen mee aan deze eerste landelijke Bibliotheekdag met het thema: "Informatie, we zijn er voor". De landelijke Bibliotheekdag is een initiatief van het Nederlands Biblio theek en Lektuur Centrum (NBLC), de vereniging van openbare biblio theken in Nederland. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur N In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Op dinsdagmiddag 24 september a.s. opent de Reumavereniging Baarn/Soest e.o. haar winterseizoen in de vernieuwde Speeldoos in Baarn. De heer Roest, medewerker van het K.N.M.I. in de Bilt, zal aan de hand van dia's vertellen over zijn reis naar de Zuidpool. Het belooft een interessante en leerzame middag te worden. Een ieder is van harte welkom in de Speeldoos, Rembrandtlaan 35 te Baarn. Aanvang 14.00 uur. Zaterdagmiddagmuziek In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op zaterdag 21 september 1985 de cyclus met werken van Johann Sebastian Bach worden be sloten met het vierde en vijfde Rran- denburgs concert. Het barokorkest van de Domcantorij staat onder leiding van Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Zondag 22 september HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur Oecumenische Vredesdienst, Raad van Kerken Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat '2 10.00 uur kand. P. v.d. Steeg, Houten; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Romeny In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. vanBuuren; H.A. 17.00 uur ds. J. C. Greive; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. J. O. C. Bouma, Noordeloos De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur kand. P. v.d. Steeg. Houten; gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. A. Hordijk 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 (woensdag 18/9: 19.30 uur ds. J. Mol) 9.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. mevr. C. E. Jolles EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur ds. A. van Slooten CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur dienst van prediking JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H. Denekamp Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 en 19.00 uur ds. H. K. Zijlstra BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 11.00 uur ds. W. Borgdorff, Doorn EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. H. Smit Duyzentkunst, Amsterdam VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserstraat 63b 19.00 uur br. A. Luyben, Soest In het kader van de Vredesweek 1985 vindt op zondagavond 22 september a.s. een Oecumenische Vredesdienst plaats in de Oude Kerk aan de Toren straat, uitgaande van de Raad van Kerken te Soest. De dienst is voorbe reid door de werkgroep Oecumenisch Avondgebed van de Raad van Kerken en leden van de IKV-kern (Interkerkelijk Vredesberaad) in Soest. Het thema is: "Vredestichters op oorlogspad". Voorgangers zijn ds. Jan van Veen, legerpredikant/stafmedewerker Vor mingscentrum PGV "Beukbergen" in Huis ter Heide, en aalmoezenier Koos Zaal, verbonden aan de Koninklijke Luchtmacht regio Soesterberg. De dienst begint om 19.00 uur. Ieder is van harte welkom. De gasinkoop in de maand augustus bedroeg J.632.858 m3. In augustus 1984 was dat 1.330.514 m3 en in augustus 1983 1.255.938 m3. Tot en met augustus is 46.533.687 m3 ingekocht. Vorig jaar was het 42.775.368 m3 en in 1983 39.619.595 m3. Het aantal gasverbruikers steeg ver geleken met de maand juli van 14.906 naar 14.930. Het aantal c.a.i.-abonne menten steeg in dezelfde periode van 12.027 naar 12.064. Zondag 22 september a.s. zal het de 8e maal zijn dat de Zeister Kynologen- club een hondenshow (clubmatch) or ganiseert. Dit grote evenement wordt dit keer in de Sporthal Dijnselburg aan de Panweg te Zeist gehouden. Om 10.00 uur beginnen de keuringen en gaan de deuren open voor het publiek. Alle honden zullen daarna per ras en per klasse gekeurd worden. Men kan zijn eigen hond niet meenemen. Voor deze show zijn 255 honden inge schreven van diverse rassen. Omstreeks 16.00 uur strijden de beste honden van de show om de titel "beste hond van de clubmatch 1985' De eerste beurs van het komende sei zoen zal worden gehouden op zaterdag 21 september in de kantine van de Zinzendorf-MAVO Zinzendorflaan) van 10.00 tot 16.00 uur. In de directe omgeving is voldoende parkeergelegenheid. De Regionale Muziekschool voor Amersfoort, Soest en Hoevelaken, geeft op zaterdag, 21 september van 11 tot 12 uur een introductieles tapdance, op de balletzolder van de muziekschool te Amersfoort. Na deze introductieles start de "opstapcursus" van 12 lessen tapdance. i kosten50,- t/m 20 jaar en 80.- v.a. 21 jaar i. De aanvangslessen zijn zodanig opge bouwd, dat een goede basis wordt ge legd vooralle tapstijlen. De docente is Elly van Ooyen. die op de introductieles alle inlichtingen kan ge ven over kleding enspeciale tap-schoe- nen. Iedereen die belangstelling heeft en 12 jaar of ouder is. kan komen kij ken. Dinsdag 19 november a.s., aanvang 14.30 uur, maakt de TROS-televisie opnamen van de Hans Sleeswijk theaterproduktie "Waar is de bruid?", een blijspel waaraan vele bekende Nederlandse acteurs mee werken. Deze door John v.d. Rest geregisseerde voorstelling is toe gankelijk voor bejaarden uit Baarn en Soest. De speciale toegangsprijs bedraagt slechts 5,-. De kaart verkoop voor dit buitenkansje be gint op 4 november a.s. Vrouwen zijn vaak druk bezig: zorgen voor man en kinderen, werken in en buiten huis, vrijwilligsters werk, be taald werk. Maar. hoe is het met je zelf? Kom naar de VOS-kursus. VOS betekent: Vrouwen oriënteren zich op de samenleving. Samen met een groep vrouwen bepaal je de onderwerpen waarmee gewerkt wordt. Twaalf ochtenden in de "Open Hof", hoek Dal- weg/Veenbesstraat. De start is op woensdag 25 september. De ochtenden duren van 9.15 tot 11.15 uur en worden georganiseerd door werkgroep EVA. De kosten zijn f 30,- voor de hele kur sus. Gratis kinderopvang is aanwezig. Inlichtingen en opgave bij Tetchen Steenbrink. tel. l794hoi Toos Slagt. lel. 17641. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 NU OOK IN SOEST! JOEGOSLAVISCHE SPECIALITEITEN Zaal voor bruiloften en partijen v.a. 20 personen De vijfde vraag "Hoeveel jaar bestaat de VVV Soest volgend jaar'tijdens de prijsvraag op de braderie Hartje- Zuid was voor de deelnemers het groot ste struikelblok. Niemand van de in zenders beantwoordde deze vraag goed. Volgend jaar bestaat de Soester VVV niet minder dan 80 jaar en is daarmee één van de oudste van ons land. Elf inzenders hadden alleen deze vraag fout. Tussen hen werd geloot voor de vijf prijzen. De gelukkigen zijn: Chis- tine Roest, Birkstraat 126; I. Enden dijk, Plasweg 51; M. de Bruin, Gallen- kamp Pelsweg 23; M. Strietman, Schoutenkampweg 20 en mevr. Her klots, Minstreelpas 34. Van de andere vragen die alle betrek king hadden op Soest, gaf de beant woording van de vraag "Wat voor soort boom is de oudste boom van Soest in de Kerkebuurt?" ook veel problemen. Het is een lindeboom, maar de inzen ders hielden het ook vaak op eik en beuk. Vanavond organiseert jongerencen trum De Molensoos een rock roll- avond voor alle jongeren van Soest vanaf 16 jaar. Deze special zal een veel omvattend muzikaal intermezzo worden van de jaren 50 en 60. Van Bill Haley tot en met Johnny Otis Show, van Fats Domino tot de big King Elvis. Muziek om op te kunnen blijven dansen. De zaal gaat om 19.30 uur open en de avond duurt tot ongeveer 23.00 uur. Als je nog een leuk idee weet om verkleed te komen in de stijl van die jaren 50 of 60, dan is dat van harte belkom. De potten brilcream zijn immers nog steeds in de handel, anders helpt een beetje groene zeep. Op dinsdagmorgen 24 september houdt het Comité "Vrouwen in de Bijstand" weer een bijeenkomst, aanvang 9.30 uur in "'t Kruispunt", Albert Cuyp laan naast de bibliotheek Onderwerp deze morgen: o.a. Kwijt schelding gemeentebelastingen. Prijzen stof zuigerpr ij s vraag vielen ook in Soest De Philips-stofzuigerkrant, die in april van dit jaar in het hele land en door de firma Schoemaker, Van Weedestraat, ook in Soest werd verspreid, bevatte een aardige prijsvraag. Onder de veertig prijswinnaars bevinden zich ook twee inwoners van Soest: de Heren J. W. Kragt en B. Morsing. Zaterdag 21 en zondag 22 september HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: A.W. Chavannes en mevr. M. Ver- berne, Pr. Bernhardlaan 54, tel. 14545. J.P. krijger. Prunuslaan 10. tel. 12423. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg L. H. en W. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 030-782696. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weede straat 183, tel. 12487. Extra dienst op zaterdag 09.00-12.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J. B. M. Eggink, Speenkruidstraat 41, tel. 13517. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander, Bunschoten, tel. 03499- 84455. Kleine huisdieren A. A. van Knapen-de Jong, Ereprijs- ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon antwoordapparaat02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14,tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, lel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 óf 2097. Stichting Het V eilig Huis Vaartweg 23-25, «hilversum, tel. 035- 23493. Opvang m crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie: Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 6. 3768 XM Soest. lel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. I.i pleescursus \<>oi informatie Lipleescursus Me vrouw H H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Sniilsweg3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die mei roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te.20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwege, Korte Brinkweg 19 tel 14583.

Soester Courant | 1985 | | pagina 28