\0D ca /u\ i MET HET OOG OP UW BRIL. rm Soest 50 jaar geleden eo sigaren. W. W. DEELEN b.v. Mariastraat belangen verlangt strenge voorwaarden bij verkoop Mariaschool Huurdersvereniging Soest/Soesterberg groeit snel lbrilmodel jmi SMIT - sigarenmagaziin vraagt: uw aandacht voor: VEILING - SOEST WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 Bouwzaken Verleende bouwvergunningen s Nederlandse Export Combinatie te Soest reikte Exportprijs uit Vrees voor verdergaande exploitatie Ledenvergadering op £4 september TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Samen werken aan de toekomst! l OPEN HUIS woensdag 25 september 1985 PUBLIEK VERKOPEN 20 September 1935 De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor het verbouwen van een woonhuis tot pension, Burg. Grothestraat 53 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, vanaf donderdag 19 september 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I (kamer 23) ter inzage. (Niet gebonden besluiten) plaatsen carport, Amersfoortsestraat 120; vernieuwen en vergroten varkensschuur. Peter v.d. Breemerweg 9 bouwen transformatorruimte, Insingerstraat, sectie G, nr. 6275; bouwen magazijn, Soesterbergsestraat 49. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikken (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur De NEC-EXPORT-SCEPTER wordt uitgereikt aan Kappa Karton en Papier B.V. te Sappemeer (dochter van de Kon.Ned.Papierfabrieken N.V. te Maastricht) door Drs. G.M.V. van Aardenne, Minister van Economische Zaken, op 18 september 1985 om 15.00 uur. De Nederlandse Export Combinatie (NEC) te Soest is een bundeling van 550 Nederlandse exporterende onder nemingen (uit elke branche één). Een opvallend succesvolle exporteur kan eens per jaar worden onderschei den met de NEC-EXPORT-SCEPTER; een door stadsbeeldhouwer Marcus Ravenswaay uit Gorinchem vervaar digd kunstwerk, geinspireerd op het Mercurius-beeld. Dit jaar werd de onderscheiding toe gekend aan Kappa Karton en Papier B.V. te Sappemeer, fabrikant van grijskarton, onbeplakt en beplakt in vellen en op rollen. (600 personeels leden; 80% van de produktie wordt geëxporteerd; het produkt wordt ge bruikt voor boekbanden, mappen, spel len, puzzels, luxe dozen). SOEST REGENTESSELAAN ACACIALAAN Rustig gelegen middenwoning m. schuur en tuin N.O. (Bouwjr. ca. 1962) Ind.: entree, toil., woonkam. (7 x 3.70/ 3.30), ged. open keuk. (Husqvarna, inb. app), 3 sl.kam., douche, vaste trap naar zolder, c.v., dubb. beglaz. (hele huis) en nwe. ramen en kozijnen - (Meranti) Gevraagde koopsom f 148.000,- k.k. P. C. HOOFTLAAN Gunstig gelegen vrijstaand woon huis met vrije besloten tuin. Ind.: en tree, kelder, hal, toilet, L-vormige woon kamer (ca. 9.5 x 7/3.5), moderne luxe keuken met app., bijkeuken; verd.: 3 slaapkamers, luxe badkamer (ligbad, douche, 2e toilet), vaste trap naar zol der met kamer. Voorzien van gas-c.v. Totaal oppervlakte 567 m2. Gevraagde koopsom 278.000,- k.k. MIDDELWIJKSTRAAT Nabij de Oude Kerk gelegen vrij staande woonhuis (onderkeldjsrd) met garage, erf en aangelegde tuin. Bouwjaar 1958. Ind.: ruime hal met Soln- hofer betegeling, toilet, garderobekast, keuken, bijkeuken, zonnige woonka mer (ca. 30 m2); verd.; ruime overloop, 3 slaapkamers, douchecel, afzonderlijk 2e toilet, zolder met vliezotrap (ged. be vloerd). Gas-c.v. Inhoud ruim 500 m3. Thermopane beglazing. Op minimaal 2 min. afstand van station. Totaal op pervlakte 865 m2. Gevraagde koopsom f 325.000,- k.k. SOEST-ZUID KERKSTRAAT Rustig gelegen, perfekt onderhouden middenwoning (1960) met aange legde tuin op het zuiden. Ind.; entree, toilet, geheel betegelde bijkeuken, luxe keuken met inbouwapp. (incl. vaat wasser en koelkast), uitgebouwde L- vormige woonkamer (ca. 30 m2) met open haard en schuifpui naar terras; verd.: overloop, 3 slaapkamers, luxe badkamer met 2e toilet, vaste trap naar zolder. Voorzien van lokale gasver- warming. Geheel voorzien van isolatie glas. Gevraagde koopsom f 148.000,- k.k. KERKSTRAAT Helft van dubbel woonhuis (ge moderniseerd) met schuur en vrije zon nige tuin. Ind.; hal, toilet, royale woon kamer met aangebouwde serre (ca. 48 m2) met open haard en schoonmet- selwerk, keuken; verd.: 3 slaapkamers, luxe badkamer (ligbad, 2e toilet), vaste trap naar zolder. Voorzien van gas-c.v. Totaal oppervlakte 367 m2. Gevraagde koopsom 178.000,- k.k. VOSSEVELDLAAN Half-vrljstaande woning (1925) met schuur en zonnige tuin. Ind.: en- ree, toilet, kelder, woonkamer (ca 34 m2), keuken, bijkeuken; verd.' overloop, 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap laar zolder. Voorzien van c.v. Totaal )pp. 345 m2. Bevraagde koopsom f 125.000,- k.k. In de rustige villawijk "Het Vosseveld" gelegen half-vrljstaande villa (ca 1930) met garage en besloten tuin. Dichtbij winkels, openbaar vervoer en natuurgebied. Ind.: ruime hal, toilet, keuken (ca. 10 m2), grote voorkamer (28 m2), achterkamer (26 m2); 1e verd.; 2 grote slaapkamers, badkamer; 2e verd.: 2 slaapkamers; vliering. Voor zien van c.v. Totaal opp, 400 m2. Gevraagde koopsom 270.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR GALLENKAMP PELSWEG 11 SOEST Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262, 17251 of 21752 PER DIAPRINT TT v Weedestraat 85 De bewonersvereniging Mariastraat Belangen lijkt zich nog niet te hebben neergelegd bij de voorgenomen ver koop van de Mariaschool, die morgen avond in de gemeenteraadsvergade ring alsnog aan de orde komt, nadat het voorstel daartoe in augustus van de agende was afgevoerd. Vorige week had het er - nadat de koper, de heer J.Smeeing, en de bewoners in een vergadering van de commissie Ruim telijke Ordening hadden ingestemd met een gesprek, waarin naar ver wachting de laatste plooien zouden worden gladgestreken - alle schijn van dat de strijd om de Mariaschool tot het verleden behoort. Een communi qué van Mariastraat Belangen, dat in het weekeinde werd gepubliceerd - wijst echter in een geheel andere richting. De bewoners vinden nu dat aan de verkoop strenge voorwaarden moeten worden verbonden. In het over leg met de koper is kennelijk nieuwe informatie op tafel gekomen, die de be woners voor hun aanvankelijke bereid heid tot instemming deed terugschrik ken. Openlijk wordt nu de vrees uitgespro- kan dat de firma Smeeing in een deel van het schoolgebouw - name lijk een van latere tijd daterende aan bouw, de gymzaal waarvan de be woners vinden dat het een "lelijk stukje nieuwbouw" is, dat bij handha ving van het gebouw als beeldbepa lend pand maar beter kan verdwij nen - en in de gymzaal zelf een fit ness-centrum of andere publiektrek- kende activiteiten wil vestigen. De be woners hebben dit opgemaakt uit "voorzichtige toespelingen" van wet houder Plomp en gemeentesecretaris Kruitwagen. De heer Smeeing bleek fel gekant tegen afbraak van de aanbouw. Verzet "De gesuggereerde exploitatievorm kan op alle vormen van verzet reke nen", aldus de bewoners. "Wij hebben er al moeite genoeg mee dat de schoolfunctie ons werd afgenomen en dat wij nu onder voorwaarden ge noegen zullen moeten nemen met kan toren. Als eerste eis stellen wij dat er een deugdelijk verbod komt op een publiektrekkende commerciële exploi tatie in welke vorm dat ook. De pertinente weigering om een stukje lelijke nieuwbouw te slopen, aldus de bewoners vereniging, "gaf ons inzicht in de verdergaande plannen tot com merciële exploitatie van de Maria school. De ambities van de heer Smeeing beperken zich niet tot kan toor/showroom, en B. en W. spreken zich niet duidelijk uit." Mariastraat Belangen vreest dat er een dansschool, een fitnesscentrum, een sauna, conditietraining annex bar worden gevestigd, waarvan zowel bin nen als buiten het gebouw overlast voor de buurt zal ontstaan. "Garan ties zijn een dringende noodzaak, te meer daar er nu al rekening wordt gehouden met toekomstige nieuwe ex ploitatievormen. Dit nieuwe probleem verstoort het onderling vertrouwen en voegt zich bij de andere nog op te lossen problemen rond een kantoor/ schowroom-vestiging' Twijfels Mariastraat Belangen stelt nu als eis dat de Mariaschool in de oorspron kelijke staat wordt teruggebracht en dat het lelijke stukje nieuwbouw wordt afgebroken. "Handhaving van dit ont sierende gedeelte geeft twijfels en is ongeloofwaardig met betrekking tot de goede bedoelingen en tot de beoogde bestemming. Verder wil men handha ving en herstel van oorspronkelijke ge velpartijen, een verbod op aanbouw en uitbreiding, geen reclames ("Behou dens een gedistingeerde naamsaandui- ding") geen opslag van materiaal en materieel in en om het gebouw, schil derwerk in de oorspronkelijke kleuren. Daarnaast verlangt men definitieve af sluiting van de toegang tot het terrein achter de school en een groenvoor ziening langs de school op de plaats van de huidige tegelbestrating. "En ten overvloede wellicht dat het gebouw voor niets anders wordt bestemd dan voor kantoor/showroom, zonder een specifiek publiektrekkende functie". Mariastraat Belangen dringt in de brief aan het gemeentebestuur op nieuw aan op een gerechtelijk onder zoek naar de in de school aange richte vernielingen. Tenslotte wijst men erop dat er geen oplossing is voor het parkeerprobleem in de Maria straat die te klein is om auto's te verwerken, die het gebouw als kan toor/showroom zou trekken. De huurdersvereniging Soest/Soester berg, opgericht in het voorjaar van 1984, groeit snel. De ledenwerfaktie die gehouden is in Soest heeft het leden tal tot boven de 125 gebracht. Als 100e lid kon worden ingeschreven dhr. P. H. Bakker uit de Colenso. Dat de ledenaanwas groot is, komt doordat de vereniging reeds in de korte tijd van haar bestaan heeft laten zien wel degelijk de problemen en vragen waarmee huurders zitten, te kunnen helpen oplossen. Nu er van rijkswege de laatste jaren steeds nieuwe regels zijn vastgesteld, zoals het nieuwe puntenwaarderings systeem, weten huurders er vaak niet voldoende van. Het lidmaatschap van de vereniging is dan zinvol, en in bepaal de situaties onontbeerlijk. Ook op lokaal niveau is de vereniging aktief. Via kontakten met de gemeen telijke dienst voor Openbare Werken is bereikt dat de groenvoorziening rond de flats aan de Plesmanstraat in Soes- terberg zal worden aangepast en ver beterd, wat de leefomgeving zeer ten goede zal komen. Tevens zal de ver eniging als spreekbuis gaan fungeren in het komende overleg met de ge meente over de invoering van de vuil- verzamelcontainers voor de flats. De huurdersvereniging, destijds opgericht door huurders van de zgn. BOOGMY- woningen, heeft deze maand afronden de gesprekken over de invoering van nieuwe huurkontrakten en bijbehoren de algemene huurvoorwaarden, voor huurders van Boogmy-woningen. Non BREUKELEN VERTROUWD FINANCIEREN Ja, dat kunt U bij ons. Vertrouwd, omdat wij U deskundig informeren over de talloze financie- ringsvormen. Een financiering voor Uw auto, boot, caravan etc. Kom eens rustig praten of bel voor een afspraak!!! Vrijblijvend informatie bij: A.A. van Breukelen Assurantiën N.B.V.A. Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 TELEFOON 02155 -17089 Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. sU De huurdersvereniging staat open voor alle huurders in de gemeente Soest en is een afdeling van het Nederlands Verbond van Huurders te Emmen. Op de 24e van deze maand vindt er weer een ledenvergadering plaats in de open Hof te Soest, waar een groot aantal onderwerpen wordt behandeld. Het lidmaatschap van de vereniging kost 1,50 per maand; daarvoor ont vangen de leden de huurderskrant, ad viezen en tips, en waar nodig onder steuning bij het oplossen van proble men met hun verhuurder. Informatie: W. Koevoets, Gen. Winkel manstraat 42, Soesterberg, tel. (03463- 2962, of bij mevr. J. v.d. Poll, Colenso 10, Soest, tel. (02155-17065. Wandelwagentje gestolen Mevrouw C.M. uit Soesterberg meldde de politie in het weekeinde de diefstal van een kinderwandelwagentje. Het wagentje stond in het gemeenschappe lijke trappenhuis van een flatgebouw aan het Dorpsplein ZATERDAG 21 SEPTEMBER Doorlopende mode-shows Nieuwe kollekties najaar '85 vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest ZUIDPROMENADË BaAB TELFFOON12874 HARTJE-ZUID Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest zullen op 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest ex artikel 1223 lid2B.W. 1De middenwoning met schuurtje, ondergrond, erf en tuin, WIARDI BECKMANSTRAAT 332 TE SOEST kad. bekend gem. Soest, sectie G nr. 7598, groot 1.53 are. Onr. goed bel. 1985: f218,- eig.; f174,-gebr. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. 2. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend ge bruik van de flatwoning met berging, RUBENSLAAN 126 TE SOEST kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 2758A-27. Onr. goed bel. 1985: f109,- eig.; f 87,- gebr. Servicekosten incl. verw. en erfpachtscanon f289,45 per maand. De flatwoning is leeg en ontruimd te aanvaarden. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betreffende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 23 oktober 1985. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Ontruiming van perceel 1. kan zo nodig worden gevorderd met de grosse van de akte van veiling. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notarissen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-1 2315. Excursie van de leden van den Raad Maandag hebben de leden van den Raad een excursie gemaakt naar de gemeentebosschen en de ontginningen, uitgevoerd in werkverschaffing. De heer Ir. H. W. Schenkenberg van Mierop, houtvester bij het Staats- boschbeheer, gaf daarbij de noodige voorlichting. Een bezoek werd gebracht aan het wandelbosch, nabij „Zonnegloren."alwaar de onder beplanting werd bezichtigd. Ook werd de uitgevoerde beplanting in 1934 door middel van berken en Corsicaansche dennen bij „Klein Zwit serland" in oogenschouw genomen terwijl tevens kennis werd genomen van de wijze van beteugeling van zandverstuiving der Soester Duinen, 's Middags werd een bezoek gebracht aan de ontginning nabij pension „Nova" en aan de kweekerij in het „Ezelsveld". Tenslotte werden de werken, die in uitvoering zijn óp het „hoogt" bezichtigd, alsmede de ontginning bij Pijnenburg. Verkeersverbetering In antwoord op een verzoek om op den Rijksleg Soest-Baarn, bij hotel Trier, ter hoogte van de aansluiting met de Provincialen weg De Bildt- Soestdijk, in het belang van de veiligheid van het verkeer een asver- keersstreep te doen aanbrengen, ontving de K.N.A.C. van den wegbe- heerder bericht, dat daartoe zal worden overgegaan. w" ''Vechtpartij In de nacht van Zaterdag op Zondag j.1. had in de Torenstraat een kleine vechtpartij plaats tusschen V. en K. van hier. Toevallig bevond zich een surveilleerend agent van politie daar ter plaatse, die onmiddellijk tusschen beide kwam. K. die hevig ontdaan was en wiens hoofd bloedde is, na verhoord te zijn, naar zijn woning gegaan, terwijl tegen V. proces-verbaal ter zake mishandeling werd opgemaakt. Diefstal Boomvruchten In verband met de herbaalde klachten, welke bij de politie binnenkomen over diefstallen van fruit uit boomgaarden, is het thans aan de politie gelukt aan te houden de gebr. B. alhier, die bekend hebben zich aan dergelijke feiten te hebben schuldig gemaakt. Proces-verbaal is opge maakt. Soester Kinderzang De besturen van de Kinderkoren de „Jonge Zangers" en „Wij willen zingen" zijn op de goede gedachte gekomen deze beide koren te com bineeren, zoodat we dus eerlang in Soest een kinderkoor rijk zullen wor den, dat onder de bekwame leiding van den heer Bartelsman er zeker zal mogen zijn. Over de leiding van den heer Bartelsman behoeven we niet uit te wijden, daar die in de zangerswereld al reeds jaren zijn spo ren heeft verdiend en bovendien in Soest geen onbekende is. De naam van de gecombineerde vereeniging zal voortaan zijn „De Jon ge Zangers", onderafdeeling van „Wij willen zingen", terwijl de repe tities zullen worden gehouden op het Hart, in de zaal van den heer Huis- kens, op Woensdagmiddag van 2-3 uur. De eerste repetitie zal echter morgenmiddag (Zaterdag) plaatsvinden op genoemden tijd. Waar de belangen van kinderzang een koorzang voor volwassenen nogal ver schillend zijn, zal het kinderkoor een eigen bestuur houden, voeling houdend met het bestuur van „W.W.Z.". Genoemd bestuur zal op de te beleggen ouderavonden gekozen worden uit ouders der kinderen en belangstellenden voor kinderzang. We kunnen niet anders dan deze combinatie van koren toejuichen. Wanneer ze aan 'n Edeldek «en keurigen inhoud paren, Rinaldo 3-6 en 8 cents sigaar. Wiga;l 3-6-8-40 en J2 cents sigaar, Genta 3-6-8 en 10 cents sigaar. Geheel handwerk. Bovenstaande merken vol doen aan bovengenoemde spreuk. Toranitrut 3 Telefoon 76

Soester Courant | 1985 | | pagina 5