Mantels/Overjassen JAPONNEN 5.75 3.65 29.95 I Herbouw 't Zwaantje van start Interculturele manifestatie Bij ons op Soest BLIJ MET DE STOMERIJ HH lÜÉf KOPen SCHOTELS WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 11 STRAKEN STRALEND Thema: 'Noord-Oost-Zuid-West' 'Het gat van Kuijer' Programma Theater De Speeldoos Baarn SEPTEMBER-AANBIEDING: TEXTIELREINIGERS ROYAL ALBERT J&one OAwkv Oudheidkamer De Eng Zondagsschilder schilderde de Eem Peter Schutter: "ik stoei graag met kleuren" Tentoonstelling in Kasteel Groeneveld Bosgebruik en bosbeheer, de geschiedenis van het Nederlandse bos SPORT SPORT Qubkampioenschappen bij 'De Toss' Soest-dames winnen van Hoogland: 5-2 DAMES VOETBAL nkrekening: 70.70.70. 554 ïileum-inlolijn: 020-326272 'Stbus 323, 3500 AH Utrecht idelijke witte wijn /veinig zuren en de leid van zacht fruit. t-rode wijn met een I "neusje" en een fruitige smaak. Foto: Herman van Dam Met een grote kraan werden vorige week bij het bekende restaurant 't Zwaantje in Soesterberg, dat enkele maanden geleden werd getroffen door een zware brand, een aantal betonnen platen aangevoerd. Daarmee werd de start gegeven voor de herbouw van het gedeelte van 't Zwaantje dat bij de brand verloren ging. De plaatsing van de platen betekent dat de zaak waterdicht is, zodat de in terne renovatie kan worden voortge zet. Het is de bedoeling dat het geheel vernieuwde Zwaantje half november weer compleet geopend zal zijn. Tot die tijd moet de heer Leenaerts, eigenaar directeur van 't Zwaantje, nog een beetje behelpen, al hebben de klanten daar niet onder te lijden. De dinergasten worden tot dan nog ont vangen in het petit restaurant-gedeel te, dat nog dit voorjaar helemaal was vernieuwd. Het petit-restaurant zelf is ondergebracht in de zaalruimte die meestal wordt gebruikt voor partijen etc. L Strak en Stralend Kunstenaars in spuitwerk! 1 P. Stalenhoef autoschade 1 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest hetkenmuk voor vakwerk In Soest leven mensen die van elkaar verschillen doordat zij ieder een eigen achtergrond hebben. Toch hebben zij ook iets gemeenschappelijks. Of zij willen of niet, zij zijn allemaal onder weg naar de toekomst, en zij zijn op elkaar aangewezen. Voor een deel van de mensen heeft de toekomst alles te maken met hun geloof. Zij geloven in die toekomst. Daardoor wordt hun leven meer of minder bepaald, gekleurd door hun religieuze opvattingen en leefwijzen. Helaas begrijpen veel mensen de an der niet als hij zich anders gedraagt, andere gebruiken en gewoonten heeft en anders gelooft. Om iets te doen tegen de vele misver standen en tegenstellingen, het onbe grip en de onwetendheid heeft de Raad van Kerken al in 1985 een commissie "Islam-Christendom" ingesteld. De opdracht die de commissie kreeg be vatte studie en dialoog. Men heeft in de afgelopen jaren hard gewerkt. Men kreeg veel informatie, van moslims en Nederlandse islamologen, en gaf infor matie aan de moslims over het chris tendom, de kerken. Men zocht elkaar op en leerde elkaar beter kennen. Er groeide langzamer hand een stukje vertrouwen. Misver standen werden opgehelderd, er ont stond begrip en men kreeg respect voor elkaar. Waar mogelijk werd hulp geboden aan islamitische plaatsgenoten, o.a. in za ken als moskee-gebruik, begraaf plaats, gelegenheid tot ritueel slach ten e.d. Tijdens de Manifestatie kan men infor matie krijgen over het werk van de commissie en de wijze waarop men deel kan nemen aan de activitei ten. Bovendien kan een bezoek ge bracht worden aan de moskee, om iets te proeven van de islamitische sfeer. De Inter-culturele Dag wordt gehouden op zaterdag 5 oktober a.s. in en rond het Artishockgebouw aan de Parallel weg. Commissie Islam-Christendom De houtversnipperaar "Ik heb de hele provincie als leverancier behalve de gemeente Soest. Iedereen brengt hier z'n afvalhout om het te laten versnip peren. Wij ruimen overal gratis de troep op. Amersfoort lacht als wij ko men. Ik kan de aanvragen niet bij benen. Alleen Soest brengt z'n hout voor duur geld naar Soesterberg, ter wijl ze het hier op de houtplaats binnen een afstand van een kilometer gratis kunnen storten. En wij maken er ener gie van! Ik heb een uniek bedrijf en niemand weet het. Ik ben de enigste in Neder land en draai zonder subsidie. In deze mobiele machine heb ik een miljoen geïnvesteerd. Met hard wer ken hou ik mijn kop boven water, want U begrijpt dat ik heel wat hout moet breken om het geld er uit te krijgen. Ik ben gevraagd door Heineken, ik moest demonstreren in Wuppertal, ze komen hier kijken uit Engeland, Duitsland en België. We hebben dit spul uit eigen ideeën ontwikkeld en de Zweden hebben deze houtbreker ge maakt. Hij draaide hier al twaalf we ken van half zeven tot zes uur, toen had nog niemand hem gehoord. Ik heb die geluidswal er omheen gelegd en daar op voor honderdvijftig gulden onkruid zaad gestrooid. Turkse vrouwen pluk ken nu de bloemen. Ik wil graag die bo men planten, die gerooid worden voor het politiebureau aan de Dalweg. Als ze die bomen weggooien, dat zou ik verschrikkelijk vinden. Ik zit hier zeer tevreden, maar ik wil best naar een andere plek. Op het in dustrieterrein willen ze me niet. In de loop der jaren heb ik wel veertien, vijftien plekken aangewezen die ik ge schikt vond, maar ze willen niet mee werken. De provincie is hier nog nooit wezen kijken. Ik heb mijnheer de Bruin uit genodigd. Op 't laatste moment liet hij het afweten. Het gemeentebestuur is ook nog nooit geweest. U bent de eerste. In de week produceer ik 120 ton ver snipperd hout en 's winters 220 ton. Dat verkoop ik aan de modernste, West- landse glastuinbedrijven van Europa. En dat levert hen een besparing op van veertig tot vijftig procent in de stook kosten. Ze verstookten in De Lier 1,2 miljoen aan gas. Nu de helft! Op kosten van mij wil ik het hele gemeentebe stuur wel eens meenemen in een bus naar het Westland om te laten zien hoe ze daar hun kachels stoken met mijn houtsnippers. Al het hout gaat hier eerst langs die magneet die alle spijkers eruit haalt. Per week heb ik drie a vier ton oud ijzer dat anders de grond in gaat. De AVR heeft een hekel aan ons, dat Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toenwat gebeurde er precieshoe vindt Udat nou? In "Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: de heer A. W. Kuijer (64). Een monster nemen kost tienduizend gulden, zeiden ze. Ik vroeg of ze gek waren. Volgens mijn informatie kost het nog geen duizend gulden. Ik vind, dan moeten we ook met z'n allen de kosten betalen en niet alleen ik, om dat toevallig die pompput op mijn ter rein staat. Die gegevens in de krant waren oude gegevens. Sinds 1939 woon ik op Soest. Oorspron kelijk ben ik van boeren afkomst. Ik heb in de vrachtrijderij gezeten, op transport en tien jaar bij TBS ge werkt als chauffeur. Vijfentwintig jaar geleden heb ik voor de gemeente Soest alle rioolaansluitingen gemaakt en dat is uitgegroeid tot een aannemersbe drijf. Dat heb ik in 1978 verkocht aan Van Asch en ik kocht van Ruttenberg het stortgat hier aan de Verlengde Talmalaan. Toen de Mariakerk van de Nieuwer- hoek werd gesloopt, heb ik gezegd: gooi hem maar in het gat. Kennelijk lag er toen meteen zegen op, want ik ben blijven storten. Eigenlijk had ik het gat van Kuyer bestemd voor het woonwagenkamp, maar dat ging niet door. Ik heb hier alleen maar puin gestort en bouwafval. Als ik iets niet vertrouw de, haalde ik Oosterloo erbij en vroeg of het gelost mocht worden. Nu is het gat keurig afgedekt. Mijn terrein is twee hectare groot en ik heb een vierde deel in gebruik voor mijn versnipperwerkzaamheden. Straks is het zogenaamd agrarisch, zonder enkele waarde, en lopen er mis schien koeien, maar eigenlijk zou de gemeente hier een wandelpark met fietspaden en hondentoiletten moe ten aanleggen. Als je' ziet hoe de Spar renlaan vervuild is door de autovrach ten honden die daar worden uitgelaten. Het is bar en boos. Dat geldt ook voor de speelweiden en plantsoenen. Dit zou een ideale plek hier kunnen worden voor hondenbezitters. Weet U trouwens hoe het komt dat de Verlengde Talmalaan zo laag ligt? Dat was vroeger de vuilnisbelt van Soest. Henk Vos moet dat nog wel we ten. Daar ligt onder de grond een hoe veelheid klinkers en stenen, daar kun je heel Soest mee bestraten. Ik wil hier best weg, maar ik krijg geen kans er over te praten. Daarom ging ik luisteren naar de commissie Bedrij ven. Ik wond me verschrikkelijk op en dacht: ik nodig ze uit te komen kij ken. Dat was heel brutaal, maar het moet toch mogelijk zijn. Bang voor Visser? Kom nou. Ik ben voor niemand bang. Ik houd er pas mee op als alles ge regeld is voor mijn zoon. Eerder stop ik niet en krijgen ze me niet weg. Ik wil een goede plek, want ik wil ook best uitbreiden. Ik kan heel Nederland wel schoon houden." JAN VISSER wij al het hout versnipperen. Het gat van Kuyer is nu helemaal afgedekt met zwarte grond, maar wanneer ik hiermee een paar jaar eerder was be gonnen, dan was het gat nog niet half vol, want er ligt hier wat hout onder de grond. Ik wil die dijk er omheen nog wel ho ger maken op mijn kosten, ik wil hem ook beplanten met bomen, maar ik moet hier weg. Ik heb ooit een vergun ning getekend en dat betekent dat ik moet verdwijnen. Er valt niet over te praten. Ik nam U Uw kritiek kwalijk, want U wist ook niet wat hier gebeurt. Dat zeg ik U midden in Uw gezicht. Maar dat moet kunnen, je moet toch met elkaar kun nen praten. U "struikelde" over die ber gen houtsnippers die boven de bomen uitsteken. Maar dat verdwijnt alle maal naar milieuvriendelijke bedrij ven. Het is slechts een buffervoorraad. Ek produceer vijfenzeventigduizend kuub per jaar wat anders de grond ingaat. Wat wilt U nou? Mariakerk Dat verhaal wat een paar weken gele den over ons in de krant stond, was oud nieuws. Er staat hier een peil buis, maar monsters zijn niet meer ge nomen. Wie verzekert mij wie de bo demvervuiling heeft veroorzaakt. We zitten hier op dit terrein van zeven hectare met z'n vieren: Beyer, Kok, Tolboom en ik. En de gemeente heeft zelf gestort. En wat denkt U van die autosloop? Brandalarm bleek verkeerd De politie en de brandweer werden zon dagmiddag gewaarschuwd dat er in het pand van de supermarkt van Koot aan de Dalweg brand zou zijn. Toen men ter plaatse arriveerde bleek ech ter dat er geen brand te zien was. zodat men zich onverrichter zake terugtrok. Later kwam aan het licht dat er wel een klein binnenbrandje was geweest in de dichtbij de supermarkt gelegen woning van I.I. 35die in de buurt van de brandende geyser een aantal verf kwasten had schoongemaakt met was benzine. Toen de spullen vlam vatten liep hij weg. daarbij brandende benzi ne morsend op de voeten van zijn twaalfjarige dochter S.I. Het meisje liep geen noemenswaardige verwon dingen op. De vloerbedekking in de gang werd licht beschadigd. Tel. kaartverkoop:02154-18050 Zaterdag 28 september: Opening van het jeugdfilmseizoen met Walt Dis- ney's. "Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Nederlands gesproken. Aanvang 14.00 uur. Dinsdag 1 oktober: Theater van de lach met de klucht "Een trouwring mag niet knellen", m.m.v. John Lanting, Teuntje de Klerk, Margreet Heems kerk e.v.a. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 3 oktober: Caroline Kaart met een liedje en een praatje. Een nieuwe theaterprogramma van Caroline Kaart waarin zij over haar leven en carrière vertelt en volksliedjes, opera-aria's en operette-stukken zingt. Aan de vleugel Rob van Dijk. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 27 september: De voorstelling "Veel sukses, mevrouw" met o.a. Kitty Janssen en André v.d. Heuvel is uitverkocht. NU NU KONINGSWEG 16 - SOEST - TELEFOON 14302 ENGLAND aanbieding o.a. Lady Carlyle Lady Hamilton Enchantment Serena Chelsea Bird van 39.95 voor A.:s WEERD SOESI6P.Bt8GS£S'**A Vanaf 28 september heeft de Oudheid kamer een foto-expositie over de Eng en naaste omgeving. Dat houdt eigenlijk een logisch verband in met de boerde rijen-foto's, die de laatste weken te zien waren, want de Eng is nauw ver bonden met het boerenbedrijf. Bij graan hoort vanouds de omschrij ving "goudgeel" en zo zag het er vroe ger op de Eng uit, zowel als gewas maar ook op schoven, en dat was meer fotogeniek dan de huidige maïsverbouw. Ook de enige Soester holle weg komt in deze foto-collectie voor: de Kolonieweg. De Soester Eng komt binnenkort volop voor 't voetlicht, want er wordt een be gin gemaakt met de restauratie van de grafheuvel aan het Enghenbergsteegje. Dit werk zal ongeveer medio oktober voltooid zijn, waarbij de Oudheidka mer dan weer een aansluitende serie foto's toont. Bezoek aan de Oudheidkamer op zater dag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur, Ferdinand Huycklaan 18. Inbraak bij glashandel De politie trof vorige week tijdens de surveillance op het industrieterrein een vreemde situatie aan bij een glashandel aan de Nijverheidsweg. Het hek stond open en bij verder onderzoek bleek aan de achterzijde van het pand ook een deur te zijn geopend. Duidelijk werd dat het inbrekersgilde weer ac tief was geweest. De kantoorafdeling was doorzocht en bureaus en kasten waren opengebroken. Uit een geldlade ontbrak een bedrag van 250 gulden, zoals later werd vastgesteld. De Amersfoortse zondagsschilder Peter Schutter (58) zendt twee schil derijen in voor de expositie van zon dagsschilders in het nieuwe creatief cultureel centrum in Soest aan de Willaertstraat. Toen hij de oproep las, belde hij de organisator van deze tentoonstelling, Jan Visser, op met de vraag of hij eens langs kwam en wilde kijken naar zijn oeuvre, waar onder enkele tableaus die zijns in ziens uitstekend passen in het thema van de najaarsexpositie in Soest "Eemland in Beeld". Visser: "Vroeger toen Artishock nog een kunstenaarsvereniging was, waren wij voortdurend op zoek naar zondags schilders in de regio. Ik ben laaiend ènthousiast als ik iemand ontdek, die ergens boven in een klein kamertje de fraaiste schilderijen maakt. Deze man is zo'n zeldzaam "naïef", die in alle anonimiteit kunst bedrijft als ademhalen". Het opmerkelijkste doek van Schutter dat boven het dressoir hangt en dat 11 oktober in Overhees te zien is, is een winterlandschap van de Eem in 1759. Een fors schilderij dat groten deels gevuld wordt door een bevro ren Eem. Op de voorgrond schaatsen rijders, rechts een koek-en-zopie en links een zijriviertje. Op de achter grond het silhouet van Amersfoort. Het geheel is geïnspireerd op een ets van Paul van Liender (1759) die af gedrukt stond in de Flehite-almanak van 1978 en getiteld is "Gezicht van de Riviere de Eem". Invuldingetjes De gepensioneerde beroepsmilitair, die in 1927 in het Leusderkwartier is geboren, ging als 14-jarige jongen naar het opleidingsschip de Pollux in Amsterdam en kwam na de oorlog bij de koopvaardij terecht. In 1951 liep hij een dijbeenfractuur op door een heftruck en was hij twee jaar en tien maanden tot nietsdoen gedwongen. Uit verveling begon hij in het hospitaal met verf kleine voorge tekende "invuldingetjes" te schilde ren, een Amerikaans revalidatie- systeem voor tijdverdrijf. Het gevolg was wel dat hij op zijn verjaardag verf, penselen en linnen cadeau kreeg. En zo is het begonnen. Daarna kwam hij in contact met de Amersfoortse kunstschilder Martin Brink, die zijn atelier had in het oude politiebureau aan het begin van de Utrechtsestraat. "Ik geef je wel aanwijzingen en over geld praten we niet", zei Brink. Drie jaar lang heeft Schutter dit volge houden. Hij leerde perspectief en modeltekenen. Maar hij waakte ervoor een eigen stijl te behouden. "Je moet oog hebben voor dingen. Oppassen niet onder invloed te gera ken van andere schilders. Ik stoei graag met kleuren en ik sta open voor elk commentaar", aldus de be woner van de Spaarnestraat, die in Amersfoort geboren en getogen is. Dat is de reden dat hij graag Amers foortse taferelen schildert; de bloemenwinkel van Kortbeek, de Brouwerstraat, de Willem III-kazer- ne "die eventjes de vernieling in is geholpen" en het Juliana van Stol bergcomplex, de Ringweg "waar voor een prachtig stukje Amersfoort is opgeofferd" en de Kamperbinnen poort. De O.L. Vrouwetoren heeft hij twee keer op het doek gezet. Na zijn zeemansbestaan werd hij be roepsmilitair bij de Koninklijke Lucht macht. Dat bracht hem naar Duits land waar hij bekend stond als de "Hollandische Kunstmahler". "Ik Heb daar leuk verkocht. Mijn schilderijen hangen in Amerika, Engeland en Duitsland. Schutter is niet aangesloten bij welke kring dan ook. Gevraagd naar zijn voorkeur voor grote meesters noemt hij de Franse impressionisten. Zijn kamer hangt verder vol met stillevens van bloemen, naakten en landschap jes. "Op dit moment schilder ik niet. Ik zit wat in de problemen. En je moet voor deze hobby beslist innerlijke rust hebben anders lukt het niet. Vijf okto ber (inleverdatum) zit ik in het buiten land. Ik breng het van tevoren wel. En op 11 oktober kan ik ook niet bij de opening aanwezig zijn. Jammer, want ik had graag in contact willen komen met andere, gelijkgestemde zondagsschilders. Ik hoop nog eens mijn gehele oeuvre te kunnen expo seren. J.V. Op vrijdag 27 september a.s. zal in Kasteel Groeneveld de tentoonstelling Bosgebruik en bosbeheer, de geschie denis van het Nederlandse bos, door de direkteur van Staatsbosbeheer, ir. F. C. Prillevitz, worden aangeboden aan de voorzitter van de Koninklijke Neder landse Bosbouwvereniging. prof. ir. M, M. G. R. Bol. De aanbieding vindt plaats in het kader van de jubileum-aktiviteiten rond de 75- jarige Koninklijke Nederlandse Bos bouwvereniging Gerestaureerd kasteel In december 1981 werd de ingrijpende restauratie van Kasteel Groeneveld voltooid. Staatsbosbeheer werd de trot se bezitter van een historische zeer waardevolle, geheel in stijl gerestau reerde buitenplaats in Baarn. Bij de restauratie was rekening ge houden met de toekomstige funktie van het gebouw. Het "Centrum voor bos, natuur en landschap" werd vooral ge restaureerd ten behoeve van tentoon stellingen over bos, natuur en land schap. Boompje groot, plantertje dood Het bekende gezegde "In 't verleden ligt het heden, is het nu, wat komen zal" heeft voor de bosbouw en voor het bos wel een bijzonder toepasselijke beteke nis. De toekomst van ons bos, waar iedereen in is geïnteresseerd, ligt be sloten in het verleden, in de historie. Het gevaar van vandaag is, dat kennis en ervaring steeds verder en sneller in de vergetelheid raken. En dat men dingen met het bos wil, die niet kunnen, omdt ze niet aansluiten bij de proces sen, die door de menselijke aktiviteiten vroeger op gang zijn gebracht. Voor de meeste van onze bossen duurt het drie of vier generaties beheerders om tot volle wasdom te komen en de samenleving de gewenste en in het bos- ecosysteem ingebouwde funkties te kunnen aanbieden. Vandaar het gezeg de "Boompje groot, plantertje dood". De wijze en he tijdstip waarop het bos is aangelegd en vezorgd, blijft invloed uitoefenen op het funktoioneren van het bos. Bovendien is er ook nog de invloed van de mens op het bos. De tentoonstelling is opgebouwd rond de werktuigen en gereedschappen, die in de loop der tijden in de bosbouw zijn gebruikt. De tentoonstelling geèft zicht op onze bosgeschiedenis. Toegenomen belangstelling De belangstelling is toenemend voor de bosgeschiedenis en haar betekenis voor het huidige bosbeheer. De door de di rekteur van het Staatsbosbeheer in 1982 ingestelde Advies Commissie His torisch Onderzoek heeft tot taak ge kregen een beeld te geven van de ont wikkeling van het technisch beheer van bossen en natuurterreinen, aan de hand van de verzamelde werktuigen, gereed schappen, kaarten, studies en andere documenten. De studies geven waarde volle informatie over de ontwikkeling van de bosbouw in ons land; ze zijn in de bibliotheek van Kasteel Groene veld aanwezig. De schoonheid van het Nederlandse bos is groot. Maar laten we vaststellen, dat deze schoonheid is bepaald door hetgeen onze voorgangers gedu rende vele decaden met het bos en met de groeiplaats hebben gedaan. De bos- bouwtentoonstellng is er op gericht dit alles naar voren te brengen.. Zij wil daarmee een brug slaan tussen het ver leden, het heden en de toekomst van het Nederlandse bos. Het is verheugend, dat een deel van de sinds enige jaren verzamelde en geres taureerde bosbouwgereedschappen en werktuigen thans door Staatsbosbe heer in een brede context van beheers- visies geëxposeerd wordt. De invulling van de doelstellingen van het centrum komt daarmee een stuk naderbij. De Stichting Groeneveld, een ver eniging van "vrienden van Groene veld", heeft mede de aankoop en res tauratie van werktuigen en gereed schappen, voor de inrichting van de bosbouwtentoonstelling, mogelijk ge maakt. Met 198 omschrijvingen in de diverse categorieën werden zaterdag 21 sep tember j.1. de finalewedstrijden ge speeld, Daar waren 3 weekends en enkele in de week gespeelde wed strijden voor nodig (totaal 320). De uitslagen zijn: Heren enkel A: 1. Robin Renooy. 2. Jaap Ouwejan 7-5, 6-1. Dames enkel A: 1. Len Rademaker. 2. Marga van Leek 6-4, 6-4. Heren enkel B: 1. Robert Smeeing. 2. Wim Altenaar wegens blessure kon deze wedstrijd niet gespeeld worden. Dames enkel B: 1. Loes de Bruin. 2. Alice Hom 7-5, 6-4. Heren dubbel A: 1. Jaap Ouwjan - Ronald Waals. 2. Eric Borgts - Paul Schurink 4-6, 6-2, 7-6. Heren dubbel B: 1. Peter Hilhorst - Ries de Jong. 2. Sjaak Smeeing - Robert Smeeing 6-2, 6-2. Dames dubbel A: 1. Marga van Leek - Adrie Smeeing. 2. Ria Gori - Anita v.d. Foto: Huub de Jonge Bolt. Deze finale kon door omstandig heden niet gespeeld worden. Dames dubbelB: 1. Crista van Dasse- laar - Lizzy Derickx. 2. Nelly Roelof- sma - Aline Tol 4-6, 6-2, 6-4. Mixed dubbel: 1. Robin Renooy - José de Rond. 2. Ronald Waals - Lizzy Derickx. 's Avonds vond tijdens een gezellig feest in het clubhuis van VVZ'49 de prijsuitreiking plaats. Het was een zeer geslaagd toernooi, met een fantastische feestelijke af sluiting van het tennis seizoen 1985. Ook de jeugd heeft zijn eindtoernooi gespeeld, met zaterdag j.1. de prijsuit reiking. Voor de verschillende leeftij den waren er diverse wedstrijden geor ganiseerd, waarbij een aantal punten behaald kon worden. De eindstand was: 1. Hanneke de Jong; 2. Ronald de Jong; 3. Ronald Tensen; 4. Paul Schol ten; 5. Maurice v.d. Bent; 6. Dennis van Keken; 7. Bart van Veen; 8. Roy Huisman; 9. Jantje de Groot; 10. Femke de Groot. Na de 5-1 nederlaag van vorige week speelden de Soest-dames tegen Hoog land. Soest had de aftrap en begon flink te storen, desondanks scoorde Hoog land toch het eerste doelpunt: 0-1. Soest bleef druk uitoefenen op Hoog land, wat na een paar minuten resul teerde in een schitterende pass van Sylvia Dijkman op Heidi Koelewijn, die hiermee de gelijkmaker aanteken de. Hoogland had veel moeite met de goed opgebouwde buitenspelval van Soest, waardoor Soest veel vrije trappen kreeg. Eén van die vrije trappen verdween over de achterlijn. Heidi Koelewijn die deze corner fantastisch nam, bereikte Marineke Buys, die hem beheerst inschoot: 2-1. Na de rust eenzelfde spelbeeld: Een aanvallend Soest dat duidelijk sterker was. De Hooglandse verdediging raak te zo in de war dat een speeltster de bal met de handen wegduwde. De penalty werd door Heidi Koelewijn hard en zui ver ingeschoten. Sylvia Dijkman die vele malen goede voorzetten gaf, deed dit ook in de 25e minuut aan Leni Elsschot, die hem maar voor het intikken had. Toch had Hoogland ook kansen, maar die werden goed verwerkt door keep- ster Nelly Renes. Vanaf het midden veld lanceerde Heidi Koelewijn met een lange bal Leni Elsschot, die vervol gens 5-1 aantekende. Dit was echter niet de eindstand, want op ongelukkige wijze kreeg Angelique Rauch de bal verkeerd voor haar voeten en zorgde voor 5-2.

Soester Courant | 1985 | | pagina 11