(JL8 vereniging fl cultureel creatief centrum 6.490.- 5.850.- >.290.- 11.750.- 3.990.- N 'De Wereld van Laurel en Hardy' Vrijwilligers Vakature Bank PAGINA /OENSDAG 25 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 15 TMO Gratis sollicitatie-advies voor werkzoekenden 'Rwanda-project' bij VVD-vrouwen Nieuw boek van Thomas Leeflang uit Soest: 'Survival of the Fittest' in Artishock Kinderkledingbeurs Peuterzaal 'De Bron' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Voldoening Filmhuis: 'TheNightporter' Kunstveiling in Artishock Doldwaze kermismiddag bij Artiskooi Uitslag Hartje-Zuid Braderie loterij ;ser onder inviel uden u| g ontwaarde de pollti„I zaterdag op zondas die slingerend over üElj j wilde aanvankelijk J1 at de politie ingrI "1(l| Ie. Bij zijn aanhouding geman zich zeer rec?£f gerde ook zijn naam P ir dat hielp hem niet aJ het verzekeringsplaat I .titelt vastgesteld e„ f al vast toen zijn ge**' er aan het bureau kwal zijn zoon herkende n ie 19-jarige P.j.b „J ring blaastests en b'J eeg een rijverbod en e™ biele stuurkarakteristinj r belading, wordt nj oor besturing van het b,l eugelprincipe. De Was„-I tigde schijfremmen vonl :elijk werkende trommel I zelfstellende remschoj bandenmaat is 156 SR ijl npelvrees i uiterlijke verschijnin J ikbaarheid van de laaïf vijfde deur (géén dreml bleken betrouwbaarheij uwde Lancer, heeft Mitl ulti-purpose auto in hell ekregen die u nu al kuntl ij Auto Smeeing aan del Soest. MEE UITLACHT I6 ZONDER RENTE kleding innenuit are spiegels lok re achterruiten de scherpe prijs. erde naar keuze Jdak en stereo 7 Voor Soest is het geen nieuws meer dat Artishock is ver huisd naar de Borg. Het gevolg van deze verhuizing is dat zowel de Stichting Kunstzinnige Vorming Artishock als de Stichting Wijkdienst ene entrum "Soest er veen" zijn opgeheven. Een nieuwe Stichting (bestaande uit bestuursleden van de SKVA) gaat straks aan de Willaertstraat Jf9 in Overhees een Cultureel Creatief Centrum beheren, met een nieuwe naam! Deze naam wordt op vrijdag 11 oktober bij de officiële opening door de wethouder van Cultuur d Welzijn otithuld. Om meer duidelijkheid te scheppen voor het publiek zul len wij in de komende weken alle activiteiten en mani festaties uit de doeken doen, die in het acht jaar oude gebouw gaan plaatsvinden, dat met gemeenschapsgelden hét Culturele Centrum van heel Soest moet worden. Nog DRIE weken, dan is het zover. {Cursussen De kijkdag in het nieuwe gebouw was 1 groot succes. Honderden mensen waren aanwezig en zeer enthousiast I over het nieuwe interieur. Ruim zeven- I tig cursisten werden die zaterdag nieuw ingeschreven. Ondanks alle publiciteit Ben verhuisperikelen is het aantal cur- I sisten op dit moment net zo hoog als I vorig jaar aan de Steenhoffstraat! ÏDoor de grote belangstelling voor de I cursussen Dans is besloten dit seizoen leen aantal extra cursussen te organi- seren. Docente Coleta Lustenhouwer 1 (zie foto) is bereid gevonden twee cur- I sussen op de maandag- en dinsdagmor- Igen van 9.30 uut tot 10.30 uur te geven. «Een cursus met een goede opbouw, [1 waardoor u op een plezierige manier lal uw spieren leert gebruiken. Jezelf fit voelen is erg belangrijk: uw kinde- I ren naar school en zelf op les Dansdocente Coleta Lustenhouwer. Kunstreis naar Brussel Bij museumbezoek hoeft men niet uit sluitend aan Amsterdam. Parijs, Ber lijn en dergelijke steden te denken. Ook Brussel kent tal van bezienswaar dige musea. In 1984 is daar een nieuw museum aan toegevoegd. In samen werking met de Volksuniversiteit Eem- land, Cultureel Creatief Centrum Soest en Kreatief Centrum De Hof wordt een Kunstreis op zaterdag 2 november a.s. naar dit museum georganiseerd. De collectie omvat voornamelijk werk van Belgische schilders als Ensor, Perme- ke, Delvaux, Margritte, enz. Behalve een bezoek aan dit museum telt Brus sel uiteraard meer bezienswaardighe den. Het is de bedoeling dat men daar over op dinsdag 29 oktober uitgebreid wordt geïnformeerd. Deze bijeenkomst duurt van 20.00 tot 22.00 uur en vindt plaats in Kreatief Centrum De Hof, Coninckstraat 58 in Amersfoort. De reis wordt gemaakt met een bus, die op 2 november om 8.00 uur vertrekt vanaf het Stationsplein in Amersfoort. Men is 's avonds ca. 22.00 uur thuis. De kosten bedragen 27,50 per per soon, inclusief de voorlichtingsavond op 29 oktober. Er blijft voor de deel- iemers voldoende tijd over op eigen gelegenheid Brussel in te gaan. De kos ten dient men voor 2 november over te maken op girorekening 5009466 t.n.v. Kreatief Centrum De Hof, Amersfoort, onder vermelding van Kunstreis Brus sel. Feestprogramma Ter gelegenheid van de feestelijke ope- Ining op vrijdag 11 oktober (om vier r- uur 's middags) door wethouder Frans Kingma wordt drie weken lang in ok tober een cultureel creatief program ma gepresenteerd, bestaande uit kunstzinnige vorming, theater, schil derkunst, film, muziek, bowling, caba ret, beweging, landschapskunst, pop penkast, video, dans, politiek en show. De muziek op de feestavond van 11 oktober wordt verzorgd door een ge legenheidsorkest, bestaande uit Soes- termusici: "TheMellemers". Expositie De tentoonstelling van zondagsschil ders "Beeld van Eemland" duurt tot eind november en wordt 11 oktober officieel geopend door wethouder King ma. Peter Schutter uit Amersfoort doet ook mee. Zie het interview elders in deze krant. Vrije ateliers De open ateliers voor cursisten die op eigen houtje willen werken is deze week gestart. Elke zaterdagmorgen van half tien tot half één. Landschapskunst Het College van B. W. heeft de vorige week toestemming gegeven voor het landschapsproject op de Eng, "Veran dering" van Ton Paauw. Opening: 11 oktober. Kindershow Het thema van de kindershow op zater dag 12 oktober is het thema van de Kinderboekenweek: "Dieren". In sa menwerking met de Gemeentebiblio theek (inwonend) en de Kinderboerde rij (om de hoek) wordt een kinder middag georganiseerd met poppen theater, dierenmaskers maken (ip.de "Vrije Teugel"), film (in het centftim) en video (in het filiaal van de biblio theek). Bowling Vanavond houdt de Soester Bowling Bond een ledenvergadering om 20.00 uur. Clubavonden op maandag en dinsdag van 19.00 tot 22.00 uur. Infor matie bij P. J. de Leede (tel. 12843). Voor de jeugd van 12 tot 18 jaar: me vrouw M. Tervooren (tel. 22066). Bewegingstheater "De Weemoed van een Meid" op dins dag 15 oktober. Een show met musici, danseressen en een schilderes van het Danslab in Amsterdam. Vóór de pauze: Trees Presser. Film Vrijdagavond 18 oktober wordt een Filmmarathon georganiseerd vanaf zeven uur. Op 16 mm en 35 mm( Theater Op donderdag 17 oktober speelt de Theaterunie om 20.30 uur "Euridice" van Jean Anouilh met o.a. José Ruiter. RegieApostolos Panagopoulos. Praatshow Ais onderdeel van de praatshow "Soes- tand" wordt op vrijdag 25 oktober een forum georganiseerd onder voorzitter schap van burgemeester Paul Schol ten, met als onderwerp "Gemeente en Ontwikkelingssamenwerking' Alle politieke partijen die in de ge meenteraad zijn vertegenwoordigd hebben hun medewerking toegezegd. Zang: Charles Gabriël. Aanvang: 20.00 uur. Correspondentie Alle brieven, berichten en aankondi gingen kan men richten aan Postbus 347. Postcode3760 AH in Soest. Het adres is: Willaertstraat 49. Postco de 3766 CD in Soest. Het telefoonnum mer is: 18456 (of 22188). Het in het voorjaar van 1985 door de werkgroep Werk-en-de-Kerk genomen initiatief om werkzoekenden te helpen bij het schrijven van sollicitatiebrie ven alsmede adviezen te geven hoe men zich moet presenteren bij een solli citatie, gaat een vervolg krijgen. De heer F.N. Swaalf, die een jarenlange ervaring heeft als hoofd opleiding en training bij een groot wervings- en selektieburo, verklaarde zich op nieuw bereid sollicitanten met raad en daad terzijde te staan. Vooral jonge schoolverlaters, die hun eerste baan zoeken: ouderen die het schrijven van een goede sollicitatiebrief wellicht verleerd zijn; buitenlan ders die moeite hebben met de Nederlandse taal; kortom alle werkzoeken den die daarvoor belangstelling hebben kunnen van de heer Swaalf dins dagmorgens, gratis advies krijgen in één van de ruimtes van de "Open Hof" aan de Dalweg te Soest. Om wachten te voorkomen worden belangstellenden verzocht zich eerst te lefonisch (02155-20732) met de heer Swaalf in verbinding te stellen voor het maken van een afspraak. De Organisatie Vrouwen in de VVD Soest/Soesterberg heeft op maandag 30 september a.s. de Derde Wereld- groep Soest uitgenodigd om informatie te geven over het Rwanda-project. De Derde Wereldgroep Soest is een neutrale groep mensen die morele en materiële steun willen geven aan mensen in ontwikkelingslanden om hun omstandigheden te kunnen verbe- Leien. Na een korte inleiding zal een dia-serie vertoond worden over het project in Rwanda. Uiteraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeen komst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in restaurant De Soester Dui nen, Soesterbergsestraat 188 te Soest. Belangstellenden - ook mannen - zijn van harte welkom. Deze week verscheen van de hand van de Soester auteur Thomas Leeflang het boek 'De Wereld van Laurel en Hardy*. Een stijlvol uitgevoerde geïllustreerde uitgave over het leven en werk (en dus de humor) van de wereldberoem de komieken Stan Laurel en Oliver Hardy. Terwijl steeds meer bioscopen voor goed de deuren sluiten blijkt er aan de andere kant een stijgende belang stelling te bestaan van filmboeken. 'Een verheugend nevenverschijnsel van het fenomeen voorbespeelde video cassette', vermoedt Thomas Leeflang (49). 'Nog niet zo lang geleden wilde elke uitgever je wel de deur uitkijken als je met een manuscript kwam over een filmregisseur of een filmactrice. Op het ogenblik gaan er minder men sen naar de bioscoop, maar er wordt wel meer gevraagd naar boeken over film. De beeldbuis is een soort huis bioscoop geworden. Met de videothe ken gaat het prima en via de kabel zijn bijvoorbeeld in Den Haag veertien tv-zenders te ontvangen. Avond aan avond zijn op die manier speelfilms te zien. Niet altijd de meest recente, en dat is maar goed ook. Juist de wat oudere, allang aan de cinema onttrok ken films zijn dikwijls het aardigst.' André 'De wereld van Laurel en Hardy' is het twaalfde boek van Thomas Leeflang. Publiceerde hij vorig jaar zijn gunstig ontvangen prozadebuut 'Een echt been is beter dan een kunstbeen', deze keer levert hij weer een non-fiction-boek af dat er wezen mag. De bijna on-Neder- landse vormgeving is van grafisch ontwerper Aad Knikman en het voor voorwoord is van niemand minder dan Andrè van Duin. Thomas Leeflang: 'André van Duin is een kenner van het oeuvre van Laurel en Hardy en een groot fan van ze. André bezocht eind 1984 het graf van Stan Laurel en legde daar witte chry santen neer. Hij kijkt altijd heel ernstig naar de films van Laurel en Hardy. Voor hem zijn het geen kluchten maar bijna reportages van twee komieken die aan het werk zijn. Met André van Duin naar een Laurel en Hardy-co- medy kijken is een wonderlijke er varing. Terwijl iedereen dubbel ligt kijkt hij onbewogen naar het tv- of filmscherm.' Herwaardering Een publiek dat nooit een film van Laurel en Hardy heeft gezien, bestaat eigenlijk niet. Over de hele wereld, tot in China en Japan toe, kent groot en klein het komische duo. 'Laurel en Hardy zijn niet meer onder ons', vertelt Thomas Leeflang. 'Hun film gelukkig wel. Stan overleed in 1965, Oliver in 1957. Stan Laurel leefde nog net lang genoeg om de herwaardering mee te maken die hem en Oliver ten deel viel nadat hun films in het begin van de jaren zestig op de Amerikaanse tv kwamen. In een kleine flat in Santa Monica zat Stan met zijn vrouw Ida vaak naar de Laurel en Hardy-shorts te kijken. Het heeft hem pijn gedaan te zien hoe sommige tv-stations de films hadden verknipt om ze minder 'ouderwets' te laten lijken en hoe ze het tempo probeerden te verhogen door scènes drastisch in te korten.' Lettertype Vanzelfsprekend zijn over Laurel en Hardy in het Duits, Frans, Engels en Nederlands eerder boekjes en boeken verschenen. Thomas Leeflang: 'Mijn totale filmbi bliotheek besiaat tegen de tweeduizend boeken. Daar zijn een twintigtal Laurel en Hardy-boeken bij. We lezen alle maal dezelfde boeken en kijken naar dezelfde films. Toch leest en kijkt de één beter dan de ander en legt de één ook andere verbanden dan de ander. Mijn literatuurstudie en filmstudie van Laurel en Hardy is al bezig vanaf mijn vijftiende jaar. Ik ben in het bezit van uniek filmmateriaal en even zeld zame documentatie. Ik heb zelfs een geluidsband met een telefoongesprek met Stan Laurel en een aantal persoon lijke brieven van Stan. 'De wereld van Laurel en Hardy' is een boek geworden zoals ik het graag in de winkel zou hebben gekocht. Ik ben blij dat de uit gevers, Robbert Ammerlaan en Jan Scheffers van Van Holkema en Waren- dorf mij de kans hebben gegeven het boek te maken. Al mijn wensen hebben ze ingewilligd, van lettertype tot litho grafie, van omslag tot formaat. Er is veel zorg aan besteed. Het is zeker qua vormgeving het mooiste Laurel en Hardy-boek dat ik ken. 'De wereld van Laurel en Hardy' is, wat Soest betreft, verkrijgbaar bij de boekwinkels van Van de Ven. De prijs is 24,50. Het boek is geïllustreerd met honderd schitterende foto's uit de col lectie van de auteur. Of het ook in het geval van de vereni ging Artishock inderdaad de sterksten zijn die overleven moet nog worden af gewacht. Feit is wel dat de leden met het project "Survival of the Fittest" wii- len laten zien dat ze nog lang niet bij de pakken neerzitten nu het St. Jo zefgebouw is verkocht en een toekom stig onderdak voor de vereniging nog onzeker is. In de afgelopen weken heeft een 16-tal leder, vormgegeven aan het project - voornamelijk beeldende kunst - dat a.s. vrijdag wordt afgesloten met een heuse veiling. Daaraan vooraf gaat de opening van de expositie van alle werken, om 20.30 uur. Het project "Survival of the Fittest" >bevat werk Vjan Corry Bloemen, Erria Braat, Teddy Derksen, Cristel Fugers, Yvonne Hamaker, Nadjezjda van Itter- sum, Bram Portengen, Meindert Rasker, Herman Joosten, Robin Muy- ser, Hein van Schaik, Ineke Talen, Geert de Roovere, Ray Schlunk, Hansje Prinsen en Josje Joosten. Het project mag gerust gezien worden als een hoogtepunt in de culturele ge schiedenis van Soest in het algemeen en Artishock in het bijzonder. De expositie is geopend op zaterdag 28 en zondag 29 september van 15.00 tot 17.00 uur, in het Artishock-gebouw, Steenhoff straat 46. Op zaterdag 28 september gaat de deur van de peuterzaal De Bron om 10.00 uur open voor de 4e kinderkleding beurs. De kledingbeurs is steeds voor iedereen een groot succes geweest, dus kom even een kijkje nemen en zie of er iets van uw gading bij is. Er is kinderkleding in de maten 56 t/m. 176. Ook deze keer is er van alles. Schattige baby boxpakken (ook voor de baby pop), stoere winterjacks, blousjes, truien, broeken en jurkjes. Alleen scho ne en hele kledingstukken worden ver kocht. De kledingbeurs is geopend van 10.00 uur tot 12.00 uur. De speelzaal is te vin den achter/onder Van Dam Super/Hons- bergen. Voor inlichtingen: tel. 11068, Ineke Westerhof. Bingo in de Vijverhof De wijkvereniging Overhees is weer terug van vakantie en organiseert een grote Bingo in de Vijverhof. Klarinet. Ook nu zijn er weer zeer fraaie prijzen te winnen. Datum: zaterdagavond 28 september 1985. Aanvang: 20.00 uur. Prijs per kaart voor leden en donateurs slechts 4,-. Introducé's betalen het dubbele. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Deze week is er veel te beleven op de Kinderboerderij. Als je geen zin hebt in activiteiten, geeft dat niets, je mag altijd bij de dieren komen kijken of in de zandbak spelen. Hieronder kun je lezen wat je kunt gaan doen. Donderdag 26 september Op deze middag is de "Dierenmiddag" voor kinderen van 4 tot 12 jaar, van 15.30 tot 17.30 uur. We gaan dan met de ezelkar de wijk rondrijden. Vorige week hebben we papiertjes gemaakt, over het ophalen van schillen en oud brood. En vandaag gaan we die rond brengen in de wijk. Daarna zoals ge woonlijk de dieren voeren. Vrijdag 27 september Deze dag staat bekend als de "Van-al- les-middag' van de boerderij. We be ginnen met de activiteiten om 15.30 uur voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Wat kun je die dag zoal doen? Op de muziekgroep leer je hoe je mu ziekinstrumenten kunt maken en wat je er allemaal mee kunt doen. Je hoeft géén instrument te bespelen als je mee wilt doen met de muziekgroep. 4 Oktober beginnen we ook met de toneelgroep "Ratjetoe". Dit toneelgroep je is voor kinderen van 5, 6 en 7 jaar. Verder is er ook nog het "kinderrestau rant", jullie horen wel op welke datum we hiermee beginnen. Je kan je al- De door het Creatief Centrum geor ganiseerde "kijkdag" op zaterdag 14 september is ook voor de Vrijwilligers Vakature Bank bijzonder succesvol ge weest. Een groot aantal bezoekers nam kennis van de aangeboden vakatures en maakte een praatje met de mede werkers over het werk van de V VB. Dat zovelen al voor de officiële opening van het Creatief Centrum op 11 oktober de weg naar de Vrijwilligers Vaka ture Bank hebben gevonden stemt tot grote voldoening. Voor onderstaande vakatures worden zo spoedig mogelijk vrijwilligers ge vraagd. Vakatures Medewerksters gezocht die interes se hebben in vrijwilligerswerk met buitenlandse vrouwen Tuinman gevraagd voor zwaar tuin onderhoud rondom peuterspeelzaal (8/610); Werkgroep Landschapsbeheer heeft plaats voor vrijwilligers M/v voor het doen van diverse werkzaamheden in de bosbouw Stichting landschapsbeheer in de regio Amersfoort zoekt kerngroep van plm. 6 vrijwilligers m/v die onder be geleiding willen meewerken aan o.a. het onderhoud van heideterreinen, knotbomen, houtkaden, hakhoutperce len, enz. (8/1) Internationale Bouworde vraagt aantal vrijwilligers m/v voor het ver richten van bouwwerkzaamheden ergens in Europa (8/17) Gemeente Amersfoort, afdeling archeologie, heeft plaats voor vrij willigers m/v voor technisch en ad ministratief werk, voornamelijk bui ten. Moet na inwerkperiode ook zelf standig naast begeleiding kunnen wer ken. Opleiding op bijv. MTS-niveau (8/21). Voor bovenstaande vakatures kan men zich wenden tot de Vrijwilligers Vaka ture Bank, Willaertstraat 49. Openings tijden op maandag, dinsdag en donder dag: 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Het telefoonnummer is: 12630. vast opgeven voor de eerste keer. Deze week is er ook de reünie van de laatste kampweek. Zaterdag 28 september Vandaag zijn we open van 13.30 tot 16.00 uur. Deze middag is de "lekker nijenmiddag", bestemd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Je mag koekjes gaan bakken of andere lekkere dingen ma ken. Je kunt je verjaardag op de boer derij komen vieren. Hiervoor moet je even opbellen, tel. 18136. Verder is er ook nog een muziekgroepje voor kinderen tot 8 jaar. We gaan lied jes zingen en schrijven en nog veel meer met muziek. Er is ook altijd de ruimte om te knut selen en natuurlijk kun je ook naar de dieren komen kijken, je mag amja oua brood en schillen voor de dieren mee nemen. Dinsdag 1 oktober Om 15.30 uur kunnen kinderen van 8 t/m. 12 jaar komen om in het toneel groepje te spelen. Jullie verzinnen zelf een verhaal en spelen dit zelf. Er moet natuurlijk ook aan de kleren en decors gewerkt worden. En als het nodig is wordt er ook geschminkt. Woensdag 2 oktober Kinderen van 4 t/m. 9 jaar kunnen van middag om 14.00 uur op "De Vrije teu gel" komen om naar de theatervoor stelling te komen kijken. Vandaag doen we iets met Poppenkast. Na af loop krijg je de tijd om zelf een voor stelling te maken. Je gaat in een groep je zelf een verhaal bedenken, decors maken, en nog veel meer dingen die je nodig hebt voor je voorstelling. Aan het eind van de middag laten we aan el kaar zien wat we allemaal gedaan heb ben. De kinderboerderij "De Vrije Teugel" heeft echter veel meer te bieden dan alleen maar de kinderactiviteiten. Binnenkort wordt de peuterspeelzaal, die zich ook op het terrein van de boer derij bevindt, geopend. Verder is er ook nog de vogelvereniging "De Vrije Vogels", die een ruimte ter beschik king hebben. En niet te vergeten de biologische tuin. Wat is er deze week allemaal te koop? Lees hieronder. De biologische tuin: In de afgelopen berichten zijn de ope ningstijden van de biologische tuin foutief vermeld. Onze excuses daar voor. Hier de goede tijden: dinsdag, woensdag, vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur. Wat is er deze week te koop: pronkbo- nen, andijvie, chinese kool, courget tes, winterwortel, aardappelen, pasti- naak, ijssla, komkommer, soepgroen ten en kruiden, scharreleieren en bloe men. En alles voor een schappelijke prijs. Komt u ook eens langs? MM Donderdag 26 september, 21.00 uur Liliane Ca vani's film gaat over een door de wol geverfde oud-SS-er met een zwaar belast concentratiekampver leden. Als nachtportier leidt hij een schimmig bestaan en onderhoudt hij kontakten met andere ondergedoken oorlogsmisdadigers. In het kleine hotel waar hij werkt ont dekt hij in één van de vrouwelijke hotelgasten een voormalige gevangene waarmee hij tijdens de bezetting een sadomasochistische verhouding heeft gehad. Dat hij de relatie opnieuw aanknoopt lijkt goed te passen bij zijn slechte verleden. Dat de vroegere gevangene daartoe eveneens bereid blijkt heeft "De nachtportier" buiten Italië tot een slecht begrepen en omstreden film ge maakt. Een film waarin het onmogelijke tus sen mensen mogelijk blijkt te zijn. Pleister op de eventuele verontwaar diging is de liquidatie van de oud-SS-er door zijn 'vrienden', de ondergedo ken oorlogsmisdadigers. Dat de execu tie uit deze hoek komt is voor het juist begrijien van de nachtportier een veel zeggend houvast. De ironie van het lot wil dat het in deze tijd de wapenindustrie zelf is die met de huidige vernietigingsmiddelen bewijst dat een wereldoorlog zelf moord is. Een wereld die tevens onder een sterke laag nieuws en afleiding haar intolerantie probeert te stoppen en waarin mensen en groepen die de hoogste verantwoordelijkheid dragen vaak vrijuit gaan, terwijl de volgelin gen de klap krijgen. Liliane Cavani doorziet die situatie als zij toch begrip vraagt voor de deca dente nachtportier (Dirk Bogarde) en de door hem besmette vrouw (Char- lotte Rampling). Voor Cavani zijn het door het nazi-systeem verdraaide mensen, die desondanks hunkeren naar kontakt. Kontakten die lelden tot een dwangmatige afloop welke door de doodsdrift fataal wordt voorgeschre ven. "The Nightporter" dwingt tot dieper nadenken over de menselijke kanten van een probleem dat na 1945 hard nekkig de kop op blijft steken. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden, cjpen65 ƒ4,-. Agenda: 3 oktober: Gebroken spiegels, Marleen Goris (Ned. 1984). 10 oktober: Le nuit de la pleine lune Vrijdag 27 september, 20.30 uur Ter gelegenheid van de feestelijke af sluiting van het project "The survival of the fittest" zal er in Artishock, een grote kunstveiling plaatsvinden. Schilderijen, tekeningen en objecten zullen voor prijzen variërend van 5,- tot 500,- hun weg naar een nieuwe eigen(a)r(res) vinden. Geveild worden de werken die door een groot aantal kunstenaars ter plekke zijn gemaakt tijdens de workshop naar aanleiding van het thema "The survival of the fittest". Dit alles zal passeren onder de bezie lende leiding van een gerenommeerde veilingmeester (een "Mellemer" van het eerste uur). (Aspirant) kunstver zamelaars en belangstellenden worden hierbij uitgenodigd om de voor ieder verrassende opening bij te wonen om 20.30 uur. Voordat de veiling een aanvang neemt zal er, onder het genot van een drankje, gelegenheid zijn het ter veiling aangeboden werk te bezich tigen. Het aanbod is buitengewoon ge varieerd: van olieverfschilderijen van 30x40 cm tot gouaches en acryl verfschilderingen op papier van 1x2 meter; van zwart-wit tekeningen tot gecompliceerde, kleurrijke en be weeglijke "installaties". Het spreekt vanzelf dat de organisato ren hopen op een ruime belangstelling, waarbij het publiek zich niet hoeft te laten afschrikken door de prijzen, daar verwacht wordt dat deze merendeels bijzonder laag zullen zijn. Zondag 29 september, 11,.00 uur Het Arti-Skoopteam (zie foto) begint zijn nieuwe seizoen met het organise ren van een doldwaze kermismiddag. Alles is aanwezig: de ballengooitent, de ezeltjeprikkraam, een snoeptent, etc. Iedereen mag meedoen en elk kind is ervan verzekerd dat het niet zonder prijs naar huis gaat. In de pauze krijgt iedereen weer zoals gebruikelijk een glas limonade. Omdat dit een feestelijke middag gaat worden krijgt ieder kind een oliebol. Vijf kinderen zijn via een gat in de omheining het circusterrein binnen gekomen. Hun eigenlijke doel is de circusdirekteur te interesseren in een acrobatennummer dat zij hebben inge studeerd. Zo begint de leuke jeugdfilm Circus op stelten van regisseur Karst van de Meulen. Het is een grandioze Nederlands gesproken kleurenfilm, die 68 minuten duurt en zeker de moeite waard is voor het sluitstuk van de kindermiddag Arti-Skoop. Aanvang 14.00 uur, de middag is om 16.30 uur afgelopen. De kosten zijn 4,- p.p. Reserveren is zeker aan te raden, tel. 19037/19577. De lokatie van deze middag is nog steeds in het oude vertrouwde Arti- shockgebouw Steenhoffstraat 46 te Soest. Beschikbaar gesteld door: Hartje Zuid lot nr. 276661 s dagen Parijs 126597 Radlo-cassetto-recorder 068607 Diner voor 2 personen 036426 Waardebon van 100. 220604 Waardebon van 50, 191952 Doos Luxe postpapier ter waarde van 275.- 026112 Spaarrekening naar keuze ten bedrage van 100,- 058727 Spaarrekening naar keuze ten bedrage van 100.- 143282 Spaarrekening naai- keuze ten bedrage Hartje-Zuid Hartje-Zuid Hartje-Zuid Hartje-Zuid Drukkerij Practicum ABN Bank 164236 297410 284723 van 75,- Zakaansteker ter waarde van 67,50 Moulinex supermixer ter waarde ƒ65.95 Kabo-Bank H J Meljertng. rook- art. J K Westerhof, audio, tv. radio, video, com puters Philipos Koffiezetapparatuur ter waarde J. K. Westerhof, audio, van 59,- tv, video, computers Mand met boodschappen ter waarde van 50,- Reehorst Meermarkt Spaarrekening naar Keuze ten bedrage van 50,- Spaarrekenlng naar keuze ten bedrage van 50,- AMRO Bank 180724 128290 111884 083434 097256 Damespullover t w v 50.- Cadeaubon van 50.- Nederlandse Mldden- standsbank Modehuis Jolanda Malson Borgts, damesmode Nina Riccl cadeauset te waarde van 37 50 parf /I >rog. van rongen Een paar zolen en hakken Hakkenbar SJOE Een paar zolen en hakken Hakkenbar SJOE Opgemaakte kaasplank ter waarde van 25,- Car shaver I >e Kaasspeciallst J K. Westerhof, audio. tv, video computers Banketbakkerij Dog- terom De prijzen zijn af te halen, bij de ABN-bank, Soesterbergsestraat 43. 046659 Taart naar keuze, mocca, slagroom of hazelnoot

Soester Courant | 1985 | | pagina 15