'brd KSEESSH Grootmeester Scholma winnaar MNP-damtoernooi van DVSB Programma Zo vlogen de duiven SPLINTER EEMLAND B.V. %p jS' SPORT PAGINA 19 SPORT SOESTER COURANT DAMMEN /IVeoii Print Heren, u rookt niet, drinkt niet, maar... beweegt u wel? Shot 1 wint van Phoenix:6-4 Winst en verlies Knickerbockers-adspiranten Sportkopij King's Road Riders ATLETIEK TAFELTENNIS TOP-Bridge in Baarn 'Hockeyers doen het met hun stick' ATLETIEK BOWLING Soester Bowling Bond HONKBAL DUIVENSPORT Beukendal De Bunt De Borg Dakwerken Soester schaakjeugd aan de leiding in voorronden Nederlands jeugdkampioenschap Wisselende resultaten Pijnenburg pupillen ATLETIEK Clubkampioenschappen Pijnenburg voor het eerst op eigen baan Pijnenburg sterk op NK-Estafette Van den Brakels winnen half varken in Vleescentrum-competitie drukkerij stempelfabriek Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 KSIf - SOEST TEL 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL 02154-15555 bat "Springbokken" gymnasten zijn, weet langzamerhand één op de tien Soesters wel - zè zijn het ooit zelf geweest of hebben in de loop der jaren hun kinderen naar deze gymnastiekvereniging gestuurd - maar dat er momen teel ook een speciale afdeling is gecreëerd voor heren van 25 jaar en ouder ("oude Bokken" derhalve) weet niet iedereen: elke maandagavond rond de klok van negen in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. In deze groep gaat het er vooral om, dat spelenderwijs en op een verant woorde manier het wat verwaarloosde lichaam weer in goede conditie wordt gebracht en de winterperiode zo op een uiterst aangename wijze wordt "overleefd". Doordat de oefeningen van l1^ uur lang door ervaren en deskundige krach ten worden begeleid, wordt - figuurlijk gesproken - niemand geforceerd om boven zijn macht te tillen of op zijn tegen te lopen. Schroom om toe te treden en drempelvrees om minstens eens te gaan kijken zijn dus ongpgrond! Plezier in bewegen, anti-buikje-gym of keep-fit-oefeningen (what's in a namemet aan het slot een vrijblijvend partijtje volleyball staan voorop en bepalen de sfeer. Ambtenaren, zakenlieden en middenstanders laten el kaar bij de "Springbokken" hun sportieve kanten zien en dat leidt niet zelden tot nieuwe vrienden en relaties. Een gezond nevenverschijnsel van deze recreatie door middel van sport, spel en beweging is dan ook, dat de lenigheid van geest en lichaam gelijkelijk worden bevorderd en er bovendien nog in het persoonlijke vlak winst kan worden geboekt. Het bestuur zegt dan ook terecht: Tel uit die winst, word ook "Springbok" en beweeg om te leven, zoals er op de club- sticker staat vermeld. Het verenigingskantoor, dat gevestigd is in gebouw "Eltheto" in Soest - Zuid, wijst u gaarne de weg. Het is daartoe dagelijks telefonisch bereik baar in de ochtenduren onder nummer 12723 of bij geen gehoor 15232 de rest van de dag. Internationaal grootmeester Auke Schol- ma is zaterdag in Darthuizen gehul digd als winnaar van het tweede inter nationale MNP-toernooi. De Friese profdammer legde op overtuigende wijze beslag op de "gouden damschijf", het kleinood dat was voorbestemd voor de winnaar van de A-groep. Het Rosmalense damtalent Karen van Lith zegevierde in de Bl groep, terwijl DSVB-speler Ron Entken verrassend beslag legde op de eerste prijs in de B2 groep. De tweede versie van internationaal dammen in Soest bleek ook dit jaar aan te slaan. Enthousiaste deelnemers, een opgetogen organisatie (in handen'van DSVB-voorzitter Evert Davelaar) en een uitermate gezellige en sportieve sfeer waren de ingrediënten voor een damhappening, die zijn weerga in de nationale damwereld niet kent. Dat verzekerden ook de internationale groot meesters Scholma en Stokkel -die toch wel wat gewend zijn - het comité dat van vele kanten al werd gevraagd wan neer het derde toernooi zou komen. "Er werd met zo'n enthousiasme en inzet gespeeld, dat tot op het laatste moment de uitslag onzeker was", kon een tevreden organisator Davelaar bij de sluiting vaststellen. Terecht, want zelfs de strijd om de laatste plaats in de A-groep leverde spannende momen ten op. Maar naast de grootmeesters vochten ook de andere zestien deelne mers fel om de punten en dat leverde op sommige dagen partijen op die vele uren vergden. Maar in Soest wordt niet alleen op het dambord nagedacht. Zo had de orga nisatie voor de slotbijeenkomst - hoe wel het nog geen 1 januari was - Tho- masvaer en Pieternel opgeroepen. Het duo - gevormd door Jan van Davelaar en toernooi-assistente Tineke van der Meer - bracht in ruim 400 geschreven versregels een geheel eigen visie op het MNP-gebeuren, hetgeen bij een ieder in de smaak viel. Spelers, arbiters, toe schouwers en persvertegenwoordigers waren door tekstschrijver Arie van Oosterom onder de loupe genomen, bij zondere prestaties op rijm bezongen. Het A-jeugd vijftal van de Soester Schaakclub is uitstekend gestart in de reeks wedstrijden die uiteindelijk een Nederlandse jeugdkampioen moeten opleveren. In een voorronde moeten de Soesters de strijd aanbinden met de vertegen woordigende vijftallen van de Noorde lijke, Friese en Noord-Hollandse re gionale bonden. Soest vertegenwoor digt de Stichts-Gooise Schaakbond. Soest gaat voorlopig aan de leiding door een 3-2 - overwinning op het Groningse Haren Al, terwijl Friesland en Noord-Holland elkaar in evenwicht hielden (2^-2^). De wedstrijd tegen Haren vond afgelo pen zaterdag plaats en werd met spanning tegemoet gezien. Haren be schikt over de nodige ervaring en het A-team speelt al 8 jaar op landelijk niveau. Vorig jaar behaalde de ploeg een uitstekende derde plaats. Voor Soest is het allemaal nieuw. Al spoedig bleek dat de partijen volle dig aan elkaar gewaagd waren. Na 2^ uur spelen begon de balans langzaam maar zeker ten gunste van Soest door te slaan. Vijfde-bordspeler Erik de Haan maakte dit als eerste duidelijk. Erik kreeg een Siciliaan voorgescho teld waarin de Groninger met wit een pion offert voor een aktiever stukken spel. Een kleine onnauwkeurigheid aan Groningerkant werd door Erik uitste kend uitgebuit. Hij hield de pion en nam bovendien het initiatief over. Na 25 zetten drongen de zwarte stuk ken de witte stelling binnen en gaf de Groninger op (1-0). Niet veel later won eerste-bordspeler Ivar Chavannes. Ook hier een Sicili aan, maar dan de gesloten variant. In het middenspel vlocht Ivar een verbor gen combinatie in de stelling. Ivar won een pion terwijl zijn stukken zeer goed samenwerkten. Een gering aantal zet- De pupillen, die waren doorgedrongen tot de finale "regio West", boekten afgelopen zaterdag wisselende resulta ten. De kinderen hadden met het ver springen en de 40 mtr. sprint nogal last van vlagen tegenwind. Meisjes pup. B: De estafette (4x 40) werd gelopen in Daphne v. Hal: 40 mtr. in 7.1, gooide ver 10.13 mtr. en sprong 2.88 mtr. Monique Leek: 40 mtr. in 7.3, gooide ver 15.11 mtr. en sprong 2.95 mtr. Chantal Opmeer: 40 mtr. in 7.3, bal gooien 8.47 mtr. en sprong 2.82 mtr. Daniëlle v. Leyenhorst: 40 mtr. 7.6, bahverpen 16.25 mtr. en sprong 2.60 mtr. De meisjes kwamen hiermee op een achtste plaats in het totale klassement. Jongens pup. B: De estafette liep slecht af. De eerste keer viel Kristiaan Smits; gelukkig mocht er over gelopen worden, maar de zenuwen kregen toen de overhand en twee liepen er na de wissel in de verkeerde baan, wat leidde tot een diskwalificatie. Kristiaan Smitssprong 3.28 mtr. gooi- der ver 27.7 mtr. en liep de 40 mtr. in 6.8 sec. Christiaan Gijtenbeek: sprong 3.23 mtr. gooide ver 22.5 mtr. en liep de 40 mtr. in 6.9. Johnny Steenman: sprong 2.91 mtr., gooide 17.3 mtr. en liep de 40 mtr. in 7.6. Caspar Kerkvliet: sprong 3.36 mtr., gooide 19.6 mtr. en liep de 40 mtr. 6.9, waarop veel commentaar was, daar hij geklokt werd op een tijd van 6.7. Walter Balverssprong 3.17 mtr. gooi de 19.1 mtr, en liep de 40 mtr. in 7.3 sec. De jongens kwamen hiermee op de negende plaats van het totale klasse ment. Evert Davelaar en Tjitte van der Meer hadden tenslotte voor alle deelnemers een speciaal dankwoord in petto bij de prijsuitreiking, waarbij 'de warme bakker' zich de kans niet liét ontne men de twee speelsters - Karen van Lith en Petra Polman - op gebruike lijke wijze en met bloemen te bedanken voor hun deelname. Ongeslagen In de 'grootmeesterklasse' eindigde Auke Scholma ongeslagen als eerste met 11 punten, terwijl de hem opvol gende spelers in de eindrangschikking telkens een punt minder hadden. Utrech ter John van den Borst eindigde als tweede, vóór de winnaar van het eerste MNP-toernooi (1984), de Amsterdam mer Hein Meijer, die met zijn derde plaats minstens zo blij was als vorig jaar met zijn eerste. Utrechter Alfons Ottink verwees internationaal groot meester Jos Stokkel in een rechtstreeks duel naar de vijfde plaats, terwijl grootmeester Geert van Aalten (Huis- sen) niet verder kwam dan een zesde plaats. De Belgische kampioen Patrick Casaril werd met drie punten zevende, vóór de teleurstellend scorende Wim van der Kooij uit Woerden, die tot twee punten kwam. ten later stortte de Groninger stelling in elkaar. Opgave was het resultaat (2-0). Slecht stonden de zaken inmiddels aan het derde bord. Hier speelde Erik Swinkels met zwart zijn geliefde Wol- gagembiet. De Groninger bleek alle stroomversnellingen uitstekend te ken nen. Erik offerde, ietwat overmoedig, twee lichte stukken voor een toren, verzuimde dan echter zijn torens de nodige open lijnen te verschaffen. De Groninger nam zijn kansen uitste kend waar en tenslotte verdronk de Soester koning in een springvloed van witte stukken (2-1). Inmiddels waren bijna 4 uren gespeeld en was de tijdnoodfase aangebroken. Rob Gerrits (4e bord) had een moeilijk eindspel, waarin hij moest optornen tegen eén loper paar. Met nog 4 minu ten gaan plaatste Rob een taktisch remise-aanbod. De Groninger durfde de gevolgen van een weigering niet aan en remise was het, overigens terechte, resultaat (2^-1^), Bleef over de partij van Jan de Gier. De Soester roerde de witte stukken en bestreed een konings indische opening. De stelling was gecompliceerd en verg de van beide spelers het uiterste. Even dreigde de witte loper te worden opgesloten, maar toen dit gevaar was geweerd was de stelling volledig in evenwicht. Ook hier kon een remise aanbod door de Groninger niet worden geweigerd. Het bezegelde de Soester overwinning. Al met al een uitstekend begin voor de Soester vijf, die aan deze wedstrijd het nodige zelfvertrouwen zullen hebben overgehouden. De wedstrijd werd ge leid door jeugdleider K. Vegter, die dat karwei op de van hem bekende rustige wijze klaarde. Jongens pup.C: Paul Neering: gooide ver 16.50 mtr., sprong ver 2.63 en liep de 40 mtr. in 7.4 sec. Thijs Luyks: gooide ver 19.50 mtr., sprong 2.91 mtr. en liep de 40 mtr. in 7.3 sec. Pepijn Majoor: gooide ver 14 mtr., sprong 2.77 mtr. en liep de 40 mtr. in 7.2 sec. Maurice Simonis: gooide ver 12.12 mtr.. sprong 2.61 mtr. en liep de 40 mtr. in 7.6 sec. Mark Streeter: gooide ver 11 mtr., sprong ver 2.57 mtr en liep de 40 mtr. in 7.8 sec. De jongens kwamen hiermee op de achtste plaats in het totale klassement. Voor het eerst in het bestaan van de vereniging kan de A.V.Pijnenburg haar clubkampioenschappen op de eigen accommodatie houden. Aan staande zondag 29 september worden de kampioenschappen tussen 10 en 16 uur afgewerkt. Alle pupillen, junio ren en senioren komen in aktie op verschillende onderdelen zoals sprint 800 of 1500 meter, verspringen, kogel stoten en hoogspringen. De lange-af- standsgroep van Pijnenburg zal van zelfsprekend op langere afstanden, zo als 3 en 5 km, onderling moeten duelleren. Soester ingezetenen zijn van harte welkom om die dag een kijkje te komen nemen op de_ accommodatie- aan de Wieksloterweg~hoek Dolderse- weg. Ook zij die nu eens willen weten wat de atletieksport nu alle maal inhoudt zijn zeer welkom. Door lopend kan men de atleten op de Sponsor/deelnemer T. v.d. Meer (l.) met de winnaars van het damtoernooi in Darthuizen. FotoGoos van der Wilt De Bl groep leverde een overtuigende zege op voor de Rosmalense Karen van Lith, die alleen aan Maarten Vos (twee de) een punt moest afstaan en alle andere partijen won. Vos volgde met 12 punten. In deze groep werd Tjitte van der Meer (de sponsor, die ook eens wilde weten hoe zo'n toernooi vanach ter het dambord wordt beleefdop een gedeelde zevende plaats eindigde. In de B2 groep was de eerste plaats weggelegd voor Ron Entken. De Soester kampioen van vorig jaar bleef ongesla gen en zag zijn score van plus twee (9 punten uit 7 partijen) beloond met de eerste prijs. De krachtsverhoudin gen in deze groep waren zo gering dat twee ronden voor het einde alle spelers nog voor die erepalm in aanmerking kwamen. Harry de Waard (Zeist) en Ton Bollebakker (Hilversum) deelden de tweede plaats met 8 punten, terwijl DSVB-er Gerrit de Bruijn in de slotron- de via een zege op Van Snippenburg naar een gedeelde vierde plaats opruk te met 7 punten. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleve ren aan onze redaktie, Van Wee- destraat 227. Indien tijdig inde- leverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur* Redaktie Soester Courant Zaterdag 21 september waren 15 King's Road Riders voor een club-uit- wisselingswedstrijd in Vianen. Zeven rijders wisten zich te plaatsen voor de finale, één in de halve finale en drie in de manches. De uitslagen waren als volgt Open klasse Robin v.d. Wolk 3e na een finale. Mare de Schiffert 5e na een finale. Maaike v.d. Veen 8e na een finale. Powder Puffs Danniëlle Walet 4e na 3 manches. Monique de Schiffert 6e na een finale. Jessica v.d. Wolk 3e na een finale. Junioren Mare de Schiffert 3e na een finale. Patrick Stalenhoef 3e na 3 manches. Edwin Beetman 4e na een finale. Experts Robin v.d. Wolk 3e na 3 manches. Gabi Walet 2e na 3 manches. In de openklasse bereikte Gabi Walet de halve finale, maar hij kwam vlak na de start ten val en daardoor een 5e binnen, zodat hij niet door kon naar de finale. Zondag 22 september was er in Lely stad een KNWU-wedstrijd, die tevens meetelde voor het af delings kampioen schap. Acht King's Road Riders bon den de strijd aan, ondanks de regen. De baan was spekglad, dus amper te berijden. In de kombochten gleden ze naar beneden, en als ze dan nog het geluk hadden vielen ze net niet, maar desondanks haalden twee rijders een beker. Junioren Herman v. Hengstum 3e na een finale. Arnoud Hilhorst werd 5e na een finale. Experts Sancho Kers le na 3 manches. Er werd door 3 rijders openklasse gereden, waar 1 rijder het opgaf na één manche. Orjan Kers had in de finale een 5e plaats. Sancho Kers kwam in de halve finale werd 4e en ging door naar de finale, waar hij jammer gënoeg op een 5e plaats eindigde, maar de le plaats in de Expertklasse maakte alles goed. Gabi Walet kwam in de laatste manche van de Experts in moeilijkhe den; hij kwam te vallen. De andere drie rijders hadden pech, de baan was te zwaar voor hen. verschillende nummers aan het "werk" zien. Om 12.00 uur wordt een intermezzo ingelast. Pijnenburg wil dan namelijk Andries Schotanus in het zonnetje zetten vanwege zijn inspanningen voorhet bijeenkrijgen van het geld voor de atletiekbaan. Voor niet-leden prestatielopers wordt om 15.30 uur een loop op de baan over 3 km gehouden. Jong en oud kan daaraan gratis meedoen. Het is een leuke gewaarwording om ook eens op een echte kunststofbaan te lopen De prijsuitreiking van de clubkam pioenschappen vindt aansluitend aan de wedstrijd om ongeveer 17.00 uur plaats in café-restaurant Bosch en Duin aan de Bosstraat. Ook deze week kwamen nog alleen de jeugdteams en de landelijke teams van Shot in aktie, volgende week ver schijnen alle 22 Shotteams achter de tafel. Het afgelopen weekend gaf alleen sükses te zien voor het le heren team, dat in Delft met 6-4 van Phoenix 1 won. Het 2e herenteam kwam tegen het sterke Tempo Team tekort, terwijl ook de landelijke jeugdteams van Shot met lege handen bleven. Heren Phoenix 1 - Shot 1: 4-6 Het le herenteam herstelde zich in Delft aarzelend van de nederlaag van vorige week. Aanvankelijk nam Shot een 2-1 voorsprong^ maar verlies in het dubbel betekende een lelijke streep door de rekening-. Doordat ook Bart Lefel en Berend Jonker nog steeds niet optimaal draaiden kwam Shot vervol gens met 3-2 en zelfs nog met 4-3 achter te staan. Onder aanvoering van de sterk spelende René Daselaar wist Shot toch de laatste drie wedstrij den te winnen en daarmee de twee pun ten binnen te slepen. Bij de Soesters bleef René Daselaar ongeslagen, won Bart Lefel twee partijen en kwam Berend Jonker één keer tot winst. Shot 2-Tempo Team 2: 3-7 Opnieuw verloor het 2e herenteam met 7-3, maar dit keer was het een zege met aanzienlijk minder perspectieven. De Amsterdammers verschenen met twee spelers die tot voor kort in le en eredivisie uitkwamen en bleken in de meeste partijen onbespeelbaar. Tot aan de pauze was het alleen Dirk Schuiling die tot positieve daden kon komen. Na de pauze leek er toch nog een stunt mogelijk toen Gerhard Busch op zeer knappe wijze ex-erdivisiespeler Fjodor Rademaker diens eerste nederlaag van de competitie bezorgde. Na deze zeer goede partij liepen de Amster dammers uit tot 2-7, alvorens Gerhard Busch zijn 2e enkelspeloverwinning kon laten aantekenen. Jeugd: Shot 1-Docos 1: 3-7 Tot 3-3 wist het le jeugdteam het sterke Docos uit Leiden prima partij te bie den. .Vervolgens liet men het er voor al mentaal weer lelijk bij zitten en konden de Leidenaren toch nog ruim winnen. Aksel van Elteren en Hugo Op zondag 29 september a.s. organi seert B.C. Eembridge een grote de monstratiewedstrijd, te spelen in de Speeldoos te Baarn. Nederlandse top- bridgers zullen 28 spellen spelen in een gesloten en een open kamer. De wedstrijd is op vue-graph te volgen in de grote zaal van de Speeldoos. Daarbij zal door één der top-spelers uitleg worden gegeven. Tegen elkaar zullen spelen ploegen van C.P.P. (enig Nederlands prof. team), met spelers als Vergoed, Oppen, Mul der, Rebattu, etc., en de ploeg van H.O.K. A'dam, meervoudig Neder lands kampioen. De toegang is gratis. Afgelopen weekend namen twee esta fette teams van A.V.Pijnenburg deel aan de Nederlandse estafette-kampi oenschappen, in Vught. Bij de 4 x 100 m meisjes kwamen achtereenvolgens Esther van der Bolt, Petra Burger, Angelique van Oostrum en Marian van de Broek tot 50.45 in de finale. Ze werden hiermee zesde van Nederland. Een uitstekende prestatie, daar drie van deze meisjes nog B-ju nioren zijn. In de serie brachten zij het clubrecord al terug van 52.8 naar 50.38! Dat het clubrecord uit 1971 van Jan de Haard, Gerjo Spans, Piet Majoor en Jan Pauw op de 4 x 800 m in gevaar zou komen was zeer waarschijnlijk. Deze ploeg liep destijas 8.02.8 en stond bekend als een vrij sterke ploeg. Aan Dik Kamerbeek, Dirk Smit, Men- i - I 9 Gerhard Büëch verraste met winst op Fjodor Rademaker. Blom wonnen ieder één partij, terwijl ook het dubbel voor Shot was. ZTTC 1-Shot 2: 6-4 In Zaandam presteerde het 2e jeugd team van Shot het liefst 5 partijen met twee punten verschil in de 3e game te verliezen. Het dubbel ging bijvoor beeld verloren met 30-28 in de 3e game. De winstpunten kwamen van Ri- chard van de Heuvel en Michiel van Raadshooven die beiden twee keer tot winst kwamen. Programma: Aanstaande zaterdag 28 september speelt het le herenteam in Oegstgeest de zeer belangrijke wedstrijd tegen Sjaardema. Willen de Soesters boven in mee willen draaien, dan zal er gewonnen moeten worden. Het 2e herenteam speelt thuis tegen het zeer sterke JCV uit Vught. Dit team is vrijwel in zijn geheel afkom stig uit de le divisie en voor Shot 2 zal het dan ook een zeer zware wed strijd worden. De wedstrijd begint om 17.00 uur aan de Shotzaal aan de Heideweg. Voor alle inlichtingen over ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal, dr. Schoonebeeklaan 4, tel: 16261 en Jan van Asch, Vedelaarpad 14, tel: 19028. Overige Uitslagen jeugd Shot 3-ATC 1: 10-0, BUNA 1-Shot 4:6-4,Tivu 1-Shot 5:2-8, Shot 6-Huizen 4:4-6, Shot 7-Elan 5: 5-5. De politie werd in de nacht van vrijdag op zaterdag gewaarschuwd dat onbe kenden het fietsverkeerslicht bij het kruispunt Dalweg/Beukenlaan aan het vernielen waren. DE politie stelde een onderzoek in en trof even later bij een snackbar in de omgeving twee jonge mannen aan, de 19-jarige H.R. en de evenoude J. J. uit Soest. Aanvankelijk ontkenden zij hun betrokkenheid. Zij werden overgebracht naar het bureau en daar legden zij een bekentenis af. De jongelui vertelden na afloop van de hockeytraining de nodige glazen bier te hebben gedronken. Met hun hockey sticks waren ze uit balorigheid het ver keerslicht maar te lijf gegaan. Er werd proces-verbaal opgemaakt. no Lievers en Paul van de Brink de taak, dit "belegen' record te pakken. Dik Kamerbeek bereikte de finish in plm. 158.0, waarna Dirk Smit, die terecht Soest-Soest voor deze NK liet lo pen, de 800 m. afroffelde in plm. 159.0. Menno Lievers, bezig aan een come back, draaide zijn 800 m. af in 156.0 en toen wist iedereen dat het clubrecord gemakkelijk haalbaar was. Aan Paul van de Brink de taak om het clubrecord zo ver mogelijk omlaag te halen. Hij liep solo 1.58.0, wat de eindtijd op 7.53.91 bracht. Een prima tijd, dat aantoont dat deze jongens na de totstandkoming van de atletiek baan zich enorm hebben verbeterd. Zij werden hiermee 11e van 24 ploegen. Uitslagen speelavonden van 16-17 sep tember De Baanbrekers - Heen en Weer 1-4 Tryers - Muppets 0-5 Sobs - King's Palace 1-4 Thunderballs - Zootje 1-4 Turtles - Formatieteam 2-3 Lucky Girls - La Grande Bouffe 1-4 Pipers - Ketel I 5-0 Nobody - Pino 0-5 Laatbloeiers - A-team 1-4 Trio's - Dexcrest 2-3 TZN- Gremlins 4-1 HAM - 't Juk 0-5 Geïnteresseerden in de bowlingsport kunnen altijd een kijkje komen nemen op de speelavonden. Er is altijd wel iemand van het bestuur of van de wed strijdleiding die u te woord wil staan. Dit geldt ook voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Voor hen is er een jeugdbow- ling gestart op de vrijdagavond om de week. Men kan ook telefonisch kontakt opnemen met de penningmeester de heer P. J. de Leede, tel. 12843. Voor de jeugd kan men kontakt opnemen met mevr. M. Tervooren, tel. 20066. In de laatste twee wedstrijden van de kompetitie hebben de Knickerbockers zich gerevancheerd voor het zwakke optreden vorige week in Lelystad. Zij traden aan tegen koploper HCAW uit Bussum. Hoewel de Bussummers licht gehandicapt waren, hebben de Knic kerbockers door twee punten te pakken een prima prestatie geleverd. De Knickerbockers stonden na de eer ste slagbeurt met 2-0 voor. De punten werden gemaakt door Tobias Paalman en Patrick Farrell, die werd binnen- geslagen door Patrick Postma. Post- ma zelf ging uit door een aktie: 5-4. Rob Meyer gaf opnieuw een goede tik, maar hij werd jammer genoeg uitge- vangen door de rechtsvelder van HCAW. Hans Vink kwam met 4 wijd op de honken, maar hij kwam niet tot scoren, daar slagman Niels Uiterwijk uitging op 3 slag. In de tweede slagbeurt scoorde HCAW tweemaal tegen, maar de Soesters scoorden door toedoen van Ronald Ten- sen ook "nog eenmaal, zodat aan het eind van deze slagbeurt de stand 3-2 op het scorebord prijkte. In de derde slagbeurt werd er niet gescoord, zodat de vierde slagbeurt de beslissing zou brengen. De eerste HCAW-er ging uit door een prima vangbal van Rob Meyer terwijl de tweede slagman uitging na een goe de aangooi van Tobias Paalman op Ro nald Tensen. Met 2 nullen en een voor sprong van 3-2 leek de buit binnen, maar HCAW dacht er anders over en zette alles op alles om de achter stand om te buigen naar een voor sprong hetgeen nog lukte ook. Aan het In de competitie, waarbij door de heer Den Hartog van het Vleescentrum ge heel belangeloos een half varken be schikbaar werd gesteld, ging dit jaar evenals vorig jaar de overwinning ge heel verdiend naar J. v.d. Brakel en Zoon. P.V. "De Zwaluw' De leden van de bovengenoemde vere niging van postduivenhouders nam nam zaterdag 21 september deel aan een wedvlucht vanaf St. Ghislain Hor- nu, afstand circa 218 km. 649 Duiven werden om 9.45 uur gelost bij een mati ge zuidwesten wind. Bij deze laatste vlucht van het seizoen 1985 was het een duif van een jeugdlid die de afstand het snelst wist te overbruggen. De 16- jarige Jaap de Beer klokte zijn duif om 11.52.10 en de duif behaalde een snelheid van 1721.29 meter per minuut en won hiermede royaal de eerste prijs. Uitslag: J. de Beer 1 23 47 122. G. Rijk- sen 2 3 7 9 14 21 26 28 39 51 56. A. van Ginkel 4 10 125 126. A. J. van Dorre- stein 5 20 32 36 44 98 106. A. de Bes 6 16 45 55 100. R. v.d. Mast 8 40 67 102 128. H. de Bree 11 15 22 25 35 38 42 57-65 75 86 89 99. J. v.d. Brakel Zoon 1219 48 49 73 96 116 117 119. H. den Dekker 13 29 63 66 79 103. K. Boeklagen 17 33. R. Vosui- len 18 108. Th. Wigtman 24 52 68 123. K. Kok 27. Comb. H. Nap 30 95 107 110. R. van Egdom 31 84 109 120. E. v.d. Brakel 34 37 41 53 59 69 71 87 101 111. Zaterdag 28 september 09.00 -18.00 uur SoVoCo volleybal 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 29 september 12.00 -17.00 uur Red Stars basketbal 17.00 - 23.00 uur B.D.C. handbal Zaterag 28 september 09.00 - 23.00 uur Badso badminton 12.30 -18.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 29 september 09.00 -18.00 uur Badso badminton Zaterdag 28 september 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 29 september 12.00 -15.00 uur Selby badminton eind van deze slagbeurt stond er een 5-3 score op het bord ten gunste van HCAW. Werpcijfers Rogier Kriele: 3x3 slag; 2x4 wijd5 honkslagen tegenhet veld maakte 1 fout. Tweede wedstrijd In de tweede wedstrijd namen de Knickerbockers opnieuw een 2-0 voor sprong. Ronald Tensen nam 2 nullen voor zijn rekening. De slagman werd door hem uitgevangen terwijl de honk loper direkt daarop werd uitgetikt. Paalman gooide direkt daarop 3 slag, zodat de Knickerbockers meteen kon den proberen op voorsprong te komen. Tobias Paalman met 4 wijd op de hon ken gekomen ging uit door een aktie .5-2. Patrick Farrell gaf een honkslag en scoorde daarna door een fout 1-5. Ook Bob Galesloot scoorde door een foute aktie 1-4, nadat hij met 4 wijd op de honken gekomen was. Ronald Tensen kreeg ook 4 wijd, maar sneuvelde op het 3e honk. De derde nul was voor Rutger ter Weele, die met 3 slag aan de kant ging. Hessel Bok- ma en Rogier Kriele waren intussen wel op de honken gekomen, maar kon den niet meer scoren. In hun tweede slagbeurt scoorden HCAW tweemaal, éénmaal door een homerun en de tweede maal door een veldfout, maar verder hielden de Knickerbockers het veld goed dicht, waardoor de Knickerbockers bij een 2-2 stand weer aan slag mochten. Vincent Smith aan slag werd geraakt door de werper, maar zette de strijd voort. Helaas voor hem ging hij uit door velderkeus. De Knickerbockers bouwden in deze slagbeurt de score uit tot 6-2. Er waren honkslagen van Hans Vink, Patrick Farrell, Bob Gale sloot en Ronald Tensen. Ook Tobias Paalman scoorde, nadat hij met 4 wijd op de honken gekomen was. Met nog slechts een paar minuten te gaan voor een 3e slagbeurt maakfë empire Leo van Laar een einde aan deze wedstrijd. Werpcijfers Tobias Paalman: 2x3 slag; 4x4 wijd; 1 honkslag tegen; het veld maakte 1 fout. Door dit resultaat zijn de Knickerboc kers als derde geëindigd in de 2e klasse B, met 38 punten, achter Geinoord met 44 punten en de Falcons met 39 punten. Geen slecht resultaat, als men weet, dat dit team de kompetitie ge start is met 6 nieuwe spelers. De coaches Michel van der Linden en Roel Kriele kunnen dan ook terugzien op een geslaagd seizoen. Op de laatste vlucht vanuit het Franse Dourdan, afstand 470 km., wisten de succesvolle duiven de eindoverwinning veilig te stellen. De leden van De Vriendschap en De Zwaluw zijn Het Vleescentrum zeer er kentelijk voor dit sportieve gebaar. Ho pelijk kan deze onderlinge competitie in het seizoen 1986 wederom plaatsvin den. G. Visser 43 91130. K. de Jong 46. J.v.d. Belt 50 62 64 104 129. J. v.d. Burg 54 77 78 82 85. M. Schimmel 58 80. J. Stam 60 70 83 92 93 94 114 115 121 124. J. Ben schop 61 72 112 118. J. van Dijk 74. E. Meijers 76. G. Zeypveld 81 113. E. Eggink 88. C. Brakenhoff 90. H. v.d. Schepop 97127. B. Roest 105. Wedvlucht van P.V. Soest Ook deze vereniging deed mee aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain. De gedetailleerde uitslag was: Z. v.d. Esschert Zn. 1 7 8 15 29 30 31 39 41 45 47 51 53 59 60 75. P. Limper 2 17 22 24 36 70 73. H. C. Mol Zn. 3 5 10 16 33 50 52 57. P. A. Almekinders 4 20. E. Veerman 6 12 19 23 35 40 48 58 67. M. de Ruiter 9 13 34 49 66. D. Huisman 11 42 55 56 69. Comb. Vogel 14 44 54 61 71 74. H. Huis man 18 63 65 68. R. v.d. Hornsveld 21 25 26 27 28 43 62. A. A. de Kruyf 32 46 76. G. H. v.d. Broek 37. M. Monsjou 38 64 72. P.V. "De Vriendschap" Voor deze vereniging was de uitslag: Bokma 1 3 5 7 16 18 19 22 24 25 26 28 43 45 47 52 54 59 60 67 69 72. Huizinga v. Doorn 2 80. Wijnands 4 1113 76 85. Veenendaal 6 9 82. Koster 8 14 20 27 42 51 61 71 86. Vaessen 10 41. Altenaar Reierse 12 i5 36 50 65 70 73. v. Dijken 17. Hofman 21 3137 39 40 46 63. v. 't Net 23 49. H. Rauch 29. Kamerbeek 30 38 58 78. v. Groningen 32 53 66. Kruseman 33 55 56 62. T. Kok 34 48 64 81 83. Z.K.H. 35. Scheffers 44. Huurdeman 57 68 84. De Zoete 74. Schim mel 75 77. Jak en Zn. 79. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 1 3014-1 2577 I i

Soester Courant | 1985 | | pagina 19