3ÈÉ5 SWü opnieuw struikelblok voor VVZ: 2-1 SoVoCo organiseert vierkamp met eredivisieteams Rob Westland, Daniëlle Stam en familie Stam eerste Soester skikampioenen Wandelvereniging 'Dudok de Wit' viert halve-eeuwfeest S/O DIO :.,P. exclusief meren u Je Volvo- iten van kin LPG: - en uit- M VOOR ;ure WOENSDAG25SËFfËMRiR^r SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 Voor 60-jarig bestaan S.O.Soest zoekt adressen! ZATERDAG VOETBAL VOOR DAMES EN HEREN Boeiende volleybalwedstrijden in Beukendal Prima sfeer op skibaan in Soesterberg Door de jaren heen veel Soester lid Reehorst Meermarkt/ DVS debuteert met nederlaag Verlies voor Red Stars heren BASKETBAL Red Stars Eerste winst voor Eemvogels 1 ZAALVOETBAL G.O.V. boekt opnieuw winst KORFBAL Schoolkorfbal- toernooi bij Eemvogels :SSUUR SAGE GA JHEIDS- 3ELING SURE JK-HEMEL EX-ZONE IE BIJ: IPIJN CHTEN IDHEIO dWEG 33 SOEST 5-18137 5-13637 Bij S.O.Soest is men nu al rtmiu k i eniging. De jubUeumkomnïssie onfer 6°'3arlg "eStaan van de ver" Kees Boerkoel, heeft al een leuk pmerlmUVan ere-™<"-zltter een grootscheepse reümie van non Uaar slaat on<ler andere adressen te vergaren die reünii to? °P M"" nu *"'8 "en aantal adressen van oud-leden "kwijt" bfiG. i n,™brengen. Men kan SWU uit Utrecht is aardig op weg een soort "Angstgegner" te worden voor wz. Het Soester elftal, dat dit sei- roen tot nu toe zo positief van zich heeft doen spreken, moest ook nu weer de punten in Utrecht achter laten. Het enige lichtpuntje was het verschil in uit slag. Verloor VVZ vorige seizoenen met 5-1 en 6-0, ditmaal bleef de schade beperkt tot 2-1. Al voor de wedstrijd was aan de Van Boeyen-elf te merken dat er tegen de ontmoeting tegen de domstedelingen werd opgezien. VVZ, dat het nog steeds moet stellen zonder de gebles seerde Van Barneveld, Pothoven en Den Daas de laatste viel een kwartier voor tijd in) gaf in de beginfase al blijk van een verkrampte benadering van de tegenstander. Werd het duel tegen de Merino's nog opgesierd door verzorgd voetbal, afge lopen zaterdag wisten de spelers niet hoe snel men de bal kwijt moest aan een medespeler. Juist hierdoor werd er veelvuldig balverlies geleden en het was aan het zwakke spel van de thuis club te danken dat de gevolgen uitble ven. WZ kwam in aanvallend opzicht niet verder dan wat gerommel in de SWU- defensie. Vooral Gert van der Munt bleef het proberen, maar de niet hele maal fit aan het duel begonnen Soester spits kwam niet uit de verf. Éénmaal kwam VVZ gevaarlijk voor de dag toen Olivier Noordam doorbrak. De altijd snelle Noordam kon slechts ten koste van een grove overtreding van het scoren afgehouden worden. Ook de Utrechtenaren konden geen ech te vuist maken, al moet gesteld worden dat Willem van der Pol meer werk te verzetten kreeg dan zijn collega onder de Utrechtse lat. De tweede helft gaf meer reden tot enige opwinding. Al na 3 minuten be ging Bela Bohus binnen het zestien metergebied een onnodige overtre ding, die door de niet al te sterk fluiten de scheidsrechter Hazeleger bestraft werd met een strafschop. Chris Aal- ders belastte zich met het karwei en zorgde voor 1-0. VVZ gaf hierna meer gas en dat gaf direct een verandering in het spelbeeld te zien. SWU werd teruggedrongen op de eigen helft en in de 60ste minuut scoorde Marcel de Graaf een prima gelijkmaker na goed voorbereidend werk van Pieter Bade. Een lang leven was deze gelijke stand echter niet beschoren, want in dezelf de minuut kwam SVVU opnieuw op voorsprong. Jeroen Brouwer beoor deelde een hoge bal verkeerd en kopte het leer naar de vrijstaande Aloui. De Marokkaanse aanvaller liet een dergelijke kans op 2-1 niet liggen en Willem van der Pol mocht voor de twee de maal naar het net. Een kwartier voor tijd bracht een hands bal van één van de VVZ-verdedigers de bal andermaal op de stip. Chris Aal- ders was ditmaal minder zuiver en schoot hoog over. Deze strafschop vormde eigenlijk het laatste wapenfeit van de wedstrijd. A.s. zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen Altius uit Hilversum op het pro gramma. VVZ dient dan te winnen om de aansluiting met de middenmoot niet te verliezen. Gezien het potentieel wat WZ in huis heeft moet dit karwei te klaren zijn en mag het verlies tegen SWU geen maatstaf zijn voor het presteren van dit VVZ'49. HAARMODE Net een heertje beter r~ 8EETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 Orion, Starlift en Zaan '69 zijn zaterdag de tegenstanders van het eerste dames team van SoVoCo. Een smakelijK voor afje van het die week beginnende Europese Volleybal Kampioenschap dat in diverse plaatsen in Nederland wordt afgewerkt. Nieuw team SoVoCo is er in geslaagd drie teams uit de hoogste klasse van het vader landse volleybal te strikken voor een serie wedstrijden in Beukendal. Niet met de illusie dat de dames van het eerste team als overwinnaar zullen eindigen, maar wel om een stuk pro motie voor het Soester volleybal te ver zorgen. SoVoCo komt dit jaar uit in de tweede divisie. Het team heeft nogal wat nieuwe gezichten. Zo keerde Tine ke Remmerswaal na twee Amersfoort- se jaren terug in de Soester selectie. Met haar kwam Gemma Moors naar Soest. Anneke Voorent is de derde nieuw komer. Zij heeft een jaar niet gespeeld en kwam voordien uit voor het Amster damse Delta Lloyd (en het Apeldoorn- se Dynamo (beide eredivisionisten). Irene Koelewijn is de vierde speel ster, die nieuw is in de selectie van Werner Paans. Zij is afkomstig van de fusiepartner Olympia. Naast deze vier zijn uit het team van vorig jaar over gebleven Jenneke van de Wal, Dorien Rademaker, Renata Smits en Angela Manders. Sterke bezetting De vierkamp van a.s. zaterdag kent een zeer sterke bezetting. Orion vorig seizoen tweede in de hoogste volley balafdeling komt bijna met de comple te selectie. Alleen de twee internatio nals, Monique Booy en Bianca Hooy- mans ontbreken in verband met de Europese kampioenschappen. Wel speelt mee Jaqueline Schimmel, tot mei dit jaar vaste keus in de Neder landse damesselectie, als spelverdeel- ster. Orion is een team dat dit jaar zeker weer hoge ogen gaat gooien in de strijd om het landskampioenschap. Zaan' 69 uit Zaandam eindigde dit jaar op de zesde plaats. Komend seizoen moeten zij het stellen zonder de kleur rijke coach Piet de Saegher. Hij ver trok naar Alkmaar. Zaan'69 is de enige Nederlandse eredisivie ploeg die een vrouwelijke trainer heeft. Inge Olthof heeft de beschikking over een jonge en thousiaste ploeg. International Helena van Eikeren speelt weliswaar niet mee (EK) maar desondanks een zeer goede Het sterke team van Starlift Voor burg. Staand v.l.n.r. Jan Visser, trai ner-coach, Claire Paterson, Eveline v.d. Laag, Jolly van Dam, Christine Pijpstra, verzorger masseur Rob van der Haak. Zittend: Joke van der Leek, Astrid van der Lee, Liset Wolff en Mary van Rijn. middenmooter voor de vaderlandse eredivisie. De derde eredivisionist is waarschijn lijk de meest bekende. Meermalen be kerwinnaar, regelmatig tweede achter het Dokkumse DVC: Starlift uit Voor burg. Een bijzonder sterk team en een kweekplaats voor goede volleybalsters. Vorig jaar derde achter Tromp-Olym- pus Sneek en Orion uit Doetinchem. Dit jaar zal de ploeg uit Sneek zeer zeker rekening moeten houden met Starlift. Spelverdeelster Eveline van der Laag heeft een jarenlange inter nationale ervaring opgedaan in het Nationale damesteam en in de diverse Europacupwedstrijden die Starlift speelde. Irene Klunder, de interna tional, ontbreekt hier (EK) maar trainer Jan Visser beschikt over een goede selectie die de verwachting van een hoge klassering rechtvaardigt. Interessante wedstrijden Het toernooi in de Soester Sporthal, waar de wedstrijden op twee hoofd- velden zullen worden afgewerkt, be gint zaterdag 28 september om 10.30 met de wedstrijden Starlift - Orion en Zaan '69 - SoVoCo 1 en zal duren tot 16.00 uur. De NeVoBo heeft voor deze wedstrij den een aantal nationale scheidsrech ters aangewezen, hetgeen duidt op het belang dat men bij ae Donu ctttu uCiC wedstrijd hecht. Dit toernooi is een prachtige gelegen heid voor de volleybalfans uit Soest en omgeving de top van het Nederlandse damesvolleybal aan het werk te zien. Na afloop van dit toernooi speelt SoVoCo 3 een wedstrijd tegen het Amersfoort- se Vollkei. Het derde damesteam is een uit zeer jeugdige speelsters be staande selectie die komend seizoen zal uitkomen in de districtsklasse. Het team bestaat uit Astrid Rasch, Annemarie Remmerswaal, Henriëtte Kuyt, Judith Lazonder, Inge Everts, Karen v.d. Brink, Janine van Herwaar den, Karin Lijkedijk en Sandra Onder stal. Rob Westland en Daniëlle Stam zijn de eerste Soester skikampioenen in de geschiedenis. Zij legden zaterdag avond in de wedstrijden om het kam pioenschap van Soest, die werden ge houden op de sfeervolle skibaan van skischool Otto Zoetelief aan de Kerk- laan in Soesterberg, beslag op de wis selbekers in resp. de heren- en de dames-categorie. In de categorie fa milie" was het de familie Stam die de beker wist te veroveren. Rob Westland behaalde de titel met 14,70 punten; Danielle Stam met 19,86 punten en de familie Stam met 39.83 punten, waarmee zij de andere deelnemers en deelneemsters uit Soest ver achter zich lieten. Er blijkt in Soest dan ook heel wat ski-talent rond te lopen. De bekers werden zaterdagavond in de uiterst sfeervolle entourage van de skischool uitgereikt door sportwet houder drs.G.Plomp. In een korte toe spraak had Otto Zoetelief, samen met Frits Gerth het organisatieteam achter deze eerste editie van de Soester skikampioenschappen., al vastge steld dat het evenement uitstekend was Hij bedankte allen die hun medewer king hadden verleend, waaronder ook sponsor Nic. van Dam die met aller lei materiaal op ski-gebied aanwezig was. Zoetelief kondigde aan dat er vol gend jaar niet alleen in de rubriek alpine gestreden zal worden om de hoogste eer, maar ook in het lang laufen. Wethouder Plomp complimenteerde de organisatoren met hun geslaagd ini tiatief. Hij stelde met genoegen vast dat Soest met de skibaan in Soesterberg over unieke mogelijkhe den beschikt voor de ski-liefhebbers, maar bovendien ook voor langlaufers een paradijs kan zijn, als er 's win ters sneeuw ligt in de duinen. Behalve de Soester kampioenen, die beloond werden met de wisselbeker van de Soester Courant (en een klei- De gezamenlijke prijswinnaars van de ski-kampioenschappen, samen met sportwethouder Plomp (r.) Foto: Goos van der Wilt nere uitgave die zij mochten houden), werden ook de winnaars van de "open wedstrijden" (waarin ook niet- inwoners van Soest mededen) gehul digd. Door de grote belangstelling van de jongeren hadden de organisatoren alsnog een categorie "junioren t/m 12jaar)toegevoegd. De uitslagen luidden als volgt "Open wedstrijd" Heren: 1. John Pieterson 11,88; 2. Gert-Jan Jansen Reijnen 12,64; 3. Onno Pelsen 12,96. Dames: 1. Karin Stelling 15,06; 2. Joyce Epping 15,63; 3. Daniëlle Stam 19,96. Familie: 1. Familie Tromp 27,28; 2. Familie Stam 39,83; 3. Familie Brouwer 40,97. Junioren t/m 12 jr: 1. Stephan Zoete lief 15,09; 2. Allard Epping 15,20; 3. Olaf van Barneveld 15,74. De Baamse wandelvereniging 'Dudok de Wit" viert binnenkort, om precies te zijn op 5 oktober a.s., een belangrijk en glansrijk jubileum. Met een recep tie in het Baarnse Brandpunt (Oude Utrechtseweg)van 15.00 tot 17.00 uur, wordt de oprichting herdacht van de vereniging die in de loop van een halve eeuw niet alleen veel Baarnaars, maar ook talrijke Soesters de mogelijkheid verschafte om in verenigingsverband de wandelsport te beoefenen. Op 8 oktober van het jaar 1935 vond de oprichtingsvergadering plaats van de vereniging die na enige discussie "Du- dok de Wit" werd genoemd - een hom mage aan een belangrijke figuur in de vaderlandse wandelsport, die leefde van 1834 tot 1913. Er waren in de jaren dertig nog niet zoveel enthousiaste lingen voor de wandelsport, waarvoor destijds een aparte afdeling bestond binnen de KNAU, de atletiek-unie. Inwoners van Baarn en Soest sloten zich nogal eens aan bij wandelclubs in de omgeving. Na de oprichting van de Nederlandse Unie voor Wandelsport NWU - een soort voorloper van de la tere wandelsportbond - nam de behoef te aan een eigen vereniging echter toe. Er werd een voorbereidingscommissie gevormd, waarin ook de Soester V.W.P. Renooy zitting nam Bestuur Bij de oprichting meldden zich direct al 25 personen als lid. Uit hun midden werd het eerste bestuur gekozen: de Baarnaars Schouten, Kerkhoven, Hen- driksen, Raadersma, en mej. Bieshaar, en de Soesters V.W.P. Renooy, J. v.d. Bovenkamp en B. J. Koppen. Het duurde overigens tot 1936 voor alles op rolletjes liep. In dat jaar werd ook de eerste tocht georganiseerd over 25 kilometer, waaraan "Dudok de Witt" deelnam in het eerste eigen uniform. Verder nam de vereniging ook deel aan de diverse wandeltoch ten, zoals de Vierdaagse van Nijmegen. De mobilisatie- en bezettingstijd waren voor "Dudok de Wit" al even weinig plezierige jaren als voor de meeste burgers. Wandeltochten werden ver boden of aan allerlei strenge bepalin gen gebonden. Uit het verbod van de Vierdaags groeide echter wel het ini tiatief van de Avondvierdaagse, waar aan ook "Dudok de Wit" deelnam, in 1940inBussum. Niet lang daarna werd de wandel sportbonden echter opgeheven en alle wandeltochten verboden. Er werd wel wat op gevonden, want veel wan delsporters zochten hun heil bij alter natieve sporten, zoals handbal. Het duurde ook na de bevrijding in 1945 even voordat de wandelsport weer in alle glorie herrees, maar in september kwam het gebeuren weer op gang. In oktober organiseerde "Dudok de Wit", ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, een wandeldag waaraan ook een groot aantal Canadese soldaten deelnemen. "Dudok de Wit" staat ook aan de wieg van de Baarnse Avond- De drie Soesters die deel uitmaak ten van het eerste bestuur van 'Dudok de Wit'. V.l.n.r. de heren Koppen, V.d. Boven kamp en Renooy. De jeugd van 'Dudok de Wit' vier de het jubileum met een dagje naar Slag haren. vierdaagse. Nippertje Een dieptepunt in de historie is het jaar 1951. Er gaan stemmen op om de ver eniging maar op te heffen, maar dat wordt op het nippertje voorkomen. In 1955 verandert het uniform weer, net zoals dat in 1960 het geval is. De vereniging maakt in al die jaren heel wat wel en wee door, tot er in een bepaalde periode veel verandert in de wandelsport, waaraan ook "Dudok de Wit" niet ontkomt. Eind jaren '70 wordt het uniform afgeschaft en wordt er uitsluitend nog "recreatief" gewandeld. De vereniging heeft altijd een belangrijke rol gespeeld in de re gionale bond de Sticht-Gooise Wandel sportbond. Het jubileumprogramma van 1985 gaat de vereniging niet ongemerkt voorbij. "Dudok de Wit" telt nu onge veer 100 leden, waarvan zeker een kwart uit Soest. In april werd al een grote jubileum wandeltocht gehouden vanuit de Lage Vuursche, in mei volg de een uitstapje met de jeugd naar Slagharen en in oktober vinden de beide hoogtepunten van het feest plaats: op 5 oktober de officiële receptie, en op 26 oktober een grote feestavond voor de senioren. DVS Soest heeft met een nederlaag de competitie aangevangen in de hoofd klasse. Tegenstander SMV Boys was op alle fronten Soest de baas. In de vijfde minuut was het Jan v.d. Wielen die uit een onmogelijke hoek 1-0 scoor de voor DVS Soest. Dit was tevens de ruststand. Dat DVS in de eerste helft geen treffer kreeg te incasseren kwam door het uit stekende keeperswerk van Gert Galde- link. Vlak na de rust scoorden de SVM Boys tweemaal. DVS moest toen de aanval gaan zoeken wat resulteerde in een penalty. Deze strafschop werd echter door de hard werkende Nico van Gin- kel naast geschoten. De hierdoor toch wel aangeslagen DVS-ploeg kon niet verhinderen dat SVM Boys de eindstand op 3-1 bepaalde. In deze wedstrijd is duidelijk gebleken dat spelbepaler Johan Aalderink erg gemist werd. Zijn overschrijvingspa pieren waren nog niet in orde, zodat hij niet mocht spelen. Afgelopen zaterdag kwamen de heren van Waddinxveen Flyers bij Red Stars op bezoek. Het begin van de wed strijd liet een gelijkopgaande strijd zien. Langzaam maar zeker bouwde Flyers een kleine voorsprong op, door dat Red Stars moeilijk tot scoren kwam. Het over het algemeen wat lan gere team uit Waddinxveen pakte wat meer verdedigingsrebounds, en wist zo het scoringstempo van Red Stars wat te drukken, maar een grotere voorsprong dan 10 punten wisten ze niet de bewerkstelligen. De ruststand was 28-36. Ook in de tweede helft bleef het bezoe kende team iets voor staan, al kwam Red Stars via een aantal snelle breaks af en toe zeer dichtbij. Het team mis te echter de kracht om een voorsprong te nemen. Een belangrijke rol was in deze wedstrijd weggelegd voor René Lansaat, die een fors aantal punten op zijn naam wist te schrijven, door voor al uit de aanvalsrebound te scoren. Jammer genoeg ging de foutenlast hem parten spelen en hield vervangend coach Kees Brongers hem een tijdje langs de kant. De eindstand was 61-73. Red Stars JA1 - Voorne JA1119-44 Na de verloren eerste competitie wed strijd van vorige week speelden de Red Stars-junioren afgelopen zondagmid dag tegen Voorne. Deze tegenstander vormde voor de Soesters geen enkel probleem. Aanvallend waren zij veruit de sterkste en dat werd ook in punten duidelijk uitgedrukt. De junioren van Voorne schoten slecht en misten veel opgelegde kansen. Toen aan het eind van de tweede helft één van de Voorne spelers met vijf fouten op de bank plaats moest nemen en er geen vervanger voor hem in het veld kon worden ge- bracht, was er voor Red Stars bijna geen tegenstand meer. De honderd punten-grens werd overschreden, ter wijl de tegenstander maar net boven de veertig uit kwam. Eindstand 119-44. Aanstaande zondag om half vier ko men de de jongens-junioren in Beuken dal in het veld tegen Blitz. Van de in totaal 11 thuisspelende teams wisten er 8 te winnen. Dames 3 dat de eerste competitiewedstrijd speelde verloor toch enigszins onverwachts van Crackerjacks met 31-37. Heren 2 won met 75-61 van Quick Runners 1, een team waar men vorig jaar nogal wat moeite mee had. Aanstaande zon dag gaat dames 1 van Red Stars aan de competitie beginnen. Zij zullen dit seizoen in de eerste divisie uitkomen. De eerste wedstrijd spelen zij tegen Celeritas uit. Verder is er binnen Red Stars besloten ook dit jaar met Kerstmis weer een scholierentoernooi te organiseren. De organisatie is dit jaar in handen van Bob van de Heuvel, Aldo Heeregrave, Harold Veen, John Bertus, Johan van Beek en Rudi Blok. Van 26 tot en met 31 december worden de wedstrijden voor de middelbare scholieren afge werkt. Op 3 en 4 januari vindt het toer nooi voor de lagere scholen plaats. Zon- l 29 december zullen er ook weer universiteitsteams aantreden, hetgeen in het verleden altijd goed basketbal te zien gaf. Red Stars JA2 - Irene JA181-12 Over de competitiestart mogen de jon gens-junioren B tot nu toe niet klagen. Nadat et'verleden week van Hoevela- ken al met 38-15 werd gewonnen werd afgelopen weekeinde met een twee maal zo hoog aantal punten de winst binnen gehaald. Het team: Kees Griffioen, Djk Bos, André Haringsma, Jan van Maanen, Michel van Drie, Kees-Jan Lagewerf en Léon Tromp en met coach Frank Verhoeks, vond zaterdag in 'Irene' een aardige sparringpartner. Het tempo in de eerste minuten van de wedstrijd was vrij traag, maar toen het een beetje draaide vlogen de ballen bij de Bilthovenaren door het netje. Bij rust was de stand 37-9. Na rust mocht Irene nog éénmaal scoren en één vrije worp benutten. Dit kwam door het fanatieke man-to-man verdedigen van de junio ren B. Helaas werd de honderd niet bereikt, maar wat niet is kan nog ko men. BZ'72 JC1 - Red Stars JCl: 15-45 Na de eerste competitiewedstrijd thuis tegen Quick-Runners te hebben verlo ren, moesten de jongens adspiranten voor hun eerste uitwedstrijd naar BZ'72 in Zeist. De Red Stars jongens hadden vanaf het begin van de wedstrijd de touwtjes in handen en konden gemak kelijk een voorsprong opbouwen. In de 15e minuut moest Aron van Campen uitvallen met een enkel-blessure, wat resulteerde in een kleine terugval. De voorsprong kon wel gehandhaafd worden, zodat bij de rust een stand van 9-21 genoteerd kon worden. De tweede helft van de wedstrijd bouwde Red Stars de voorsprong uit, en toen het eindsignaal klonk was de eerste overwinning van de adspiranten een feit. Wedstrijdprogramma 28 september 18.15 uur Red Stars DS 2 - BZ'721 19.45 uur Red Stars HSl - Jumpers 1 29 september 12.30 uur Red Stars JBl - Crackerjacks JBl 12.30 uur Red Stars MB2 - Dunckers MB 2 14.00 uur Red Stars MA1 - Crackerjacks MA 1 15.30 uur Red Stars HS 5 - BZ'82 HS 3 15.30 uur Red Stars JA 1 - Blitz JA 1 Afgelopen zaterdag speelde het eerste team van de korfbalvereniging De Eemvogels een uitwedstrijd tegen He- mur-Enge 1 uit Amerongen. Vooraf stond al vast dat het beslist geen ge makkelijke wedstrijd zou worden te gen deze nog ongeslagen ploeg. Al vrij vlot was het Marco Kuil, die de Eemvogels op een 1-0 voorsprong zette door een afstandschot. De thuisploeg reageerde meteen en liep vlot uit naar een 3-1 voorsprong. Hevig knokkend probeerde de Eemvo- gelploeg terug te komen en het was Claudia Touwslager die in samenwer king met haar vakgenoten de stand op 3-3 wist te brengen. Voor de rust liep Hemur-Enge, tegen de verhouding in, nog uit naar 4-3 De tweede helft werd uitstekend inge zet en het was Theo Duinkerken die de Eemvogels weer langszij bracht: 4-4. Hemur Enge nam echter weer een voor sprong: maar nu was het Wim van Rheenen die voor de gelijke stand zorgde. Claudia Touwslager was er verant woordelijk voor dat de Soesters met 6-5 voor kwamen; terecht wist Hemur- Enge de gelijkmaker te scoren. Eemvogels junioren 1 behaalde tegen Amersfoort junioren 1 een uitstekende 6-2 overwinning. Tot 2-2 konden de A- mersfoorters gelijk blijven, daarna liep de Eemvogelploeg uit en het resul taat was dik verdiend. Doelpuntenma kers: Stanley de Vries 2x, Katja Rauch 2 xIda Prins en Jan Christi- aanse. Ook de adspiranten Bi behaalden een positieve score; met 6-3 werd gewon- In een prima gespeelde wedstrijd van G.O.V.-Soest werd na een 8-1 ruststand een 8-4 overwinning geboekt op het toch behoorlijk voetballende B.V.C. uit Bilt- hoven. Meteen na het beginsignaal was het voor G.O.V. al raak. De van een blessure teruggekeerde H. de Boer strafte een verdedigingsfout goed af door de bal onder de keeper door te schuiven 1-0. Een minuut later was het opnieuw raak door weer H. de Boer die de bal, na een prima solo van Th. Zeyderveld, in het lege doel kon schui ven: 2-0. Na een aantal kansen van B.V.C. kreeg G.O.V. het spel weer in handen en in de twaalfde minuut kreeg Alex Hop de bal uit een dieptepass van H. de Boer. Hij maakte, alleen voor de kee per, geen fout en scoorde beheerst 3-0, B.V.C. deed in dezelfde minuut nog wat terug door 3-1 te laten aantekenen na een mooie aanval. G.O.V. liet zich niet ontmoedigen en twee minuten later werd het 4-1 door alweer H. de Boer, die de bal uit een verre uitgooi van Robert de Boer in één keer achter de keeper schoot. Nu was laatste man Chris Uit den Boogaard aan de beurt, die met een fraai af standsschot de keeper het nakijken gaf:5-1. Een minuut later kon Johnnie nen van Altius Bl uit Hilversum. Voor rust zorgden Marco Kraats en Sandra Lub voor een 3-0 standna rust kwam Altius terug tot 3-1. Marco Schouten vergrootte de voorsprong tot 4-1 en weer wist Altius terug te komen. John van de Boom maakte aan alle onzekerheid een eind door twee maal zijn tegenstander te verrassen. De pupillen konden het tegen de veel langere tegenstanders uit Huizen niet bolwerken. Robin Lub maakte het enige Eenvogels doelpunt, eindstand: 6-1. A.s. zaterdag speelt o.a. Eemvogels 1 tegen Fortis 1 uit Montfoort; vanaf 14.00 uur kan men terecht op het veld aan de Staringlaan. A.s. woensdag wordt het jaarlijkse Eemvogels schoolkorfbaltoernooi ver speeld. Ooit begonnen met ongeveer vier teams, is het toernooi nu uitge groeid tot maar liefst 24 ploegen. Vanaf 13.45 uur zullen zo'n 250 scholieren be zig zijn op het veld aan de Staring laan. Alle schoolteams hebben op de woens dagavond gelegenheid gekregen alvast te oefenen. Of dit resultaat zal opleve ren zal dus woensdag blijken. Staal voor 6-1 zorgen na een prima combinatie met Th. Zeyderveld. Ondaks deze grote voorsprong bleef G.O.V. doorgaan en kon H.de Boer nog twee maal scoren na mooie combina ties met zijn medespelers. B.V.C. kon hier weinig goeds tegenover stellen. In de tweede helft een toch wat ander spelbeeld: B.V.C. volop in de aanval en G.O.V. loerend op de counters. Belde partijen kregen hierdoor veel kansen, maar de eerste 20 minuten werd niet gescoord. G.O.V. kreeg vervolgens last van een conditionele inzinking ,een aantal jongens voetbalde voor het eerst weer mee - en het gevolg was dan ook dat B.V.C. nog driemaal kon tegen- scoren, zofdat de eindstand werd be paald op 8-4 in het voordgel van G.O.V. Na twee gespeelde wedstrijden gaat G.O.V. aan de leiding met 4 punten en op vrijdag 4 oktober kunnen het er 6 worden als G.O.V. moet aantreden tegen B.P.S.O.V. uit de Bilt in Dorps huis de Bilt, aanvang 21.00 uur. G.O.V.-Soest maakt een ieder er alvast op attent dat op zaterdag 5 oktober a.s. het open Soester zaalvoetbal-kam pioenschap gespeeld zal worden. G.O.V .-Soest zal in samenwerking met A.P. van Doorn bomenbedrijf dit jaar lijkse evenement organiseren en hoopt dan ook dat het publiek in groten getale op zal komen. Het toernooi zal gespeeld worden in sporthal Beu kendal, aanvang half zeven, einde rond elf uur.

Soester Courant | 1985 | | pagina 21