A VI 5 f.30.-belnu! DNS NTIE EST TAXI KLOMP 12984 Geertsema en Van der Hek zien PvdA-WD-kabinet wel zitten Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen PAGINA 22 'rV WOENSDAG 25 sIÊPTËm^^T SOESTER COURANT PAGINA 23 JOVD-avond in Witte Huis Leerhuis-series Raad van Kerken: 'Arbeid' en 'Euthanasie' 16e Kraammarkt op 7 oktober VVV Nieuws Burgerlijke stand R.K.kerkdiensten TEL 'U kunt hen helpen' Vrouwenraad Soest organiseert cursus vergader- en gesprekstechniek Nederlandse Christen Vrouwenbond Dixidienst in de Open Hof Predikbeurten 'Ford-dag' in dierenpark Amersfoort "^feestavond geheel verzorgd Kledinginzameling in Soest 'Dieren kijken met de boswachter en Amsterdams saxofoonkwartet Medische dienst V )W bv Voor het eerst sedert de zgn. "Des In- des-besprekingen" kwamen vrijdag avond vertegenwoordigers van PvdA en WD samen om te discussiëren over de mogelijkheid van een PvdA-WD- coalitie na mei 1986. Dat gebeurde op een JOVD-bijeenkomst in het Witte Huis in Soest. Onder leiding van Hans van Wuyckhuyse gaven beide heren hun visie op een aantal stellingen. De heer Geertsema uitte zich in het al gemeen positief over de mogelijke coalitie, hoewel de partijleiding van de VVD momenteel de voorkeur geeft aan continuering van de huidige coalitie. De heer Van der Hek suggereerde ge makkelijker met de VVD te kunnen sa menwerken. hoewel dit nog niet gepro beerd is. Het vergt in elk geval een aantal diepgaande beschouwingen. Beide heren waren van mening dat sa menwerking vooral afhankelijk is van de politieke wil tot samenwerking. De heer Van der Hek was van mening dat de WD zich niet wenst te storen aan het PvdA-programma. Verloedering De heer Van der Hek vond dat het con stant deelnemen aam de regering van het CDA verloedering in de hand werkt. Omdat het immer in een kabinet ver tegenwoordigd is, kan het zich veel te veel zijwegen veroorloven. Innerlijk achtte hij liberalen aardiger dan de Christen-democraten, met name om dat de vermenging van politiek en reli gie, zeker op de wijze waarop het CDA beide verenigt, onwenselijk is. De heer Geertsema achtte het voor ons land noodzakelijk dat er wisselende coalities optreden. Veel politieke hang ijzers zijn met het CDA als coalitiege noot nauwelijks tot een oplossing te brengen. Met name de problematiek rond de euthanasie zal op deze wijze wel constant in de politieke ijskast be landen. Voortzetting van de huidige coalitie met gedoogsteun van klein rechts is ab soluut onwenselijk; de hiervoor te be talen prijs zal vrijwel zeker in de rich ting van discriminatie gaan. Onregeerbaar? De heer Geertsema was verder van mening dat, wanneer er geen coalitie gevormd zal worden tussen PvdA-CDA of PvdA-VVD, ons land absoluut on regeerbaar dreigt te worden. Hij acht te het verstandig dat het zg. raketten besluit voor de komende kamerverkie zingen genomen zal worden. De heer Van der Hek zag dit liever na de kamerverkiezingen plaatsvinden. De doelstelling van de PvdA, geen atoomwapens in Nederland, zal altijd vooropstaan. Wel was hij van mening dat het CDA voortdurend politieke gij zeling toepast, daar geen van beide partijen zonder het CDA kan regeren. Op de vraag of de PvdA zich neer zal leggen bij het op 1 november te nemen besluit antwoordde de heer Van der Hek dat een verdrag dat voor een bepaalde tijd gesloten wordt ook voor de PvdA biadend,ip. De. heer Geertsemajnoest hem rectificeren met de mededeling dat ieder verdrag heronderhandelbaar is. Wel was de heer Geertsema van me ning dat alle kosten verbonden aan de voorbereiding en plaatsing van de kruisraketten, die thans door Amerika gedragen worden, bij opzegging van een eventueel verdrag door Nederland volledig vergoed moeten worden. Terughoudend Op de speculatieve vraagstelling wel ke posten men aan wie zou toebedelen, mocht er een PvdA-VVD coalitie ko men, reageerden beide heren vrij terughoudend. De heer J. den Uyl zal zonder twijfel premier worden. De heer Geertsema wilde wel eens een WD-er op Financiën en de heer Van der Hek was het daarmee wel eens, als die persoon maar doet wat de PvdA zegt. De PvdA wil zelf de post EZ bemachtigen in een dergelijke coalitie, hoewel de heer Geertsema de heer Bolkestein een zeer geschikte kandi daat vond. De heer Van der Hek vond Buitenland se Zaken minder belangrijk dan bijv. Defensie. Dit belooft dus een twistap pel te worden, want ook de VVD wil Defensie graag hebben. De heer Geertsema zag Nijpels wel zitten op Binnenlandse Zaken om zijn ideeën over inkrimping van het ambtenaren apparaat tot uitvoer te brengen. De post Sociale Zaken zou zowel door PvdA als VVD gedeeld moeten wor den, ter verdeling van de lasten. Beide heren tekenden voor minister Wins- mius. De eventuele opvolging van de huidige fraktievoorzitters bracht de sprekers tot de volgende personen: De heer Van der Hek was ervan over tuigd dat, ondanks de tegenstellingen binnen de fraktie, Wim Kok de nieuwe PvdA-voorman zal worden. Net als de heer Geertsema had hij veel moeite met de regionaal gebonden lijstsamen- stelling. De manier waarop thans de verkiezingslijst wordt samengesteld, is fout. Onaanvaardbaar ook de heer Geertsema voorzag wat problemen bij de opvolging van de heer Nijpels. Mevrouw Smit-Kroes of de heer De Korte schijnen hem nog het meest geschikt. Een terugkeer van Hans Wiegel als lijsttrekker is naar Geertsema's inzicht volstrekt onaan vaardbaar. Commissaris van de Ko ningin is geen overbruggingsbaantje, en slechts wanneer de WD in een nieuw kabinet plaats zal nemen en een capa bele ministerkandidaat zoekt op een belangrijke post, kan men overwegen de Staten van Friesland te verzoeken de heer Wiegel terug te laten keren naar Den Haag. Voor alle andere ta ken is dit absoluut ondenkbaar. De uiterst geringe belangstelling van plaatselijke politici voor deze interes sante JOVD-avond was opvallend. Slechts vijf WD raadsleden uit Soest namen de moeite naar deze uiterst infomatieve avond toe te komen. Uit Baarn was nog één afgevaardigde gekomen. De overige raadsleden uit zo wel Amersfoort als Soest (PvdA, VVD en andere partijen) konden voor hun politieke voormannen geen belang stelling opbrengen. De Raad van Kerken-Soest start in oktober weer met de eerste avonden in de zo langzamerhand traditie wordende Leerhuis-avonden. De eerste avond is op 3 oktober en wordt gehouden in het kader van de serie 'Arbeid Arbeidsethos'. Deze Serie wordt ingeleid door ds. J.E. van Veen,verbonden aan de Raad voor Overheid en samenleving van de N.H. Kerk. De tweede avond is op 29 oktober, terwijl de derde en laatste avond wordt gehouden op 12 november. Deze derde avond zal worden ingeleid door de heer H.Hofstde, 2de voorzitter van het C.N.V.. De serie wordt gehouden in 'Credo', achter de Julianakerk en begint om half acht De tweede serie, over 'Euthanasie', start op 24 oktober in 'De Deel' achter de Oude Kerk. De twee volgen de avonden zijn hier 7 en 28 november. Dr. R. Manenschijn, verbonden aan de V.U., zal hier de inleiding houden. Deze avonden beginnen om acht uur. Van de deelnemers/sters zal een kleine bijdrage van 5,- in de kos ten van de avonden worden gevraagd. Op maandag 7 oktober a.s. vindt in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg de inmiddels 16e(!) Kraammarkt, met alle mogelijke informatie die voor aan staande moeders (en vaders) van be lang kan zijn, plaats. Met het oog daarop hier opnieuw korte artikeltjes over twee instellingen die op de Kraam markt vertegenwoordigd zullen zijn en die zichzelf hiermee introduceren. De Kraammarkt begint op 7 oktober om 19.30 uur. Amsterdam: Carré: De rockmusical "Ik, Jan Cremer" van 24 sept. t/m 6 okt. (beh. maandag). Carré: "Ballet de Gyor" van 8 t/m 13 oktober. Carré: Op 21 oktober "BZN". RAI: "Sterren van Bolshoi en Kirov ballet", op 11, 12, 13 en 15 oktober. Den Haag: Houtrusthallen: "Back to the Six- ties" met o.a. Tee Set.Q 65, Rob Hoeke e.v.a. Groningen: Martinihal: op 3 november "Dire Straits". Leiden: Groenoordhallenop 24 no vember "Dire Straits". Hilversum: Gooiland: "HetHemelbed op vrijdag 4 en 5 oktober met Sjoukje Hooymaayer en Manfred de Graaf. Bussum: 't Spant: op donderdag 3 ok tober de operette "De Graaf van Lu xemburg". 't Spant: op vrijdag 11 oktober De Grijze Plaag" een cabaretprogamma van Gerard Cox en Rients Gratema. Ook kan men boeken bij de VVV voor busreizen met de Gooilander. Er rijn velen najaarstochten. Dinsdagen: 1. 15 en 29 oktober; Herfsttintentocht, verzorgd met koffie, gebak en erwten soep. Prijs 37.50 p.p. t Woensdagen 9 en 23 oktober, Brabants avontuur. Prijs 37.50 p.p. Donderdagen winkelen in Düsseldorf, Essen, Brussel of Brugge. Incl.koffie, gebak en diner. Prijs ƒ.49.50 p.p. Een makkelijk kado om te geven en fijn om te ontvangen is de landelij ke kadobon. De bon is verkrijgbaar In waarden van ƒ.10,- tot .50,-. Het VW kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is elke werkdag geopend van U.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnum mer is 12075. De diëtiste 1. Als U in verwachting bent, moet u dan anders eten dan u gewend was? Nee, in het algemeen niet, maar als u zelf denkt dat de voeding tot nu toe niet zo best was, dan is het nu een goed moment om te kijken hoe het beter kan. Drink genoeg melk of karnemelk of chocolademelk, eet fruit, kies voor bruin- of volkorenbrood. De diëtiste op de kraammarkt wil u graag hulp geven bij voedingsvragen, 2. Als je zwanger bent, is het wel goed om vegetarisch te eten? Hoe moet u uw voeding aanpassen aan de zwanger schap? Het is goed mogelijk om tijdens zwangerschap vleesloos te eten. U moet dan wel zorgen dat er goede vervangin gen van vlees gebruikt worden. De diëtiste op de kraammarkt wil u graag hulp geven bij voedingsvragen. 3. Eten zonder zout als je zwanger bent? Natuurlijk is dat niet prettig, maar er zijn tal van mogelijkheden om "smaak" aan uw voeding te geven. Rooster het zoutarme brood eens of wikkel een stukje vis in folie met een uitje en peterselie en kook dit zachtjes gaar. Nog meer ideeën? De diëtiste op de kraammarkt wil u graag hulp geven bij voedingsvragen. Welfare Rode Kruis Op de kraammarkt is ook de Welfare Rode Kruis met een stand aanwezig. De deelneemsters thuis en in de te huizen hebben met veel enthousiasme allerlei handwerken gemaakt, zoals babykleertjes, leuke dingen voor de babykamer, etc. Zij hopen dat hun werk gretig aftrek zal vinden bij de a.s. moeders en familie. De Welfare-medewerksters zullen u graag begroeten in hun stand; er zal zeker voor een ieder wat leuks en be taalbaars bij zijn. Koorconcert in Baarn Op zaterdag 5 oktober a.s. geeft het Baarnse Chr. Gem. Koor "Tehila" on der leiding van dirigent John Propitius een concert met samenzang. Medewerking wordt verleend door An- nemarie Develing (hobo), Peter Eilan der (vleugel), en Sjaak Verboom (or gel). De verbindende teksten worden gesproken door ds. H. Koudstaal. Het concert vindt plaats in de Paulus- kerk aan de Brink te Baarn en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. GEBOREN: Corneline Arianne Louise, dochter van W. H. Westeneng en J. J. Louwerse. Ronald, zoon van B. W. G. M. Bunnink en M. J. Baars. - Cornelis Gerardus, zoon van C. G. van Brienen en A. L. Baptist. - Marianel Kathleen, dochter van M. D. Patock en M. I. Lopez Lau. - Gerrit, zoon van H. van Essen en A. van Uffelen. - Carl Johannes Eduard, zoon van J. van der Heide en L. A. Maschewski. - Aukun Jacobus, zoon van A. de Harder en J. C. Becker. - Annemarie, dochter van J. H. Brons en A. L. M. van Ooijen. - Jonna, dochter van A. F. R. van Zuilen en J. C. H. Bakker. - Sander, zoon van L. J. M. Hammann en A. Bosman. ONDERTROUWD: Egbert Christiaan den Breejen en Ag- nes Theresia Maria Zoetelief. - Ber- nard van Vlierden en Mechtelina An- nie Smit. - Robertus Cornelis Jacobus van Schaik en Cornelia van Sonsbeek. - Paulus Joannes Henricus Maria Ru- pert en Maria Helène Josepha Hya- cintha Simons. GEHUWD: Thomas Wayrie Lee en Gerradina Plak- ke. - Roelof Theodorus Hcksbergen en Henriëtte Witte. - Antonius Timotheus Beemer en Antonia Cornelia de Ruijgt. - Howard Arthur Sievers en Susette Ja- coba van Oordt. - Jacob Kuijt en Cor nelia Adriana van Breukelen. OVERLEDEN: Willem van Beek, wed. van J. van den Brink. - Barteld Huisman, echtgen. van S. Kingma. - Gerardus Josephus Willemars, wed. van B. Schouten. - Karei Jacob Helweg, echtgen. van A. L. J. de Swart. - Anna Josephina Ja- coba van Meel, echtgen. van J. van Ooijen. - Johanna Maria Holterman, wed. van S. C. G. van der Peet. Bridge voor ouderen in Honsbergen In het dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, worden op zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur bridgelessen gegeven, speciaal be doeld voor oudere inwoners van Soest. Beginners zowel als gevorderden kun nen hieraan meedoen. De eerste bij eenkomst vindt plaats op zaterdag 28 september a.s. Er zijn geen kosten aan verbonden. Men kan zich opgeven bij mevrouw Lemmens, tel. 18783, en mevrouw Van Boei jen, tel 10539. Tevens is er voor ouderen gelegenheid om tafeltennis te spelen. Dat gebeurt op maandagavond in het dienstencen trum, te beginnen op 30 september, van 19.00 tot 22.00 uur. Ieder is van harte welkom. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur N In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Recordbedrag voor kankerbestrijding in Soest De collecte voor hef1 Koningin Wilhel- mina Fonds voor de kankerbestrijding heeft in onze gemeente het recordbedrag van 36870,- opgebracht. Alle gevers: hartelijk dank. Dat geldt ook voor de collectanten en wijkhoofden en voor ieder die zich op een of andere manier heeft ingezet voor deze collecte. De afdeling Soest van het KWF rekent volgend jaar weer graag op aller medewerking "U kunt hen helpen" is het thema van de Nationale Kollekte Gestelijk Ge handicapten 1985. Zo'n 50.000 kollektanten zullen in de week van 7 12 okto ber in de weer zijn om geld bijeen te brengen voor o.a. steun aan maat schappelijk werk t.b.v. geestelijk gehandicapten en aan de oudervereni gingen van ouders van geestelijk gehandicapten, maar ook voor vroegtij dige onderkenning van zwakzinnigheid, ouder-ouderhulp, praktische en pe dagogische (opvoedkundige) thuishulp in gezinnen waar een zwakzinniig kindje is geboren, voorlichting aan ouders van zwakzinnigen en nog zo heel veel meer zaken waar geen of weinig subsidie voor wordt ,verkregen. vacL.deale .KoJ 1 ektèLGeestfehjk-Gehandicapt^i wordt ge stoken in vormingswerk, sport en rekreatie voor geestelijk gehandicapten. Ongeveer 45% van de kollekte-opbrengst blijft in hét rafon voor regionale en plaatselijke aktiviteiten t.b.v. geestelijk gehandicapten;'55%* is voor allerlei landelijke voorzieningen. Er is een landelijk bank- en gironummer: Bank 707070444 (3 x 70 en 3 x 3), Giro 1122222 2x1 en 5x2), beide t.n.v. Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten te Utrecht. Binnenkort start de Vrouwenraad in Soest weer met een cursus vergader en gesprekstechniek, bedoeld voor vrouwen die, noodgedwongen of niet, af en toe in een vergadersituatie verzeild raken, en die daar wat onwen nig bij blijven. In de cursus wordt in vier avonden gewerkt aan zaken als: hoe presenteer je jezelfwelke hulpmiddelen heb je op een vergadering tot je beschikking; welke procedures kun je verwachten en hoe is de rolverdeling tussen voor zitter. sekretaris, etc)? Verder worden de cursisten geholpen bij het zoeken naar aandachtspunten, die de hoofd- van de bijzaken scheiden. Dit alles beoogt zelfvertrouwen te ver groten. Dat blijkt toch de kern van de problemen die een vergadering kan op roepen. Kortom: een praktische cursus, die eigenlijk iedereen een keer moet hebben meegemaakt. De cursus start op 24 oktober en kost 20,- Ze wordt gegeven op vier donder dagavonden, van 20.00 tot 21.45 uur, in gebouw Credo, achter de Julianakerk aan de Julianalaan. Het aantal deelnemers is beperkt, dus wie zeker wil zijn van een plaatsje, kan zich beter meteen aanmelden. Dat kan bij mevrouw Ledegang, tel. 18170. Woensdag j.1. hielden de N.C.V.B. af delingen Soest-Zuid en Soestdijk hun start-avond van het seizoen 85/86. Als spreekster was mevr. Hanna Lam uitgenodigd. Zij hield een causerie over het onderwerp "Heb ik het wel goed gedaan". De aula van het Chr. College Griftland was zeer goed bezet. Na een welkomstwoord van presidente mevr. Wijmenga (afd. Soestdijk) volg de een meditatie van presidente mevr. v.d. Vlugt (afd. Soest-Zuid). Hierna kreeg mevr, Hanna Lam het woord: De kinderen gaan een andere weg dan wij ouders, hebben wij het wel goed gedaan? Daar vinden we hier geen antwoord op. Wanneer men inzicht heeft in eigen situatie, kan men ook meer uitzicht krijgen. We moeten de moed hebben onze woorden over 't geloof opnieuw te ijken op geloofwaardigheid. "Zet de klok niet terug, vertrouw Uw kinderen en Uzelf". Aan het eind van haar causerie las zij één van haar liederen voor: "Samen geloven". Het was een fijne en leerza me avond. De volgende ledenbijeenkomsten zijn voor de afd. Soestdijk. 10 okt. '85: hr. en mevr. Kortenoever, onderwerp: de zwerver. 14 nov. '85: mevr. M. J. Abing-Alblas, onderwerp: Haiti. 12dec. '85: hr. Hans Geel, kerstavond. 9 jan. '86: Tran3 World Radio, presen tatie-avond. 20 febr. '86: Jaarfeest 60 jaar bestaan. 13 mrt. '86: mevr. T. Zijlstra-Schalk wijk, Door het boek Handelingen. 10 apr. '86: mevr. E v.d. Hout-v. Eijk, Leven en werken in een verpleeg- en reactiveringsinrichting. Aanstaande zondag, 29 september, wordt in de Open Hof de eerste van een serie van vijf Dixi-diensten gehouden. Wie nog nooit een dergelijke dienst heeft meegemaakt zal wat vreemd aankijken tegen de term "Dixi". In te genstelling tot wat veel mensen denken heeft dit "Dixi" niets te maken met Dixieland muziek. "Dixi" betekent: "Ik (God) heb gesproken". Tijdens deze diensten wordt op een eigentijdse manier geprobeerd datgene wat God eens aan mensen i vertelde nu te beleven en toe te passen in het dage lijks leven. In de dienst van aanstaande zondag zal dominee Rang uit Nieuw-Vennep ingaan op het thema: "Moeite met Gods programmaI Muzikale medewerking zal als vanouds verleend worden door het Dixi-combo onder leiding van de Baarnse musicus Freek Berrier. Na afloop van de dienst is er gelegenheid om onder het genot van een kop koffie wat na te praten. Er is dan ook ruimte voor op- of aanmer kingen aan het adres van de voorberei dingscommissie en de predikant. Ook mensen die actief zouden willen mee werken aan de voorbereidingen van de diensten zijn dan van harte welkom. Dus... zondagavond, 29 september, zeven uur, De Open Hof aan de Dalweg 'in Soest. Iedereen, jong en oud is hier bij uitgenodigd Inlichtingentel. 14479. Zaterdagmiddagmuziek De Zaterdagmiddagmuziek Domkerk (tijdelijk Pieterskerk) Utrecht van 28 september a.s. is het feestelijke begin van een project rondom de dit jaar ook "jubilerende" 17e eeuwse componist Heinrich Schütz. De buitengewoon le vendige en sterk verhalende muziek van deze in Italië geschoolde Duitse componist wordt de laatste tijd steeds meer "herontdekt", en terecht. Op dit eerste concert in een reeks die tot en met 23 november zal duren worden o.m. uitgevoerd Psalm 98 en de vierko- rige Psalm 136. Uitvoerenden zijn de Domcantorij en de Nederlandse Canto- rij o.l.v. Maarten Kooy, terwijl Peter van Dijk enige orgelwerken zal uitvoe ren. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Zondag 29 september HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 10.00 uur ds. J. C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur drs. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. P, Kloek 19.00 uur ds. G. Rang, Nieuw-Vennep: dixidienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. N. H. van Zanten In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. H. vasn Heijst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. A. Vos, Eemnes De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. J. van Buuren 19.00 uur ds. G. Rang, Nieuw-Vennep; dixidienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30uur ds. H. Korving, Veenendaal 17.00 uur ds. H. R. H. A. de Boer, Eem- dijk GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. J. van Eckeveld NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P. J. Ouwerkerk, Rotter dam EVANGELIE GEMEENTE "EN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur dhr. J. Pit, Harderwijk CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 uur avondmaaldienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteek, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H. K. Zijlstra; gez. dienst Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur gez. dienst in De Hoeksteen 17.00 uur Vesperdienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserstraat 63b 10.30 uur ds. H. C. Valeton, Voorst NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 Geen opgave ontvangen EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. v.d. Horst; oogstdienst VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserstraat 63b 19.00 uur br. W. Veldkamp, Hilversum In een periode waarin herdacht wordt dat de automobiel zijn eerste wankele wielomwentelingen op de weg uitvoer de, organiseren onder het motto "Auto mobiel 100 jaar" de A-Ford club, T- Ford Register, P.A.C. en H.A.V. in samenwerking met Dierenpark Amersfoort een "Algemene Forddag 1985", welke gehouden wordt op zater dag 28 september a.s. Alle typen van het merk Ford, tot het bouwjaar 1965, worden dan verwacht. De clubs zullen eerst op diverse pun ten, zoals te Maarsbergen, Leusden, Hoevelaken verzamelen om vanuit deze punten in groepen op te rijden naar Amersfoort. Aankomst pl.m. 12.00 uur. Alle deelnemende Fords worden in het park opgesteld. Toegang tot het dierenpark: normale prijzen. Abonne menthouders gratis. Openingstijd tot 18.00 uur. Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes. Burg. Grothestraat 74, Soest, tël. 1*9004. Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijke werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Maatschappelijk Werk Prot. Sociaal Centrum "Het Amernest" Bekensteinselaan 18, 3817 AK Amers foort, tel. 033-634714 Voor informatie: tussen 9.00 en 10.00 uur. Spreekuur maatschappelijk werk: ma. t/m vr. 9.00-10.00 uur. Gezins- en bejaardenspreekuur: 8.30-9.30 en 13.30- 14.00 uur. Sociaal Pedagogische Dienst (Maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandicapten) 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00 tot 17.00 uur werkdagentel. 033-720624. Open spreekuur: iedere maandag van 09.00 tot 10.00 uur; jedere donderdag van 16.00 tol 17.00 uur. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur. vanaf 40personen. De Stichting K.I.C.I., kleding Inzame ling Charitatieve Instellingen komt binnenkort weer kleding inzamelen in de gemeente Soest. Dit gebeurt op dinsdag en woensdag 1 en 2 oktober a.s. Uit de opbrengst worden de Stichting "Hulp aan Landgenoten in Indonesië" en de Stichting "Nederland-Lesotho" gesteund. In Indonesië worden 1370 gezinnen (4000 personen) met een maandelijkse gift geholpen. Het zijn families, die tussen wal en schip zijn geraakt en geen Nederlands pas poort bezitten. De Stichting "Nederland-Lesotho" helpt o.m. met scholen, opleidingen en ander onderwijs, steunt ziekenhuizen met apparatuur en voertuigen, stuurt kleding en helpt met boringen voor waterputten. Er zullen in de gemeente huis-aan- huis plastic zakken worden verspreid, die enkele dagen later, hopelijk goed gevuld met kleding, textiel en schoe nen worden opgehaald. De bewoners worden verzocht de zak met kleding vóór 9 uur buiten te zetten. Wanneer men geen kleding heeft aan te bieden, kan men toch helpen, door een bijdrage te storten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting K.I.C.I. in Den Haag, Nassau Zuilensteinstraat9, tel. 070-245468. Dierendag 1985 op 4 oktober a.s. zal door Baarnse Muziekkring en kasteel Groeneveld op bijzondere wijze wor den "gevierd" door een speciaal jeugd- concert, waaraan ook boswachter An- dré Wiersma van kasteel Groeneveld medewerking verleent. Als een variant op het bekende "Koffiedrinken met de ■boswachter" zou deze dierenmanifes- tatie genoemd kunnen worden Dieren- kijken met de boswachter en het Am sterdams Saxofoonkwartet. Het is een volstrekt unieke gebeurtenis die op 4 oktober om 19.30 uur begint. In een speciaal aangepast programma worden vele aspecten van het dierenle ven door de boswachter toegelicht en door het kwartet muzikaal uitgebeeld. Hoewel het in beginsel voor de jeugd is bedoeld zullen ook in de natuur en mu- ,ziek geïirfteresseerdé-ouderen-er-veel plezier aan beleven. De toegangsprijs voor de jeugd be draagt 3,50 en voor ouderen 5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de recep tie van kasteel Groeneveld. Telefo nisch reserveren kan ook: tel. 02154- 20446. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Zaterdag 28 en zondag 29 september HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: W. G. Bavinck, Turfstreek 235, tel. 12566. Mevr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg D. W. van Lier, Palzerweg 299, Den Doldertel030-784555 APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432 Extra dienst op zaterdag 09.00-12.30 uur: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56,tel. 19646 TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J. G. Hoogteyling, Heideweg 9, tel. 16666. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren L. Harms, Spakenburg, tel. 03499- 2199. Kleine huisdieren J. M. L. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest. Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiék*-eit opgave-mieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, lel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderenPostbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktadresElly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Liplecscursus ooi- informatie Lipleescursus Me vrouw H H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. Stop-met-roken-lijn' Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugd telefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te. 20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwege, Korte Brinkweg 19, tel. 14583.

Soester Courant | 1985 | | pagina 23