VOOR FOTO EN VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN ÜEÜB 1425r 59.- else 17.95 uon ©//GD 7.95 DINER-DANSANT Canon Raad na aarzeling akkoord met verkoop Mariaschool Gemeente werkt serieus aan huisvesting voor Artishock Raad houdt vast aan subsidiekorting voor Soester Orkest Vereniging 999.- Raad akkoord met nieuwe brandweerauto Veel belangstelling voor discussie over volkspetitionnement Videocameraga naar de Combi-Foto Vakman die heeft verstand van filmen \l scliocmsilccr FEIKEN hotel heidepark [uh bilthoven UW HUISDIER EEUW1GD 3AGINA2 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 T lil II l' I M II i ^111 MINOLTA ,X5rx foto-film-video j computer/ O v/ce Bestemmingsplan wordt gewijzigd APPEL TAARTJES Bang&0luf5enf|j§ van Schoemaker TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Omdat het om de toe komst van uw kind gaat! Sherpa-transportvliegtuig vernoemd naar vliegbasis Soesterberg zaterdagavond 5 oktober a s. Tijdelijk prijsvoordeel f600,- Beocenter 7007 tot 31 oktober a.s.voor f 3699- Firma Schoemaker DAT IS EEN ORIGINEEL IDEE! Panasonic C-300EF De Panasonic 300EF com- pactcamera met LED indica toren voor onderbelichting en flits gereed met de ingebouw de automatische pop-up flitser. Canon S 30 FF Scherp vanaf 90 cm tot oneindig. Ingebouwde electronen- flitser. EXCLUSIEF BIJ COMBIFOTO: BRAUN DIAPROJECTOREh Stelt u uw dia's nog steeds met de hand? Dan wordt het tijd voor de méér dan automatische Braun 915 AF. Bij aankoop van de Braun 915 AF ontvangt u, afhan kelijk van de kwaliteit van uw oude projector, minimaal f 50,- inruilkortmg. INRUILVOORDEEL! Braun 915 AF 369,- Inruil minimaal 50,- l Qe Mjno|ta 7000 Hi-Tech spiegel reflexcamera met autofocus, multiprogramm automa tische en handmatige belichtingsinstelling en nog veel meer. Inclusief 1 7/50 mm objectief. iBfiecta Projectie scherm Else dia magazijnen Dat is makkelijk, dia's zoncfé? problemen opbergen Nu 3 diamagazijnen geschikt voor 150 dia's 2 jaar garantie en verzekering ptl? De verkoop van de Mariaschool aan de Soester bouwondernemer J. Smeeing gaat door, al had de besluitvorming daartoe vorige week in de gemeente raad opnieuw heel wat voeten in de aarde. De raadsleden vonden op hun tafel eerst een brief van de bewoners vereniging Mariastraat Belangen, waarin naar voren werd gebracht dat deze overweegt naar de rechter te stappen als de raad zou besluiten de verkoop door te laten gaan. Belangrijk ste argumenten daarvoor zijn dat de gemeente in strijd handelt met het eigen bestemmingsplan, en dat de gemeente een andere serieuze gega digde enige tijd geleden heeft verteld dat de verkoop van de school al rond was, terwijl dat nog geenszins het geval was. Deze andere gegadigde was de Chris tengemeente te Soest, een afscheiding van de Evangeliegemeente "In de Ruimte", die enige tijd geleden door interne spanningen uit elkaar viel. De "afgescheidenen" komen sindsdien re gelmatig bij elkaar in het Griftland College en waren kennelijk wel in de Mariaschool geïnteresseerd als toe komstig kerkgebouw, een bestemming die wel in het bestemmingsplan past. Een en ander leidde er in de raadsver gadering toe dat een aantal leden grote aarzeling aan de dag legde bij het nu definitieve voorstel tot verkoop. Jan Visser (Prog. Soest) had het gevoel gekregen dat hij door het College toch niet was voorgelicht zoals het hoorde. "Ik wil van u de verzekering dat er werkelijk niets anders komt dan een kantoor/showroom. Ook Van Gelder (PvdA) merkte op dat zijn vertrouwen in de mededelingen dat het overleg tussen koper en omwo nenden (die verdergaande commer ciële exploitatie vrezen, zoals een fit ness-centrum) zo goed was verlopen tanende was. "met de verkoop als zodanig zijn wij akkoord, maar hoe brengt u het gebruik in overeenstem ming met het geldende bestemmings plan?" OokNeks Blommers (WD) wilde meer zekerheid voor de omwonenden en ver zocht het College zo spoedig mogelijk een wijziging van het bestemmings plan voor te bereiden. Ries van Logtenstein (CDA) deelde in eerste instantie mee dat zijn fractie verdeeld was. Sommigen voelden toch meer voor woningbouw, zoals ook de omwonenden hadden gesuggereerd. Wel maakte Van Logtenstein duidelijk niet goed meer te weten wat de Maria straat-bewoners nu wel of niet wilden, omdat de berichtgeving van die kant de laatste weken nogal verwarrend was geweest. "Iets betere coördinatie aan die kant zou wel wenselijk zijn", aldus Van Logtenstein. Alle leden drongen er bij het College op aan scherpe voorwaarden te stellen, zodat de angst voor meer overlast bij de omwonenden zou worden weggeno men. Alsof hij daarop had gewacht haalde wethouder Plomp - als het ware uit zijn binnenzak - een voorstel te voorschijn om voor het betreffende gebied een voorbereidingsbesluit te nemen, met het oog op een toekomstige wijziging van het bestemmingsplan. Andere activiteiten dan die van kan toor/showroom zijn daardoor^ strikt genomen verboden. De fracti£s: toon den zich nogal verrast over dit' Voor stel, maar gingen toch akkoord. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY VAN WEEDESTRAAT 76 'Uitgeklede' auto in Soest afkomstig van diefstal De politie trof vorige week op het re creatieterrein "De Bergjes" aan de Van Weerden poelmanweg een auto aan van het type Golf GTI Cabriolet. De wagen beschikte niet meer over een dashboard. Ook het stuur was verdwe nen, evenals de kop van het motorblok. Kennelijk hadden de onbekende daders ook andere wielen onder de wagen ge monteerd. Het voertuig werd overge bracht naar het bureau. Bij nader onderzoek kwam aan het licht dat de wagen diezelfde dag was gestolen op de Utrechtse automarkt. De auto was het eigendom van een inwoner van Enschede. De gemeenteraad is vorige week una niem akkoord gegaan met de verkoop van het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat aan de firma Audio- script, die er een groothandel in audio- video-apparatuur wil vestigen. Alleen Jan Visser (prog. Soest) maakte een voorbehoud voor wat betreft de huisvesting van de vereniging Arti shock, die nog steeds onderdak heeft in het gebouw, dat inmiddels door de stichting Artishock is verlaten. De stichting zetelt nu in de Borg in Over- hees. Visser informeerde bij wethouder Kingma naar de stand van zaken met' betrekking tot de vereniging. "Hebt u al •huisvesting gevonden? Het is In; Soest toch ongebruikelijk dat er panden worden verkocht als er nog huurders in verblijven?" Ook Ans Greefhorst (CDA) wilde graag wat van de wethouder horen. Deze liet weten dat er hard wordt ge werkt aan een oplossing. "We zijn daar op uiterst serieuze wijze mee bezig en ik hoop dat we zo spoedig mogelijk on derdak voor de vereniging hebben gevonden." Hij vertelde dat momenteel tweë mogelijke onderko mens voor de vereniging worden beke ken. Wel merkte hij op dat de gemeen te geen directe relatie met de vereni ging onderhoudt, die nu in een "gedoog situatie" in het gebouw bivakkeert, zolang de eigenaar hét niet nodig heeft. - Ans" G'reemorst: drong er bij de wethouder op aan vooral soepel op té treden in de verhoudingen tussen stich ting, vereniging en gemeente. De gemeenteraad is vorige week ak koord gegaan met het advies van de commissie voor de beroepschriften om het beroep van de Soester Orkest Ver eniging (SOV) tegen de korting op de sub sidie ongegrond te verklaren. Als argument wordt gebruikt dat de SOV op de hoogte had kunnen zijn van het artikel in de subsidieverordening, dat het gemeen tebestuur een korting kan toepassen voor die leden die buiten Soest woon achtig zijn. Omdat van de 38 leden er 21 buiten Soest wonen leek het gemeentebestuur deze maatregel gerechtvaardigd. De subsidiekorting kwam neer op onge veer 600 gulden. De SOV moet zelfs een deel van het toegekende voorschot, zo'n 300 gulden, terugstorten in de gemeentekas. Jan Visser (Progressief Soest) zat dit allemaal niet lekker, zo bleek vorige week tijdens de gemeenteraadsverga dering. Hij hield de raad een parabel voor ("Voor het CDA: een gelijkenis" over een vader met een zoon en een dochter. De zoon kiest een arm meisje uit een ander dorp en wordt door zijn vader van zijn zakgeld beroofd. Het meisjes komt thuis met een rijke bink - aldus Visser - en vader schenkt haar tienduizend gulden, omdat zijn aanzien met de nieuwe schoonzoon is gestegen. Visser verweet het College en de meer derheid van de raad dat zij de SOV op dezelfde onrechtvaardige manier be handelde als de vader in de parabel. "Met de linkerhand hebt u voor 10.000 gulden een club naar Soest gehaald, waarvan er ook maar twee in Soest wonen, en met de rechterhand pakt u de SOV een paar honderd gulden af." Visser doelde hiermee op de 10.000 gulden subsidie voor het Bach-en- semble, dat een aantal concerten in Soest geeft in het Bach-jaar 1985. "Het is niet reëel, en het is ook niet eerlijk. Wat in de verordening staat is wel vaker niet toegepast. Doe dat dan ook nu niet", aldus Visser. Opmerkelijk was het feit dat Neks Blommers (VVD), in het algemeen bepaald geen navolgster van Visser, als enige van haar fractie opmerkte het "van harte" met hem eens te zijn. Hans Blom (CDA) vond dat de raad zich nu niet opeens niet aan de veror dening moest gaan houden, maar zijn fractiegenote Ans Greefhorst wilde er in de commissie Welzijn nog wel eens over praten. Op Vissers opmerking dat de SOV daar niets aan had en dat het bedrag zo weinig was dat hij desnoods in de gemeenteraad wel met de pet rond kon gaan om het bij elkaar te krijgen, reageerde burgemeester Scholten dat hij daarover te zijner tijd bij de begrotingsbehandeling maar moest spreken. Visser verklaarde zich tegen, wat de burgemeester opvatte als een "wellui dend signaal", om in de stijl van het onderwerp te blijven. Verbaal wegens overtreding wapenwet De politie hield in het weekeinde op het Heeserspoor de 27-jarige V. v.d. W. uit Utrecht aan, toen deze daar met een windbuks rondliep, hetgeen volgens de wapenwet op de openbare weg verbo den is. V.d. W. verklaarde met de trein uit Utrecht naar Soest gekomen te zijn om er in het bos op blikjes te kunnen jrèchiétén. Dé politie, nam hét wapen en ^en Jioeye^lheid^muxwtie in-beslag, ter- "*vvfjl de eigenaar' proces-verbaal kreeg aangezegd. Ontevreden man gooit steen naar politie De politie heeft vorige week de 28-jari- ge M.V. uit Soest aangehouden, nadat deze ruzie had gemaakt met personeel van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Ontevreden over de hoogte van zijn uitkering, waarover hij al diverse malen zijn beklag had gedaan in woord en geschrift, kwam het tot een woor denwisseling, waarbij de politie pptrad. Nadat de politie hem naar huis had gebracht en hem tot bedaren ge bracht leek te hebben wierp V. de poli tiemannen een stuk van een straattegel na. Hij werd vervolgens aangehouden en overgebracht naar het bureau. Vandaar werd hij later vervoerd naar een psychiatrische inrichting in Amersfoort. De Deense vormgevers van beeW en geMd 'n klasse apparaat bij 'n topdealer B&O VHS met 3 jaar garantie' 2095 Schoemaker is dealer van B&O y' voor Soest. Kleuren TV,\ video en stereo apparatuur van topklasse met drie jaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-103 44 TELEFOON 02155 -17089 Gisteren werd een Sherpa transport vliegtuig van het 10e Military Airlift Squadron (10e MAS) vernoemd naar de vliegbasis Soesterberg. Het is het eerste vliegtuig van de United States Airforce (USAF), dat de naam krijgt vaneen Nederlands vliegveld. De naamgeving vond plaats in aanwe zigheid van de Commandant Vliegba sis Soesterberg, Kolonel J. Wilbrink, en Colonel H. lcke, Deputy Comman- der van het 32e Tactical Fighter Squadron op vliegbasis Soesterberg. De 10e Military Airlift Squadron van de USAF is gestationeerd op de vliegbasis Zweibrilcken in West-Duitsland. Het squadron voert regelmatig transport- Winkeldiefstallen De politie heeft in het weekeinde een aantal inwoners van Soest aangehou den wegens het plegen van winkeldief stallen. Bij een gereedschapswinkel aan de schapswinkel aan de Soesterbergsestraat werden twee jongens uit Soest van resp. 10 en 12 jaar betrapt. Bij het verhoor bleek dat zij even tevoren ook bij een zaak in huis houdelijke artikelen aan de Zuidpro menade een en ander hadden buitge maakt. De totale waarde van de goede ren was 150 gulden. Bij een sportzaak aan de Soesterberg sestraat werd even later een 28-jarige vrouw uit Soest betrapt op het stelen van twee T-shirts. De volgende dag was het weer raak bij een supermarkt aan de Van Weedestraat. Hier nam een 14-jarige jongen spullen weg voor een bedrag van 2,79 gulden. vluchten uit voor het op Soesterberg gestationeerde 32e Tactical Fighter Squadron van de Amerikaanse Lucht macht. Sinds oktober 1984 zijn de C-23 Sherpa's in gebruik bij de United States Airforce (USAF). De eerste Sherpa vloog op 23 december 1983. De Sherpa transport vliegtuigen zijn ondergebracht bij het Military Airlift Command (MAC) van de USAF. De vliegtuigen worden ge bruikt voor het vervoer van vliegtuig onderdelen en vliegtuigmotoren naar vliegbases in geheel West-Europa. Het beladen van de C-23 Sherpa geschiedt voornamelijk door een grote openval lende laadklep aan de achterzijde van het vliegtuig. In vredestijd vliegen de Sherpa-transportvliegtuigen van het Military Airlift Command naar circa twintig vliegtuigen, waar eenheden van de USAF zijn gestationeerd. Wij monteren alle bekende merken ketels tegen zeer scherpe prijzen!!! v.a. 033-621162-630520 02155-10341 - 15335 De gemeenteraad is vorige week akkoord gegaan met de aanschaf van een nieuwe brandweerauto, bedoeld voor de "eerste uitruk" in Soest. De raad stemde unaniem in met het Colle ge-voorstel hiervoor een bedrag van 400.000 gulden vrij te maken. Daarmee krijgt de huidige eerste uit ruk wagen, die inmiddels de respecta bele leeftijd van 17 jaar heeft bereikt, eindelijk een opvolger. Over de vervanging van hetzelfde voertuig in Soesterberg moet later een besluit genomen worden. De gemeenteraad stemde grotendeels in met de nota over de brandweer, die het College op verzoek van met name VVD en CDA had samengesteld. Be langrijke onderdelen daaruit, zoals de aanstelling van een speciale functiona ris voor preventie, stuitten echter op bezwaren, evenals het in de nota voor gestelde financieringsplan voor de ko mende jaren, waarbij gelden worden gebruikt die ter beschikking komen doordat er op de FLO-lasten kan worden bezuinigd. De meeste fracties hadden daar nogal wat bezwaren tegen van principiële aard. Burgemeester Scholten stelde met zichtbare voldoening vast dat de raad nu eenstemmig had besloten tot de aanschaf van de brandweerwagen, nadat men daarover in juni nog zeer moeilijk had gedaan. "Ik hoop dat de brandweer hieruit een stuk zekerheid kan putten en een gevoel van solidari teit van het gemeentebestuur. Dat is het belangrijkste Aan de uitnodiging van het Vredesplat- form Soest voor een discussie over de "voors" en "tegens" van het Volkspe titionnement tegen de kruisraketten is maandagavond j.1. in de Vijverhof ruim gehoor gegeven. Zowel voor- als tegenstanders van het petitionnement kregen de gelegenheid met elkaar van gedachten te wisselen en hun argumen ten tegenover elkaar te zetten. Daarvan werd door heel wat mensen gebruik gemaakt. Het Vredesplatform had deze avond georganiseerd in aansluiting aan de op- haalaktie. die vorige week woensdag min of meer werd afgesloten. Aan de huisdeuren werd discussie zoveel mogelijk vermeden, maar kregen be langstellenden wel een uitnodiging voor de avond in de Vijverhof. Na een kort openingswoord van Edith Da velaar, een van de organisatoren, hield Nico de Smit, leraar geschiedenis aan de Chr. Mavo Soest, een inleiding over de geschiedenis en de achtergron den van de petitionnementen die in de loop van enkele eeuwen in Nederland zijn gehouden. Daarna was het woord aan een forum, waarin Marijke Bax en Joke Beers hun argumenten voor het petitionnement uiteenzetten en de heren Polman Tuin en Van Toor hun argumenten tegen. De rij werd gesloten tn et Jochem Greven, die ondanks bezwaren tegen de opzet uiteindelijk toch positief stond tegenover het volkspetitionnement. In de pauze kreeg het gehoor bij de koffie een door Vrouwen voor Vrede gebakken koekje met de toepasselijke naam "Volkspetitje". Het publiek kreeg tegelijk de, gelegenheid aan te geven welke argumenten van belang waren om aan een nadere d'scussie te onderwerpen en welke argumenten daaraan nog moesten worden toege voegd. Onder leiding van Joop Verdonk werd verder gesproken over o.m. de volgende stellingen - Nederland schoof het plaatsingsbe- sluit vooruit en gaf de Sovjet Unie zo een eerlijke kans om te laten zien wat zij onder "vrede" verstaat: de S.U. gaf niet thuis, dus plaatst Nederland - Niet-plaatsen is veilig en kan een voorbeeldfunctie hebben - Het is vreemd dat er nooit eens een Brede Maatschappelijke Discussie is gehouden over de dienstplicht. Zijn wa pens belangrijker dan mensen? - Acties in het westen betekenen wat in de Oostbloklanden. Er volgde een levendige, soms zelfs wat emotionele discussie. Een aantal aanwezigen besloot alsnog het Volks petitionnement te tekenen. De avond werd muzikaal omlijst door het duo Siem (piano) en Peter (drums) Key- zer. Ruiten voorstanders Volkspetitionnement in Soesterberg ingegooid Twee inwoners van Soesterberg, de heer T.S. van de Banningstraat en de heer J.R. van de Anthonie van Leeu wenhoeklaan, deden in het afgelopen weekeinde bij de politie aangifte van vernieling. Bij beide inwoners hing een affiche voor het volkspetitionnement tegen de kruisraketten voor het raam. Dat heeft de tot dusver onbekende da ders kennelijk tot woede gebracht, die zij op deze manier koelden. De politie stelde in de omgeving nog een onder zoek in, maar dat leverde geen resul taat op. Op deze avond kunt u in de gezellige entourage van hotel Heidepark weer van een sfeervol diner-dansant genieten, waarbij het culinaire gebeuren een smaak volle hoofdrol vervult! Deze feestelijke avond wordt muzikaal opgeluisterd door het bekende Skyray-Kombo. Jan Steenlaan 24 Telefoon 030-782477 Zondags gesloten Volop parkeerruimte Reserveren gewenst .1 SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Poging tot diefstal uit auto Paardentrailer gestolen Onbekenden hebben vorige week ge probeerd voorwerpen te stelen uit de auto van mevrouw M.V. uit Soest. Het portierslot bleek te zijn opengebroken, maar er werd niets vermist. De wagen stond geparkeerd aan de Veenbes straat. De heer C.J. van H. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een paardentrailer. Het voertuig had geparkeerd gestaan bij de paardenstal van een boerderij aan de Peter van den Breemerweg. Een prachtfoto van uw lievelingsdier, gemaakt door uw fotovakman, 'n Kleurrijk en haarscherp beeld op het formaat dat u wilt en in een fraaie lijst. Daar zult u nog heei tong plezier van hebben! Heeft u zetf al zo'n mooie foto van uw huisdier in akfe? AKTIEPRIJS FORMAAT 20 x 25 cm Van Weedestraat 85 Soest Tel. 13917'

Soester Courant | 1985 | | pagina 3