i VD 00 Soest 50 jaar geleden H W. W. DEELEN b.v. Stichting 'De Windhond'publiceert historische uitgave STENEN cl'Oiide Enghe\ W. W. DEELEN b.v. REUS OP DE ZOESTER ENGH Meningen van lezers vraagt: uw voor: WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Hinderwet, Wijziging van Hinderwetvergunning Verleende bouwvergunningen 'De Stenen Reus op de Zoester Engh Bustocht Rode Kruis V olkspetitionnement KURKPARKET? vrijetijdskleding 27 September 1935 -"N Burgemeester en Wethouders, gelet op artikel 37, eerste lid van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, maken bekend dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 28 juni 1983 onder nummer I/EvT/JvE/HW 82-37 aan J. J. v.d. Eist te Diemen verleende vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het sorteren, versnijden en per sen van gebruikt papier, bestemd voor recycling op/in het perceel Van Weerden Poelmanweg 23, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 2908. De reden hiervoor is dat regelmatig is gebleken dat door de opslag buiten het bedrijfsgebouw van grote hoeveelheden geperste balen (karton/papier) grote visuele hinder aanwezig is en dat hiervan eveneens sprake is door de opslag van grote hoeveelheden los papier op andere plaatsen dan direct vóór de ingang van de expeditieruimte, alsmede door de onaanvaardbare hoeveelheid niet opgeruimd weggewaaid papier in het betreffende natuur lijke gebied. De voorgenomen wijziging houdt in dat de navolgende voorschriften aan de vergunning zullen worden toegevoegd: 1. ter weerszijden van de expeditie-toegang dienen grofmazige hekken geplaatst te worden, welke als papiervangers moeten dienen: de hekken moeten tenminste 3 meter hoog en tenminste 10 meter lang zijn en ter weerszijden van de expeditie toegang op het gebouw aansluiten; 2. de opslag van balen papier en karton dient inpandig plaats vinden. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 9 oktober 1985 schriftelijk bij het col lege worden ingebracht, adres Postbus 2000, 3760 CA Soest. Degene die aan bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. (Niet gebonden besluiten) inrichten grillroom-restaurant in winkelruimte, Dillenburglaan, sectie K nr. 1418 ged. uitbreiden 2 bestaande schuren, waarvan 1 tot woning, Peter v.d. Bremer- weg2a; plaatsen tuinschuurtje, Eikenlaan 42; bouwen berging, Spinet 65 en 69; wijzigen gevel, Bazuin 28; bouwen garage/berging en dakkapel. Kerkstraat 83; uitbreiden kantoorgebouw, Steenhoffstraat 2 uitbreiden schoolgebouw, Libel, sectie G, nrs. 8252 en 8345; plaatsen hoogspanningsruimte, Nieuwe Gracht, sectie G, nr. 5608 ged. plaatsen tuinschuurtje, J. H. Isingserf 12 en 14; plaatsen dakkapel Van Lenneplaan 65; uitbreiden veestal, Birkstraat 127; plaatsen pergola, Soesterbergsestraat 122; vergroten woning, Vondellaan 23; uitbreiden woonhuis, Heideweg 64; vergroten bedrijfsruimte, Birkstraat 30. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Hond vastgebonden aan boom Een inwoner van Soest trof in het week einde aan de Wieksloterweg een don kerbruine hond met lichtbruine vlek ken aan, die aan een boom was vastge bonden. Hij waarschuwde de politie. Het dier bleek te zijn vastgebonden met een riem, bestaande uit een grijze leren halsband en een stalen ketting- riem. Volgens de politie is het een kleine hond, met een leeftijd van naar schatting aan half tot één jaar. Het beestje werd naar het asiel overge bracht. De politie is echter wel geïnte resseerd in dé eigenaar. SOEST SCHOUTENKAMPWEG Nabij bos en duinen gelegen helft van dubbele villa (1971) met ga rage (6 x 3), terras en zonnige tuin Ind ruime entree, toilet, garderobe- hoek, Z-vormige woonkamer (ca. 40 m2) met open haard en parketvloer, keu ken, bijkeuken, hard-houten trap naar verdieping met 3 slaapkamers (v h 4) waarvan 1 met balkon, luxe badkamer (ligbad, douche, toilet, dubbele was tafel), hard-houten trap naar zolder (dakkapel) met grote kamer en veel bergruimte. Voorzien van gas-c.v. Par terre voorzien van thermopane begla zing, schoon metselwerk en hard-hou ten kozijnen. Pand verkeerd in uitste kende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 238.000,- k.k. SOESTERBERG VLIEGTUIGLAAN Onder architectuur gebouwde staande villa (1977) met carport en grote bostuin. Totaal opp. 1076 m2, Dit origineel ontworpen pand heeft de vol gende indeling: ruime entree met gar derobe, toilet, keuken (10.6 m2), ver laagdezitruimte (25 m2) met open haard en met aangrenzende "eethal" met vide ca 28 m2), grote ouderslaap kamer (17.5 m2) met aangrenzende badkamer (ligbad, bidet, dubbele was tafel). Via een open hardhouten trap naar de verdieping met entresol (15,7 m2) te gebruiken als studeer- of t.v - hoek, kinderkamer (13,5 m2), slaapka mer (12.8 m2), L-vormige slaapkamer (17.9 m2); badkamer (ligbad, toilet, was tafel), vaste trap naar grote slaapzolder (32.5 m2); met dakraam. Achter de en tree een berging en een wasruimte. Boven carport en berging een afzon derlijke wooneenheid ter grootte van ca. 20 m2 (met douche). De woning is geheel onderkelderd, geheel geïso leerd en voorzien van gas-gestookte centrale verwarming. Gevraagde koopsom f 395.000,- k.k. APPARTEMENTEN SOEST VEENBESSTRAAT Op de 7e woonlaag gelegen appar tement (met schitterend uitzicht) met afzonderlijke berging in de onderbouw. In.: entree, hal, royale woonkamer, keuken, 2 slaapkamers, toilet, badka mer met ligbad Verkeert in goede staat. Service-kosten f 195,- per maand. Gevraagde koopsom f 148.000,- k.k. PRINS HENDRIKLAAN Wilt u veilig wonen? In serviceflat "Hoog Soestdijk" gunstig gelegen 2-kamer appartement op de 2e woonlaag met uitzicht op plant soen. Ind.: hal, toilet, woon-/eetkamer (7 x 3.90 m), royale slaapkamer (6x3 m) met overdekt balkon, keuken, bad kamer met douche, veel kasten, berg ruimte in de onderbouw. Incl. warme maaltijd en lichte verpleging. Leeftijd vrij Service-kosten voor 1 pers. f982,- en voor 2 pers. f1.117,- per maand. Gevraagde koopsom f 110.000,- k.k. PRINS HENDRIKLAAN In service-flat Hoog Soestdijk gunstig gelegen 3-kamerappartement op de 3e woonlaag met fraai uitzicht en met berging. Ind.. hal, keuken, royale woonkamer (6.10 x 4), studeerkamer (3.05 x 2.55), slaapkamer (4.74 x 3), badkamer. Voorzien van gas-c.v. Ser vice-kosten f 1 024,- p.m. voor 1 pers. en f 1.159,- p.m. voor 2 pers. (incl. warme maaltijd). Gevraagde koopsom f 135.000,- k.k. w MAKELAARSKANTOOR GALLEN KAMP PELSWEG 11 SOEST Tel. 02155-15360' b.g.g. 10262, 17251 of 21752 Een stukje dorpsgeschiedenis uit oude tijden, aan de vergetelheid ontrukt, toegevoegd aan de kleurrijke maar soms bloedige historie van het esdorp Soest. Geschreven voor hen die belang stelling hebben voor geschiedenis in het algemeen of speciaal van het dorp Soest, voor molenliefhebbers of wel voor hen die "zomaar" een paar uur tjes gezellig en ontspannen willen le zen". Dat is de korte omschrijving op het boekje "De stenen reus op de Zoester Engh", dat vorige week officieel werd gepresenteerd tijdens een ontmoeting van het bestuur van de stichting tot herbouw van de stellingkorenmolen "De Windhond" te Soest, dat deze stichting ter ondersteuning van haar doelstelling heeft uitgegeven. Het boekje - verlucht met een aatal repro- dukties van foto's en tekeningen - heeft een omvang van 96 pagina's en is voor 20 gulden te bestellen. Het boekje is het geesteskind van één van de mensen die nauw bij de stichting betrokken is, een geboren en getogen Soester, die als "nom de plume" het pseudoniem Mr. Janzn. van Hees heeft gekozen. De uitgave is - nadat het geruime tijd nogal stil is ge bleven rondom de plannen voor de BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 12.00 en 20.00 uur Woensdag 25 september kipfilet garni Donderdag 26 september stamppot andijvie met spek en vlees Vrijdag 27 september scholfilet en ravigottesaus Maandag 30 september Duitse biefstuk Dinsdag 1 oktober Wiener schnitzel Woensdag 2 oktober spaghetti bolognaise Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. herbouw van de korenmolen op de hoek van de Molenweg en de Molenstraat - een nieuwe activiteit van de stichting.Met de opbrengst hoopt men een bijdrage te leveren aan het stich tingskapitaal van het bestuur zo'n 400.000 gulden moet gaan bedragen. Mailing Van het boekje zijn vooralsnog 1500 ex emplaren geproduceerd. Er is intussen een mailing verricht aan potentiële be- lengstellenden, zoals het Gilde van Vrijwillige Molenaars. Ook de dona teurs van de stichting worden bena derd. Verder zijn er goede kontakten gelegd met de Historische Vereniging Soest, die eind september een folder zal verspreiden onder haar leden. Waarom heette de molen "De Wind hond"? Hebben er meer molens op de Eng gestaan? Wie hebben deze molens beheerd en hoe kwam het dat al die molenaars van 1632 tot 1920 familie van elkaar waren? Welke rol hebben de molenaar en zijn molen vroeger in de dorpsgeschiedenis gespeeld? Wat had ons Koninklijk Huis met "De Windhond" van doen en wat gebeurde er allemaal rondom die molen? Waarom, wanneer en hoe kwam de molen nu precies aan zijn einde? Op deze en vele andere vragen tracht de schijver een antwoord te geven. Hij heeft daarvoor oude archieven en andere geschreven bronnen bestudeerd en personen, die de molen nog uit eigen waarneming hebben gekend, hun verhaal laten vertellen. In de verschillende hoofdstukken komen dan ook onderwerpen aan de orde als wat er aan de "De Windhond" vooraf ging, de naamgeving, de eigendoms rechten, het molenaarsgeslacht Smits (nog voortlevend in de namen Smitsweg, Smitsveen, etc) de belastingen, de pers, wat er in de grond zit waar de molen eens stond. Het werkelijke verhaal van de afbraak. Oude Soesters komen aan het woord en ook worden verschillende gebeurtenis sen waarin de molen een rol speelde belicht. Tenslotte worden ook allerlei technische details van de molen weer gegeven. De talrijke illustraties geven een goed beeld van de molen, zoals die in de loop der tijden door verschillende kunstenaars is gezien de tekst is ver der verlucht met oude krantenknip sels. Optimistisch De bestuursleden van de stichting, die sinds maart 1977 haar activiteiten richt op het verzamelen van kapitaal om de herbouw mogelijk te maken, is ondanks het feit dat men de laatste jaren de wind niet erg mee heeft gehad nog altijd optimistisch over de uitein delijke realisering van de plannen. Dat bleek tijdens de korte bijeenkomst met de pers, waar het boekje werd gepre senteerd, door voorzitter P. de Bos, se cretaris mevrouw I. Emmen, penningmeester J. v.d. Boon, adviseur en oud-voorzitter J.H. van Doorne en bestuurslid A.,v.d. Broek. Voorzitter de Bqs merkte op dat met de MR.jANZN.VAN MtlS SOEST NIEUWBOUW KERKSTRAAT TWAALF LUXE APPARTEMENTEN Nabij de oude dorpskern van Soest is door het Soester bouwbedrijf v.d. Grift b.v. de bouw gerealiseerd van deze luxe appartementen met een totale opper vlakte van respectievelijk 112 m2 en 102 m2. Elk appartement bestaat uit twee lagen: een woongedeelte en een slaapgedeelte. Bij elk appartement behoort een carport en een schuur. Bij de beneden-appartementen behoort tevens een tuin. De appartementen zijn optimaal geïsoleerd (kap/spouw/glas). Indeling beneden-appartementen: hal, toilet, L-vormige woonkamer en open keuken (totaal ca. 40 m2), groot balkon van circa 11 m2; overloop, gang, 2 slaapkamers (circa 13 m2 en circa 8,5 m2), luxe badkamer en berging c.q. hobbyruimte van circa 11 m2. Indeling boven-appartementen: hal, toilet, L-vormige woonkamer en open keu ken (totaal circa 40 m2), groot balkon van circa 11 m2; 2 slaapkamers (circa 15 m2 en 11 m2), werkkast en luxe badkamer. Koopsommen v.a. f 157.500,-tot 187.500,-v.o.n. SOEST NIEUWBOUW PARKLAAN 13 GESCHAKELDE WONINGEN I 'lij Zojuist is men begonnen met de bouw van een dertiental geschakelde wonin gen, waarvan een zestal met garages. Bij de bouw van deze woningen wordt gebruik gemaakt van isolerende bouwelementen en drie-voudig isolatieglas. De indeling is als volgt: hal, toilet, woonkamer (33 m2), open keuken (9 rri2), 3 slaapkamers (12,8.7 en 8.5 m2), badkamer (ligbad, 2e toilet), hobbyruimte (4.5 m2), vaste trap naar zolder met overloop (c.v.-ketel) en grote slaapkamer (ca. 13 m2). Inhoud ca. 400 m3. Koopsommen v.a. f 177.000,-tot f218.000,-v.o.n. MAKELAARSKANTOOR HGallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02150-15360* b.g.g. 10262,17251 0121752 uitgave overigens niet alleen bedoeld wordt gelden binnen te halen, maar vooral bekendheid te geven aan de doelstellingen. "We hebben ook morele steun nodig." In dat verband wees hij ook op andere activiteiten, in het verle den al ontplooid, zoals de tekening die Rien Pootvliet een aantal jaren gele den belangeloos afstond ten behoeve van de stichting. "We hebben de tijd behoorlijk tegen," aldus het bestuur. "Het is bijzonder moeilijk nu de grote kapitalen los te krijgen die voor de realisering van de plannen nodig zijn, zowel van de over heid als van particulieren." Wel is duidelijk dat het project in hoge mate afhankelijk is van overheidssubsidie. Er zijn inmiddeld goede kontakten gelegd met het Gewestelijk Arbeidsbu reau, met het oog op een regeling die het mogelijk maakt jonge werkloze bouwvakkers in te schakelen bij de herbouw. Eén van de laatste mogelijkheden, die nog recent uitkomst leken te bieden, was de samenwerking met het ge meentebestuur van Wijk bij Duurste de, waar een aantal oude gebouwen in de stadskern werden gerenoveerd. Doordat de gemeenteraad van Wiik bii Duurstede echter geen medewerking wilde verlenen moest ook de beoogde samenwerking teloor gaan. "Maar het perspectief is nog steeds gunstig," aldus voorzitter de Bos. "De regels voor de subsidie op de loonkos ten, die zeker het grootste deel van de kosten zullen uitmaken veranderen elk jaar." Kapitaal Om voor Overheidssubsidie in aanmer king te komen moet de stichting ook zelf een flink kapitaal op tafel leggen. Dat moest vooral komen uit de op brengsten van de reclame die sponsors in de molen is toegezegd. Door het lange uitblijven van het project is deze sponsors aangeboden het reeds gestorte bedrag terug te geven. Een aantal sponsors heeft van die mogelijk heid gebruik gemaakt. Het boekje wordt op de dag van ver schijnen van deze krant op het gemeentehuis aangeboden aan burge meester Scholten. Dat gebeurt in aan wezigheid van mevrouw Smits, dochter van de laatste molenaar van "De Windhond". Het boekje is te bestellen door overschrijving van 20,- (inclusief ver-' pakkings- en verzendkosten) op postgi ro 44 03 522 of bankrekening 35.99.40.277 ten name van Stichting "De Wind hond" te Soest, onder vermelding van: "Stenen Reus". Het laatste "molengezin" Smits dat de Windhond bewoonde op een foto uit 1917. Valse namen baten verkeersovertreders niet De politie werd in het afgelopen week einde geconfronteerd met een aantal gevallen van verkeersovertreders, die weigerde de naam te noemen waarmee zij in de burgerlijke stand staan inge schreven, zoals men verplicht is. In het eerste geval betrof het een fiet ser die op de Van der Weijdenstraat staande werd gehouden omdat hij zonder licht reed. "Bekijk het maar," antwoordde hij de politie toen hem naar zijn personalia werd gevraagd. Vervolgens verschafte hij de politie een aantal verschillende namen en adressen. Deze nam daarmee geen genoegen en bracht de fietser over naar het bureau. Daar bleek dat het ging om de 25-jarige J.W. uit Soest. Hij kreeg twee processen-verbaal. Dat kreeg ook de 14-jarige S.W., die de politie zaterdag op de Van Weedestraat staande hield, ook al omdat hij zonder licht reed. Hij verstrekte zijn naam opvallend aarze lend en gaf ook een verkeerd adres op. Ook hier wist de politie de ware identi teit van de jongeman op het bureau vast te stellen. De derde fietser met een kennelijke identiteitscrisis werd zaterdagavond staande gehouden op de Kruisweg, nadat de politie hem eerst in volle vaart vanaf de Dalweg het kruispunt met de Steenhoffstraat zag oversteken. Daarbij passeerde hij een vluchtheuvel aan de verkeerde kant. Tijdens de ach tervolging wist de man met zeer hoge snelheid via Kerkplein en Kerkpad te ontsnappen, totdat hij wegens gebrak aan conditie op de Kruisweg moest af stappen. Bij zijn aanhouding bleek hij zijn geheugen kwijt te zijn: hij wist niet meer wie hij was of waar hij woonde. Op het bureau bleek het geheugen op overklaarbare wijze weer te zijn terug gekeerd. Het betrof de 29-jarige J.G.V. uit Amersfoort. Een dag vol zonneschijn, ja dat hebben wij gehad 10 september met de bus tocht voor gehandicapte dames en heren. Deze tocht werd ons aangebo den door het Nederlandse Rode Kruis afd. Soest/Soesterberg. Dit kan jaarlijks plaatsvinden wanneer de opbrengst van de collecte goed is. Het is een genot voor vele mensen die bijna niet meer zonder goede leiding en verzorging ergens naar toe kunnen gaan. Nu hebben ze het vertrouwen dat als er iets mis gaat ze in goede handen zijn. Het was een mooie tocht naar het Bra bantse land. "Wij willen namens alle deelnemers!-sters) aan deze bustocht onze hartelijke dank uitbrengen aan de dames van het Welfarewerk, het Be stuur en de Colonne-leden voor de goede verzorging en behouden thuiskomst. Nogmaals onze hartelijke dank. H. Touwen van Stek A. J. Floor Veel inwoners van Soest die het plaat sen van kruisraketten (afgrijselijke atoomwapens) via het volkpetitionne ment, niet afwijzen, beweren: "Die wapens zijn bedoeld als afschrikmid del en zullen niet gebruikt worden. Mijn vraag aan die mensen isWaarom hebben wij dan in onze woonplaats een geldverslindende atoomvrije schuilkel der? E.J. Joosten bel vanavond de parketlijn 033-752295 ZOJUIST ONTVANGEN! STRAKKE KUIT LANGE ROKKEN Verschillende modellen en kleuren vanaf v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Vernielingen aan auto's De heer J.H. uit Soest meldde de politie in het weekeinde dat onbekenden had den getracht zijn auto. die aan de Stad houderslaan geparkeerd stond, open te breken. Het portierslot bleek vernield te zijn. De heer J. van D. uit Amersfoort ont dekte dat onbekenden de motorkap en de rechterkant van zijn auto hadden bekrast. De wagen stond geparkeerd aan de Kruisweg. De schade bedraagt ca. 500 gulden. De heer J.C. uit Soest deed bij de poli tie aangifte van de vernieling van een portierkruk van zijn wagen, die gepar keerd stond bij zijn woning aan de Kor net. Luchtbeschermings-oefening Zooals reeds in de Pers werd medegedeeld, zal 3 Oct. a.s ingevolge de bevelen van den Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht in een deel dier provincie, o.a. ook de gemeente Soest, een oefeningen in den luchtbeschermingsdienst worden gehouden. Deze oefening zal plaats hebben van 4.40-5.40 en van 8.30-9.30 uur. Bij de avondoefening zal de bij luchtgevaar zoo noodzakelijke verduistering in prakrijk worden gebracht en uit de lucht gecontroleerd. Ten einde de oefening zoo goed mogelijk te doen slagen, moge een .be roep op de ingezetenen worden gedaan om daaraan volle medewerking te verleenen. Deze medewerking bestaat in het gedurende de genoem de uren zich zonder noodzaak niet op straat te bevinden en bij de avond oefening zorg te dragen, dat geen kunst verlichting uit de huizen naar buiten straalt. Van gemeentewege wordt de geheele straatverlichting gedoofd, terwijl voer- en vaartuigen (ook rijwielen) niet meer en geen sterker licht moeten voeren, dan voor het verkeer onmisbaar is (b.v. door de autolampen en rijwiellantaarns af te dekken met blauw papier). Wordt het luchtverkeer voor de gemeente nabij geacht, dan- wordt dit door een gedurende 2 minuten aangehouden signaal ~met sire ne of stoomfluit aangegeven. Zoodra het luchtalarm geweken is.'woVdf dit door het luiden van de kerkklokken aangegeven. Gedurende de verduistering zal éénrichtingsverkeer zijn ingesteld en het hoofdver- keer geregeld worden als volgt Komende van Baarn richting Amersfoort: Vredehof straat, Nieuwer- hoek, Koninginnelaan, Beetzlaan, Beukenlaan, Nieuweweg, Parklaan, Eikenlaan, Birkstraat. Komende van Amersfoort richting Baarn: Birk straat, Kerkstraat, Middelwijkstr., Steenhoffstraat, Van Weedestraat, Burg. Grothestraat, Vredehofstraat. Plaatsgebrek belet ons de wijze aan te geven, hoe men zich bij een werkelijken luchtaanval zooveel mogelijk kan beschermen en brand door brandbommen zooveel mogelijk kan voorkomen. Gedetailleerde aanwijzingen hieromtrent kunnen echter kosteloos ten gemeentehuize worden afgehaald. Kleeding en schoeisel aan behoeftige schoolkinderen Zooals onze lezers kunnen weten, heeft de commissie, welke verleden jaar op initiatief van de h.h. van Peursen en Amesz was gevormd ter verstrekking van kleeding en schoeisel aan behoeftige schoolkinderen, haar taak neergelegd en is als zoodanig ontbonden. Thans heeft de afd. Soest van „Volksonderwijs", welke van den aanvang af al blijk gaf van groote sympathie, dit werk ter hand genomen en zal binnenkort bij de inwoners dezer gemeente door haar worden aangeklopt om een bijdrage voor dit menschlievend doel. Carlton Theater Speciaal daartoe uitgenoodigd waren wij Dinsdagmorgen in de gele genheid het nieuwe Carlton Theater te bezichtigen. Na een zeer vrien delijke ontvangst in het café-restaurant deelde de directeur, de heer Nieveen van Dijkum, ons mede, dat het doel van „Carlton" is een niet te groot doch intiem familie-theater te scheppen, waarin steeds de bes te amusementsfilms vertoond zullen worden en bij tijden een aardige cabaret-avond zal worden gehouden. De bovenzaal zal voor vergade ringen beschikbaar zijn, terwijl de bioscoopzaal zelf des Donderdags en Vrijdags voor daarvoor in aanmerking komende doeleinden ver huurd kan worden. Woensdags- en Zaterdagsmiddags zullen er kinder matinees gegeven worden. Na deze mededeelingen werden wij in de gelegenheid gesteld het geheel eens goed op te nemen. Het café-res taurant, tevens foyer, maakt al dadelijk een voornamen en artistieken indruk, Het schilderwerk is gehouden in zacht-groen, grijs en zilver, wat zeer beschaafd aandoet. De entree is herschapen in een Turksch interieur. Een fraai, warm getint tapijt verbergt de diverse doorgan gen. Dadelijk valt hier de kunstzin op van den heer H. van Galen en zijn assistent W. Ooms (beiden te Hilversum), welke heeren in enkele weken de oude zaak in een sprookjesachtig geheel wisten om te tooveren. De muren zijn halverhoogte betegeld in mooie donkerroode kleur ter- wijk het bovengedeelte in dofgoud plastiek is gehouden. Ieder vak brengt een ander motief en toch is niets bijzonder opvallend. De doorgang naar de logé is een juweeltje op zichzelf. De betimmering, de verlich ting, de meubelen, vloerbedekking en gordijnen, alles ademt een ver bluffende schoonheid. In deze ruimte, waarin tevens een groote spiegel is aangebracht, wordt de dames gelegenheid geboden zich te soigneeren alvorens de zaal te betreden. Het meest frappante mag de bioscoop-| zaal zelf genoemd worden. Onmiddellijk treft ook hier weer de kunst zinnige decoratie. Dezelfde warme wijnroode kleur, dezelfde dofgouden plastiek, ook nu met het getemperde licht een harmonische, zeer rustige en intieme sfeer scheppend. De verlichting is wel buitengewoon goed getroffen. Ter breedte van ongeveer één meter is in de lengte der zaal een plafondverlichting aangebracht, welke hoog voornaam aandoet. Ook is dit geval met de belichting der twee kolommen, welke naast het projectiedoek een plaats hebben gevonden en de wijnroode gordijnen, welke het doek verbergen. Het meubilair, geleverd door de bekende fa. Pander, is geheel in overeenstemming met de intieme omgeving: zeer geriefelijke fauteuiltjes bieden een aangename zitplaats. Een imi- tatieschouw brandt gezellig en in een hoek der zaal is een aardig buffet, dat de bezoekers in de gelegenheid stelt, ook zonder naar de foyer te gaan, in de pauze iets te gebruiken. De apparaten voor projectie en geluidsweergave, alsmede de Neon-verlichting aan den gevel zijn van Philips, terwijl de filmreclame verzorgd wordt door de Bio-rec te Bus- sum. De tuinaanleg was in handen van de fa. Geijtenbeeek. Aan de vor ming van het theater hebben de autoriteiten op alle gebied hun algehele medewerking gegeven, wat de organisatie zeer ten goede is gekomen. Gisterenavond heeft onder zeer groote belangstelling de opening plaats gehad. Voor dezen eersten avond moesten zeer velen worden teleurge steld. Op het doek, dat een grootte heeft van 3 bij 2.50 M., draaide voor het eerst de film. Als openingsfilm koos de directie het schitterende product „La Carioca". Wij hopen op dezen avond in ons volgend nummer meer uitvoerig terug te komen. Het Carlton Theater heeft thans zijn deuren geopend en niemand verzuime dit artistiek geheel te bezichtigen. Ongetwijfeld zal de directie haar pogen met succes bekroond zien, iets, wat wij haar van harte toewenschen. 'tNut Daar in het vorig seizoen is gebleken, dat er voor 't clubwerk van 't Nut niet veel animo meer bestaat, hetgeen voornamelijk hieruit blijkt, dat er zich weinig deelneemsters voor aanmeldden, heeft het bestuur be sloten het werk voor één of twee winters niet meer te doen plaats heb ben, maar het te hervatten, zoodra blijkt dat er weer animo of behoef te voor bestaat.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5