O 123BS3SSE H SEC-jeugdcommissie verliest van oudersselectie Pijnenburg huldigde 18 kampioenen (D.V.S.B.)' •iTOmi 6e Schoolkorfbaltoernooi 'De Eemvogels' geslaagd Programma B.D.C. V SPLINTER EEMLAND B.V. WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 16 ATLETIEK Zaterdag 12 oktober: Warme-Bakkersloop in Soest King's Road Riders Jim van Overbeek sprint naar tweede plaats in extra ronde van Soest WIELRENNEN Damnieuws DVSB Verlies voor DVS/ Reehorst Meermarkt ZAALVOETBAL ESS Brouwer- Overvest TCG4-2 Ivar Chavannes snelschaakkampioen 1985 30.000 paar ogen kijken wekelijks in de Soester Courant! Eemvogels 1 komt niet tot winst Wat is er nou zo leuk aan gymnastiek? Beukendal De Bunt De Borg Soester tennis kampioen schappen 1985 Centrale verwarming BADMINTON Selby zet eerste stap naar promotie Zaalprogramma Handbal vereniging Afgelopen vrijdagavond vond op het SEC terrein aan de Bosstraat de jaarlijkse confrontatie plaas tussen de jeugdcommissie en een selektie van ouders van jeugdleden. De ouders o.l.v. Ed Brouwer hadden o.a.in hun gelederen oud le elftalspe lers Jan van Veenendaal en Ries Hoed, die dan ook veel ervaring en techniek inbrachten. Alhoewel de jeugdcommissie o.a. over Rob Groen le elftalspeler SEC-zon- dag) kon beschikken, werd zij direkt al flink onder druk gezet. De ouders liepen al snel naar een 2-0 voorsprong. Toen er werd tegengescoord leek het even of de jeugdcommissie terug kwam, en zeker toen keeper René van Dorrestein, Pierre Hoges van de jeugd commissie volgens scheidsrechter Dik van de Bunt onreglementair de bal ontfutselde, mocht Hans Fros zich opmaken voor een penlty. Hij miste echter deze kans en zelfs toen hij ten tweedenmale wegens een overtre ding een strafschop mocht nemen, faalde hij opnieuw. De ouders putten hieruit nieuwe ener gie en brachten de stand uiteindelijk op 3-1 in hun voordeel. Voor: Jeugdcommissie SEC Achter: Ouders van jeugdleden. Onder een stralende hemel werden af gelopen zondag op de akkommodatie aan de Wieksloterweg de clubkam pioenschappen van de Atletiekvereni ging Pijnenburg gehouden. Het was voor het eerst in het bestaan dat deze jaarlijkse wedstrijden op een eigen baan konden worden afgewerkt. Voor de wedstrijden bestond een leuke be langstelling. Naast familieleden van de atleten kwamen ook andere belangstel lenden een kijkje nemen. Om 12 uur werd een intermezzo ingelast om An- dries Schotanus te huldigen voor zijn geslaagde aktie om gelden voor de atletiekbaan bijeen te krijgen. Van de AV Pijnenburg kreeg hij als dank Karhu-schoenen en Karhu-trui, waarna hij temidden van een groot aantal pupillen op de rolski's een ere- ronde maakte. Na afloop van de zeer geslaagde wed strijden kon voorzitter René van Zee tijdens een gezamenlijke maaltijd de volgende clubkampioenen 1985 felici teren Gert de Ruygt, Diny v. d. Berg, Menno Lievers, Bas van Os, Angelo van Leij- enhorst, Dave Brouwer, Brit Gijtenbeek, Ivar Smits, Kristian Smits, Thijs Luyckx, Ester v. d. Bolt, Petra Burger, Marion v. d. Broek, Pythia Broqwer, Nyree Rademaker, Selma Simonis, Monique van Leek, Marije Ambags, Marinde Boissevain en Tom Kareisen. De volledige uitslag luidt: Senioren Heren 1. Menno Lievers, 2. Arnoud Klaren- beek, 3. Paul v. d. Brink, 4. Marcel Kla- renbeek, 5. Dick Kamerbeek. Jongens A 1. Bas van Os, 2. Frank van Breukelen. JongensB 1. Angelo van Leijenhorst, 2. Arnold Vonk. 3. Raymond Foekens. Jongens C 1. Dave Brouwer, 2. Erik Jan Rans- dorp, 3. Paul Schlebaum, 4. Christiaan Vonk, 5. Gert Jan van Rheenen. Jongens D 1. Brit Gijtenbeek. 2. Remco Braspen ning, 3. Marcel de Bruin, 4. Martijn Heemstra. 5. Wayne Leys. Jongenspupillen A 1. Ivar Smits, 2. Frans v. d. Berg, 3. Onno Foekens, 4. Peter Doornbosch, 5. Mark Haarsma. Jongens pupillen B 1. Kristian Smits, 2. Christiaan Gijten beek, 3. Casper Kerkvliet, 4. Dennis Krul, 5. Walter Balvers. Jongens pupillen C 1. Thijs Luycks, 2. Robert van Straa- ten, 3. Richard v. d. Broek, 4. Paul Nee- ring, 5. Maurice Simonis. Mini-pupillen jongens 1. Tom Kareisen. Mini pupillen meisjes Mini pupillen meisjes 1. Marinda Boissevain, 2. Geoffrey van Leijenhorst. Meisjes pupillen C 1. Marije Ambags, 2. Wendy Wuring. Meisjes pupillen B 1. Monique van Leek, 2. Chantal Op meer, 3. Daniëlle van Leijenhorst. Meisjes pupillen A 1. Selma Simonis, 2. Sanne van Keken, 3. Sabine van Vossenberg. Meisjes D 1. Pythia Brouwer, 2. Michelle Leys, 3. Ester Kok, 4. Andrea Davelaar, 5. Sylvia van Oostrum. Meisjes C 1. Nyree Rademaker, 2. Astrid Boer boom, 3. Maartje Weevers, 4. Valeska Jansen, 5. Bianca Lenarduzzi. Meisjes B 1. Ester v. d. Bolt, 1. Petra Burger, 3. Angelique van Oostrum, 4. Prenella Rademaker, 5. Pauline Bossema. Meisjes A 1. Marion v. d. Broek. Lange afstandgroep, heren 1. Gert de Ruygt, 2. Erik Bos, 3. Jaap v. d. Berg, 4. Harry van Brummelen. 5. HansSmit. jb i - v Lange afstandgroep, dames 1. Diny v. d. Berg, 2. Gerda v. d. Veen, 3. Mieke Baars. Recreantenloop dames 1. Henny Pot, 2. Nienke Alkema, 3. Gi- nelle van Asselt. Kecreantenloop heren 1. Ben van Os, 2. Louis Pols, 3. Wim Schlebaum. In het kader van de Week van het Brood organiseren de Soester Warme Bakkers in samenwerking met de A.V. Pijnenburg een "Warme Bakkersloop" op zaterdag 12 oktober. De Week van het Brood wordt landelijk gehouden in de week van 7 tot met 12 oktober. De Soester Warme Bakkersloop vindt plaats vanaf de atletiekakkommodatie van de AV Pijnenburg, Wieksloterweg hoek Dolderseweg. Iedereen die mee loopt krijgt na afloop een krantebol en een herinnering als aandenken aan deze loop. De Week van het Brood vindt zijn oor sprong in het Oogstfeest, dat jaarlijks in vele landen wordt gevierd, uit dank voor de goede oogst. Bij dat Oogstfeest hoort van oudsher het Oogstbrood, ge bakken van het meel van de nieuwe oogst. Met dit Oogstbrood houdt de bakker een stukje traditie in ere. In de Week van het Brood is het Oogstbrood vanzelfsprekend ook bij de Soester bakkers verkrijgbaar. Op zaterdag 12 oktober wordt om 14.30 uur de Warme Bakkersloop begonnen met trimlopen over 2 en 4 kilometer. Dus speciaal bedoeld voor de jeugd en voor hen die nog niet zo geoefend zijn in het vele kilometerwerk. Om 15.00 uur viondt de start plaats voor de wedstrijdloop over 8 kilometer, waaraan iedereen kan meedoen. Men hoeft dus geen lid te zijn van een atle tiekvereniging. Naast de krentebol en herinnering zijn er voor de eerste tien aankomende dames en dertig aanko mende heren door Soester warme bak kers krentebroden beschikbaar gesteld. Indoorwedstrijd Aalsmeer Zaterdag 28 september vertrokken 12 King's Road Riders naar Aalsmeer voor een indoorwedstrijd in de Bloe menveiling. Van de King's Road Riders behaalde Örjan Kers een 2e prijs in de manches van de Expert Klasse, en een 3e prijs in de finale Open Klasse. Gabi Walet behaalde na de verreden manches bij de Expert Klasse de 2e prijs. Patrick Stalenhoef werd na de gereden manches in de Open Klasse uitgeschakeld. In de halve finale van de Open Klasse werd Sancho Kers 5e In de finale van de Open Klasse werden Mark de Schif- fart 8e en Gabi Walet 7e. In de Junioren Klasse werden Sancho Kers en Patrick v. Lemel uitgescha keld. Niels Jager behaalde de finale maar werd door een valpartij 8e. Mark de Schiffart werd in de finale 5e, Ed win Bectman 6e, Jeffrey Walet 5e en Patrick Stalenhoef 6e. Raymond van Lemel werd in de halve finale uitgeschakeld. Bij de Powder Puffs werden Daniëlle Walet en Monique de Schiffart uitge schakeld. Het geheel was goed georganiseerd, en dus voor herhaling vatbaar. Er moet ook een pluimpje gegeven worden aan de EHBO-mensen die alert optraden en direkt waar nodig de eerste hulp ver leenden. Nadat het geheel afgelopen was vond "pseudo cruiser" Piet Walet het nodig om een staaltje van zijn kunnen te tonen. Hierbij kwam hij echter zo ongelukkig ten val dat hij per ahibulance naar het ziekenhuis in Am stelveen overgebracht moest worden. Daar werd een enkelblessure geconsta teerd. Vervolgens werd hij naar Zonne gloren overgebracht. Zaterdag j.1. waren 9 King's Road Ri ders voor een clubwedstrijd in Baarn. Het was geen drukbezochte wedstrijd, daar er elders ook wedstrijden waren. Het weer zorgde ervoor dat er heerlijk gereden kon worden. De uitslagen zijn Open klasse Robin v. d. Wolk 4e na de finale Barry Luijsterberg 7e na een halve- en finale Jelle Sonneveld: 6e na de finale Maaike v. Veen8e na de finale Powder Puffs: Daniëlle v. Leek2e na 3 manches Junioren: Barry Luijsterburg 6e na de finale Robbie Vredenbregt 3e na 3 manches Arnoud Hilhorst 2e na 3 manches Robin v. d. Wolk: le na 3 manches; hij reed bij de junioren een leeftijd hoger omdat er geen Experts waren. Zondag fietsten 6 King's Road Riders een KNWU-wedstrijd, die tevens mee telde voor het afd. kampioenschap in Leusden. De KRR's deden het niet zo best. oververmoeid misschien? In de Open Klasse werd Gabi Walet 2e na een halve en finale. Örjan Kers werd 7e na een finale. Sancho Kers werd in de halve finale uitgeschakeld. Bij de Powder Puffs werd Jessica v. d. Wolk 4e in de manches; zij kwam één punt te kort. Ook Arnoud Hilhorst kwam één punt te kort hij werd ook 4e in de manches. Bij de Experts wist alleen Örjan Kers een beker te pakken; hij werd 3e in de manches. Robin v. d. Wolk en Sancho Kers kwamen ook één punt te kort; zij werden ook allebei 4e, terwijl Sancho nog een finale had gereden. Gabi Walet werd 7e na de finale. Met ingang van 2 oktober wordt er ge traind in de v. d. Huchtschool, Valeri aanstraat, van 18.00 tot 19.00 uur. Inlichtingen: tel. 18396. Zondag werd het wielrenseizoen in het district Midden-Nederland afgesloten met een Gentlemen-race (een renner van Tempo samen met een toerrijder). Het werd een groot succes. Hierna volgde een afsluitende extra amateur ronde, de zgn. B-ronde van Soest. Aleen renners uit het district Midden- Nederland konden hieraan deelnemen. De levendige wedstrijd, die over 75 km ging, werd gekenmerkt door veel ont snappingen, die echter nooit ver droe gen. Halfweg koers was het de talent volle Bert Broekhuizen ("Pedaal- ridders") uit Amersfoort, die het haze- pad koos en aan een gedurfde solo begon. Toen zijn voorsprong meer dan, eeri minuut bedroeg kwam er definitief reactie uit het eerste deel van het pelo ton, dat in twee groepen uiteengeval len was. Ko van Oostrum (Woerden) en de Soester thuisrijder Jim van Overbeek (Tempo) kregen bij hun zoveelste ge zamenlijke poging Geert van Putten (R.T.C. Vianen) mee en het gat was geslagen. De voorsprong van Broekhuizen liep terug tot 35 seconden, doch daar bleef het bij. Broekhuizen reed uiteindelijk naar de overwinning, terwijl Jim van Over beek na een spannende laatste ronde zijn twee medevluchters in de eind sprint op kop drong om even later ge lanceerd de tweede plaats te pakken. De rijzige Woerdenaar Ko van Oostrum werd een keurige derde. De hoofdklassespelers van DVSB zijn de bondscompetitie met een daveren de overwinning gestart. Veluwezoom uit Nijkerk, dat vorig jaar uit de lande lijke competitie degradeerde, was de eerste tegenstander. De DVSB-dam- mers trokken zich van deze reputatie niets aan, hetgeen de uitslag ook dui delijk weergeeft. De gebroeders Van Oosterom verras ten hun tegenstanders met een mooie slagzetcombinatie, gevolgd door een nederlaag van D. de Gier en gelijk spel van J. Riewald. De heren J. den Os en R. Damen, al een schijf voorgekomen in het middenspel, maakten geen fout en wonnen overtuigend. H. Schouten en G. L. de Bruyn gaven hun tegenstan ders ook even een lesje en wonnen zeer mooi. H. van Drie, de aanvoerder van de gasten, overzag in het eindspel een remise combinatie en ook hij verloor. Chr. Bakker deelde met zijn tegen stander de punten. De uitslagen D.V.S.B. 1 - Veluwezoom 116-4 1. R.M. Entken 2- H. van Drie 0 2. Chr. Bakker 1- J. Nugten 1 3. G.L. de Bruyn 2- T. Bijvank 0 4. D. de Gier 0-G.Leroy 2 5. H. Schouten 2- G. Bouwland 0 6. J. J. den Os 2- F. Weijers 0 7. R. Damen 2- J. Noppen 0 8. C. van Oosterom 2- H. v. DoesburgO 9. J. Riewald 1- H. Vedder 1 10. A. van Oosterorn 2- W. van Kooten 0 Uitslag: 16 4 De reserves van DVSB (een vijftal) waren vrijdag op bezoek in Bunscho ten. Van het vijftal van Bunschoten werd geheel onnodig met 6-4 verloren. Th. Schimmel en D. Mahabir, in het- eindspel met één eiVZfijfs twee (schijven^ voordeel, gaven' geheel onnodig 'de'' winst uit handen en speelden remise. Erg jammer. J. C. van der Leen speel de een zeer solide partij, kwam goed door de tijdcontrole heen en won zeer overtuigend. De uitslagen Bunschoten 2 - DVSB 3: 6-4 1. O. de Jong 1- Th. Schimmel 1 2. W. Bremer 2- B.v. Brummelen 0 3. T. de Jong sr 0- J. C. van der Leen 2 4. W. de Graaf 2- H. Hageman 0 5. J. Poort 1- D. Mahabir 1 Uitslag: 6 4 Maandag 23 september voetbalde DVS/Reehorst haar tweede competi tiewedstrijd tegen Renswoude. In deze westrijd kon men wel zien dat de vorm nog ver te zoeken is. De eenvoudigste kansen werden gemist, hoewel hierbij wel gezegd moet worden dat elke DVS-er zeker 2 a 3 maal het houtwerk trof en dus wel van een "pechwedstrijd" gesproken moet wor den. Renswoude liep al gauw uit naar 0-2 door bekeken spel. Erwin Vogel ver kleinde de ruststand tot 1-2. Meteen na rust scoorde Renswoude 1-3. Nico van Ginkel scoorde pal hierop 2-3 en DVS/Reehorst begon nu furieus aan te vallen, en werd er wel paal en lat, maar niet het doel gevonden. Renswou de deed dit precies anderom en scoorde uit 3 kansen evenzoveel goals, zodat de eindstand op 2-6 werd bepaald. De ko mende westrijd (ma. 7 oktober, 21.00 uur in de Kwinkelier te Bilthoven) treedt DVS-Reehorst Meermarkt aan te gen mede-promovendus Overvest. Dit zal misschien de eerste punten opleve ren. Vrijdag j.1. speelde ESS Brouwer zijn tweede zaalvoetbalwedstrijd en wist deze wederom in een overwinning om te zetten. De hele wedstrijd heeft ESS gedomineerd, maar het wist toch niet goed raad met de geboden kansen, zij kreeg. De score werd geopend/ door Timo Braaksma en nog voor de rust bepaalde S. Aksit via de voet van een tegenstander de stand op 2-0. Na de rust een stroef voetballend ESS, maar het werd via Timo Braaksma toch 3-0 en 4-0. Daarna werd er te ge haast gevoetbald. De spaarzame kan sen werden niet benut. Via de voet van Saban Aksit scoorde Overvest tegen. Het werd zelfs 4-2 door weer een van richting veranderde bal, waardoor keeper Jack Nagtegaal kansloos was. Dit werd tevens de einduitslag. ESS Brouwer heeft nu vier punten uit twee gespeelde wedstrijden. De volgende wedstrijd is op vrijdagavond u okto ber a.s. om 20.00 uur in 't Dorpshuis te De Bilt. Afgelopen vrijdagavond heeft het jaar lijkse snelschaakkampioenschap van de Soester Schaakklub plaatsgevon den. In totaal waren er 18 schakers die aan dit kampioenschap deelnamen. In de voorronden werden 3 groepen van elk 6 schakers geformeerd. De acht scha kers met het beste resultaat in de voorronden werden vervolgens in de kampioensgroep ingedeeld, de overige schakers werden in de res.kampioens- groep." Ivar Chavannes werd met een jalf puntje voorsprong op de heer Van Tuinen de nieuwe snelschaakkampioen van de Soester Schaakklub. Hij bewees hiermee na het grote succes in het jeugdteam en de interne competitie ook een goede snelschaker te zijn. Met deze overwinning neemt Ivar de titel snelschaakkampioen over van Gerrit Muis, die deze avond helaas niet aan wezig was. Van de res. kampioens- partijen Patrick Reumerman en Ger Weenink gedeeld eerste. De uitslagen zijn als volgt: Kampioensgroep 1.1. Chavannes 2. F.C.v. Tuinen 3.R.Molenaar 4. P.v.d Hammen 5. P.v.d.Hammen 6.1.Nijstad 7. R.v.Aurich 8. E.deHaan Res.Kampioensgroep 1. G.Weenink 2.P.Reumerman 3. E.Swinkels 4. C.Vonk 5. R.Gerrits 6. De de Boer 7. R.Boekhoff 8. L.Kranhout 5^-7 5-7 4^-7 4V£-7 3^-7 2-7 2-7 1-7 6-7 6-7 5-7 4^-7 3^-7 2-7 1-7 0-7 Vrijdagavond a.s. wordt de jaarlijkse "massakamp" tegen Baarn gespeeld. Deze keer worden de Soester schakers in Baarn verwacht. Om half acht vertrekken zij vanaf het klublokaal "Credo" naar Baarn. Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven SOEST - TEL. 02155-12643 BAARN - TEL. 02154-15555 BEUKENLAAN 80 keukendal) EEMNESSERWEG 16-22 Afgelopen zaterdag speelde Eemvogels 1 haar thuiswedstrijd tegen Fortis 1 uit Montfoort. Vooral de eerste 20 minuten waren het de Eemvogels die het spel dikteerden. De aanval werd veelvuldig voorzien van ballen en geheel tegen de verhou ding in scoorde Fortis 1 het eerst. Iris Boom wist echter van afstand de stand gelijk te trekken. Na de vakwisselingen nog steeds een sterker spelend Eemvogels 1; maar ook nu weer kwam Fortis op een 2-1 voorsprong. Saskia Smelt echter was haar tegen standster te snel af en scoorde middels een fraaie doorloopbal, 2-2. Voor rust liep Fortis uit naar een ge flatteerde 5-2 voorsprong. De tweede helft was ook speltechnisch nu duidelijk voor Fortis; te veel ruimte latend in de verdediging en veel plaats- fouten zorgden ervoor dat Eemvogels 1 niet dichterbij kwam. Claudia Touwslager wist middels een strafworp, uitgelokt door Ton Kraaikamp, en een doorloopbal de Eemvogels dichterbij te brengen. Fortis l had duidelijk het laaste woord; na een afstandschot van Wim van Rheenen werd de einduitslag 9-5 in het voordeel van Fortis. Eemvogels 2 speelde uit tegen Reste ren 3. Tot 4-2 bleef het tweede team nog redelijk bij, daarna liep Kesteren uit naar een 9-2 ruststand. De eindstand werd uiteindelijk 13-7 voor de ploeg uit Kesteren. Het adspiranten E-team, ontmoette Zwaluwen E uit Hilversum. Na een 1-0 achterstand wist invaller Robin Lub de ploeg op gelijke hoogte te brengen, 1-1. De jongste spelertjes konden het niet redden tegen EKVA uit Almere; met 8- 0 werd er verloren. Eemvogelsjunioren nam revanche voor de thuisnederlaag tegen Biko 1, dat in Bilthoven met 7-6 werd versla gen. Eemvogels 3 speelde tegen Huizen 3 en wist tegen deze ploeg niet tot winst te komen. A.s. zaterdag kunt u weer terecht op het veld aan de Staringlaan. Na het reko-sukses zal er nu ook geoe fend worden met de allerkleinsten in de leeftijd van 6-7 jaar. Inlichtingen omtrent de trainingstijden tel. 12743, van Agnes Kraaikamp. Meer dan 265 kinderen en in totaal meer dan 320 mensen konden worden verwelkomd door de Soester korfbal vereniging "De Eemvogels" op hun veld aan de Staringlaan. Er mag zonder meer gesproken wor den van een onverdeeld succes. "Nog meer deelnemers en nog meer belang stellenden dan vorig jaar. 't Is onge looflijk" aldus Agnes Kraaikamp, de grote spil achter het hele gebeuren. Op 't ogenblik is het Soester schoolkorf baltoernooi één van de grootste school- korfbaltoernooier. in de regio, en dat alles in 6 jaar tijd opgebouwd is iets om trots op te zijn. lh totaal schreven:dit jaar 42 scholen in. E^e meeste scholen^chrëvén'niet tneer daril team in zodat er 24 teams om de bekers moesten strijden. Heel fijn dit jaar was de geluidswagen welke geleend kon worden van de A- mersfoortse Courant. Niet alleen kon men beter verstaan wat er allemaal gezegd werd, ook de EHBO had nu een rustiger plekje om te helpen waar nodig. Gelukkig hoefde de EHBO maar 3 kinderen te helpen. Om 14.00 uur werd het startsignaal door de scheidsrechters gegeven. Van af dat moment werd natuurlijk de stand bijgehouden. De kinderen, enthousiast als ze waren, vlogen dan ook na iedere wedstrijd naar de scoreborden. Er werden per team tenminste 3 of 4 wedstrijden gespeeld. In totaal waren er 5 wisselbekers te winnen en kreeg iedere school een herinneringsstan daard. In poule I spande het tussen OBS-Over- hees 1 en De Achtbaan 1. Beide teams vergaarden 6 punten uit 4 wedstrijden. De Achtbaan had echter een beter doel- gemiddelde zodat zij de begeerde beker in de wacht sleepten. In poule 5 werd een spannende finale gespeeld tussen de Gr. v. Prinstererschool 1 en De Achtbaan 4. Uiteindelijk won De Achtbaan met 1 punt. De winnaars van de poules waren Poule 1De Achtbaan 1 Poule 2 De Wiekslag 1 Poule 3. De Regentuuter 1 Poule 4Desmond Tutuschooll Poule 5: De Achtbaan 4 Al met al een heel geslaagde dag. Uiteraard hoopt de vereniging iedereen volgend jaar weer te zien. Uit reacties is gebleken dat een aantal kinderen nog wel eens met De Eemvogels willen trainen, derhalve onderstaand de trainingstijden. 'Dinsdagavond 18.30-19.30 uur Eem vogels BI, 13 t/m 15 jaar. Donderdagavond 18.30-19.15 uur, Eem vogels Ql, 11 t/m 12 jaar. Donderdagavond 18.45-19.30 uur, Eem vogels El, 8 t/m 10 jaar. Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot Agnes Kraaikamp, tel. 12743. 0 "Jazzgymnastiek, lekker dansend bewegen op leuke muziek", zegt de één! 0 "Turnen, want dan kan ik fijn oefeningen aan toestellen doen en mag ik misschien meedoen aan westrijden", zegt de ander! 0 "Trampolinespringen, dan voel ik me net als een vogel in de lucht, die allerlei draaien en salto's kan maken", roept een derde! Ritmische gymnastiek, samen in een groep of gewoon alléén ritmisch bezig zijn, waarbij je soms bal, lint, hoepel, touw of knotsen gebruikt, dat vind ik het leukste", vertelt nummer vier! "Gewoon lekker een uurtje gymen, waarbij je van alles doet zoals ringen, Drug, touwen, evenwichtsbalk, rekstok, lange mat, minitramp, spelletje^, oefeningen op muziek en nog veel meer", zegt weer iemand an ders! 0 "Aerobic-dance, warbij je springt, danst en beweegt met of zonder ge wichtjes op keiharde muziek, totdat je er bijna bij neervalt", zegt de laatste Natuurlijk valt ze er niet echt bij neer, want de leidster of leider weet precies hoever zij of hij kan gaan. Het K.N.G.V. geeft namelijk cursussen voor gymnastiek-leiding bij verenigingen, zodat je goed les krijgt. 0 Je ziet: voor iedereen is er wel wat. Bij sommige verenigingen kun je zelfs alle soorten van gymnastiek beoefenen. Zo'n club is bijvoorbeeld de Algemene Gymnastiek verenging "De Springbokken" in Soest. 0 Lijkt gym jou ook wat, ga dan eens kijken en neem een vriend(je) of vriendin! netje) mee. Er zijn ook "gemengde lessen"! Je mag altijd eerst een keertje komen kijken of meedoen, voordat je je als lid opgeeft. 0 Ook voor je vader of moeder, broer(tje) of zus(je) is er bij de Soester Turnclub vast wel iets te vinden wat zij leuk vinden. Wil je meer informatie of weet je niet precies waar "De Spring bokken" turnen, ga dan even naar het verenigingsgebouw in Gebouw 12723 en bij geen gehoor 15232. Daar kun je wijzer worden! Zaterdag 5 oktober 13.00-18.00 uur Red Stars basketbal 18.00-23.00 uur ESS Brouwer zaalvoetbal Zondag 6 oktober 13.00-18.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 5 oktober 09.00-12.00 uur Badso badminton 12.30-22.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 6 oktober 09.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 5 oktober 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 6 oktober 12.00-15.00 uur Selby badminton Na alle tennistoernooien in Soest van dit jaar. de oudste, de breedste, de langste enz. nu een berichtje over de gewone Soester kampioenschappen. Zo is er maar ééneen wedstrijdtoernooi met een recreatie- toernooi, en dat op de vijf tennisparken van Soest en Soesterberg. Ze begonnen op een prachtige zonnige zaterdag, 21 september, en de bedoeling was ze voort te zetten op zondag 22 september, maar helaas hadden de weergoden die dag bestemd vor de watersporters, zelfs op het gravel. Het vervolg van de wedstrijden is nu als volgt zaterdag 5 oktober beginnen de halve finales om 10.30 uur op het tennispark in Soesterberg aan de Kerklaande re creanten spelen dan nog op "De Toss". Zondag 6 oktober vinden de finales plaats op het tennispark van "T.V. Soest-Zuid" aan de Bosstraat in Soest, te beginnen om 11.00 uur met de enkel spelen, om plm. 12.30 uur gevolgd (met grote waarschijnlijkheid) door een de monstratie van de beste districtsjeugd dan om 13.30 uur twee dubbels en om 15.00 uur de laatste dubbel. Om 17.00 uur is dan de prijsuitreiking, ook voor de recreanten, door burge meester Scholten, die dit jaar bereid gevonden is dit voor Soest unieke gebeuren af te sluiten. Rest nog de dank van het wedstrijd- komité, aan de sponsors n.1. Sporthuis Eb. Kareisen, drukkerij Practicum, de Rabobank en Winkelcentrum Hartje- Zuid. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Selby's hoofdmacht moest voor de eers te competitiewedstrijd van het seizoen 85/86 naar Castellum in De Meern. Vorig jaar liep het viertal de promotie naar de overgangsklasse op een haar tje na mis, zodat er nog een jaar in de le klas gespeeld moet worden met het doel alsnog promoveren. Paul van Ginkel, weer terug in het eerste, startte met een moeilijke eerste game, maar eenmaal warm gedraaid, was de tweede geen probleem meer. Henk van Woerkom speelde een vrij wel identieke single. Een lastige eerste game (18-15) en een simpele 15-1 in de tweede. Gerdie van Kooten verloor haar eerste game dik. Wakker geschut won ze de volgende twee games royaal. Maria Riupassa haalde Selby's vierde punt binnen door haar tegenstandster kansloos te verslaan. De Soester zegerace werd even onder broken door het verlies van het eerste gemengddubbelspel. Ook het tweede gemengddubbel dreigde verloren te gaan, maar Paul van Ginkel wist samen met Maria Riupassa na drie games toch de winst te pakken. Zowel het heren- als het damesdubbel spel waren voor Selby geen probleem, zodat de eerste wedstrijd een klinken de 1-7 eindstand opleverde. Uitslagen Castellum 3-Selby 1 Selby 2-OSM 6 g 0 Selby 3-KBVA 8 5.3 Eemnes 6-Selby 4 6.2 Nijkerk 10-Selby 5 7.4 Selby 6-Arnhem 13 4.4 Zaterdag 5 oktober: 18.00 uur Meisjes adsp. 2 Voice - BDC 2 Zondat 6 oktober 11.00 uur Jongens pup.BDC-Celeritas 12.00 uur Welpen 2: BDC2-HVNO 13.00 uur Meisjes adsp. 1BDC 1-UHV Sport 14.00 uur Dames jun. 1BDC 1-UDSV 15.00 uur Dames sen. 1BDC 1-DJK 15.00 uur Heren sen. 1BDC 1-DSO 12.00 uur Dames jun. 2: Amersfoort- 12.00 uur Meisjes pup.Fidelitas-BDC BDC2Ur DameS Sen' 2: Amersfoort 4- 13.10 uur Heren sen. 2: Amersfoort 2- BDC 2 'r E -

Soester Courant | 1985 | | pagina 16