sovoco nieuws imma Tienjarig jubileum MHC Soest 'Veterinnen D.O. Red Stars verslaat Jumpers TAFELTENNIS BASKETBAL VOLLEYBAL PAGINA 16 ndal unt org 1985 erste mma Maandag 7 oktober, 19.30 uur 16e Kraammarkt in Medisch Centrum Soester Bowling Bond 'Vogelzang' wordt tijdelijk vergroot Internationale zebravinkententoonstelling in Soest Starlift-Voorburg winnaar in Vierkamp j 'Bentinck Stars' op Ameland SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 WOENSDAG 2 OKTÖBËRTöfiR" SPORT Frits v.d. Berk maakte koprol tijdens start autocross Wisselende successen voor Shotteams Gerard de Rond Soester backgammonkampioen oktober Stars basketbal JSS Brouwer tbal ktober Stars basketbal oktober Iso badminton roCo volleybal ktober Iso badminton >ktober ay badminton ktober 5y badminton ien in Soest van de breedste, de erichtje over de oenschappen, r één: een t een recreatie- zijl tennisparken >rg. Ze begonnen ige zaterdag, 21 doeling was ze ig 22 september, e weergoden die watersporters, edstrijden is nu ginnen de halve 3 het tennispark Kerklaande re- g op "De Toss", iden de finales ■ark van "T.V. sstraat in Soest, ar met de enkel- ur gevolgd (met id door een de- 3 districtsjeugd dubbels en om bel. prijsuitreiking, ;n, door burge- dit jaar bereid Soest unieke het wedstrijd- •s n.1. Sporthuis j Practicum, de ïntrum Hartje- 3t voor de eers- 'an het seizoen in De Meern. al de promotie e op een haar- een jaar in de orden met het terug in het ïoeilijke eerste arm gedraaid, obleem meer. :elde een vrij- i lastige eerste pele 15-1 in de ooten verloor akker geschut games royaal. Selby's vierde egenstandster 'd even onder aan het eerste k het tweede s verloren te Ginkel wist >assa na drie >akken. damesdubbel- :en probleem, i een klinken- le. Ibal- tiging )ice - BDC2 C-Celeritas JVNO BDC 1-UHV Cl-UDSV C1-DJK 1-DSO Amersfoort- ïlitas-BDC nersfoort 4- Op maandag 7 oktober wordt in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg voor de 16e keer de kraammarkt georganiseerd. Er zullen weer stands zijn van verschillende organisaties die te maken hebben met zwanger schap, geboorte en de periode erna. De fysiotherapeuten die zwangerschapslessen geven zijn er bijvoorbeeld. In hun lessen wordt er naast allerlei oefeningen voor bepaalde spieren en ontspanningsoefeningen ook gepraat over de zwangerschap en de be- Moeders voor Moeders is er ook. Deze organisatie verzamelt urine van zwangere vrouwen in de eerste 4 maanden. Uit de urine wordt een bepaa - de hormoon gehaald, dat gebruikt wordt als geneesmiddel om onvrucht baarheid te bestrijden. Unicef is er met een stand met geboortekaartjes. Bij de stand van de Kruisvereniging kunt U informatie krijgen over a.s. ouderavonden en de zuigelingenzorg. Ook is er een diëtiste aanwezig, die U advies kan geven als U vragen heeft over voeding tijdens Uw zwangerschap: b.v. hoe kan ik smakelijk eten zonder zout, of hoe kan ik vegetarisch en toch gezond eten. Bij de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk kunt U terecht voor informatie en adviezen m.b.t. het geven van borstvoeding. U komt dan in kontakt met moeders die vanuit hun eigen borstvoedingservaringen U.kunnen helpen. Dit is heel in het kort iets over enkele stands, maar er zijn er meer, zoals de verloskundigen, tandarts, Vereniging Samen Bevallen, kraamcentrum Amersfoort, een kraamafdeling van het ziekenhuis Zonnegloren, V.T.O. team Vereniging Kind en Ziekenhuis en de N. V.S.B. Deze keer zal ook het Rode Kruis aanwezig zijn, met babykleertjes die gemaakt ziin door ouderen en die U kunt kopen. Uiteraard wordt ook de film van een geboorte thuis vertoond, verzorgd door Alfred Benzon. De film wordt om19.45 en.20.45 uur gedraai Daarnaast is er een Turkse film over de verzorging van uw Daoy. Kort™ er is weer veel te zien en te horen. Dit alles samen met muaek van de AROS en een kop koffie, zal zeker weer voor een gezellige avond U bint van harte welkom op de 16e kraammarkt, maandag 7 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest. De toe- gang is gratis. Ook dit jaar organiseert de Nederland se Zebravinken Club [NZC] een inter nationale Zebrabinken-tentoonstelling. Na het grote succes van haar jubileum tentoonstelling vorig jaar, heeft de NZC besloten jaarlijks een internatio nale show te organiseren. Ook nu zal deze tentoonstelling onder dak krijgen in het verenigingsgebouw van de Soester Vogelvrienden "VO GELZANG", Parallelweg 7b. Vorig jaar waren ruim 900 zebravinken ingeschreven en bleek VOGELZANG eigenlijk net te klein voor zo'n spekta- kel.Dit jaar worden 1000 wedstrijd- zebravinken verwacht en bovendien wordt gerekend op een grote verkoop klasse. Er moest uitgezien worden naar een grotere accomodatie. Omdat Soest inmiddels internationaal bekendheid had gekregen met de per fecte organisatie van de vorige show, werd weer gezocht naar mogelijkhe den in Soest.Door de Soester Vogel vrienden is toen aangeboden het ge bouw VOGELZANGtijdelijk te vergro ten. Deze stunt was al eens eerder uitgehaald, toen in Soest een distrikts- tentoonstelling moest worden georga niseerd voor de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Tegen het gebouw VOGELZANG zal een noodlokaal worden gebouwd, waardoor de tentoonstellingsnaimte met 40 m3 wordt vergroot. Net als vorig jaar zal er voor de ware zebra- vinkenliefhebber erg veel te bewonde ren zijn. Meer dan 50 kleurslagen worden verwacht. Maar niet alleen deze diversiteit aan kleurslagen zullen te zien zijn. Vorig jaar hebben zebra vinken, die later tot Nederlands- en Wereldkampioen werden uitgeroepen, in Soest op de Jubileumshow gestaan. Ook dit jaar zal de kwaliteit van wereldklasse zijn, met inzendingen uit Nederland, België en West Duitsland. Met steun van de SVV en met de inzet van diverse leden en echtgenotes van de Soester Vogelvrienden is het mogelijk gebleken ook dit jaar geen toegangs prijs te vragen; de toegang is voor leden en niet-leden dus geheel gratis. Morgen, donderdag 3 oktober, om 19.30 uur zal de tentoonstelling worden ge opend door de heer Beckmann uit Rotterdam, lid van verdienste van NBvV. Hij wordt door zebravinkenkwekers in België en Nederland gewaardeerd, i.v.m. zijn baanbrekende werk betref fende de genetica in de vogelsport, in het bijzonder de wetenschappelijke benadering van de kleurvererving van de zebravinken. De tentoonstelling is voor het publiek open op donderdag 3 oktober, van 20.00 uur tot 22.00 uur; vrijdag 4 oktober, van 10.00 uur tot 22.00 uur. zaterdag 5 oktober, van 10.00 uur tot 22.00 uur; zondag 6 oktober, van 10.00 uur tot 16.30 uur; Inbraak Eemweg Onbekende daders hebben vorige week op klaarlichte dag ingebroken in de woning van de familie H. aan de Eem weg. Zij kwamen het pand binnen door het verbreken van een ruit en verdwe nen met medeneming van een kluisje waarin zich 1000 gulden en 2000 Spaan se peseta' s bevonden. PV 'De Vriendschap' Op vrijdag 4 oktober a.s. start de post duivenvereniging "De Vriendschap" weer met haar klaverjasavonden. Aan vang 20.00 uur. Leden, donateurs en kaartliefhebbers zijn van harte welkom. Zaterdag j.I. heeft autocrossteam C.T.S. uit Soest haar 4e competitie cross verreden op de baan van de Flinstoons in Biddinghuizen. Voor dat deze wedstrijd begon stonden de eerste 6 allemaal zeer dicht bij elkaar wat de punten betreft. Er was een verschil van 16 punten, dus alles was mogelijk bij de specials. Bij de 1300cc klasse is het puntenver- schil tussen de eerste drie 10 punten. En bij de damesklasse gaat het bij de eerste 3 om een verschil van 6 punten. Bij de dames werd gewonnen door Linda Hop, tweede werd Silvia Hoogenberg en derde Francis Hester- man. Bij de 1300cc klasse werd er weer een auto uitgeliterd. Het was een 1200 cc motor en er waren 4 carburateurs gemonteerd van een 1500 cc en dat mag De uitslagen van maandag- en dins dagavond 23 en 24 september j.1. luiden als volgt: Maandag: King's Palace-De Banbrekers5-0 Muppets-Sobs2-3 Trijers-Heen en Weer:0-5 La grande bouffe-Thunderballs: 4-1 Formatieteam-Lucky girls0-5 Frits van de Berk in volle aktie. Bj de start van de tweede manche ging hij over de kop. niet. De wagen was van Hans Tammer. Winnaar werd Teus Gijzen, tweede Marco Gijzen en derde Kees van de Weide. Bij de specials ging het er ook hard aan toe. Er werd veel stukgereden. Het was zeer spectaculair om te zien. Ime Drieënhuizen nam de kopstart en stond deze niet meer af, tweede werd Anton Daatselaar, derde Martin Kroon, vier de Gert Jan Kroon en vijfde Tommy Groenendaal. De laatste en beslissende competitie cross wordt a.s. zaterdag gereden op de baan in Biddinghuizen. De start zal zijn om 12.30 uur. Dit is de laatste cross van dit jaar van C.T.S. Turtles-Zootje2-3 Dinsdag: Pino-Laatbloeiers1-4 Nobody-Ketel 11-4 A team-Pipers3-2 't Juk-Het Trio: 3-2 TZN-Dexcrest: 1^-3% Gremlins-HAM2-3 Geslaagde volleybalhappening van SoVoCo De door de volleybalvereniging SoVo Co georganiseerde volleybalvierkamp in Sporthal Beukendal is een groot suc ces geworden. Niet alleen door de aan wezigheid van drie eredivisie vereni gingen maar vooral door het vertoonde spel. Ook de dames van SoVoCo hebben aan deze volleybalhappening het hunne bijgedragen, Starlift de beste SoVoCo begon sterk tegen Zaan '69. De eerste set werd gewonnen met 15-12. In de twee volgende sets moesten de Soes ter dames hun meerdere erkennen in de Zaankanters. Tegen Starlift-Voorburg werd zeer goed gespeeld. Het Voor- burgse team, één van de kanshebbers voor het kampioenschap, speelde een knappe wedstrijd maar slaagde er niet in SoVoCo wegje spglen. De dames ga ven goed partij. Maar de 3-0 winst was ondanks dat verweer voor Starlift. Verrassend was de winst die SoVoCo behaalde op het Doetinchemse Mepal- Orion. Hoewel in dat team vier spelers meespeelden met ruime ervaring in topvolleybal wisten de Soester dames steeds weer onder de druk van Orion uit te komen en uiteindelijk wonnen zij met 2-1. Doordat Starlift won van Orion en Orion won van Zaan werden de Voor- burgse dames winnaar van deze ge slaagde vierkamp. Vrijdag voor de beker Vrijdag 4 oktober speelt SoVoCo haar eerste officiële wedstrijd. In de strijd om de Nationale Volleybal Beker is het team doorgedrongen tot de vierde ronde. Daarin ontmoeten de Soester dames opnieuw een ploeg uit de hoog ste vaderlandse volleybalklasse. Het Amstelveelse Delta Lloyd is de tegen stander. Een ploeg die weliswaar in op bouw is maar over voldoende kwalitei ten lijkt te beschikken om een plaats in de volleybaltop te behouden. SoVoCo kan, met de ervaring van het afgelopen weekend, zorgen voor een spannende wedstrijd en wellicht voor een verras sing. Als de "blauwen" zich goed con centreren op het vrij eenvoudige maar vooral harde spel van Delta Lloyd zitten er beslist kansen in voor een overwinning. En daarmee geplaatst te worden bij de laatste 16 voor de strijd om de Nationale volleybalbeker. De wedstrijd begint vrijdagavond om 20.00 uur in Sportzaal De Bunt. Voor de zesde maal is op Ameland de Nationale Sportweek Gehandicapten gehouden. De sportweek wordt om de twee jaar georganiseerd en is uitge groeid tot het grootste sportevenement voor gehandicapten in Nederland. Dit jaar waren 350 gehandicapten en vele tientallen vrijwilligers aanwezig. Hier werd recreatiesport (of zo u wilt: sporttieve recreatie) van de bovenste plank beoefend in zit volley bal, boog schieten, tafeltennis, rolstoelslalom, luchtgeweerschieten, zitbadminton, speerwerpen, rolstoelbasketbal en als klap op de vuurpijl de mini rolstoel marathon. Aan het zitvolleybal nam deel het vol leybalteam de "Bentinck Stars" uit Soest. In drie dagen speelden zij maar Bijverbod Op de Amersfoortsestraat hield de poli tie vorige week de 23-jarige automobi list F. S. uit Rotterdam aan, wiens rij gedrag nogal opviel. Hij bleek onder in vloed en kreeg een rijverbod. liefst veertien wedstrijden, waarvan er zeven met winst werden afgesloten. Het resultaat was niet om direct om naar hius te schrijven, maar ge zien de vele wedstrijden in zo'n kort tijdsbestek toch goed. Het resultaat was waarschijnlijk beter geweest indien de "Bentinck Stars" meer spelers hadden. Er zijn er nu maar zes, juist voldoende om te kunnen spelen. Daarom roept het "Bentinck Fonds" gehandicapten (een ieder die de regels kan begrijpen) op om lid te worden of eens mee te doen aan een training. Nadere ionformatie: tel. 18039. Het "Bentinck Fonds" draagt als motto: "meedoen is het belangrijkst, maar erbij zijn is voldoende." Auto bekrast Mevrouw W. de B. van de Willem Speel manhof meldde de politie vorige week vernielingen aan haar auto, die zij bij Honsbergen had geparkeerd. Onbeken den hadden de motorkap met een scherp voorwerp bekrast. Van de jeugdafdeling Een onderlinge serie wedstrijden in Sportzaal De Bunt donderdag j.1. geor ganiseerd door de jeugdcommissie van SoVoCo was een mooie gelegenheid voor de jeugdteams te tonen wat ze konden presteren op volleybalgebied. Tussen 16.30 en 19.30 uur werden op twee velden de wedstrijden gespeeld. Voor de winnaars en verliezers waren er krentebollen als prijs. SoVoCo-jeugd wint driekamp De zaterdag j.1. gespeelde driekamp in De Bunt is gewonnen door de jeugdse- lectie van SoVoCo. Op overtuigende wijze werden Dos-Schoonhoven en Val- bovol Woerden op hun tekortkomingen gewezen. SoVoCo 2 wint, SoVoCo 3 verliest Het tweede en het derde team van SoVoCo speelden zaterdag j.1. tegen het in de derde divisie uitkomende Vollkey 1 uit Amersfoort. De SoVoCo- reserves hadden geen enkele moeite met het spel van de Amersfoortsen. Met goed en gevarieerd aanvalsspel lieten zij Vollkey geen moment in hun spel komen. Een dikke overwinning was hun deel. Het derde team speelde eveneens tegen Vollkey 1. De winst van SoVoCo bleef beperkt tot ééri set. Voll key won van het een klasse lager spe lende SoVoCo-team met 3-1. Programma deze week Vrijdagavond speelt het eerste dames team van SoVoCo om de Nationale Bolleybal beker. Tegenstander is het eerste team van Delta Lloyd, uitko mend in de eredivisie. Plaats Sportzaal De Bunt, aanvang20.00 uur; Zaterdag. SoVoCo 2 speelt een drie- kamp in Haaksbergen tegen de dames van Havoc. De dames van SoVoCo 3 spelen in Vinkeveen tegen Atalanta. In De Bunt wordt gespeeld door de he renselectie. SoVoCo 1 speelt om 13.00 uur tegen EVV uit Elburg, terwijl om 15.00 uur SoVoCo 2 speelt tegen het tweede team van EVV. Enu... Er is bij de nieuwe vereniging SoVo Co nog plaats. Kom ook eens kijken op maandag- of dinsdagavond in Sporthal Beukendal. Er is vast wel een plaatsje voor u te vinden. Voor meer informatie kunt u bellen met Betty Kuyvenhoven, telefoon 21715. En wist u dat er al plaats is voor volley - ballertjes vanaf 8 jaar... Ook even over bellen. Voor slechts een handvol toeschouwers speelde Red Stars afgelopen zaterdag avond tegen Jumpers uit Den Haag. Dat er zo weinig belangstelling was, is volkomen ten onrechte. De Red Stars heren laten namelijk heel aardig bas ketbal zien, en zeker tegen Jumpers was het afgelopen zaterdag de moeite waard. Gelijk aan het begin al wist Red Stars een grote voorsprong te nemen. In de vijfde minuut stond het al 25-2. De man to man verdediging van Jumpers was voor de thuisploeg geen enkel pro bleem en er kon naar hartelust ge scoord worden. Toen de Hagenaars echter een zöneverdediging gingen spelen ging het scoren wat moeilijker. Met bleef echter wel hard werken en dat leverde vaak mooie staaltjes basketbal op. Ruststand 46-28. Ook in de tweede helft bleef het Red Stars team gestaag doorspelen. Jumpers was aanvallend erg zwak en kwam moeilijk tot scoren. Bij de Soesters liep het allemaal veel beter en de voorsprong werd steeds groter. Aan het eind van de wedstrijd kwam de honderd puntengrens' zelfs in zicht. Met een eindstand vëii'92-48 werd die grens net niet gehaald. Aanstaande vrijdag spelen de heren voor de tweede bekerronde uit tegen Silvertown Lions, in Schoonhoven. Zondag 6 oktober ko men de heren uit Schoonhoven dan richting Soest om om 3 uur 's middags de return te spelen in Beukendal. Red Stars JA 1-Blitz JA 1106-70 De jongens junioren moesten zondag middag tegen Blitz uit Voorschoten spelen. De start was voortvarend. De jongens uit Soest sprongen van 20-4 in de 6e mi nuut, naar een 26-7 in de 8e minuut. Daarna kwam Blitz zeer sterk terug, maar Red Stars kan de voorsprong tot de rust consolideren op 42-34. Met een uitmuntend spelende Peter Regterschot (top-scorer met 32 pun ten) werd het 74-47 in de 10 e minuut na rust. In de 17e minuut werd de 100-pun- tengrens gepasseerd. De eindstand werd tenslotte 106-70. 12 Oktober moet Red Stars in Nieuwe- gein tegen New-Stars aantreden. Red Stars MB2-Dunckers MB2:34-19 De meisjes kadetten b van Red Stars speelden hun eerste thuiswedstrijd te gen Dunckers mb2. Na een redelijke eerste helft die door een goede zone verdediging werd afgesloten met een 19-6 voordeel voor de Red Stars meisjes, begon de tweede helft romme lig. Dit kwam waarschijnlijk door de man to man verdediging die niet vlot liep. Na een time-out voor Red Stars werd weer een zone-verdediging neer gezet, die uiteindelijk leidde tot een 34- 19 overwinning voor de Red Star meisjes. Meisjes adspiranten speelden tegen de Dunckers uit Hilversum. Het team be sliste de wedstrijd met de stand 51-25 in het voordeel van Red Stars. Zondag speelden de jongens kadetten tegen Crackerjacks uit Amersfoort. Er werd begonnen met een man tegen man verdediging waarop de tegenstan ders geen antwoord hadden. Door goed te verdedigen en veel te scoren kwam de rustst'Ahd op 53-lS.' Dit gaï*é£n göèd vooruitzicht op de 100 punten. Doordat de aanval aan het begin van de 2e helft stroef liep werd er weinig gescoord, maar 5 minuten voor tijd kregen de aanvallers vleugels en werd enkele seconden voor tijd toch de honderdpun- tengrens bereikt. Eindstand 100-29. Zaterdag 5 oktober Beukendal 13.00 uur Red Stars JC 1-Keizer Otto JC1 13.00 uur Red Stars MC l-Keizer Otto Mc 1 14.15 uur Red Stars MB 1-St. Shooters MB 1 14.15 uur Red Stars JA 2-Sparta JA 2 15.30 uur Red Stars DS 3-Green Giants DS1 16.00 uur Red Stars DS 1-Mustangs DS 1 16.45 uur Red Stars HS 4-Sparta HS 3 Zondag 6 oktober Beukendall5.00 uur Red Stars HS 1-Silvertown Lions HS 1 I Tien jaar geleden nam mevr. J. den Hartigh - bestuurslid van de MHC I Soest - middels een advertentie in de I Soester Courant het initiatief tot de op- richting van een "veterinnen"-afdeling I bij de Soester Hockeyclub. Al snel kon t er met één elftal aan de competitie worden deelgenomen. I Nu, tien jaar later, neemt de hockey club met drie teams deel aan de com petitie en is de veterinnen afdeling uit gegroeid tot een zeer belangrijke nog steeds groeiende afdeling van de hoc keyclub. Afgelopen zaterdag werden de dames in de bloemetjes gezet en werd dit jubi leum gevierd met een heel gezellig toernooi. Daaraan werd naast de Soes ter teams ook deelgenomen door een aantal gast-teams en twee teams oud- Soestleden, die van heinde en verre De gezamenlijke deelneemsters aan het toernooi t.g.v. het "Veterinnen"- jubileum. naar Soest waren gekomen. Na afloop werden de feestelijkheden in het clubhuis voortgezet met een borrel en een koud buffet. De wedstrijdenserie om het Soester kampioenschap backgammon, geor ganiseerd door Knollentuin-eigenaar Bob Sluis, zijn vorige week afgesloten met de feestelijke uitreiking van de hoofdprijs: een weekend voor twee personen naar Parijs. Het was Gerard de Rond die de fel begeerde tickets van Bob Sluis overhandigd kreeg, nadat hij met 30 punten op de eerste plaats was geëindigd. Tweede werd René Brink met 25 pun ten derde Bob Sluis zelf - die overigens buiten mededinging meespeelde; vier de Jos Valkenet met20 punten en vijfde Harry v.d. Heuvel met 19 punten. Bob Sluis (l.) overhandigt Gerard de Rond de tickets voor Parijs. Zo'n twintig spelers hebben in de afgelopen weken - de serie wedstrijden begon al op 26 augustus - met meer of minder regelmaat aan de wedstrijden in het bekende restaurant de Knollen tuin aan de Burgemeester Grothe- straat deelgenomen. Bob Sluis kijkt1 zeer tevreden terug op het kampioen schap, dat er voor zorgde dat er in de zaak naar hartelust werd "geback- gammond", ook buiten de wedstrijden om. Het eerste volledige programma in de tafeltenniscompetitie is voor Shot zeer wisselend verlopen. Zeer teleur stellend was de grote nederlaag die het le herenteam in Oegstgeest tegen Sjaardema leed. Verlies was er ook voor het 2e herenteam tegen JVC uit Vught. Zeer goed verliep de compe titiestart voor de afdelingsteams van Shot, die vrijwel allemaal tot winst kwamen. Positief was tenslotte het op treden van de landelijke jeugdteams die wonnen van Olympia (Enkhuizen) en St. Hoger. Heren: Sjaardema 1-Shot 19-1 De laatste kans voor Shot om nog een rol van betekenis te spelen in de 3e Divisie is in Oegstgeest met zeer duide lijke cijfers verspeeld. Wisten de Soesters dit team vorig seizoen nog twee keer te bedwingen, nu werd het een beschamende 9-1 nederlaag. Enige ex cuses waren wel voorhanden, zoals al tijd zeer matige speelomstandigheden in Oegstgeest, maar in hoofdzaak was de nederlaag toch te wijten aan een ge brek aan zelfvertrouwen en vechtlust. Tegen Sjaardema kwam Shot zelfs met 8-0 achter (de grootste achterstand die Shot 1 ooit opliepalvorens Bart Lefel de schamele eer kon redden. René Daselaar, de vorige wedstrijden nog goed op dreef, deelde nu in de malaise, terwijl ook Berend Jonker zonder zege bleef. Shot 2-JVC 2:3-7 Evenals vorige week trof Shot 2 een te genstander die technisch veruit de meerdere was en ook nu kon men hier alleen veel inzet tegenover stellen. In drie gevallen leidde dit ook tot sukses en daarmee bereikte Shot 2 het maximaal haalbare. Eerst won Gerhard Busch van Jos Hendriks, terwijl Dirk Schuiling met 1-3 van Wim van de Sande won. Vervolgens moesten de Soesters tot 2-7 wachten, voordat Bert van Vel- zen tegen Paul van Gier sb er gen zijn eerste overwinning van deze competitie kon laten aantekenen. Shot3-Shot4:9-l Beide Shotteams wisten vorig seizoen verrassend te promoveren naar de hoogste afdelingsklasse, waar ze el kaar nu in de eerste wedstrijd ontmoet ten. In de eerste partij nam Shot 4 nog wel een 1-0 voorsprong, doordat Ronald Busch te vast bleek voor Edo Fransen. Vervolgens liep Shot 3 in één keer uit naar de 9-1 eindstand, waarbij Eddy Gaytant en Arjan Schuiling ongeslagen bleven. Niké 6-Shot5:3-7 Shot 5, dat dit seizoen versterkt is door de komst van de talentvolle Ronald van Velzen uit de jeugd, is de competitie goed begonnen. In Laren deed Ronald van Velzen direkt al van zich spreken met drie overwinningen, een score die ook weggelegd was voor Joop Kok. Wil Scheel was met één overwinning nog niet in zijn beste doen. Jeugd: Shot 1-Olympia (Enkhuizen) 1:8-2 De eerste overwinning van het le jeugdteam was direkt een aanspre kende. Hugo Blom speelde nu wel met volledige inzet en dat leverde direkt drie overwinningen op. Aksel van Elteren won twee keer, terwijl Mar cel Jansen de eerste twee overwin ningen van deze competitie behaalde. Het Shotdubbel bleef voor de 3e keer op rij ongeslagen. St. Hoger 1-Shot 2:4-6 Dit team van coach Ronald Huigen lijkt een patent te hebben op nipte scores, maar ditmaal viel de score in Soester voordeel uit. In Rijswijk wonnen Michiel van Raadshoven en André van Vugt ieder twee partijen en kwam Richard van de Heuvel één keer tot winst. Programma Op zaterdag 5 oktober speelt het le he renteam thuis tegen DHC uit Delft, een zeer aantrekkelijk spelende tegen stander. De wedstrijd begint om 17.00 uur in de Shotzaal aan de Heideweg en toeschouwers zijn uiteraard van harte welkom. Het 2e herenteam speelt in Twello de zeer belangrijke wedstrijd tegen Trias 1. Bij winst worden de vooruitzichten op handhaving voor Shot 2 een stuk zonniger. Voor alle inlichtingen over ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal, Dr. Schoonebeeklaan 4, tel. 16261 en Jan van Asch, Vedelaarpad 14, tel. 19028. Overige uitslagen senioren: Shot 6-Hoogerheide 1: 6-4, Nederhorst 3-Shot 7: 4-6, Elan 7-Shot 8: 1-9, Shot 9- Bunshot 6: 9-1, Shot 10-Bijmaat 4: 7-3. Bunshot 4-Shot 112-8, Victoria 11-Shot 12: 6-4, Shot 13-Buna 6: 6-4, Shot 14- Victoria 18:8-2, Tovo 11-Shot 15:5-5. Overige uitslagen jeugd Quick 2-Shot 3:2-8, Shot 4-Huizen 2:4-6, Shot 5-Bunshot 3: 8-2, Victoria 2-Shot 6: 7-3, Shot 7-Good Luck 33-7. 0 Ronald Busch van Shot k kwam als enige tot winst tegen Shot 3. i

Soester Courant | 1985 | | pagina 17