5TT1 r w RAM F IETS Z. J. VAN HOMOET b.v. >LO" Nieuw Suzuki Swift-programma bij Autobedrijf Rosboom Schitterende scheepsmodellen in Luchtvaart Museum presenteert de Volvo 1986 op het hose n,veau Speciale uitvoeringen sportcoupé's Alfa Romeo Skoda nu ook als cabriolet bij Auto Alblas Lee Fïetster gewond bij aanrijding STRAKEN STRALEND P. Stalenhoef autoschade Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! JF GRATIS PROEFRIT MET DE Kom even langs en overtuig u van de vele voordelen van deze fiets. Rijwiel- en Bromfietshandel v. Weedestraat 68-70 - Soest - Tel. 02155-16555 Rademakerstr. 17 - Soesterberg - Tel. 03463-1564 PREMIÈRE VOOR SOEST PAGINA 18 cht zuiver isch eten? ober lelakties 12500 SOEST WOENSDAG 2 OKTÖBÈrTÏÖrr" SOESTER COURANT PAGINA 19 Ook nieuwe Suzuki Carry-'busjes' Modellenprogramma 1986 breder en Jcompleter dan ooit kent ook de van d<_ leverlng van De veilige fiets voor bejaarden en lich t-gehandicapten Een revolutie op tweewieler-gebied Rijwielhandel Van Homoet introduceert de 'Abram'-fiets. Veel ruimte Minibus 'EDERLAND yU/TDEBOL Alfa Romeo brengt, in beperkte opla ge, 2 speciale versies van de sport- coupé's op de markt: de Sprint en de GTV "Grand Prix", waarvan u in dit artikel een foto ziet. Door wijzigingen in de afwerking en de uitrusting beantwoorden deze uit voeringen nog meer aan de verwach tingen van kopers, die aan hun auto een persoonlijk tintje willen geven. GTV 6 Grand Prix Om nog een groter onderscheid te krij gen met de 2-liter versie, introduceert Alfa Romeo Nederland de coupé Grand Prix met veel extra's die de sporti viteit van de legendarische V6-motor nog extra benadrukken. - de auto is in één kleur gespoten, inclusief bumpers, grille en zijskirts - bredere voor- en achterspoilers die één geheel vormen met de zijskirts - in de bumper geïntegreerde achter spoiler - extra spoiler op de achterklep - standaard mistlampen in een nieuw gestyleerde voorspoiler - striping met tekst 'Grand Prix" - nieuwe lichtmetalen wielen Deze coupé, die een agressief karakter De 64-jarige mevrouw H. vn D.-R. uit Zeist werd vorige week gewond bij een aanrijding op het fietspad langs de Ossendamweg. Zij werd, toen zij aan de verkeerde kant reed, aangereden door de haar tegemoetkomende 18- jarige bromfietser L. W. uit Soest en moest per ambulance voor onderzoek naar Zonnegloren worden overgebracht- krijgt door zijn sportieve afwerking, legt zodoende de nadruk op zijn wel gekende mechanische prestaties en wordt in Nederland verkocht voor de prijs van 49.990,-. Sprint Grand Prix Deze coupé met het onderstel van de Alfa 33 Quadrifoglio Verde heeft in de afwerking veel verwantschap met de GTV 6 coupé. - de auto is in één kleur gespoten, in clusief bumpers en zijbescherming - kleurenAlfa rood en grijsmetallic - stoelen van het type GTV 6 met zwart velours bekleding - zwarte vloerbedekking - verschroomd Alfa Romeo grill - mistlampen geïntegreerd in voorspoi ler - striping met tekst "Grand Prix" De prijs van deze uitvoering is 32.150,-. Lak beschadigd of gekrast? Wij verzorgen de reparatie die daarbij past! 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest hel kenmerk voor vakwerk I SUZUKI KT 1984 1979 1980 1984 1985 1984 1984 1982/1983 - 1982/1983 1982 1981/1983 1983 1983 1980 1983 SOEST 682 Indonesisch >on 033-18202 ok bezorging), 12.00-20.00 uur, 14.00-20.00 uur, mersfoort (dak, trekhaak 70 70.70 554 020-326272 3500 AH Utrecht de tuincentra, indook. De Nationale Modelbouw Manifestatie 1985 die traditioneel ook dit jaar weer in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg wordt gehouden trekt veel belangstelling. De modellenshow is grootser opgezet dan voorgaande jaren en er zijn niet alléén vliegtuigmodellen maar ook modellen van gemotoriseer de voertuigen en schepen, zowel civiel als militair. De expositieruimte in de Snijdershal was te klein en daarom werden de scheepsmodellen opgesteld in de andere hal, zeer toepasselijk overi gens, bij de permanente expositie over de Marineluchtvaartdienst. De modelbouwer met oog voor detail komt volledig aan zijn trekken. Opval lend zijn de vliegende modellen, met een spanwijdte van ruim twee meter, van een Tiger Moth tweedekker les- vliegtuig en een DC-3 Dakota in origi nele KLM-kleuren. Bij de schepen zijn varende modellen van één tot een kleine drie meter lang, waarbij de torpedobootjager Hr. Ms. "Isaac Sweers" werkelijk tot in de kleinste details is nagebouwd door de heer H. A. van Vliet te Utrecht. Een hele bijzondere inzending kwam van de basisschool "Klimrakker" uit Leusden. Het door de laagste klassen van deze school gemaakt model van een stad met vliegveld, compleet met vliegtuigen er boven, waarbij de start banen op de flatgebouwen zijn ge bouwd neemt een centrale plaats in tussen de andere modellen. De modellenshow wordt opgesierd met schilderwerk van Jac. Cobussen en een aantal fraaie potloodtekeningen van Jaap Zandstra. De door de Nederlandse Vereniging van Modelbouwers (NVM), de Internatio nale Plastic Modellers Society, afd. Nederland (IPMS) en de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart (KNVVL) georganiseerde manifestatie is t/m 20 oktober te be zichtigen in beide hallen van het Mili taire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist in Soesterberg(dorp). Openstellingstijden van het museum: dinsdag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur. Zondag van 13.00-17.00 uur. De toegang is gratis. t Enige fraae varende scheepsmo dellen in het Marine Luchtvaartdienst- gedeelte van hal B. •A-vT -■ de nieuwe Estate. Een zeer ruime, All4-/\r|0/ll*llT m/Cl Tl nOP I PP luxueuze en comfortabele Stationcar, XA.III/IJIIIÜII.J. -IJA T Ltv/1 JJVV leverbaar in een groot aantal uitvoe- ringen, van 740 GL tot 760 GLE. De rij- Sinds z'n introduktie eind 1983 vormt de Suzuki Swift, met z'n in deze klasse ongeëvenaard laag geluidsniveau en pittige prestaties, een aanwinst voor de kleinere middenklasse. Het Swiftpro- gramma is nu verder uitgebreid met een luxueus 5-deurs model en een uit voering met automatische transmis sie, zoals te zien bij Autobedrijf Bos boom aan de Birkstraat in Soest. Ten opzichte van het 3-deurs model groeiden wielbasis en totale lengte met 10 cm. hetgeen geheel ten goede komt aan de beenruimte achterin (plus 7 5 cmen bagageruimte. De langere wiel basis zorgt daarbij voor een groter veercomfort met behoud van de aan trekkelijke wegliggingskarakteristiek. De 1.3 liter motor maakt een topsnel heid mogelijk van 163 km/h en een ac- celleratie van 0-100 km/h in 11.7 sec. De 5-deurs Swift wordt uitsluitend ge leverd in GC-uitvoering met o.a. zeer luxueuze bekleding, een middencon sole, getint glas, twee buitenspiegels, wis/was installatie op de achterruit en een praktische, gedeeld neerklap- bare achterbank. De prijs bedraagt 17.595,- waarmee de meerprijs ten opzichte van de 3- deurs Swift 1.3 GL beperkt is geble ven tot slechts 1.300,-. Suzuki Swift Automatic Gezien de reputatie, die Suzuki zich heeft verworven met de Alto Auto matic, een volautomaat voor een onge kend lage prijs, was te verwachten dat ook binnen het Swift-programma een dergelijke uitvoering op de markt ge bracht zou worden. In dit model be treft het een 3-traps volautomaat, die gekoppeld wordt aan de 3-cilinder 1.0 liter motor. Behalve het bedieningsge mak van een volautomaat is vooral het behoud van een hoog prestatie niveau opvallend. De topsnelheid be draagt 140 km/h, acceleratie van 0-100 km/h vergt 18,2 sec. Met een prijs van 16.295,- is de Swift Automatic verreweg de goedkoopste volautomaat in z'n klasse. Voor de luxueuzere GL-uitvoering bedraagt de prijs 17.495,-. De nieuwe Carry Met de introduktie van het Carry pro gramma in 1980 creëerde Suzuki een geheel nieuw en trendsettend bestel wagen concept. Niet voor niets worden nu al dergelijke auto's, ongeacht het merk, "Suzukibusjes" genoemd. ik1 Deze Suzuki ruimte wondertjes doen I het uitstekend in het drukke stads verkeer. Immers, met de Carry, onge acht welke, wringt de chauffeur zich j door de smalste steegjes en de wagen past in de kleinste parkeerplaatsen. I Bovendien springen de Suzuki Carry's Cabine De cabine is voorzien van een royaal dashboardkastje, een kaartenvak in het linkerportier en een bergruimte in de console tussen de voorstoelen. Door het bovenste deel van het tweepakig stuur - met de claxon in het hart - over ziet de chauffeur duidelijk de instru menten. Knoppen, hendels en schuiven staan prima onder handbereik. Ten slotte is ook de rijpositie geoptimali seerd: niet alleen de grotere ruimte veraangenaamt het leven van de be stuurder, maar ook de in de lengterich ting verstelbare stoel met dito rug leuning. Voor onderhoud moeten de Carry en de Super Carry slechts één maal per zes maanden of om de 10.000 km naar de garage. Voor de Suzuki Carry Commercial telt men 9.995,- neer. De Van komt op 10.495,- en de Pick-Up op 9.495,-. De Suzuki Super Carry Van, en Minibus TX kosten 10.995,-, 13.441,-en Prijzen exclusief B.T.W. Alle bedrijfswagenuitvoeringen (Com mercial, Van, Pick-Up) zijn met on middellijke ingang leverbaar, de Minibussen laten nog even op zich wachten. Suzuki Alto De nieuwe modellen zijn te bewonde ren bij Autobedrijf Bosboom, Birk straat 105, in Soest. Daar vindt men trouwens ook de bekende Suzuki Alto, nu voor een wel heel aantrekkelijke prijs, van "jaaaaren geleden"ƒ9.999,-. Bij Autobedrijf Van der Lee, de beken de Volvo-dealer van Soest aan de Kerk straat 58, is het nieuwe modellenpro- gramma voor 1986 te zien. Dat pro gramma is breder en completer dan ooit. De succesvolle 340/360-serie kreeg een fraaier uiterlijk, verfijnd weggedrag en de 340 DL en GL zijn nu ook lever baar met een nieuwe 1.7 liter benzine motor. De vraag naar de 240-serie blijft onverminderd groot. Volvo investeer de in een aantal carrosserie-wijzigin gen die aërodynamica en aanblik ver beterden. Naast de populaire 240 Stationcar is nu ook de nieuwe 740/760 Estate lever baar: ruim, stijlvol en even comforta bel als de Sedan. De 740 Turbo kreeg een sportiever in- en exterieur. Alle modellen profiteren van een verdere verbetering van de kwaliteit, o.a. door toepassing van nog meer verzinkt staalplaat. Het programma is niet al leen breder en completer, maar ook beter dan ooit! Nieuwe 1.7 benzine-motor voor 340 DL- en GL-modellen Het motorenpakket voor de 340/360- serie is uitgebreid met een uiterst Het motorenpakket voor de 340/360- serie is uitgebreid met een uiterst mo derne 1.7 liter viercilinder benzine-mo tor. Hij levert 60 kW, 83 DIN-pk, bij 90 rps en heeft een koppel van 131 Nm bij 50 rps. De cilinderinhoud bedraagt 1721 cm3, de motor is gekoppeld aan een 5- bak. De prestaties mogen gezien worden: topsnelheid ca. 165 km/u, brandstof verbruikscijfers volgens ECE-meting: bij 90 km/u 5.1 1/100 km, bij 120 km/u 6.8 l/ioo km en in stadsverkeer 9.31/100 km. De motor wordt geleverd in de 340 DL en GL. Verbeterde aërodynamica bij 340/360 en 240 Wijziging aan de achterklep voor de 340/360 3- en 5-deurs, een grotere ach terspoiler voor de 360 GLT, verbeterde afdichting van de grille, gewijzigde bumpers en een gladdere vorm van de velgen zorgen voor een verdere verla ging van de luchtweerstand, tot Cw 0.35 voor de 360 GLT. Ook de achterlichten 2ijn nieuw, de trim is iets gewijzigd en op de GLE en GLT hebben de bumpers dezelfde kleur als de carrosserie. Bij De, bekende rijwielhandel Van Homoet aan de Van Weedestraat 70 (en Rade- makerstraat 17 in Soesterberg) intro duceert in Soest een revolutie op twee- wielergebiedde "Abram"-fiets. Deze fiets heeft een extra lage instap, een lage zadelstand dankzij de gebogen zit- buis, continu verlichting, richtingaan wijzers en een stabiele achteruitkijk spiegel. De revolutionaire Rivel "Abram"-fiets betekent de oplossing voor fietsende bejaarden en mensen met bijvoorbeeld heup- en knieklachten. Dankzij de spe ciale constructie biedt de fiets een op timale veiligheid in het verkeer en maximaal fietscomfort. De extra lage instap maakt zowel het opstappen als het afstappen een heel stuk eenvoudiger. Door de gebogen buis kan de fietser bovendien gemakkelijk met beide voeten op de grond rusten. Richtingaanwijzers Een even eenvoudige als doelmatige lichtgewicht accu zorgt ervoor dat de verlichting van de "Ab ram "-fiets ook tijdens stilstand volop blijft branden. Twee richtingaanwijzers, die ook op deze accu zijn aangesloten, maken het mogelijk dat de fietser bij het afslaan beide handen aan het stuur kan houden. De bediening vindt plaats zonder de handen te verplaatsen. Een hand uit steken is dus niet meer nodig. Een bijzonder lichtlopende dynamo zorgt voor de stroomtoevoer naar de verlichting en de richtingaanwijzers. Als de fiets stilstaat, bijvoorbeeld voor een stoplicht, zorgt een automatische schakeling voor de stroomtoevoer van uit de accu. Zodra de fiets weer in be weging wordt gezet levert de dynamo de stroom en wordt de accu automatisch uitgeschakeld. Op die manier is de ge bruiker altijd zeker van continu ver lichting. Achteruitkijkspiegel Omkijken is voor oudere mensen op de fiets vaak een probleem. De Rivel "Abram"-fiets is daarom ook standaard voorzien van een bijzonder stabiele achteruitkijkspiegel. Omkijken bij het linksafslaan is dus niet meer nodig. De "Abram"-fiets die rijwielhandel Z. J. van Homoet in Soest levert is ont wikkeld naar een idee van de arts Hans Bakker. Deze heeft een diepgaande studie verricht naar het gebruik van de fiets door ouderen en bejaarden. Hij registreerde alle tekortkomingen van de gangbare fietsmodellen, waarna stuk voor stuk de noodzakelijke verbeterin gen werden aangebracht. De Rivel "Abram"-fiets is daardoor een revolutionaire oplossing voor grote groepen fietsers. De fiets is uitgerust met kwalitatief hoogwaardige onderdelen, zoals roest vrij stalen velgen, een veiligheidsslot, reflecterende banden en een torpedo remnaaf of een achtertrommelrem met drie versnellingen. Prima prestaties Niet alleen in het stadsgewoel staan de Carry's hun mannetje. Ook op de grote weg rijden ze vlot mee met de verkeers stroom. Daar staan zowel de 0.8 als de 1.0 liter benzine motor borg voor. Beide vierpitters bezitten een bovenlig gende nokkenas en zijn voor een groot deel vervaardigd uit lichtmetaal. Suzuki geeft voor deze lichtste Carry een maximum snelheid op van 105 km/h. Voor de sterkere Super Carry noteren we 112 km/h. Suzuki paste tevens het onderstel aan. Vóór vinden we McPherson veerpoten plus een stabilisator (m.u.v. de Pick- Up), achter een starre as met blad veren. Het hydraulische, vóór en ach ter gescheiden remsysteem omvat bij de 0.8 1 rondom trommelremmen en bij de 1.0 1 versie bekrachtigde schijf remmen vóór en trommelremmen achter. De Carry neemt genoegen met normale (ook loodvrije) benzine. Rondom de 12 inch velgen zitten bredere 155 SR banden. Het motorvermogen wordt via een vierversnellingsbak overgebracht op de achterwielen, m.u.v. de Super Car ry Minibus TX, die beschikt over een vijfversnellingsbak met een over brengingsverhouding van 0.795: 1 in "vijf", als forse overdrive. Mede dankzij het vrijwel uitblijven van wind geruis blijft het opvallend stil in de cabine. Skoda-dealer Auto Alblas aan de Van Weedestraat introduceert op basis van de Skoda 130R Coupé een cabriolet uitvoering, die wordt vervaardigde bij de Westduitse carrosseriefabriek Mei- se in Recklinghausen. Skoda haakt hiermee in op een groeien de vraag naar open auto's, die een ex clusief uiterlijk paren aan de lage on derhoudskosten van een courante auto model. In de Skoda Cabriolet is plaats voor een normaal gezin met bagage en dankzij de degelijke kapconstructie kan de wagen zonder enige beperking het hele jaar door gebruikt worden. Wie met cabriolets ervaring heeft, weet dat er niets boven het rijden met een open auto gaat en dat er veel vaker open gereden kan worden dan buiten staanders denken. De Skoda Cabriolet voldoet aan de wensen van de liefheb bers met geheel neerdraaibare zijra men zonder een opstaande raamlijst of zogenaamde rolbeugel. Evenals de Coupé is de Cabriolet uit gevoerd in de krachtigste en meest luxueuze uitvoering. De 1289 cm3 motor levert 45;2"KW i«! 5 DIN pk.-, die In combinatie met een vijfversnellings bak zorgt voor pittige prestaties en een topsnelheid van 145 km/u. De uitrusting omvat een frontspoiler onder de schokabsorberende zwarte kunststofbumper, beschermende stootstrips langs de zijkanten, een sportieve bodyliner, ruitewisser met twee snelheden en intervalschakelaar, ruitesproeier met vier stralen, twee achteruitrijlampen, twee mistachter- lichten, halogeen koplampen, toeren- teller, dagteller, inbouwconsole voor een radio, defroster op de zijruiten, voorruit van gelaags glas, twee buiten spiegels, rembekrachtiging, lichtme talen wielen, afsluitbaar handschoen- nenkastje, afsluitbare tankdop, tapijt op de vloer en slaapstoelen met hoofd steunen. Voor de Cabriolet-uitvoering van de Skoda geldt een meerprijs van 13.500 boven de prijs van de Skoda Rapid Coupé van 14.695. Deze prijzen gelden inclusief BTW en af importeur Voor schoten. Ondanks deze gunstige hoedanigheden achtte Suzuki de tijd gekomen om de Carry te moderniseren. Resultaat: een Carry-gamma waarbij de voorde len van het kleine formaat nu gepaard gaan met een royale ruimte voor de bestuurder. Behalve de koetswijziging, biedt Suzuki thans keus uit twee licht metalen motoren. Suzuki voegt name lijk een gloednieuw ontworpen 1.0 liter motor toe naast de bekende 0.8 liter krachtbron. Beide zijn trillingsvrije viercilinders waarmee de Carry zich onderscheidt van concurrende model len. Suzuki levert de Carry met een 0.8 liter motor als Commercial (gesloten be stel), Van (bestelwagen met ramen) en Pick-Up (open laadbak). De wagens met een 1.0 liter motor gaan het tur bulente autowereldje in als Super Car ry en wel als Van (bestel met ramen), Minibus vierzitsbusen Minibus TX (een luxueuzere versie met een vijf- versnellingsbak). De slechts 329 cm lange Carry biedt opvallend veel ruim te. Dankzij een grotere hoogte heeft men nu nog meer volume. Het ken tekengewicht van de Carry's varieert van 666 kg voor de Pick-Up tot 807 kg voor de Minibus TX. bijzonder zuinig met de peperdure brandstof om. Geen wonder dat de Carry met groot succes de Nederland se markt veroverde. dit alles bleven de vertrouwde lijnen behouden maar werden de auto's wat dynamischer van uiterlijk. De veranderingen bij de 240-serie zijn nog iets ingrijpender. De neus is 20 mm lager, de grille is nieuw, het kofferdeksel van de 240 Sedan kreeg een andere vorm, de vorm van de spie gels is verbeterd en voortaan worden grote, vlakke wieldoppen gmonteerd. Een voorspoiler is standaard op alle modellen. In het oog vallen verder zwar te steenslagbescherming onderaan de portieren en de zwarte lijst onder de zijruiten. Ook voor de 240 geldt: een vertrouwd silhouet met een nieuw accent. Meer luxe en standaard-uitrusting Vanaf modeljaar '86 zijn alle modellen uit de 240-serie uitgevoerd met getint glas. Bovendien zijn de stoelen nieuw, is de laadruimte van de Stationcar nu geheel bekleed en werd de geluiddem ping beter. Er werden ook een aantal' details verbeterd. De 340/360-serie kreeg meer comfort door verbeterde armsteunen, meer opbergruimte en een verdere uitbreiding van de stan daarduitvoering voor alle modellen, vanaf de 340 3-deurs in basis-uitvoering. De 340 Winner en 340 DL zijn ook lever baar in extra complete Special- uitvoering. Meer sportiviteit voor 740 Turbo De razendsnelle 740 Turbo in Sedan- en Estate-uitvoering kreeg een meer aan de prestaties aangepast in- en exterieur. Nieuwe 6J x 15" lichtmetalen velgen met 5 spaken, een dubbele uitlaat en een nieuwe grille. Het interieur werd verrijkt met kuipvormige stoelen en een bekleding van velours, gecombi neerd met beige of zwart leder. Beide modellen nemen het vaandel over van de roemruchte 240 Turbo Sedan en Sta tioncar. Introductie van de 740/760 Estate De introductie van modeljaar '86 bete- Nog verdere verbeteringen van de kwaliteit Volvo staat erom bekend auto's te bou wen van zeer hoge kwaliteit, met een langere levensduur dan andere. Bij ie dere produktvernieuwing of -verbete ring wordt ook het kwaliteits-aspect betrokken. Het voorkomen van roest hoort daar in belangrijke mate bij. Volvo slaagde erin de hoeveelheid ver zinkt staalplaat voor de bouw van de carrossie verder te vergroten. Ook bij het afdichten van de carrosserie en bij de toepassing van verf op polyester basis voor kwetsbare delen kon voor uitgang worden geboekt. De waarde van ieder type Volvo nam daardoor verder toe. Bij Autobedrijf Van der Lee kan iedere Volvo-rijder en wie dat worden wil het nieuwe programma zien en bewonderen. 9 De nieuwe Volvo 360 GLT.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19