vereniging cultureel. creatief centrum Grote jubileumbazar voor voor school in Vrijwilligers Vakature Bank Meningen van lezers N WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 20 Spontaan afscheid van conciërge Smit door leerlingen Baarnsch Lyceum Foto: Herman van Dam Programma Theater De Speeldoos Baarn 'Veel succes, mevrouw', een mager blijspel WB niet alleen voor werklozen Geslaagd Engels toneel op Het Baarnsch lyceum Amnesty Schrijfmiddag Ledenvergadering CFO Soest/Soesterberg Woest en ledig [2] A.s. Filmhuis: 'Gebroken Spiegels' Oudheidkamer De Eng" 'Bosgebruik Bosbeheer' in Kasteel Groeneveld Bosbouwtentoonstelling brengt interessante catalogus uit Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Weekprogramma I Voor Soest is het geen nieuws meer dat Artishock is ver huisd naar de Borg. Het gevolg van deze verhuizing is dat zowel de Stichting Kunstzinnige Vorming Artishock als de Stichting Wijkdienstencentrum "Soesterveen" zijn opgeheven. Een nieuwe Stichting bestaande uit bestuursleden van de SKVA) gaat straks aan de Willaertstraat 49 in Overhees een Cultureel Creatief Centrum beheren, met een nieuwe naam! Deze naam wordt op vrijdag 11 oktober bij de officiële opening door de wethouder van Cultuur Welzijn onthuld. Om meer duidelijkheid te scheppen voor het publiek zul len wij in de komende weken alle activiteiten en mani festaties uit de doeken doen, die in het acht jaar oude gebouw gaan plaatsvinden, dat met gemeenschapsgelden hét Culturele Centrum van heel Soest moet worden. Nog TWEE weken, dan is het zover. Cursussen Vandaag speciale aandacht voor de cursus Kleurenfotografie. Op maan dagavond van 7 tot 8 uur) is nog plaats voor mensen dié geïnteresseerd zijn in het leren omgaan met kleur in de fotografie. Docent Nol Visser (28) uit Amsterdam zegt: "Het is fantastisch dat dit creativiteitscentrum in Soest beschikt over complete sets kleuren- vergroters in de donkere kamer. Ik leer mijn cursisten dat het best een voudig is af te drukken in kleur en dat je hiermee schitterende dingen kunt doen. In mijn cursus komt de koppeling techniek en praktijk voort durend aan de orde zowel in het foto graferen als bij het afwerken." Op het gebruik van kleur wordt dieper inge gaan en de cursist wordt zich meer bewust van de invloed die kleur heeft. Vraag eens inlichtingen! Kunstreis Op zaterdag 2 november vertrekt de bus met kunstminnenden naar de musea in Brussel, in samenwerking met De Hof in Amersfoort. Later in het seizoen wordt een kunstreis naar Londen georganiseerd. Feestprogramma Ter gelegenheid van de feestelijke opening op vrijdag 11 oktober (om vier uur 's middags) door wethouder Frans Kingma wordt drie weken lang in ok tober een cultureel creatief program ma (Maatschappelijk, Educatief, Lu diek en Muzisch) gepresenteerd, be staande uit kunstzinnige vorming, theater, schilderkunst, film, muziek, bowling, cabaret, beweging, landschaps kunst, poppenkast, video, dans, poli tiek, zang, jazz, literatuur en show. Dei muziek op de feestavond van 11 oktoberalleen,voor genodigden wordt verzorgd door een gelegenheids orkest bestaande uit louter Soester musici "The Mellemers" met als bij zondere gast: Wally Bishop (drums). Expositie Zaterdag 5 oktober a.s. gaat het gebeu ren. Vanaf 12 uur kan iedere zondags- schillder zijn/haar werkstuk(ken) in leveren bij de jury bestaande uit Els Verlaan (voorzitter), Werner Paans en Jan Visser (secretaris). Lambertus van de Kooy doet ook mee! Er leven hoge verwachtingen van deze tentoon stelling "Beeld van Eemland", die duurt tot eind november. Tot 11 oktober hangen in het gebouw foto's van de Vakfotograaf Adriaan Boer (1875-1940), één van de eerste be oefenaars van kunstfotografie in Ne derland. Zijn streven en activiteiten om de fotografie te verheffen tot het maatschappelijk niveau van de schil derkunst heeft model gestaan voor vele anderen. Landschapskunst Met name wethouder Jan Menne (CDA) is zeer nieuwsgierig naar het land schapsproject op de Eng "Verandering" van Ton Paauw. "Gaat hij de Eng in pakken, zoals Cristo die brug in Pa rijs?" aldus de financiële bewindsman. Voor hem een vraag, voor ons een weet. Opening op vrijdag 11 oktober. Kindershow Het thema van de kindershow op zater dag 12 oktober is het thema van de Kinderboekenweek "Dieren". In samenwerking met de Gemeentebi bliotheek (inwonend) en de Kinder boerderij (om de hoek) wordt een kindermiddag georganiseerd met poppentheater, dierenmaskers maken (in de "Vrije Teugel"), film (in het centrum) en video (in het filiaal van de bibliotheek). Bowling Iedere (oudere) Soester vanaf 55 en 60 jaar kan in een gezellige sfeer bow len bij de Senioren Bowling Groep op donderdag- en vrijdagmorgen van tien tot twaalf uur. De oudste deelnemer is 91 jaar! De hele winter wordt een soort competitie gespeeld op vrijwil lige basis. Telefonische inlichtingen bij de heer H. J. H. Nessen (17695) en op vrijdagmorgen in het gebouw bij de heer Kwint. Be wegingstheater "De Weemoed van een Meid" op dins dag 15 oktober. Een show met musici, danseressen en een schilderes van het Danslab in Amsterdam. Steunfunctie De nieuwe "Steunfunktie Krant" (le jaargang nr. 2) met een oplage van 1000 exemplaren voor de regio Eem land is uit. Een uitgave van de Stich ting Steunpunt Kunstzinnige Vorming Eemland. De redactie berust bij Peter Grooten (muziekschool) en Rian Eel- man (S.S.K.V.E.). Met artikelen van Trees Presser (dramatische Vorming), Conny Messlier audio-visueelRia van der Groep en Ike Brave. Aanvra gen bij Muurhuizen 1-3 in Amersfoort of de Willaertstraat in Soest. Films Vrijdagavond 18 oktober wordt een Film- marathon georganiseerd vanaf zeven uur. Op 16 mm en 35 mm. Theater Op donderdag 17 oktober speelt de The- aterunié om 20.30 uur "Euridice" vari Jean Anouilh met o.a. Josée Ruiter. Regie: ApostolosPanagopoulos. Soestand Als onderdeel van de praatshow "Soes tand" wordt op vrijdag 25 oktober een forum georganiseerd onder voorzit terschap van burgemeester Paul Schol ten met als onderwerp "Gemeente Ontwikkelingssamenwerking' Alle politieke partijen die in de gemeen teraad zijn vertegenwoordigd hebben hun medewerking toegezegd. Zang: Charles Gabriël uit Overhees! Aan vang: 20.00 uur. Buurtconcert Het eerste familieconcert wordt gehou den op donderdag 24 oktober van zeven tot negen uur. Het "middeleeuwse" gheselscap "Goet Ende Fyn" van Rob bert van Lint laat Overhees-instru- menten zien en horen als draailier, cimbaal, bazuin, gemshoorn, kornet, vedel, pijper, trom, claroen, scalmei, harp, luit, etc. Kom luisteren hoe Uw straatnaam klinkt! Jazz Op zondagmiddag 13 oktober om drie uur is het jazz-time in het cultureel creatief centrum. Met de mondaccor- deon-virtuoos Jan Verwey, de Soester "Toots Thielemans". Alvast reserve ren in het bruine café. Adres Alle brieven, berichten en aankondi gingen kan men richten aan Postbus 347. Postcode 3760 AH in Soest. Het adres is: Willaertstraat 49. Postcode 3766 CD in Soest (Overhees). Het tele foonnummer is 18456 of 22188. .A.s. zaterdag bij de Savornin Lohmanschool: der in Belfast en omgeving zal uitbrei den. Da actie zou echter bovenal een "TOTfeestelijk karakter moeten hebben. Op een heuvel, even buiten Belfast in Noord-Ierland staat een school. Een school waar katholieke en protestantse kinderen samen naar toe gaan. En dat is uniek voor Noord-Ierland. Uniek omdat het misschien een begin bete kent om het al eeuwen durende conflict tussen katholieken en protestanten op te lossen. Die school heet het "Lagan College" en is voor haar voortbestaan hoofdzakelijk van ouderlijke bijdragen afhankelijk', een wankele basis in een land van tegenstellingen, angst en wanhoop. Toen leerkrachten en ouderraad van de De Savornin Lohmanschool dit vernamen, was het programma voor het jubileumfeest snel gereed. Eerst werd in juni j.1. voor alle kinderen van de 20-jarige kleuterschool De Triangel en de 55-jarige De Savornin Lohman school een "woestijndag" in de Soester duinen georganiseerd. Een jubileum gift van een anonieme gever zorgde er voor dat de kosten van deze dag nihil bleven. Na het feest voor de eigen kinderen be sloten ouderraad en leerkrachten.dat er ook een actie moest komen voor kin deren die weinig reden tot feestvieren hebben. Met hulp van de Unie "School en Evangelie" werd besloten actie te gaan voeren voor het Lagan College, in de hoop dat door deze actie het vredes initiatief van deze school zich nog ver- Het wordt zaterdag 5 oktober dan ook een groot feest in en om de De Savornin Lohmanschool aan de Driehoeksweg in Soest-Zuid. Kinderen, ouders en ieder een die maar wil komen, worden dan in de gelegenheid gesteld op wel heel bij zondere wijze het in totaal 75-jarig be staan van de augustus j.1. gefuseerde kleuter- en lagere school mee te vieren. Van 's morgens tien uur tot 's middags vijf uur worden tal van activiteiten door leerlingen en ouders georgani seerd, waarbij zowel de groten als de kleintjes volledig aan hun trekken kun nen komen. Luchtkussen, grabbelton, doelschieten, Rad van Avontuur, pony rijden, poppenkast en ballongooien zijn in dit feest maar enkele ingrediënten. Ook zullen er boeken te koop zijn en zal de heer N. Bakker, schrijver van in Noord-Ierland spelende romans en woonachtig in Soest, vertellen over zijn werk. Voorts zullen de door ouders ter plekke gebakken oliebollen zeker gretig aftrek vinden. En in een tot restaurant omge toverd lokaal serveren leerlingen "Ier se" koffie met cake. Maar ook de kledingbeurs zal ongetwij feld een trekpleister worden. Behalve kleding worden hier ook grammofoon platen en speelgoed tegen "ouderwet se" prijzen verkocht. Het wordt zaterdag a.s. feest op de De Savornin Lohmanschool, met als doel een klein beetje meer feest in Belfast-' Noord-Ierland. Maandag 30 september is voor de eerste conciërge van Het Baarnsch Lyceum, de heer D. Smit, een zeer bijzondere dag geworden; het was namelijk zijn laatste werkdag, na veer tig jaar trouwe dienst. Hij begon zijn loopbaan als bediende aan het Lyceum in de tijd, toen het nog gehuisvest was in een verbouwde villa aan de Stations weg te Baarn, waar zijn vader en oom als conciërges de scepter zwaaiden. In die veertig jaar heeft de heer Smit zich ontwikkeld als iemand bij wie velen, vooral leerlingen, met hun problemen of zorgen terecht konden. Dat bleek afgelopen maandag weer heel duidelijk, toen de honderden leer lingen afzonderlijk of groepsgewijs op' een vaak zeer speelse en spontane wijze van hun oudste conciërge af scheid namen. Het "programma" startte met het verschijnen van twee leerlingen die vaak te laat komen, om 7.15 uur, gewapend met een forse Leerlingen van het Baarnsch Lyceum nemen afscheid van de heer en me vrouw Smit. wekker. Om 7.30 was de conciërgeloge versierd en een uurtje later zaten de heer en mevrouw Smit in de hal van de school te genieten van een uitgebreid ontbijt. Zo ging het door tot een uur of twee: muciserende klassen trokken voorbij, liederen werden uit volle borst gezongen, taarten, bloemen en andere cadeus vulden de kamer van de heer Smit. Het gebeuren voltrok zich in een vrolij ke sfeer, waarvan iedereen die het mocht meemaken, maar vooral het echtpaar Smit, bijzonder heeft genoten. Wat moet het heerlijk zijn om op zo'n speciale manier door de leerlingen gehuldigd te worden! A.s. vrijdag heeft iedereen de gelegen heid om van 17.00 tot 19.00 uur in de kantine van het Lyceum van de heer Smit afscheid te nemen. Tel. kaartverkoop:02154-18050 Donderdag 3 oktober. Aanvang 20.00 uur. Caroline Kaart met "een liedje en een praatje". Een nieuw theaterprogram ma met aan de vleugel Co van der Hei de Weima. Tijdens deze zeer gevari eerde avond zal Caroline Kaart over haar leven en carrière vertellen en na tuurlijk allerlei genres liedjes ten gehore brengen. Een meer dan alleen muzikale avond waar te luisteren en te lachen valt. Donderdag 10 oktober. Aanvang 20.00 uur. Purper Vierkant, het vierde program ma van de cabaretgroep Purper. Purper staat als vanouds voor zang en muzikaliteit, amusant en kwaliteit, niveau en perfektie. Een cabaret programma waar liefhebbers van dit genre met grote belangstelling naar uitkijken. Zaterdag 12 oktober. Aanvang 20.00 uur. De Vogels Gevlogen, en kindervoor stelling voor de jeugd tussen 5 en 9 jaar, naar een idee en uitvoering van Francine Abbing en Martijn van Haa ien. Een verhaal over gevangen dieren die hun vrijheid herwinnen. Poppen- en schimmenspel, mime, tekst, projektie en muziek door twee spelers in en om een décor dat wentelt, rijdt, klapt en kantelt. Cabaret Purper (Foto: Jutka Rcma.) "Veel succes, mevrouw", een Engelse comedie geschreven door Ted Willis, bezorgde de Baarnse Speeldoos vrij dagavond j.1. een uitverkocht huis. Niet zo vreemd overigens, want namen als Kitty Jansen, André van den Heu vel en Allard van de Scheer staan, wanneer het om lichtvoetig amusement gaat, borg voor een vrolijk avondje. Daaraan veranderde de opvoering van dit Engelse blijspel niets, al was de intrige van deze vrije produktie dit keer aan de magere kant. Het gegeven van het stuk speelt zich af bij toneelspelers thuis. Een dag waarin de actrice (Kitty Jansen) centraal staat. Ze is jarig, en of ze het leuk vindt of niet, ieder jaar komt er een jaartje bij en worden de kansen zich aan de top te handhaven geringer. Wat te doen als een jonge verslaggever van de BBC (Erik Konigsberger) 'n soort "Dit is uw leven" programma van haar wil maken en dezelfde dag twee ex-echtge- noten (André v. d. Heuvel en Allard v.d. Scheer) komen opdraven? Gemeten naar theatermaatstaven werd "Veel succes, mevrouw" een on derhoudende voorstelling, waarbij het hoge tempo waarin werd gespeeld het gemis aan handelingen compenseerde. De vlotte regie van André v. d. Heuvel, hij tekende ook voor het zeer fraai ont worpen en uitgevoerde décor, kon echter niet verbloemen dat men er vooral in het eerste bedrijf moeite mee had zich door een brij van woor den heen te werken. Pas halverwege het tweede bedrijf kwam de voorstel ling, mede door het aandeel van André v. d. Heuvel, op gang, en werden ook de tot dan toe matige dialogen frisser en flitsender. Het lichtvoetige spel van Kitty en Allard kreeg daardoor meer reliëf. Na De Speeldoospauze ging de voorstelling in een stroomversnelling naar een boeiend slot. Een opgetogen publiek, waaronde vele Soestenaren die de weg naar de Baarn se Speeldoos definitief gevonden hebben, toonde zich met een staande ovatie uitermate opgetogen over een voorstelling die net iets te weinig zout en peper bevatte om het predikaat perfekt te verdienen. Lr, UL8 Nu de Vrijwilligers Vakature Bank zijn werkzaamheden weer als vanouds heeft hervat willen zij iedereen met een teveel aan vrije tijd uitnodigen eens een kijkje te komen nemen in de informatieruimte in de Borg aan de Willaertstraat 49. Hoewel de voornaam ste doelstellingen van de VVB was en is om mensen met een uitkering te helpen bij het vinden van een onbe taalde baan, is in de praktijk gebleken dat ook veel niet-werklozen - bijv. huis vrouwen, gepensioneerden en stude renden - belangstelling hebben voor vrijwilligerswerk. Vorig jaar bedroeg het percentage ingeschreven uitke ringsgerechtigden slechts plm. 30%. Wie nog twijfelt over de vraag of vrij willigerswerk wel waardevol is, in te genstelling tot betaald werk, kan ge rust eens voor een gesprekje naar de WB komen. De VVB is bereikbaar aan de Willaertstraat 49, op maandag, dins dag en donderdag: 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Het telefoonnummer is 12630. Vakatures Stichting Landschapsbeheer Amers foort heeft dringend vrijwilligers m/v nodig die 1, 2 of 3 dagen per week willen meewerken bij het knotten van bomen, snoeien van hoogstamfruitbo- men en leilinden, plaggen en schonen van heidevelden en het beheren van natuurreservaten in Den Treek. Er varing, leeftijd, opleiding, of men wel of geen uitkering heeft speelt geen rol, iedereen is welkom (8/1) Medewerker gevraagd in de zeef- drukkerij bij arbeidsoriëntatiepro- jekt in Hilversum. Reis- en etenskos- tenvergoeding (8/3) Bij projekt nr. 8/3 wordt eveneens medewerker gevraagd in tuinprojekt voor minimaal 3 dagen per week (8/5) Internationale Bouworde heeft iats voor veel vrijwilligers m/v voor ouwwerkzaamheden ergens in Europa (8/17). Woensdag jl. heeft een tevreden pu bliek kunnen genieten van een Engels talig toneelstuk in de fraaie aula van Het Baarnsch Lyceum. Het stuk, "The Real Inspector Hound", van de be faamde toneelschrijver Tom Stop- pard, werd opgevoerd door SUDS, de Students of Utrecht Drama Society, onder regie van Bart Westerweel. Na een korte verhelderende inleiding door de regisseur, waarin de toeschou wers iets wordt verteld over het deel van de Engelse toneeltraditie, ging het doek op. Voor een ademloos kijkend publiek ontspon zich het verhaal dat, hoewel nogal ingewikkeld, zo goed op de planken werd gezet, dat niemand zich een moment verveelde. Het Engels leverde, getuige de reacties uit de zaal, geen onoverkomelijke pro blemen op en voor zover er al tekst werd gemist was er genoeg te zien om de aandacht gevangen te houden. Het was de tweede maal dat een toneelstuk in het Engels werd opge voerd op Het Baarnsch Lyceum. Onge veer een jaar geleden werd eveneens met groot succes door dezelfde toneel vereniging het stuk Goody van Woody Allen opgevoerd. Net als toen waren de acteurs ook nu weer zeer gelukkig met de ontvangst op Het Baarnsch Lyceum door het Baarnse publiek. Gestimu leerd door de goede accomodatie en het puike publiek leverden zij hun beste prestatie tot dan toe (het was de vierde; in een reeks van vijf voorstellingen) en; gingen moe maar tevreden naar huis. Elke tweede woensdag van de maand houdt Amnesty groep Soest haar schrijfmiddag in het Amnesty Cen trum, Duinweg 21 te Soest. Op woens dag 9 oktober wordt er begonnen om 13.30 uur. Tijdens deze schrijfmiddag kan ieder een een persoonlijk protest schrijven tegen gevangenneming en marteling van mensen vanwege hun geloofsover tuiging, huidskleur en /of ras. Aan de autoriteiten van de landen waarvoor geschreven wordt zullen brie ven worden verstuurd met het ver zoek om vrijlating of opheldering van de situatie. Nadere informatie verstrekt: mevr. J. den Oude, tel. 14622. Zonnewijzer vernield Onbekenden hebben vorige week ver nielingen gepleegd aan een zonnewij zer in de tuin van de familie V. B. aan de Nieuwstraat. Het voorwerp bleek van zijn voetstuk te zijn gebroken en in de tuin van de buren te zijn neer gegooid. De schade bedraagt ca. 200 gulden. De afdeling Soest/Soesterberg van de CFO (Christelijke Federatie C^ver- héidspersoneel etc:) houdt óp donder dag 10 oktober a.s. een ledenvergade ring in de Open Hof aan de Veenbesstraat. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat o.m. de verkiezing van nieuwe bestuursleden. Aftredend zijn de heren C. J. Olieman en H. C. Pa- rinussa; zij zijn echter herkiesbaar. Na de pauze houdt de heer E. J. Anneveld, lid van het dagelijks bestuur van de CFO, een inleiding over het on derwerp: "CFO/CNV-visie op arbeid". Collecte Leger des Heils Het Leger des Heils heeft van Burge meester en Wethouders toestemming gekregen ook dit jaar een collecte (Speldjesdag) en/of intekenlijsten in Soest te houden. Op 12 en 19 december mag dat op de weekmarkt aan de Weegbreestraat gebeuren en op 6, 7,13, 14 en 21 december aan de Van Weede- straat. Antwoord op "Woest en Ledig" in S.C. 18 september. Daar worden hele mooie woorden in geëtaleerd, op vergaderingen van het ICTOheb ik dergelijke woorden nog niet gehoord, misschien zijn deze ge bruikt door personen die geen ant woord meer wisten op vragen en zijn ide woorden "landverraders" en "de serteurs" nog niet zo ernstig als Uw woord "moordenaars". Heeft U we? eens nagedacht dat de grond van ons land doordrenkt is van het bloed van deze moordenaars, waardoor U dit woord nu kan gebruiken in een vrij land? Het regeltje dat doe ik echter niet enz." blijft voor mij toch dat dit woord in Uw gedachte is opgekomen en ge bruikt en daar kan ik niet mee leven en vind het verschrikkelijk dat een ouder ling een dergelijk woord zelfs maar denkt of gebruikt. Zelf ben ik ook ouderling en heb mijn Kerkeraad geschreven, dat ik daar voor bedank want een "moordenaar" kan geen ouderling zijn. Wat Uw laatste zin betreft is dit voor Uw kant als voor de mijne hetzelfde. Ik had echter nog wel een paar vragen aan U: le heeft U in de jaren 30 ook met communisten, zo als ik in een bedrijf samengewerkt? 2e heeft U het boek "Het 'rode orkest" wel een gelezen? Daar staan dingen in die ik in 1939 van die communisten al wist. 3e heeft U ook de kranten gelezen in 1978 toen Breznef Oost Duitsland be zocht had en zijn uitspraak? 4e Wat vind U van een uitspraak, tegenover mij, van een IKVer in 1979 toen hij er niet meer uit kon komen hij was wel jong zo'n jaar of 25) met U is niet te praten,U bent toch een "fas cist"? Er zijn nog wel meer vragen, maar het stuk wil ik niet te lang maken, door verblijf elders kon ik ook niet eerder reageren. W.van derLeij. mi Donderdag 3 oktober, 21.00 uur: gint met een "normale" ongelijkheid. Marleen Gorris verwierf in 1983 het Gouden Kalf voor haar debuut "De stilte rond Christine M", maar met haar nieuwe film overtreft zij zichzelf in ruime mate. "Gebroken Spiegels" is een film die op een traditionele manier een razend knap gekonstrueerd, spannend en soms humoristisch verhaal vertelt. Een verhaal wat absoluut niet revolu tionair is en daarom "De Boodschap" van Marleen Gorris voor iedereen be grijpelijk maakt. De film speelt zich af in twee sferen: een roze warme en een ontkleurde ijzi ge en is naast een spiegelbeeld bedrieg lijk akkuraat in zijn weergave over het heersende maatschappijbeeld van mannen en vrouwen. Marleen Gorris beweert niet dat elke man een potentiële moordenaar is, maar wel dat moord een extreem uiterste is van een situatie welke be- De film heeft felle reakties opgeroe pen, zowel voor als tegen. "Gebroken Spiegels" laat niemand koud. Aanvang: 21.00 uur. Entree:/5,-/leden, cjpen65+ ƒ4,-. Agenda: 10 oktober: Les nuits de le pleine lune", regieEric Rohmer. Vrijheid is een groot goed maar de me daille heeft twee kanten. 17 oktober: "The Times of Harvey Milk", regieEpstein en Schmiechen. De gloriedagen van de "gay-power" en "gay-pride". 24 oktober: "Les Princes", regie: Tony Gatlif. Geen grootse maar wel een uiterst aan gename film 31 oktober: "L'Empire de la Passion", regieNigisa Oshima. Een schoonheid van een film die heel sterk overkomt. y 9 Er is een boek verschenen over de "Windhond", de molen die vroeger op de Eng stond. Op de nieuwe expositie in de Soester Oudheidkamer zijn daar diverse foto's en afbeeldingen van te zien. Vorige week schreven wij over de enige holle weg die Soest bezit, de KolOnieweg, maar in de oudheidkamer wordt duidelijk dat ook de Dal weg die naam waardig is geweest. En op het hoogste punt van deze huidige drukke Noord-Zuid-verbinding stond de Peper bus dostiids bekend bij iedere Soester als naam voor een specerijverpakking die als inhoud elektrische apparatuur had. Het Prentenkabinet en het gemeente archief tonen het in al z'n historie. Kinderhuis Trein 8.28 is nog steeds in gebruik, alleen nu meer verscholen in 't groen langs de Kolonieweg. De laatste jaren staat het milieü volop in de belangstelling, waardoor veel natuurschoon behouden blijft. In de omgeving van de Eng is veel van vroeger verdwenen, maar hoe het was toont ons de Soester Oudheidkamer, geopend zaterdag en zondagmiddag, van 13.30 uur tot 17.00 uur, aan de Ferd.Huycklaan 18. Met de uitgave en presentatie van een uitgebreide, goed verzorgde catalogus werd vrijdagmiddag onder grote be langstelling een nieuwe expositie in het Baarnse Kasteel Groeneveld geopend over "Bosgebruik Bosbeheer", de geschiedenis van het Nederlandse bos. Wist U wat voor soorten bossen wij hebben? Male- en markebossen, oude landgoedbossen (aangelegd vóór 1800), jonge landgoedbossen (aangelegd vóór 1900), jonge heideontginningsbossen (aangelegd na 19QDL stui^zandbebQS- singen, duinbebossirigen, polderbebÓs- singen, de griendcultuur en bossen bij grote steden. De exposities georganiseerd in het kader van de jubileumactiviteiten rond de 75-jarige koninklijke Nederlandse Bosbouwvereniging. Deze organisatie is ook verantwoordelijk voor de schit terende kunstexpositie "Groeneveld in Groeneveld". De bosbouwtentoonstelling is ingericht op de zolder van het kasteel en geeft een overzichtelijk en beknopt beeld van het technisch beheer van bossen en natuurterreinen in Nederland aan de hand van werktuigen, gereedschap pen en documenten. De Stichting Groeneveld heeft hier financieel belangrijk toe bijgedragen en is ook verantwoordelijk voor de fraaie catalogus waarvoor Werner Paans (conservator van Groeneveld) een "ten geleide" schreef. Voor de opening vrijdagmiddag hield ir. C. P. van Goor een inleiding over de Nederlandse bossen waarin hij aan gaf hoe vierduizend jaar geleden in ons land al werd begonnen met kappen en afbranden van bossen. Honderdvijf- 'tigsjkSr geleden-was het^met-de bossen gedaan ën gingen jongen particuliere bosbouwers bossen aanleggen voor houtproductie, recreatie en natuur schoon. Voor de toekomst wil men twintig vierkante meter bos per man hebben en de houtopbrengst verdub belen. Een pas gepubliceerd meer jarenplan Bosbouw is als beleidsplan onlangs door het ministerie van Land bouw aanvaard. Als tenminste de zure regen en andere aanslagen op het mi lieu geen spaak in het wiel steken. Dagelijks tot vijf uur. Maandag en donderdag gesloten. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 3 oktober: Vanmiddag kunnen alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar weer meedoen met de dierenmiddag. Uiteraard wor den de dieren gevoerd en een hok schoongemaakt. Daarna gaan we met de ezelkar en de ezel ervoor schillen ophalen. Vorige week hebben we daar toe briefjes rondgebracht. Als er dan nog tijd over is, spelen we het dieren- geluidenspel. Vrijdag 4 oktober Vandaag komen er veel leerlingen langs van een school. We bieden hun een ge varieerd programma dat met dieren dag te maken heeft. Na schooltijd kun nen kinderen kiezen uit de volgende aktiviteiten: de muziekgroep: kinderen van 8 tot 13 jaar kunnen met Lydia en Rien leren muziek maken. Dit gaat op een speelse wijze. De kinderen hoeven nog niets te kunnen, maar kunnen er ple zier in krijgen om samen alles met muziek te doen. de toneelgroep: bestemd voor kin deren van 4 tot 8 jaar. Samen een ver haal bedenken; leuke spelletjes en straks... veel verder een voorstelling geven als je niet meer zenuwachtig bent. Veronica doet dit met jullie, omdat ze dit goed kan en heel leuk vindt. de kindertuintjes: de laatste boontjes wegen het zwaarst. Nog een maand en dan zit het tuinseizoen er weer op. Komen de vaste tuinders vanmiddag ook nog tuinieren, want er staat nog genoeg in bloei, genoeg in bloei. het kinderrestaurant: de leuke ak- tiviteit is voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Zij kunnen leren koken en samen een menu maken met de leiding. Ook leuk voor een verjaars- partijtje. Om 18.00 uur wordt de maal tijd opgegeten door iedereen die daar interesse in heeft. Een maaltijd tegen kostprijs en nog lekker ook. Nu kunnen kinderen en volwassenen zich alvast opgeven voor de eerste keer en dat is op vrijdag 11 oktober. Zaterdag 5 oktober Vandaag is het feest, want peuter speelzaal 'het Kwetternest' wordt geopend. Iedereen is welkom om een kijkje te nemen. Vanaf 13.30 uur starten onze aktivi teiten weer voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Ezel rijden; timmeren; knutselen; koekjes bakken en twee verjaardagen staan vandaag op het programma. Dus reden genoeg om lekker te komen spelen. Om 16.00 uur stoppen we. Dinsdag 8 oktober: Hoera, hoera, de eerste peuterochtend met ouders gaat beginnen. Vanaf 9.30 tot 11.30 kunnen de kleinsten met hun vader en of moeder weer bij ons terecht. Het heeft lang geduurd, maar deze gezellige ochtend gaat weer verder. Er zijn twee moeders en twee stageaires gereed om u te ontvangen met verse koffie. De peuters kunnen met elkaar spelen en er worden spel letjes met hen gedaan. Kom ook en neem gerust een ander mee. 's Middags na schooltijd begint de toneelgroep voor kinderen van 8 tot 13 jaar. Er zijn al kinderen die mee doen, maar er zijn nog plaatsen voor enthousiastelingen. Brenda en Tanja staan te popelen om met jullie een prachtig toneelstuk te maken. Woensdag 9 oktober: Vanmiddag speelt de theatergroep van de kiinderboerderij een sprookje, speciaal voor kinderen van 4 tot 9 jaar. De voorstelling begint om 2 uur. Na de voorstelling kunnen de kinderen mee doen met leuke opdrachten en spel letjes. Kom vooral op tijd want deze middag wordt altijd druk bezocht! Om 16.00 uur is het afgelopen. Biologische tuin Geopend op dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 10.00 tot 15.00 uur. Wie in Soest weet nog niet dat deze bio logisch geteelde groenten het lekkerst en gezondst zijn? Voor een schappe lijke koopt u een heerlijke maal. Ook staan er nog prachtige bloemen te koop. Komt u ook eens kijken en kopen, zoals velen voor U Let op: Kinderen die jarig zijn kunnen hun ver jaardag vieren op de kinderboerderij. Dit doen we altijd op de zaterdag. De kinderen krijgen een eigen ruimte en begeleiding, en kunnen in overleg met ons een programma maken. Dit idee slaat aan en veel ouders heb ben al zo'n feestje voor hun kind en vriendjes geboekt. Heeft u ook interes se, neem dan tijdig kontakt op. De kos ten zullen u geen schrik aanjagen, want u krijgt voor een lage prijs een prachtig verjaardagsfeestje voor uw kind. Belt u tijdig: 18136.

Soester Courant | 1985 | | pagina 20