F1 12984 m f.30.-bclnu! 3 TAXI KLOMP Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen 'AGINA 20 WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 21 Ls' ïgt erderij Teugel' A.s. dinsdag in Amnesty-centrum Thema-avond van Gastouder-Proiekt Soest Vrouwenraad Soest organiseert cursus vergader- en gesprekstechniek 16e Kraammarkt op 7 oktober Donderdag 21f oktober 10.00-16.30 uur Kledingbeurs 1985 in 'De Open Hof' Weerpraatje Een zomer zonder hogedruk daardoor niet echt zomers Lange proefrit Vriendendienst Kasteel concert Groeneveld Burgerlijke stand Ruilbeurs en najaarsmarkt op 12 oktober R.K.kerkdiensten TEL. Bijeenkomst 'Vrouwen in de Bijstand' 'U kunt hen helpen' Zaterdagmiddagmuziek Inbraken Van Mecklenburglaan Nat. collecte geestelijk gehandicapten Hondje weg Hondje terug 'Praatavonden' van Historische Vereniging Predikbeurten NCVB Soest-Zuid Cantatedienst in Baarn Maatschappelijk werk Creatieve markt van huisvrouwen-vereniging PvdA-Soest vergadert extra Ledenvergadering Algemene Militaire Pensioenbond Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Medische dienst Vleesverkoop ongelijkheid, eakties opgeroe- egen. "Gebroken d koud. 3 en 65+ ƒ4,-. ts de le pleine mer. ;oed maar de me- ;n. imes of Harvey en Schmiechen. "gay-power" en ces", regie: Tony ii een uiterst aan- e de la Passion", een film die heel ecerijverpakking ische apparatuur en het gemeente- 1 z'n historie. is nog steeds in eer verscholen in enieweg. t het milieü volop waardoor veel ien blijft. In de ]ng is veel van naar hoe het was Oudheidkamer, i zondagmiddag, .00 uur, aan de eveld heeft hier toe bijgedragen Drdelijk voor de aar voor Werner van Groene veld) reef. dagmiddag hield en inleiding over n waarin hij aan- jaar geleden in •nnen met kappen sen. Honderdvijf- j iet met-de bossul ngen particuliere aanleggen voor :atie en natuur- ekomst wil men ster bos per man pbrengst verdub- )ubliceerd meer- s als beleidsplan isterie van Land- :enminste de zure slagen op het mi- wiel steken. ur. Maandag en J. V. el. 18136. bakken en twee vandaag op het :den genoeg om ite peuterochtend leginnen. Vanaf de kleinsten met der weer bij ons g geduurd, maar end gaat weer moeders en twee i u te ontvangen peuters kunnen i er worden spel- an. Kom ook en r mee. >oltijd begint de ideren van 8 tot inderen die mee- og plaatsen voor ïrenda en Tanja i met jullie een i maken. de theatergroep irij een sprookje, n van 4 tot 9 jaar. t om 2 uur. Na de ie kinderen mee- rachten en spel- p tijd want deze 1 druk bezocht! jelopen. g, woensdag en 17.00 uur en op tot 15.00 uur. Wie iet dat deze bio- nten het lekkerst >or een schappe- rlijke maal. Ook tige bloemen te 5 kijken en kopen, i kunnen hun ver kinderboerderij, op de zaterdag, een eigen ruimte unnen in overleg :ramma maken, veel ouders heb- roor hun kind en ïeft u ook interes- mtakt op. De kos- schrik aanjagen, sn lage prijs een Jfeestje voor uw oDktobef "^en1h™:ravonJ<f "n heTAn!™^'°P 8 Bep '0t het PP^Ïenvan gaTkLTre™®'" fe ofesteliike Ge^ondtTrtVan hftRIAGG «Regionaal Instituut Ambulan- haid vandn?MpnifhS kleine groepen gediscussieerd aan de de orde komen lisPraktijksituaties, waarbij o.m. vragen aan - gastouder, een baan of voor de lol? - wat betekent het een kind van een ander op te vangen? - wat betekent het je kind naar een gastouder te brengen? - jaloezie tussen eigen en gast-kinderen Snkdw£0m 20'0° "Ur; 6lnde Ca' 2215 uur' Belangstellenden zijn Binnenkort start de Vrouwenraad in Soest weer met een cursus vergader en gesprekstechniek, bedoeld voor vrouwen die, noodgedwongen of niet, af en toe in een vergadersituatie verzeild raken, en die daar wat onwen nig bij blijven. In de cursus wordt in vier avonden gewerkt aan zaken als: hoe presenteer je jezelf; welke hulpmiddelen heb je op een vergadering tot je beschikking; welke procedures kun je verwachten en hoe is de rolverdeling tussen voor zitter, sekretaris, etc)? Verder worden de cursisten geholpen bij het zoeken naar aandachtspunten die de hoofd- van de bijzaken scheiden. Dit alles beoogt zelfvertrouwen te ver groten. Dat blijkt toch de kern van de problemen die een vergadering kan op roepen. Kortom: een praktische cursus, die eigenlijk iedereen een keer moet hebben meegemaakt. De cursus start op 24 oktober en kost 20,- Ze wordt gegeven op vier donder dagavonden, van 20.00 tot 21.45 uur, in gebouw Credo, achter de Julianakerk aan de Julianalaan. Het aantal deelnemers is beperkt, dus wie zeker wil zijn van een plaatsje, kan zich beter meteen aanmelden. Dat kan bij mevrouw Ledegang, tel. 18170. Op maandag 7 oktober a.s. vindt in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg de inmiddels 16e(!) Kraammarkt, met alle mogelijke informatie die voor aan staande moeders (en vaders) van be lang kan zijn, plaats. Met het oog daarop hier opnieuw korte artikeltjes over twee instellingen die op de Kraam markt vertegenwoordigd zullen zijn en die zichzelf hiermee introduceren. De Kraammarkt begint op 7 oktober om 19.30 uur. De diëtiste 1. Als U in verwachting bent, moet u dan anders eten dan u gewend was? Nee, in het algemeen niet, maar als u zelf denkt dat de voeding tot nu toe niet zo best was, dan is het nu een goed moment om te kijken hoe het beter kan. Drink genoeg melk of karnemelk of chocolademelk, eet fruit, kies voor bruin- of volkorenbrood. De diëtiste op de kraammarkt wil u graag hulp geven bij voedingsvragen. 2. Als je zwanger bent, is het wel goed om vegetarisch te eten? Hoe moet u uw voeding aanpassen aan de zwanger schap? Het is goed mogelijk om tijdens zwangerschap vleesloos te eten. U moet dan wel zorgen dat er goede vervangin gen van vlees gebruikt worden. De diëtiste op de kraammarkt wil u graag hulp geven bij voedingsvragen. 3. Eten zonder zout als je zwanger bent? Natuurlijk is dat niet prettig, maar er zijn tal van mogelijkheden om "smaak" aan uw voeding te geven. Rooster het zoutarme brood eens of wikkel een stukje vis in folie met een uitje en peterselie en kook dit zachtjes gaar. Nog meer ideeën? De diëtiste op de kraammarkt wil u graag hulp geven bij voedingsvragen. Welfare Rode Kruis Op de kraammarkt is ook de Welfare Rode Kruis met een stand aanwezig. De deelneemsters thuis en in de te huizen hebben met veel enthousiasme allerlei handwerken gemaakt, zoals babykleertjes, leuke dingen voor de babykamer, etc. Zij hopen dat hun werk gretig aftrek zal vinden bij de a.s. moeders en familie. De Welfare-medewerksters zullen u graag begroeten in hun stand; er zal zeker voor een ieder wat leuks en be taalbaars bij zijn. Het is dit jaar de vijftiende keer dat de kledingbeurs gehouden wordt. Kijk de ze vijftiende keer eens goed in uw kast of u nog goede gedragen kleding hebt zodat het ook deze keer weer een groot succes kan worden. De opbrengst is voor het haanlozen projekt Werk en de Kerk. Dit project heeft tot doel haanlozen via cursussen een doel in de maatschappij te geven. Een jaar geleden is er in Soest een computercursus gestart met groot succes die dit jaar wordt vervolgd, nu met subsidie van de gemeente Soest, maar Werk en de Kerk wil meer doen b.v. een fietscursus of evt. ander hob by-cursussen en daar de opbrengst voor gebruiken en belanghebbenden helpen om in de maatschappij te kunnen functioneren. En nu maar vast uw kast sorteren. Inleveradressen volgen zo spoedig mo gelijk. Met uitzondering van de eerste week van juni, de eerste helft van juli en de laatste augustusweek, is de zomer te leurstellend verlopen. Wij hebben deze zomer geen echt hogedrukgebied op bezoek gehad. Wind tussen noord en oost kwam vrijwel niet voor. Voortdu rend lagen wij onder invloed van oceaan fronten, deze hebben het zomerweer met name in Schotland nog slechter doen verlopen dan in ons land. Wel moet worden opgemerkt dat het verschil vrij groot was tussen het re gelmatig toch nog redelijke zomerweer met minder regen zuidelijk van de lijn Rotterdam-Twenthe en het veel regen- rijker weer benoorden deze lijn. Goed komt dit tot uiting in het aantal uren zon en het aantal regendagen. In het noordwestelijk deel van ons land 60 tot 65 regendagen, tegen rond 45 (vrijwel normaal) in de zuidelijke provincies. In het Noorden een tekort van 80 a 90 uren zon in de drie zomer maanden, in De Bilt 39 uren te weinig zon ten opzichte van normaal en in het zuiden 10 uren te weinig. Ook de meeste regen werd gemeld uit de noordelijke provincies en Noord- Holland, waar op een aantal plaatsen in drie maanden de 400 mm werd over schreden, zodat die streken een zomer kregen die bij de drie natste van deze eeuw behoort. Normaal valt er lande lijk 225 mm in drie maanden; het landgemiddelde werd 280 mm. De gemiddelde temperatuur in De Bilt is en halve graad beneden normaal ge bleven. Van de drie zomermaanden was juni de slechtste en juli nog de beste. In de Bilt het normale aantal dagen boven 25 graden, namelijk 13, terwijl het aantal dagen boven 20 graden, 46 tegen normaal 49, beneden normaal bleef. Bijna het hele strand zal te weinig zon- aanbidders hebben gekregen in deze zomer en ook het zwembadbezoek zal zijn tegengevallen, want voor beide zijn zonovergoten dagen gewenst en die waren er te weinig. Ook begin sep tember zat de landbouw nog danig in de problemen ten aanzien van de oogst- werkzaamheden, mede doordat de eerste acht dagen van deze maand in ons land elke. dag nog regen te zien gaven. Na de meimaand is het vrijwel niet meer gelukt voor enige dagen een sterk hogedrukgebied zo dicht bij huis te krijgen dat de regenfronten er niet aan te pas kwamen. Maar wie weet of het lukt deze september alsnog, want ver leden jaar liet september het ook al af weten door vrijwel geen mooie dagen af te leveren. De heer K. van de Verlengde Talma- lan deed vorige week bij de politie aan gifte van de verdwijning van zijn motorfiets, een Honda 500 TXL "off the road" met het kenteken MG-07-FR. Hij had het voertuig in de krant te koop aangeboden en toen zich woensdag avond een adspirantkoper meldde stond hij de motorfiets tijdelijk af, omdat de koper een proefrit wilde ma ken. De heer K. wacht nog op zijn te rugkeer. De vriendendienst voor a.s. zondag avond heeft als thema meegekregen: "We beginnen opnieuw". Veel voor beelden zijn te noemen die de aanlei ding kunnen zijn om opnieuw te begin nen, b.v. aan het begin van een seizoen of op nieuwjaarsdag, maar ook bij het aanvaarden van een nieuwe taak, of na een tijdelijke stranding van een huwelijk. Er zijn nogal wat mensen die meer keren in hun leven opnieuw moé ten beginnen. Over één van die mensen gaat het in de komende vriendendienst. Ds. M. de Boer uit Veenendaal zal over dit onder werp spreken. Als u het gevoel heeft dat u eigenlijk ook wel eens helemaal opnieuw zou willen beginnen, kom dan a.s. zondagavond 6 oktober om 19.00 uur naar de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan 2a te Soest. In deze dienst wordt de solozang ver zorgd door de bekende zanger Henri Schipper; de samenzang wordt weer begeleid door de organist Peter Loef. Na de dienst kan men nog wat napra ten in de zaal naast de kerk. De koffie zal daarbij niet ontbreken. Op zaterdag 5 oktober a.s. wordt ln kasteel Groeneveld in Baarn het twee de concert in de 19e serie "Kasteelcon certen op de Zaterdag" gegeven in de Hasselaerzaal. Aanvang 20.15 uur. Ro nald Brautigam (piano) speelt werken van Mozart, Schubert, Schönberg en Rachmaninoff. Omdat dit het 200e concert is dat de Baarnse muziekkring sinds haar op richting organiseert krijgt het geheel een feestelijk tintje. Toegang: 12,50; CJP en Pas 65 11,- Het concert begint om 20.15 uur. GEBOREN: Michiel Alexander Raymond, zoon van R. R. J. M. Keijsers en K. H. Felix. - Remko, zoon van R. H. W. Overeem en G. M. Donkersteeg. - Marieke, dochter van P. M. Buijs en E. I. van Bameveld. - Marloes, dochter van J. H. Maassen en P. van Duinkerken. - Michael Johannes Cornelis, zoon van J. C. van 't Veer en H. E. M. Rebel. - Niels Laurens, zoon van J. W. van Harskamp en M. E. A. M. Perry. - Natasha Roberta, dochter van R. W. Davies en M. A. H. Henken. - Casper, zoon van R. de Vos en M. de Boer. - Angie, dochter van J. M. van Cuijlenborg en J. J. Zieleman. ONDERTROUWD: Petrus Adrianus Johannes van den Dijssel en Berdina Wilhelmina Maria Beijer. GEHUWD: Pieter Johannes de Vries en Johanna Everdina Pureveen. - Fredrick Erwin Thomas en Wanda Maria Crump. - Robert Gerardus Cornelis Sakkers en Alijda Margaretha Maria Herder. - Alfred Cornelius Valkenet en Mar- janne Carolina van de Munt. - Marcel Johan Gerard Obbes en Maria Enge- lina Cornelia Struijs. - Richard Antho- ny Weston Drabble en Belinda Ray- monde Bakker. - Timothy Daniël Sexton en Denise Forma. - Edwin Verdonk en Wilma Anthonia Wester- veld. OVERLEDEN: Geertje Groot. - Jerina Geertruida de Pagter, wed. van A. P. Roza. - Cornelia Christina Verkerk, wed. van H. Boshuis. - Benjamin van Hoffe, echtgen. van M. C. I. Vermaas. Groei en Bloei organiseert zaterdag 12 oktober haar planten-ruilbeurs en na- jaarsmarkt.Belangrijke gaste op deze markt is Mevrouw van der Zalm die ook de bovenstaande lezing over bloembollen verzorgt. Zij zal op de najaarsmarkt aanwezig zijn met een selectie uit haar veelzijdig assortiment bloembollen en bijgoed. Voor de ruilbeurs vragen we om Uw medewerking: die bestaat dan uit het meenemen van overtollig materiaal uit de tuin of uit de vensterbank. Alles is welkom Zaterdag 12 oktober: ruilbeurs en na jaarsmarkt op het terrein van de Gemeentekwekerij aan de Molen straat van 10.00 uur tot 12.00 uur. Volgende week volgt meer informatie! Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsven/oer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 soest De werkgroep "Vrouwen in de Bij stand" Soest organiseert op woendag 8 oktober weer een bijeenkomst in club huis 't Kruispunt, Alb. Cuyplaan (naast de bibliotheek), 's middags van 13.30 tot ongeveer 15.30 uur. Alle vrouwen die vragen hebben op het gebied van de bijstand of anderszins behoefte hebben aan kontakt zijn van harte welkom, kinderen kunnen even tueel worden meegebracht. Inlichtin gen: tel. 17431. "U kunt hen helpen" is het thema van de Nationale Kollekte Gestelijk Ge handicapten 1985. Zo'n 50.000 kollektanten zullen in de week van 7 12 okto ber in de weer zijn om geld bijeen te brengen voor o.a. steun aan maat schappelijk werk t.b.v. geestelijk gehandicapten en aan de oudervereni gingen van ouders van geestelijk gehandicapten, maar ook voor vroegtij dige onderkenning van zwakzinnigheid, ouder-ouderhulp, praktische en pe dagogische (opvoedkundige) thuishulp in gezinnen waar een zwakzinniig kindje is geboren, voorlichting aan ouders van zwakzinnigen en nog zo heel veel meer zaken waar geen of \veinig subsidie voor wordt verkregen. ...Yeel^geldv^h de .Nationale Koljekte Geestelijk Gehandicapten wordt ge stoken in vormingswerk, sport en.rekreatie vöor geestelijk gehandicapten. Ongeveer 45% van de kollekte-opbrengst blijft in het rayon voor regionale en plaatselijke aktiviteiten t.b.v. geestelijk gehandicapten; 55% is voor allerlei landelijke voorzieningen. Er is een landelijk bank- en gironummer: Bank 707070444 3 x 70 en 3 x 3), Giro 1122222 (2x1 en 5x2), beide t.n.v. Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten te Utrecht. In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op zaterdag 5 oktober 1985 de cyclus met werken van Heinrich Schütz worden voortgezet. De "Solisten van de Domcantorij" zullen een programma met wereldlijke vocale werken ten gehore brengen. Het zijn de schitterende Italiaanse Madri galen die werden uitgegeven in 1611 te Venetië. Jan Jansen is de clavecimbel- solist met vacaties over het liedje "Ei, du feine Reiter" van Samuel Scheidt, een tijdgenoot van Heinrich Schütz. Het geheel staat onder leiding van de Domcgntor Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Een tot dusver onbekende dader heeft vorige week ingebroken in de woning van de familie W. aan de Van Mecklen burglaan. Hij maakte daarbij een geld bedrag buit. De inbreker kwam het huis binnen door een ruit van de ach terdeur te verbreken. Ook bij de buren, de familie V., heeft vermoedelijk dezelfde dader zijn slag geslagen. Hier verdween hij met een geldbedrag, een aantal sieraden en chèques, alsmede met twee paspoor ten. U kunt hen helpen "U kunt hen helpen" is het thema van de Nationale Kollekte Geestelijk Ge handicapten 1985. Ook in Soest zullen, de kollektanten in de week van 7 t/m 12 oktober in de weer zijn om geld bijeen te brengen voor o.a. steun aan maatschappelijk werk t.b.v. geestelijk gehandicapten en aan de ouderverenigingen van ou ders van geestelijk gehandicapten. Voorts voor vroegtijdige onderkenning van zwakzinnigheid, ouder-ouderhulp, praktische en pedagogische (opvoed kundige) thuishulp in gezinnen waar een zwakzinnig kindje is geboren, voor lichting aan ouders van zwakzinnigen en nog zo heel veel meer zaken waar geen of weinig subsidie voor wordt verkregen. Veel geld van de Nationale Kollekte Geestelijk gehandicapten wordt gesto ken in vormingswerk, sport en rekrea- tie voor geestelijk gehandicapten. Ongeveer 45% van de kollekte-op brengst blijft in het rayon voor regio nale en plaatselijke aktiviteiten t.b.v. geestelijk gehandicapten. 55% Is voor allerlei landelijke voorzie ningen. Er is een landelijk bank- en gironummer:Bank 70 70 70 333 (3x70 en 3x3). Giro 11 22 22 2 (2x1 en 5x2). Beide t.n.v. Nationale Kollekte Geeste lijk Gehandicapten te Utrecht. VERMIST: 28-9. Papegaai, groen met rose bef (vr.) fam. Schoor, Nieuw Baarnstraat 35, Baarn. GEVONDEN: 29-9. Poes, zeer jong, zwart-bruin ge vlekte rug. kin hals en buik wit, tenen aan de voorpoten wit, achterpoten voor de onderste helft wit, geen vlooien- bandje, omgeving Eemweg, Baarn. Inl. Dierentehuis Crailo. 26-9. Kat, grijs-wit (dood), omgeving Geerenweg, Baarn. 24-9. Poes, cypers, ongeveer 2 jaar, vlooienband, omgeving restaurant Soesterduinen. Inl. Dierentehuis 't Hart, Engendaalweg 36, Soest. 21-9. Poes, cypers, grijs-zwart, 1 witte achterpoot, 3 andere hier en daar wit, tenen wit, vlooienband, ongeveer 3 maanden oud. Inl. mevr. Dobbema, Verdistraat 17, Bunschoten, tel. 03499- 82511. 27-9. Schildpad, omgeving v. Wasse naar in Baarn, inl. hr. v. Brakel, Ooster straat 65a, Baarn. De Historische Vereniging Soest orga niseert iedere maand een praatavond in de Oudheidkamer aan de Ferdinand Huycklaan. De bijeenkomsten van de werkgroep Genealogie zijn daaronder begrepen, maar er worden voortaan ook andere onderwerpen aan de orde gesteld. De bijeenkomsten beginnen telkens om 20.00 uur en iedereen is wel kom. Op 1 oktober werden tijdens de avond van de werkgroep Genealogie de boer derij "De Logtestein" en haar be woners besproken. De komende praatavonden zijn Maandag 4 november (Volgens de plannen moet dan het Enghenbergje gerestaureerd zijn): Nabeschouwing over de restauratie en vertoning van dia's. In de oudheidkamer worden dan prehistorische vondsten, beschrijvin gen en kaarten tentoongesteld. Dinsdag 3 december: Werkgroep Genealogie; bespreking familie ge gevens en plannen voor expositie. Dinsdag 14 januariOver oude kaar ten van de gemeente Soest en over grondeigendom in vroeger tijden. Zondag 6 oktober HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur ds. P. Kloekgez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur kand. mevr. M. Verstoep, Vleuten; gez. dienst 15.00 uur ds. D. Land; bevestiging ds. H. J. J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen 17.00 uur ds. J. Smit, Veenendaal 19.00 uur "Vriendendienst", ds. M. de Boer, Veenendaal Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Rome- nu; H.A. In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur kand. mevr. F. Meter-Post, Nijkerk Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur kand. mevr. M. Verstoep, Vleutengez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 09.30 uur ds. Windt, Spakenburg 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. B. v. d. Heiden NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. L. C. Kraak EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur Rev. Floyd McClung Sr., Am sterdam CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur woorddienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soestdinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. M. Hovestad-de Jong Sterrenberg 10.30 uur dhr. A. E. van Eeden, Putten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat Geen opgaven ontvangen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserstraat 63b 10.30 uur ds. C. A. Schipper NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 uur ds. J. A. de Vries EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dr. G. Fafié, Soest VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserstraat 63b 19.00 uur br. J. Faber, Nederhorst den Berg De ledenvergadering van de NCVB Soest-Zuid wordt gehouden op 9 okto ber a.s. om 20.00 uur in "De Rank", Soesterbergsestraat 18. Mevr. Marijke Bax komt spreken over "De DDR en onze kontakten daarmee". Belangstel lenden zijn hartelijk welkom. A.s. zondag 6 oktober kan men tijdens de cantatedienst in de Pauluskerk aan de Brink te Baarn luisteren naar can tate 147 "Herz und Mund und Tat und Leben" van Joh. Seb. Bach. Uitvoeren den zijn solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Hans Linnartz. Aan het orgel Willem Sutherland. Aan vang 19.30 uur. De dienst wordt geleid door ds. H. A, Visser uit Amsterdam, de muzikaal- pastorale radiomedewerker van "Onder de Hoogtezon". Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest Baarn - Eemnes. Burg. Grothestraat 74, Soest, tél. Ï9Ó04. Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, teL 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijke werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Maatschappelijk Werk Prot. Sociaal Centrum "Het Amernest" Bekensteinselaan 18, 3817 AK Amers foort, tel. 033-634714 Voor informatie: tussen 9.00 en 10.00 uur. Spreekuur maatschappelijk werk: ma. t/m vr. 9.00-10.00 uur. Gezins- en bejaardenspreekuur: 8.30-9.30 en 13.30- 14.00 uur. Sociaal Pedagogische Dienst (Maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandicapten) 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00 tot 17.00 uur werkdagentel. 033-720624. Open spreekuur: iedere maandag van 09.00 tot 10.00 uur iedere donderdag van 16.00 tot 17.00 uur. Vredehofstraat 6 - 3761HB Soest tel.02155-12526 van 20.00 tot 1.00 uur. vanaf 40 personen De Afd. Soest-Baarn van de Ned.Ver eniging van Huisvrouwen organiseert een creatieve markt op woensdag 9 oktober in het Brandpunt, Oude U- trechtseweg 6 in Baarn. Aanvang 10.00 uur (tot ca 16.00 uur) Men kan hier bijzonder leuke en goedkope artikelen bemachtigen. De feestdagen staan al gauw weer voor de deur en vroegtijdig inslaan is voor delig .Voor de kerst zijn er erg aardige dingen ook voor Sint-Nicolaas kan men zijn slag slaan.Wie honger en dorst gekregen heeft van het slenteren kan koffie en broodjes kopen. Ook kan men zijn silhouet laten knip pen voor het luttele bedrag van ƒ.6.-. Misschien een leuke suggestie voor uw kerstkaarten? Kontaktadres voor Soest: mevr.L.van Beek-Eekhart.tel 22597. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid heeft twee extra ledenvergaderingen uitgeschreven met het oog op het verkiezingspro gramma "De toekomst is van iedereen" en op de kandidaatsstelling voor de Tweede Kamerverkiezingen. De eerste bijeenkomst wordt gehou den op donderdag 3 oktober (morgen avond) om 20.00 uur in Restaurant Van den Brink aan de Soesterberg sestraat 122. Behalve het ontwerp-ver- kiezingsprogramma komt oook de ver kiezing van afgevaardigden naar het congres aan de orde. Het bestuur heeft daarvoor de leden Frank Heibloem en Fred de Leede voorgedragen. De tweede vergadering vindt plaats op dinsdag 22 oktober, eveneens in restaurant Van den Brink, ook om 20.00 uur. Dan buigt de afdeling zich over de kandidatenlijst voor de Tweede Ka mer, waarvoor door leden de volgende partijgenoten zijn voorgedragen Elske ter Veld, Marcel van Dam, Ina Muller-van Ast, Wil Velders, Ine Dales, Ans Holleman, Evelien Herfkens, Wim Kok en Thea Poortenaar. Tevens be staat tijdens deze bijeenkomst de mo gelijkheid om vragen te stellen aan de raadsfractie van de PvdA. De afdeling SotsJ-Raarn van dé Aige- mene Militaire Pensioenbond houdt op woensdagmiddag 9 oktober weer een ledenvergadering in restaurant Dart huizen, Prins Hendriklaan 1. Aanvang 14.30 uur. De discussie gaat over o.a. de miljoenennota en de gevolgen daar van voor de leden. Zaterdag 5 en zondag 6 oktober HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door J. H. H. Overbeek, Foekenlaan 16, tel. 12333. W. J. Klop, Schoutenkampweg 56, tel. 20168. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg G. P. J. de Kanter, Rademaker- straat 1, tel. 1700. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56,tel. 19646. Extra dienst op zaterdag 09.00-12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: T. J. A. van Kooten, Julianaplein 5, tel. 12314. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote- en kleine huisdieren J. H. J. Meursing, Van Mecklen- burghlaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14,tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gym.nastiek en;opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondagen algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar-. Upleescursus Vooi informatie Lipleescursus Me vrouw H H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach tegaal weg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingentel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te. 20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwege, Korte Brinkweg 19, tel. ii

Soester Courant | 1985 | | pagina 21