7950 G//GH G Soest 50 jaar geleden W. W. DEELEN b.v. (Jtfjflt £0 i bij ^IoaoL TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Huiswerk? Ons werk! vraagt; uw aandacht; voor: pagina WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 ederen vl b.v. GEMEENTE Bouwzaken Openbare commissievergaderingen Verleende bouwvergunningen SOEST-ZUID APPARTEMENTEN SOEST Bromfietser gewond bij aanrijding Gestolen fiets terug bij eigenaar Voorlopig 7700 handtekeningen geteld Vredesplatform ingenomen met plaatselijk resultaat Volkspetitionnement DE GROTE MODE? Lange blouses vrijetijdskleding VAK:..tD.H^v^ DATUM:Z de. JtLO 3$-J2a£lL-r ^j2e> b enrr J2jU-TC Qz\ y?ö-aA VaY.©<rc cLa_x, "TWjCfctv s i \XW «.WcL^CcUu Matige belangstelling voor 'open dag' bij openbare bibliotheek 'Al veertien katten spoorloos' Bewoners Rembrandtlaan verdenken onbekende 'kattemepper' van verdwijningen TELEFOON 02155-17089 'N HELE MINI-POSTER VOOR HALF GELD BIJ UW KODAK SELECT FOTOHANDELAAR. KODAK SELECT PRINT ALS'T IN ÉÉN KEER GOED MOET. foto-film-uideo computer/ Kodak 4 October 1935 g). Verd 3 slaap- hekamer met 2e aste trap en 4e X Het pand ver- ide staat van on- 'november 1985 k.k. ALLHOF oekhuis voor schuur en zon- ailet, L-vormige ;uken. Verd.: 3 met ligbad, 2e ir) Zolder met het pand is ge- aurisolatie. Het rzien van dub- rding: direct, ;.k. fraai uitzicht, ment op de rag, voorzien turd sanitair), ca 45 m2 met jgenpohl keu- ur, c.v.-ruim- chine. Verd.: m2, logeerka- egelde bad- ilet (gekleurd t in een uit- rhoud en is ibele begla- dakisolatie. worden ge- aevindt zich itsenstalling. zich een ei- ictrisch zon- p korte ter n van c.v. il met klei- m. 000,-k.k. 'Uls (ge- vnje zon- le woon- arre (ca. oonmet- ikamers, it). vaste gas-c.v. 0,- k.k. 'rood De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen t.b. v. het plaatsen van een berging op een perceel aan de Albert Cuyplaan, kadastraal bekend sectie K, nrs. 1863,1864 en 1865 het bouwen van een schuur op het perceel Gen. Winkelmanstraat 80 te Soesterberg; het verbouwen van een woonhuis en het plaatsen van een carport op het perceel Kerkpad ZZ110; het plaatsen van schuttingen op de percelen Parklaan 6 t/m 16 en 22 t/m32 te Soest; 5. het plaatsen van een garage op het perceel Sterrenbergweg 32 te Soes terberg plaatsen van een chemisch afvaldepot en een kantoor, De Schans, sectie A, nr. 4859. Tevens zijn Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voorne- mens op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van artikel 10 van de voorschriften bestemmingsplan "2e herziening bestemmingsplan H Overhees" vergunning te verlenen t.b.v. het wijzigen van de gevel van het woonhuis op het perceel Tromslagerpad 25. l Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ïeaer De- voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 3 oktober 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre- tarie, afdeling 1, ter inzage. woensdag 2 oktober donderdag 3 oktober maandag 7 oktober dinsdag 8 oktober woensdag 9 oktober donderdag 10 oktober commissie Onderwijs commissie Welzijn commissie Algemene Bestuurszaken commissie Ruimtelijke Ordening commissie Bedrijven commissie Financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg, en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agenda punten aan de orde komen. Verder kan men alle informaties krijgen over de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de ver gaderingen. (Niet gebonden besluiten) bouwen politiebureau, Dalweg, sectie K, nr. 793 verbouwen stal van de kinderboerderij tot peuterschool, Vedeiaar- pad 53 plaatsen pergola, Soesterbergsestraat 122 bouwen garage, Klarinet 351 uitbreiden veestal, Birkstraat 127 plaatsen dakkapelVan Lenneplaan 65 bouwen dubbele schuur, Pijperpad 73 en 75 uitbreiden woonhuis, Heideweg 64 vergroten bedrijfsruimteBirkstraat 30 vergroten woonhuis, Vondellaan 23 wijzigen voorgevel, Draailier 73; oprichten carport, Prins Hendriklaan 80. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. INFORMATIES; INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur VOSSEVELDLAAN In de rustige villawijk "Het Vosseveld" gelegen half-vrijstaande villa (ca. 1930) met garage en besloten tuin. Dichtbij winkels, openbaar vervoer en natuurgebied. Ind ruime hal, toilet, Keuken (ca. 10 m2), grote voorkamer (28 m2), achterkamer (26 m2); 1e verd.. 2 grote, slaapkamers, badkamer; 2e verd.. 2 slaapkamers; vliering. Voor zien van c.v. Totaal opp. 400 m2. Gevraagde koopsom f270.000,- k.k. RUBENSLAAN Op de 1e woonlaag gunstig gelegen 3-kamerappartement (v.h 4). Ind.; entree, toilet, hal, woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers, douche. Servicekosten 230,- per maand (incl. voorschot c.v.). Gevraagde koopsom f 55.000,- k.k. ALBERT CUYPLAAN Vier-kamerflat op de 4e woonlaag met berging in de onderbouw Ind.; entree, toilet, hal, keuken, bijkeuken, woonkamer (ca. 23 m2), 3 slaapka mers, douche. Service-kosten f 230,- per maand (incl. voorschot c.v. en erfpachtscanon). Gevraagde koopsom f67.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262, 17251 of 21752 De 16-jarige bromfietser S. B. uit Bus- sum werd vorige week bij een aanrij ding op de Stadhouderslaan zodanig gewond dat hij per ambulance naar Zonnegloren moest worden gebracht. Zijn been bleek te zijn gebroken. Het ongeluk ontstond toen de jongeman geen voorrang kreeg van de 69-jarige automobilist A. T. uit Baarn, die bij de kruising met de Noorderweg rechtsaf sloeg, echter zonder uit te kijken naar verkeer op het fietspad. De heer V. d. W. van de Smitsweg zag vorige week tot zijn vreugde aan de zelfde straat de fiets staan die hem in augustus was ontstolen. Hij schakelde de politie in, die ontdekte dat de fiets nu in het bezit was van de 28-jarige buurtbewoner C. Deze gaf te kennen dat hij de fiets drie maanden geleden had gekocht voor een bedrag van 125 gulden, maar hij stond hem vrijwillig af aan de heer V.d. W. De politie heeft de zaak in onderzoek. De eerste fase van de door het Vredes platform Soest georganiseerde huis- aan-huis-ophaalactie van de kaarten van het Volkspetitionnement is in middels afgesloten. Gemiddels 45 lo pers gingen acht avonden in Soest en één avond in Soesterberg van 18.00 uur tot 20.00 uur op pad. Zij verzamel den 4723 handtekeningen en registreer den er 2646 die al rechtstreek waren opgestuurd, totaal 7369 handtekeningen. Omdat op 20% van de bezochte adres sen niemand thuis was wordt sedert twee weken druk nagerooid, met als voorlopig resultaat 175 opgehaalde en 215 opgestuurde handtekeningen. Dit betekent dat tot nu toe ongeveer 7700 inwoners van Soest zich uitgesproken hebben tegen de komst van de kruis raketten. Het Vredesplatform is bijzonder inge nomen met het enthousiasme en de grote inzet van de lopers en niet min der met het voorlopige resultaat van de actie, dat - gezien de politieke ver houdingen in Soest - zeker niet ver wacht werd. De actie gaat de komende drie weken ook gewoon verder. Wie nog een kaart wil hebben of wil inleveren kan terecht op de volgende adressen: J. den Oude, Sint Theresiastraat 15, tel. 14622; F. Diks, Acacialaan 2, tel. 15201; J. Even huis, Dr. de Voslaan 12, tel. 16617; A. Siddré, Valeriaanstraat 108, tel. 18029; E. v.d. Wal, Spinet 33, tel. 20398; M. Zeegers, Eikenlaan 24, el. 15162. Bejaardentehuizen en service flats Minder tevreden zijn de organisatoren over de medewerking van de directies van bejaardentehuizen en service-flats: "Er bestaat twijfel of in de tehuizen waar de bewoners geen eigen brieven bus hebben de door de PTT aangereik te kaarten werkelijk verspreid zijn. IJ)e directies maakten bij telefonische in formatie niet de indruk doordrongen te zijn van het feit dat iedere Nederlander recht heeft op een kaart", aldus een woordvoerster. Het unanieme standpunt van de ver schillende directies dat in de tehuizen niet opgehaald mag worden kunnen de organisatoren nog wel billijken. "Maar dat bij de service-flats van de Oranjeparkflat en Mariënburg niet opgehaald mag worden ervaren wij als zeer ondemocratisch tegenover de ten slotte zelfstandig wonende bewoners' klinkt het. Bewoners van tehuizen raadt men aan zo nodig contact op te nemen met bovenstaande adressen: kaarten kun nen desgevraagd bezorgd en/of afge haald worden. Mogelijk kunnen bejaar den ook zelf handtekeningen verzame len in hun tehuizen. Twijfelaars "Twijfelaars doen er goed aan te be denken dat niet-tekenen betekent dat zij door de regeringspartijen beschouwd en meegerekend worden als voor standers van plaatsing", merkt de woordvoerster van het Vredesplat form op. "Het misverstand dat de af-~ wezigheid van de kruisraketten onze defensie verzwakt is veel gehoord,en blijkbaar diepgeworteld. Amerika en Rusland kunnen met hun kernwapen- voorraden elkaar al vele malen ver nietigen. Kruisraketten zijn derhalve geen militair middel maar een puur politiek (druk)middel. Wie nee zegt tegen de kruisraketten zegt nee tegen de overbewapening." Het betekent volgens het Vredesplatform, een uiterst klein stapje op de weg naar tweezijdige ontwapening." Jongeren tegen kernwapens De ophaalactie, waarbij ook jongeren zich goed geweerd hebben, heeft tot gevolg gehad dat een aantal van hen momenteel druk doende is met de op richting van een groep "Jongeren te gen Kernwapens". Landelijk bestaat er al een dergelijk verband, dat in middels ook deel uitmaakt van het Komitee Kruisraketten Nee. Aanbieding aan premier Lubberst Op 26 oktober wordt het eindresultaat van het Volkspetitionnement aange boden aan premier Lubbers. Die dag vindt een grote manifestatie plaats in de Houtrusthallen in Den Haag, van 12.00 tot 16.00 uur. Momenteel wordt door het KKN beke ken of er centraal bussen kunnen wor den georganiseerd. Inwoners van Soest, die belangstelling hebben voor dit evenement, kunnen zich opgeven bij: Ankie Siddré, Valeriaanstraat 108, tel. 18029, en Thea Weenink, Valeriaan straat 98,tel. 19816. Vele dessins vanaf v.Weedestr.59 tel.12424 Soest MIDDELBARE SCHOOL LEERLINGLAAN 10 STUDIESTAD NAAM LEERLING oLL«_ cL*jZ II j Ucrr cLle I Naar schatting 300 belangstellenden hebben zaterdag j.1. gebruik gemaakt van de gelegenheid die de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan bood tijdens de landelijke Bibliotheek dag. Bezoekers konden bij de kraampjes op het parkeerterrein kennis nemen van diverse activiteiten. Zo was er een boekenstalletje met aan trekkelijk aanbiedingen, een kraampje waar werd gedemonstreerd hoe strip albums worden ingebonden en gaven ook de Soester kunstenaars Hans de Ruiter (glaswerk) en Harry' Schilder (boeken en foto's) acte de présence. Men kon ook allerlei informatie over de bibliotheek krijgen en tevens was er een mogelijkheid om zich als lid op te geven. Daarvan maakten ca. 60 nieuwbakken lezers gebruik; een mooi resultaat! Kinderen konden zich vermaken met een tekenwedstrijd en heel wat belang stelling was er ook voor de stripruil beurs. Een aantal jeugdige muzikan ten van de Muziekschool zorgde voor een welluidende omlijsting. Binnen was werk te bewonderen van de Soester kunstenaars Ton Paauw en Egbert de Rooy. De leiding van de bibliotheek toonde zich na afloop van de open dag rede lijk tevreden met het resultaat. "Je staat machteloos, want je kunt niets bewijzen. Maar we hebben langzamer hand wel het vermoeden dat hier in de buurt iemand woont die zó'n hekel aan katten heeft, dat hij ze laat verdwijnen. En dan op een hele rare manier. Het is bijna Dierendag en dat is weer eens een goede aanleiding om het on der de aandacht van de mensen te brengen. Ik hoop dat ook de katte- haters dit lezen, en dat dan hun ge moed gaat spreken." Dat zegt mevrouw J. M. Grift, Rem brandtlaan 6, die vorige week haar 1 jaar oude kat "Dummy" op onver klaarbare wijze is kwijtgeraakt. "Hij bleef nooit lang weg. Nu is hij niet meer komen opdagen. Het is wel een allemansvriendje, maar hij is nu helemaal spoorloos." Het is al de tweede keer in vrij korte tijd dat de familie Grift een poes is kwijtgeraakt. Vorig jaar verdween de voorgangster van Dummy - met dezelf de naam overigens. "Dat was een zwangere poes; ze liep op het laatst. We hadden ons ontzettend verheugd op de jonge katjes, maar dat feest ging dus niet door. We hebben haar nooit teruggezien." Ook van andere bewoners van de Rembrandtlaan en de straten erom heen heeft mevrouw Grift vernomen over onverklaarbare verdwijningen van katten. "Soms kwamen er ook wel weer katten boven water, bijvoorbeeld met een strik om de nek of met hagel in de pootjes. In totaal zijn er de laatste twee jaar hier zo'n veertien katten ver dwenen. Dan ga je toch wél even na denken. Navraag bij Gemeentewerken en het slachthuis, waar kattekadavers meest al worden heengebracht als ze op straat worden gevonden, heeft niets op geleverd. "Onze poes was er niet bij. Volgens de man van het slachthuis zal iemand die de katten moedwillig dood maakt ze daar ook niet brengen, maar ze ergens begraven, al is het dan niet eens in z'n eigen tuin." Stiekeme manier Mevrouw Grift is vast van plan weer een jonge kat aan te schaffen, al maakt ze zich wel zorgen om het lot dat het beestje eventueel te wachten staat. "Het is toch te gek dat je geen kat meer vrij kunt laten rondlopenDan woon je in een huis met een tuin, en dan zou je de kat nog binnen moeten houden? Ik heb liever dat de mensen die zo'n haat tegen katten hebben naar me toeko men dan dat ze op zo'n stiekeme ma nier hun gang gaan. Laten ze een em mer water over zo'n beest heengooien, als ze 'm niet in hun tuin willen hebben. Het is toch te gek dat er nu zo'n sfeer ontstaat dat de mensen elkaar in de gaten moeten gaan houden? Wat mevrouw Grift vooral dwars zit is de onzekerheid waarin de kattelief- hebbers verkeren als hun favoriete huisdier plotseling niet meer komt op dagen. "Dat is iets verschrikkelijks, je raakt er helemaal de kluts van kwijt. Soms denk ik opeens dat ik 'm weer hoor, en als ik 's avonds de deur open doe hoor ik de kinderen uit hun bed roepen: Is de poes weer terug? Het is echt heel triest, en ik zou graag willen dat de mensen die dit lezen er eens over gingen nadenken. Mevrouw Grift gruwt van de verhalen over de manieren waarop katten aan hun eind worden geholpen. "Je hoort wel eens dat ze een PVC-buis schuin in de grond stoppen, met onderin een stukje vlees of vis. En dan komt de kat er nooit meer uit. Of dat ze gebak ken spons gevoerd krijgen. Ik heb er eigenlijk geen woorden voor. Nu uw leukste opname vergroot op mini-poster-formaat (30x43 cm) Van uw leukste negatief of dia wordt een prachtige mini-poster gemaakt op het formaat 30x43 cm voor respectievelijk f 9,95 en f 10,95! Leuk om te hebben, maar zeker ook fijn om iemand anders met zo'n unieke foto-poster te verrassen. Kom dus snel met uw leukste negatief of dia naar ons om een prachtige Select vergroting te laten maken. Dan bent u ook verzekerd van eerste klas kwaliteitsfoto's want die zijn ontwik keld in het Kodak laboratorium en afge drukt op hoogwaardig Kodak-papier. Want Kodak en wij laten niets aan het toeval over als 't om uw kostbare foto's gaat. Neem dus geen risico's en kom snel. Deze actieperiode loopt van 15 september t/m 15 oktober 1985. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Aan de Ingezetenen van Soest! De winter nadert, de tijd, die door velen, steeds meer, met bezorgdheid wordt tegemoet gezien. Ook onze gemeente telt van de zulken grooter getal dan menigeen Uwer denken zou. Wij hebben deernis, vooral met hun kinderen, die slecht gevoed en gekleed naar school gaan. Verleden jaar werd een commissie gevord, die met succes in deze toestand ver betering heeft trachten te brengen, door schoolkinderen, die daaraan behoefte hadden, zoo goed mogelijk van schoeisel en kleeding te voor zien. Nu deze commissie haar taak heeft neergelegd en is ontbonden, heeft de afdeeling Soest van „Volksonderwijs" voor de behoeftige kin deren der openbare scholen dit werk ter hand genomen en zal binnen kort bij U komen aankloppen om door een gift in geld als anderszins blijk te geven van Uw medegevoel. Als eere-comité voor dit werk sporen ondergeteekenden U met klem aan, deze collecte zoo ruim mogelijk te gedenken. Laat het komende koude weer Uw harten warm doen klop pen! G. DEKETH, Burgemeester. J. BATENBURG, Gem. Secretaris. P. G. DE VOS, Arts. A. O. DAMMERS, Notaris. J. H. A. RUPERT, Arts. J. I. VAN SCHAIK, N.N. Pred. W. H. C. Doornman, Wethouder. A. W. BECKERING, Particulier. N. v.d. BRANDELER-Beckmann. Soest, 4 October '35. Het Bestuur van de afd. Soest van „Volksonderwijs" hoopt, dat boven staande opwekking U, die namens hen bezocht zult worden, flink in Uw beurs doet tasten, opdat het niemand zal behoeven teleurstellen. Het Bestuur voornoemd. Straatnaam Burgemeester en Weth. van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 26 September 1935, be sloten heeft aan den Zwarteweg in den vervolge de benaming te geven van „Peter van den Breemerweg". Soest, 28 September 1935. Revue E.H.B.O. Zooals U reeds uit de adv. kolommen heeft vernomen, komt op 15 en 16 Oct. a.s. in Hotel „Eemland" de Revue; Hallo, Hallo, hier de E.H.B.O Wij mochten het genoegen smaken een der vele repetiën mee te maken en kunnen reeds nu voorspellen het welslagen der 2 avonden. Immers den heer Galis uit Amersfoort en den heer De Graaf, welbekend uit de A.D.O. revue, vervullen de hoofdrollen terwijl een aantal jonge dames en E.H.B.O.-ers meewerken, die dit werk niet vreemd zijn. De aardige liedjes brengen U in een stemming die de dagelijksche beslommeringen doen vergeten, de komische scenes, zooals Arie Ebo, een beelden repa rateur, die steeds ongesteld wordt als E.H.B.O.-er en Mr. Zwachtel die gaarne E.H.B.O.-er wil zijn, zijn momenten die alleen de moeite waard zijn de Revue te gaan zien. Plaatsbespreking uitsluitend bij de firma Quelle Torenstraat 13, wordt dringend aanbevolen. Denk er aan 15 en 16 Oct. in Eemland. Laffe daad in het Carlton theater Donderdagavond 26 Sept. trokken vele genoodigden naar het nieuwe bioscoop-theater, waarvan wij de volledige beschrijving in ons vorig nummer gaven. Onder hen merkten wij op enkele raadsleden, de In specteur van politie en anderen. Aan de ingang, waar direct het feeste lijk cachet opviel, werden de bezoekers kleine bouquetjes opgespeld. Aldus ook uiterlijk in feeststemming, betrad men de zaal, alwaar ver scheidene smaakvolle bloemstukken opgesteld waren. Om circa kwart over acht betrad de heer Nieveen het podium en sprak een hartelijk welkomstwoord tot het publiek. Nu werden de lichten gedoofd en zou voor het eerst het talrijke publiek mogen genieten van het filmbeeld. Doch na een oogenblik wachten gingen ook de lichten aan de nooddeuren uit en was de geheele zal in volmaakte duisternis gehuld. Dacht het publiek in 't begin, dat het slechts een kleine stoornis gold, al spoedig werd die gedachte weggenomen, daar het nogal lang duurde, eer de lei ding geklaard was. Wat was het geval? Een zeer laffe daad n.1. het af snijden van de electrische geleiding, door een tot nu toe onbekenden dader. Het mag een schandaal genoemd worden, een zoo lang en se rieus voorbereidde avond op een dergelijke manier te verstoren. Ge lukkig was de heer Visman in de zaal aanwezig, en kwam een noodlei- ding tot stand, zoodat beeld en geluid gebracht konden worden. Maar de stemming was goed, men wachte kalm en de aardige Cana- deesche vijfling, die als beginnummer op het doek verschenen, deden al het ongerief vergeten. Met belangstelling werd het voorprogramma, dat extra nog een geestige teekenfilm en een goede klucht bevatte, ge volgd. Het journaal moest om des tijds wille vervallen. In de pauze werd door de directie in den foyer consumptie aangeboden en was er gelegen heid tot gezellige conversatie. Weer in de zaal teruggekeerd, bood een der heeren namens de directie excuses aan voor de stoornis aan het be gin van den avond. Om zeven uur had men nog proef gedraaid en was alles prima in orde. Doch dat geen der bezoekers de directie iets ver weet, bewees wel het gulle applaus dat volgde. Nogmaals doofde men de lichten, nu voor het hoofdnummer, de zeer goede amusementsfilm „La Carioca". Dolores del Rio is een actrice van fijne kwaliteiten, zij weet haar films boeiend en interessant te maken. Wij feliciteren de dir. van het Carlton Theater met dit debuut, dat ondanks de tegenwerking toch een groot succes genoemd mag worden. Inzake de beschadigde geleiding kan nog vermeld worden, dat de politie de zaak in handen heeft.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5