vsbv Meneer Schoemaker, die service van l) wel zo belangrijk? 08 woon tips! service is belangrijk vind ik al 40 jaar. Iedereen begrijpt dat service moet, échte service wel te verstaan, dus niet alleen een jaar fabrieks garantie via een verre technische dienst, maar snelle service van Schoemaker technici. En de prijzen? Laat u niets vertellen! Kijk en vergelijk kwaliteit en prijs bij Schoemaker. VOORDEEL WAAR HET KAN ZEKERHEID WAAR HET MOET! idama Herenmode geeft vier keer 60 guldens korting h Rabobank stelt veertig miljoen beschikbaar om (aspirant) ondernemers aan startkapitaal te helpen FEIKEN PAGHs^i WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 7 9 one Iedereen wil de service van Schoemaker en de prijs van Dat gaat niet altijd, soms is de kleuren TV of video wel een paar tientjes duurder bij Schoemaker, vaak ook niet. Kijk en vergelijk zelf. Schoemaker geeft service - Schoemaker ruilt in. r VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 17253 Voor alle zekerheid! technische dienst - tel. i0344 ïen zestigjarig jubileum in Hartje-Zuid, /an de Ven doet zijn dochters ®de deur uit i'ï" 999.- Iets doen voor een ander? wordt lid van het Rode Kruis -nm" kant hoekhuis met uitgestreu en berging. Diepe achtertuï ler aan diepe achtertuinen 2 heerlijk stuk bewegingsvrS IS aanwezig is. Indeling: S sr, keuken, toilet en hal ie™' l slaapkamers, doucheruimte n vaste trap naar bergZ0|de"e' Zuid 128/hoek Vosseveldlaan :iek halfvrijstaand woonhuis iren) met grote zij. en achtën rkeergelegenheid alsmede i Vosseveldlaan. n' inkelijke kamer-ensuite is w, heeft mede dankzij een uit laar achteren plaatsgemaakl ote, sfeervolle woonkamer i U zit in het bos, hoek om en het winkelcentrum, 5 minuten i bent bij het N.S.-stationneta Een locatie om bij stil te staan ■vormige woonkamer (43 ma I inbouwapparatuur en eetbar' toilet en entree. Verdiepino: ters van normale afmetingen m derde, kleinere slaapkamer jaar bergzolder. iklaan 7 villa met c.v.-gas en grote 133 m2 grond. Een royale tuin m en bovendien een aantrek- ig in een woonomgeving met 3 villabebouwing, rote L-vormige woonkamer pen haard, balkenplafond en 3 tuindeuren naar loggia rras), keuken, toilet en hal ig: Twee grote slaapkamers, <amer met 2e toilet, overloop lervol trappenhuis. 2e verdie- juiselijk ingerichte zolder met n en vaste kasten. aan 34 bungalow met garage, c.v.- 'lijke tuin die grenst aan taal grondoppervlak 420 m2 in pacht f 183,- per jaar). >te woonkamer met open i met kleine bergzolder, bij- lapkamers, badkamer met Jmer, toilet en hal. e woonomgeving met veel semi-bungalow met c.v.- )ndergebouwde garage en b woonkamer is in split Het gehele interieur ken- or een fantasierijke archi- ig: grote living ca. 49 m2, uwkeuken compleet met lapkamer, toilet en hal met Verdieping: 2 grote slaap- ronkelijk 3), badkamer en id iweg 27 la met c.v.-ga_, a.. lm. 20 m2) en grote! fanta- agde tuin met vijver, ter- Totaal grondopp. 675 m2. Jis: L-vormige woonkamer, 'paratuur, bijkeuken, kel tree. Op de begane grond ïn grote slaapkamer (plm. 'ing: 4 slaapkamers, bad- ad, afzonderlijk toilet en rg aat51 luis met c.v.-gas en in- op ruim 5.800 m2 eigen voortuin, representatieve a. 30 m2), buiten zwem- ïdkamer en broeikas ge- idhuis een heel exclusief j: L-vormige woonkamer, iken, bijkeuken, kelder, verd.: 3 slaapkamers, ner en overloop. 2e ver- et doka ruimte. aan 96. Appartement op ankamer met plavuizen- mers, keuken met bij- limte, toilet en hal. f59.000,-. Jhouderslaan 92. Half at grote voor- en achter met open haard en pla- ners. f 189.000,- ïtraat 24. Groot praktijk/ schikt als kantoorruim- centrum van Soest. 4 f 172.000,- >at 59. Moderne drive- 2 slaapkamers. Grote Jhuifpui en aansluitend I sik. en complete bad- f 139.000,- ckmanstraat 388. Mo- ig met dubb. beglazing ouwisolatie. 4 slaap- 1 op het z.w., carport f 154.000,- 2155-16251 -*W *154-22122 3147/033-630506 'rpsstr. 33/03495-36304 scliociimkcr r iiO dl :di Tildi D6b \li. Het nieuwe Winkelcentrum Hartje-Zuid >estaat per 31 oktober a.s. précies één jaar. En het gaat goed hebben we ver bomen. Tegenover dat centrum vinden f een reeds langer gevestigd rijtje kels, waarvan Adama Herenmode Öeel uitmaakt. Die bestaat dit jaar 60 jaren. In het voorjaar organiseerde Adama jkal een aantrekkelijke vakantie-prijs- Taag en kondigde toen tegelijkertijd 1 dat hij in oktober nog eens in de bus zou komen blazen. Belofte maakt schuld en wie in deze krant op de voor- •agina blikt, weet dat de modieuze "Hoezo dochters de deur uit", vraagt juw verslaggever wanneer hem wordt gevraagd om even te komen kijken. )l"Ze worden te oud meneer, ze staan ne in de weg, ik ben erop uitgekeken, 'en mijn klanten ook". "Daarom gaan ►Jze de deur uit, en bovendien nog voor alf geld ook". Nu begint me iets te -dagen, als ik om me heen kijk dan herken ik dat gezellig rommelige sfeer tje in die boekhandel weer. Dozen [boeken op de grond, de kasten netjes opgeruimd en klaar voor het opnemen [van de nieuwe najaarsproductie. "Dat zijn ze dus, die dochters", zeg ik ;erwijl ik op de doosjes wijs. "Jawel neneer," zeggen ze van Van de Ven, winkeldochters". "De meeste boeken zijn weer een keertje jarig geweest en die gaan we nu opruimen". "Een jaar "geleden hielden we onze verhuizingsop- ïiming en in het afgelopen jaar heb- ,jben we in de boekhandels in Hartje Zuid én in de Winkelkring van Weede- straat (naast Reisbureau Gerth) niet geruimd, dus er gaan weer heel wat prachtboeken voor half geld weg. 'Doorrijder' ramt boom en hek De heer Van M. van de Kampweg in 1 Soesterberg werd vorige week wakker omdat een onbekende midden in de nacht op een auto stond te beuken. Toen hij geconstateerd had dat het niet zijn auto betrof besloot de heer I Van M. weer rustig te gaan slapen. Groot was echter zijn verbazing toen I hij de volgende morgen ontdekte dat een onbekende automobilist een boom en het hek van zijn tuin had geramd. De geluiden die hij had gehoord waren dan ook waarschijnlijk afkomstig van de "doorrijder", die zijn auto had los gemaakt van het hek. Er werden spo ren aangetroffen van een rode auto. De politie heeft de zaak in onderzoek. Fïetster gewond bij aanrijding De 56-jarige mevrouw D. C. uit Soest werd vorige week gewond toen zij de Molenstraat werd aangereden door een auto, bestuurd door de 45-jarige H. S. uit Soest, die van de Beukenlaan kwam aanrijden. De fietster werd met rug klachten overgebracht naar Zonne gloren. De dochters gaan naar de kelder Om het grote restantenaanbod zo over zichtelijk mogelijk te kunnen aanbie den en de klanten lekker de (snuffel) ruimte te geven gaat de hele opruiming naar de Goedkope Boekenkelder van Van de Ven's Boekhandel in Soestdijk (naast Gerth). Alleen daar gaan de dochters de deur uit, in de andere van de Ven winkels blijft alles bij het oude. O ja, zet even in Uw agenda, de opruiming begint op donderdag 10 oktober. winkelier woord heeft gehouden. Wie a.s. vrijdag en zaterdag bij Adama een kostuum koopt, krijgt zestig kontante jubileum-guldens korting. Maar dat is niet alles, want de hele maand oktober is er elke zaterdag zo'n 60-guldens- korting-aktie. Verandering In het Winkelcentrum is niet veel ge wijzigd. De zaken lopen naar verwach ting en er is voldoende uitzicht op goe de verdere ontwikkelingen. Voor wat Adama betreft heeft er wel een kleine ommekeer plaatsgevonden. Was hij tot en met juli van dit jaar nog baas over ziin buurman Frank-mode, een vesti ging uit de keten van Frank modezaken in het hele land, nu vaart Adama uit sluitend op het herenmode-kompas en hij heeft niets van doen met de zaak die nu naast hem is gevestigd: Schui temaker Mode. De heer Adama heeft een deel van het pand verkocht, nadat Frank besloot de vestiging in Soest niet langer voort te zetten. Adama specialiseert zich geheel in alles voor heren, tot en met schoenen toe. U vindt er een indrukwekkend assortiment be kende merken, die qua stijl en kwali teit vooraan staan. U komt er namen tegen die klinken als een klok: Arrow-McGregor-Mondi- Manfashion-Pringle-Kappa-Torras- Desch-Paul en Shark-Bergeri di Cania- K-shoes-Mill-Le Düb-Prochovnik-Schies- ser-Sportman-Don Rodd-Wellington of Bilmore. De hang naar merken is nog steeds in volle gang. "Wie had dat ooit kunnen denken. Heel bescheiden mocht je vroeger je naam of de naam van een merk ergens aan de binnenkant aan brengen. Er was niemand die reklame voor je wilde lopen en tegenwoordig móet het er - zeker voor de jeugd - aan de buitenkant op staan. Vol trots stappen de jongeren met je merk rond. Ik vind het prima hoor, niks op tegen, gratis reklame roep ik maar". Die "ik" is Adama zelf: "We hebben een uitste kend jaar gedraaid. Dat komt mis schien ook wel door de grotere drukte van het centrum en die aktie in het voorjaar natuurlijk. Deze maand, okto- ger, is voor ons de jubileummaand. Zestig jubileum-guldens korting. Dat is toch een leuk opstekertje voor iedereen?" Deze week dus de kostuums met kor ting, de andere weken blijven nog even geheim. Adama kermende zal ook dat allemaal wel goed zitten. Oktober maand, Adamamaand. Doe er uw voor deel mee. De Rabobanken zullen - vooralsnog - 40 miljoen gulden inzetten om (as pirant) ondernemers te helpen bij het opzetten, dan wel uitbreiden van hun eigen bedrijf. Hiervan kunnen circa 1000 ondernemers profiteren. Denk baar is dat de Rabobankorganisatie voor dit doel in de toekomst nog meer geld beschikbaar stelt. Anders dan bij participatiemaatschappijen het ge val is, zullen de Rabobanken in deze ondernemingen zelf geen stem hebben. Dat heeft drs. H. H. F. Wijffels, plv. voorzitter van de Hoofddirectie van Rabobank Nederland, op 23 september j.1. bekend gemaakt bij de officiële introductie van het Rabobank Garantie fonds. Het fonds zal - in eerste instantie tot het genoemde bedrag van 40 miljoen gulden - garanties afgeven voor de verstrekking door plaatselijke Rabo banken van risicodragende, achter gestelde leningen. Deze leningen zijn bedoeld voor startende, doorstartende of vernieuwende ondernemers met kansrijke plannen, maar te weinig eigen vermogen om een beroep te kunnen doen op passende financieringen bin nen de gangbare bancaire mogelijk heden. Om voor de achtergestelde lening in aanmerking te komen zal ten minste een goed ondernemingsplan aanwezig moeten zijn. De oprichting van het Garantiefonds wordt door de Rabobankorganisatie gezien als een eigentijdse invulling van het coöperatieve karakter van de ruim 940 plaatselijke Rabobanken. Uitgangspuni uaai uij xo ^curatie ve bereidheid tot gemeenschappelijke inzet van middelen, die door leden en cliënten plaatselijk aan de Rabobank zijn toevertrouwd, ten bate van de ontwikkeling van de lokale economische bedrijvigheid. Het door het Rabobank Garantiefonds mogelijk gemaakte nieuwe finan cieringsinstrument zal onder de naam Stimuleringslening door de lokale Rabobanken worden aangeboden. De lening moet worden gezien in sa menhang met de bestaande regelingen voor kredietverlening aan het midden- en kleinbedrijf. Zo is de Stimulerings lening bij uitstek geschikt om onder nemers in staat te stellen zich te kwalificeren voor kredieten onder garantie van de overheid. De vereisten om voor deze kredieten in aanmerking te kunnen komen, zijn nog onlangs, per 1 juli, verzwaard. Natuurlijke personen moeten nu niet alleen een eigen vermogen van mini maal 5 procent van de totale finan ciering hebben, maar mogen daarbij anders dan onder de oude regeling be paalde vermogensbestanddelen niet meer meetellen. Rechtspersonen, zo als BV's, moeten thans een eigen vermogen van minimaal 10 procent (was 5 procent) hebben. De Stimuleringslening, die in beginsel is gelimiteerd tot 100.000 gulden per investering, is bedoeld om het eigen vermogen, in gevallen waarin dit te kortschiet, tot deze minimumpercen tages aan te vullen. Op die manier werkt zij als hefboom. De eerste er varingen met het Rabobank Garantie fonds wijzen uit dat de gemiddelde Stimuleringslening 40.000 gulden be draagt op een gemiddelde totale inves tering van 280.000 gulden. Deze ge gevens zijn gebaseerd op een vijftig tal leningen dat gedurende de afge lopen twee maanden reeds is verstrekt. Hiermeer was een totaalbedrag van 2 miljoen gulden gemoeid. Dit betekent dat met de 40 miljoen gulden aan garanties, tot welk bedrag het Rabobank Garantiefonds voorals nog garantieverplichtingen aan kan gaan, een financieringsreservoir van tussen de 200 en 300 miljoen gulden kan worden aangeboord. De verwach ting is dat dit financieringspotentieel op basis van dezelfde 40 miljoen gulden zal verdubbelen tot tussen de 500 en 600 miljoen gulden, als al op korte KURKPARKET v.a. 11.00 p. m bel vanavond Euron's Parket-infolijn termijn een beroep gedaan wordt op vervolgfinancieringen. De risicodragende Stimuleringslening geeft de plaatselijke Rabobanken geen stem in de betreffende ondernemingen, zoals wel het geval is bij participaties door participatiemaatschappijen. De lening moet binnen 15 jaar worden te rugbetaald - de eerste 5 jaar behoeven geen aflossingen plaats te vinden - en er moet een marktconforme rente over worden betaald. De lening is achtergesteld bij de vorderingen van alle andere crediteuren en zal door de plaatselijke Rabobanken niet worden teruggevorderd als de ondernemer na onverhoopte liquidatie van de on derneming niet in staat is deze terug te betalen. In dat geval zal het verlies worden gedeclareerd bij het Rabobank Garantiefonds. Inbraak in 'De Praatpaal' Onbekenden hebben begin deze week ingebroken in het clubhuis "De Praatpaal" aan de Molenstraat. Zij kwamen binnen door het openwrikken van een raam en namen uit het kan toortje een bedrag van 80 a 100 gulden weg. Uit de bar verdween een onbe kend aantal Mars-repen. Snelheidscontrole Maandag j.1. voerde de politie aan de Middelwijkstraat een controle uit op de naleving van de maximumsnelheid. Dat gebeurde tijdens het ochtendspits uur. Er werden 39 automobilisten be keurd. De top lag op 86 kilometer per uur. Wij monteren alle bekende merken ketels tegen zeer scherpe prijzen!!! 71ï. 033-621162-630520 02155-10341 -15335 Ieder mens, ieder gezin en iedere familie kan met tegenslag te maken krijgt, zoals een ongeluk, een kortstondige of langdurige ziekte, een operatie, verpleging thuis, revalidatie, eenzaamheid, afhankelijkheid, isolement. Ook kunnen we van het ene op het andere moment terecht ko men in netelige situaties van meer algemene aard, zoals rampen en con flicten. Noodsituaties eisen een oplossing. Vaak moet de hulp van buitenaf komen. Het is dan ook heel plezierig, wanneer men daarvoor terecht kan bij ande ren die gewend zijn in te spelen op en in te springen bij noodgevallen. Het Rode Kruis is er als organisatie voor hulp aan mensen in noodsituaties. Het is er voor u, voor uw buurman of buurvrouw, voor uw medemens in binnen- en buitenland. Voor het uitvoeren van deze hulp kan het Nederlandse Rode Kruis terecht bij ca. 35.000 vrijwilligers, die bereid zijn hun vrije tijd in te zetten. Het heeft een bestand van ca. 350.000 donoren, die regelmatig hun bloed af staan. Het krijgt de steun van honderdduizenden Nederlanders die bij de jaarlijkse inzamelingscampagne en andere fondsenwervende activiteiten hun tijd of geldelijke bijdrage leveren, hetzij als collectant of organisator, hetzij als donateur. En het kan rekenen op de geldelijke steun van ruim één miljoen leden. Het Rode Kruis, da's mensen voor mensen. Zonder hen kan het Rode Kruis niets. Hoe meer mensen zich via het Rode Kruis willen inzetten voor een ander, hoe meer hulp het Rode Kruis kan bieden. Als lid kunt u ervoor zor gen dat het Rode Kruis kan rekenen op een regelmatige stroom van in komsten. Leden bepalen bij het Rode Kruis zélf de hoogte van hun bijdrage. Neem een besluit en wordt vandaag nog lid van het Rode Kruis. Een telefoontje naar ons secretariaat is voldoende. Mogen wij uw naam noteren? Nederlandse Rode Kruis, Afdeling Soest/Soesterberg. Secretariaat Valeriaanstraat 19, tel. 16088. In Soest is voor de ledenwerfactie van het Rode Kruis een Comité van Aan beveling samengesteld. Daarin hebben zitting genomen rar. P. Scholten, burgemeester mw. Ria Bremer, t.v.-presentatrice J. S. Buisman, pastoor J. J. Ebbers, gemeenteraadslid J. C. Greive, predikant J. Kuipers, arts J. M. C. de Leur, vz. Soester Zakenkring W. Schimmel, ouderman Groot Gaesbeker Gilde C. Verheus, gemeenteraadslid P. H. Walter, arts C. H. Willemse, dir. patiëntenzorg Zonnegloren.

Soester Courant | 1985 | | pagina 7