vereniging cultureel. creatief centrum 'Veelvormige samenleving zal culturen onderling verrijken' Zebra vinkenshow trok zeer veel belangstelling m WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 12 Jazz in het Witte Café Kinderactiviteiten Cultureel Centrum Interculturele manifestatie geslaagd 'Eurydice' van theatergroep Zeno in Cultureel Centrum Nieuw Cultureel Centrum zoekt vrijwilligers voor werkgroepen Tango en showavond in Cultureel Centrum Bewegingstheater CultureelCentrum Geslaagde actie voor het Lagan College Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 7 Voor Soest is het geen nieuws meer dat Artishock is ver huisd naar de Borg. Het gevolg van deze verhuizing is dat zowel de Stichting Kunstzinnige Vorming Artishock als de Stichting Wijkdienstencentrum "Soesterveen" zijn opgeheven. Een nieuwe Stichting (bestaande uit bestuursleden van de SKVA) gaat straks aan de Willaertstraat 49 in Overhees een Cultureel Creatief Centrum beheren, met een nieuwe naam! Deze naam wordt op vrijdag 11 oktober bij de officiële opening door de wethouder van Cultuur Welzijn onthuld. Om meer duidelijkheid te scheppen voor het publiek zul len wij in de komende weken alle activiteiten en mani festaties uit de doeken doen, die in het acht jaar oude gebouw gaan plaatsvinden, dat met gemeenschapsgelden hét Culturele Centrum van heel Soest moet worden. Nog ÉÉN WEEK, dan is het zover. Cursussen Landschapskunst Op dit moment zijn er 523 cursisten in- In verband met de uitvoering van het geschreven. "Dat is niet lager dan vo- landschapsproject "De Verandering" rig jaar", zegt directeur Ernst Dienaar, van Ton Paauw op de Eng is de Molen- Zie zijn uitspraken elders in dit blad. weg morgen voor alle verkeer afge sloten van tien uur 's morgens tot vier Coördinator uur 's middags. Voor het hele culturele pakket van ons u «7 centrum is per 1 oktober aangesteld KinaersnoW voor twintig uur in de week: drs. Jan De kinderactiviteiten i.s.m. de Biblio- Heerkens uit Utrecht. theek en de Kinderboerderij duren Hij is aan de Willaertstraat aanwezig op zaterdagmiddag 12 oktober van half op dinsdag, donderdag en vrijdag. één tot vier uur ongeveer Vrijdagmiddag is hij voorgesteld aan Zie elders in dit blad. de pers. Zie elders in dit blad. Hij gaat Ro^yijnp- zich o.m. bezighouden met het opstar- ten van werkgroepen van vri j willig (st) 111 verband met het Jazz-cafe is er zon- ers op het gebied van literatuur, expo- dagmiddag aanstaande geen bowling, sities, concerten, films, kinderactivi- Jazz-café teiten en theatercabaret. Het u crea tieve ideeën geeft u zich dan bij hem op. In ons "Witte Cafe" vindt op zondag middag 13 oktober een jazz-middag plaats vanaf drie uur. Zie de aankon diging elders in dit blad. Opening Alle activiteiten deze week zijn gericht op de feestelijke opening van hét een- Tango- en showavond trum op vrijdag 11 oktober om 4 uur j-je rp van Tango iS Weer in de maand, s middags. Opnieuw dreigt de naam tango-festival in de Amsterdamse uit te lekken. Volgens betrouwbare MeerVaart straalt af op Soest. De tan bron luidt de nieuwe naam nu De ontwikkelde zich aan het eind van Scherm". Wethouder Frans Kingma de vorige eeuw in Argentinië. Een zal de naam onthullen op het dak van dansvorm waarin oorspronkelijk wan- het gebouw, s Avonds vmdt er voor boQp misère en onvervuld verlangen genodigden en cursisten een feest- van de onderliggende klasse een stem avond plaats met muziek van "The werd gegeven. Mellemers een gelegenheidsorkest Nu een banr0om-dans van enigszins bestaande uit Soester musici, die karakter. allen in andere orkesten spelen. De eerste Qpen avond voor het hele Deze musici treffen elkaar op 11 okto- Soester publiek is op zaterdag 12 okto ber voor de eerste maal. Het slagwerk ber Zie elders blad wordt bespeeld door Wally Bishop. In de ritmesectie wordt hij ter zijde Theater gestaan door Ferdinand van Kooten, Op donderdag 17 oktober speelt de the- de Soester tandarts die in z'n vrije atergroep Zeno "Eurydice". Tijdig re- tijd bas speelt. Piet Daalhuizen (diri- serveren! Zie de aankondiging elders gent van PVO) speelt piano. De trom- in dit blad. pettist is Fred Titulaer, in het dagelijks leven werkzaam als ingenieur. Televi- Filïïilïiaratlion sie-regisseur Massimo Götz speelt als Van 's avonds zeven "tot 's morgens trombonist in de Gooise Compagnie, zeven op vrijdag 18 oktober. Met als Op klarinet en saxofoon speelt Joop tweede hoofdfilm om één uur 's nachts van Tol, hoofd van de gemeentelijke Novecertto, alle drie delen! Daarna afdeling Welzijnszaken, en leider van ontbijt, de Haarlemse Jazzformatie "Stable- mates". Onze docenten Aad Dekker Thema-ochtend en Rense Ferwerda verzorgen de in- "Visie Vertoog" in de Vijverzaal termezzi met clownerie en cabaret. met een lezing van Marjan Brouwer, psychologe uit Amersforot over "Vrou- Beeld van Eemland wen Werkgelegenheid" Niet minder dan vijfentwintig zondags- Zondagmorgen 20 oktober om half elf. schilders uit de hele regio hebben za- Met gratis een kopje koffie, terdag hun werkstuk ingeleverd voor p_ft TVfpinnrip de openingstentoonstelling "Beeld van Tr Eemland". Veel olieverfschilderijen, Voor alle activiteiten kunt u op de dag aquarellen en pentekeningen. Maar van de voorstelling van 3 tot 5 uur ook een applicatiewerkstuk, twee telefonisch plaatsen reserveren: 18456 poppen en een muurschildering (in de of 22188. Kaartverkoop ook aan de zaal, Kinderboerderij). De jongste deel- dieeen uur voor de aanvang geopend is neemster is zestien jaar en de oudste vrijetijdsschilder is tweeënnegentig! De meest opvallende deelnemer is de Het adres is: Willaertstraat 49. Post code 3766 CD in Soest. Brieven, berichten, aankondigingen: wethouder van welzijn, Frans Kingma Postbus 347. Postcode 3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro 212775 t.n.v. Rabo Soest. (41), die drie foto's inzond van Soester plekjes. Ingeschreven Kamer van Koophandel, Amersfoort nr. S188015. Er zijn weinig mondaccordeonisten in de wereld die zich kunnen meten met onze vriend, de bekende Belgische Toots Thielemans. Eén ervan is woonachtig in Soest. Jan "Tiffany") Verwey speelde als gast bij de Skymasters en het Vara-dansorkest. Op zondagmiddag 13 oktober a.s. wordt hij begeleid in het Cultureel Creatief Centrum aan de Willaertstraat door het Amstelveense trio van drummer Ben Schröder. Naast het bekende repertoire van Toots Thielemans (bleusette e.d.) zullen ook bekende Amerikaanse standards ten ge hore worden gebracht. Deze jazz-middag in het Witte Café is de start van een serie jazz-middagen in Soest. Productie: Joop van Tol, Toegang: 2.50. Deze easy listening en swingende middag (uniek in Soest!begint om drie Samen met de gemeentebibliotheek en de kinderboerderij "De Vrije Teugel" organiseert men in het Cultureel Creatief Centrum op zaterdagmiddag 12 oktober vanaf 12.30 uur een aantal kinderacti viteiten. Het thema is geïnspireerd door de kinderboekenweek en gaat over dieren. Om 12.30 uur is het ver zamelen bij het Cultureel Creatief Centrum en gaat het in een verrassings optocht naar de kinderboerderij. Daar kunnen de kinderen dierenmaskers maken onder deskundige begeleiding. Om 14.00 uur is er in het Cultureel Cre atief Centrum poppenkast van Poppen theater Mijko uit Haarlem met het stuk "Lola de Stola" (6-12 jaar). Lola de Stola gaat over een operazangeres die last krijgt met de buren. Achter haar rug om beginnen de buren met een actie: Hola met Lola. Vanaf 15.30 uur is er film en video. In het Cultureel Creatief Centrum draait de film "Otto is een neushoorn" en in de bibliotheek kun je "Wild ba- bies" en "De dievenwereld van Afrika" op "grootbeeld-video" zien. Om plm. 16.00 uur zijn de activiteiten afgelopen. Meneer Regelbuurman van Lola de Stola. Ben Schröder. Ondanks de wat tegenvallende belang stelling, die volgens de organisatoren te wijten is geweest aan gebrekkige publiciteit, is de interculturele mani festatie die zaterdag j.1. werd gehou den een geslaagd evenement gewor den. Onder het motto "Noord-Oost- Zuid-West" traden vertegenwoordi gers van een drietal groepen van bui tenlanders en Soester organisaties die hun beiangen mede behartigen op een - ook door het goede weer - hartverwar mende manier voor het voetlicht. Dat gebeurde o.a. met een aantal kraampjes op het plein achter het Ar- tishockgebouw, waar de bezoekers (in de loop van de dag toch nog enige .honderden) konden kennismaken met allerlei informatie van het Turkse comité, het Marokkaanse comité, de Hindoestaanse stichting Nazeeb en van organisaties als "Vrouwen voor Vrou wen", de werkgroep Islam-Christen- dom, de stichting Jeugdzorg, het pro ject Alfabetisering en Educatieve Acti viteiten, het Samenwerkingsverband, etc. De openingstoespraak werd in drie ta len gehouden. Eerst door Halil Sert in het Turks, vervolgens door Roy Jagroep in het Hindostaans en tenslot te in het Nederlands door wethouder Frans Kingma van Welzijn. In de toe spraak wezen zij erop dat mensen die anders zijn of doen, vaak worden beschouwd als een gevaar voor de sa menleving. "Dat geldt ook voor mensen die uitgenodigd zijn om in ons land dat werk te doen waarvoor geen gegadig den meer waren te vinden. De als gastarbeiders binnengehaalden vor men nu een niet onbelangrijke etni sche minderheid." "In de geschiedenis is maar al te vaak gebleken dat alles wat er misgaat in een samenleving wordt toegeschreven aan een bepaalde groep uit de gemeen schap. Dat gebeurt ook nu met de economische teruggang. Een goedkope redenering moet daarbij dienst doen als bewijsvoering. Gevaarlijk De sprekers noemden zo'n situatie ge vaarlijk, en niet alleen voor de mensen die tot die minderheid behoren. "Het is zeker zo schadelijk voor hen die de meerderheid vormen, maar het levert hun een vlot excuus om zich aan de eigen verantwoordelijkheid te onttrek ken en belemmert ernstig het zoeken naar constructieve manieren om gerezen problemen op te lossen. "Het kan ook anders. Wie echt kennis neemt van andere culturen kan ontdek ken dat er andere mogelijkheden zijn om de werkelijkheid te beleven, dat er andere manieren zijn om met el kaar om te gaan dan die wij uit de eigen traditie kennen. Uitwisseling van cultuurvormen kan wederzijds ver ruimend werken en een bron van nieuwe inspiratie betekenen. Ontmoeting Volgens de sprekers gaat dat niet van zelf. "Daarvoor zullen wij ons moeten inspannen om te leren begrijpen wat de werkelijke waarden van een voor ons vreemde cultuur zijn. Het betekent ook dat het ervaren van de eigen cultuur als superieur aan die van een ander Eén van de hoogtepunten van de manifestatie: een gave demonstratie Turks volksdansen. onmogelijk als uitgangspunt kan die nen. In een echte ontmoeting van cul turen zal de een niet klakkeloos de cultuur-ervaring van een ander over nemen. Ook zal men van elkaar niet mogen vragen zich soepel en geruis loos aan te passen aan de eigen levens stijl." De sprekers uitten de verwachting dat, als men er echt in slaagt een veel vormige samenleving tot stand te bren gen, de uiteenlopende culturen die men erin tegenkomt elkaar zullen ver rijken. De bezoekers kregen 's middags een programma voorgeschoteld van films, volksdans en muziek, ook van de Eem- lander Blaaskapel. De moskee was ook open. Veel belangstelling was er voor de voorstelling door een Hindoe staanse danseres, de enkele fraaie klassiek Indiase dansen vertoonde. De manifestatie werd in de avond uren voortgezet met diverse optredens van Turkse, Marokkaanse en Hindoe staanse muziekgroepen. Theatergroep Zeno, een initiatief van Josée Ruiter en Hettie Blanken, i.s.m. de theaterunie, brengt op donderdag 17 oktober, 20.30 uur in het Cultureel Creatief Centrum in Soest (Willaert straat 49) "Eurydice" van Jean Anouilh. Anouilh is bij ons vooral bekend ge worden door zijn amusante toneelstuk ken: "De reiziger zonder bagage" en 'het dievenbal'". In 1941 schrijft hij zijn Orpheus-mythe en noemt hem "Eurydice". Het ver haal van de lyrische Orpheus die zijn geliefde Eurydice verliest, haar terug krijgt op voorwaarden dat hij haar niet mag aankijken en haar weer verliest omdat hij toch kijkt, is het verhaal geworden van een Orpheus die zijn Eurydice idealiseert uit afschuw door V.l.n.r. Josée Ruiter, Paul v.d. Kaarden, Frieda Pittoors, Wouter ten Pas. zijn onvolmaakte banale leven. Als hij haar door zijn drang naar waarheid weer verliest rust hem niets anders dan de dood. Het ideaal wat hij na jaagt, jaagt hem nu na en zal hem ver nietigen. Het is een oorlog van hartstochten, een verbijsterende confrontatie tussen ideaal en werkelijkheid, heden en ver leden, tussen Orpheus en Eurydice. Regie: Apostolos Panagopoulosdra maturgie: Bart Dieho; met Josée Rui ter, Frieda Pittoors, Paul van der Kaarden, Wouter ten Pas. Het nieuwe Cultureel Creatief Centrum van Soest, dat a.s. vrijdag officieel van start gaat, presenteert een reeks feestelijke manifestaties op uiteenlo pende terreinen van de cultuur. Om dit soort evenementen regelmatig te laten plaatsvinden zoekt coördinator Jan Heerkens kontakt met vrijwilli gers, die willen meewerken in één van de lokale werkgroepen die zich daarmee gaan bezighouden. De plannen voorzien in werkgroepen op het gebied van literatuur, exposities, concerten, film, kinderactiviteiten en theater/cabaret. Wie creatieve ideeën heeft en zich wil inzetten om mee te helpen aan manifestaties op één^an de genode terreinen kan zich bij de bestuursleden van het nieuwe centrum melden. Rijverbod Op de Ossendamweg hield de politie de 53-jarige automobilist L. L. uit Naar- den aan, omdat hij met ongedimde lichten bleef rijden. Nader onderzoek bracht aan het licht dat de man onder invloed was. Hij kreeg een rijverbod van acht uur. Bromfietser zwaar gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op de parallelweg van de Amersfoortsestraat in Soester- berg werd de 21-jarige bromfietser R. K. uit De Bilt zondagmiddag zwaar ge wond. Hij moest per ambulance worden overgebracht naar de Lichtenberg in Amersfoort met een gebroken been en zware inwendige verwondingen. Het on geluk gebeurde toen hij tegen de auto van de 19-jarige L.G. uit Huis ter Heide botste. De bromfiets en de auto werden zwaar beschadigd. Gestolen bromfiets terug bij eigenaar Op aanwijzingen van de eigenaar, de heer B. uit Soest, heeft de politie begin deze week een bromfiets teruggehaald van de 17-jarige G. L. uit Soest. Deze had het voertuig eind september in Amersfoort ontvreemd. Het motief daarvoor was de veronderstelling dat B. eerder de bromfiets van L. had ge stolen. hetgeen op een misverstand be rustte. L. deed afstand van de brom fiets. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Op zaterdag 12 oktober is er in de grote zaal van het nieuwe Cultureel Creatief Centrum in Soest (Willaertstraat 49) om 21.00 uur een tango en showavond. Voor deze avond heeft men een keur van succesvolle sfeermakers, gerou tineerde theaterdieren, beroemd door de "boulevard of broken dreams" we ten te strikken. Zij brengen een speciaal samengesteld programma. Met dans, theater en mu ziek zullen zij ervoor zorgdn dat hetb bloed sneller gaat stromen zodat de voeten wel van de vloer moeten! Nostalgie, romantiek, sentiment ver wondering en bewondering zullen zich met elkaar vermengen. U wordt ver wacht in de mooiste, fraaiste kleding die u in de kast heeft hangen in de stijl van de vijftiger jaren. Trek die aan en misschien wordt u wel het mooiste tango-paar van de avond. Kortom het wordt een avond waarva Kortom het wordt een avond waarvan u het zult betreuren als u er niet bij bent geweest. Het muziekensemble bestaat uit: Wouter Brave, die volgens kenners danst als een Argentijn, trots, langou reus en vol vuur, maar nog nooit in Argentinië is geweest; Martine Berghuys is zijn fraaie danspartner die zich vol overgave door hem laat lei den; Flip Janseneigenaar van het mooiste en meest autenthieke dans paleis ter wereld dat het pronkstuk van de Boulevard vormde, uiteraard lief hebber van de dans in al zijn vormen. Filmer, zanger en last but not least van deze avond ceremoniemeester; Pe ter Kuit, tapdanser van hoog niveau Dinsdag 15 oktober, 20.30 uur is er in het Cultureel Creatief Centrum in Soest (Willaertstraat 49) van bewegings theater te genieten. Voor de pauze is er solodans van Titia Royackers, Gig, met muziek van Michael Vatcher. De dans bestaat uit gedeeltelijk vast gelegde en deels geïmproviseerde dans- frases. Het duet tussen danseres en muzikant is eerder uitgevoerd in com binatie met een stuk voor 5 dansers. Titia Royackers maakt gebruik van zachtvloelend bewegingsmateriaal waarbij de aanzet van bewegingen vanuit verschillende lichaamsdelen plaatsvindt, door iemand wel eens "volkoren break-dance" genoemd. m Wouter Brave en Martine Berghuys. Na de pauze is er een voorstelling van het Danslab uit Amsterdam"De wee moed van een meid". Het stuk is tot stand gekomen op ini tiatief van Ria Higler en is een samen werking tussen musici, danseressen en een schilderes. Beelden, klanken, be wegingen en kleuren vermengen zich, wisselen elkaar af en worden tot een boeiend, expressief geheel. Daarbij speelt improvisatie en het creatieve vermogen van de kunstenaars op el kaar te reageren, een belangrijke rol. Donderdag 10 oktober, 21.00 uur: Filmhuis: 'Les nuits de lapleine lune" Scènes uit een verhouding, het mees terwerk van Eric Rohmer. Les nuits de la pleine lune is de vierde film die deel uitmaakt van de in 1980 gestarte serie Comédies et proverbes. Rohmer verbond er het volgende spreekwoord aan: "Wie twee vrouwen heeft, verliest zijn ziel - Wie twee hui zen heeft verliest zijn verstand." Deze door de regisseur zelf verzonnen spreuk heeft iets van een bezwerings formule. Een boekenwijsheid, want is het werkelijk zo erg om je ziel of je verstand te verliezen? Soms kan het toch heel heilzaam wer ken. In ieder geval een "modern" motto, in die zin dat de mensen zich te genwoordig egocentrischer zouden op stellen en dus eerder geneigd zijn be paalde dingen voor zichzelf op te eisen zonder al teveel kommernis over de konsequenties. Hoofdpersoon Louise is zo'n figuur. Met haar besluit een pied-a-terre voor zichzelf te verlangen (zij woont sa men) begeeft ze zich op glad ijs, dat realiseert ze zich ook. Haar drang te experimenteren met de grenzen van haar bestaan voeren ech ter de boventoon. Louise (Pascale Ogier) is een meisje met een enorme behoefte aan liefde, zij wil bemind worden. De omgang met vrienden is voor haar dan ook van le. vensbelang. Rond Louise zijn verschillende perso nages gegroepeerd, waarvan Rémi en Octave de belangrijkste zijn. De kracht van de film zit hem in de schijnbare eenvoud, waarmee Rohmer hun onderlinge verhouding schetst. Daarbij had hij een minder cliché- matige uitwerking voor ogen. Voor wie Rohmers eerdere films kent was dat ook wel te verwachten. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 4,-. Agenda: 17 oktober: "The times of Harvey Milk". De gloriedagen van de "gay. power" en "gay-pride", regie Robert Epstein. 24 oktober: "Las Princes". Geen groot se maar wel een uiterst aangename film. Regie Tony Gatlif 31 oktober: '"L Empire de la Passion", Een schoonheid van een film die heel sterk overkomt. Regie Nigisha Oshima. Filmhuis Artishock - tel. 02155-19577. Steenhoffstraat 46, Soest Kontaktpersoon: Pieter Henke - tel. 02155-12689. De grote internationale zebra vinken show die in de afgelopen week in "Vogelzang" - het gebouw van de Soes ter Vogelvrienden aan de Parallelweg - is gehouden heeft zeer veel belangstel ling getrokken. Volgens een schatting moeten enige duizenden mensen een kijkje hebben genomen op de tentoon stelling, de tweede in successie, die in Soest werd gehouden. De show werd vorige week donderdag avond officieel geopend door de heer W. Beekman uit Rotterdam, erelid van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers NBV. Het internationale karakter van de show kwam duidelijk tot uitdrukking in de 974 "inzendingen", als men de vogels zo mag noemen. Ook sommige prijzen vielen in het buitenland. De show was georganiseerd door de Nederlandse Ze bra vinkenclub, een onderdeel van de NBV. Omdat de tentoonstelling vorig jaar in Soest ook al zo'n groot succes was geweest werd besloten dit jaar Soest weer te kiezen. De oorspronkelijk uit Australië afkomstige zebravinken kregen onderdak in "Vogelzang" en een tijdelijke behuizing, die speciaal voor deze show bij "Vogelzang" was neerge zet. Zondag j.1. reikte de heer Mulder, voorzitter van de NBV, de prijzen uit aan de volgende winnaars Hoofdgroep 17, stammenM. Kraaijen- zang; enkelingen: J. Wigmore. Hoofd groep 18, stammen: H. Verlemann; en kelingen: E. de Bock. Bij de jeugd won A. Kanselaar en de heer De Bock uit België won ook de koppelprijs en de prijs voor de beste buitenlandse inzen ding. De afgelopen zaterdag op het terrein van de jubilerende De Savornin Loh- man basisschool gehouden bazar/markt heeft ruimschoots aan de verwachtin gen voldaan. Er was gehoopt op een bedrag van 2500,.-; het werd tenslotte bruto 3400,- Na aftrek van de bekende kosten die voor de baat uitgaan blijft er een mooi bedrag over om naar Ierland te sturen. Met een lekker zonnetje dat de aktivi- teiten die buiten plaatsvonden bescheen begon de dag al goed. En toen rond de klok van tien uur de -voorzitter van de Vereniging voor P.C. onderwijs in Soest een feesttaart chèque toespraak kwam brengen, kon het feest beginnen. Van aktiviteiten die plaatsvonden heeft u in de vorige editie kunnen lezen. Het geheel verliep in een gezellige sfeer en dankzij de inzet van velen was om zes uur "de boel weer aan kant". De oudercommissie en het schoolteam willen bij deze allen bedanken die er voor zorgden dat de actie een sukses is geworden. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Weekpr o gramma Donderdag 10 oktober: Op donderdag ochtend komen altijd heel trouw enkele vrouwen op de kinderboerderij. Zij ma ken prachtige dingetjes. Schilderijen, voorwerpen van klei; poppen, die ook schitterend aangekleed worden en nog veel meer. Voor alle duidelijkheid: dit is geen kursus. Zij kwamen vroeger ook al op de kinderboerderij toen er nog aktiviteiten voor volwassenen ge organiseerd werden. Toen die gestopt werden, hebben zij gevraagd door te gaan. Dit kan. Komt u ook? Het is van 9.30 -11.30 uur. Donderdag 10 oktober: is er weer de Dierenmiddag. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn vanaf 15.30 uur wel kom op het terrein. Zoals gewoonlijk gaan we ook deze week weer wat leuks doen met de dieren. Eerst gaan we met de ezelkar een ronde door de wijk ma ken. Als we terug zijn gaan we de die ren voeren en maken we de hokken even schoon, want dat komt er natuur lijk ook bij kijken als je zelf een dier hebt. En als eind van de middag gaan we knutselen. De leiding zal wat leuks probéren te vinden wat jullie kunnen maken en mee naar huis kunnen ne men. Vanmiddag komen Jaco en Silvia hun verjaardag hier vieren. Dat wordt dus een dubbel feest. Vrijdag 11 oktober: vandaag kun je weer heel veel leuke dingen op de kin derboerderij komen doen. We beginnen weer om 15.30 uur met de activiteiten en kinderen van 4 tot en met 12 jaar mogen voor vandaag hun groepje uit kiezen. Het muziekgroepje is er voor kinde ren van 8 tot en met 12 jaar. Op een leuke manier wordt uw kind wegwijs gemaakt met muziek. Je hoeft geen in strument te bespelen om bij het mu ziekgroepje te komen spelen. We gaan niet alleen maar muziek maken maar we gaan ook zelf instrumenten in elkaar zetten en nog veel meer anderen dingen. Maar dat hoor je wel als je eens langs komt. Het toneelgroepje: als je tussen de 4 en 8 jaar bent kan je samen met Veronica in het toneelgroepje "Ratjetoe" ko men. Jullie gaan een verhaal verzin nen en oefenen in het spelen om over een tijdje aan je ouders te kunnen la ten zien wat je allemaal kan. Het kinderrestaurant: vandaag is het de eerste keer dat we in het kinderres taurant wat gaan koken. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen zich hier voor opgeven. We beginnen tegen 16.00 uur met het koken. Als het eten klaar is, dat is om 18.00 uur, wordt de maaltijd opgegeten door iedereen die daar zin in heeft. Dit alles tegen een redelijke prijs. Niet vergeten je op te geven. Als je een kindertuintje hebt: ook van daag kun je nog wat groente eruit ko men halen. Zaterdag 12 oktober: vanaf 13.30 uur beginnen de activiteiten op de boerde rij voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Maar wat kun je komen doen? Er zijn vandaag twee verjaardagen die we gaan vieren. We gaan dierenmas kers maken. Verder kan je vanmiddag bij Tanja en Christien in het muziek groepje komen spelen. Je mag altijd bij de dieren gaan kijken. En natuur lijk gaan we ook weer koekjes bakken. Om 16.00 uur is de middag afgelopen. Dinsdag 15 oktober: omdat het deze week herfstvakantie is beginnen we al om 13.30 uur met de toneelgroep. We gaan vandaag een verhaal maken. We spelen hem een keer. Gaan ons verkleden en schminken en dan nog een keer helemaal achter elkaar spe len met een echt decor. Om 16.00 uur zijn we klaar en gaan we weer naar huis. Natuurlijk gaat in de herfstva kantie de peuter/ouderochtend gewoon door. Vanaf 9.30 tot 11.30 uur kunt u met de kleinen bij ons terecht. Woensdag 16 oktober: voor vanmiddag hebben we weer een heel spannend ver haal verzonnen. We vertellen hier lek ker nog niets over. Dan is het veel spannender als je die middag komt kijken. Ook vanmiddag beginnen we om 13.30 uur en kinderen van 4 tot en met 9 jaar mogen komen kijken. Na af loop van de voorstelling gaan we ook weer allerlei leuke spelletjes spelen, wat knutselen en dan is het vast al weer 16.00 uur dus tijd om naar huis te gaan. Biologische tuin Nog steeds kunt u groente komen ko pen uit de biologische tuin. Op dins dag, woensdag en vrijdag zijn we open van 10.00 tot 17.00 uur. En op donder dag van 10.00 tot 15.00 uur. Voor een schappelijke prijs koopt u een heerlijk en gezond maal. Komt u eens kijken en kopen zoals zovelen al deden. L«t op: Zoals de meeste kinderen wel zullen weten is er vanaf maandag 14 oktober herfstvakantie. Daarom heb ben we deze week andere openingstij den nl. we beginnen, alleen deze week, met de activiteiten om 13.30 uur en ze eindigen om 16.00 uur. Verder wor den de activiteiten wat meer uitge werkt en misschien wordt er voor die middag wel een extra verrassing be dacht. Maar dat hoor je nogwel. In ieder geval tot ziens.

Soester Courant | 1985 | | pagina 12