m s Eerste bloemschik-boek van Gerrit en Simone Post voor loco-burgemeester Plomp 'Kwetternest' - peuters onder dak in nieuwe speelzaal bij Kinderboerderij i d'OudëEnghe Invaliden-visplaatsen officieel in gebruik Bibliotheek-filiaal in Dorpshuis Soesterberg wordt opgeheven Vluchtelingenweek 1985 WOENSDAG 9 OKTOBER 19»*" SOESTER COURANT PAGINA 19 I bareetcafe Bingo-avond in 'De Vangrail' Oefening op vliegbasis Constantijn jarig Zaterdag 'Warme Bakkersloop' in Soest Eén miljoen Bondsspaarbankkalenders cadeau Postiljon en Insingerschool: renovatie in 1987 College komt in november met standpunt over omstreden bestrijdingsmiddel Loco-burgemeester drs. G. Plomp heeft zaterdagmiddag het eerste exemplaar aangeboden gekregen van het boekje "Bloemschikken stap voor stap" van de bekende Soester Bloem - sierkunstenaars Gerrit en Simone Post. Dat gebeurde tijdens een officiële bij. eenkomst in het huis van de familie Post aan de Noorderweg, waar uitge ver Kien Meijer van de firma Zomer Keuning uit Ede het boekje ten doop hield in aanwezigheid van een aantal genodigden. De heer Meijer kenschetste het echtpaar Post als "een bijzonder stel mensen met een uitgesproken gevoel voor mooie dingen" die ook graag an deren laten delen in wat zij te bieden hebben. Hij merkte op dat het boek daardoor een meer dan alleen com merciële waarde heeft: "Een goed boek spreekt je aan door de mensen die erachter zitten." Hij noemde het boek perfect en door zijn opzet uniek, vooral door de verdeling in duidelijke instruc tie-tekeningen en de "receptuur". De heer Plomp aansprekende in diens kwaliteit van wethouder van economi sche zaken noemde hij het vooral inte ressant dat het boek vanaf volgende week voor 19.90 gulden in de boekhan del te koop is. De heer Plomp merkte op dat Soest trots mocht zijn met inwoners als Ger rit en Simone Post, die hij met de ver- schijning ervan van harte feliciteerde. Het deed hem plezier dat de "produk- ten" van de cursussen bloemschikken, waarmee het echtpaar Post in Soest en omgeving veel furore heeft gemaakt, in het boek waren terug te vinden. De vergelijking met een kookboek ging tot i op zekere hoogte wel op, aldus de heer Plomp, zij het dan dat het voorwerk in beide gevallen wat lang kan duren, maar het "savoureren" van het produkt in tijd heel anders uitvalt. "Het duurt maar kort om een maaltijd op te eten, maar van deze vormen van bloemsierkunst kun je veel langer ge nieten." De uitdrukking "geuren en kleuren" is inderdaad van toepassing op het boek, vond de heer Plomp, die in Soest veel interesse voor "Bloemschik ken stap voor stap" verwachtte en be loofde het thuis op een "inspirerende" plaats neer te leggen. Uitgever Rien Meijer overhandigt de heer Plomp het eerste exemplaar. De heer Gerrit Post sprak tenslotte een kort dankwoord tot de genodigden die direct of indirect bij de totstandkoming betrokken waren geweest. Na de offi ciële bijeenkomst volgde nog een "open huis" voor (oud)cursisten en andere belangstellenden. Met veel feestelijk vertoon in zaterdag morgen j.1. het nieuwe onderkomen van de peuterspeelzaal "Het Kwetter- nest" in Overhees in gebruik genomen. Dat gebeurde in het bijzijn van zowat alle 60 peuters die de speelzaal - in wisselende groepen - bevolken, een groot aantal ouders en een aantal ge nodigden onder wie Welzijnwethouder Frans Kingma en de raadsleden Lydia Meijer, Ans Greefhorst en Jan Visser. De nieuwe speelzaal is in een tijdsbe stek van enkele weken verrezen op de plaats van de oude stal van de Kinder boerderij "De Vrije Teugel" aan het Vedelaarpad, nadat hij tot aan de va kantie was gevestigd in het voormalige dorpshuis de Borg aan de Willaert- straat. Daar konden de peuters echter niet blijven in verband met de over gang van de stichting Artishock naar de Borg en de totstandkoming van het nieuwe Cultureel Creatief Centrum. De officiële opening gebeurde met de onthulling van een bord met het nieuwe embleem van "Het Kwetternest" - drie eendjes - door Willemijn Steentjes, een "oud-peuter", wier moeder het bord had ontworpen, evenals het vorige. De kinderen lieten vanaf het veld voor de nieuwe speelzaal een groot aantal ballonnen los, nadat ze eerder op de kinderboerderij een poppenkast-voor stelling hadden gezien. Corry Oversier, voorzitter van de Stich ting Peuterspeelzalen, sprak een woord van dank aan de "politiek" in de per soon van wethouder Kingma en ande ren, die tenslotte toch een duidelijke keuze hadden durven maken bij de realisering van de peuterspeelzaal. "Soms wint nuchtere duidelijkheid het ook wel eens van die ingewikkelde politiek'aldus Corry Oversier. Zij refereerde daarbij aan de proble men voor de speelzaal, die na de ver drijving uit de Borg aanvankelijk een schoollokaal in de r.k. basisschool de Wegwijzer had aangeboden gekregen. De gemeenteraad stelde uiteindelijk na nogal wat vijven en zessen toch een krediet van 95.000 gulden beschik baar voor de nieuwe huisvesting van "Het Kwetternest" op het terrein van de Kinderboerderij, waar de speelzaal het seizoen onlangs ook begon. Namens het bestuur bood Corry Over sier de beide leidsters van de speel zaal, Anneke Acosta en GIna van Del- den, bloemen en een koffiezetapparaat I aan. Rozen waren er ook voor Leo van den Berg, directeur van de Kinder- I boerderij, voor zijn onschatbare mede- I werking, aan vrijwilligster Mieke Ter- vooren, aan de oud-voorzitter van de oudercommissie Ineke Spijker en aan 9 haar opvolger, Kees Berkhof. Ook wa ren er rozen voor alle ouders die op een of andere manier hadden meege holpen bij het in orde brengen van de nieuwe speelzaal. De leiding van de speelzaal is buiten gewoon content over de uitstekende sa menwerking met de Kinderboerderij, zo blijkt in een kort vraaggesprek met voorzitter Corry Oversier naar aanlei ding van de opening van "Het Kwetter nest", "We zijn Leo van den Berg veel dank verschuldigd voor de genoten gastvrijheid, vooral toen we net voor de vakantie alle spullen uit de Borg hier naartoe moesten overbrengen. Dwars gelegen Die verhuizing had nogal wat voeten in de aarde en de Stichting Peuterspeel zalen heeft lange tijd in onzekerheid verkeert over de uiteindelijke afloop. Met name het weinig gelukkige aanbod van het Wegwijzer-lokaal viel het be stuur nogal rauw op het dak. "We heb ben diverse gesprekken met de wet houder gevoerd, waarin we behoorlijk dwars hebben gelegen. Die ruimte was immers volstrekt ongeschikt. We heb ben wel een kijkje genomen in de Weg wijzer, maar het stond voor ons al snel vast dat dit een onhaalbare kaart zou zijn." "Uit de Borg, best!" was de reactie van het peuterspeelzalenbestuur, mits er een fatsoenlijke andere ruimte gevonden zou worden. Pas in een vrij laat stadium ontstond het idee om de speelzaal onder te brengen in wat tot dusver de stal van de Kinderboerderij was. Daar heeft de stichting inmiddels geen spijt van, want niet alleen door het fraaie gebouw zelf, maar ook door de boerderij-entourage eromheen, is "Het Kwetternest" zeker een van de aardigste en gezelligste speelzalen van Soest, al is er formeel geen relatie met de Kinderboerderij. Corry Oversier beschouwt de totstand koming van de nieuwe speelzaal als een overwinning van de stichting en een verstandige keuze van de gemeen teraad. "Zo blijkt dat je toch nog wel eens wat bereikt zonder politiek gekon kel, maar met je gewone boerenver stand. Er is tevoren wel gezegd dat 't Bij de opening lieten de peuters tientallen ballonnen het luchtruim kiezen. ons toch niet zou lukken, maar wij hebben ons op het standpunt gesteld: hoe weet je dat je 't niet voor elkaar krijgt? We zijn blij dat de politiek deze keuze heeft willen doen. Er is tenslotte een gigantisch aantal peuters in deze wijk." Met voldoening stelt Corry Oversier vast dat "Het Kwetternest" na de herfst vakantie alle vier de middagen ook open zal zijn. "Dat hebben we nooit durven dromen, al hebben we wel al tijd geroepen dat het erin zat. Met het nieuwe "Kwetternest" beschikt de stichting over een speelzaal die weer jaren meekan. "Het is iets blij vends, en dat wilden we graag. Eén van de redenen waarom we dwars zijn gaan liggen bij het voorstel voor de Wegwijzer was juist dat dat slechts een tijdelijke oplossing was. Klein bedrijfje Corry Oversier maakt duidelijk dat het onderhandelen met het gemeentebe stuur een grote druk op de vrijwilli gers heeft gelegd. "Het is eigenlijk te dwaas dat de mensen soms een vrije dag moesten opnemen omdat er met de gemeente overlegd moest worden." De stichting Peuterspeelzalen is met haar vijf bestuursleden, veertien leid sters en een flink aantal vrijwilligers - dikwijls meisjes die net een KNO-op- leiding achter de rug hebben maar nog geen vaste baan hebben kunnen vin den - net een "klein bedrijfje", aldus Corru Oversier. In dat verband brengt ze nog graag onder de aandacht dat de stichting op zoek is naar een eerste en een tweede penningmeester. Wie belangstelling heeft kan daarvoor kontakt opnemen met het bestuur. A.s. zaterdagavond is er m "De Vang rail", Nachtegaalweg 8c, weer een bin go-avond. Aanvang 19.30 uur. Iedereen vanaf 17 jaar is van harte wel kom. Jongeren dan 17 jaar onder bege leiding van hun ouders/verzorgers. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor/11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 9 oktober Paprika schnitzel Donderdag 10 oktober Osselap garni Vrijdag 11 oktober Kippelevertjes in Madeirasaus Maandag 14 oktober Wiener schnitzel Dinsdag 15 oktober Tartaar met ui Woensdag 16 oktober Haaskarbonade Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Op de vliegbasis Soesterberg is sinds dinsdag j.1. een gecombineerde oefening gaande voor het personeel van de vlieg basis en het 32ste Tactical Fighter Squadron van de Amerikaanse Lucht macht. Deze oefening duurt drie dagen en zal donderdag 10 oktober in de na middag worden beëindigd. De mogelijkheid bestaat dat vliegtuigen andere dan de gebruikelijke aanvlieg routes nemen en dat 's avonds wordt doorgevlogen. Voor de bewoners in de directe omge ving van de vliegbasis zal de beproeving van het luchthoorn-waarschuwingssys- teem hoorbaar zijn. Z.K.H. Prins Constantijn wordt vrijdag 11 oktober 16 jaar. Vorige week zijn de visplaatsen, spe ciaal bestemd voor minder-validen en aangelegd langs de grote vijver aan de Koningsweg ter hoogte van de hockey velden, officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde in aanwezigheid van een aantal officials van het Bentinckfonds en de hengelsportvereniging De Snoek baars. De visplaatsen hebben bijzondere voorzieningen gekregen op het gebied van toegankelijkheid en ruimte. Een hekwerkje voorkomt ongelukken door dat bijvoorbeeld een visser met zijn rolstoel in het water zou rijden. Bij de visplaats horen ook drie gereserveerde invaliden-parkeerplaatsen, die onder deel uitmaken van de parkeerplaats bereikbaar. van de hockeyvelden. De visplaatsen zijn via die parkeerplaats bereikbaar. Ook bij de vijver achter de Kinderboer derij in Overhees, aan het Tromsla gerpad, zijn de visplaatsen in overeen stemming gebracht met de meest ac tuele verlangens op dit gebied. De gemeente Soest verzorgde de aan leg. De kosten worden gedeeld door het Bentinckfonds en De Snoekbaars. Met de aanleg is een bedrag gemoeid van in totaal 8500 gulden; 6000 gulden voor de visplaatsen aan de Koningsweg; 2500 gulden voor die aan het Trompslager- pad. De beide instanties gaan er wel van uit dat de gemeente het onderhoud van de visplaatsen op zich neemt. Op de foto de dames J. H. W. de Gooyer en J.ten Cate, bestuursleden van het Bentinckfonds, de heer R.Reinders, voorzitter Bentinckfonds, de heer M.Mosk en de heer G. v.d. Hoef, resp. voorzitter en bestuurslid van de Snoek baars, en de heer L. Terlouw van de gemeente Soest. Bibliobus gaat ook Soest-Zuid bedienen "In feite verandert er niets. Ik verzeker u dat wij in Soest drie ves tigingen zullen behouden, alleen één ervan komt op vier wielen te staan," aldus reageerde wethouder Kingma (PvdA) vorige week lakoniek in de commissie Welzijn op de opmerking van Adriaan Pothuizen (D'66), die ci teerde uit de begroting 1985 van de bi bliotheek waarin staat dat "het beleid gericht is op instandhouding van drie vestigingen in de gemeente". Pothuizen stelde voor niet op de voor stellen van de bibliotheek in te gaan al vorens meer informatie is verkregen. Hij wilde met name inzage hebben in de rekening 1984 van de bibliotheek, die vóór 1 april 1985 bij de gemeente had moeten zijn ingeleverd. De wethouder wees de commissie erop dat het bibliotheek-bestuur een autono me stichting is, die mag beslissen wat ze wil, en dat de rekening inmiddels in het bibliotheek-bestuur is behandeld. Ans Greefhorst (CDA) vertelde dat binnen haar fractie "grote verontrus ting" was ontstaan over de bibliotheek voorziening in Soesterberg. "Voor de zoveelste maal moet Soesterberg con stateren dat het in het gemeentelijk beleid eigenlijk maar "een onderge schoven kindje is". CDA-collega Van Brummelen zweeg in alle talen want hij is als bestuurslid van de bibliotheek - afgevaardigde van de raad, evenals Ankie Nolen (VVD) - net als wethouder Kingma, akkoord ge gaan met de opheffing. Bibliobus Volgens een rondschrijven (28 septem ber) van de penningmeester van het bibliotheekbestuur aan alle Soesterbergse leden wordt het filiaal in het Dorpshuis opgeheven en gaat er een zogenaamde bibliobus rijden met 13.000 boeken, net als in Amersfoort. Die bus zal ook Soest-Zuid gaan be dienen. "Het is opvallend dat zo'n brief onder tekend wordt door de penningmeester en niet door de voorzitter," aldus Ans Greefhorst. De brief vermeldt dat het ledental in Soesterberg is teruggelopen van 1700 naar 1200 en dat het aantal uitleningen is verminderd van 63.500 naar 48.000. Een gevolg van de nieuwe maatregel is dat er bij de bibliotheek nu geen ge dwongen ontslagen zullen plaatsvin den. De leeszaalfunctie zal ergens anders worden ondergebracht. In dit verband is al sprake geweest van 'De Drie Eiken". Wethouder Kingma wees erop dat er nu weer mogelijkheden ontstaan in het Dorpshuis om daar bijvoorbeeld een afdeling van de gemeentesecretarie onder te brengen en/of een politiepost te creëren. Ook het Jeugdwerk krijgt opnieuw kansen, omdat inmiddels ge bleken was dat voor de opvang van de oudere jeugd weinig ruimte bestond in het Dorpshuis vanwege de toegenomen activiteiten. De welzijnswethouder heeft onlangs een gesprek gehad met het Dorpshuis bestuur en binnenkort zal met met plannen op tafel komen. Ut tot en met 18 oktober: De Vluchtelingenweek wordt georga niseerd door Stichting Vluchteling, een samenwerkingsverband waarin o.m. de kerkgenootschappen, het Hu manistisch Verbond, de vakbewe ging, de werkgeversorganisaties, het Nederlandse Rode Kruis en de Neder landse Vrouwen Raad vertegenwoor digd zijn. In een aantal provincies is besloten de vluchtelingenaktie te richten op een konkreet en aasprekend doel. Dat is ook het geval in de provincie Utrecht. In de herfst van 1979 zochten 200.000 vluchtelingen uit Cambodja asiel in Thailand, omdat zij geen vrede had den met de komst van de nieuwe Vietnamese machthebbers in hun land. Deze Cambodjaanse vluchtelin gen kwamen in zeer slechte conditie in Thailand aan. Dankzij toegesnelde internationale hulp kon inmiddels een belangrijk deel emigreren. Een minderheid slaagde er niet in te emigeren. Deze mensen zijn onder gebracht in het kamp Khao I Dang, dichtbij de grens met Cambodja. Het is een met prikkeldraad omgeven kamp, bewaakt door Thaise militai ren. Khao I Dang vervult een dubbele functieenerzijds herbergt het vluch telingen die afgewezen zijn voor emi gratie, anderzijs vangt het nieuwe vluchtelingen op die met grote risi co's nu nog Cambodja verlaten en door de Prikkeldraadversperring heen Khao I Dang weten te bereiken. De meeste vluchtelingen zijn jonge mensen. Naast onderwijs is er grote behoefte aan vakopleidingen en pro gramma's die vrouwen en meisjes bezigheid verschaffen. Wie een vak opleiding met succes heeft doorlopen, vergroot zijn emigratiekansen. Deze vakopleidingen beslaan een breed terrein: verpleegster, een groot aan tal technische beroepen, tuinbouw, pottenbakker enz. In de provincie Utrecht is besloten de Vluchtelingenaktie te richten op de vakopleidingen. Deze worden gegeven door een aantal partikuliere hulporganisaties, met wie Stichting Vluchteling werkkontakten onder houdt. Met het Utrechtse projekt wordt beoogd gedurende een periode van twee jaar is dat een bedrag van (tö) 3300 vluchtelingen per jaar, meest jonge mensen, financiëel veilig te stellen. Dit vergt jaarlijks een bedrag van bijna 500.000,-. Over een periode van twee jaar is dat een bedrag vn bijna één miljoen gulden. Naar schatting kost het 150,- om één vluchteling zo'n opleiding te geven. Dit bedrag is laag omdat het werk in handen ligt van vrijwilligers die geen salaris maar slechts zakgeld ontvan gen. De vakopleidingen staan onder voortdurende controle. De uitvoerende organisaties rapporteren regelmatig aan Stichting Vluchteling. Op dinsdagavond 15 oktober zendt de NCRV—televisie een programma uit waarin het Utrechts project speciale aandacht zal krijgen. Informatie materiaal over de actie is verkrijg baar bij de Rabo-banken, het ge meentelijke INFO-centrum en de vestigingen van de Openbare Biblio theek. In de kantoren van de Rabo-bank in Soest en Soesterberg staan bussen, waarin u uw bijdrage kunt depone ren. Openingstijden: 9.00-17.00 uur; vrij dagavond ook van 18.30-20.00 uur. U kunt uw bijdrage ook storten op de re kening van de Rabo-bank met ver melding: Vluchtelingenhulp. Nummer van de bank: 35.99.70.001. Het gironummer van de bank is: 212775. Eventueel kan men ook rechtstreeks! storten op giro 999 van de Stichting Vluchteling, Den Haag. Drie vooraanstaande inwoners van Soest bevelen het Utrechts project van harte aan: Mr. P. Scholten, burgemeester W. G. Hilhorst, directeur Rabo-bank D. Hoekstra, oud-wethouder. Ter gelegenheid van de Week van het Brood, organiseren de Soester warme bakkers in samenwerking mer de A.V.Pijnenburg, aanstaande zaterdag 12 oktober een "Warme Bakkersloop". Om half drie vindt zaterdag de start plaats op de atletiekbaan van de A.V.Pijnenburg aan de Wieksloterweg hoek Dolderseweg (einde Bos straat). Men heeft de keus uit 2. km en 4 km en 8 km. De 8 km is een wedstrijdloop waar iedereen aan kan deelnemen. De 2 km en 4 km gaan precies om half drie van start en de 8 km lopers om drie uur. Iedereen - ongeacht de te lopen afstand - krijgt een speciale herinnering en een krentebol. Bij de wedstrijdloop zijn er daarnaast nog 10 krentebroden voor de eerste tien dames en 30 krentebroden voor de eerste dertig heren. De inschrijfkosten voor elk afstand bedragen twee gulden. Inschrijven kan men vanaf half twee op het atletiekcomplex. De week van het brood 1985 staat in het teken van de sport. Wie aan sport doet, of dat nu lopen is of voetballen of volleyballen, wil zijn lichaam in goede konditie houden. Juist brood bevat de hoognodige stoffen om dat te bewerkstelligen. Alle Soester warme bakkers roepen dan ook iedereen op die, "aan bewegen doet" zaterdag naar de atletiekbaan van de A.V.Pijnenburg te komen om deel te nemen aan de Soester Warme Bakkers-loop. Al vele jaren brengt de Bondsspaar bank Midden Noord en Oost Nederland in de Wereldspaarweek de spaarbank- kalenders uit. Ook in de komende Wereldspaarweek, die duurt van 14 tot en met 18 oktober, zal op elk spaar bankkantoor de kalender voor 1986 verkrijgbaar zijn. Eén miljoen kalenders zijn gedrukt, die in de Wereldspaarweek aan cliën ten cadeau worden gedaan. De tekeningen die de kalender sieren, dertien in getal, zijn gemaakt door de in Leusden woonachtige tekenares Francien van Westering. Bij het teke nen maakt zij uitsluitend gebruik van kleurpotloden. De kalender voor 1986 heeft als thema "Kinder-' dier- en spaarplezier". Francien van Westering verstaat de kunst kinderen en dieren welhaast levensecht op het papier te zetten. Bovendien hebben de tekeningen een rijk kleurengamma. De kalender be gint met november 1985, dat is handig, want men kan hem direct ophangen. Om het sparen nog meer te bevorde ren, krijgen nieuwe cliënten die in de Wereldspaarweek een spaarrekening openen, met een eerste storting van minimaal ƒ.25,- een premie van ƒ.7.50 cadeau. Het thema "Kind en dier" vinden we naast de kalender terug in de fotowed strijd, die de spaarbanken organise ren. Dit in samenwerking met de gehele Nederlandse fotohandel en de Stichting Amateurfotografie. Spelre gelfolders zijn bij alle kantoren ver krijgbaar. Vanaf 14 oktober tot medio januari 1986 kan ieder zijn of haar foto('s) van kind en dier inleveren en zo meedingen naar één van de aantrek kelijke prijzen. Als de minister het goedkeurt zal de protestants-christelijke basisschool "De Postiljon" (1959) in Soesterberg in 1987 in één gebouw worden onder gebracht. Thans is de school verdeeld over twee lokaties in de Gen. Winkel manstraat en aan de Gen. Spoorstraat. Op 1 augustus 1985 telde de school 150 leerlingen. Door de uitbreiding van 145 woningen in Soesterberg de komende jaren verwacht men dat de school ge noeg levenskansen heeft. Na realise ring van bedoelde verbouwing zal de integratie tussen de voormalige kleu ter- en lagere school in bouwkundig opzicht volledig zijn. Insingerschool ue iweeue scnooi die door het gemeen tebestuur geplaatst zal worden op het "huisvestingsoverzicht 1987-1989" is de prot. chr. Insingerschool (1909) in Hees. Het bestuur van deze school heeft een uitgebreide lijst van onder- houds- en verbouwingsactiviteiten in gediend bij de gemeente tot een bedrag van 637.053,- exclusief BTW. Met de uitbreiding van Overhees 3 en 4 verwacht onderwijswethouder J. L. Menne (CDA) dat deze school goede kansen heeft te blijven bestaan. Pas nadat de minister is akkoord gegaan met het huisvestingsoverzicht zal de gemeenteraad het verzoek bereiken een krediet beschikbaar te stellen. De onderwijscommissie ging vorige week met de planning akkoord. In november zal voor het eerst in het openbaar worden gesproken over de kwestie van het spuiten van bestrij dingsmiddelen in de natuur. Gebleken is dt in de Soester gemeentebossen nogal royaal omgegaan is met het chemische middel "Roundup", ter bestrijding van vogelkers of prunus. In afwachting van een onderzoek is het spuiten door de gemeente voorlopig ge staakt. Zodra het rapport van de Algemene In spectie Dienst (AID) van het ministerie van landbouw verschijnt, zal het Colle ge dit bespreken. Wethouder drs. J. Th. Oudemans van milieu zal daarna de zaak ter sprake brengen in de commis sievergadering Bedrijven van novem ber. Op de vraag van Jan Visser (Progres sief Soest) of de raadsleden de videofilm mogen zien die door de politie in het kader van het onderzoek door justitie is gemaakt, antwoordde burgemeester Scholten dat zij zich beter ter plaatse op de hoogte kunnen stellen van de situatie.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19