■SSE3I Esssni Kinderbraderie in 'Hartje-Zuid' m B.D.C. AV Pijnenburg werd 6e op nationale wedstrijd (P.V.S-B.j] WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 22 Voor alle kinderen van Soest G.S. eens met Soest over verblijfsrecreatie Natuurbad Zaalprogramma René Wassenaar kampioen bij de Specials AUTOCROSS AV Pijnenburg slaat goed figuur op N.K. 4 x 15 km ATLETIEK ATLETIEK Schaak en Scheur naar Nice Selby omzeilt lastige klip BDC start competitie met nederlaag HANDBAL Sportkopij DAMMEN Wisselende resultaten vanDVSB Prima resultaten King's Road Riders Heren MHC Soest op weg naar kampioenschap HOCKEY Jvvande Brakel Zoon generaalkampioen 1985 bij P.Y. 'De Zwaluw' Soest DUIVENSPORT P. Limper en E. Kasius winnaars koppelwedstrijd De Snoekbaars W i Sa Op 16 oktober, 's middags vanaf één uur, staat "Hartje-Zuid" weer in de bra derie-sfeer. Maar dan wel een speciale braderie een straatmarkt voor kinderen t/m 12 jaar. Alle kinderen die dat willen, krijgen een eigen stukje aangewezen, waar ze met hun spulletjes kunnen gaan staan of zit ten. Braderie of markt? "Hartje-Zuid" vindt eigenlijk dat alles mag. Markt mag, dus alles verkopen wat je wilt: speelgoed dat je niet méér wilt of dingen die je zelf hebt gemaakt, zoals bloemstukjes, mooie tekeningen, vaasjes en potjes, bloemen, zelfge maakte sieraden, postzegels en noem maar op. Op een braderie is het ook leuk iets te verkopen dat je kunt eten of drinken: zelfgebakken koekjes of limonade zullen zeker goed van de hand gaan. Misschien kun je zelf popcorn maken of kleine zak jes met noten verkopen. Je zult zien dat je goede zaken doet. Denk er zelf maar eens over na en je vindt vast iets heel leuks om te doen. En wanneer je dan wat centjes hebt ver diend ga je natuurlijk bij de anderen kij ken of er nog wat voor jou bijligt dat je graag wilt kopen. Je kunt het natuurlijk ook ruilen met iets wat je zelf hebt. Het is de bedoeling dat het een gezellige boel wordt, zoals we dat in "Hartje- Zuid" gewend zijn. In het winkelcen trum zullen we de muziek een klein beetje harder zetten. Nog leuker zou het zijn als je zelf wat muziek kunt maken. Neem je muziekin strument en laat de bezoekers horen wat je kunt, en vergeet vooral je hoed of pet niet, want waar moeten anders de stuivers, dubbeltjes en kwartjes in die je daarmee verdient? En kun je geen instrument bespelen, dan neem je gewoon je transistorradio of cassette-recorder. Natje en droogje Natuurlijk zullen er genoeg kinderen zijn die iets te eten of te drinken verko pen, maar toch krijgt iedere deelnemer van "Hartje-Zuid" ook wat te eten en te drinken angeboden. Je staat altijd er gens voor één van de "Hartje-Zuid"- winkels, zodat als je wat nodig hebt of wat wilt weten, je daar altijd naar bin nen kunt gaan voor hulp. Nodig iedereen uit! Als je wilt verkopen heb je uiteraard kopers nodig. Vraag daarom aan ieder een die je kent om op woensdagmiddag naar "Hartje-Zuid" te komen. Vaders en moeders, tantes en ooms, buurvrouw een buurman, vriendje en vriendinne tjes, neefjes en nichtjes en natuurlijk de juffrouw of de meester van je school, ze zijn allemaal welkom. Je hoeft je niet vooraf op te geven; je komt gewoon woensdagmiddag 16 okto ber om 1 uur naar "Hartje-Zuid" en je zoekt een goede plek voor je handel of aktiviteit. Neem zelf een tafeltje mee of leg je spullen gewoon op de stoep. Een klein stoeltje voor jezelf om op te zitten is ook makkelijk. Voor de ouders Veiligheid voor alles gaat hier natuur ook op. "Hartje-Zuid" zal er voor zorgen dat er voldoende begelei ding is door volwassenen. Een verzoek aan de oudersbreng uw kinderen naar "Hartje-Zuid", zodat u weet waar ze zit ten en overtuig uzelf ervan dat ze goed verzorgd zijn. Spreek ook met ze ai waar en wanneer ze weer worden opge haald. "Hartje-Zuid" neemt aan dat ook u uw rondje langs de deelnemers zult maken. Gedeputeerde Staten staan achter het standpunt van de gemeente Soest heeft ingenomen over de verblijfsrecreatie bij het Soester Natuurbad. Dit houdt in dat het aantal te bouwen bungalows wordt gehalveerd tot 75 en het aantal studio's (appartementen in één ge bouw met twee verdiepingen) wordt vergroot. Het ruimtebeslag wordt daardoor aanzienlijk verminderd ten opzichte van het oorpronkelijke plan. Zo hoeft er minder bos te worden ge kapt en kan het scoutingterrein blijven bestaan. Restaurant Gedeputeerde Staten hebben geen be zwaar tegen het verbouwen van het restaurant aan de Soesterbergsestraat 188 in Soest, voorzover het geen uit breiding van de capaciteit van het res taurant betreft. Omdat door capaci teitsvergroting de aanleg van een par keerterrein aan de overzijde van de weg nodig zou zijn, hebben G.S. daar goedkeuring aan onthouden. De aanleg van het perkeerterrein is volgens G.S. ongewenst, omdt er op de provinciale weg een gevaarljke situatie bij het o- versteken zou ontstaan. Voor de aanleg van het parkeerterrein is de gevraagde verklaring van geen bezwaar dan ook niet afgegeven. O Handbal vereniging Meisjesadsp. 2 Voice-BDC2,18-3 Jongenspup. BDC-Celeritas, 24-1 Welpen 2 BDC 2-HVNO, 0-2 Meisjesadsp. 1 BDC 1-UHV Sport 23-0 Jongensadsp. 1 BDC 1-BHC, 32-3 Damesjun. 1 BDC 1-UDSV gestaakt Damessen. 1 BDC 1-DJK, 7-9 Herensen. 1 BDC 1-DSO, 13-21 Damesjun. 2 Amersfoort-BDC 2, 7-9 Meisjespup. Fidelitas-BDC, 5-3 Damessen. 2 Amersfoort 4-BDC 2, 5-20 Herensen. 2 Amersfoort 2-BDC 2,11-13 Herensen. 1 V.d.Voort/Quintus-BDC 1, 15-12 Oefenprogramma Beukendal Zondag 13 oktober: 10.00 uur Meisjespup. BDC-Limvio 10.45 uur Meisjesadsp. BDC 2-Laren 2 11.45 uur Damesjun. 1 BDC 1-A'foort 12.45 uur Meisjesadsp. 1 BDC I-Laren 1 13.45 uur Jongensadsp. 1 BDC 1-BDC heren junioren Competitie eerste divisie 15.00 uur Herensen. 1 BDC 1-Sittardia 2 Zaterdag 5 oktober j.1. heeft Autocross team CTS uit Soest haar 5e en tevens laatste competitiecross verreden op de baan van de "Flintstoons" in Bidding huizen. Het werd een zeer spannende wedstrijd, omdat er nog zeer veel mo gelijk was. Zoals altijd werd er ook nu weer het eerst met de damesklasse gestart. Linda Hop nam drie keer de kopstart. Ze stond deze niet meer af. Zij werd eerste, tevens werd zij ook kampioen van 1985. Tweede werd Sylvia Hogen- berg, en derde de Soesterse Francis Hesterman. Hierna kwam de 1300 cc klasse aan de start. Piet Aurik maakte in de eerste bocht na de start een koprol, kwam op zijn wielen terecht en reed weer door en werd in deze manche zesde. De eindzege van deze dag was voor Marco Gijzen. Tweede werd Teus I» René Wassenaar, de kampioen van 1985. Gijzen hij werd tevens kampioen 1985. Derde werd Waiter Zwanenuuig. Een week geleden schreven we dat Hans Tammer in de 1300 cc klasse werd gediskwalificeerd voor het hele jaar. Dit is foutief en de schorsing golg al- Dit is foutief en de schorsing gold al leen voor deze wedstrijd. Ook kwam weer de Special klasse aan de start. In de finale stonden er negen cross wagens aan de start. Na een valse start ging het goed en nam Herrijk Hop de kopstart en stond deze niet meer af, enkele tientallen meters daar achter eindigde als tweede Erwin Sukkel, der de werd Anton Daatselaar, vierde Re né Wasselaar, die ook tevens kampioen 1985 werd. Als vijfde eindigde Martin Kroon. De CTS houdt op 29 november a.s. haar jaarlijkse ledenvergadering in de Rank aan de Soesterbergsestraat. Deze vergadering begin om 20.00 uur en ieder die meer wil weten over Auto crossteam CTS is van harte welkom. t Op deze foto het Pijnenburg meisjes- estafetteteam 4 x 100 meter dat in Vught 6e werd van Nederland. V.l.n.r. Ester van de Bolt, Angelique van Oostrum, Marian van de Broek en Petra Burger. De atletiekvereniging Pijnenburg groeit. De nieuwe accom- mgdatie heeft hiermee alles te maken. AV Pijnenburg heeft voor iedereen in het gezin wel wat, of het nu om recrea tiesport, lange afstandslopen o) wedstrijdatletiek gaat. Voor jong en oud vanaf 6 jaar zijn er grote mogelijk heden. Inlichtingen 1861(1. Zondag j.1. werden op de atletiekbaan 0 ver vecht te Utrecht de Nederlandse kampioenschappen estafette 4 x 15 km gehouden. Soest was vertegenwoor digd door twee herenploegen en een da- mesploeg. Voor de eerste ploeg van AV Pijnen burg opende Menno Lievers met een tijd van 53 minuten en 47 sec. en gaf zijn race over aan Eef van den Brink, die voor zijn parkoers 51 minuten en 55 sec. nodig had. Vervolgens kwam Al- phons van Damme aan de beurt, die net zo snel was als zijn voorganger en zijn traject in 51 minuten en 56 sec. af werkte. Op dat moment bezette de ploeg een 19e plaats met Gert de Ruygt nog achter de hand. Gert maakte zijn reputatie als klubkampioen Lange Af stand andermaal waar en bracht zijn ploeg naar een 14e plaats met een tijd van 50 minuten en 33 sec. voor zijn 15 km.'De totaaltijd bedroeg 3 uur, 28 mi nuten en 11 sec. Gezien de straffe wind een goede tijd en een prima klassering onder de 170 deelnemende ploegen. Voor Pijnenburg II was Ruud Ambags de man, die voor zijn ploeg opende. Ruud liep l uur en 4 minuten en 6 sec. Gerard Roest nam de tweede afstand voor zijn rekening in 1 uur en 5 minuten en wisselde met Klaas Smidt, die in het spoor van zijn voorgangers bleef met 1 uur, 4 minuten en 44 sec. Slotloper Ton Zwart scherpte de al redelijke tijd van zijn ploeg nog wat aan door onder het uur te lopen. Ton kwam binnen in 59 minuten en 51 sec. Bij de Soester dames werd ook prima gepresteerd. Eerst kwam Gerda van der Veen in de baan en wisselde na 1 uur en 53 minuten met Dinie van de Berg. Dinie deed het in 1 uur, 11 minu ten en 35 sec., waarna Mieke Baars, die steeds beter gaat op deze afstanden, voor een opmerkelijk goede tijd zorgde. Zij klokte 1 uur, 8 minuten en 5 sec. Als laatste vertrok Dames vete rane Mart van Hal, die de slotetappe in 1 uur, 9 minuten en 11 sec. afwerkte. De tijd voor de tweede herenploeg bedroeg totaal 4 uur, 13 min en 41 sec. De da- mesploeg realiseerde precies 4 uur, 44 minuten en 44 sec. Boven het IJ-loop in A'dam Ook zaterdag waren de leden van de Lange Afstandsgroep aktief. Ditmaal in een wegwedstrijd over 10 Engelse Mijlen. Harry van Brummelen zette een goede tijd neer, waarmee hij be wees dat de vorm weer terug is. Zijn tijd bedroeg 55 minuten en 23 sec. Dick den Oude kwam ook goed uit de verf met zijn 58 minuten en 15 sec. Vlak na hem finishte Joop van Leijenhorst in 58 minuten en 50 sec. Jeroen Majoor was de 4e Pijnenburger, die in een tijd onder het uur binnenkwam, t.w. 59 minuten en 41 sec. Bij de dames liep Karin de Nijs naar een 2e plaats in 65 minuten en 14 sec. In Nice wordt zaterdag het wereldkam pioenschap triathlon gehouden. Atleten uit de hele wereld zullen naar de Fran se badplaats afreizen om deel te nemen aan deze triathlon. Vorig jaar was er reeds een ploeg van 40 dames uit Amerika. Ook vele triatleten uit Neder land komen in Nice aan de start o.w. Stam en Bavel. Ook AV Pijnenburg is in Nice vertegen woordigd. Etonic-atleet Henk Schaak bij de heren en Ubino-atlete Marieke Schreur zullen hun beste beentje in Nice trachten voor te zetten. Zij hebben dit seizoen aan de ver wachtingen voldaan. Het moet zeker voor de tot voor kort niet-gesponsorde Henk Schaak een grote voldoening zijn geweest dat hij voor het Etonic-team werd gevraagd. Triathlon is een vrij kostbare (materi aal -aangelegenheid Supperklasseringen mogen we van de Pijnenburgers niet verwachten. Daar ze beiden een werkkring hebben is het moeilijk tegen full profs op te boksen. Maar een eervolle klassering moet haalbaar zijn. Over het parcours is bekend dat in open water 3 km wordt gezwommen en dat het fietsen en lopen over een heuvelachtig parcours gaat. De afstanden voor het fietsen zijn 120 km, voor het lopen 32 km. Wij komen volgende week uitgebreid op deze wed strijd terug. Voor de toch al niet gemakkelijke uit wedstrijd tegen Leusden 1 moest eerste Selby-heer Paul van Ginkel zich gebles seerd afmelden. Hierdoor moest Henk van Woerkom de strijdbijl als eerste op nemen tegen een tegenstander, die voor hem veel te sterk was. Met 15-7 en 15-2 moest hij het onderspit delven. Invaller Henk de Boer kon, ondanks zijn verbeten inzet, niet verder komen dan een 15-5 en 15-8 nederlaag. Voor Gerdie van Kooten lag ook al een nederlaag in het ver schiet. Van haar tegenstandster had zij nog nooit gewonnen. Groot was de op luchting, toen zij ontdekte, dat haar op- ponente kennelijk haar dag niet had. Met 4-11 en 8-11 werd het eerste winst punt voor Selby binnen gehaald. Maria Riupassa zorgde ervoor, dat de stand gelijk kwam, door haar single met tech nisch spel te winnen. (7-11 en 4-11). In het gemengddubbelspel hadden Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten het verschrikkelijk moeilijk. Pas na ver lenging in de derde game slaagden zij erin de zege veilig te stellen. In het tweede gemengddubbelspel bluften Henk de Boer en Maria Riupasse hun te genstanders knap af, door in de eerste game bij 14-14 niet te verlengen en toch met 14-15 de winst te pakken. De tweede game was geen probleem meer en werd met 7-15 gewonnen. De beide dubbelspe len leverden twee keer een overwinning op voor de Soester badmintonners, die hierdoor met een 2-6 eindoverwinning huiswaarts konden keren. Uitslagen Leusden 1-Selby 12-6 Reflex 1-Selby 26-2 Selby 3-Loosdrecht 3:5-3 ABCA 10-Selby 4:5-3 Selby 5-KBVA 12:4-4 Selby 6-Lodders 60-8 Junioren: Selby 1-KBVA 1:5-3 Culemborg 2-Selby 2:0-8 Selby 3-Hoevelaken 3:3-5 Selby 4-Inside 42-6 Epe 3-Selby 5:8-0 Barneveld 4-Selby 6:5-3 BDC is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd van de competitie af te sluiten met een overwinning. In de we tenschap van een zeer zware uitwed strijd (vorig jaar werd met 24-10 verloren), startte BDC zeer goed door via twee break outs een 0-2 voorsprong te nemen. Maar het antwoord van Van der Voort Quintus liet door goed verde digen van BDC op zich wachten, totdat zij na 13 minuten spelen 3x vlak na el kaar konden scoren. In deze fase was het vooral te wijten aan ongeorgani seerde aanvallen en persoonlijke fouten in de BDC-verdediging dat Van der Voort kon uitlopen tot 5-2 alvorens BDC via Jos Diemei wat kon terug doen in de 25e minuut. De slotminuut van de le helft was weer helemaal voor de tegenstanders, daar zij via twee snelle aanvallen een rust stand konden laten aantekenen van 7-3. De tweede helft wist BDC sterk terugte komen tot 9 via drie doelpunten uit de hoek van Cleem Diemers. Maar door goed spel wisten de tegenstanders hun voorsprong van drie punten te handhaven. Verdedigend klopte het nu wel bij BDC, maar door het missen van diverse kansen kon het niet dichterbij komen, al zou dat gezien het spel wel reëel zijn geweest. Uiteindelijk stond er na 60 minuten spelen een 15-12 stand op het score bord. Volgdende week speelt BDC zijn eerste thuiswedstrijd, tegen Sittardia uit Sit- tart, een vooral in het begin van de competitie sterke tegenstander die via snelle tegenaanvallen zal proberen het BDC-spel te ontregelen. Auto-jaloezie gestolen De heer I. I. deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van een zwarte plastic auto-jaloezie. Het voorwerp was weggehaald van zijn auto, die geparkeerd stond aan dj Smits- weg. De schade bedraagt ca. 160 gul den. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleve ren aan onze redaktie, Van Wee- destraat 227. Indien tijdig inde- leverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant. Het eerste tiental van DVSB was op 3 oktober op bezoek bij UDG in Utrecht. Deze vereniging, vorig jaar kampioen van de provincie, behoort tot de sterk ste. DVSB,met één invaller, was op een zware wedstrijd voorbereid. De uitslag 12-8 is dan ook geen schande. R. Ent ken liet zich verrassen met een 5 om 3 slagzet en verloor hierdoor ook de par tij. A. van Oosterom liet zich op zijn lange vleugel opsluiten en dacht er met winst uit te komen. Helaas verloor hij kansloos. H. Oostenrijk, met één schijf achterstand, had geen slechte stand, maar kon verlies toch niet voorkomen. D. de Gier kon het tegen de zeer sterke Vos niet redden en verloor kansloos. Alleen G. L. de Bruijn en Chr. Bakker speelden zeer sterk en wonnen overtui gend. Met vier remisepartijen werd de eindstand bereikt. U.D.G. 1 - D.V.S.B. 1: 12-8 2. O Verdel - R. M. Entken 2-0 2. A. J. Gerretee - G. L. de Bruijn 0-2 3. Th. Stoveri'.s» - Chr. Bakker 0-2 4. H. Stoop - J. J. den Os 1-1 5. M. L. Vos - D. de Gier 2-0 6. A. van de Voort - H. Oostenrijk 2-0 7. J. van Walsum - C. van Oosterom 1-1 8. K. Kanne - R. Damen 1-1 9. H. van de Linde - A. van Oosterom 2-0 10. J. Geurtsen-T. van de Meer 1-1 Het tweede tiental kwam goed uit de startblokken en versloeg het tweede tiental van Zeist met liefst 16-4. Om half elf was de stand al 8-0 door overwin ningen van J. C. van der Leen, B. van Brummelen (die van de zeer gerouti neerde Maasakker won) Th. Schimmel en E. van Klooster. Voorzitter E. Da ve laar en C. van Oosterom hadden niet over geluk te klagen en kregen wel iets te veel van het goede. De mooiste over winning van beslist voor T. van Meer. Met een paar mooie tempo zetten speelde hij zijn tegenstander in opposi tie en won zeer mooi zijn partij: klas- sewerk! De uitslag: D.V.S.B. 2 - O.G. Zeist 2: 16-4 1. C. van Oosterom - J. van Zette 2-0 2. A. van Oosterom - J. Galijnse 1-1 3. J. Riewald - K. Ozinga 1-1 4. K. Hammacher - H. van Dijk 1-1 5. E. van Klooster - G. Zoonen 2-0 6. t. van de Meer - H. Hol 2-0 7. Th. Schimmel - J. Munster 2-0 8. E. Davelaar - J. Slikker l-l 9. B. van Brummelen - G. Maasakker 2-0 10. J. C. van der Leen - L. Olman 2-0 Het derde tiental haalde een verdien stelijk gelijkspel tegen ADG uit Amers foort. G. Kwakernaat behaalde een mooie overwinning tegen de jeugdkam pioen van de U.P.D.B. De geroutineer de J. Dassen won overtuigend zijn par tij. D.V.S.B. 3 - A.D.G. 3: 5-5 1. D. Mahabir - C. M. de Rooy 1-1 2. G. Kwakernaat - J. Liverstro 2-0 3. C. T. de Bruijn - A. Mossink 0-2 4. H. Hageman - G. van Manen 0-2 5. J. Dasse - N. Heidenrijk 2-0 Zaterdag j.1. waren 10 King's Road Ri ders voor een clubwedstrijd in Zeist. De rijders kwamen goed uit de "verf". De uitslagen waren Open klasse Niels Jager 2e in de manches Öjan Kers, le na de finale Gabi Walet le na een en finale Sancho Kers viel in de manches uit. P ow der Puffs Daniëlle Walet 3e in de manches Jessica v. d. Wolk 7e na de finale Junioren Niels Jager 3e in de manches Robin v. d. Wolk 4e in de manches Patrick Stalenhoef, 4e na de finale Robbie Vredenbregt viel na 3 manches uit Örjan Kers, 2e na de finale Gabi Walet 2e na de finale Sancho Kers viel in de manches uit Arnoud Hilhorst 3e na de manches Zondag werd er een clubwedstrijd ver reden in Vianen. Het was niet druk, daar er in Vorden een wedstrijd werd verreden voor de juniorencup. Toch waren de King's Road Riders met 13 rijders aanwezig. Ze kwamen redelijk voorde dag: Open klasse Patrick v. Lemel, 8e na een finale Mare de Schiffart, 8e na een finale Powder Puffs Jessica v. d. Wolk, 3e in de manches Junioren Niels Jager, 4e in de manches Barry Luysterberg, le in de manches Mare de Schiffart, 4e in de manches Raymond v. Lemel, 3e in de manches Patrick Stalenhoef, 4e in de manches Edwin Beekman, 4e in de manches Experts Robin v. d. Wolk, 3e in de manches. Drie van de KRR-Experts reden in Vorden. De junioren waren al uitge schakeld in de voorronde die in De- demsvaart was gehouden. De Experts deden het goedÖrjan Kers werd 2e na de manches, Gabi Walet 3e na de manches. Sancho Kers werd 6e na twee jammerlijke valpartijen. Het gaat goed met MHC Soest. Vooral Heren I, uitkomend in de 3e klasse, doet het uitstekend. Tot zondag j.1. wa ren nog geen verliespunten geboekt. Forse uitslagen van 7-0 en 5-0 werden neergezet. De uitwedstrijden gingen wat moeizamer. Zondag moest er worden gespeeld te gen Phoenix in Driebergen. Er werd wat dromerig begonnen. Toch scoor de Laurens Ros als eerste. In de laatste minuten voor rust brak Phoenix uit en maakte gelijk. Hoewel er een zekere nonchalance in het spel kwam werd er toch door zowel Michiel Weverink als Jan Pier van Kooten gescoord. Weer winst: 3-1. De voornaamste belager van Soest, Nieuwegein, verloor echter dit week end, waardoor Soest nu alleen aan de leiding gaat. Op 20 oktober wordt in Soest gespeeld tegen Nieuwegein. Toe schouwers kunnen dan zelf zien dat He ren I op weg is naar het kampioen schap. Bij de jeugd waren ook enige goede wedstrijden. Jongens Al gaat naar een hogere poule. Meisjes Al won ver rassend en verdiend van Laren Al met 1-0. Meisjes Dl zijn in de voorronde zonder puntenverlies bovenaan ge ëindigd. Dames MHC Soest - Huizen: 2-2 Vorig jaar waren de dames goed voor een tweede plaats in de 2e klasse - net niet gepromoveerd-; zodat zij zich dit jaar opnieuw in deze klasse zullen moe ten waarmaken. Een poule met veel verenigingen van ongeveer gelijke sterk te: verwacht wordt een spannend sei zoen, met als toppers de wedstrijden tegen Amersfoort. Er zijn enkele veranderingen binnen het team. Zo verdwenen de spitsen Tanja v. Alphen, Ingrid v. Munster en Leonie Ros. Ook voorstopster Caro- lien Tervoert is dit jaar niet meer van de partij. Hiervoor in de plaats kwa men Madeleine Spelt en Karin de Kievit, resp. uit dames 2 en meisjes A, en Marianne v. Wijk en Marijke Ma joor, oude bekenden, terug van weg geweest. Zo zijn de Soester dames onder leiding van trainer/coach Alexander Artz en met een geheel nieuwe voorhoede op 1 september jl. de competitie inge gaan. De eerste wedstrijd tegen Be Fair, werd helaas met 2-0 verloren. Soest, niet gewend aan het snelle kunst gras was duidelijk de mindere van Be Fair. Dit was een reden voor coach Artz om Doorn, de volgende tegen stander, in een gewijzigde opstelling tegemoet te treden, met als resultaat een 1-1 gelijkspel. Vanaf dat moment is het spel van de dames alleen maar beter geworden, twee weken geleden werd afgerekend met Leusden (2-0), en de zondag daar na was het Hilversumse Kameleon de klos (2-1). Soest stond op een royale 4e plaats, met 5 punten uit 4 wedstrij den, toen afgelopen zondag Huizen op de Soester velden te gast was. Soest ging voortvarend van start en ir de eerste minuten van de wedstrijc werden al twee enorme kansen net niel benut. Een schot van Ester Rooimam op de paal, die daarna door de Huizen> se verdediging weggewerkt kon wor den, en een keihard ingeslagen straf corner van Ilonka Slis. Maar het doel punt werd afgekeurd, de bal had niel stilgelegen. Toch kwam Huizen, waarvan voora het middenveld sterk speelde en vee. stoorwerk verrichtte na 20 minuten op een 0-1 voorsprong. Het directe schol van een doorgebroken speelster kon ir eerste instantie nog gestopt worder door keepster Jetske Leyssius, maai de rebound werd genadeloos ingesla gen. Door een verdedigingsfout kwam Hui zen 5 minuten later op de enigszins geflatteerde voorsprong van 0-2. Een paar minuten voor rust verkleinde Ma rieke Schuiling deze achterstand door een afgeschoven strafcorner over de doellijn te slaan: 1-2. Na rust heeft Soest er van alles aan gedaan om de stand in haar voordeel te wijzigen, maar dit leidde tot zo nu en dan "panisch" hockey en Huizen kwam zelfs regelmatig gevaarlijk dicht bij het Soester doel, dit gelukkig zonder resultaat. Tien minuten voor het einde viel Karin de Kievit geblesseerd uit en werd ver vangen door Daniëlle Spelt, een speel ster uit meisjes A. Ester Rooimans sloeg, via de stick van een Huizense verdedigster, de bal hoog in het net: de 0-2 achterstand was rechtgezet: 2-2 Aanstaande zondag wordt de belang rijke thuiswedstrijd tegen Amersfoort gespeeld. Uitslagen 5 oktober Jongens: Kampong A2 - Soest A Soest A2 - Culemborg Al Soest BI - Leusden B2 Soest B2 - Laren B3 Soest B3 - Nieuwegein BI Gooische B6 - Soest B4 SCHC Cl - Soest Cl Soest C2 - Maarssen Cl Soest C3 - Baarn Cl Kampong Dl - Soest Dl Soest D2 - Voordaan Dl 0-13 0-3 0-6 5-0 4-0 0-5 3-1 0-3 0-17 4-2 2-4 Meisjes Laren Al - Soest Al 0-1 Soest A2 - Laren A4 vriendschappelijk Culemborg A2 - Soest A3 2-0 Soest BI-SCHC BI 1-5 Soest B2 - Woerden BI 0-2 Gooische B4 - Soest B3 0-0 Leusden B5 - Soest B4 3-0 Soest Cl - Kameleon Cl 2-2 Woerden C2 - Soest C2 0-0 Soest D2 - Be Fair D2 8-0 Voordaan Dl - Soest D3 11-1 Soest C2 - Fletiomare C2 2-2 Leusden D2 - Soest Dl 3-6 Het vliegseizoen 1985 behoort voor de duiven en de leden van de vereniging van postdulvenhouders "De Zwaluw" Soest weer tot het verleden. Het is voor verschillende leden een bijzonder goed seizoen geweest. Op één vlucht na (door de slechte weersomstandigheden kwamen de duiven op die zaterdag onverrichterzake terug om plaatselijk gelost te worden) is het hele vliegpro- gramma zonder problemen of andere tegenslagen afgewerkt. Het afgewerk te programma bestond uit 30 wed vluchten met een totale afstand van ruim 9.685 km en 8 binnenlandse af richtingen. Door de veelal zuidwestelijke wind is het voor de duiven een relatief gezien gemakkelijk seizoen geworden wat ook blijkt uit de gemiddelde snelheid waar mede de duiven de wedvluchten heb ben afgewerkt, namelijk ruim 83 km per uur. In totaal werden er 22.480 duiven inge- korfd, waarvan ruim 5.100 op de africh- tingsvluchten en 17.367 op de wedvluch ten, wat neerkomt op een gemiddelde deelname van 576 duiven per wed vlucht. Verrassend en verheugend is het grote aantal leden dat het afgelopen seizoen kans heeft gezien minstens éénmaal de eerste prijs te winnen. Van de 47 min of meer regelmatig deel nemende liefhebbers wisten de 17 na volgende leden een eerste prijs te win nen, te weten: J. de Beer, J. v. d. Belt, A. de Bes, K. Boeklagen, C. Braken- hoff, J. Duyst, J. van Dijk, K. de Jong, B. Roest, J. Schimmel, R. Voskuilen en G. Zeypveld. De duiven van A. J. v. Dorrestein wisten tot twee maal toe een eerste prijs te bemachtigen, van R. v. d.'Mast en G. Rijksen ieder drie maal, J. v. d. Brakel Zoon vier maal en de meeste eerste prijzen, namelijk zes, werden gewonnen door de duiven van H. de Bree. Ondanks dat hij het grootste aantal eerste prijzen wist te winnen was dit niet voldoende om de titel van Generaalkampioen te prolon geren. De duiven van J. v. d. Brakel Zoon vlogen wat regelmatiger en daar door wist deze combinatie van vader en zoon deze belangrijkste titel te be machtigen. Voor J. v. d. Brakel senior, die inmiddels reeds 39 seizoenen met z'n duiven bij de P.V. "De Zwaluw" meespeelt, eindelijk een bekroning voor het volhouden om deze titel nog eens te bemachtigen. H. de Bree die wel nog het eerste generaalkam- pioenschap aangewezen behaalde, moet na vier seizoenen het sterkst te zijn geweest nu tevreden zijn met de tweede plaats voor G. Rijksen, die derde werd. E. v. d. Brakel eindigde als vierde en A. de Bes eindigde als vijfde generaalkampioen. Bij de koppelkoersen werden Dorrestein, R. van Egdom, Kok en O- verweg eerste voor V. d. Mast, De Jong, Visser en Van 't Klooster die tweede werden en voor Voskuilen, Roest, V. d. Schepop en Rams die der de werden. De derbykompetitie werd gewonnen door G. Rijksen voor H. de Bree en Dinny van Tol. De ViBra-wisseltrofee komt voor één jaar in het bezit van K. Boeklagen en de Herdenkingstrofee van K. de Jong. De wisseltrofee voor de jeugd gaat dit seizoen naar R. van Egdom en de prijs van de kaartclub gaat naar H. de Bree. Bij de meerdaagse concoursen werd drie maal Wuustwezel gewonnen door E. v. d. Brakel, drie maal Duffel door R. van Egdom, driee maal Srombeek door A. de Bes, vijd maal St. Ghilain Hornu door H. de Bree, twee maal Noyon door A. J. van Dorrestein, vier maal Comp./Venette door J. v. d. Bra kel Zoon en twee maal Orleans door H. de Bree. Bij de jeugd werd dit seizoen het sterkst gevlogen door de duiven van R. van Egdom en deze mag zich Jeugd kampioen noemen. J. de Beer werd goede tweede voor H. v. d. Schepop die genoegen moest nemen met de derde plaats. Op zaterdagavond 19 oktober a.s. zullen bovenstaande kampioenen en prijswinnaars op een waardige wijze gehuldigd worden en in het bezit worden gesteld van de daarbij beho rende bekers en sportprijzen, waarna de avond wordt besloten met een gezel lig samenzijn. De hengelsportvereniging De Snoek baars heild in het afgelopen weekend haar jaarlijkse koppelwedstrijd in boten op de Vecht te Weesp. De eerste uren was er een zeer dichte mist, maar desondanks werd er toch goed gevan gen en was het ook nu weer een ge slaagde wedstrijd. Aan het einde van de wedstrijd werd nog ,even hard gelachen, want bij het vastleggen van de boten ging één van de vissers nog even kopje onder. De omstanders hadden hem echter weer snel op het droge en hij kon alsnog naar de prijsuitreiking. De winnaars, P. Limper en E. Kasius, kregen naast de eerste keuze uit de prijzen ook de wis selbekers uitgereikt. De uitslag luidt als volgt: 1. P. Limper-E. Kasius17.39 2. J. Verwoerd-H. Horst: 13.51 E. Bloemendaal-J. Lievenstro: 12.95 4. S. v. d. Esschert-W. Hopman: 12.85 5. E. v. d. Kraats-A. v. d. Hoef: 11.91 6. W. v. d. Kraats-G.v.Drie11.81 7. Th. Bosman-R. Brons: 11.35 8. J. Hopman-T. v. Drie9.89 9. J. Post-geen maat:8.48 10. A. Hooft-H. v. Riet: 8.14 11. H. Prinsen-S. Bliek: 6.77 12. J. Kasius-R. Horst: 5.56 13. D. v. d. Broek-E. Strumpel5.56 14. H. Altena-G. Kasius:4.55 15. E. v. Beek-H. Versteeg: 3.14 16. G. v. d. Hoef-L. v. 't Klooster:2.12 De wintercompetitie begint weer op 2 november. Verzamelen om 07.15 uur op de parkeerplaats van het oude station te Baarn. De reglementen zijn hezelfde als in de zomercompetitie. Men kan zich opgeven bij W. v. d. Kraats. tel 02155-16895.

Soester Courant | 1985 | | pagina 22